Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 12! Καλοκαιρινές αφίξεις!!!


Recommended Posts

Μαρουλιτα μου κι εγω σελτεδάκια πήρα από το τζαμπο που τα εχουν δοκιμάσει και φίλες και ήταν πολύ ευχαριστημένες. Τώρα για τα ρούχα ούτε εγω πιστεύω ότι είναι ποιότητας αλλά όταν πήγα μια βόλτα είχα πάρει 2-3 που μου είχαν αρέσει...

Άννα μου νόστιμο το φαγητο σου αλλά έχεις δίκιο...με τέτοια ζέστη καλύτερα 2 κιλά καρπούζι!!! :lol:

Εγώ θα φάω σαλάτα σήμερα με πατατούλα και αυγο βραστά! Και αργότερα το καρπουζάκι ή το πεπονάκι μου!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια τι κανετε; Είχαμε κάτι νεοτερο από τα κοριτσια που γεννησαν; Πως τα πανε; Εμεις χθες πηραμε για γερη τρομάρα γιατι καποια στιγμή το απογευμα είχα έναν επιμονο οξύ πόνο στην τομή.Επεσα κατω, ευτυχως που η Μαρινα μου ηταν ησυχη. Νομιζα πως αυτό ήταν, ανοιξε η τομή!! Μετα από κανενα 20 λεπτο συνήλθα αρκετα, και ευτυχως ακουσα το παιδι. Αλλαζε θέση και με χτυπαγε ακριβως σ’αυτό το σημειο, εξου και ο πονος!! Ξυπνησα τον ανδρα μου, ακουσε την καρδια της και σιγουρευτήκαμε πως όλα είναι καλα!! Τι αγωνια είναι αυτή που περνάμε; Αντε να περασουν άλλες 31 μερες και σημερα!!!

Ευη τελεια η κοιλιτσααααα!!!!!!!

Ελίς μου συγχαρητήρια για το μάθημα!!! Τι να πω για τον καθηγητη!! Βγάζουν τα απωθημένα τους!! Κανενας ελεγχος!!

PIPITSAZOUZOUNA παίζει να εφαγες καμμια γερη κλωτσια από τον μικρουλη σου και να ενιωσες ετσι!! Με την μαρινα ετσι ημουν συνέχεια!! Πάρε παγωτο βανιλια να εχεις στην καταψυξη. Θα σε βοηθησει!!

Μαράκι να της δώσεις πολλα φιλάκια!!! Πολύ χαιρομαι που όλα πηγαν καλα!!! Να της πεις πως ο μικρουλης της θα στρωσει.. Όταν σαραντησει θα δει μεγάλη διαφορα!!!

Κοριτσια οντως το τζαμπο δεν εχει καλη ποιότητα!! Εγω τωρα εχω παρει 2-3 ζιπουνάκια στην Μαρινα που μεγαλωσε αλλα δεν ειμαι ικανοποιημένη!! Το θέμα είναι πως κοπανανε πολύ τις τιμές στα ζιπουνάκια!! Σε πολλα μαγαζιά βρίσκεις οικονομικα ρουχαλάκια, αλλα ζιπουνάκια όχι!! Εκτος από το μοδερκεαρ κοιτάξτε και τα μινέρβα. Επισης πήρα από τον ζαρα δυο με ραντακι στα 6,95 που είναι αρκετα καλα για την τιμή τους!!Ριξτε μια ματια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

OK...Έτσι θα κάνω και εγώ!!!!!!!!!!Λέμε να πάμε στα Βebe Home και στα ΛΗΤΩ...Μαδερκερ πού έχει στην Θεσσαλονίκη????

ΑΑΑ....Και τι είναι τα σελτεδάκια?????

Μαράκι μου barovios...ο τύπος...χιχιχιχιχιχι...εχθές φαίνεται είχε όρεξη για τσάρκες!!!!!!!!!

Νίκη μου αυτό είναι το θέμα,αυτό λέει και η μαμά μου...οτι η ποιότητα μετράει ειδικά τώρα στην αρχή!!!!

Γιατί αμα είναι και επιρρεπής στις αλλεργείες όπως εγώ...Την βάψαμε..!!!!!!!!!!!!

Πιπιτσα μου και εγώ το βράδυ δεν τρώω πολύ..κανα τοστακι με ντοματούλα και αγγούρακι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως την Μαρία μας..Να μην αγχώνεσαι και τώρα είσαι σε ασφαλή εβδομάδα..Λογικό να πονάς στην τομή..Εδώ εγώ που δεν έχω καποια τομή και οταν τεντώνεται είναι φορές που με πονάει πολύ...

Ποτε έχετε γιατρό?

Μαρουλίτα μου δεν ξέρω πού εχει μαδερκερ στην Θεσ/κη αλλά είναι πολύ καλή η ποιότητα τους. Τα σελτεδάκια είναι αυτά τα αδιαβροχα που βαζουμε από κατω όταν αλλαζουμε το μωρο. Αν τα λέω σωστά... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουλίτα mothercare έχει στο εμπορικό florida απέναντι απο το Ικεα.

Μαράκι φιλιά πολλά στην Κρυσταλλένη.

Σχετικά με τα τζαμπο, θα συμφωνήσω, ότι τουλάχιστον για τον πρώτο καιρό καλά θα ήταν να τα αποφύγουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια προσοχη με τα αγγουρια και γενικα τα χορταρικα!Δεν ειδατε τι εγινε με αυτο το βακτηριο των αγγουριων;Απαπα,ευτυχως που δεν μου αρεσουν καθολου και δεν τα τρωω... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι θα κάνω Μαράκι μου...θα πάω απο καλά μαγαζιά δεν παίζουμε με αυτά!!!!!!!!

Κατάλαβα τι είναι τα σελτεδάκια..οκ!!!!

Να σας πώ...τώρα δηλαδή πόσα φορμάκια να πάρω και πόσα φανελάκια????

ΑΧ.....ΣΑΣ ΖΑΛΙΖΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!SORRYYYYYYYYYY!!!!!!!!!!!!!!!!

Νικη μου εμείς εδώ στην επαρχεία έχουμε δικά μας λαχανικά...απο τον κήπο μας δεν αγοράζω τίποτα απο έξω...οπότε είναι άφοβα τα αγγουράκια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αμα θέλετε κανένα λαχανικό..εδώ ειμαστε!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουλιτα αν ειναι δικα σας τα αγγουρακια μια χαρα! :D

Ελις να σου πω την αληθεια απ'οπου και αν ειναι,δεν εμπιστευομαι πια να φαω... :roll: Φερνουν και πραγματα απο το εξωτερικο και τα πασαρουν για ντοπια...

Οπως εχω κοψει και τα κατεψυγμενα φιλετα ψαριου που δεν ξερω αν ειναι απο Ιαπωνια μερια...Μονο φρεσκο ψαρακι ντοπιο απο τον ψαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααα κ απο μενα.....ηρθα κ εγω.πηγα στο παζαρι τελικα κ πηρα κ τα βρακακια μου(βρακαρες καλυτερα :D:D ) πηρα κ δυο σουτιεν της τριουμφ ειχε ταμπελακι με 69Ε κ το πηρα 3Ε το ενα.αλλα μαλλον μεγαλωσε το στηθος μου πολυ γιατι το 85 κ ξεχειλιζουν τα ατιμα.μαλλον μετα την γεννα θα τα φορεσω που θα μαζεψουν. :D:D:D πηρα κ ενα απλο χωρις ενυσχιση απλο που θα βολεψει κ για το θηλασμο αργοτερα.

μου αρεσε κ ενα μαγιω....το πηρα κ αυτο...αλλα λεω θα χωραω :?:?:? το πανω ειναι καλο αλλα ο κ@λος ειναι λιγο απεξω :D:D:D μαλλον συνιθησα με τις βρακαρες κ τα μαγιω μου φαινονται πολυ εχτριμ :D:D:D

περασα κ απο τον παιδιατρο για τα χαρτια της μικρης του νηπιαγωγειου...μιλησαμε κ για το μωρο.μου εδωσε κατι χαρτια κ dvd για το θηλασμο να δω.

για τα τζαμπο που ρωτησες μαρουλιτα...εγω τα ειχα παρει απο τζαμπο της μικρης μου...αλλα η αληθεια ειναι αυτη που λενε κ τα κοριτσια....ποιοτικως καμια σχεση με τα αλλα.εχω απο μαγαζι φορμακια που φαινονται καινουργια,αφορετα.ενω του τζαμπο απο το πολυ πλυσιμο γαριαζουν.για ολα τα αλλα ομως ειναι καλα να παρεις.σελτεδακια,πανακια ακομα κ σαλιαρες.

οσο για τα λαχανικα που λετε...να ναι καλα ο πεθερος μου που βαζει μπαξε κ εχουμε ολο το καλοκαιρι δικα μας κ ξερουμε κ τι τρωμε.εχει βαλει ακομα κ φραουλες(τρελενεται η εγγονη του βλεπετε :D:D )κ βρε παιδια αλλο πραγμα...μυριζει φραουλα..καμια σχεση με τις εξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια να ρωτησω........τα τικερακια που δειχνουν σε ποια εβδομαδα ειμαστε σας τα εμφανιζει?ουτε το δικο μου βλεπω αλλα ουτε κ των αλλων κοριτσιων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσακι μου καλημερα..καλοφορετα τα πραγματακια σου!!!!Με τα λαχανικα ετσι ειναι..και εμεις παλι καλα που εχουμε τα δικα μας και μπορουμε και τρωμε!!!!!

Ασε με τις φραουλες...νομιζεις οτι τις αρωματισε καποιος..σκετη τρελα!!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσια και εμεις θα παμε θαλασσα το τριημερο αλλα λεω να μη μπω,γιατι ειμαι γενικα επιρρεπης στις κολπιτιδες και δεν ειμαι για τετοια τωρα!!!!!!!!!!!!!

Σισσυ μου ουτε το δικο μου το εμφανιζει!!!!!!!!!!!Κατι θα επαθαν παλι... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μιχαέλα μου..Με γεια τα ψώνια!

Νίκη μου εμένα ο άντρας μου, μου έχει απαγορεύσει να τρώω τέτοια!! Και σήμερα που θα φάω σαλάτα μάλλον ντομάτα μόνο θα βάλω που μου έστειλε η πεθερά μου απο τα δικά τους.

Κι ο μπαμπάς μου τώρα που έχει περισσότερο χρόνο αρχισε να φυτεύει να εχουμε φρέσκα! :D

Μαρουλίτα μου στείλε κι εσύ λίγα λαχανικά!!! :lol:

Μιχαέλα μου για τα τικεράκια έχεις δίκιο...κάτι έπαθε μάλλον και κολλάει και δεν τα δείχνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα μεγεια τα πραγματακια!

Κοριτσια ουτε και εγω τρωω πολλα λαχανικα,αφηστε που δεν μου αρεσουν κιολας....Φραουλες παιρνω απο τον "φραουλα" που περναει και τις εχει φρεσκοκομμενες απο το χωραφι του.Μοσχομυριζουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι γενικο το κακο δηλαδη :D:D:D:D εκανα κ εγω αλλο τικερ :D:D:D

πηρα σημερα κ τα αποτελεσματα απο καμπυλη,αιμα κ ουρα.ολα μια χαρα κ ο αιματοκριτης 35(κ να σκεφτειται οτι πολλες φορες ξεχναω να παρω το συμπληρωμα :?:? ).παλι καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι θα φατε σημερα;Εγω δεν θελω να μαγειρεψω,βαριεμαι...Εχω λιγο κοτοπουλο ψητο απο χθες.Θα κοψω και λιγο μαρουλι,θα πεταξω και μια πατατα στο αλουμινοχαρτο στον φουρνο και τελος.Βαριεμαι να σηκωθω απο τοον καναπε! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Μιχαέλα μου για τα αποτελέσματά σου!

Νίκη μου όπως είπα κι εγώ πιο πάνω σαλάτα θα φάω με πατατα και αυγο..βαριεμαι τα ζεστά φαγητα...Δεν τα μπορώ πια και με την ζέστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα συμπεθερα..μεγεια τα ψωνια!!!!

καλοφωρετα!!!!

Αυτο με τα τικερακια σημβαινει που και που..μην ανισυχειτε επανερχονται μετα

Χτες ο Οδυσσεας κουρεψ ετον Χριστοφορο..πωπω..που πηγαν τα μπουκλακαι του;;;;..ενα εντελως αλλο παιδακι εγινε..το ζουζουνι μου..σαν να μεγαλωσε αποτωμα..καπου χαθηκεη αθωα παιδικοτητα του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΓΛΥΚΕΣ ΜΟΥ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ!!!ΟΙ ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΕΣ ΜΟΥ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΤΑ ΦΙΛΙΑ Κ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ!!!!!!!

Εχθες το μεσημερακι γυρισαμε σπιτι μας κ επιτελους τωρα απολαμβανουμε το δικο μας δωματιακι κ τα κρεβατακια μας!!Ειμαστε πολυ καλα,τρωμε αρκετα κ κλαιμε πολυ λιγο για να μη κουραζουμε κ τη μανουλα! ;);););) Σας στελνουμε κ φωτογραφιες για να μας γνωρισετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις θα φαμε κοτοπουλακι με ρυζακι και μπολικη σαλατουλα!!!!!!!!!!!

Ζεσταινομαι πολυ σημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Θα ερθει και η γυναικα να μου κανει τις δουλειες σημερα...θα εχω δουλειες το απογευμα!!!!!!!!!

Κοριτσια τι θα κανω τον ιουλιο και τον αυγουστο..πωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΣΟΦΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!Τι κοριτσαρους εκανες ρε!!!!!!!!!!!!!ΤΡΕΛΑ ΕΙΝΑΙ...Τα μαναρια μου!!!!!!!

Να ειναι γερα και τυχερα τα κοριτσακια σου!!!!!!!!!!!!!Ειναι πανεμορφες!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ειδικα μεσα στα ροζ τους...μικρες κυριες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΦΑΚΙ ΜΟΥ τι κούκλες είναι αυτές!!!!!! Να τις χαίρεσαι κοριτσάκι μου! Χαίρομαι που είσαι καλά!! Τι πιο μεγάλη ευτυχία από αυτή που ζεις τώρα!! Οταν βρεις χρόνο να μας πεις την εμπειρία σου!! Δωσε πολλά φιλάκια στα μαγουλάκια...ΘΕΕΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω λεω να κανω κριθαρακι με κιμα....αλλα πολυ αργοτερα μια κ ο αντρας μου θα ερθει προς το απογευματακι.

σοφακι να χαιρεσαι τις κορακλες σου.......τις μικρες σταλιτσες!!!πανεμορφες κ μικροσκοπικες!!!μοιαζουν αρκετα ή μου φαινεται.η πρωτη λιγο πιο μελαμψη ή φωτο ειναι τετοια?κουκλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Μαρακι δυστηχως για εμένα δεν υπάρχει ασφαλή εβδομάδα. Ισα ισα τωρα είναι ο πιο επίφοβος μήνας!! Ο κύριος φόβος μας από την αρχή της εγκυμοσύνης είναι να μην ανοιξει η τομή. Στην περίπτωση που συμβεί αυτό είναι θέμα χρόνου να σωθεί και η μικρή και εγω. Ο μεγαλύτερος κινδυνος είναι για το παιδι!! Τελός παντων, δεν περιμεναμε να φτάσουμε μεχρι εδώ, οπότε ελπιζω πως όλα θα πανε καλα μεχρι το τέλος!! Την Τριτη στις 14 εχουμε γιατρο!

Μιχαέλα καλορίζικα!!!!! Που βρήκες τοσο οικονομικά σουτιέν;

Σεσιλια σε νιώθω!!! Η Μαρινα εχει περιεργο μαλλι, αναλογως το χτένισμα που της κανω, αλλαζει φατσουλα!!! Είναι απιστευτη η αλλαγη αλλα την μεγαλώνουν, αλλα την δειχνουν όπως είναι!!! Μ’αρεσουν όλα δεν λεω.. απλα καποιες φορες οσο περηφανη κι αν είμαι που μεγαλώνει το μωρο μου, από την άλλη νιωθω πως γινεται πολύ γρηγορα και δεν την ευχαριστιέμαι αρκετα!!!

Εγω εχω ψαροσουπα της Μαρινας απο χθες, θα δουμε αν θα την φαει και σημερα, αλλιως θα της κάνω τραχανά!!! Και για εμας εχω κοκκινιστο χοιρινο, με μπύρα και θυμάρι!! Θα φτιάξω και μακαρονάκια!! Ο ανδρας μου ειναι πολυ κρεατοφάγος αλλα εγω θελω να φαω κατι πιο ελαφρυ, οποτε ισως φαω μονο μακαρόνια με τυρακι!!

Σοφίτσια καλως ορισατε και οι τρεις σας!!! Να σου ζήσουν!!!!! Τι κούκλες που ειναι!!!!!!!! Ψυχουλες μου!!!! Δωσε τους απο ένα φιλάκι στο πατουσάκι!!! Πως εισαι; οι μικρές πως ειναι; Τρώνε κοιμουνται καλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...