Μετάβαση σε περιεχόμενο

δοντια κ πυρετος?


Recommended Posts

καλημερα ,ας μου πει μια μαμα που γνωριζει ,τα δοντακια ποτε κανουν πυρετο ?μπορει να κανουν κ λιγες μερες πριν βγουν η μονο την προηγουμενη πριν σκασουν?ο μικρος μου βγαζει τους κατω κυνοδοντες αν κ ειναι μονο 7 μηνων αναποδα τα βγαζει δεν εχει βγαλει ακομα τα πανω!!εχει δεκατα κατι λιγες μερες 37-37,3.σημερα εχει 37,6 κ δεν ξερω εχω ανχοθει πολυ .ας μου πει μια μανουλα με πειρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα ελευθερία.

εμένα η μικρή μου πάντα όταν είναι να βγαλει δοντάκι κάνει τους πυρετούς που ανέφερες.

πρώτα κάνει τον πυρετό και μετά ψάχνω για να δω αν είναι κανένα δόντι έτοιμο να σκάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ...

Εμένα ο γιός μου τα πρώτα του δόντια τα έβγαλε με πυρετό που έφτασε μέχρι 38.. είχα και εγώ ανησυχήσει αλλά ήμουν "ψιλιασμένη" ότι είναι τα δόντια !

Είναι πολύ πιθανόν λοιπόν να φταίνε τα δοντάκια .. ! τα συμπτώματα μπορεί να κρατήσουν και μέρες .. μέχρι να σκανουν ! Βέβαια να παρακολουθείς τη θερμόκρασία του και αν ανέβει πάνω απο 38 να ενημερώσεις τον παιδιατρό σου γιατί ποτέ δεν ξέρεις . .μπορεί να είναι και κανένα κρύωμα !!

πάντως, πάνω απο 37,5 δίνουν Ντεπόν στα μωράκια ... αν βλέπεις και πονάει και ταλαιπωρείτε να του δίνεις λίγο .. αλλά πρώτα να συμβουλευετείς το γιατρό σου !

τα δοντάτια θελουν Υπομονή , πονάνε μωρέ τα μωράκια και ταλαιπωρούντε.. !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιλησα κ με το γιατρο ,πιθανον να ειναι κ τα δοντακια ειπε ,θα το παρακολουθησω κ θα δω,εκανε μεχρι 38,3 του εδωσα depon αλλα επεσε μονο λιγο πηγε 37,5,κ εχουν περασει 3 ωρες .αχ δεν μπορω μολις αρρωστενει το μικρο μου τρελλαινομαι ............ειμαι κ ολομοναχη εδω μακρια απο την μαμακα μου και καταλαιβενται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...