Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 10! Στην τελική ευθεία!


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσακια μου!Πως ειστε ολες?Εμεις μια χαρα!!Πηγαμε γιατρο το πρωι,ποοοολυ ταλαιπωρια σημερα :(:( Στην αρχη πηγα για nst αλλα το ενα ηταν πιασμενο κ ετσι εκανα διπλο χρονο,20 λεπτα για το καθε μωρο ενω τη προηγουμενη φορα μου ειχαν βαλει ταυτοχρονα κ τα 2...Μετα ο γιατρος μου μπαινοεβγαινε σε μια γεννα κ απο τις 8 κατεληξα να με δει στις 11.Κουραστηκα υπερβολικα.Κ πηγα κ στο ΙΚΑ να τακτοποιησω κατι εκρεμμοτητες,ε μετα λεω ας παω κ το αυτοκινητο για πλυσιμο,στις 2 κατεληξα σπιτι.Απο εκεινη την ωρα δε μπορω να κουνηθω :( Το καλο ειναι οτι οι μπουμπουκες μου ειναι μια χαρα,το nst βγηκε πολυ καλο κ το doppler επισης κ η καθε μια πηρε περιπου 100 γρ απο την προηγουμενη εβδομαδα.Ελπιζουμε αυτη να παρουν περισσοτερα.Την αλλη Δευτερα παλι.

Για την οδηγηση που λετε εγω οδηγαω ακομη κανονικοτατα,ολοι μου φωναζουν βεβαια αλλα ο αντρας μου λειπει τοσο συχνα που δε γινεται αλλιως.Ουτε μπορω να λεω συνεχεια στον πατερα μου ελα παρε με..Προσεχω ομως οσο μπορω,παω αρκετα αργα κ εχω το σμαρτακι μου που ειναι αυτοματο κ δε ζοριζομαι.Το αλλο δεν το παιρνω ;);)

Νικη μου σε περιπετεια κατεληξε ο καφες σας :D:D

Κρυσταλλενη μου μπηκες στον μηνα σου!!!

Μαχη κι εγω τα αυτοκολλητα θα επαιρνα κ δε θα περιμενα..

Μαρακι κ Γιεληζ μου,εγω απο καμια μπυριτσα τσακιζω που κ που :o:o

Μιχαελα συμφωνω επισης με τα κοριτσια,να συνεχισει η μικρη το σταθμο!

Ζαχα τα φιλια μου στον παιδαρο!!

Κισκα μου κι εγω σημερα πηρα επιτελους λιστα απο το νοσοκ. για το τι θα χρειαστω κ πολυ μου αρεσε,ενιωσα οτι κοντευω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Συμπεθέρα ταλαιπωρήθηκες αλλά τουλάχιστον είναι μια χαρά οι μπουμπούδες σου!! Άντε με το καλό πάλι την άλλη Δευτέρα!!

Μαράκι ήπια και για σένα 2 γουλιές! :D:D:D:D

Νίκη μου όντως ποεριπέτεια ο καφές! :lol::lol:

Κίσκα σε έβαλε στο κλίμα ο γιατρός σου ε? Τι καλάαα!!

Σήμερα ξύπνησα στις 6 και μισή για να πάω για τουαλέτα αλλά είδα ότι έχει τέλειο καιρό και δεν ξανακοιμήθηκα... έφτιαξα ένα καφεδάκι και το ήπια στο μπαλκόνι... Μόνο τα πουλάκια ακουγόταν εκείνη την ώρα...Η καλύτερη ώρα!!!

Άντε ξυπνήστε να πούμε 2 κουβέντες καλέεε!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερουδια!!!!!

Αν και σημερα νυσταζω πολυ αφου δεν κοιμηθηκα καλα, περιμενω τον καφε μου να ανοιξει το ματι μου!

Και μας εδω καλη φαινεται η μερα αλλά ειπε θα χαλασει....ελεος πια φετος με αυτο τον καιρο....

Σοφια Ταλαιπωρηθηκες αλλα κανε λιγη υπομονη ακομα. Σε λιγο καιρο θα εχεις τις μπουμπουκες σου αγκαλια!!

Νικη επεισοδιακος καφες....

Γιελιζ την ειπιες τελικα την μπυριτσα ;)

Κισκα μπιηκες στο κλιμα με τη λιστα εεε?

κι εμεις εχουμε γιατρο σημερα. να δουμε το μωρακι μας γιατι γενικα τον τελευταιο καιρο δεν ειναι και πολυ ευκινητος....να ρωτησω και κατι λεπτομερειες για το μαιευτηριο που θελω και να κλεισω επιτελους την βαλιτσα καποια στιγμη να ξενοιασω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μάχη μου... την ήπια τελικά δεν κρατήθηκα!! :lol::lol::lol:

Με το καλό σήμερα ο γιατρός, ο μπέμπης μπορεί να μην κουνιέται πολύ γιατί μεγάλωσε και δεν έχει τον χώρο να κάνει πολλά πολλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου...τι κάνετε? Εγώ προσπάθησα να κοιμηθώ λίγο περισσότερο γιατί έκανα χάλια ύπνο χθες αλλά τίποτα...ολο το γιατρό που έχουμε σήμερα είχα στο μυαλό μου...Κλείνουμε και 30 εβδ. σήμερα...σε 7 εβδ. θα βγάλουμε τις ραφές!!! Αν βεβαια δεν υπάρξουν νωρίτερα συσπάσεις!!!

Γιελιζ μου ευχαριστώ που με τίμησες!! :D:D

Νίκη μου πράγματι περιπέτεια ο καφές σας αλλά πρέεπι να είχε και γέλιο!! :D:D:D

Μάχη μου με το καλό κι ο δικός σου γιατρος...θα περιμένουμε και τα δικά σας νέα...

σοφάκι μου ταλαιπωρήθηκες πράγματι...τουλάχιστον όλα είναι μια χαρα...

Οι υπόλοιπες κοιμάστε ακόμα?? Αντε πάω να κάνω ένα τοστ και επιστρέφω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαράκι!!! Έχουμε ακριβώς 3 εβδομάδες διαφορά... Εγώ κλείνω τις 33 σήμερα!! Ευχομαι να περάσουν οι 7 εβδομάδες και να μην έχεις ούτε 1 σύσπαση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι αντε ωραια κοντευεται...Καλο γιατρο σημερα!

Δηλαδη μεχρι τις 37 εβδομαδες δεν πρεπει να εχεις καθολου συσπασεις? ή μηπως δεν πρεπει να εχεις συχνες συσπασεις? Σορρυ που ρωταω αλλα διαβασα οτι εχουμε συσπασεις και πριν τον 9ο γενικα. Εγω τις τελευταιες εβδομαδες πχ καταλαβαινω οτι εχω συσπασεις :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη μου απλά δεν πρέπει να έχω τις συχνές συσπάσεις με πόνο που θα αναγκάσουν τον γιατρό να βγάλει τις ραφες...Αλλα λογικό ότι θα έχω που και που αφού θα προετοιμάζεται η μήτρα...Από χθες μείωσα και τα χάπια των συσπάσεων...Με λίγα λόγια αν με πιάσουν πόνοι γέννας πιο νωρίς, εννοείται πως θα μου βγάλει τις ραφες!!

Γιελιζ μου δεν έχουμε μεγάλη διαφορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κορτσουδιααααααααα....τι μου κανετε?ολες διαβαζω μια χαρα

νικη φανταζομαι απο την μια να γελας αλλα κ ο αντρας σου δεν θα ηταν κ το καλυτερο του :D:D

σοφακι τουλαχιστον αξιζε η ταλαιπωρια...ειδες τα κοριτσια σου.εμεις εχουμε στις 30 ραντεβου κ θα εχει περασει 1 μηνας απο την τελευταια φορα.ηδη μου φαινεται αρκετα.τουλαχιτον τον τελευταιο μηνα θα πηγαινουμε καθε βδομαδα.

γιεληζ πρωινη πρωινη....οντως αυτη η ωρα ειναι οτι καλυτερ τετοια εποχη!!!

παντως για την μπυρα που λετε εγω πινω που κ που καμια κ ρετσινα καμια φορα.

σημερα το πρωι κατα τα ξημερωματα με επιασε κραμπα στην γαμπα κ πονουσα απιστευτα...ωχ λεω αρχισαν τα οργανα.αυτη την φορα τελικα νοιωθω σαν γιαγια,αφου κ ο αντρας μου συνεχεια μου λεει λες κ δεν ησουν ξανα εγκυος.στην μικρη μου πετουσα,που λεει κ η χρυσα,τωρα ολο ποναει η μεση μου,που μαλλον καταλαβα ειναι η λεκανη τελικα,ολο κουραζομαι πιο ευκολα,δεν μπορω να σκυψω...νοιωθω πραγματικα σαν την γιαγια μου που ειναι 80 χρονων.το θεμα με την λεκανη δεν βλεπω να στρωνει κ θα με παει μεχρι το τελος ετσι.κ καταλαβα οτι οταν δεν κανω τιποτα κ ειμαι φεεεετα ειναι καπως καλυτερα.μολις κανω καμια δουλεια..τσουπ με πιανει ο πονος.χθες ενα φαγητο κ δεκα ρουχα σιδερωσα (σιγα τις δουλειες) κ το βραδυ δεν μπορουσα να μαζευτω απ το πονο.κ που να εβαζα κ κιλα να ειχα επιπλεον βαρος!!!αχ αυτες οι μανες τι τραβανε :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

>Σοφιτσα τελεια τα αποτελεσματα σας..αντε με το καλο να μπεις και εσυ στην τελικη ευθεια!!

Εγω νυσταζω..ο μικρος μας εκανε γερμανικο σημερα και δεν ηθελε να ξανακοιμηθει…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γλυκες μου!!Πως ειστε?

Καλα βρε Γιεληζακι,απο τις 6:30 σηκωθηκες?Κι εγω ακριβως την ιδια ωρα πηγα τουαλετα αλλα δε μπηκα καν στον κοπο να κοιταξω απο το παραθυρο,ξανακοιμηθηκα κατευθειαν!!!παντως κατα τις 9 που ξυπνησα εβρεχε καταρρακτωδως,τωρα σταματησε λιγο..Βαρεθηκα πια με αυτο τον καιρο :(

Μαχη μου καλο γιατρο σημερα,θα περιμενουμε νεα!

Μιχαελα προσπαθησε να μη κουραζεσαι,αν κ δυσκολο με τοσα πραγματα που πρεπει να κανουμε..Κραμπες βρε κοριτσια κι εμενα με πιανουν στα ποδια,ειναι της εγκυμοσυνης?

Μαρακι μου αντε κοντευεις να κλεισεις κ τις επιμαχες 32,2 εβδομαδες σου εμειναν!!!Κ μια χαρα θα πανε ολα μεχρι την 37η που θα βγαλεις τις ραφες,θα δεις..

Καλημερα Χρυσα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μιχαέλα μου...λογικό να κουράζεσαι πιο πολύ στη 2η εγκυμοσύνη αφού έχεις κι άλλο μωράκι να κοιτάζεις...Πάντως κι εγώ καμιά φορά σαν γιαγιά νιώθω...ολο πονάω, να σηκωθώ δεν μπορώ...αστα να πάνε!!!

Και πρόσεξα ότι από κάτω που πονάω, πονάω περισσότερο όταν γυρνάω στα αριστερά...γιατί όμως?? Λετε να φταίει κάπως το κεφαλάκι του μωρού που είναι χαμηλά??? :? Πάλι με βλέπω να πηγαίνω με λίστα αποριών στο γιατρό :lol::lol:

Καλημέρα Χρύσα μου...πρωινός ο μικρός ε?? :D

Καλημέρα Σοφάκι μου! Ναι από την εγκυμοσύνη είναι οι κράμπες...Εμένα πέρσι με έπιαναν πολύ...φέτος καθόλου...Παίρνω και μαγνησιο που βοηθά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια γι αυτο ρωταω, αναλογα με την συχνοτητα δηλαδη...παντως μην αγχωνεσε ολα καλα θα πανε!

Μιχαελλα εγω μια που ειμαι μεσα στην ευκινησια και ανετη και βολτες και πεταω και μια που δεν μπορω να σηκωθω απο την καρεκλα. Να μην μπορω να παρω τα ποδια μου... Καποια μεση κατασταση δεν υπαρχει...

Και τις τελευταιες μερες αρχισα να νιωθω πρησμενη, ποδια, χερια.....γεμισα και σπυρακια στο προσωπο....και δεν ειμαι καθολου στα καλα μου....

καλημερα και στις υπολοιπες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου ευχαριστώ!! Το έχεις κι εσύ αυτο με τα σπιράκια??? Λοιπόν...εγώ ποτε μου δεν έβγαζα σπυράκια...ούτε καν στην εφηβεία...Και τωρα δεν είναι ότι βγάζω, αλλά πρόσεξα ότι κάποιο εμφανίζεται καθε τρεις και λίγο!! :o

Από φούσκωμα νομίζω πως είμαι καλά...ακόμη τουλάχιστον!! :lol:

Από ψυχολογία δεν θέλω και πολλά για να αρπαχτώ...αλλά είμαι δικαιολογημένα...ολη μέρα στο σπίτι...μόνη... ε??? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταλαβα παλη αρχησατε την συζητηση περι ΚΑΠΗ!!!!

χαχα

η αληθεια ειναι οτι εγω ποναω πολυ απο κατω..ωρες ωρες νομιζω οτι θα βγει το μωρο. μιλαμε για τετοια πιεση και πονο..αλλα οοοοχχχιιι το βλασταρι μου ειναι ακομα αρκετα ψιλα.

Σημερα νιοθω και ενα φουσκοα απιστευτο..ετοιμη να κανω μπαμ!!

Ναι καλε παιδια ξυπνησε απο τα αγρια χαραματα και δεν ηθελε να ξανακοιμηθει..μετα εβαλα τον αντρα μου να του φτιαξει γαλα..και φυσικα αμεσως ξανακοιμηθηκε..πωπω..αμα το ηξερα.θα του εφτιαχνα γαλα πιο νωρις αντι να ξενυχταω και να τον παριγορω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι εισαι απολυτα δικαιολογημενη...

Μαχη μου αν πρηστηκες κοψε λιγο το αλατι.Οσο πλησιαζουμε στο τελος κανουμε μεγαλυτερη κατακρατηση,εμενα εχει 3 εβδομαδες ο γιατρος που μου λεει προσοχη στο αλατι.Οσο για τα σπυρακια,εβγαζα πολλα στην αρχη της εγκυμοσυνης,τωρα καθολου,ευτυχως!!Αλλα στην αρχη ημουν πουα :lol::lol::lol::lol:

Χρυσα μου τουλαχιστον εμαθες το κολπο.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα φουσκοκοιλιτσες!

Ειμαι φρεσκαδουρα σημερα! :lol: Κοιμηθηκα τελεια,σαν το κουτσουρι επεσα δεν καταλαβα τιποτα απο τις 12 εως τις 9.Ευτυχως η μπεμπουλα μου προς το παρον ειναι υπναρου και δεν με ξυπναει την νυχτα.

Μεχρι στιγμης ευτυχως ειμαι ευκινητη,αλλα κουραζομαι αρκετα ευκολα,αν κανω δουλειες.Νευρακια εχω και εγω αρκετα,σου την λεω ανετα για το τιποτα! :lol:

Το δερμα μου κοριτσια ηταν παντα αφυδατωμενο και τωρα εχει γινει τελειο!Πολυ απαλο,χωρις να βαζω τιποτα πανω.Τα μαλλια μου το ιδιο.

Εδω εχουμε ζεστη και ηλιο.Πρεπει να φτιαξω ντουλαπες και βαριεμαι απιστευτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου κι εγώ πονάω απίεστευτα από κάτω αλλα εμένα ο μικρός ειναι πολύ κάτω...

Απο εδώ και πέρα όταν ξυπνά ο μικρός, γάλα και ξανά ύπνο!! :D

Συμπεθέρα καλημέρα...τουλάχιστον κοιμηθηκες εσυ...Δεν ειναι του ξενυχτιού η νύφη μου ε?? Μπράβο της :D Ο γαμπρός σου πάλι τις βόλτες του τις κάνει, ενώ στην αρχή καθόλου :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!Συμπεθερα,δεν μου αρεσουν αυτα! :lol: Λες ο γαμπρος μου να την αφηνει μονη της και να ξενυχταει; :lol: Θα γινω κακια πεθερα! :lol: Η δικια μου ειναι υπναρου σαν την μαμα της.Ελπιζω να συνεχισει ετσι.

Προχθες ειχε πολλη πλακα γιατι της χτυπουσα απ'εξω και μου απαντουσε! :shock::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα έκανα τη βόλτα μου και γύρισα! ?Ξυπνήσατε και οι υπόλοιπες...ωραία!! Καλημέρα και πάλι!!

Εγώ κορίτσια απο κράμπες και πονοκεφάλους που είχα συχνά πυκνά κάπου τον 4ο, γλίτωσα με το μαγνήσιο... απόταν άρχισα να παίρνω εξαφανίστηκαν!

Ο δικός μου όλη νυχτά κοιμάται... δεν ενοχλεί καθόλου τη μανούλα! :D:D:D Ξυπνάει κατά τις 7 και μετά ξανακοιμάται κατά τις 12 αλλά ατο απόγευμα και μέχρι να πέσω για ύπνο κάνει πάρτυ!! Χθές το απόγευμα πήγαινε την κοιλιά πέρα δώθε!!! Δεν μπορεί να βολευτεί αυτό το παιδί!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα μου σ'αυτο μαζί σου είμαι γιατί ούτε εγώ θέλω να μου βγει ξενύχτης...αφού θα ξενυχτάω κι εγώ να τον περιμένω να γυρίσει :lol::lol: Να φανταστείς αυτο το έκανα και με τον αδερφό μου τον μικρό που τον έχω αδυναμία...οταν άρχισε να βγαίνει πιο πολύ εγώ τον είχα έννοια παρά η μάνα μου... :lol: λέμε τώρα!!

Καλά οι διαλόγοι με τα μωράκια μας δεν παίζονται!! Και πού είσαι ακόμα Νίκη μου...Ανταποκρίνονται τα άτιμα!! Α κι αυτο που λες με τη μουσική καμιά φορά το κάνω κι εγώ...ή του τραγουδάω αλλά νομίζω δεν το απολαμβάνει γιατι σταματα να κλωτσα...Σου λεει και το μωρό δεν καταλαβαινει ότι είναι παράφωνη??? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...