Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 12! Καλοκαιρινές αφίξεις!!!


Recommended Posts

Συμπεθέρα μην χάσεις εσύ...κατευθείαν σκέφτηκες κορώνα και κορδέλες ε?? :lol::lol::lol: Μήπως για απονομή να κάναμε ένα πάρτυ με παγωτά και σοκολάτες??Πιο απολαυστικό μου φαίνεται...ε??Τι λες??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΝΑΙ ΝΑΙΙΙ εγώ ψηφίζω παγωτά και σοκολάτες!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευη καλα ψωνια και καλα να περασετε στην γιορτη!Να φας πολυ! :lol:

Συμπεθερα θελω παρτυ με διαφορες λιχουδιες,ροζ κορδελα και κορωνα με την Hello kitty! :lol:

Γιελιζ,εφαγες το πεπονακι σου;

Χριστινακι,απ'οτι ειδα αυτο το μαγαζι εχει παρα πολλα καροτσια!Πηγαινε δες τα και απο κοντα!

Αν πω οτι πεινασα παλι,θα με κραξετε; :lol: Θα φαμε μπιφτεκακια με τον αντρα μου και μετα θα φυγει για δουλεια.Μοναχουλα παλι,ουφφφ!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε εννοείται ότι σε νιώθω!! Αλοίμονο!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Νίκη μου ναι... το έφαγα και ήταν τέλειο... παγωμένο!!! σκέφτηκα να βάλω και λίγη μερέντα απο πάνω αλλά μετά άλλαξα γνώμη... μην το παρακάνω!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου και εγω θελω 3 σε 1 η τουλαχιστον να εχει πορτ μπεμπε...ολα τα αλλα ευκολα αυτο το καροτσι ομολογω πως θελει σκεψη!!!!!!!!!!! Γιατι και εγω θελω και να κλεινει ευκολα και να ειναι και πρακτικο...

Καλημερα Ευη μου!!!!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσια γνωριζει καμια σας αν το πρασινο τσαι μπορουμε να το πινουμε τωρα που ειμαστε εγκυες???

Και κατι ακομα...τα ρουχα του μωρου κανει να τα βαλω στο στεγνωτηριο ή ειναι καλυτερα να τα απλωσω στην απλωστρα????????????

Μαρακι μου τελειο....κατι τετοιο σκεφτομαι και εγω!!!!!!!!!!!

Αχ ρε μαρακι με εκανες και γελασα...χιχιχιχχιχιχι...ναι τελειο Μιςς Λιγουρα!!!!!

Καλησπερα Γιελιζ μου....αμα βγει ο γιος σου μεσα στην πανσεληνο θα ειναι και παθιαρης...τι αλλο θελεις ρε παιδακι μου!!!!!!!!!!!!

Τιτινακι μου πολυ καλη η προσφορα....πολυ καλη επιλογη εγω λεω να πατε τρεχοντας να το παρετε!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARAKI NAI EGW PHRA AYTON TON MARSIPO

http://mariaevita.gr/index.php?dispatch ... t_id=30527

TON EIXA PAREI 80 EURO OTAN TON EIXE SE PROSFORA....MPOREIS OMWS NA VREIS KAI PIO OIKONOMIKOUS AN THES NA SOU DWSW SITE!!!!!!!! :D:D:D

NAI NIKH MOU EXEI POLLA KAROTSIA KAI KREVATAKIA!!!!!!THA TA DOUME OLA APO KONTA SHMERA...

KAI DINOUNKAI DWRO MAKSILARI EGGYMOSYNH-THILASMOU STHN PRWTH EPISKEPSH!!!!TELEIA!!!!!!!!!

MAROULITA MOU NAI KAI EMENA MOU FENETE POLY KALH PROSFORA!!!!!THA DOUME KAI APO KONTA...EXW AKOUSEI TA KALYTERA GIAYTO TO PRATIRIO...ANYPOMONW NA PAME TO APOGEYMA!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι φανταστικα ψωνια ομως ειναι ολα αυτα ,ε????????????ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ!!!!!!!!!!!!!

Τιτινακι μου στειλε κανενα site να δουμε και εμεις για μαρσιπους γιατι θελει και ο αντρας μου να παρουμε να τον κραταει αυτος εκει!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα βλεπω ολες σιγα σιγα κοντευετε..για το πρασινο τσαι γενικα οπως και ο καφες θελει με μετρο γιατι εχουν τειινη...για τα ρουχα τωρα που εχει καλο καιρο μια χαρα ειναι η απλωστρα αλλα για το χειμωνα δεν το συζηταμε στεγνωτηριο φουλ....

οσο για το μαρσιππο το θεωρω πολυ βολικο και πρακτικο το χρησιμοποιησα στο γιο μου μεχρι 5 μηνων περιπου μετα βαρυνε αποτομα και δεν ελεγε.τωρα στη κορη μου σκεφτομαι τη μικρη στο μαρσιπο τον μεγαλο μου στο καροτσι και βολτιτσα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Μαρουλίτα μοτ και Δίδυμος και παθιάρης???? Θα τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε!!! :lol::lol::lol::lol:

Για το πράσινο τσάι ξέρω ότι έχει καφείνη!! Τώρα δεν ξέρω αν κάνει η όχι να πίνεις... λογικά αν δεν πίνεις μεγάλες ποσότητες δεν νομίζω να πειράζει...

Δες και εδώ

Ιδιαίτερες πληροφορίες για εγκύους και θηλάζουσες γυναίκες

Επειδή περιέχει καφεΐνη, θα πρέπει να ελαττώσετε την κατανάλωση πράσινου τσαγιού σε όχι περισσότερα από 5 φλυτζάνια ημερησίως κατά την περίοδο της εγκυμοσύνης. Αν και μελέτες δείχνουν πως δεν βλάπτεται το αναπτυσσόμενο μωρό, κάποιες μαρτυρίες συνδέουν την αργή εμβρυακή ανάπτυξη με την ημερήσια κατανάλωση 400ml ή περισσότερο καφεΐνης (6 ή περισσότερα φλυτζάνια).

Οι θηλάζουσες μητέρες πρέπει να πίνουν λίγο, αν όχι καθόλου, πράσινο τσάι γιατί, όπως και άλλα ροφήματα που περιέχουν καφεΐνη, μπορεί να προκαλέσει διαταραχές του ύπνου στα βρέφη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μερέντα στο πεπόνι??????? :o Νομίζω ναι θα το παράκανες!!! :lol::lol::lol:

Συμπεθέρα, δεν έβγαλε ο τηλεθεατής hello kitty κορώνα??? Αλλιώς να πάμε στο τζάμπο!!! :D

Μαρουλίτα μου εγώ τα έβγαλα στην απλώστρα τα ρούχα...Και το πρασινο τσάι νομίζω είναι οκ στην εγκυμοσύνη αλλά με μέτρο!

Ιφιγένεια τι κάνεις? Πού χάθηκες? Κοντεύεις και εσύ!

εγώ μόλις έβαλα να φάω...οσπρια με κολοκυθάκια βραστα! Μετά θα ξεκουραστώ λίγο και μετά μπανάκι και γιατρό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.babywearing.gr/?gclid=CKPpzJ ... fAod2Uw0LA

http://www.ntanta.gr/site/front?gclid=C ... fAodN0D0KQ

http://mariaevita.gr/index.php?dispatch ... &page_id=5

EIXA VREI ENA TWRA TELEYTAIA POU EIXE POLY FTHINA ALLA DEN TO VRIKSW AYTHN THN STIGMH....AMA TO VRW THA SAS TO VALW

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κλείνοντας να σας πω και το άλλο............

Βρε κορίτσια..... ο αντρούλης μου έχει λαλήσει το χρυσό μου.........

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Έχει πάθει τέτοια ψύχωση με τον μάρσιππο που μας δώσανε τα ξαδέλφια............

Πού τον χάνεις???? Πού τον βρίσκεις ???? Να φοράει το μάρσιππο & να περιφέρεται!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τί θα κάνω καλέ με την περίπτωση του όταν γεννηθεί ο μπέμπης?????

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Νίκη????? Πάλι πεινάς καλέέέέέ?????? Δεν σε πιστεύωωωωω!!!!!!!!!!!!!

Ιφιγένεια??? Τί κάνεις γλυκειά μου????? Όλα καλά?????? Λίγο σου έμεινε κι εσένα....... άντε..... με το καλό να έρθει κι η κοράκλα σου!!!!!!!!!

Πάω να πλακώσω το πεπονάκι μου & να βάλω λίγο σιδεράκι!!!!!!!!!!!!

Μάκια σε όόόόλα τα φουσκοκοιλάκια!!!!!!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω!η θα γεννατε η θα μιλατε.οπως κ να χει δε σας προλαβαινω :lol::lol:

μολις εφαγα.ωραιοτατα τα φασολακια.με φετουλα κ λιγο ψωμακι.τελεια.

το κακο ειναι οτι απο τωρα που μολις εφαγα λιγουρευομαι καρπουζι.με πηγε ο μπαμπας μου κ πηραμε φρουτα.κερασια,βερυκοκα,σταφυλι,καρπουζι,νεκταρινια.τελεια.πεντανοστιμα φαινονται ολα.γιαμ,γιαμ!

αν δεν ειχα τοσο πεσμενο αιματοκριτη θα την εβγαζα μονο με φρουτα

λιγη κατακρατηση εχω κ εγω.τη παρασκευη ομως θα παω παλι για εξετσεις αιματος.γιατι την αλλη τριτη θα παω στο ντοκτορ οποτε να τις δει.κανατε κ κολπικη καλλιεργεια εσεις;

οσο για τα καροτσακια,κ εγω μετα τα χριστουγεννα θα παρω καταρχην γιατι εχω παρει καλαθουνες που πιστευω θα με βολεψουν περισσοτερο κ κατα δευτερον γιατι θελω να παρω για λιγο πιο μεγαλα μωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα πεπονια τα εχει βαλει ο συμπεθερος(ο πεθερος του κουνιαδου μου)γιαυτο λεω δικα μας,ξερω κ τι ειναι.εχει κ αυτος μικρα εγγονια κ δεν τα ριχνει καθολου φαρμακα οποτε ξερω τι τρωμε.....θα τα ρημαξω φετος...θα τον αγγερευω να μου φερνει συνεχεια...οχι για μενα αλλα για την ανηψια του. ;);)

ο πεθερος μου εβαλε φετος στο μπαξε κ μποστανι αλλα ακομα δεν εγιναν γιατι τα εβαλε λιγο αργα...να στειλω κ καρπουζακι κοριτσια....αυτο για τις καρπουζουδες...ειστε κ πολλες,δεν θα σας προλαβαινω.

εγω μολις που εφαγα λιγο κρεατακι κ πουρε,εκανα κ μπανιο την μικρη που μου την εφερε απο το σχολειο ο αδερφος μου κ τωρα λεω να παω να αραξουμε λιγο μεχρι να ερθει ο μπαμπας μας.....

εχουν αρχισει κ τα μπουμπουνητα....μα τι πραγμα ειναι αυτο καθε μεσημερι βροχη :evil::evil::evil: δεν βλεπω τον ιουνιο να κανουμε μπανιο...ετσι λενε θα μας παει ο μηνας κ μετα θα ψηθουμε.

τωρα το καταλαβα καλα....πεπονι με μερεντα :o:o:o αχ γιεληζ τωρα που πλησιαζεις στο τελος...παει το εχασες :lol::lol::lol:

οσο για το τσαι κανει να πινουμε αλλα παντα με μετρο...κ το πρασινο ειναι κ καλυτερο απο το αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιτινακι μου ευχαριστουμε πολυ για τις πληροφοριες..!!!!!!!!!!

Κοριτσια μου εγω σας αφηνω παω σπιτακι μου για ξεκουραση!!!!!!!!

Μαρακι μου αυριο περιμενουμε νεα σου απο τον γιατρο!!!!!!!!

Φιλακια πολλα σε ολες και καλο σας μεσημερι!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.amazon.co.uk/BabyBjorn-Carri ... 936&sr=1-1

Προτιμώ τέτοιου στυλ...

Σαν αυτό που έβαλε η Ιφιγένεια! Το πήρες μόνο 40 ευρώ?? Μια χαρά!!

Μιχαέλα μου αν στείλεις σε όλες μας καρπουζάκι και πεπονάκι...πάει δεν θα μείνουν στο πεθερό και τον συμπέθερο!! :lol:

Άννα μου κολπική καλλιέργεια είχα κάνει πριν καιρό επειδή είχα υγρά...Συνεχίζω να εχω βεβαια...δεν ξέρω αν με ξαναβάλει να κάνω!

Φιλάκια Μαρουλίτα μου..θα σας ενημερώσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω αν παρω μαρσιπο θα ειναι απο το "αστερακι".Εχουν παρει πολλες κοπελες που ξερω και ειναι πολυ καλοι.Και εχει διαφορους τυπους,μει ται,σλινγκ κλπ.

Οι ετοιμοι μαρσιποι του εμποριου να ξερετε πως δεν ειναι καλοι..Δεν προσαρμοζονται και τα ποδαρακια του μωρου κρεμονται και δεν κανει για τα ισχια τους.Θελει μεγαλη προσοχη!

Δειτε εδω:

http://asterakislings.blogspot.com/2009/02/1.html

http://asterakislings.blogspot.com/2010 ... -post.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εαν πατε στα πολυκαταστηματα ειδικα στα τζαμπο θα βρειτε τις κικκο και ο πιο ακριβος το πολυ60ευρω.

καλα ειμαι χαθηκα αλλα που και που μπαινω και σας διαβαζω...

ειχα τη γενικη στο σπιτι ολα ξεσηκωμα ενα μηνα παλευα μετα τα ρουχα της μικρης τα καλοκαιρνα μας και τωρα 10 μερες με τεντωνε ο μικρος απο γκρινια και απο αφαγιες δυσκολη φαση τα 2 τι ναπω....

σκεφτομαι σε λιγες μερες θα εχω τα γενεθλεια του μικρου μετα τη γεννα της μικρης μετα απο κανα 3 μηνο τη βαφτιση της και ανυπομονω να ερθει ο καιρος να γινουν ολα αυτα με τη σειρα.ηλπιζα μηπως γεννησω νωρις αλλα ακομα ο πλακουντας μου ειναι 1 αρα εχω μελλον ελπιζω τωρα που θα ξαναπαω στις 23 η μικρη εχει παρει θεση αλλα δεν εμπεδωθηκε στη λεκανη να εχει εμπεδωθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι το έχω ξαναδοκιμάσει το πεπόνι με μερέντα γίνεται πολύ καλό!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Καλή όρεξη!!

Πιπίτσα μου και ο δικός σου άντρας έχει ξεφύγει τελείως!!! :lol::lol::lol::lol: Καλή όρεξη και καλή ευκολία με το σίδερο!!

Άννα μου καλή χώνεψη!!! Εγώ κολπική καλλιέργεια είχα κάνει πρίν μείνω... στην εγκυμοσύνη όχι.

Μιχαέλα και εδώ άρχισε να μπουμπουνίζει!! Και σκοτείνιασε!!! Πάλι βροχή θα έχουμε!!

Καλέ για το πεπόνι μη το γελάτε ωραίο γίνεται σας λέω... βέβαια η αλήθεια είναι ότι πρίν την εγκυμοσύνη ούτε καν μου είχε περάσει απο το μυαλό τέτοιος συνδιασμός... αλλά μιας και μου πέρασε είπα και να το δοκιμάσω!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Δεν πάω καλά ε?? Δεν πειράζει δεν έμεινε πολύ, 5 μερούλες ακόμα.... πόσους συνδιασμούς να προλάβω να κάνω ακόμα σε 5 μέρες??? :lol::lol::lol::lol::lol:

Καλό μεσημέρι μαρουλίτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ρωτησω κιολας γενικα η μπεμπα με χτυπαει παντου αλλα εχει κανα 2 μερες με χτυπαει χαμηλα πολυ χαμηλα με το κεφαλι και ειναι καπως πιο εντονα και περιεργα το εχει καμια σας?

για την καλλιεργεια κανει ο γιατρος ως συνηθως μολις μπει στο μηνα για να σιγουρευτει οτι ολα θα πανε καλα οσο αφορα τη γεννα και δεν υπαρχει καποιο προβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγένεια εύχομαι όλα να γίνουν όπως τα επιθυμείς... και να έρθει το μωράκι σου όποτε είναι το καλύτερο να έρθει... δεν έμεινε πολύ πλησιάζεις και εσύ...

Εμένα απο την 30η εβδομάδα όλο χαμηλά με χτυπάει ο δικός μου και περίεργα όπως λές... ολο σκαλίζει!! Μερικές φορές νιώθω σαν να παθαίνω ηλεκτροπληξία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγένεια μου κι εγώ το νιώθω αυτο..με χτυπαει χαμηλά και στην λεκάνη!

Νίκη μου ενδιαφέρον αυτά που μας έβαλες...Θέλει κι αυτό ψάξιμο τελικά!!! :D

Γιελιζ έχεις λίγες μέρες μπροστά σου να δοκιμάσεις όσους συνδυασμούς θες...προλαβαίνεις!! :lol::lol:

Κι εδω συννέφιασε για τα καλά...μαλλον πάλι θα βρέξει! δεν πτοούμαι όμως!!

Σημερα ο μικρός όλο σβούρες κάνει! Να δείτε ομως που όταν θα πάμε στο γιατρό πάλι ακίνητος θα κάτσει!! ΘΑ φάω όμως το γλυκό που είχα φτιάξει με την μερέντα...ε και κανένα παγωτάκι μπας και φιλοτιμηθεί να κινηθεί λίγο! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...