Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 43-όλα του γάμου δύσκολα...


Recommended Posts

Γεια σαςςςςς.... :-h:-h:-h:-h:-h Τι κάνετε φιλενάδες;;;;; :D:D:D:D Εγω έχω αρχίσει να κάνω σαν υστερική με το σώμα και τα κιλά μου.... :?:?:?:?:?:? Πέρα από το γεγονός ότι έχω σπαστεί τρελά που ο μύκητας μου έκοψε τη διατροφή μου, έχω αρχίσει να τρελαίνομαι..Χθες πήγα στο φαρμακείο και ρωτούσα για κρέμα αδυνατίσματος για την περιοχή της κοιλιάς... :oops::oops: Βασικά για σύσφιξη θέλω...Μου είπαν για την Elancyl ότι είναι η καλύτερη και μου έδωσαν δείγματα για συσφυκτική κρέμα και κατάλογο με τα προϊόντα....Θέλω να πάρω 2-3.... :lol::lol::lol::lol:

Επίσης, πήγα με τη μαμά μου και της μικρές να πάρω μια ζώνη για την κοιλιά για "μάζεμα"....90 ευρώ έκανε... :o:o:o:o Μου την έκανε δώρο η μαμά μου... ;););)

Αυτή είναι: http://trendybaby.gr/index.php?page=sho ... rt〈=en

Ελπίζω σε συνδυασμό με τη διατροφή και καμια κρεμούλα να κάνει δουλειά.... :roll::roll::roll: Στα Λητώ την πήρα...Κι επίσης πήρα 3 βιβλία...2 για την Ιωάννα...Ένα για να μάθει να ξεχωρίζει τους αριθμούς και ένα με τις -πρώτες αγγλικές λεξούλες....Μήπως είναι πολύ νωρίς για αυτά;;;;; :roll::roll::roll::roll::roll: Πήρα και ένα για μενα...Να μορφωθώ...Λέγεται "Πειθαρχία χωρίς ξυλο και φωνές..." 8-)8-)8-)8-) Θέλω να το διαβάσω να μάθω να φέρομαι.... :?:?:?:?

Η Ιω χθες πάλι δάγκωσε 2 φορές την μπέμπα... :cry::cry::cry: Η μια τόσο δυνατά που τα δοντια της έμειναν στο χεράκι της...Ακόμα έχει δυο δοντάκια κόκκινα σχηματισμένα στο χεράκι της... :cry::cry::cry:

Πήγα και πήρα και τις κάψουλες για το μύκητα αν και νομίζω ότι έχει φύγει.... :roll::roll::roll: Τώρα πρόβλημα έχω μόνο με τις θηλές..Με τη μια βασικά... :(:( Οι πλύσεις που έκανα με το ξυδόνερο τις ξήραναν και τώρα είναι χαλια...Χθες η μια θηλή (αυτή που ήταν καλή) έτρεχε τόοοοοσο αίμα..Η μικρή έκανε πόσες γουλιές με σκέτο αίμα.... :o:o:o:o:o:o:o:o:o Και φυσικά τα κακά της είναι καταμαυρα.... :cry::cry::cry: Έχω βεραθεί να ασχολούμαι συνέχεια με τα βυζιά μου.... :evil::evil:

Εντωμεταξύ ούτε πήγα να πάρω ευχή σαραντισμού γιατί δεν ξέρω καμία εκκλησία εδω γύρω ούτε στο γυναικολόγο πήγα.... :?:?:?:?:?:?:?:?:? Ο Γιώργος δουλεύει όλη την εβδομάδα και μόνη μου δεν θέλω να πάω..... :roll::roll::oops::oops::oops:

Αλλά ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΜΑΝΙΚΙΟΥΡ-ΠΕΝΤΙΚΙΟΥΡ ΚΑΙ ΦΡΥΔΙΑ.... [smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif]:lol::lol::lol::lol::lol::lol: Αύριο το πρωί στις 10.30...Το πολύ πολύ να την ξυπνήσω πριν φύγω να τη θηλάσω ή να βγάλω με το θήλαστρο...Για να δούμε... :?:?:?

Καλά ρε δε ντρέπεστε;;;;Τι γνώμη έχετε ρε γαιδούρες για μενα;;;;; :evil::evil::evil::evil: Είμαι σούργελο αλλά στη δουλειά μου είμαι εκτελεστής..... :lol::lol::lol::lol: Για τόσο σαχλοκουδουνο με περνάτε;;;; :roll::roll::roll::evil::evil::evil::lol::lol::lol::lol:

Χρύσαααα τέλεια που ο μπέμπης έχει πάρει ήδη θέση.... :D:D:D:D:D:D Μακάρι να μην αλλάξει...Η δικιά μου μου λέτε πως γύρισε την τελευταία εβδομάδα από μπρούμυτα ανάσκελα και μου βγήκε ο πάτος να τη βγάλω;;;;;; :roll::roll::twisted::twisted:

Λενάκι τι να πω...Είναι δύσκολα ρε..Απορώ με τις οικογενειες που τα βγάζουν πέρα με ένα μισθό....Ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω.... :o:o:o:o:o Ελπίζω ο συμπέθερος σύντομα να βρει τη δουλειά που του αξίζει....

Νατασούλα κάνε υπομονή και μην τα παρατάς...Θα μάθει....Κούλαρε..... 8-)8-)8-):lol::lol: Α, επίσης ήθελα να σε ρωτήσω....Οι κάψουλες λένε πάνω από 1-3 την ημέρα...Οι οδηγίες που μου έδωσες λένε από 2 κάψουλες 3-4 φορές την ημέρα..Πήρα ήδη 2 προν λίγο, αλλά σκέφτομαι να παίρνω από μια 3 φορες την ημέρα...Τι λες;;;;; :roll::roll::roll::roll:

Αφροοοοοο ζωή και κότα ο Μανωλάκης...Αυτά είναι.... :D:D:D:D Εγώ αυριο περιμένω το σλινγκ..Της πουτάνας θα γίνει..Να δω πως θα τον "φτιάξω"... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ιουλίαααα εμένα με υπολόγισες για τα γενέθλια του παίδαρου σου;;;;;; :lol::lol::lol::lol: Η οδήγηση πως πάει;;;;;Σουμάχερ έγινες;;;;; :lol::lol:

Αρτζιιιιιι συγγνώμη αλλα΄μόλις διάβασα τις αντιδράσεις του Λουκά πέθανα στο γέλιο..Ειδικά με τη χοντρή νηπιαγωγό..Αφού χοντρή είναι πως να την πει;;;;; :lol::lol::lol::lol: Και η Ιω λέει καμια φορά "Θα σε κοτώσω..." ή έρχεται μπροστά μου, κορδώνεται και μου λες "Θες να μαλώσουμε;;;;" και ξεραίνεται στα γέλια...Και μαζί της κι εγώ.... :lol::lol::lol::roll::roll: Δεν τα παίρνω και τόσο στα σοβαρά.... 8-)8-)8-) Είμαι κοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυλλλλλλ.... 8-)8-)

Βικάκι τι έγινε στη δουλειά;;;;Γιατί ΕΔΕ;;;;; :shock::shock::shock:

Θουυυυυυ κι εγώ το έχω απορία αυτό με τις αδερφές σου.... :oops::oops::oops::oops::oops:

Τρελοκομείο Τόνιααααααα πως πάει το άρμεγμαααααα;;;Πες τίποτα ρε σούργελο να γελάσουμε... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εράκι μου γιατί εξαφανιστηκες;;;;;; :roll::roll::roll:

Φραν ναυάγιο η εκπαίδευση τουαλέτας;;;;;;

Μαράκιιιι ποδηλατάδα ε;;;;;;Τι ωραία.... :ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream:

ΤΕΛΟΣ...ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΝΥΦΗ ΟΕΟΟΟΟΟΟΟ;;;;Η ΝΥΦΗ ΤΟ ΣΚΑΣΕ;;;;;;;;;;;;;;;ΣΙΣΣΑΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΥΡΕΣ ΜΩΡΗ Η ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΣ ΚΑΙ ΜΑΖΕΥΕΙΣ ΒΑΛΙΤΣΕΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Α!!!!!Πάω να ποστάρω και έχετε γράψει ένα σωρό.... :o:o:o Ποστάρω λοιπόν και πάω να σας διαβάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για παρηγοριά μου το λες? :lol:

Τουλάχιστον δεν είμαι μόνη.... Κοιμόσαστε μαζί? Εγώ τώρα έχω αρχίσει να κοιμάμαι στο κρεββάτι μου και να πηγαίνω στο πρώτο ξύπνημα. Αν κοιμηθεί πάλι γρήγορα ξαναπηγαίνω στο δικό μου για κανα δυωράκι ακόμα. Αν και τις περισσότερες φορές με παίρνει ο ύπνος αμέσως και τελικά τη βγάζουμε αγκαλιά όλο το βράδυ :?

Τουλάχιστον δε ροχαλίζει σαν τον άντρα μου :lol:

Να σου πω και κατι αλλο να σε παρηγορησω;;;

Τα ιδια κανει και ο Ν. χωρις ομως πιπιλισμα.

Πριν γεννηθει ο μπεμπης ετσι κοιμομουνα και εγω. Τωρα παει ο αντρας μου μαζι του αλλα πεφτει σαν το τουβλο και μενει εκει ολο το βραδυ. :evil::evil::evil:

Κοιτα Μαγδα εγω λογω του πιπιλισματος και επειδη ηθελα να μεινω εγκυος και δε θα αντεχα με τπτ

ναυτια σε συνδυασμο με πιπιλισμα, εκοψα το θηλασμο.Πολυ σταδιακα ναι μεν, αλλα τον εκοψα.

Εσυ αφου δε θες να κανεις κατι τετοιο οπλισου με υπομονη και ο Θεος βοηθος!!!

Α και να κοψεις το θηλασμο να ξερεις πως μονο το πιπιλισμα θα γλιτωσεις.Τα ξυπνηματα τα ιδια θα ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγδα κρατιεσαι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

ο γιωργος το πιπιλσμα το εκοψε πριν 2 εβδομαδες! :shock::shock::shock: κ μαζι κ τα βραδινα ξυπνηματα! :D:D:D:D

ειχα ξεκινησει να του μιλαω μεσα στην ημερα κ να του λεω οτι το βραδυ θηλαζουμε μονο 1φορα κ μετα κοιμομαστε κ.τ.λ. κ αυτος ο καημενος τωρα,αφου πιει ενα ποτηρι γαλα,μου λεει¨μαμα μια φοα"θηλαζει,στριφογυρναει κανενα μισαωρο κ κοιμαται!

στις αρχες ξυπνουσε κ εγω του ελεγα"οχι,θα πιουμε το πρωι παλι,δεν εχει γαλα η μανουλα¨λιγο γκρινιαζε,αλλα συνηθισε πολυ γρηγορα.."αναιμακτα" θα ελεγα..

ευχομαι η μαρκελλα να το κοψει νωριτερα! ;)

αναστασια ακομη κ το φεις σε καταλαβε! :lol::lol::lol::lol: χεστηκε το μωρο! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

γωγω αφου ακομη γραφω,καλα παει η οδηγηση!αν κ νομιζω οτι πρεπει να προσεχω περισσοτερο.. :?

ξεθαρεψα αποτομα κ τρεχω λιγο παραπανω..α!τοτε 54 ατομα!εβαλα κ τον γιωργο,ε! :D:D

φιλουρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία κι εμένα τα γεννέθλια πιο πολύ μου αρέσουν στο σπίτι παρά σε παιδότοπο... Τώρα βέβαια δεν ξέρω πόσο μεγάλο είναι το δικό σου για να σου πω. Ούτε κι αυτό που λ'εει η Θου θα το έκανα - χώρια φίλοι από συγγενείς... μου φαίνεται κάπως... Κάντο σπίτι μωρέ... όλοι οι καλοί χωράνε.

Παναγιώτα κι εγώ δεν περίμενα να μου τα δώσουν όλα :shock: Αλλά τελικά έχουν πολλά λεφτά τα πανεπιστήμια εδώ...

Τώρα έχω ακόμη την υποτροφία μου -του διδακτορικού - και υποτίθεται ότι συνεχίζω έρευνα... Έχω χαλαρώσει βέβαια αλλά πρέπει να τελειώσω 2 άρθρα. Η υποτροφία τελειώνει μέσα Ιουλίου. Μετά θα μπορώ να έχω και 5 μήνες ποστ-ντοκ μέχρι να βρω δουλειά.

Μαρία πολύ ωραίες μου ακούγονται αυτές οι ποδηλατάδες. Ίσως έτσι σιγά σιγά να αρχίσουν να χρησιμοποιούν πιο πολλοί ποδήλατα, να γίνουν ποδηλατόδρομοι, να γνίνουν οι πόλεις πιο ανθρώπινες!

Αναστασία :lol::lol::lol: άσε το φβ και πηγαινε να ξεσκατίσει το μωρό :lol:

Άντε βρε Γωγώ και σε περιμέναμε για την περίληψη! Υποβολή και σε διαβάζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Ιουλια μου 50 ατομα;;;;;!!!!!! :shock::shock::o:o:o μονο που σκεφτομαι τι πρπει να ετοιμασεις και πως θα γινει το σπιτακι σου με πιανει αμοκ!!! :o αν σου επιτρπουν τα οικονομικα σου κανε τα σε παιδοτοπο,θα περασετε ολοι καλυτερα! ;)

Φραν καταλαβαινω απολυτα αυτο που λες!!δε το ειχα σκεφτει ποτε ετσι αλλα νομιζω εχεις απολυτο δικιο! :?

Μολις ειδα οτι δεν ειχε δημοσιευτει αυτο που εγραψα πριν 1 ωρα... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θου ο δικος μου εχει κολλησει στα 90 εκ και 23 νο παπουτσι ....

παναγιωτα δεν ειναι απλη απλα δεν δινω πολυ σημασια στις παραξενιες ;)

γωγω και μενα με εχει πιασει με το σωμα μου απο τωρα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

19 φευγετε τελικα;;πού θα πατε;;με τη μαγδα ή οικογενειακως;;

Με τη Μάγδα :x:D

Σαλονικιές κάπως πρέπει να κανονίσουμε να βρεθούμε όταν θα έρθω... Εϊναι κρίμα να έρθω τόσο κοντά και να μη σας δω :(

Δε θέλετε να έρθετε μια μέρα στο μαρμαρά για μπάνιο? Ή να μοιράσουμε κάπως την απόσταση? Βρείτε ρε μια λύση :-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να σου πω χρυσα οτι και ο δικος μου ηταν μπροστα απο τους υπερηχους και τελικα γενηθηκε νωριτερα οπως ελεγε η αναπτηξη του και οχι οπως ελεγε ο υπερηχος ...δηλαδη με την ΤΗΠ ηταν 38 ευδομαδα με τον υπερηχο βαση αναπτηξης 40 .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγδα δεν ειναι κ τεραστιο το σπιτι..κανονικο..110τ.μ. κ μεγαλουτσικο το ενα μπαλκονι..

θα το ματαξανασκεφτω.. :?:?:?

μωρε δε με πειραζει για το ανω κατω..θα φερω γυναικα την επομενη!να το ευχαριστηθει ο μικρος θελω!

απο τιμες σε παιδοτοπο δεν εχω ιδεα..αν ειναι να μου βγει ενα 6οοαρι,ε οχι!προτιμω να τα ψωνισω παιχνιδια κ ρουχα για το παιδι!

μπερδευτηκα.. :(

καλε μαγδα στον μαρμαρα θα πατε;;α!θα ψησω τον χ. να ερθουμε!μηπως να ερθουμε την επομενη του παρτυ που θα πατε κ εσειςκ θα γινεται πανικος στο σπιτι;; ;) μη μου πεις οτι θα μεινετε κ στο πορτο καρας;; :o:o ζηλευω!!! :oops::oops::oops::)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο αυτο μου ειπε και ο γιατρος.

Οτι θα γεννηθει νωρητερα απο τις 40 ευδομαδες εαν παει ετσι η αναπτυξη του.

Αλλα εμας δε μας σημφαιρει αν ειναι πολυ μεγαλο το μωρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα κ παλι!!!!Συνεχιζω να γελαω με το "μωρο χεστηκε"!!!! :lol::lol::lol::lol: Κανεναν ιο θα μου στειλαν κ εγω γελαω!!!!! :P:P:P

Παναγιωτα απο χθες ηθελα να σου πω πως καλα κανεις κ "ρωτας κατι παραπανω γτ βαρεθηκες το οτι δηλωσεις εισαι"!!!Εγω σαν προβατο χαφτω οτι μου ταισουν!Δηλωνεις καθηγητρια?σε πιστευω!δηλωνεις αστροναυτης?παλι σε πιστευω!!Μη σου πω οτι απο εδω(απ'το μαμμυ) εμαθα να κανω 2ες κ 3ες σκεψεις για αυτα που ακουω-διαβαζω! ;)

Το προφιτερολ ειναι κολαση αλλα θα κρατηθω να μην το κανω..Εχω πολυ καιρο... Επίτηδες!οινγκ οινγκ!

Θου τρελαινομαι για Θ με καροτσακι!κ η Αννυ εχει 2(1 εδω 1 στης μανας μου) κ τα λιωνει!Βεβαια προτιμουσε της γειτονισσας γτ τοτε μονο που δεν κοιμοταν αγκαλια με αυτο(το ξενο ειναι πιο γλυκο!)!Τωρα που εχει δικα της τα παρκαρει κ λιγο!

Μαγδα τι να πω?βασικα εχω πολλα να πω αλλα αν δεν ξερεις κ δεν εχεις ζησει ενα παιδακι ειναι δυσκολο να προτεινεις κατι...Τεινω ομως να πιστεψω οτι αν εσυ αποφασισεις κατι κ εισαι σταθερη τοτε κ μονο τοτε θα το καταλαβει κ η Μ...Βεβαια ισως οπως λες το εχει αναγκη ακομη...Ισως ομως να ξερει πως στο τελος θα περασει το δικο της...δεν ξερω φιλη μου...αρχισα να αλλαζω γτ κ εμενα σπασαν τα νευρα μου...δλδ ποσο να αντεξεις?Ποσο???

Ξυπνησε το μπαρμπαδακι μου κ δεν προλαβα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν σας είπα και το άλλο: πάει ο άντρας μου με τα παιδιά στο ΣΜ και δίνει προτεραιότητα στο ταμείο σε μια γυναίκα γιατί είχε λιγότερα προιόντα από μας και εκείνη πάει να πληρώσει με κάρτα και έβαλε 3 φορές τον κωδικό και η κάρτα μπλόκαρε και ρωτά ο Λ. τον μπαμπά του τι έγινε και εκείνος του λέει και απαντά ο Λ. "τι περίμενες από την μπλόντι (ξανθιά?)?" :lol::lol::lol::lol::lol: .....εκείνη τον κοίταξε εκνευρισμένη και είπε "ε βέβαια τέτοια του μαθαίνει ο πατέρας του"!!!! και η ταμίας (μελαχρινή) γέλασε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία εγώ πιστεύω ότι ο Γ. θα το χαρεί περισσότερο στον παιδότοπο με όλα τα παιχνίδια και τα παιδάκια μαζεμένα, ενώ στο σπίτι θα ανακατευτούν γονεις-παιδιά και θα γίνει χαμός.....και είναι και πιο ακίνδυνα για τα παιδιά και πιο ήσυχα, χαλαρά για τους γονείς.....εγώ ψηφίζω παιδότοπο!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρη Γωγω πως να πηγαινει το αρμεγμα;;;...σε λιγο θα ρχισω να βελαζω!!!! 3:-O:lol:

Μ'αρεσει που να σαραντισεις και να πας στο ντοκτορ δε βρηκες χρονο,για μανικιουρ ομως στο τσακ μπαμ το κανονισες!!!! :lol::lol::lol: Μωρε καλα κανεις μια ζωη την εχουμε!!!! :P

Εγω οχι μανικιουρ,ουτε να καψω τα νυχια μου δε προλαβαινω! σε λιγο θα χρειαστω μεγαλυτερο νουμερο παπουτσι!!! :lol:

Αναστασι :lol::lol::lol::lol: σε πηρε πρεφα και το φβ;;;; :lol::lol: αφου δε σου εβγαλε "πετα το βυζο εξω και θηλαζε" παλι καλα!!!! :lol::lol:

Αχ τα κεφια μου ειναι πολυ στα νταουν τους ρε κοριτσια...ειμαι παρα πολυ κουρασμενη και ο Αλεξ παρα πολυ αντιδραστικος σε σημειο να με εξοργιζει!!!! :( εκλεισα ραντεβου με παιδοψυχολογο μπας και με βοηθησει να βρω τροπο να τον ηρεμησουμε...εχω και τις γιαγιαδες να με βγαζουν απο τα ρουχα μου! η μια ασχολειται 2 ωρες την εβδομαδα και του κανει οοολλααα τα χατηρια,κανει τα αντιθετα απο αυτα που θα της πω και μετα ερχεται πισω ακομη πιο απαιτητικος και η αλλη(η μανα μου) μου λεει να αρχισω να τον δερνω για να στρωσει!!!! :evil: μα γι αυτο δε τη θελει και το παιδι,του χει τραβηξει 2-3 φορε το αυτι,του χει δωσει και καμια στο κωλο και τωρα δε θελει να πηγαινει καθολου πανω ο μικρος! :?

Κατερευσε και το θεμα του ιδιωτικου παιδικου σταθμου γιατι θελει να κανει μια επενδυση ο Μακης και θα στριμοχτουμε πολυ οικονομικα....ουφ αυτα!τα πα ξεσκασα δε σας ζαλιζω αλλο! :P

Μαγδα κι εγω πιστευω οτι το κανει επειδη ξερει οτι θα περασει το δικο της..κι αν πχ μια μερα δε της εδωσες και εκεινη χτυπηθηκε 10-20' και μετα το πηρε,την επομενη θα χτυπηθει 2 ωρες εφοσον ξερει οτι στο τελος θα λυγησεις και θα της δωσεις! ;) γι αυτο σου ειπαμε οτι χρειαζεται σταθεροτητα κι αν το παρεις εσυ αποφαση θα το παριε κι εκεινη..ομως εσυ ξερεις καλυτερα το παιδακι σου και τον εαυτο σου γι αυτο κανε οτι νομιζεις πιο σωστο! :-*

Καλα ε;;;;Λατρευω Λουκα!!!!!!Ασε τις ηλιθιες να λενε ο μικρος ειναι αστερι!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασακι μου γλυκο εγω πάλι ειμαι στην κοσμαρα μου!χαφτω κ εγω ο,τι διαβαζω εδω,ή οπουδηποτε,αλλα επειδη απλουστατα δε με νοιαζει!

π.χ. δηλωνεις αστροναυτης;;με γεια σου με χαρα σου!εγω θα σε πιστεψω κ δε με νοιαζει αν μου λες ψεμματα,αφου δεν εισαι φιλος μου!

με ενδιαφερει μονο για ατομα που εχω προσωπικη επαφη,ειτε τηλεφωνικη λογω αποστασης,ειτε εχω πει δυο κουβεντες παραπανω με μηνυματα εδω!

για τους υπολοιπους ενδιαφερομαι,οσο ενδιαφερονται κ εκεινοι για εμενα! ;)

για εσενα π.χ. θα με χαλουσε παρα πολυ αν δεν ησουν η αχωνευτη,εριστικη κακασχημη που πλασαρεις εδω μεσα! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::x:x:x:x:x

επικαλουμαι την αφοπλιστικη σου ειλικρινεια!χωροταξικα μας παιρνει για παρτυ εδω;; :? σκεψου!

Αργυρω Θεος ο Λουκας! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγδα καποια κοπλα το ειχε γραψει πριν καιρο εδωκ με βρισκει απολυτα συμφωη!

για να αποθηλασεις βραδυ ή να ακοψεις το πιπιλισμα τελοσπαντων,καλο ειναι να την προετοιμαζεις μεσα στην ημερα κ οχι την ωρα που ξυπναει!θα λες κ θα λες ξανα κ ξανα τί κανουμε το βραδυ..καποια στιγμη,συντομα,θα ειναι ετοιμη να το δεχτει!για τον γιωργο αυτο ηταν στους 23 μηνες,για αλλα παιδακια νωριτερα!ισως κ εγω αν ξεκινουσα να του εξηγω νωριτερα,να το σταματουσε πιο πριν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλια σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!!! :)):)):)):)):)):)):)) Μα τι κωλοφαρδη ειμαι που εχω τετοιες φιλες!!!!??? :lol::lol::P:P:P (το κακασχημη δεν το πλασσαρω..θα ειχαν λυθει ολα μου τα προβληματα! :P;) )

17 παιδακια ηλικιας πχ 1,5-5 και33 μεγαλοι???????ΔΕΝ ΧΩΡΑΝΕ ουτε στα 200μ της Τονιας! :lol::lol::lol:

Βασικα ναι μεν ολοι οι καλοι χωρανε ομως για τις ηλικιες των μωρων μας δεν πιστευω οτι ενα σπιτι ειναι ο καταλληλοτερος χωρος...Που θα παιζουν τοσα παιδακια?Πως θα τα κυνηγαμε?Διαθετεις 30 καρεκλες(ή γενικως θεσεις σε καναπεδες?) Ουφ δεν ξερω...Εγω δεν θα το εκανα στο σπιτι...Ισως μετα απο 4ων χρονων...Εννοειται πως αν δεν αντεχεις οικονομικως τον παιδοτοπο δεν υπαρχει θεμα συζητησης!

υπολογιζε 5-8ε/παιδακι κ περιπου 3-5 ανα ενηλικα...Δε θα εχεις ομως αγχος για τα κερασματα ουτε για το χαος του σπιτιου,ουτε καν για το σερβις...

Οταν θα ερθουν τα γενεθλια της Α ειμαι σιγουρη πως θα ριξουμε καβγα με τον Α...Εκεινος θα θελει να τα κανουμε στην πισω αυλη...ναι μεν ειναι ωραια με γκαζον κλπ αλλα εχει απειρες τριανταφυλλιες,πεζουλακι γενικως δε θα ηρεμισουμε λεπτο...θα ειμαστε με τον φοβο...Και ασε που θα ψαχνω καρεκλες-τραπεζια κλπ...και θα μαγειρευω???και θα εχω κ τους "αγαπημενους" γειτονες στα ποδια μου να εχουν αποψη???ενα τσαντηρι θα ειναι...

τονια τα'παιξες παλι ε?Ου αυτο το αγορι να μην σε βοηθαει λιγο :P Κουραγιο!!!

Τι αλλο θα'λεγα?Ξεχασα..

Οταν μεγαλωσουν λιγο τα μωρα μας δε θα εχω προβλημα αλλα τωρα... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που να τα θυμηθώ η έρμη ετοιμόγεννη όλα αυτά;;; :shock: Σας διάβασα, αλλά αποσπασματικά και η καμμένη μου φλάτζα αδυνατεί να βοηθήσει!!! :lol::P

Τις αιμορροϊδες μου μέσα!!! :evil: Ήρθαν για παρέα!! :evil:

Αργυρούλα, πέθανα στο γέλιο με τη μπλόντυ!!! :lol: Θεός ο μικρός!! :D Καταλαβαίνω ότι όλη αυτή η ιστορία με τις νηπιαγωγούς σας προκαλεί αναστάτωση (όλοι το ίδιο θα παθαίναμε) :( αλλά ξέρεις πάρα πολύ καλά ότι το παιδάκι σου είναι μια χαρά και έχει φυσιολογικΟΤΑΤΗ συμπεριφορά για την ηλικία του!!! Ο γιατρός σας καθησύχασε και κυρίως... οι νηπιαγωγοί είναι ελλειπέστατης μορφώσεως και κατάρτισης!!!! :?:evil: Αλήθεια, σου περνάει απ' το μυαλό ότι πρέπει να τις λάβεις υπόψην σου;;;; :shock: Και για να μη φλυαρώ, συμφωνώ σε όλα αυτά που σου είπε η Τόνια! ;)

Μιας και συζητάτε για σκ@@@@λες μεταμεσονύχτιες... Θυμήστε μου, με τι είπατε οι περ/ρες ότι τα καθαρίζατε τα βρεφάκια μέσα στη νύχτα; Τα πλένατε/πλένετε; Αν όχι (για να μη ξυπνήσουν και ξαγρυπνήσουν) με μωρομάντηλα και βρεγμένη πετσετούλα; :roll:

Χρυσουλάκι μου, πολύ χαίρομαι για τα ευχάριστα απ' το ντόπλερ!!!!!!! :D Μην αγχώνεσαι, δεν είναι απαραίτητο ότι θα γίνει τεράστιος ο μικρούλης και είναι πολύ πιθανό να γεννηθεί νωρίτερα απ' τις 40εβδ. Θα ξεμπερδεύεις!!! ;)

Ιουλία μου, χαρά στο κουράγιο σου να κάνεις πάρτυ με ΤΟΣΑ άτομα... Θα είναι όντως πιο "ζεστά" στο σπίτι, αλλά εγώ δεν θα το σκεφτόμουν καν!!!!!!! :shock: Επίσης, μη τρελαίνεσαι, ο Γ και τα υπόλοιπα παιδάκια θα περάσουν τέλεια έτσι κι αλλιώς!! ;) Τον εαυτό σου να σκεφτείς!!! ;)

Πω, πω, δεν θυμάμαι άλλα... :oops: Σας φιλώ όλες, μία-μία για να εξιλεωθώ!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλια με τιμη 6 ευρω το παιδακι και 4 ε τον ενηλικα το παρτυ σου βγαινει περιπου 230ε...βαλε αλλα 40-50 η τουρτα...Δεν ειναι λιγα...αλλα...Αν ερθεις στο χωριο μου να τα κανεις θα σου βγει πιο φθηνα! :P:lol::lol::lol:

Σας αφηνω...παλι το παρακανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω με πεισατε..παιδοτοπο!

κ τωρα..αλλο μπερδεμα!δηλωστε συμμετοχες!ειστε ολες καλεσμενες εννοειται,ε!σαλονικιες απαντηστε!δε σας πιεζω..αλλα μην κανονισετε για μπανιο,σας εφαγα! :lol::lol::lol::lol::lol:

κ πειτε κ κανεναν καλο παιδοτοπο!μμ..κατι αλλο προς το παρον δε θελω! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

φιλακι σε ολες!δημητρουλα σε διαβαζω! :x:x:x:x:x

αναστασακι τα χρηματα που λες καλα μου φαινονται!περσυ σπιτι,με catering,λιγο λιγοτερα μου ειχε βγει..μακαρι να μη ξεφυγει κ να ειναι τοσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης τα γενεθλια της αννυ μπορειτε να τα κανετε κ στο μαγαζι σας!κ να το διακοσμησεις οπως θελεις! ;););) κ να προσλαβεις κ εναν κλοουν να τα απασχολει! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγδα καποια κοπλα το ειχε γραψει πριν καιρο εδωκ με βρισκει απολυτα συμφωη!

για να αποθηλασεις βραδυ ή να ακοψεις το πιπιλισμα τελοσπαντων,καλο ειναι να την προετοιμαζεις μεσα στην ημερα κ οχι την ωρα που ξυπναει!θα λες κ θα λες ξανα κ ξανα τί κανουμε το βραδυ..καποια στιγμη,συντομα,θα ειναι ετοιμη να το δεχτει!για τον γιωργο αυτο ηταν στους 23 μηνες,για αλλα παιδακια νωριτερα!ισως κ εγω αν ξεκινουσα να του εξηγω νωριτερα,να το σταματουσε πιο πριν..

Ιουλία πρώτα άρχισες το μπιρι μπίρι για λίγες μέρες και μετά το εφάρμωσες ή το εφάρμωσες από την πρώτη μέρα που του το είπες? :?

Πιστελυω πως σε βοήθησε το ότι καταλαβαίνει και μιλάει κι όλας. Ενώ η δική μου λέει λίγες λέξεις και δεν είμαι σίγουρη και πόσο με καταλαβαίνει... Γιαυτό έλεγα να προσπαθήσω να κάνω υπομονή μέχρι να είμαστε σε θέση να "συννενοηθούμε"... αλλά δεν ξεω αν θα αντέξω...

Πάντως ρε κορίτσια δεν είναι πάντα τόσο χάλια... Υπάρχουν μέρες που κοιμάται και πιο εύκολα και καλύτερα. Γιαυτό λέω ότι όταν γίνεται τόσο δύσκολη όπως χτες ας πούμε κάποιος λόγος θα υπάρχει. Θα το έχει ανάγκη...

Ίσως πάλι απλά να ψάχνω για δικαιολογίες επειδή φοβάμαι να προσπαθήσω να το αλλάξω :oops:

Χρύσα δε βγάζεις άκρη με τις μετρήσεις από τους υπέρηχους... Καταρχήν ένα χιλιοστό παραδίπλα να μετρήσει ο χειριστής του υπέρηχου και θα βγάλει πολύ διαφορετικό αποτέλεσμα...

Επίσης οι μετρήσεις που δίνουν είναι για το μέσο όρο των μωρών. πχ ένα μωρό στην 31η εβδομάδα ζυγίζει κατά μ.ο 1 κιλό (λέμε τώρα) Δε σημαίνει όμως ότι όλα τα μωρά ζυγίζουν το ίδιο... Ο καλύτερος τρόπος για να μετράς την ηλικία του εμβρύπου είναι να ξέρεις πότε είχες ωορηξία. Αν είσαι σίγουρη για τον κύκλο σου μέτρα σύμφωνα με αυτόν.

Ιουλίαααααα μακάρι να έρθεις! Άντε ψήσε και τις υπόλοιπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιτσάκη, το είχα ξαναγράψει πιο παλιά, μια φορά έκανε ο Λ. το βράδυ κακά του και τον αλλάζω και πάμε με τον άντρα μου (οι έξυπνοι, αλλά ταυτόχρονα νέοι γονεις) και τον βάζουμε στον νιπτήρα να του πλύνουμε το κωλαράκι, τρόμαξα να τον ηρεμήσω και να τον κοιμήσω μετά!!!....μου πήρε πολλες ώρες και μετά έβαλα τον εαυτό μου στην θέση του και το παιδί είχε απόλυτο δίκαιο.....από τότε δεν το ξαναέκανα και αν είχε κάνει κακά (σπάνιο) τον άλλαζα με φωτισμό τις λάμπες διαβάσματος και με μαντιλάκι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...