Μετάβαση σε περιεχόμενο

"ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο 12 !!!"


Recommended Posts

Mπράβο Σκιουράκι!!!!!!!!!!! Πόσο μηνών είσαι? Δεν ξέρουμε!!!!

Λιλ μου μόλις έχω νέα θα σας πω!!! Πάω λίγο μαγκωμένη σήμερα, η αλήθεια είναι αυτή!! Εσύ τι κάνεις πως είσαι?

καλημέρα.......τελικά πήγε πολύ καλά η αυχενική μου...και είμαι πολύ χαρούμενη ,,, άρχισαν λίγο να υποχωρούν και τα συμπτώματα των ανακατοσούρων όχι και πολύ αλλά σιγά σιγά...

σας στέλνω την καλημέρα μου....και αισιοδοξία στις καινούργιες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχεις δικιο , ομως να εισαι αισιοδοξη οτι ολα θα πανε καλα!!!Και θα πανε καλα ειμαι σιγουρη !!!

Εγω καλα ειμαι , βεβαια υπαρχουν στιγμες που πεταω στα συννεφα που σκεφτομαι οτι με αυτον τροπο θα κανουμε μωρακι και αλλες παλι που με πιανει το παραπονο αλλα ειναι πιο λιγες. Ειναι γενικα πολυ περιεργο αυτο το συναισθημα που νιωθω.

Με παρηγορει το γεγονος οτι οταν θα το πιασω στην αγκαλια μου , μου λενε οτι θα τα ξεχασω ολα,αλλα ακομα δεν φτανω ως εκει, ζω το τωρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Φεφέκι,

εμένα ήταν λίγο λιγότερο και στην δεύτερη χοριακή έπεσε, οπότε δεν κράτησε και τόσο η αγωνία μου... παρα μόνο η στεναχώρια. Εσένα τι σου είπαν, τί δεν πήγε καλά? Πόσα εμβρυάκια σου έβαλαν?

Μου είχε πει τότε να μην δώσω σημασία, ότι συμβαίνει, ήταν τόσο νωρίς που μπορεί να ήταν οτιδήποτε, ίσως κ εξωμήτριο. Τώρα μου έβαλαν 2 έμβρυα από τα 4 αυγά που μου πήραν. Νοιώθω όμως ότι θα μου ρθει περίοδος. Σήμερα έχω απίστευτα νεύρα και ταχυκαρδία απ το άγχος!

Έκανε καμιά σας κανένα πρεντικτορ νωρίτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω λιλ μου πιστεύω ότι πρέπει να υπάρχει θετική σκέψη & ενέργεια!!!!! εσάς είναι η πρώτη προσπάθεια?

Πόσο θέλω να νιώσω ότι έχω μωράκι στην κοιλίτσα μου!! Πόσο όμορφο και ιερό θα ναι να μεγαλώνει μια καινούρια ζωούλα μέσα μας!!!!!!

Εχεις δικιο , ομως να εισαι αισιοδοξη οτι ολα θα πανε καλα!!!Και θα πανε καλα ειμαι σιγουρη !!!

Εγω καλα ειμαι , βεβαια υπαρχουν στιγμες που πεταω στα συννεφα που σκεφτομαι οτι με αυτον τροπο θα κανουμε μωρακι και αλλες παλι που με πιανει το παραπονο αλλα ειναι πιο λιγες. Ειναι γενικα πολυ περιεργο αυτο το συναισθημα που νιωθω.

Με παρηγορει το γεγονος οτι οταν θα το πιασω στην αγκαλια μου , μου λενε οτι θα τα ξεχασω ολα,αλλα ακομα δεν φτανω ως εκει, ζω το τωρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stroumf80 γεια... την Κυριακή μπένω στον τέταρτο μήνα....

κορίτσια αισιοδοξία....εγώ το λέω αυτό που είχα λίγο απογοητευτεί η αλήθεια είναι αλλά που ξέρετε ο τροχός γυρίζει και έρχονται καλές μέρες σε όλες μας....

φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Εμείς είμαστε καλα απο δουλεια δεν το βλέπω να βρίσκω κάτι και μάλλον θα πάω για εμβρυομεταφορα μην χάνουμε και χρόνο. Λια τελεια η ιστορία σου μακαρι να μην είχα κάνει λαπαροσκόπηση να τις κλείσω τις σάλπιγγες και να είχα κι εγω ελπίδα αλλα είχαν φαγωθει οι γιατροί ότι ειχα υδροσάλπιγγες και για αυτο εκανα βιοχημικη στην 1η εξωσωματικη. Τι να πω ετσι ήθελε ο θεος. Ευτυχως εχω το κοριτσάκι μου τώρα κι εχω τον κόσμο όλο.

Stroumf κανε λίγο υπομονή έρεχεται το μωρακι σου μην σε βλέπει στεναχωρημένη. Πόσο ετών είσαι αν επιτρέπεται αν εχεις γεννηθει το 80 εισαι πολύ μικρούλα για να μαγκώνεσαι. θα δεις θα το πετύχεις σύντομα και θα νιώσεις όλα αυτα τα ιερα συναισθήματα που περιγράφεις.

Λιλ Καλη επιτυχια και σε σενα με το καλό εύχομαι να πάρεις την χοριακή σου είναι η πρώτη σου προσπάθεια;

Φεφεκι είσαι σε πολύ καλο δρομο η αίσθηση ότι σου έρχεται περίοδος είναι 99% σύληψη αντε βρε το πέτυχες με το καλο! ¨Οσο για το predictor εγω ειχα κάνει και έδειξε στην 9η μέρα της εμβρυομεταφορας. βεβαια η γραμμη ήταν αχνη αλλα ήταν θετικο! ετσι θα ειναι και το δικο σου θα δεις.

Σκιουρίνα τέλεια τα νέα σου μπράβο φιλια.

Twiggy κοριτσάκι τελικα είναι ή δεν σας έχουν πει ακόμη.

Κορίτσια θέλετε να πούμε σε ποιον γιατρό πηγαίνουμε και αν εχουμε πετύχει και με ποια προσπάθεια? ετσι στατιστικα.

Εγω εχω κάνει την 1η προσπάθεια στο Medimall - Παναγίδης Βιοχημικη Κύηση

2η προσπάθεια Ελενα - Παπαριστείδης - Αποτυχία

3η Προσπάθεια Μιτωση - Αρκουλής - ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ

4η Προσπάθεια Μίτωση - Αρκουλής - Αποτυχία.

Αυτα πολλα φιλια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΟΥ

1η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΝΕΣΗΣ- ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑΣ - ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ

2η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΝΕΣΗΣ- ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑΣ-ΑΠΟΤΥΧΙΑ

3η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΝΕΣΗΣ- ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑΣ - ΑΠΟΤΥΧΙΑ

4η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΝΕΣΗΣ - ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑΣ - ΑΠΟΤΥΧΙΑ

5η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΕΝΤΡΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΑΘΗΝΩΝ- ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ - ΚΑΙ ΠΕΤΥΧΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟΝ ΝΙΚΟΛΑΚΗ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 15 ΜΗΝΩΝ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σκιουρινα μου μπραβο ολα καλα!! τωρα που μπαινεις στον 4ο θα εισαι πολυ πολυ καλυτερα!!

στρουμφακι υπομονη και θα τα νιωσεις αυτα τα ωραια συναισθηματα πολυ συντομα!!

λιλ να εισαι ετσι αισιοδοξη, ολα καλα θα πανε...

φεφεκι κι εγω ειχα πονους περιοδου 2-3 μερες πριν τη χοριακη, ημουν σχεδον σιγουρη οτι θα μου ερθει περιοδος αλλα τελικα ηρθε το σπορακι!! λεω να μην κανεις τεστ, λιιιγο υπομονη ακομα μεχρι τη χοριακη!!για ποτε ειναι??

λαμπρινη μου με το καλο η εμβρυομεταφορα!!!! αντε να δουμε, πιστευω τα παγωτινια σου θα ειναι γουρικα!! :) εμεις ακομα δεν εχουμε δει φυλο, ολοι πιστευουν οτι ειναι αγορι, εγω παλι καμια διαισθηση.. ελπιζω σε 2 βδομαδουλες να μαθουμε!!

ειμαι λιγο ταραγμενη σημερα, πηρα το λεωφορειο και μου ηρθε λυποθυμια! :o ευτυχως δεν επεσα, με βοηθησαν κιολας.. αλλα τα χρειαστηκα!! τρομαξα παρα πολυ για το μωρακι, αλλα η γιατρος μου ειπε οτι δεν υπαρχει θεμα..βεβαια εγω ακομα ειμαι καπως..ηθελα να παω για υπερηχο αλλα δεν βρηκα καπου κοντα και τελικα ηρθα σπιτι και ξεκουραζομαι.. τι να πω.. πηρα μια τρομαχτικη δοση γονεικης ευθυνης μου φαινεται, αισθανθηκα ποσο υπευθυνη ειμαι για αυτο το πλασμα , ποσο πρεπει να προσεχω και μολις συνεδητοποιησα οτι ετσι θα ειναι τωρα για το υπολοιπο της ζωης μου!! :? ετσι αισθανονται καθε στιγμη ολες οι μανουλες...πωπω..

αντε σας ζαλισα!

καλη δυναμη σε ολες, περιμενουμε πολλα ευχαριστα!!

εγω ημουν τυχερη ..εκανα 1 φορα εξωσωματικη στο Εμβρυογενεσις του Μαστρομηνα (με γιατρο δικο μου) και ηταν επιτυχης! φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy πρεπει να προσεχεις αυτα συμβαινουν στην εγκυμοσυνη!!!!!!!! φιλακια πολλα στην κοιλιτσα!!!!!!!

ευχαριστω πολυ φωτεινη μου να εισαι καλα, να χαιρεσαι τον μικρο σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy μου να προσεχεις πολυ,αυτα συμβαινουν οταν βρισκεσαι σε κλειστους χωρους με κοσμο. Δεν ειναι τιποτα κα μη φοβασαι το mpempaki σου δε θα παθει τιποτα!!!Φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η χοριακή μου είναι για τη Δευτέρα 26 του μήνα. Ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνση, αλλά λέω μπορεί να μου ρχεται πράγματι περίοδος και να μην αφήνουν τα χάπια.

Λοιπόν τα δικά μου:

1) Σπερματέγχυση, θετικό, υποχώρηση.

2)mini iv f, 2 έμβρυα.....περιμένουμε

Κέντρο Γένεσις στην Πάτρα

Τουίγκυ αυτό δεν είναι τίποτα μην ανησυχείς! Άντε κ στα δικά μας!

ΥΓ. Πως αντέχετε βρε κορίτσια κ συνεχίζετε τις προσπάθεις; Εγώ 5 ενέσεις έκανα όλες κ όλες κ τρελάθηκα. Πως αντέχει κανείς αυτό το κάθε μέρα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΟΥ

1η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΝΕΣΗΣ- ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑΣ - ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ

2η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΝΕΣΗΣ- ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑΣ-ΑΠΟΤΥΧΙΑ

3η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΝΕΣΗΣ- ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑΣ - ΑΠΟΤΥΧΙΑ

4η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΝΕΣΗΣ - ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑΣ - ΑΠΟΤΥΧΙΑ

5η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΕΝΤΡΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΑΘΗΝΩΝ- ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ - ΚΑΙ ΠΕΤΥΧΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟΝ ΝΙΚΟΛΑΚΗ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 15 ΜΗΝΩΝ!!!!!!!!!

καλησπερα!φωτεινη μου τα στατιστικα των προσπαθειων σου κατι μου θυμιζουν...

τα δικα μου εχουν ως εξης:

1η προσπαθεια Εμβρυογεννεσις Μαστρομηνας-βιοχημικη

2η προσπαθεια Εμβρυογεννεσις Μαστρομηνας-αποτυχια

τωρα ετοιμαζομαι για την τριτη προσπαθεια στον Μαστρομηνα παλι,

εχω κρυοσυντηρημενα εμβρυα γι αυτο και θα ξαναπαω εκει.στειλε μου πμ αν θελεις για το κεντρο αθηνων και τον Αθανασιου.να σου ζησει ο Νικολακης σου γλυκια μου,να τον χαιρεσαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy μου να προσεχεις πολυ,αυτα συμβαινουν οταν βρισκεσαι σε κλειστους χωρους με κοσμο. Δεν ειναι τιποτα κα μη φοβασαι το mpempaki σου δε θα παθει τιποτα!!!Φιλια πολλα!

σε ευχαριστω πολυ νικολ μου!! εχω ηρεμησει λιγακι τωρα.. ειμαι και πρωταρα, τα χρειαστηκα!! τι νεα εσυ με τη σπερματεγχυση?!!

φεφεκι λιγο εμεινε , το ξερω ειανι δυσκολες οι τελευταιες μερες κι εγω ειχα ψιλοφρικαρει! οσο για τις προσπαθειες και τις ενεσεις, νομιζω ολες βρισκουν τη δυναμη και καπως το κανουν... ο σκοπος ειναι ιερος και νομιζω η λαχταρα για ενα μωρο τα ξεπερναει ολα!! ευχομαι να μην χρειαστει να ξανακανεις ουτε μιση ενεση!!! αντε και στις 26 θα γιορταζουμε!!

νικολ111 καλη επιτυχια στη νεα προσπαθεια!!!

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!φωτεινη μου τα στατιστικα των προσπαθειων σου κατι μου θυμιζουν...

τα δικα μου εχουν ως εξης:

1η προσπαθεια Εμβρυογεννεσις Μαστρομηνας-βιοχημικη

2η προσπαθεια Εμβρυογεννεσις Μαστρομηνας-αποτυχια

τωρα ετοιμαζομαι για την τριτη προσπαθεια στον Μαστρομηνα παλι,

εχω κρυοσυντηρημενα εμβρυα γι αυτο και θα ξαναπαω εκει.στειλε μου πμ αν θελεις για το κεντρο αθηνων και τον Αθανασιου.να σου ζησει ο Νικολακης σου γλυκια μου,να τον χαιρεσαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φεφεκι ευχομαι μια τεραστια χωριακη στις 26 γλυκια μου!!!

Κοριτσια εγω ειμαι καινουργια θα ειναι η πρωτη μου φορα,ειμαι ακομα στην αρχη, γι' αυτο και δεν γνωριζω και πολλα...

Γιατρο εχω τον Κωσταντινο Γιατρα και το κεντρο θα ειναι στον πυργο Αθηνων...

Twiggy μου δεν θα ειναι τιποτα ετυχε , μηπως δεν ειχες φαει και κατι?Να προσεχεις και να μην ζοριζεσαι..

Fotini καλη επιτυχια και σε εσενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kalhspera!!

Πήγα στον γυναικολόγο μου, μου είπε οτι θα πάρω αλλό ένα μήνα αντισυλληπτικά και μετά θα κάνουμε την προσπάθεια μας. Μου έδωσε βιταμίνες και μου ειπε να παιρνω και filicine.Εκανα και τεστ παπ και περιμένουμε αποτελέσματα.

Δεν ξέρω γιατί αλλα εγω μόλις βγήκα από το ιατρείο του άρχισα και έκλαιγα. Μην με κράξετε, αλλά πιέζομαι πάρα πολύ δεν ξερω γιατι αυτή την στιγμή, είμαι χάλια. Προφανώς ειναι ξέσπασμα! Γιατί και μετά την εξωσωματικη δεν έχω αντιδράσει και ιδιαιτερα για τα δικά μου δεδομένα. Τώρα ειμαι χάλια γιατί πριν 10 λεπτά μας πήρε ένας φίλος να μας πει για ένα ζευγάρι ότι γέννησαν. Δεν λέω κάτι κακό για τα παιδιά, να ζήσει το μωράκι, να ναι γεμάτο υγεία αγάπη και χαρά, αλλά δεν μπορώ ρε κορίτσια. Ειμαι σκ........τ.... με το ότι δεν έχουμε κανει μωράκι. Θα κανουμε τελικά εμείς μωράκι??? Γιατι μας συμβαίνει αυτό? Γιατί να συμβαίνει σε μας εδώ.

Τι με έπιασε τώρα Μια χαρά ενθουσιασμενη και θετική ημουν. Σκεφτόμουν ότι όλα θα τα καταφέρουμε! Δεν μπορώ δεν θέλω να νιώθω έτσι. Δεν αντέχω ουτε τον εαυτό μου να μαι έτσι. Πάντα μέσα στο χαμόγελο και στην χαρά ημουν. Τί μου συμβαίνει πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε ολους!στρουμφακι μου ποσο σε νιωθω κοριτσακι μου!!!κι εγω μια απο τα ιδια ειμαι,εξαντλημενη ,κουρασμενη,απογοητευμενη...με ενα μονιμο γιατι στο στομα μου!γιατι να συμβαινει σε μενα αυτο?γιατι στον περιγυρω μου ολοι να εχουν δυο και τρια παιδακια κι εγω ακομα τιποτα?σε καταλαβαινω γλυκια μου εκει που νομιζεις οτι εισαι μια χαρα αισιοδοξη ξαφνικα εκει σε πιανουν τα κλαματα και νιωθεις οτι χανεις το κουραγιο σου.δυστυχως ομως το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι υπομονη και προσευχη ,τιποτα αλλο!μακαρι ναρθουν γρηγορα τα μωρακια μας καρδουλα μου ,μακαρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά ρε Νικόλ,

συγνώμη και για το ρε..

νιώθω μόνη μου, νιώθω ότι δεν λειτουργώ σωστά, νιώθω οτι παιρνάει ο καιρός και δεν κανω σωστές κινησεις. Ότι παιρνανε τα χρόνια και μεις πότε θα χουμε μωράκι? Θα καταφέρουμε να γινουμε γονείς? Μήπως οχι?

Πηγαίνω σε παλιότερες ημερομηνιες και διαβάζω ιστορίες κοριτσιών μηπως μπορέσω και βοηθήσω τον εαυτό μου, να αλλάξω αυτό το άσχημο συναίσθημα που έχω τώρα. Δεν το μπορώ! Είμαστε 4 χρόνια παντρεμένοι και τα 3 προσπαθούμε με την βοήθεια του γιατρού. Ναι ξέρω! Δεν μας έρχονται ολα ρόδινα, δνε ειναι όλα ευκολα στην ζωή μας. Ναι το ξέρω. Το καταλαβαίνω, ότι ναι δεν είμαστε τοσο "τυχερόι" για να ρθει αμέσως το μωράκι. Αλλα ρε παιδιά, δεν με καταλαβαίνει κανεις. Ακούω γύρω μου, να ασχολούνται πραγματικά με βλα....κ ...ς. Και λέω... Ειναι δυνατόν? Εδώ ο κοσμος αντιμετωπίζει θέματα και θεματα σοβαρα ( και σίγουρα πολύ πιο σοβαρά και απο το δικό μου & το καταλαβαίνω αυτό) αλλά δεν μπορει να μην με καταλαβαίνουν οι ανθρωποι που βρισκονται κοντά μου. Πριν λίγο ο αντρας μου, μου λεει οτι κάνω σαν υστερική!! Δεν μπορώ. Γιατί? Γιατί?

Βοήθησε με Παναγίτσα μου, να φύγουν όλες αυτές οι σκέψεις, να χω ηρεμία, να χουμε ηρεμια και να τα καταφέρουμε, για μας, για την σχέση μας, τη ζωή μας, την οικογενεια μας και για το μωράκι που προσευχόμαστε να ρθει!!!!!!!!!!!!!!

καλησπερα σε ολους!στρουμφακι μου ποσο σε νιωθω κοριτσακι μου!!!κι εγω μια απο τα ιδια ειμαι,εξαντλημενη ,κουρασμενη,απογοητευμενη...με ενα μονιμο γιατι στο στομα μου!γιατι να συμβαινει σε μενα αυτο?γιατι στον περιγυρω μου ολοι να εχουν δυο και τρια παιδακια κι εγω ακομα τιποτα?σε καταλαβαινω γλυκια μου εκει που νομιζεις οτι εισαι μια χαρα αισιοδοξη ξαφνικα εκει σε πιανουν τα κλαματα και νιωθεις οτι χανεις το κουραγιο σου.δυστυχως ομως το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι υπομονη και προσευχη ,τιποτα αλλο!μακαρι ναρθουν γρηγορα τα μωρακια μας καρδουλα μου ,μακαρι!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ! στρουμφακι μου κι ο δικος μου ο αντρας με στολιζει σχεδον καθημερινα με τετοια κοσμητικα επιθετα,δεν εχει και αδικο βεβαια...ωρες ωρες κι εγω γινομαι τοσο παραξενη!πραγματικα ποτε δεν πιστευα οτι θα ηταν τοσο δυσκολος ο δρομος για το παιδι!μακαρι συντομα ολα τα δυσκολα να περασουν ...μακαρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι ενοιωθα και εγω ακριβως με καθε αποτυχημενη προσπαθεια ενα μεγαλο ΓΙΑΤΙ???????? μην απογοητευεσται κοριτσιααααααα η παναγια δεν ξεχναει καμια ολες θα γινουν ΜΑΝΟΥΛΕΣ υπομονη και επιμονη και φυσικα να πεσεις και σε καλα χερια....... γιατι μερικοι ειναι μονο για να σου περνουν λεφτα και να παιζουν με την ψυχολογια σου!!!!!!ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΛΗ ΣΑΣ Η ΖΩΗ.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια νοιώθουμε όλες το ίδιο κ αυτό είναι παρήγορο. Δεν είμαστε μόνες. Κ εγώ προσπαθώ για παιδί 3,5 χρόνια και δεν έχει κανένας απ τους δυο μας απολύτως κανένα πρόβλημα! Το αντίθετο μάλιστα, εγώ έχω εξαιρετική ωορρηξία. Ο άντρας μου έχει παιδιά απ τον πρώτο γάμο με μια υστερικιά η οποία έκανε κ άλλο παιδί! Ενώ ισχυριζόταν ότι της τρώνε τη ζωή! Κι εγώ να μην μπορώ...Μάλιστα έκανα κ άμβλωση στο παρελθόν γιατί δεν υπήρχαν τότε οι συνθήκες και νοιώθω ότι τώρα τιμωρούμαι...

Στρουμφ είναι φυσιολογικό αυτό που έπαθες και θετικό. Είναι το σοκ της απόφασης ότι θα κάνεις οτιδήποτε για ένα παιδί! Καλωσήρθες στο κλαμπ και καλή αρχή, υπομονή μέχρι την πρώτη σου προσπάθεια.

Προς όλες: μη σας νοιάζει για τους άντρες. Αυτό το κάνουμε για εμάς. Κ ο καλύτερος άντρας δεν μπορεί να καταλάβει τι περνάμε, ούτε ο δικός μου που έχει παιδιά και δεν νοιώθουν ότι είμαστε σαν ανάπηρες, ακρωτηριασμένες. Εγώ κ ως εκπαιδευτικός νοιώθω ότι είμαι καταραμένη να φροντίζω τα παιδιά της άλλης και των άλλων κ όχι το δικό μου.

Ποτέ δεν επιθύμησα κάτι τόσο πολύ. Το ονειρεύομαι διαρκώς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κοριτσακια.. ολες εχουμε νιωσει ετσι. Απο τη μια να ειμαστε δυνατες και θετικες και να κανουμε προσπαθειες και ξαφνικα να μαυριζουν ολα και να πεφτουμε στην καταθλιψη! Οσο σκεφτομαι ποσο χαλια ημουν τα τελευταια 2,5 χρονια, ποσο ειχε αλλαξει η ζωη μας, η σχεση μας.. με καυγαδες και δυσκολιες και αυτο το απεραντο γιατι?? Ομως στουμφακι δυστυχως κανεις δεν μπορει να το καταλαβει αν δεν το εχει ζησει, γι αυτο εδω στο μαμμυ μπορουμε πραγματικα να τα συζηταμε και να νιωθουμε καλυτερα! Θα ερθουν τα μωρακια σας, ταλαιπωρουμαστε ολες για καποιο λγο που ισως αργοτερα τον καταλαβουμε! Εγω ειμαι πια στον 4ο και να σας πω την αληθεια δεν εχω ξεχασει ολη εκεινη την πικρα, πιστευω οτι θα εξαφανιστει οταν γεννηθει με το καλο το μωρο. Και να σας πω την αληθεια, τωρα που σιγα σιγα μαθαινουν για την εγκυμοσυνη μου, κι αρχιζουν τους ενθουσιασμους και τα κλασσικα χαζολογακια, καμια φορα , ντρεπομαι λιγο που το λεω, αλλα τσαντιζομαι γιατι σκεφτομαι.. "ωραια χαιρεστε ολοι τωρα, τοσα χρονια που εχουμε μουρλαθει που εισασταν"? Ομως ετσι ειναι η ζωη και οι ανθρωποι, δεν φταιει κανεις για τιποτα, δεν κατηγορουμε κανεναν, ουτε τον εαυτο μας! Απλα το δεχομαστε και προχωραμε και ξερετε κατι? Νομιζω θα γινουμε πολυ πιο συνειδητοποιημενοι γονεις. Ηδη νιωθω πολυ πιο συνειδητοποιημενη εγκυος, κι οταν αλλες γυρω μου γκρινιαζουν και αγχωνονται.. εγω χαμογελαω ηρεμη και χαιδευω την κοιλια μου με ευγνωμοσυνη.... Θα ερθει και η σειρα σας, ειναι θεμα χρονου ...

ειναι φυσικο να κλαιμε, εχω κλαψει απειρες φορες βγαινοντας απο ιατρεια ή οταν ακουω για εγκυμοσυνες αλλων (με τυψεις κιολας), εχω νιωσει αναπηρη, προβληματικη.. Ειχα προσπαθησει να δεχτω ακομα κι οτι δεν θα μου συμβει ποτε αυτο και τωρα ακομα δεν πιστευω αυτη την αισθηση οτι μου συμβαινει και ειναι το πιο φυσικο πραγμα στον κοσμο που πριν φανταζε αδυνατο!!

Ειμαστε εδω. ειμαστε δυνατες και το παλευουμε!! Και καθε μερα ακομα πιο κοντα στο ονειρο μας...

καλη δυναμη κοριτσακια, τα ευχαριστα ερχονται.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου θα ρθει σε ολες σας καταλαβαινω γιατι και εγω στην ιδια φαση ειμαι,και με πιανει καμια φορα το παραπονο, αλλα δεν πρεπει να τρελενομαστε ετσι , κανουμε κακο στον ευατο μας!!!

Εγω πιστευω κατα πολυ οτι ειναι θεμα τυχης!!!

Μην νιωθετε τυψεις για κατι, ολα πρεπει να γινοντε στην ωρα τους οταν πρεπει.

Εμεις δυο χρονια προσπαθουμε δεν εχω μεινει ποτε εγκυος ,δεν εχω κανει εκτρωση , δεν πειραζουμε κανενα , κοιταμε το σπιτι μας και τις δουλειες μας και ομως τιποτα...

Στρουμφακι μου γλυκο, κατι θα ξερει ο γιατρος που σου ειπε να τα παρεις για αλλο ενα

κυκλο , σου ειπε γιατι?

Τwiggy ετσι ειναι ,στην ουσια μονο δικοι μας ειναι αυτοι που χαιροντε πραγματικα και φυσικο ειναι!

Αχ, θα γινουμε οι καλυτερες μανουλες του κοσμου κοριτσια!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...