Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 11! Τα πρώτα γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Το δικο μας ειναι με κοκοφοινικα και λατεξ,της κοκοματ και ειναι τελειο.Χωρις ελατηρια.Οποτε θελω κατι αναλογο και για την μπεμπα.Αλλα οχι πανακριβο γιστι τα λερωνουν με τσισα,γαλατα κλπ και μετα ειναι αχρηστα.Αυτο που εχει στα ΗΡΑ ειναι σε πολυ καλη τιμη.

Κατερινα θα το κοιταξω!Πολυ χρησιμο φαινεται,δεν θα λερωνεται και το στρωμα τοσο ευκολα με αυτο.Το εχεις βρει σε καποιο μαγαζι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παλι κοιμηθηκα!!!Μου βγαινουν οι αυπνιες των προηγουμενων ημερων!!!

Νικη μου κι εμεις για τα μωρα κοκοφοινικα κ λατεξ πηραμε αλλα βρε κοριτσια μπερδευτηκα κ δε θυμαμαι ποια πλευρα ειναι το λατεξ,ελπιζω να τα εβαλα σωστα :?:?:?:?

Τιτινα μου αυτη τη φωτο ηθελα να σου βαλω :D:D Αυτη πηραμε κι εμεις αλλα με αλλο σχεδιο,τα δυο λουλουδακια σε ροζ κ φουξια.Βεβαια οταν την πηραμε εμεις ειχε 220 ευρω,δηλ.τον Φεβρουαριο.

Ασχετο..τελειος ο μουσακας κ εχω μηνες να φαω,θα πω στην πεθερα μου να κανει καποια στιγμη,δεν τον πετυχαινει βεβαια κ πολυ αλλα δεν πειραζει...Εγω σημερα εκανα κοτοπουλο αλα κρεμ :o με ρυζακι.Μουρλια!

Κατερινακι μου θυμασαι τις συζητησεις κ τις αγωνιες μας τον Οκτωβρη?Κ τωρα επιτελους γενναμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εχουν κ καλη ποιοτητα Τιτινα μου!Κ η επιλογη της Νικης ειναι επισης πολυ καλη,κουνια που μετα γινεται παιδικο κρεβατακι.Επισης αν θελεις μια πολυ απλη κ οικονομικη κουνια κοιτα κ στα mothercare.Εχει καποιες ποοολυ οικονομικες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί κάνετε γκαστρουλίτσες μου????

Καλησπερούδια σας!!!!!!!!!

Πώς τα περνάτε?????

Βλέπω έχουμε και γεννητούρια εντός των ημερών....... άντε Σοφάκι μου, με το καλό κοριτσάκι μου......

Σε όλα τα άλλα κοριτσάκια, ότι νεάκια έχω διαβάσει από γιατρούς μία χαρούλα ε......

Μπράβο, μπράβο, πετάει η ομάς λέμε!!!!!!!!

Εμείς Δόξα Τω Θεώ, μία χαρούλα...... ο μπεμπάκος όόόόόλο χορεύει εκεί μέσα!!!!!!!!!! Αύριο μπαίνουμε αισίως στην 30η εβδομάδα!!!!!!!! Αχ Παναγίτσα μου κοντεύουμε!!!!!!!!

Νωρίτερα, που με ήρθε μία νύστα, την άραξα στον καναπέ, μας έβαλε ο μπαμπάς κλασσική μουσική στο λαπτοπάκι κι αντί να κοιμηθεί ο μικρούλης...... ξεράθηκε η μαμά!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Προχθές, πήγαμε και ψωνίσαμε.... όχι για τον μπεμπάκο.... για τη μαμά......

Μπλουζάκια κοντομάνικα κι αρκετά φαρδιά, παντελόνες, πυζαμάκια & 1 νυχτικάκι για το Μαιευτήριο κι εσωρουχάκια επίσης, γιατί δεν ήθελα με τίποτε να φορέσω τις ..... βράκες που μου πήρε η γιαγιά μου!!!!!! Ρε παιδιά....... άμα τα δείτε θα φρίξετε!!!!!!! Ούτε οι γιαγιάδες δεν τα φοράνε αυτά...... ντρέπονται!!!!

Τη Δευτέρα έχουμε το Doppler μας.... ανυπομονώ.... αυτή τη φορά θα πάμε στο ΕΛΕΝΑΣ κι ελπίζω να αφήσουνε τον μπαμπά μέσα, γιατί η φίλη μας που γέννησε εκεί προσφάτως, μας είπε πως οι μεγάλοι υπέροχοι γίνονται αλλού, όχι στην υποδοχή όπου ο πατέρας δεν επιτρέπεται μέσα.... για να δούμε.... ξέρετε πόση ώρα κρατάει???? Θα μάθουμε και βάρος σίγουρα.... να μην είμαστε κοντά στα 1.300???? Χοντρικά λέω εγώ τώρα, βάσει κι ενός ημερολογίου εγκυμοσύνης που έχω.....

Κι επιτέλους, μπαίνει κι ο Ιούνης εντός των ημερών & πλησιάζει ο καιρός να κάνουμε τα Μαθήματα Ανώδυνου Τοκετού...... να ρωτήσω και για Μαία, θέλω οπωσδήποτε να έχω δική μου, ασχέτου βάρδιας!!!!! Και κάτι άλλο..... βρε κοριτσάκια μου, εδώ και λίγες μέρες έχω χαρεί πάάάρα πολύύύ..... έχει αρχίσει και τρέχει υγράκι διάφανο από το στήθος μου!!!!! Προετοιμάζεται το στήθος για το θηλασμό, έτσι δεν είναι???? Πόσο χαίρομαι......

Αυτάάά........ καλά σας ζάλισα..... τα δικά σας νέα???? Τί καλούδια φάγατε σήμερις??? Εμείς φασολάκια..... μιααααμ....... και πριν λίγο...... χτυπήσαμε & το απογευματινό μας "γλυκάκι" γιαουρτάκι άπαχο με μήλο, κανέλα & μέλι!!!!!!!!!! Σλουουουουρπ.............

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηνελοπιτσα!Που χαθηκες εσυ βρε?Καλο γιατρο τη Δευτερα,το ντοπλερ δεν ειναι τιποτα,οσο ενας υπερηχος κραταει.Μια χαρα σε βρισκω απο φαγητο,εγω παλι σημερα το παρακανα στην κυριολεξια....Πρωι ενα κομματι κεικ σοκολατας κ 4 (!) κουλουρακια.Μεσημερακι κοτοπουλο με ρυζι,κρεμα γαλακτος μπεικον κτλ,μετα παγωτο κ πριν λιγο αλλα 2 κουλουρακια :shock::shock::shock: Ο,τι δεν εφαγα σε ολη την εγκυμοσυνη θα το φαω τωρα στο τελος!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηνελοπη τι κανεις;ολα καλα;Το ντοπλερ δεν ειναι τιποτα,εκανα και εγω οταν ειχα κανει β επιπεδου.Βλεπουν την ροη του αιματος με τον υπερηχο,αν τρεφεται το μωρο σωστα.

Σοφια φαε κοπελα μου!Δεν εχεις αναγκη,σε λιγες μερες γεννααααας!!! :D

Εμεις λεγαμε να παμε βολτα αλλα τελικα βαριεμαι,θα κατσω να δω greek idol.

Kαλο βραδυ,τα λεμε αυριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδεςςςς...σημερα εχω το λαπιτοπι του αντρα μου γιατι ο Χριστοφορος εχει το δικο μου και τουλαχιστον θα μπω να δω να δω νεακια...παω να διαβασωω

-Σοφια μου τουμπανο ειναι...κοιταγομαι και στις βιτρινες στο δρομο και ειναι να..τουλαχιστον τα ποδια ειναι μια χαραα.. οσο για τα πονακια που ειπε η Νικη,ετσι μου ελεγε και εμενα ο γιατρος οτι εχω χρονο...εμενα δεν εσπασαν τα νερα αλλα ειχα καθε 8 λεπτα πονους και λεει δεν ξεκινας σιγα σιγα..εκανα μπανιο ετοιμαστηκα και εφυγα και να πω οτι εμενα τοτε Ερετρια και γεννησα Αθηνα στο Μητερα και περασε και ωρα μεχρι να με ετοιμασουν και τετοια και οταν με ειδε μου λεει ειδες που προλαβες??Ειχε δικιο...οσο για την καισαρικη και εγω σκεφτομουνα αμα πρεπει να γεννησω οτι θα ακουω που κοβουν και χ...κα πανω μου..τι τραβαμε

-Νικη ειδες την σειρα με την Hello Kitty που εβαλε ο τηλεθεατης?Πηγα σημερα αλλα δεν ειχε την τσαντα ψυγειο και πηρα ενα νεσεσερ πολυ ωραιο.Καθε Πεμπτη λεει βγαινει και εχει καθε φορα κατι αλλο,απο τσαντες,σακιδια,μεχρι και βαλιτσα....αμα την προλαβω αυτη θα παρω στο μαιευτηριο..πολυ ωραια

-Μαιρη πολυ ωραια φουσκωκοιλιτσα και ωραιο σετακι...πολυ λαχανι παιζει φετος παντως.Πολυ καλη τιμη...ημουνα σιγουρη πως θα ρωτησει η Χριστινα χιχιχι....βρε δεν της αρεσει το λαχανι καθολου...

-Καλε τι τιμες ειναι αυτες στο Ηρα???Εγω οταν εκανα το χριστοφορινο ηθελα 1000 ευρω για κουνια και συρταριερα..και τιποτα απο προσφορα...τελικα απο αλλου ειχα παρει,απο τον ονειροκοσμο κουνια με στρωμα που γινεται κρεβατι μετα και εχει πανω και αλλαξιερα και μια συρταριερα καπου στα 600 ευρω

-Τελικα την δευτερα παω για καροτσι...περασα απο ενα μαγαζι και ειχε στην βιτρινα ενα ροζ..κλασικα...και ξετρελαθηκα πηγα την αλλη μερα και μου λεει 55 ευρω εχει αλλα δεν εχει ποδοσακο εχω ομως της chicco lite way με ποδοσακο και το ειδα και κανει και απο νεογεννητο...σας βαζω βιντεακι...σε ροζ ετσι..130 ευρω οποτε την Δευτεραα παωωω...βαζω μια φωτο με το ροζ σκετο και το βιντεακι με το πως ειναι ολο...

post-1349-1387393712045_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!

Τι κάνετε? Βλέπω όλες καλά!!

Μαράκι άντε τελειώνεις και εσύ με τις ετοιμασίες!!

Νίκη μουσακά ακούω!!! Μια χαρά σε βρίσκω... Εγώ σήμερα έφαγα κοτοπουλάκι φιλετο ψητό με ψητά λαχανικά (κλασικά) Ευτυχώς που έψησε πολλά και διάφορα ο άντρας μου χθές για να έχω να τρώω σήμερα και αύριο που θα λείπει...

Συμπεθέρα πολύ χαίρομαι που πήρες τις αποφάσεις σου!! Μπράβο!! άντε με το καλό τώρα και όλα να πάνε καλά!!! Σε μερικές μερούλες θα τις κρατάς στην αγκαλιά σου!!!

Αυτό με τη μέθη καλό μου ακούγεται!! Όσο για τις Τενα για την ακράτεια, ευχαριστώ πολύ που με σκέφτεσαι!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Λές να βάζω αυτες που πήρα για μετά τη γέννα...?? είναι αρκετά μεγάλες!!! :lol::lol::lol::lol:

Πολύ ωραία τα κρεββατάκια που βάλατε...

Κατερινάκι κουράγιο!! Σε πιέζει το μωράκι σου ε? Ε κάπου πρέπει να απλωθούν και αυτά... Κουράγιο και υπομονή... κοντεύεις και εσύ...

Πιπίτσα μου με το καλό ο γιατρός και με γειά τα ψώνια... λογικά θα σου πεί τα κιλάκια του μπέμπη στο ντόπλερ...

Εύη μου πολύ ωραίο το καρότσι!!! φαίνεται και πολύ ελαφρύ και έχει και πολύ καλή τιμή!!

Συμπεθέρα όντως έφαγες όσα δεν έφαγες μέχρι τώρα!!! Και πολύ καλά έκανες!!! :lol::lol::lol::lol:

Οι υπόλοιπες πάλι το ρίξατε στις βόλτες????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το δικο μας ειναι με κοκοφοινικα και λατεξ,της κοκοματ και ειναι τελειο.Χωρις ελατηρια.Οποτε θελω κατι αναλογο και για την μπεμπα.Αλλα οχι πανακριβο γιστι τα λερωνουν με τσισα,γαλατα κλπ και μετα ειναι αχρηστα.Αυτο που εχει στα ΗΡΑ ειναι σε πολυ καλη τιμη.

Κατερινα θα το κοιταξω!Πολυ χρησιμο φαινεται,δεν θα λερωνεται και το στρωμα τοσο ευκολα με αυτο.Το εχεις βρει σε καποιο μαγαζι;

Σε ολα με βρεφικα ειδη υοαρχει..δηλ απο κει που πηρατε την κουνια σας θα εχει σιγουρα..

υποστρωμα air να το ζητησεις..εχει γυρω στα 70 ευρω..

Πιπιτσα με το καλο το ντοπλερ δεν ιναι τιποτα ενας απολαυστικος υπερηχος..κατι σαν την β επιπεδου..

Σοφακι μου 3 μερουλες μινανε φαε οτι τραβαει η ορεξη σου γιατι τις πρωτες 2 μερουλες θα σαι νηστικη...με τσαι κ φιδε..

Ναι Γελιζ μου να απλωθει ..αλλα που? εχει κουλουριαστει κ γω κοντυω να σκασω..τι του μιλαω γλυκα τι τον γαργαλαω τιποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Γελιζ μου να απλωθει ..αλλα που? εχει κουλουριαστει κ γω κοντυω να σκασω..τι του μιλαω γλυκα τι τον γαργαλαω τιποτα...

Κατερινάκι δεν καταλαβαίνει απο γλύκες και ο δικός σου ε??? :lol::lol::lol::lol: Θα σου βγεί σκληρός άντρας!!!! :lol::lol::lol:

Α για το τσάι και το φιδέ... αν καταφέρεις να :oops::oops::oops::oops: αεριστείς.... σου δίνουν φαγητό και νωρίτερα... οπότε όσο πιο γρήγορα το κάνεις τόσο πιο γρήγορα τρώς!!! (Τι λέω πάλι θέε μου!!!) :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχα εκτακτες επισκεψεις,γονεις κ πεθερα,τωρα φυγανε.

Αυτο το ''οσο πιο γρηγορα το κανεις τοσο πιο γρηγορα τρως'' μου αρεσε παααααααααααρα πολυ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Υποσχομαι λοιπον οτι θα προσπαθησω να το κανω ποοολυ γρηγορα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: συμπεθέρα είναι δοκιμασμένο γιαυτό το λέω!!!

Εμένα μόνο το επόμενο πρωί μου είχαν φέρει χαμομήλι αν και τους είχα πεί ότι μέσα στη νύχτα το είχα κάνει-η καισαρική είχε γίνει το απόγευμα πρός βραδάκι- μάλλον δεν με πίστεψαν αλλά μετά μίλησε ο άντρας μου με τον γιατρό και μου εφεραν για μεσημερινό γιουβαρλάκια (ανάλατα βέβαια) και το βράδυ σούπα λαχανικών με μοσχαράκι... Και έφαγα και 2 γιαουρτάκια με μήλο και κανέλα!!! Μη χάσω εγώ το γλυκό μου!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υποσχομαι λοιπον οτι θα προσπαθησω να το κανω ποοολυ γρηγορα :lol::lol::lol::lol:

Να το κάνεις συμπεθέρα!!! Μη μασάς!! Μη σε πιάσουν τίποτα ντροπές τελευταία στιγμή!!! Εκφράσου ελεύθερα!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκέφτομαι τι άλλα τιπς να σου δώσω.... Καλό είναι την πρώτη μέρα μετά την καισαρική να έχεις μαζί σου κάποιον δυνατό για να σε σηκώνει και να σε βοηθάει να κάθεσαι στην τουαλέτα (κατα προτίμηση τον άντρα σου) για να κρέμεσαι σε αυτόν και να μην τραβάει η τομή... Έτσι δεν νιώθεις καθόλου τράβηγμα η πόνο όταν σηκώνεσαι-κάθεσαι τις πρώτες φορές....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ασχετο αλλα χαζευω με βλακειες κ εδω κ μια ωρα λεω θα σηκωθω να κανω το μπανακι μου να ειμαι ετοιμη αυριο το πρωι για τον γιατρο κ ακομη σηκωνομαι....Τι βαρεμαρα ειναι αυτη!

Ξερω οτι ποναει πολυ η τομη γιατι ειχα κανει κ παλιοτερα.Το μονο θετικο ειναι οτι με την επισκληριδιο δε νιωθεις πολλους πονους κ απ'οτι μου ειπε κ η μαια μου σημερα θα σηκωθω νωριτερα κ θα εχω καλυτερη αναρρωση.Θα δειξει..

Επισης σημερα ειχα πολυ λιγες συσπασεις κ πονακια κ σκεφτομαι να του πω να με βαλει Τεταρτη ή Πεμπτη.Ειναι κ πολυ περιεργη η δουλεια του αντρα μου,δε μπορει να λειψει ουτε μμια μερα,μονο αν βρει αλλον να δουλεψει γι αυτον.Κ Πεμπτη Παρασκευη εχει ατομο να δουλεψει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα σε αφηνω προσωρινα,πηρα την ηρωικη αποφαση να μπω για μπανιο!!!!!!! Βεβαια αν δεν εισαι μεσα αργοτερα,θα τα πουμε αυριο ;) Καλο μας βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε αν έχει άτομο για Πέμπτη και Παρασκευή και αντέχεις τότε να το κανονίσεις... Είναι μεγάλη υπόθεση να έχεις τον άντρα σου εκεί... Εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα κανέναν άλλον... Άλλη άνεση έχεις με τον άντρα σου...

Με την επισκληρίδιο ναι και εγώ έχω ακούσει ότι δεν πονάς γιατί σου αφήνουν το καθετηράκι και σου βάζουν φάρμακο και τις επόμενες μέρες...

Με το καλό αύριο ο γιατρός, θα περιμένουμε τα νέα σου....

Αχ και εγώ βαριέμαι πολύ τελευταία... επίσης νυστάζω πολύ!!

Καλό βράδυ συμπεθέρα... καλό μπανάκι.... αν είμαι εδώ τα ξαναλέμε, αλλιώς αύριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανηλθα!Ναι εννοειται πως ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση εγω να γενναω κ ο καλος μου να δουλευει.Βεβαια κ Τριτη να με βαλει καπως θα το κανονισουμε απλα δε θελω να υποχρεωνεται σε μ@κ@κες,καταλαβαινεις.... Γιατι μετα δε μπορεις να φανταστεις τι ανταλλαγματα ζητανε :evil::evil::evil: Τελοσπαντων,αυριο θα ξερουμε κ αναλογως θα πραξουμε ;) Εσυ πηρες καμια αποφαση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταλαβαίνω πολύ καλά..... Εδώ ο δικός μου τα Σ/Κ που πηγαίνει για δουλειά το κάνει για εξυπηρέτηση και ενώ 2 εβδομάδες τώρα τους παίρνει τηλ να πεί ότι θα πάμε για κορτιζόνες αμα είναι να πάει την Κυριακή μόνο δεν κόνει σε κανέναν να του πεί οκ κάτσε στο σπίτι με την γυναίκα σου... και έρχεσαι αύριο... Σήμερα όμως θα τους έλεγε (κάτι που έπρεπε να σκεφτούν απο μόνοι τους) ότι δεν θέλει να λείπει νύχτα απο το σπίτι μιάς και σιγά σιγά πλησιάζω...και ανα πάσα στιγμή όλα μπορεί να συμβούν...Όλοι την πάρτυ τους κοιτάνε τελικά...

Αχ ακόμα το σκέφτομαι Σοφία μου(για τοπότε θα γεννήσω)... θα δώ απο εβδομάδα.... αν ρωτάς για την νάρκωση μετά απο αυτό που είπες για τη μέθη τείνω πρός επισκληρίδιο (αν βέβαια κάνουν μέθη...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...