Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 11! Τα πρώτα γεννητούρια!!!


Recommended Posts

οχι.χωρις ελατηρια.λογω γνωριμιας κ διδυμων 165 το ενα.αλλα για να μη λερωνονται θα παρω ειδικο κατωσεντονο αδιαβροχο.εκτος απο αυτα που θα στρωνω της παμπερς τα υποστρωματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θελει προσοχη κοριτσια το υποστρωμα και το καλυμμα του κρεβατιου.Να αναπνεει για να μην παθει το μωρο ασφυξια αν γυρισει μπρουμυτα.Θα το ψαξω και εγω γιατι δεν θελω να ειναι ναυλον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το υποστρωμα ειναι ειδικο για να εμποδιζει τη ασφυξια/κ της παμπερς τα στρωνουμε στο σημειο του πωπου.δε πιανουν ολο το κρεββατι.αλλα ναι θελει πολυ ψαξιμο.βεβαια απ την αλλη οπως λεει κ ο μπαμπας μου ας μην ειμαστε κ υπερβολικοι.καθοτι δε ξερω για σας αλλα εγω δε μεγαλωσα με τετοιες πολυτελειες.χρειαζεται τοσο....οσο.οχι υπερβολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου!Πως ειστε?Νιωθω απιστευτη κουραση απο τη πρωινη μου βολτα που δε μπορω ουτε να γραψω....

Χριστινα πολυ ωραια η κουνια κ πολυ οικονομικη.Να τη δεις κ απο κοντα κ να τη κλεισεις!

Νικη μου!Τα καταφερατε επιτελους με τη ζουγκλα σας ε??Τελεια!

Μαρακι μου μην αφησεις να περασουν κ πολλες μερες για να παρεις το γιατρο σου..

Αννα μου θα συμφωνησω μαζι σου,δε χρειαζονται καθολου υπερβολες.Εμεις ουτε υποστρωματα πηραμε ουτε τιποτα το ιδιαιτερο για τα μωρα.Θεωρω οτι τα παντα εχουν εμπορευματοποιηθει παααρα πολυ.Κ εμεις μια χαρα μεγαλωσαμε οπως ειπες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα!Πως ειστε αγαπημενες μου?Η συμπεθερα μου που χαθηκε εχθες?Γιελιζακι ολα καλα?

Εγω ετοιμαζομαι να παω για nst.,ελπιζω να ειμαι πρωτη κ να μου βαλουν μαζι κ τα 2 μωρα,γιατι αλλιως κανω 1 ωρα κ πιανομαι!!

Χριστινακι μου σε ευχαριστω πολυ ;);) Μεχρι τελος της εβδομαδας θα τις δουμε..εχω αγωνια να δω ποτε θα μου πει!Απο τη χαρα μου βλεπω να σας τις στελνω φωτο με εικονομηνυμα μεχρι να βγω απο το νοσοκομειο :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου...Καλή εβδομάδα να έχουμε!

Σοφάκι μου αντε να τελειώσεις γρήγορα σήμερα και να έρθεις στην παρέα μας..Η κοιλίτσα σου, είναι απλά τέλεια!!!!

Οι άλλες τι κάνετε? Εγώ από τη μια ξύπνησα και λέω πάλι Δευτερα...αφου όλες οι μέρες ίδιες είναι πια..Κι από την άλλη χαμογέλασα γιατί αύριο έχουμε γιατρο επιτέλους!! Δεν ξέρω μου φάνηκαν βουνό αυτές οι δύο βδομάδες!! κατά τα άλλα μια από τα ίδια...

Αντε ξυπνήστε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!! Αντε και με ποδαρικό!!!!!!!!!!!!!!! Σοφία μου εσένα εννοώ ;)

Εγώ είχα ένα ψιλοεπισοδειακό πσ/κ... την Παρασκευή το απόγευμα πήγαμε γιατρό γιατί είχα αρκετές συσπάσεις το πρωί και μ΄εβαλε στον καδριοτοκογράφο. Είχα μερικές αλλά τελικά δεεεεεν.... Ευτυχώς δλδ γιατί την επόμενη έδινα εξετάσεις. Επιτέλους τέλειωσα κι από ΄κει και τώρα ελπίζω να έρθει σύντομα η ώρα γιατί δεν την παλεύω πια :( , δεν κοιμάμαι σχεδόν καθόλου, όλη νύχτα στριφογυρίζω και σηκώνομαι κάθε πρωί σαν ζόμπι. Σήμερα ήρθα και γραφείο γιατί προέκυψε δουλειά :evil:

Αυτά από μένα.

Σοφία τέλεια η κοιλιά σου και να σκεφτεί κανείς οτι είναι και δύο! Μπράβο σου, κούκλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιααααααααααααα!τι κανετε;πως ειστε;

σοφακι που ειναι καλε τα 2 κοριτσακια σου;που τις εχεις στριμωξει εκει περα.η κοιλιτσα σου ειναι πολυ μικρουλα για 2 μωρακια.αντε με το καλο.ωρες μετρας τωρα πλεον.ποσο ζηλευωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!να περασουν κ μενα τα 2 αυτα μηνακια,να τις δω κ εγω τις κοπελες μου.στειλε μας νεα

μαρακι μου τι κανεις;ελις οχι πολυ κουραση στη δουκεια ε;

οι υπολοιπες κοιμαστε ακομα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ελίς μου...Αρχισαν οι συσπάσεις ε? Καλά αποτελέσματα για τις εξετάσεις σου και άντε με το καλό να έρθει το μωράκι σου...από μέρα σε μέρα πια περιμένεις!!

Καλημέρα Άννα μου..καλά είμαι...Τα ίδια :? Εσύ πώς είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και Καλη βδομαδα και απο μενα!!!

Σημερα ειναι και επισημα η τελευταια μερα στη δουλεια αλλα θα ερθω και απο κανα 2ωρο την Τεταρτη και την Πεμπτη. Εδω θα γεννησω στο τελος.....

Αντε να καθισω κι εγω στο σπιτι που θελω να τα ολοκληρωσω ολα, ντουλαπες κλπ και κατι ψωνια που χρειαζομαστε για το σπιτι...κατι ριχταρια που θελουμε, και κατι μικροεπιπλακια και ηλεκτρικα...

Το Σαββατο εβλεπα ονειρο την Σοφια και οτι ηρθε και πηγαμε για καφε. Αντε κοριτσακι λιγες ωρες εμειναν αν το καλοσκεφτεις και θα εχεις τις ζουζουνιτσες σου αγκαλια. :D:D

Απ'οτι ειδα ειστε ολες μια χαρα, κοιλιτσες υπεροχες ειδα, και ωραια πραγματακια, κουνιες και καροτσια. Με γεια σας. :):)

Ελλη μου μην αγχωνεσε καθολου, εσυ εχεις ηδη και εναν τοκετο και δεν ειναι τελειως αγνωστο αλλα και παλι οποτε και να γεννησεις τωρα το μωρακι σου ειναι τελειομηνο!!

Εμας τελικα ειπε σημερα θα φερει την κουνια αν και δεν του εχω καμια εμπιστοσυνη αφου μας παει απο αναβολη σε αναβολη. :twisted:

Χτες επιτελους ετοιμασα και την βαλιτσα μου για το μαιευτηριο. Νομιζω αργησα λιγο αλλα τα καταφερα :lol::lol:

Απο το Σαββατο εγω εχω αναγουλες συνεχεια εντωμεταξυ και δεν περνανε με τιποτα ρε γμτ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυσκολευομαι πολυ στον υπνο μαρακι μου.παρα πολυ.δε βολευομαι πουθενα.ολο στριφογυρναω.αρχισαν κ οι κραμπες.ασε που μεσα σε 1 μερα μου φαινεται οτι η κοιλια μου εγινε διπαλσια.καμια σχεση με της σοφιας.εμενα η κοιλια μου ειναι διπλασια.κατα τα αλλα καλα :roll:

ευτχως εμενα οι συσπασεις με πιανουν που κ που γιατι τη προηγ βδομαδα αγχωθηκα.με πιανουν ομως καθε 2 μερες κατι ελαφρα πονακια στη κοιλα χαμηλα.τωρα βεβαια θα πηγαινω καθε 2βδομαδες στο γιατρο για να με ελεγχει.πηρα κ κορτιζονες.να δω ποτε θα μου τις κανει,να αισθανθω κ εγω λιγη περισσοτερη ασφαλεια

εσυ πως εισαι απο συσπασεις;

ασχετο.δεν εχει μεγαλωσει καθολου μα καθολου το στηθος μου.τι γινεται;

μαχη καλημερα.γιατι αναγουλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιααααααα....απο το σπιτι πια :D:D:D απο σημερα καθησιο!!!!πηγα την μικρη μου στο παιδικο κ τωρα περνω το πρωινο μου.θα κανω τις δουλειες μου κ θα σας παρακολουθω.το μονο που ειδα ειναι η κοιλια της σοφιας :shock::shock::shock: μας κανεις πλακα?καλε που τα κουβαλας 2 μωρα σε τετοια κοιλια?η αληθεια απο το πάι δεν σου φαινεται καθολου...μονο μπροστα φαινεται λιγο μεγαλη.αντε σε λιγες μερες δεν θα υπαρχει κοιλια....θα υπαρχουν μωρα :lol::lol::lol:

ελλη αρχισαν κ για σενα τα πρωτα σημαδια!λες να μας την κανει η κορη σου κ να προλαβει τα κοριτσια της σοφιας?καλημερα μαρακι κ αννα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααααα κοριτσακια!!!!τι κανετε??

Εμεις σημερα καταφεραμε κ κοιμηθηκαμε 6 ωριτσες σερι κ καπως συνηλθα...

Χτες 22 και κατι ημουν ηδη οφ!!!

Εν τω μεταξυ δυο μερες εχω κατι σαν ναυτιες ,σαν αναγουλες αλλα δεν μπορω να προχωρησω στην εξαγωγη...κ ειμαι συνεχως χαλια..

Σοφιτσα η κοιλιτσα απλα τελειαααα!!!!!!!!!!!!!!!Περιμενουμε τα νεα σου πως κ πως και ακομη περισσοτερο να δουμε κ μεις τις ζουζουνες σου!!!!!!!

Θα μας στειλεις φωτο με mms..

Kοριτσια εχετε ανταλλαξει καθολου τηλ???

Ελις μου πλησιαζειςκ εσυ..οπου να ναι το μικρακι θα ερθει..μην κουραζεσαι ομως τωρα...ξεκουρασου οσο γινεται για να χεις κ μετα λιγο κουραγιο παραπανω...

Μαρακι κ για μενα πλεον ολες οι μερες ειναι ιδιες..εκτος οτι εγω ξεκιναω την βδομαδα απο Πεμπτη που αλλαζω βδομαδα...

Κοριτσια η ΜαμαΝικολα δεν εχει μερες να μπει????

Καλημερα Αννουλα,Νικακι,Χριστινακι,Γελιζακι,Σισακι,Μαχουλα και σε ολα τα κοριτσουδια !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μολις με πηρε τηλ η μαμα μου κ μου ειπε κατι δυσαρεστο....εχω μια φιλη που ειμαστε στην ιδια εβδομαδα κ μου ειπε οτι ειναι στο νοσοκομειο γιατι σπασανε τα νερα της.αχ παναγιτσα μου βαλε το χερι σου κ ολα να πανε καλα.εχει ηδη τρεις αποβολες κ με το ιδιο τροπο εχει χασει ενα κοριτσακι στην 24η βδομαδα.κ γαμωτο πηγαινε τοσο καλα.βεβαια ηταν στο κρεβατι εδω κ μηνες κ δεν σηκωνοταν καθολου.της ειχαν κανει κ περιδεση.σε λιγες μερες εμπαινε στον 7ο κ χθες ημουν στο σπιτι της κ μιλουσαμε κ λεγαμε αντε 2-3 βδομαδουλες κ μετα θα ειναι ασφαλης.κοριτσια με οσα εχουμε περασει κ εχουμε μοιραστει τοσους μηνες μαζι σας ζητω να προσευχηθητε να πανε ολα καλα κ να μπορεσει η φιλεναδα μου να κρατησει το μωρακι της.δεν ξερω αν γεννησε,δεν ξερω σε τι κατασταση ειναι....τιποτα.μονο οτι σπασανε τα νερα της.

συγγνωμη αν σας στεναχωρησα πρωινιατικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

,μακαρι να πανε ολα καλα μιχαελλα μου για τη φιλη σου.ευχομαι πραγματικα οτι καλυτερο.αν της εσπασαν οντως τα νερα δεν υπαρχει επιστροφη.λυπαμαι παρα πολυ.ο θεος να φυλαξει τη μανουλα κ να κανει ενα θαυμα για το μωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα δοκιμασε το μαξιλαρι αναμεσα στα ποδια για τον υπνο, εμενα με εσωσε. Οσο για τις κραμπες εγω λογω ελλειψης Β12 πριν ειχα ενα σωρο, τωρα στην εγκυμοσυνη το φυλλικο το παιρνω με Β12(folivit B12) και δεν εχω καθολου.

Μιχαελλα αντε να ξεκουραστεις κοριτσακι κι εσυ.

Κατερινακι αστα κι εμενα με επιασαν αναγουλες, μπορει να φταιει κι αυτος ο καιρος που ειναι ζεστη αλλά και πολλη υγρασια.

Μαρακι κι εσενα αρχισε να κατεβαινει η κοιλια,εεε?? Το καταλαβαινεις εσυ ή στο λενε και οι αλλοι??

Οντως η Ευγενια χαθηκε, και αλλα κοριτσακια χαθηκαν. Ελπιζω να ειναι ολα καλα....

Λοιπον εγω θα βγω τωρα για να μην φυγω με εκκρεμοτητες απο την δουλεια. Ελπιζω να προλαβω να μπω μετα. Αααα επειδη εγω στο σπιτι δεν εχω ιντερνετ, μπορει να χανομαι τον επομενο καιρο....θα προσπαθω να μπαινω απο το μαγαζι...σας το λεω για να μην ανησυχησεται ;);)

Ωχχχ Μιχαελλα ελπιζω να πανε ολα καλα στην κοπελλα, η Παναγια μαζι της και στο μωρακι της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου μη ζηλεύεις, κοντεύεις και ΄συ, απο΄δω και πέρα περνάει γρήγορα ο καιρός. Πονάκια έχω και ΄γω τις τελευτάιες μέρες, σαν περιόδου και κάποιες φορές είναι αρκετά έντονα, ξυπνάω απ΄αυτό.

Μαράκι μου σ΄ευχαριστώ! Ναι άντε να ρθει γιατί κουράστηκα, ο ύπνος είναι μαρτύριο πια :(

Μάχη μου τώρα έχεις κάνει τα περισσότερα οπότε μην αγχώνεσαι πια. Από φαγητό που λες ούτε και ΄γω τρώω τις τελευταίες μέρες, πάει η όρεξη που είχα.

Μιχαέλα μου λες? Μπαααα νομίζω ότι το ποδαρικό έχει πλέον ατοχυρωθεί στη Σοφία :lol:

Πωπω! τι κρίμα η κοπέλα! Μακάρι να πάνε όλα καλά και να τα καταφέρει. :roll:

Κατερίνα μου καλημέρα, προσπαθώ να ξεκουράζομαι όσο μπορώ... η αλήθεια είναι ότι δεν τα πολυκαταφέρνω :?:oops:

Η Ευγενία είχε γενέθλεια προχθές, το είδα στο FB και έγραψε μέσα, άρα καλά είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαχη μου αυτο ελεγα κ εγω να κανω.να βαζω μαξιλαρι αναμεσα απο τα ποδια.τι να κανω αλλο.πραγματικα ειναι μαρτυριο ο υπνος πλεον.ξυπναω πιο κουρασμενη απο οτι κοιμαμαι.

ελις ευτχως εμενα τα πονακια ειναι ηπια μεχρι στιγμης.

οσο για τη μοναδα νεογνων τωρα πλεον σωζονται τα μωρακια. με το δεδομενο οτι υπαρχει σε νοσοκομειο της επαρχιας,αν δεν υπαρχει τα μεταφερουν.εγω εδω στα γιαννενα που ειμαι εχω δει πολλα μωρακια που ερχονται στη μοναδα απο γυρω περιοχες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μάχη μου...αντε να τελειώνεις με τη δουλειά να ηρεμήσεις επιτέλους κι εσύ λίγο...Να τον έχεις από κοντά τον τύπο με την κουνια για να μην ξεχνιέται!!!Αρχισες αναγούλες? Υπομονή...

Μιχαέλα μου καλό καθισιο!!! Αντε κι εσύ να ξεκουραστείς λίγο...

Κατερινάκι κι εσύ αναγούλες? :?

Εγω πάλι ενώ πεινάω δεν μπορώ να φάω και πολύ..και τα βράδυα με πιάνουν καούρες..

Άννα μου δεν έχω ιδέα πως πάω από συσπάσεις!! :o:lol: Δεν εχω πετρώματα στην κοιλιά αλλά πού και πού μες στην μέρα με πιάνουν κάτι πονάκια περιοδου που κρατάνε δευτερόλεπτα...λες αυτό να είναι συσπάσεις? Παίρνω και τα γιουτοπάρ βέβαια...

Την κοιλιά μου εγώ την νιώθω πολύ χαμηλά...οπως και τις κινήσεις του μωρού...Μάχη μου και μου το λένε αλλά το καταλαβαίνω κι εγώ...

Ευάκι καλή δουλειά....

Μιχαέλα μου τα πέρασα κι εγώ και ξέρω...Της εύχομαι ολόψυχα να είναι καλά το μωράκι της και να πάνε όλα καλά...Θα προσεύχομαι γι'αυτήν..Η Αγία Ειρήνη να προστατεύει αυτήν και το μωράκι της...κρατα μας ενήμερες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...