Μετάβαση σε περιεχόμενο

"ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο 12 !!!"


Recommended Posts

θα συμφωνήσω με την twiggy , οτι όλες μα όλες που γράφουμε εδώ έχουμε νιώσει έτσι....

στρουμφάκι μην απογοητεύεσαι...ξέρω είναι πολύ δύσκολο όμως είναι το ενδιάμεσο στάδιο που μας κάνει πιο δυνατές , που μας κάνει να ανταπεξέλθουμε και να εκτιμήσουμε καλύτερα όταν θα έρθει επιτέλους το πολυπόθητο μωράκι μας...ξέρεις πόσες φορές είχα νιώσει οτι είναι πολύ άδικο γονείς που δεν φέρονται καλά στα παιδιά τους , που τα χτυπάνε , που τους φωνάζουν χωρίς λόγο , που τα βασανίζουν καθώς επίσης και έγκυες που ενώ η φύση τους έδωσε το χάρισμα να μένουν πανεύκολα έγκυες να μην προσέχουν στην εγκυμοσύνη τους , να κάνουν βαριές δουλειές , να λένε "έλα μωρέ πως κάνεις έτσι δεν είμαι άρρωστη , εγκυος είμαι μπορώ να κάνω οτι έκανα και πριν " , να καπνίζουν και να πίνουν κατά την εγκυμοσύνη τους . και όταν τα βλέπω όλα τα παραπάνω να λυπάμαι για αυτές , να εκτιμώ , να προσέχω πάρα πολύ , να κάνω ότι μου λέει ο γιατρός μου , να χαίρομαι που ο θεός με κάνει να εκτιμώ οτι υπάρχει αυτή την στιγμή στην κοιλιά μου και μεγαλώνει....να χαϊδεύω την κοιλια μου και να σκέφτομαι πόσο προσεχτική και ευγνώμων με κάνει όλο αυτό...πόσο πιο δυνατή...να αντέχω....

γιατί τα λέω όλα αυτά...? τα λέω γιατί θέλω να πω οτι αυτές οι δυσκολίες και οι δοκιμές που περνάμε ίσως να γίνονται για να αντέχουμε αυτά που θα έρθουν , για να εκτιμάμαι και να σεβόμαστε αυτά που θα έρθουν και είμαι σίγουρη οτι όλες εμείς θα γίνουμε πολύ πιο καλές μανάδες ....

ελπίζω να βοήθησα κάπως με αυτά που έγραψα....και μην ξεχνάτε....ΑΙΣΙΟΔΟΞΊΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Koριτσία καλημέρα!

Διαβάζω όλα τα μηνύματα και σας ευχαριστώ πολύ γί' αυτά που μου λέτε. Τα κατανοώ όλα, τα δέχομαι όλα, τα σκέφτομαι πολλές φορές και γω κάπως έτσι, όταν είμαι στα πιο καλά μου απότι είμαι τώρα, όμως, αδυνατώ αρκετά πλέον να συγκρατήσω την στεναχωρία μου την απογοήτευση μου, το γιατί να μας συμβαίνει και ακόμη περισσότερο αδυνατώ να χειριστώ τον ίδιο μου τον εαυτό. Υπόσχομαι ότι θα προσπαθήσω, αν και πολλές φορές το χω πει, αλλά υπάρχουν στιγμές που δεν μπορώ & δεν τα καταφέρνω.

Και κάτι ακόμα ρε παιδιά, δεν μπορώ ούτε με τον άντρα μου να το συζητάω πια. Δεν ξέρω, με εκνευρίζει μόνο το οτι μου λέει, κάνουμε ότι μπορούμε, θα πάνε όλα καλά. Δεν μπορώ όταν κλαίω οταν δεν ορίζω ούτε τον εαυτό μου να ακούω, θα πάνε όλα καλά.

Και γω το σκέφτομαι και λέω μακάρι, αλλά είμαι ράκος.

Συγνώμη ειλικρινά συγνώμη, ελπίζω να με καταλαβαίνετε.

Και ειλικρινά χρειάζομαι την βοήθεια σας.

Σήμερα, θα πάμε στον εξωσωματικό, δεν έχω διάθεση αλλά θα πάμε, να δω τι θα μου πει. Αν έχει διαφορετική από τον γυναικολόγο μου άποψη, θα του πω να συνεννοηθούν μεταξύ τους και να αποφασίσουν. Δεν μπορώ & δεν ξέρω τι να κάνω, αν ήξερα θα μουν και γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stroumfaki σκέψου ότι τα αντισυλληπτικά στα έδωσε για έναν ακόμη μήνα όχι για να σε καθυστερήσει αλλά για να καθαρίσουν οι ωοθήκες σου και να ηρεμήσουν να είναι μετά πιο δεκτικές οι ωοθήκες στα φάρμακα και να ανταποκριθούν καλύτερα.Και στη περίπτωση μου έτσι ακριβώς είχαμε κάνει.Και η ανταπόκριση μετά στα φάρμακα ήταν πολύ καλύτερη από προηγούμενες προσπάθειες.Ξέρουν οι γιατροί τι κάνουν να τους ακούτε και να τα εφαρμόζετε κατά γράμμα.Όσο για τη ψυχολογία αχ πόσο σε καταλαβαίνω.Θα ρθείς σε 10 μήνες στη θέση μου που θα κρατάς το/τα μωράκια σου αγκαλιά και θα λές εγώ τα πέρασα όλα αυτά αποκλείεται σε κάποια άλλη συνέβησαν και γω ήμουν θεατής...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στρουμφακι μην ζητας συγνωμη απο εμας, καταλαβαινουμε απολυτα και δεν μας κουραζεις. Συμφωνω απολυτα με τη μαρντιο, καλυτερα να χασεις λιγο χρονο και να γινει σωστα η προσπαθεια παρα να ρισκαρεις κι αλλη αποτυχια.. Οταν θα μεινεις εγκυουλα ουτε που θα σε νοιαζει ποτε εγινε τι, αν "χαθηκε" χρονος κλπ . Θα το δεις... Οσο για το θεμα του αντρα σου κι εγω τα ιδια περνουσα πολυ καιρο.. θελουν ομως περισσοτερο χρονο να κατανοησουν..Οταν πια περασε λιγο ο καιρος εκεινος φαντασου τσαντιζοταν πιο πολυ με το γνωστο "ολα θα πανε καλα" που μας λεγαν οι αλλοι. Μου ελεγε, αλλη μια φορα να μου το πουνε θα τους σκοτωσω!! Προσπαθησε να εισαι ηρεμη μαζι του γιατι η σχεση σας ειναι το πιο σημαντικο! Εγω το ξεχνουσα συχνα απο τη στεναχωρια μου, μεχρι που καναμε εναν πολυ ασχημο καβγα μια μερα και ταρακουνηθηκα.. Ειχα πει, τι νοημα εχει να κανω παιδι αν δεν εχω αυτον τον ανθρωπο μαζι μου, αν διαλυσουμε αυτο που εχουμε? Καντε αυτο που λεει ο γιατρος , μην χανεις την πιστη σου... πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα απο οτι καταλαβαινω λιγο πολυ ολες τα ιδια περναμε!κι εγω με τον αντρα μου καυγαδιζουμε σχεδον καθημερινα,δυστυχως η υπομονη μας εχει εξαντληθει και ξεσπαει ο ενας στον αλλον.πλεον προσπαθω να μη μιλαμε καθολου για το θεμα του παιδιου για να ειμαστε ηρεμοι!λες και αμα καυγαδιζουμε συνεχεια θα ρθει πιο γρηγορα το μωρακι...απλα ωρες ωρες χανεις την υπομονη σου και στο τελος καθεσαι μονη και κλαις!τι να πω... λεω να το παρω αποφαση οτι δεν προκειται να κανω ποτε παιδι, μπας και χαλαρωσω λιγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια χαιρομαι που μοιραζοσαστε τις ανησυχίες σας!! Twiggy πραγματι ειναι ολα αληθεια αυτα που έχεις ζησει και λιγο πολύ όλες τα περνάμε. Στρουμφάκι μην απογοητεύεσαι και μην σε παίρνει από κάτω... εγω είμαι στην ίδια φάση και θα ξεκινησω κάποια στιγμή τη δεύτερη προσπάθειά μου. Υπάρχει και σε μένα μια αρνηση, απογοήτευση κι ένας φόβος μαζί αλλά δεν το βάζω κάτω παρολο που έχω περάσει πολλά τα τελευταία δύο χρόνια. Εχασα τον μπαμπά μου ξαφνικά ενώ ετοιμαζόμουν για γάμο με τη δουλεια επίσης είχα πολλά προβλήματα...και τέλος ήρθε και η αποτυχία της εξωσωματικής!! Α επίσης μετά ήμουνα και στο νοσοκομείο 5 μέρες γιατί είχε σπάσει μια κύστη αλλά ευτυχώς όλα πηγαν κατ'ευχήν. Μετά λοιπόν απ΄ολα αυτα τα `ευχαριστα` (ειρωνεύομαι) αποφάσισα να κάνω διακοπές για λίγο καιρό, να ηρεμήσω με τον άντρα μου κι οταν νοιώσω έτοιμη ψυχολογικά να ξαναρχίσω. Κι έτσι κι εγινε... πήγα διακοπές έπαψα να το συζητάω ξέσπασα σε κλάματα και με πήρε απο κάτω μερικές μέρες κι συτο ήταν. Τώρα είμαι καλύτερα ωστόσο μόλις νοιώσω τελείως ετοιμη και ήρεμη τότε θα αρχίσω ξανά.... πιστεύω ότι δε χρειάζεται να καταπιέζεις τον ευατό σου... να μην απογοητεύεσαι κι όταν νοιώσεις καλύτερα τότε να ξεκινήσεις την προσπάθεια σου. Πραγματικά μέσα πο την καρδιά μου νομίζω οτι χρειάζεσαι ένα διάλλειμμα απο ολο αυτο , παίζει ρόλο η καλή ψυχολογία σε αυτή τη διαδικασία. Δεν πειράζει να γίνει 1 η 2 μήνες αργότερα αρκεί εσύ να έχεις επεξεργαστεί μέσα σου όλο αυτό και εν ανάγκη συζήτα το με μία πολύ καλή σου φίλη η και με ψυχολόγο ακόμα. Νομίζω θα βοηθησει πολύ. εύχομαι να σε βοήθησα λίγο, είμαι μαζί σου, περνάμε τα ίδια... Καλή επιτύχια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ξέχασα να αναφέρω στρουμφάκι και κάτι σημαντικό. Καταλαβαίνω πόσο πολύ θέλεις ένα παιδάκι κι εγώ το ίδιο καμιά φορά ομως βλέπουμε τους γύρω μας που έχουν παιδιά η γίνεται συζήτηση γύρω απο ολο αυτό το θέμα κι αυτο μας καταπιέζει χωρίς να το θέλουμε υποσυνείδητα δηλαδή. Γι αυτό και ξεσπάμε και γινόμαστε ράκοι διότι δεν ικανοποιούμε τους άλλους που περιμένουν να πετύχουμε. Μήπως τελικά ολοι οι γύρω μας μας βάζουν σε μια διαδικασία να λέμε στον εαυτό μας `Αχ να κάνω ένα παιδάκι γρήγορα να χαρω να χαρούμε όλοι να ηρεμήσω..` Το θέμα παιδί είναι μια επιθυμία που πηγάζει απο μας που θέλουμε να γίνουμε μανούλες και πλέον, τουλάχιστον εγω προσωπικά δε δίνω δεκάρα πια για τις ανάγκες των άλλων, αν καταλαβαίνεις τι εννοώ. Οποτε νοιώσω ετοιμη εγώ η ίδια θα ξαναξεκινησω. Ο,τι χρειαστείς θα τα λέμε. Φιλια πολλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Newlife ειναι σιγουρο οτι πρεπει να εχεις καλη ψυχολογια γιατι παιζει σημαντικο ρολο και οχι μονο...

...ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΑΠ' ΕΞΩ. Για το ποτε ειναι το σωστο time θα το κρινουμε εγω με τον αντρα μου!!!

Εγω κοριτσια ποτε δεν εδωσα σημασια σε τετοιου ειδους σχολια!!!

Παντα ηξερα τι εκανα και δεν εχω μετανιωσει που ξεκινησα να προσπαθω στα 33 .Εχω δουλεψει αρκετα, τα εχω δωσει ολα στην δουλεια, ειμαι οικονομικα ανεξαρτητη και πιστευω οτι τωρα πια πιο ησυχη θα μπορουσα να κανω ενα γλυκο διαλλειμα στη ζωη μου.Καλη επιτυχια οπως και να εχει σε ολες μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LIL συμφωνω μαζί σου ωστόσο υποσυνειδητα επηρεάζεσαι από τον περιγυρώ σου θες δε θες. Δε χρειάζεται καν να δώσεις σημασία. υποσυνείδητα βγαίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οκ συμβαινει αυτο, και εγω εχω ακουσει διαφορα στην ιδια φαση ειμαι της προσπαθειας, αλλα προσπαθω να το ρειχνω στη τρελη, δεν θα αφησω κανενα να μου χαλασει τη ζαχαρενια μου.Εχω και στηριγμα τον αντρα μου ,τους τη λεμε αν κατι μας στεναχωρεσει , δεν μασαμε!!

Ειναι πολυ σημαντικο να μην το περνας μονη σου ολο αυτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ακριβως!! Και πολυ καλα κάνεις κι εγω ετσι ειμαι!! Η ουσια ειναι να εχεις καλη ψυχολογια οταν ξεκινας και ιδιως τη δευτερη η τριτη η τεταρτη προσπαθεια, να μη σε παιρνει απο κατω και να μην εχεις αρνηση και φοβο. Καταλαναινω τα συναισθηματα απο το στρουμφακι και προσπαθω να τη διαφωτισω και να βοηθησω οσο μπορω γιατι τα εχω περασει και τα περναω ακομα. Οι αντρες μας καταλαβαινουν τι περναμε και κανουν κι αυτοι υπομονη οπως κι εμεις! Ολες περναμε τα ιδια πανω κατω και μακαρι να εχουμε μια μερα τα μωρακια μας αγκαλιτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα φιλοι μου!

Διάβασα τις τελευταίες σελίδες με αρκετή ηρεμία. Θα τις ξαναδιαβάσω ομως για να της βάλω και μεσα μου καλύτερα, γιατί είναι ολα πολύ συμαντικά.

Και σας ευχαριστώ πάρα πολύ γι ' αυτό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πριν λίγο γύρισα από τον εξωσωματικό. Μας ειπε να ηρεμήσουμε, να ηρεμήσω!! Με εξέτασε, υπερηχο και θα παμε την αλλη εβδομαδα για να δουμε πως ειμαι και αν μπορούμε να ξεκινήσουμε.

----

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια! Πολύ χαίρομαι που εχουμε εδω την παρεούλα μας και αποφορτιζόμαστε. Σιγα σιγα θα κατφερουμε να κάνουμε το παιδακι μας μην ανησυχειτε και εγω οταν πήγα την 3η φορα που εμεινα στην Σταυρουλίτσα -Χρυσοβαλάντου πήγα πολύ ήρεμη -κουρασμένη θα ελεγα και πολυ απογοητευμένη ειχα εξαντληθει μεσα σε ενα χρονο ειχα κάνει 3 προσπάθειες και μια επεμβατικη λαπαροσκόπηση αλλα τελικα το μικρουλη ήρθε. Υπομονη σας καταλαβαίνω απολυτα κι εγω εκλαιγα μερα νύχτα αλλα μετα ενιωθα ότι λυτρωνόμουν και προσπαθούσα ξανα πιο δυνατη!

Βαζω φωτο της μικρής να παρουμε λίγο τα πανω μας!

Πολλα φιλια!

Σας αγαπω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας.....

δεν άντεξα κ έκανα ένα τεστ και φυσικά βγήκε αρνητικό.....Είμαι μόνο στην 8η μέρα αλλά την προηγούμενη φορά είχε δείξει!

Τα χάλια μου έχω βρε παιδιά.... Είμαι σίγουρη ότι δεν είμαι. Νοιώθω διαλυμένη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Φεφέκι!!

Μήπως θα πρεπε να περιμένεις άλλες 4 μερούλες. Εγώ λέω ότι υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να χει γίνει εμφύτευση πιο μετά, γιατί να μην έχει γίνει αυτό? Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να κάνεις πάλι χοριακή την Δευτέρα, εγώ αυτό πιστεύω ότι είναι το καλύτερο. Ο γιατρός τι λέει?

Μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου, θα περάσουν οι ώρες και οι μέρες, θα μιλάμε μαζί όλες και πιστεύω ότι θα χετε μωράκι! !!!!!

Τι λές?

Καλημέρα σας.....

δεν άντεξα κ έκανα ένα τεστ και φυσικά βγήκε αρνητικό.....Είμαι μόνο στην 8η μέρα αλλά την προηγούμενη φορά είχε δείξει!

Τα χάλια μου έχω βρε παιδιά.... Είμαι σίγουρη ότι δεν είμαι. Νοιώθω διαλυμένη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φεφεκι μου νομιζω πως βιαστηκες και τωρα στεναχωριεσαι προωρα και χωρις να υπαρχει λογος ισως... υπομονη, κανε τη χοριακη σου κανονικα.. υπαρχει ελπιδα!!!

στρουμφακι ευχομαι να πανε ολα καλα και να ξεκινησετε!!

λαμπρινη παμε δυναμικα για Οκτωβριο?

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

Φεφεκι είναι λίγο νωρίς για να φανει και δεν ξερω την ευαισθησια του καθε τεστ εμενα είχε δείξει μια αχνη γραμμή την 10η μέρα αρα... το ονειρο δεν τελειωσε ακόμη αλλα και ετσι να ειναι υπομονη και θα ερθει θελει κι αυτο το χρονο του πάρε παραδειγμα απο δω ανασκουμπωσου και σε λιγο θα εχεις το μπεμπε αγκαλίτσα σου.

Twiggy ολα καλα πολύ χαίρομαι για σενα εγω δεν ξερω ακόμη αν θα κάνω κάτι τον Οκτωβριο γιατί χειροτέρεψε ο πεθερός μου και πολύ φοβάμαι τα δυσάρεστα κι αν συμβει πάμε απο Ιούνιο ξανα αλλα εχω το μωρακι μου κι ετσι δεν ανησυχω ίσως όλα να συμβαίνουν για κάποιο λόγο.

Πολλα φιλια θα προσπαθησω να βαλω φωτο για γουρι για να δουμε...DSC02414.JPG[/attachment:3u637jaz]

post-11191-13873937742682_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Labrinip eisaste 2 koukles!!!na tin xairesai ti koroula sou!!!

koritsia ekana tin pempti tin xoriaki k bgike thetiki!!!!!266!!!!tora tha ksanapao tin deutera!!!

fifeki einai polu noris k polles fores ta test den mporoun na tin piasoun tin ormoni!!!sou euxomai na sou pane ola kala!!!k na exeis mia thetikotati xoriaki!!!

lia mou se euxaristo gia to endiaferon!!!!

filakia polla!!!!

a k stroumfaki....ena tha sou!an exeis pisti ola ginontai!!!!min to bazeis kato...tha ta katafereis!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thelo na euxaristiso olous tous agious pou tous parakalousa kathe mera!!!!tin Panagitsa mas,ton Xristouli mas,ton Theouli mas,tin agia Eirini Xrusobalantou,tous agious Ioakeim k Anna,ton agio Iosif,tous agious Eirini,Rafail,Nikolao,ton agio Fanourio,ton agio Eleutherio,tin agia Marina k ton agio Eustathio!!!tous upereuxaristo k tous parakalo na me boithisoun na pane ola kala k na kano ena i duo gera k kala paidakia!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια Μαρία!!!!!!!!!! Μπράβο!!!!!!!!! Κ με καλή τιμή!!!!!

Σας ευχαριστώ κ πάλι όλες. Το ένστικτό μ ου λέει ότι δεν έχει γίνει. Αφήνω πολύ μικρές πιθανότητες για το αντίθετο.

Παρατηρήσεις για να συγκρίνουμε τι μας συμβαίνει:

Μου έχουν υποχωρήσει όλα τα κοιλιακά συμπτώματα. Δεν νοιώθω τίποτα. Μια ελάχιστη ενόχληση στο στήθος όταν το αγγίζω, όπως γίνεται συχνά στην περίοδο. Από χθες ή προχθές έχω κ λίγα υγρά. Νομίζω προεόρτια περιόδου.

Αν τη Δευτέρα η χοριακή μου είναι αρνητική, εύχομαι να είμαι η τελευταία που θα το πάθει κ να μην ξανασυμβεί ποτέ σε καμία. Φτου!

Απορία: μετά από κάθε εξωσωματική πρέπει να περιμένει κανείς πριν ξανακάνει κ πόσο; Τι σας είπαν οι γιατροί σας;

Εσείς κάνετε εξωσωματική εξαιτίας κάποιιου προβλήματος; Εγώ δεν έχω τίποτα! Απλά για 3,5 χρόνια δεν μένω έγκυος. Υπάρχει άλλη σαν και μένα; Είμαι κ στα 35 κ ανησυχώ, δεν θέλω να μαι μάνα γριά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariaaaa ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!

[smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif]

Να εχεις μια πολυ καλη εγκυμοσυνη με ενα υγειεστατο μωρακι!!!

Φεφεκι καταρχιν η ηλικια σου ειναι μια χαρα!!!Δεν πρεπει να σκεφτεσαι ετσι!!!

Και εγω σε λιγο 35 θα ειμαι.Εμενα σε λιγο ξεκιναει η πρωτη μου προσπαθεια προσπαθουμε 22 μηνες μονοι μας και τιποτα. Αν με ρωτησει κανεις αν εχετε συγκεκριμενο προβλημα , δεν ξερω να σου απαντησω... :-?:-?

Για την καθε κοπελα ειναι διαφορετικα.Εγω εχω μια κυστη 31 χιλ. στη δεξια ωοθηκη μαλλον ενδωμητριωση, και μαλλον με δυσκολευει , χωρις να ειναι κατι σιγουρο και εξετασεις ολες καλες ,και εχω ακουσει οτι με την ιδια και μεγυτερη κυστη εχουν μεινει εγκυες!!Και οχι μονο με ενα σωρο αλλα!!

Με εχει κουραση η αναμονη αυτη καθε μηνα , εχει καταντησει ψυχοφθορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηρια μαρακι!!!!!!!!!μια τελειομηνη και πανεμορφη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!!!!!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: φεφεκι με το καλο κι εσυ!!!!!!!!εκανες λιγο νωρις το τεστ και δεν θα πρεπει να απογοητευεσαι κρινοντας απο αλλες φορες,η εμφυτευση δεν γινεται παντα την ιδια στιγμη με μια αλλη εγκυμοσυνη..θελει 5-10 μερες κανε λιγακι υπομονη!!!!!!ευχομαι μια τεραστια χοριακη και σε σενα και σε ολα τα κοριτσακια που προσπαθουν εδω μεσα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αύριο χοριακή........................

Και θα είμαι στη δουλειά κ θα το μάθω απ το τηλέφωνο. Όπως δεν είμαι κ αισιόδοξη....ελπίζω με το τυχόν όχι να μην καταρρεύσω μπροστά στους άλλους...

Ευχαριστώ Κουαντο!

Λιλ ελπίζω να είναι η πρώτη κ μοναδική σου προσπάθεια!

Σήμερα νοιώθω ακόμα περισσότερο ότι θα έρθει η τρισκατάρρατη. Όχι πόνοι στην κοιλιά καθόλου, μα απίστευτα νεύρα και κακή διάθεση. Κ πονοκέφαλος.

Απ ότι είδα σε διάφορες συζητήσεις οι πιο πολλές τσακώνονται κ με τους άντρες τους. Κ εγώ το ίδιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...