Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 11! Τα πρώτα γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια μου...είπα να δω τι κάνετε και να ξαπλώσω στο κρεβατάκι μου...Πήγαμε μια ωρίτσα σε κάτι φίλους εδώ κοντά και χάζευα με τον μικρούλη τους...είναι τρέλλα!!!! Με τον δικό μου να δείτε πως θα τρελλαθώ!! :lol::lol:

Κατερίνα μου ξεκουράσου...το τζαμπο ωραίο αλλά και κουραστηκό πια για μας!!

Γιελιζ καλή ξεκούραση και σε σενα..

Σοφάκι μου μετρα τις συσπάσεις σου και πόσο απέχουν μεταξύ τους...Αν τις νιώθεις έντονα ειδοποιησε το γιατρο σου!

Συμπεθέρα φιλιά!!!

Σας αφήνω όλες...Καλό βράδυ κοριτσάκια μου..θα τα πούμε αύριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσακια!Ειμαι πρωινη σημερα,ετοιμαζομαι....

Γιεληζ μου σημερα θα κανω εισαγωγη,μου ειπαν κατα τις 8 να ειμαι εκει αλλα ευελπιστω μεχρι το μεσημερακι να εχω τελειωσει εξετασεις κ να γυρισω.Ο γιατρος μου δεν κραταει ποτε απο την προηγουμενη την εγκυο κ απ'οτι μου ειπε τη Δευτερα μολις τελειωσω θα γυρισω σπιτι κ θα παω αυριο πουρνο πουρνο.

Μαρακι εχθες το βραδυ μετρησα τα διαστηματα αναμεσα στις συσπασεις γιατι με επιαναν συνεχεια αλλα ηταν εντελως ακανονιστα,πολυ συχνες βεβαια αλλα ουτε κρατουσαν το ιδιο..Σημερα θα μου κανουν κ nst οποτε θα δειξει..

Νικη μου απο τη στιγμη που εχεις τρεμουλο πολυ καλα κανεις κ δεν οδηγεις.Βρε κοριτσια την αμαρτια μου θα την πω...Απο τον 7ο μου ειχε πει ο ντοκτορ να περιορισω την οδηγηση κ μεχρι τελευταια στιγμη οδηγουσα :shock::shock: Δεν εχω ουτε εβδομαδα που σταματησα,απ'οταν δηλαδη ξεκινησα να μην αισθανομαι καλα.Αλλα αν ειμαστε κ μονες μας τι να κανουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε φουσκωτές γοργόνες??????????

Οι κοιλίτσες όόόόλες καλάάά???????

Εμείς είμαστε μία χαρούλα Δόξα Τω Θεώ κι έχουμε νεάκια……..

Πήγαμε χθες στη γιατρό μας, όλα καλά με το Doppler, ο μπέμπης όντως μεγάλο μωράκι & δεν αποκλείεται να γεννήσω νωρίτερα!!!!!!!!!!!! Πανικοβλήθηκα λιγάκι στην αρχή, αλλά το πόσο χαίρομαι…. θα δω το φατσουλίνι μου από κοντά μάλλον νωρίτερα….. το χρυσούλι μου!!!!!!!!!

:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Η ΠΗΤ μου ναι μεν είναι στις 14/8, αλλά από 14/7 είμαστε stand-by κι αναμένουμε…. στο επόμενό μας ραντεβού (γύρω στις 10 του Ιουλίου, λίγο πριν την τελική ευθεία) θα μιλήσουμε για τα NST & για τη γέννα & επιπλέον από εκεί και πέρα θα πηγαίνω κάθε βδομάδα!!!!! Με τα κιλά μου είναι πολύ ευχαριστημένη….. με προέτρεψε να συνεχίσω το περπάτημα κι ας κουράζομαι και γενικά να κινούμαι, κάνει καλό και στο μπέμπη και σε μένα…..

:ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Επίσης, δε θυμάμαι αν σας το είχα πει, η γιατρός μου βγαίνει σε άδεια την 1η Αυγούστου, που σημαίνει πως αν γεννήσω κανονικά στην ώρα μου, δεν την προλαβαίνω…. είχαμε πει από καιρό να μας συστήσει τον αντικαταστάτη της, για να μην είμαι κι εγώ ξεκρέμαστη….. εχθές λοιπόν τον γνωρίσαμε…. κι ευτυχώς…. δεν είναι ο “παππούς” που φοβόμουν!!!!!

Είναι σχετικά νεαρός, ευγενέστατος & φαίνεται αυτό που λέμε αισιόδοξος άνθρωπος, χαμογελαστός…. ελπίζω κι ως γιατρός να είναι καλός…. και μόνο που τον διάλεξε η γιατρός μου για τη συνέχεια μου αρκεί…. σημαίνει πως τον εμπιστεύεται απόλυτα!!!! Είδε κι εκείνος τις εξετάσεις μου, τα βρήκε όλα καλά κι είπε χαρακτηριστικά πως αφού η γιατρός μου τα βρίσκει όλα καλά…. τι να πει εκείνος!!!!! Γενικά πάντως ηρέμησα κι από αυτό….. :D:D:D:D:D:D:D:D

Ακόμη….. μου έδωσε το ελεύθερο να κάνω θαλάσσια μπανάκια, αρκεί να είναι σε πεντακάθαρη θάλασσα, μην κολλήσω κανένα μικρόβιο…. απαγορεύεται αυστηρά η ηλιοθεραπεία….. μόνο σε σκιά να είμαι!!!!!! Για πείτε βρε κοριτσάκια….. κοντινές-μακρινές παραλίες στο Athens City…. εμείς λέγαμε Λουτράκι, Αγίους Θεοδώρους, Κινέττα….. άλλο???? Οπότε….. πρέπει να ψάξω για μαγιώ….. για φαλαινίτσες…. γιατί εννοείται μιλάμε μόνο για μπικίνι….. σιγά μη βρω, αλλά λέμε τώρα….

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Οπότε…. τώρα μας μένει σε περίπου 17-18 μέρες να ξεκινήσουμε τα Μαθήματα Ανώδυνου Τοκετού κι ανυπομονώ πάάάρα πολύύύύ!!!!! Όπως σας είπα πριν, δεν έχουμε μιλήσει καθόλου για τη γέννα ακόμη, αλλά έπεται συνέχεια…. επίσης…. δεν ρώτησα για Μαία, αλλά θα το ρωτήσω αυτό ούτως ή άλλως στα Μαθήματα, θα ήθελα πάντως να έχω μία δική μου….

Αυτάάάά!!!!!!!!!! Κοριτσάκια μου είμαι πάάάρα πολύ χαρούμενη!!!!!!!!

[smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif]

Μπαίνουμε σιγά-σιγά στην τελική ευθεία!!!!!!! Αχ Παναγιά μου….. πρέπει να οργανωθώ η μουλάρα!!!!!! Λοιπόν, μέχρι το ΣΚ θα έχω φτιάξει τη λίστα για την προικούλα του μπέμπη μας & εντός της ερχόμενης εβδομάδος…. ξεκινάμε εξορμήσεις στα μαγαζιά…. περνάει ο καιρός για πλάκα!!!!!!!! Να μην τρέχω τελευταία στιγμή!!!!!!! Άσε που θα πιάσουνε κι άλλες ζέστες κι ήδη δεν αντέχω…. κυκλοφορώ μονίμως με τη βεντάλια μου!!!!!! Αλήθεια, τη βαλίτσα για το Μαιευτήριο πότε να την έφτιαχνα λέτε???

Σοφάκι μου…… με το καλό αγάπη μου!!!!!!!! Όλα να πάνε ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!! Και να σε ξετρελάνουνε οι μπουμπούκες σου!!!!!!!! Με έναν πόνο!!!!!!!

Καλημέρα Ελισάβετ μου!!!!!!!!!!! Πώς είσαι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γκαστρουλες μου!!!!Τι κανετε??

Χτες απλα ξεραθηκα στον καναπε κ σηκωθηκα γυρω στις 10 το βραδυ ..τοτε αρχισα να νιωθω καλυτερα...

Ενιωθα παρα πολυ κουρασμενη με ποναγε ολο μου το σωμα λες κ εσκαβα...τελικα μαλλον το φαι εφταιγε..απο δω κ περα μονο πρωι οι δουλειες..

Εν τω μεταξυ εχω ενα σπιτι...ανω κατω...κ δεν εχω κουραγιο να κανω τιποτα...μεγαλη διαφορα βδομαδα με βδομαδα...

Επισης δεν εχω κ καποιον να μου τα κανει...αλλα ουτε κ δυνατοτητα ν αφωναζω γυναικα συχνα...ελεγα να την φωναξω για γενικη πριν γεννησω αλλα δεν βλεπω να την γλιτωνω κ νωριτερα...

Εγω κοριτσια δεν εχω οδηγησει καθολου ολους αυτους τους μηνες..εχω να οδηγησω απο την εμβρυομεταφορα...χωρις να μου χει πει κατι ο γιατρος..ουτε τον εχω ρωτησει ..απλα το εβαλα στο μυαλουδακι μου κ δεν αλλαξα γνωμη...ψιλοφρικαρω ωρες ωρες που μαι μονη μου αλλασυνερχομαι αμεσως...

Σοφακι μου αλλη μια μερουλα εμεινε..κ θα αντικρυσεις τα θαυματακια σας..θα τα κρατησεις στην αγκαλια σου....τι τελειοοοοοοοοοοοοο!!!Ποσο ανυπομονω κ γω!!!!!!Αλλα απο την αλλη λεω να ρθει στην ωρα του...

Νικακι τελικα αυτο το γιουτοπαρ πολυ σπαστικο φαρμακο...κ η αδερφη μου θυμαμαι οταν το παιρνε τρελαινοταν απο τις ταχυπαλμιες...

Μαρακι μου με τον δικο σου μικρουλη οχι μονο θα χαζειψεις...πολλα πρισσοτερα θα παθεις οπως κ ολες μας..

Χτες μιλαγα με την κουμπαρα μου το βραδυ..ο μικρουλης μια χαρα ειναι..τον εκαναν μπανιο μαζι με τη μαια..και παρ ολο που δεν ηταν κ θετικη με τον θηλασμο τωρα μου ειπε ειναι η πιο ομορφη εμπειρια...εκτος οτι κλαιει συνεχειααααα απο συγκινηση!!!!!!!

Σισακι μου ευχομαι πραγματικα το μπεμπακι να τα καταφερει!!!Μακαρι να γινει αυτο το θαυμα και να ναι γερο το μικρο μου!!!!

Δεν θελω να το σκεφτομαι για καμια μανουλα αυτο..

Πριν καμια βδομαδα ειχα μπει στο απωλεια κ υποστηριξη κ διαβασα καποιες τραγικες ιστοριες προσφατες..και με πιασε κ μενα ενας φοβος...

Καθε μερα ευχαριστω την Παναγια για αυτο το δωρο που εχω μεσα μου κ μεγαλωνει και προσευχομαι να πανε ολα καλα και να κρατησω το μωρο μου γερο στην αγκαλια μου!!!

Τα πα ολα πρωι πρωι ε???

Αντε ξυπνηστε καλε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Πηνελόπη, ωραία τα νέα σας, μπράβο!!!!

Εγώ ζω με την ελπίδα ότι η κόρη μου θα αποφασίσει να βγει σύντομα διότι δεν αντέχω πια το μαρτύριο του ΜΗ υπνου @-) . Εχουμε γιατρό σήμερα, οπότε αναμένω με αγωνία....

Καλημέρα Κατερίνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου. καλο μηνα. καλα ειστε?ντε σοφακι αυριο ειναι η μεγαλη μερα. με το καλο κοριτσι μου. εγω εχθες οαραλιγο να γεννησω αν δεν προσεχα συχνοτητα συσπασεων. πηγα στο νοσοκομειο, μου εκαναν καρδιοτοκογραφο και επιασαν και αυτοι 10 λεπτες συσπασεις με αστατα πονακια. ευτυχω ο τραχηλος ειναι θεοκλειστος οπως ειπαν, μου δωνανε 2 ενεσεις κορττιζονης. την μιατην εκανα χθες και την αλλη σημερα για να εξασφαλισουμε τα πνευμονια της μπεμπας, μου αυξησε και το μεγνησιο σε τρια την ημερα και θα δουμε. τουλαχιστον μου ειπε να κλεισουμε την 36 εβδομαδα. ξαπλα και ξεκουραση μου ειπε. αυτα και απο εμας. πιπιτσα πολ ωραια και ευχαριστα τα νεα σας.μπραβο κοπελα μου. φευγω γλυκες μου. ηρθθε ο μπαμπας μου. θα τα πουμε το απογευμα. φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!

Χρυσταλλενη μου να χαιρεστε τον μπεμπη σας!! Γερος και δυνματος να ειναι!!!! :D:D

Εγω δυστυχως δεν εχω ιντερνετ στο σπιτι και θα προσπαθω να μπαινω για ενα γεια οποτε ερχομαι στο μαγαζι!! :(

Καταπιαστηκα με το σπιτι, κατι αγορες εκανα επιτελους που μας ελειπαν. Θελω να ξεκινησω σημερα και ντουλαπες, να μαζεψω χειμωνιατια για να ειναι το σπιτι ετοιμο. Ηρθε και η κουνια μας επιτελους!!

Την επομενη βδομαδα θα παω και κομμωτηριο για ενα τελευταιο σουλουπωμα για να υποδεχτω τον γιο μου και να ειμαι ομορφη!!! :oops::oops:

Αυριο τελειωνω με τα μαθηματα. Θα κανουμε για την εξωθηση. Η μαια θα μας δωσει και το τηλ της αν χρειαστουμε κατι μας ειπε. Ειναι παρα πολυ καλη!!!!

Και επισης αυριο εχουμε επιτελους γιατρο. Θα μπουμε και στον καρδιοτοκογραφο, εχω λιγο αγχος :oops::oops:

Σοφακι μου αυριο επιτελους ειναι η μεγαλη μερα!!!!! Σου ευχομαι ολοψυχα να ειναι οντως η πιο ευχαριστη στιγμη της ζωης σου, να πανε ολα καλα, να μην ταλαιπωρηθεις καθολου και με "κανεναν" πονο ;);)

Αντε περιμενουμε νεα και φυσικα φωτογραφιες απο τις πανεμορφες κορουλες σας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου...τι κάνετε?

Σοφάκι μου γλυκό καλά αποτελέσματα για τις εξετάσεις...Αυριο θα εχεις τα κοριτσάκια σου αγκαλιά.Περιμένουμε νέα σου μετά το γιατρό, να σου δώσουμε και τις τελευταίες ευχές!

Μάχη μου καλημέρα...με γεια η κούνια.Σιγά σιγά τελειώνεις κι εσύ τις προετοιμασίες.Καλό γιατρό και περιμένουμε νέα..

Ελίς μου καλημέρα και υπομονή! Δεν σου έμεινα πολύ.Καλό γιατρό σήμερα!

Βίκυ μου ξεκουράσου!!! κάνε υπομονή εστω 2 βδομάδες να μπεις στον μήνα σου...

Κατερινάκι καλημέρα! Αστο σπίτι και τις δουλειες...κι εμένα είναι χάλια! Ευτυχώς θα έρθει η μαμά μου αύριο να μου κάνει τα βασικά!

Πηνελοπάκι μου τέλεια τα νέα σας!! Χαίρομαι που σου λύθηκαν οι απορίες...Τελος το άγχος...απόλαυσέ το!! Για την βαλίτσα θα σου πω ότι εγώ την έφτιαξα, λίγο νωρίς, αλλά λόγω ιστορικού είμαι σε ετοιμότητα. Μες στο μήνα άρχισε και εσύ σιγά σιγά τα ψώνια σας και να ετοιμάζεσαι!

Οι άλλες κοιμάστε ακόμα?

Εγώ κοιμήθηκα λίγο παραπάνω σήμερα αλλά αργησα να κοιμηθώ χθες..Με πονάει πολύ από κάτω και περπατάω σαν πάπια!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια Μαράκι μου!!!!!!!!!!! Αυτό με το περπάτημα της πάπιας…. το έχω κι εγώ εδώ κι αρκετές ημέρες….. τι να κάνουμε…. βαραίνουμε….

Ελισάβετ και Μάχη….. καλά νεάκια από τους γιατρούς σας!!!!!!

Ελισάβετ μου, μέχρι στιγμής μία χαρά κοιμάμαι….. μόνο ξυπνάω πολύ συχνά μέσα στον ύπνο μου από κάποιο άσχημο όνειρο…. αλλά μέχρι το πρωί δεν το θυμάμαι…. ευτυχώς….

Μάχη….. Μαθήματα Ανώδυνου κάνεις??? Πώς είναι σαν εμπειρία??? Κι εγώ θέλω…..

Καλημέρα Κατερινάκι!!!!!!! Το δικό μου σπίτι το έχει δει κανείς??? Μη μιλάς για δουλειές…… κι επίσης.... μη μπαίνεις να διαβάζεις στενάχωρα πράγματα!!!! Ξέρεις πως οι ορμόνες κάνουνε το party τους!!!!!!!

Mamapianisimo υπομονή κοριτσάκι μου, να κυλήσουν οι εβδομάδες, να γεννηθεί η μικρούλα σου υγιέστατη!!!!! Ξάπλωσε τώρα που προφταίνεις!!!!!!!

Τα άλλα γκαστρουλίνια μας κοιμούνται ακόμη????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα και απο μενα!Ευτυχως εκλεισα το 8ωρο μου και ειμαι καλα σημερα!

Πιπιτσα πολυ ωραια τα νεα σας!

Σοφια,καλα αποτελεσματα στις εξετασεις!Περιμενουμε νεα σου!Αυριο θα εχεις τις ζουζουνες σου αγκαλιααααα!Τι ωραιαααα!!! :D

Ελις,λιγο σου εμεινε,κανε υπομονη....

Μαχη μεγεια η κουνια!Την εφερε επιτελους,ε;

Μαμαπιανισσιμο,ξεκουρασου και κανε οτι σου πει ο γιατρος,μεχρι να μπεις στον μηνα σου.

Συμπεθερα και εγω σαν παπια παω :lol: ,αν και ακομα η κοιλια μου δεν ειναι πολυ μεγαλη.

Κατερινα μην μιλας για δουλειες... :? Δεν εχω κουραγιο να κανω τιποτα.Αυριο που εχει ο αντρας μου ρεπο θα του πω να ριξει ενα σκουπισμα-σφουγγαρισμα να σουλουπωθουμε λιγο...

Χρυσα,μπραβο,ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia mou!!!!!!ti mou kanete??? egw pragmatika exthes to vradu perasa ena martyrio..exei arxisei kai ponaei para polu h mesh mou kai to isxuo mou kai etsi duskoleuomai para polu na koimithw..koimithika 2:00 meta ksanaksipnisa 5:00 giati me patise kati kales klwtsies o gios mou kai otan ksanakoimithika eprepe na sikwthw ksana gia na katevw sto magazi mas...Xalia..to mono thetiko einai oti o mpempis mou summetixe se ola auta kai etsi eixa kai parea...xixixixixixi...giati itan krima o antroulis mou na ton ksipnisw kai auton!!!!!se liges meres mpainw ston 7o ante na doume autos o minas tha einai toso kalos oso o 6o....MAKARIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!! Simera mou ksikinisan kai oi krampes...OUF!!!!!!!!!!!!

Oi upoloipes ola kala????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρεςςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D τελεια νεα ακουω πρωι πρωι!!!!!!!!!μπραβοοοοοο πολυ χαιρομαι!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

εγω κοριτσια που λετε πηγα εχτες το τελευταιο μου καφεδακι,γιατι λογικα δεν θα προλαβω να απολαυσω αλλο :D:D:D:D ηρθε η φιλεναδα μου εχτες μου εφτιαξε τα μαλλια ,πηγα σε ενα μαγαζι πηρα ενα συνολακι και πεδιλα και το κατα ευχαρηστηθηκα που αναναιωθηκα λιγο!!!το χρειαζομουν γιατι τον τελευταιο καιρο με ειχε πιασει το παραπονο και ελεγα συναιχεια στον αντρα μου οτι ειμαι χοντρη και ασχημη!!!!!!

που λετε και εγω μια απο τα ιδια ενα σπιτι χαλιααααααααααααααααααααα....εχω τον πλακατζη στο σπιτι και μου στοκερνει τωρα το μπανιο!!!!και γινεται ενας χαμος...το σαλονι μου εχει γεμισει 2 εκ. σκονη....σημερα το απογευμα ειπαμε με τον αντρα μου να κανουμε γενικη το σπιτι.για να ειναι ετοιμο για το μωρο...απο ωρα σε ωρα το περιμενω....και πρεπει να προλαβω!!!!!!!θα κατεβασω τις κουρτινες να τις πλυνω εχω και κουβερτες και παπλωματα που θελουν και αυτα. θα κανουμε και μετακομιση το κρεβατακι του μωρου μας στο δικο μας το δωματιο και πρεπει να γινει γενικη ολο το σπιτι.....ας ελπισουμε να μην σπασουν τα νερα πανω σε καρεκλα η σε καμια σκαλα!!!!!! :lol::lol::lol: πω πω μονο που σκεφτομαι το απογευμα με πιανει πανικος!!!!!!!!!!

τι θα μαγειρεψετε σημερα??????πειτε καμια ιδεα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia

to sofaki ti kanei?

egw eimai mataiasmenh apom xtes olo to bradu eixa ponokefalo me ksematiase h mama mou k twra eimai ligo kalutera

prepei na paw epeigwntws gia pswnia alla h trapeza pou plhrwnomaste edw k merres den exei lefta..opote anamenoume

katerina me to malako kalo kouragia..polu wraia pou plhsiazoun oi meroules sou..tuxeroula

egw shmera tha kanw gemista mmmmmmmmm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαρουλίτα...Δυσκολο πράγμα ο ύπνος πια...και πού είσαι ακόμη!!!!

Χρύσα μου καλημέρα! Πώς εισαι με την αλεργία? Μπράβο για το ντοπλερ!

Καλημέρα Πιπίτσα μου...τώρα κοντά δεν δίνεις και προφορικά για τα αγγλικά?

Συμπεθέρα καλημέρα...8ωρο ακούω και ζηλεύω!!!

Κατερίνα καλημέρα και σε σένα...Γεννας οπου να'ναι και ακόμα κάνεις δουλειές?Ξεκουράσου λίγο να έχεις αντοχές για μετά...

Μαίρη μου καλημέρα...υπομονή με τα λεφτά!

Από φαγητό εγώ δεν ξέρω τι θα κάνω σήμερα...Θα είμαι και μόνη μάλλον οποτε κάτι γρήγορο και εύκολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουλιτα παιρνεις μαγνησιο;Βοηθαει πολυ στις κραμπες.Ειχα και εγω λιγες στην αρχη και μολις το ξεκινησα σταματησαν...

Κατερινα και μονο που διαβαζω αυτα που γραφεις αγχωνομαι! :lol: Εδω εγω γενναω σε 3 μηνες και δεν εχει ερθει ο μπογιατζης και αγχωνομαι μηπως δεν προλαβω να τελειωσω τις δουλειες μου. :lol: Οχι να εχω και μαστορους στο σπιτι ετοιμογεννη!Εγκεφαλικο θα παθαινα! :lol:

Μαιρη,φορα μια χαντρουλα ή ενα σταυρουδακι για το ματι.Το πιστευω και εγω πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki mou pws pas esi???ola kala???an thimamai kala eixes giatro proxthes,e?ola kala???

egw simera tha kanw mpiftekakia sto fourno me ruzaki mallon (nerovrasto) kai analata...

Katerinaki plisiazoun oi meres sou...TELEIA!!!!!!!!se liges meres tha exeis thn mpempoula sou agalitsa..:)

Niki mou pernw magnisio trofokard ena prwi kai 2 to vradu..alla tha tou pare til mpas kai mou to auksisei..xthes epatha kana 2 fores kai ligo agxwthika giati kserw pws me to magnisio den exeis..alla tha doume!!!!!!!!Vre koritsia eseis ponate sthn mesh kai sto isxuo????egw gt ponaw toso polu...pwww!!!!!!! kai exw akoma!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσιαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!καλημεραααααααααααα.τι μου κανετε;ορεξατες σας βλεπω σημερα ε;πολυ χαιρομαι

σοφιτσαααααααααααααα ετοιμη;πω πω.τι ενθουσιασμο θα νιωθεις τωρα ε;ηηηηηηηη μηπως μας την εκανες κ γεννησες ηδη;

λοιπον για κοψτε ολες τις δουλειες κ ξεκουραστειτε γιατι μετα θα παραπονιεστε που τωρα δε ξεκουραζοσασταν

εμενα αρχισαν παλι οι συχνοουριες κ ειμαι ολο το βραδυ πηγαινε ελα στη τουα΄λετα

σημερα κολοκυθακια σαλατα με αυγα ματια.γιατι το βραδυ εχει πιτσα οποτε λιγοτερο φαι το μεσημερι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι καλε δεν το σκεφτηκα οτι αμαν κανω δουλειες και μου σπασουν τα νερα η με πιασουν οι πονοι ...οτι μετα δεν θα εχω κουραγιο να γεννησω....ευτυχως θα ερθει και η φιλεναδα μου για βοηθεια....θα τα αναθεσω στον αντρα μου και στην φιλη μου!!!!!απλα θα επιβλεπω πως τα κανουν..χαχαχχαχα :lol::lol::lol::lol:

και εγω λεω να κανω κατι γρηγορο...καμια πατατα κανενα τηγανιτο αυγουλακι.....γιατι πια δεν την παλευω με το μαγειρευμα.... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αννα μου...

Μαρουλίτα μου εγώ μαγνήσιο παίρνω το Magne B6, ένα την ημέρα και δεν έχω καθόλου κράμπες...Ο πόνος που λες νομίζω πως τον έχουμε σχεδόν όλες..Ειναι φορές που κλαίω από τον πόνο ειδικά το βραδυ αλλά τι να κάνουμε...χαλάλι στα μωράκια μας!! Ναι ειχα γιατρο, όλα καλά!!

Κατερίνα έτσι μπράβο να κάνεις τον επιστάτη όπως κάνουμε όλες πια! :lol:

Γιωργάκη μεγαλώνει ο μικρούλης σας...και φυσικά και αναγνωρίζει τους γονείς του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια Νίκη μου!!!!!!!! Τυχερούλα….. που χτυπάς 8ωράκια!!!!! Μπράβο σου!!!!

Καλημέρα Maroulita μου!!!! Υπομονή με τις αϋπνίες…. τι να κάνουμε…. μέσα στο πρόγραμμα είναι κι αυτό!!!! Ευτυχώς που είχες παρεούλα το μπεμπάκι σου!!!!! Δεν παίρνεις Μαγνήσιο??? Δε βοηθάει στις κράμπες??? Εγώ ούτε μία μέχρι στιγμής…..

Καλημέρα Kate_rina μου!!!! Τέλεια η κοιλίτσα σου!!!! Πότε έχεις ΠΗΤ??? Κοντεύεις….. μην πολυκουράζεσαι καλέέέ….

Merykal….. ωραιότατη κι η δική σου κοιλίτσα!!!!! Στείλε κι από εδώ κανένα γιομιστούλι!!!!! Μιααααμμμμμ……

Ναι Μαράκι μου, στις 12 του μηνός δίνω τα προφορικά μου…. στο μεταξύ, ήταν αρχικά Σάββατο 11 του μηνός στις 17.35΄ το καταμεσήμερο κι είχαμε τη Βάπτιση του κολλητού μας….. είχα στενοχωρηθεί πάρα πολύ, γιατί δεν ήθελα με τίποτε να τη χάσουμε…. αλλά παρακάλεσα την Καθηγήτρια μου & μεσολάβησε κι άλλαξε μέρα+ώρα κι έτσι δίνω Κυριακή πρωί στις 10.10΄ χωρίς να χρειαστεί να πω κάτι για τη Βάπτιση…. και μόνο που τους είπε πως η μαθήτρια της είναι έγκυος κι είναι δύσκολο να μετακινηθεί μέσα στη ζέστη…. μας κάνανε την αλλαγή!!!!! Κι έτσι και τη Βάπτιση δε θα χάσουμε & θα είμαι πολύ καλύτερα σε πρωινή ώρα!!!!!! Εχθές είχα μάθημα, την άλλη Τετάρτη πάλι & τέλος…. πετάει η ομάς πάντως…. έχουμε δέσει πάρα πολύ με την κοπέλα που δίνουμε μαζί & μας βλέπω να μας πιάνουνε τα γέλια εκεί πέρα!!!!!!! Άσε που θα πάρω και τη βεντάλια μου μαζί…. δεν υπάρχει περίπτωση!!!!!!!

Αχ….. κι εγώ δεν ξέρω τι να μαγειρέψω σήμερα….. θέλω μακαρόνια γμτ…. αλλά δε νομίζω πως κάνει…. εεεε…… με βλέπω να τη βγάζω με μία σαλατούλα.... με τη ζέστη δεν πολυ-έχω όρεξη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργο ο μπεμπακος ειναι κουκλος!

Κατερινα,ετσι μπρσβο,εσυ μονο εντολες!Ασε τους αλλους να καθαριζουν! :lol:

Αννα και εμενα με εχουν ξαναπιασει συχνοουριες και σηκωνομαι 1-2 φορες την νυχτα για πιπι.Και την ημερα καμια φορα νοιωθω πως αν δεν παω θα μου φυγουν! :lol:

Και εγω 2 τροφοκαρτ παιρνω Μαρουλιτα αλλα δεν εχω κραμπες...Ουτε πονους στην μεση,παρολο που εχω δισκοκηλες.Φτου φτου μην με ματιαξω,προς το παρον αν εξαιρεσουμε το βρωμοχαπι-γουτοπαρ με τις ταχυπαλμιες,νοιωθω μια χαρα!

Εχω κριθαρακι με κοτοπουλο απο χθες,να φαει ο αντρας μου που θα φυγει το μεσημερι για δουλεια.Εγω ισως φαω κατι προχειρο,μαλλον αυγουλακια γιατι το κριθαρακι δεν φτανει και για τους 2 μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αννούλα μου!!!!!!!!! Εγώ να δεις συχνουρία.... για πλάκα.... μέσα σε λιγότερο από 1 ώρα θα πάω τουλάχιστον 3 φορές..... υπομονή.....

Καλημέρα Γιώργη!!!!!! Μεγαλώνει πολύ ο μπεμπάκος σας!!!!!! Χαζομπαμπάάάά......

Maroulita μου.... εμένα με πιάνουνε πόνοι στη μέση εάν σταθώ πολύ ώρα όρθια ή κουραστώ παραπάνω.... εκεί υποφέρω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...