Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 11! Τα πρώτα γεννητούρια!!!


Recommended Posts

teleio einai koritsaki kai h timh super!!!!!alla dystixws eimai athina!!!!

egw twra psaxnw gia kounia gia to mwro...apo pou phrate eseis thn dikia sas???????psaxnw gia mia aplh kai wraia !!!!!!!!!!!!kale ti wraia pragmatakia efages extes???????????kai trelenomai kai gia thalasina....giam giam!!!!!!!!!!!!!!!!!

diosa mou nai poly mperdema opoia manoula exei to kouragio as me ksemperdepsei!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χριστίνα μου, εγώ πήρα περισσότερες πάνες χασέ γιατί έχουμε το καλοκαίρι μπροστά μας... πήρα και μερικές βαμβακερές... Πήρα και κουβερτούλες πικέ για τον ίδιο λόγο. Εσύ λογικά που γεννάς Σεπτέμβριο θα χρειαστείς λιγότερες χασέ... και καμιά κουβερτούλα λίγο πιο χοντρή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

psakse sthn athina sigoura tha breis ths carello k an mpeis sto site ths tha deis pou mporeis na ta breis sthn athina..krebataki-kanapes me strwma tha kleisw ths licno k mou bgainei 600 xwris proika 800 mazi me proika....arketa akriboutsiko..auto einai alla se diaforetiko xrwma..egw tha to parw se skouro karudi k oxi me authn thn stampa exei duo surtaria apo katw anaibokataibenoun ta kagkela k einai gia mexri kai 7 xronwn

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mairoula mou h kounia sas einai teleia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!mou aresei para poly!!!!alla skeftomouna na parw kati pio oikonomiko!!!!!!!tha synexisw thn ereyna agoras moy kai apo vdomada tha pame se 2-3 magazia na doume!!!!!!!kserete kanena kalo sthn athina pou mprw na vrw kai kala kai sxetika oikonomika??????????

kalh ksekourash koritsaki mou na exeis!!!!!!!!!!!kai pali eyxaristw!!!!!!!

egw phra kai 2 kouvertoules fleece aytes tha mou xreiastoun e???????

exw kai mia pike pros to parwn....na rwtisw kai kati allo...ta seltedakia einai ayta pou apo thn mia einai petsete kai apo thn allh einai san nailon???????kai pou ta xreisimopoioume???sto krevati gia tis diaroes??????? :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα σελετεδάκια τα βάζουμε κάτω απο το μωρό όταν το αλλάζουμε.

Κοριτσάκια σας αφήνω, πάω να ξαπλώσω λίγο γιατί κλείνουν τα μάτια μου! Τα λέμε μετά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε?? Πόσα γράψατε?? Δεν θυμάμαι και πολλά...

Κατερινάκι, Εύη και Μαίρη τέλειες οι κοιλίτσες σας...

Μαίρη μου πολύ όμορφα τα πράγματά σας...με γεια...

Σοφάκι μου πολύ καλά τα νέα σας...καταλαβαίνω τα διλήμματα σου και η αλήθεια δεν μπορώ να εκφέρω γνωμη..Θα δεις πώς θα αισθάνεσαι, συζητησε τα και με τον άντρα σου και τον γιατρό σου και ότι είναι πιο καλό για σενα και τα μωράκια σου θα γίνει...Αντε οπου να 'ναι θα έχουμε στην παρέα μας και τα νινάκια σου!! Τι ωραία!!!!!

Χρυσταλλένη μου ολοκληρο αντράκι ο γιος σου...Δεν σου έμεινε κι εσένα πολύς καιρός...Να χαίρεσαι τον άντρα σου προκαταβολικά και να κάνεις μόνο ότι μπορείς...Στο κάτω κάτω κερασε μονο γλυκό!!

Μάχη μου μην αγχώνεσαι...και πίεσε τον τύπο από την κούνια, γιατί μονο έτσι καταλαβαίνουν αυτοί!! Και για την κοιλιά που λες το έχω ακούσει κι εγώ ότι όταν χαμηλώνει η κοιλιά πλησιάζει ο τοκετός και έχω τρομάξει να σου πω την αληθεια γιατι την δική μου την κοιλιά την νιωθω σχεδόν στα πόδια μου την τελευταία εβδομάδα...και είναι κάτι που φαίνεται γιατί όλοι μου το λένε...

Γιελιζ κάνατε την κορτιζόνη? Μια χαρά...Καλή ξεκούραση!

Νικη μου τα νεύρα και οι μεταπτώσεις που έχεις νομίζω οφείλονται περισσότερο στο ουτροτζεσταν ή σε συνδυασμό με το γιουτοπαρ γιατί αυτά τα είχα τον πρωτο καιρό που έπαιρνα τα ουτροτζεσταν.Υπομονή!!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε?Δεν θυμάμαι τι γράψατε...

Εχω την μαμά μου εδώ και μου έκανε γενική...τώρα σιδερώνει κάτι λίγα που έχω και τέλος...Να'ναι καλά!!

Το πρωί ξύπνησα νωρίς..βασικά με ξύπνησα ο μικρός που πηγαινοερχόταν!!!

Καλά να περάσετε όλες...ίσως μπω ξανά αργότερα!!! Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισα και εγω!Ευτυχως βγηκε ο ηλιος και μαλλον θα ερθει ο κηπουρος να κανει την ζουγκλα μας παλι κηπο.Ελπιζω δλδ να μην κανει κοπανα...

Φτιαξαμε με τον αντρα μου τις ντουλαπες,δλδ εκεινος τις εφτιαξε,εγω εδινα εντολες. :lol: Τις καθαρισαμε,μαζεψαμε τα χειμωνιατικα και βγαλαμε τα καλοκαιρινα.Τωρα μενει να βγαλω κατι τσαντες που εχω στην ντουλαπα του παιδικου,να ειναι ετοιμη να την καθαρισω για το μωρο.Και να φτιαξουμε και την ντουλαπα με τα παπουτσια.Πεταξαμε πολλη σαβουρα!Και εχω να πεταξω και πολλα παπουτσια!Αυριο πια αυτα.

Τωρα πηγε ο αντρας μου σ/μ και να φερει μουσακα απο την μαμα του.Ειλικρινα παλι καλα που εχω και τον καλο μου,δεν θα την παλευα καθολου να τα κανω ολα αυτα...Και οσο σκεφτομαι το βουνο ρουχα που τον περιμενει για σιδερωμα,τον λυπαμαι...

Μαιρη πολυ ομορφα ολα τα πραγματακι σας!Και η κοιλιτσα τελεια!

Τιτινα εγω θα παρω κουνια απο το ΗΡΑ,μετατρεπομενη σε κρεβατακι προεφηβικο.Εχει μια σε προσφορα 400 ευρω με το στρωμα.Απλη και ομορφη,ασπρη θα την παρω,βαζεις πανω οτι σχεδιακι θελεις.

Τελικα δεν θα αγορασω πανες αγκαλιας και πικε κουβερτες,ουτε σεντονακια.Εχει παρα πολλα η κουμπαρα μου και ειναι σχεδον καινουργια.Εχει 2 παιδακια και δεν θα κανει αλλο.Δεν τα θελει πισω μου ειπε να τα κρατησω και για το 2ο παιδακι μου.Εχει και κατι ωραιες κουβερτουλες που της κεντησε η μαμα της,θα μου τις δωσει και αυτες.Θα τα παρω,μιας και αυτα ειναι για πολυ λιγο καιρο και στοιχιζουν πολλα.

Θα αγορασω μονο τα ρουχαλακια της,πετσετες,μπουρνουζακια και κανενα σελτεδακι.Αν και μου ειπε πως εχει και παρα πολλα ρουχα που θα μου δωσει.Αργοτερα που θα χειμωνιασει βλεπουμε.Θα παρω καμια πιο χοντρη κουβερτουλα και μερικες φλις.

Αντε,να γυρισει ο αντρας μου γιατι πειναωωωωω!Και λιγουρευομαι πολυ τον μουσακα!Θα τον τσακισω! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου!Το πρωι πεταχτηκα λιγο μεχρι την πεθερα μου κ τελικα κολλησα εκει κ σας εχασα!!!Επισης ειχα κ μια ποοολυ ωραια συζητηση με τη μαια μου(μενουμε διπλα)κ πηρα ολες τις αποφασεις μου!!Αποφασισα καισαρικη με επισκληριδιο κ υπο παρακολουθηση.Σε περιπτωση που αγχωθω θα μου κανουν απλη μεθη για να ''κοιμηθω'' ενα δεκαλεπτο μονο κ να δω τις ζουζουνες μου!Τελεια!Επισης ειπαμε με τη μαια να ξεκινησουμε δοκιμαστηκα τον θηλασμο μεσα στην κλινικη κ αν δουμε οτι παει καλα οκ,αν οχι κατευθειαν ζηταμε απογαλακτισμο κ δεν παιδευομαι καθολου ;);) Οσο για το ποτε να γεννησω κ αυτη ειναι υπερ του να μη ταλαιπωρησω αλλο το σωμα μου κ αν οχι Δευτερα-Τριτη,τοτε το αργοτερο Τεταρτη.Οποτε αυριο που εχω γιατρο θα μου πει κ ο ιδιος κ θα αποφασισουμε.

Μαχη μου να τον πιεσεις οπωσδηποτε για την κουνια,αν ειναι δυνατον!Τι περιμενει να σας τη φερει???

Μαιρη πολυ ωραια κ η κοιλιτσα κ τα πραγματακια σας!Να τα χαρειτε με υγεια!!

Τιτινα εμεις πηραμε κουνιες της ΗΡΑ,πολυ οικονομικες,330 ευρω μαζι με το στρωμα.Ειναι η φωτο που σου βαζω αλλα σε λευκο με ροζ λουλουδακια.

Νικη μου ελπιζω να ηρθε ο κηπουρος για τη.....ζουγκλα σας :lol::lol:

Μιχαελα μου τελικα βγηκατε ε?Κ περασατε κ πολυ ωραια!!!Τελεια!!

Μαρακι μου τι κανεις?Κι εμεις αυριο μετα τον γιατρο με τη μητερα μου μια γενικη θα την κανουμε να ειναι ετοιμο το σπιτι να υποδεχτει τα νεα μελη ;) Εξακολουθω να μη το πιστευω οτι θα τις δω!!!

Συμπεθερα θα μας κανω δωρο πανες τενα για την ακρατεια :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπραβο Σοφουλα!Νομιζω πως πηρες την καλυτερη αποφαση!Θα δεις αμεσως τις ζουζουνες σου!Ολα καλα θα πανε,αρκει να μην αγχωθεις.Παρτο χαλαρα...Αυτο μου ελεγε και μια φιλη μου που γεννησε με επισκληριδιο με καισαρικη.Πως ηταν πολυ ωραια και συγκινητικη η στιγμη που εβαλαν πανω της το μωρο μολις βγηκε απο την κοιλια.Μολις της το ακουμπησαν στο στηθος σταματησε να κλαιει και γυρισε και την κοιταξε!Ηταν πολυ συγκινητικο!

Εφαγα του σκασμου!Δυο τεραστια κομματια μουσακα.Θα εκραγω! :lol: Σε λιγο ειναι να παρω το γιουτοπαρ αλλα με τοσο φαι θα το καθυστερησω λιγο,μην με πιασει ακομα πιο μεγαλη δυσφορια...

Ο κηπουρος δεν φανηκε ακομα... :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax sofitsa mou ti wraia......thn allh evdomada tha exeis tis zouzounitses sou aggalitsa!!!!!ax poso magiko einai!!!!!!!

ayto gia thn kounia mou akougete poly endiaferon.330 euro mazi me strwma einai teleio!!!!!!!!!alla den bhge fwtografia....thn exeis to site tis hra na thn dw?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα στρωματα ειναι ξεχωριστα.Αλλα οπως ειπα πιο πανω,κανουν και καποιες προσφορες δλδ στρωμα και κρεβατακι σε καλη τιμη.Το στρωμα ανεβοκατεβαινει και τα καγκελα επισης. ;) Ειναι πολυ καλα κρεβατακια ποιοτικως,πηγα και τα ειδα απο κοντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια ας κοριτσακια μου τι κανετεε???

Εμεις σημερα εχουμε κατσει στο στομαχι κ δεν λεμε να ξεβολευτουμε...κινουμαστε βεβαια αλλα σταθεροι στο στομαχι...νομιζω οτι θα σκασω...εχω σηκωθει απο τις 7!!!Κ δεν μπορω να κοιμηθω μου κοβεται η ανασα!!

Σοφακι μου 72 ωριτσες μεινανε γλυκεια μου κ θα χεις στην αγκαλια σου τα κοριτσακια σου!!!Πω πω πως περασε ο καιρος ε??οταν εσυ εκανες χοριακη εγω εκανα εμβρυομεταφορα και τωρα πλησιαζουμε...

Μην αγχωνεσαι ολα θ απανε μια χαρα..ακομη κ για το θηλασμο..κ γω εχω πει θελω να θηλασω αλλα οσο μπορω κ οσο αντεξω..δεν προκειτε να πιεσω τον οργανισμο μου..αρκετη πιεση εχει φαει μεχρι να μεινεω εγκυος καποια στιγμη πρεπει κ μεις να χαλαρωσουμε...Τη μαια σου τη βρισκω πολυ σωστη...

Κ μενα η αδερφη μου γεννησε με καισαρικη κ επισκληριδιο..μου ειπε πως δεν καταλαβε τιποτα εννοω ενοχλητικο η να πονεσει..ουτε καν οταν εκανε την επισκληρηδιο γιατι ετσι οπως σε βαζουν σε τραβαει η κοιλια κ δεν το σκεφτεσαι..επισης πριν να σε ανοιξει ο γιατρος σου το λεει οτι αυτη τη στιγμη σε ανοιγουμε κ η μαια σε απασχολει συνεχεια οποτε δεν εχει αγχος..τουλαχιστον ετσι εγινε σε εκεινη..μετα σου δινουν το μωρο οποτε παλι δεν σκεφτεσαι το ραψιμο..

Αυτο βεβαια που μου ειπε ειναι καλη αποτριχωση κοιλια ψηλα στα μπουτια εκει που θα ακουμπαει η γαζα και την αλλαγη να την κανει η μαια...διοτι οι γιατροι ειναι αγαρμποι...

Και ο πονος ειναι μεγαλυτερος κ απο την επομενη της καισαρικης...

Μαχη μου δυστυχως αν δωσεις τα χρηματα ολα σε παιδευουν ολοι...εγω αφου την πατησα μια φορα δεν το ξανακανα..παντα αφηνω υπολοιπο...

Μαιρη μου πολυ ωραιο το καροτσι σας..κ γω ειμαι αναμεσα στο καρελο μ8 και το φιρενζ της κιντο...ιδωμεν..

Επισης αν εισαι Αθηνα εχει πολυ ωραια πραγματα στον Μωρουδοκοσμο στον Κορυδαλλο και σε ενα πρατηριο στο Γερακα...ακομη καλυτερες τιμες κ πολυ καλακ ποιοτικα..τα χω δει ολα απο κοντα!!

Κρυσταλενη μου μια χαρα το αντρακι σας..ερχεται κ σενα η σειρα σου με το καλο!!!!!!!Αντε κοντευουμε μια μια!!!!!Τι ωραια!!!!!!!!!!!

Νικακι φαε κ για μενα ενα κομματι μουσακα!!!!!!!με αλατι ε???

Γελιζ μου καλη ξεκουραση..κ γω σε 2-3 βδομαδες θα κανω την κορτιζονη...

Μαρακι μια χαρα σε βοηθαειο αντρουλης σου..να ναι καλα!!!Κ γω δεν εχω παραπονο δοξα τω Θεο!!!!

Δεν θυμαμαι τι αλλο διαβασα...αλλα ολες ειστε μια χαρα απο οι θυμαμαι οποτε οκ!!

Φιλακιααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα μου,τι κανεις;

σοφακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι τι καλα!σε 3 μερουλες θα χεις τις κορακλες σου αγκαλιτσααααααααααααααααααααααααααααααααααα

πολυ καλο που γνωριζεις τη μαια σου.κ που σε κατατοπισε.τελεια.με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερινακι τι κανεις;Υπομονη με το μπεμπακι,θα κατεβει πιο κατω,που θα παει...

Εφαγα και για σενα μουσακα! ;)

Σοφακι η μαια σου ειναι σουπερ!Μια χαρα,ολα θα πανε τελεια,θα το δεις!

Τιτινα,πολυ ωραια η κουνια.Και εμενα μου αρεσε αυτη η ζωγραφια αλλα και η αλλη με τα ποντικακια που χορευουν!Τα στρωματα τα εχει ολα στο σαιτ,μπορεις να διαλεξεις.Εγω θα παρω αυτο με τον κοκοφοινικα.Και κουνια μετατρεπομενη σε κρεβατακι,που ειναι και πιο μεγαλη. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλα ειμαι Αννουλα μου εσυ??

Νικακι να παρεις σρωμα λατεξ κοκοφοινικα..ειναι καλυτερα το πρωτο 3μηνο να ναι απο το λατεξ..συμβουλη παιδιατρου..

επισης να παρετε και ενα υποστρωμα air το οποιο εμποδιζει την ασφυξια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Κατερινα,αυτο που ειναι απο την μια κοκοφοινικας και απο την αλλη λατεξ θα παρω.Το υποστρωμα αυτο τι ειναι;Δεν το ξερω.

Ειναι ενα πολυ λεπτο στρωματακι που μπαινει απο πανω και ειναι κυψελωτο..εχει την δυνατοτητα οταν θ αρχισει ν αγυριζει το μωρο αν πχ κολλησει με το μουτρακι προς τα κατω να μην παθει ασφυξια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...