Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 12! Καλοκαιρινές αφίξεις!!!


Recommended Posts

TOUS YPERHXOUS DEN TOUS KANW STON GIATRO MOU ME STELNEI KAI TOUS KANW EKSW GIATI AYTOS DEN EXEI MHXANHMA GIAYTO KAI RWTAW!!!!!!!!!STON GIATRO PHGAINW KAI KOITAEI TI EKSETASEIS!!!!!!!!!!

ELPIZW STO DOPPLER NA PARW DVD!!!!!!!!!!!!

STHN ARXH POU EKANA TOUS YPERHXOUS STO ARETEEIO DEN AFHNAN ALLON NA MPEI MAZI MOU GIAYTO KAI RWTAW DEN XERW TI POLITIKH EXEI TO KATHE IATRIO...AN KAI MOU FENETE MEGALH XAZOMARA NA MHN AFHNOUN MERIKOI ESTW KAI TON SYZHGO NA MPEI MESA!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Oταν ειχα κανει β επιπεδου,μου ειχε κανει και ντοπλερ ο γιατρος.Και μου ειπε πως ξερουμε οτι το μωρο για τις επομενες 6 εβδομαδες τρεφεται σωστα.Το διαβασα και στο χαρτι που μου εδωσε,εγραφε τις μετρησεις απο καθε αρτηρια.Παντως αυτο δεν το ειχε δει με 3d αλλα με κατι κοκκινα και μπλε σημαδακια πανω στην οθονη... :roll: Λογικα θα μου ξανακανει τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα,πως γινεται να μην εχει υπερηχο ο γιατρος;Πως σε παρακολουθει δλδ και πως θα σε ξεγεννησει αν δεν εχει πληρη εικονα του μωρου;Οι εξετασεις απο μονες τους δεν λενε κατι...Πρωτη φορα το ακουω αυτο... :roll:

Εμενα μπαινει παντα ο αντρας μου μεσα και καποιες φορες που ηρθε η μαμα μου μαζι μπηκαν και οι 2.Χαζομαρα οντως να μην αφηνουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα ιδιωτικα μαιευτηρια αφηνουν παντα τον συζηγο να ναι μεσα στον υπερηχο..

Νικακι αυτο να μην εχει υπερηχο ο γιατρος το συναντησα κ γω οταν ειχα παει κ σε καποιον αλλο για δευτερη γνωμη..εφριξα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xριστινα μου δεν ξερω κατα ποσο εχεις εμπιστοσυνη στον συγκεκριμενο γιατρο.Παντως δεν θα επελεγα ποτε να παω σε εναν γιατρο που δεν εχει υπερηχο για να με παρακολουθησει! :shock: Πως θα δει την εξελιξη της εγκυμοσυνης;Πως θα σε ξεγεννησει;Στα τυφλα,οπως γεννουσαν οι μαμαδες μας;Ποτε αργοτερα να σου κανει υπερηχο για να εχει εικονα;Εισαι σχεδον ετοιμογεννη! ;)

Στην θεση σου θα το ξανασκεφτομουν.Δεν στεκει.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααα σας κοπελιεςςςς..μολις εκανα ενα ντουζακι γιατι εχω πεθανει με τη ζεστη...εφαγα παγακια για τις καουρες αν και ακομα εχω..και τοιμαζομαι να διαβασω νεακια...φιλιαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσιααααααααα!πφφφφφφφφφφφφφ!τι ζεστη;καιγομαι,καιγομαι,καιγομαι!

τι κανετε;

εγω ταλαιπωρουμαι πολυ.αισθανομαι πολυ βαρια πλεον τη κοιλια μου.θελω συνεχεια να κανω ντουσακι.κ παλι μετα απο 5 λεπτα ιδρωνω.πολυ δυσφορια.τι θα κανω.προμηνυονται 7 δυσκολες βδομαδες.

μολις κρεμασαμε τις κουρτινες.τελειο το δωματιο.αντε σιγα σιγα να τελειωνουμε με το δωματιο γιατι αρχισαν οι ζεστες κ δε με βλεπω καλα

τελικα παρασκευη μου πε ο γιατρος να παω :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

-Αχ Μιχαελα τι τυχερηηηη κανονικα αυριο θα πηγαινα και εγω αλλα ετυχε παρτυ τελευταια στιγμη σε ενα νηπιο το πρωι και θα παω οποτε θα την κανω την Πεμπτη...αχχχ μακαρι να ημουνα τυχερη και να επινα σαν και εσενα αυτο το υγρο...μου αρεσει η Φαντα χωρις ανθρακικο...ζηλευωωω

-Πιπιτσα μηπως εφταιγε που ησουνα ανασκελα...εγω και να μην εχω φαει με πειραζει το ανασκελα γιατι πιεζει η μικρη...

-Αχ ,Μαρακι πολυ χαρικα για τη Χρυσταλλενη φιλακια πολλα να της πει και οταν μπορει θα μπει...θελει και λιγο χρονο για να βρεις το ρυθμο σου δεν ειναι και ευκολο...αχ τι καλα μωρε!!

-Μαρουλιτα εγω απο τζαμπο τα ειχα παρει οοολα στο Χριστοφορο και τωρα παλι στη μικρη το ιδιο..μια χαρα μου βγηκαν και να σκεφτεις οτι δεν τα προλαβε να τα φορεσει και πολυ και τωρα τα εδωσα στην κολλητη μου που περιμενει αγορι..πλυνε βαλε και αν χαλασε και κανενα..και τι εγινε τα ειχα παρει τοοοσο φτηνα...και αμα τα λερωνε με κρεμουλα και δεν καθαριζε τα πεταγα.,.δεν τα λυπασαι γιατι ειναι φτηνα..τωρα παλι το ιδιο θα κανω..φορμακια ενα σωρο...ενω το πασχα εδωσα 35 ευρω αν θυμαμαι καλα για 2 φορμακια σε ενα μαγαζι και πραγματικα τα λυπηθικα τα λευτα γιατι θα ειχα παρει ενα σωρο απο τα τζαμπο.Ρουχαλακια δεν αγοραζω να πω την αληθεια αλλα φορμακια ενα σωρο..και κουβερτουλες και σελτεδακια και οτι αλλο..πραγματικα εγω εμεινα ευχαριστημενη.

-Καλα κοριτσια τι προβλημα και αυτο καθε μερα με τα φαγητα...τι ωραια να ερχομουνα σπιτι και να ειχε φαγητο καθε μερα και να μην χρειαζεται να σκεφτομαι τι να μαγειρεψω...

-Αχχχχ Σοφιααααα..τι τελειεςςςςςς....καλε ειναι ολοιδιες...πως τις ξεχωριζεις.....αχ τι ωραια μωρακια μωρεεε να τα δεις οπως επιθυμεις!!

-Χρυσα μου και εγω οτι γενναω βλεπω...οκ και στον Χριστοφορο εβλεπα αλλα ηταν η πρωτη φορα και ειχα αγωνια πως θα ειναι και τετοια...τωρα δεν σκεφτομαι τη γεννα αλλα παλι βλεπω ονειρα..ενα βραδυ ειδα σκετο εφιαλτη..πηγα λεει να γεννησω γιατι εσπασαν τα νερα και με εβαλαν σε μια καρεκλα οδοντιατρου και παει λεει η γιατρος να με κοψει με ενα πριονοτο μαχαιρι χωρις επισκληριδιο...και της λεω θελω επισκληριδιο καλε στο εχω πει τοοοσες φορες...και ηρθε ενας ανεσθησιολογος σκετος τρομος...απαπαπαπα...

-Α ναι εμαθα για την Μαχη στο face..καλα τοσες γεννησεις μεχρις στιγμης και πο περισσοτερες απροσμενες...απιστευτω ετσι...Μαχηηηηηη να σου ζησειιιι το ψευδονυμο της ειναι maximammy

-κοριτσια εγω στο Χριστοφορο ειχα παρει οοολο το μηνα αφου πηγαινα καθε βδομαδα στο γιατρο για να βλεπει τι γινεται και να μου πει...νομιζα οτι θα σκασω στο τελος..και τελικα με επιασαν πονοι καθε 4 λεπτα αλλα δεν πεθαινα κιολας...πηγα νοσοκομειο και μου βαλανε τεχνητους...εκει πεθαινααα...αλλα αμα δεν ειχαν βαλει νομιζω θα καθοταν ολη την ημερα ετσι σιγα σιγααααα

-αχχχ θα παω και εγω για υπερηχο και ελπιζω να προλαβω αυτη την βδομαδα να βγουν οι απαντησεις απο τις εξετασεις για να παω..αλλιως Δευτερα πρωι πρωι...ρε κοριτσια 2 βραδια τωρα με πιανει στον υπνο μου πονος χαμηλα στην κοιλια συνεχομενος σαν περιοδο αφου λογω του οτι κοιμαμαι εχω μπερδευτει και νομιζα οτι μου ηρθε περιοδος και ξυπνησα και θυμηθικα οτι ειμαι εγκυος...το εχει παθει καμια??Κατα την διαρκεια της ημερας δεν το εχω παθει αυτο..μονο βραδυ..τι να πω...ολες καλα...σπιτια σας η γεννησε καμιαα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι πως εισαι; Περασε καθόλου;

Και εγω χαλια είμαι κοριτσια!! Αφου φανταστειτε πως ταισα την Μαρίνα την άφησα στον ανδρα μου και πηγα και ξάπλωσα. Ευτυχως μετα κατάφερα να την κοιμήσω και ξεκουραστηκα και εγω λιγακι. Τωρα την παει βολτα μονος του και εγω της φτιάχνω τραχανα γιατι το μεσημερι δεν καταφερα να την κανω να φαει με τιποτα, ουτε ψαροσουπα ουτε μακαρόνια!! Με εχει πιασει ενας πονος χαμηλά σ’ολη την μήτρα. Και ειδικα στα αριστερα που είναι ο πλακούντας!! Ξέρω πως είναι φυσιολογικό, αλλα πρέπει να συνέλθω γρήγορα, εχω ένα παιδι να φροντίσω!! Νιώθω τόσο ασχημα που της στερώ τοσα πραγματα μ'αυτη την κατασταση που επικρατεί στην εγκυμοσυνη μου!! και σημερα ελάχιστα παιξαμε!! Παλια θα παίζαμε, θα χορεύαμε, θα τρέχαμε, θα την πηγαινα βολτα στην παραλιά, θα καναμε διαφορα.. τωρα εγω ξάπλα στο πατωμα και να την παίζω οσο μπορώ.. Βαριέται το παιδάκι μου.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ελισ και γιελιζ. τι κανετε? καλο γιατρο αυριο και ολα να ερθουν κατ ευχην. φευγω τωρα και θα ξαναμπω μαλλον το απογευμα αλλιως αυριο. φιλακια πολλα και ευχομαι ολα καλα σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες!τι κανετε;πρωινες πρωινες σημερα ε; :D

πως ειστε;ελλη κ γιελιζ ετοιμαζεστε κ εσεις;να δουμε ποιες θα μεινουμε στο τελος :lol::lol::lol:

με μπουκωμα ξυπνησα σημερα.κ το φταρνισμα δινει κ παιρνει.ολουε τους μηνες της εγκυμοσυνης βεβαια αλλα λιγο πιο εντονο τωρα.τι να πει κανεις;ολες εχουν τη ναυτια σαν συμπτωμα κ εγω εχω το φταρνισμα.μες την ανωμαλια :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaaaaaaaaaaaa!κοριτσια σας ακουσα κ πηγα κ πηρα το μαξιλαρι εγκυμοσυνης.κ βρηκα την υγεια μου.ξυπνησα βεβαια παλι για τσισακια :oops: αλλα καμια σχεση με πριν.βεβαια το κεφαλι κ το κορμο τον στεραιωνω σε 3 μαξιλαρια.αλλιως με πιανει δυσπνοια,αλλα μια χαρα σημερα,ευτχως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Άννα και Βίκυ!!

Αννούλα εγώ φταρνιζόμουν στην αρχή πολύ... τώρα το ξεπέρασα!!! Υπομονή!! :lol::lol::lol: Χαίρομαι που έκανε δουλειά το μαξιλάρι... Μπράβο!

Ελισάβετ εσύ είσαι πολύ κοντά.... ανα πάσα στιγμή μπορεί να γεννήσεις!! Άντε να δούμε ποιά θά είναι η επόμενη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω!θα γεννησετε κ θα μεινουμε μονες!οι περισσοτερες ειστε για τωρα ιουνιο ε;εγω κ το μαρακι ειμαστε μονο για ιουλιο;κατσε να δω το τικερακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...