Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 10! Στην τελική ευθεία!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρύσα μου ζηλεύω το φαγητό σου...μου αρέσει πολύ ο σολωμός και μέχρι τωρα πίστευα ότι δεν κάνει να φάμε!!! :o:roll:

Εγώ θα κάνω μακαρονάδα...Αφού είμαι μοναχούλα...Κι αν πείσω τον καλό μου να με πάει αργότερα στο ΙΚΕΑ που έχει καταπληκτικό σολωμό :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμενα του ΙΚΕΑ ειναι ο σολωμος...μνιαμμμ...

Κανει να φαμε αλλα οχι πολυ ...πχ μια φορα στις 2 ευδομαδες..αλλα γεννικα ειναι λενε καλο να αποφευγετε παρολο που ειναι ενα πολυ καλο και θρεπτικο ψαρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρα καλά ήξερα Χρύσα μου!!!Εγώ δεν έχω φάει από τότε που έμαθα ότι είμαι έγκυος! Γενικά οτι δεν κάνει το αποφεύγω εντελώς...δεν ξέρω νιώθω άσχημα να φάω...

Μια στο τόσο όμως κάνει ε?? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια αφηστε....κυριολεκτικα σε βαλτο :lol::lol::lol: τουλαχιστον εχει κ βατραχια κ τρωνε κ μερικα κουνουπια :lol::lol::lol: ....σε εμας ομως?το χωριο μας ειναι κοντα στον καμπο που ολοι βαζουν ρυζια.κ τα ρυζια το καλοκαιρι γινονται λιμνη απο το πολυ νερο που τα ριχνουν.κ ως γνωστο τα στασιμα νερα ειναι οι φωλια τους.σμηνη σας λεω χωρις υπερβολες.αφου στην θαλασσα που παμε το μεσημερι επειδη ειναι εκει κοντα τα χωραφια,μερα μεσημερι στα χορτα εχει κουνουπια :shock::shock: τα μωρα με τα καροτσια χωρις κουνουπιερα δεν τολμας να τα βγαλεις εξω.να εισαι σε χωριο,κατω απο την κληματαρια,βραδακι καλοκαιριου,να μην εχεις την καμινι κ τα καυσαερια της πολη....κ να σε τρωνε τα κουνουπια.στην πολη δεν υπαρχουν.ουτε κ στα απο εκει μερη της καβαλας,ηρακλειτσα,παλιο κ περαμο.αφου περυσι που μηναμε σαβ/κο στην περαμο το καταυχαρηστηθικα...βολτες χωρις κουνουπια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια στις τοσες κανει..αλλα φαγητα ειναι τα πιο επεικινδυνα..σηκωτι εντοσθια κλπ..αυτα καλυτερα καθολου..τωρα αμα φας μια στις τοσες σολωμο η ξυφια πιστευω οτι ειναι ΟΚ..

Μιχαελλα ηξερα μια κοπελα που εμενε χαλαστρα που εχει και εκει ρυζια...μετακομησαν μονο και μονο λογω των κουνουπιων..δεν αντεχε..και ειχαν και κατι χαυλιοδοντες..απαπαπαπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια σορρυ που εφυγα αποτομα αλλα πλακωσε δουλεια...

Καλως και τις υπολοιπες τις παρεας!

Τωρα που λετε για παγωτο, πηγα χτες σε ενα ζαχαροπλαστειο που φτιαχνει θεικα παγωτα και πηρα ενα κιλο με 4 γευσεις. Ειχα παρει στο σπιτι και απο το σ/μ χωνακια και τρωω ασυστολα. Ο αντρας μου λεει οτι θα ανοιξουμε παγωτατζιδικο στο τελος :lol:

Μπορειτε να μην λετε για κουνουπια?? εμας εδω γινεται χαμος και εγω εχω αλλεργια και το καλοκαιρι υποφερω πολυ...

Μια στο τοσο σολωμος δεν πειραζει παντως

εγω εφτιαξα κατσικακι φρικασε για σημερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου τώρα που είπες για παγωτο...τι μου θύμισες!! Ελεγα να στείλω τον άντρα μου σε ένα ζαχαροπλαστείο που κάνει σπιτικό παγωτο και είναι απλά τέλειο και το ξέχασα!!! Θα τον στείλω οπωσδηποτε...Πέρσι το έβλεπα και μου έτρεχαν τα σαλια γιατι ήμουν σε διαιτα και δεν έτρωγα...ευκαιρία όμως να το τιμήσω φέτος!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι αφορμη ψαχνουμε να φαμε τα παγωτακια μας παλι :lol::lol::lol:

Και αυτο το ζαχαροπλαστειο φτιαχνει θεικο παγωτο :P:P:P Προσπαθουσα μια βδομαδα να συγκρατηθω αλλά αντε λεω δεν θα σκασω κιολας...

Ειδικα χτες νομιζα οτι θα παθω θερμοπληξια. Ζεσταινομουνα παρα πολυ κατι σαν αναφυλαξια....

Αρχισαν απο τωρα οι εξαψεις και πως θα βγαλω το υπολοιπο της εγκυμοσυνης δεν ξερω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα Μαχη μου...40 μερουλες μεινανε..

φαε αν παγωτακη την ημερα και θα περασουν!!!

Αχ παιδια δεν ξερω τι να κανω...πειτ εμου και εσεις την αποψη σας..

να σταματισω στις 09/06 η να σταματισω στις 01/07...

Απο τι μια λεω να σταματισω πιο αργα για να κατσω μετα με το μωρακι μου γιατι θελλω να το θηλασω και αυτο οσο πιο πολυ μπορω αλλα απο την αλλη και δεν αντεχω αλλο και εχω ενα σωρο δουλιες να κανω τις οποιες θα ηθελα να κανω πιο χαλαρα αλλα και να ξεκουραστω...

τι να κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα η αληθεια ειναι οτι μετα θα το χρειαζεσαι περισσοτερο να καθησεις.αλλα κ παλι αν δεν αντεχεις κ νομιζεις οτι δεν προλαβαινεις σταματα τωρα...να ξεκουραστεις κ να απολαυσεις οσος καιρος σου μενειη αληθεια μετα με δυο παιδια θα ειναι πολυ ζορικα.οσο για το θηλασμο οτι θα εκανες μετα που θα ξεκινουσες δουλεια το ιδιο θα κανεις κ τωρα.στην αναγκη δεν πειραζει να χαθει κ ενας μηνας.εσυ οτι θεωρεις καλο για σενα στην παρουσα φαση που βρισκεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου ειμαι το πιο ακαταλληλο ατομο να σου απαντησω. Αφου μπαινω 25/5 στο μηνα μου και σταματαω 31/5. :shock:

Κι εγω αν ειχα επιλογη γιατι ουτε και μετα θα καθισω πολυ μονο 2 μηνες, θα προτιμουσα να καθισω μετα παραπανω. Αλλά η καθε κοπελλα ειναι αλλιως. Αναλογα και πως νιωθεις εσυ. Αν ειναι ολα καλα και εχεις το κουραγιο να δουλεψεις λιγο παραπανω θα σε αποζημιωσει το μετα. Αν παλι δεν μπορεις μην πιεσεις τον εαυτο σου να παθεις και τιποτα.

ποτε μπαινεις στον μηνα σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στον Χριστοφορ ειχα σταματησει 01/05 και ειχα ΠΗΤ 30/05 και γεννησα τελικα 26/05..αλλα τωτε πετουσα...

Θα προτιμουσα σαφως να κατσω πιο μετα...αλλα δεν ξερω τωρα..ποναω αρκετα και δε νιοθω καλα..ιδιως με χαλαει η ζεστη..το καταλαβα το ΣΚ..

αν κανει σχετικη δροσουλα πιστευω θα ειμαι μια χαρα..θα δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δεν νιωθεις καλα καλυτερα να σταματησεις και να ξεκουραστεις, παρα να εισαι στη δουλεια και να υποφερεις. Εγω τωρα που αρχισαν οι ζεστες και αρχισα να εχω τρελλες εξαψεις δεν νιωθω και στα καλυτερα μου, στη δουλεια πιο πολυ η βαβουρα βεβαια με κουραζει παρα σωματικα, αφου εχω δουλεια γραφειου. Και οι ξεκαρφωτοι που μου σπανε τα νευρα. Αλλα τωρα λεω 2 βδομαδουλες εμειναν εκ των οποιων τις 3 μερες θα πηγαινω 12.30 αφου θα κανω τα μαθηματα ανωδυνου και θα δουλεψω λιγοτερο ;)

Ας οψετε η αναγκη μας..... Εσυ κουραζεσε στη δουλεια και σωματικα πολυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επέστρεψα και εγώ!! Κάναμε τη βολτούλα μας πήγαμε φαρμακείο πήρα και τα συμπληρωματά μου... Έχει 28 βαθμούς έξω!! :shock::shock::shock: Έβαλα αμάνικο φορεματάκι πρώτη φορά σήμερα και το σήκωνε ο καιρός!!! Άντε επιτέλους μύρισε καλοκαίρι!! Ελπίζω μόνο να συνεχιστεί...

Χρύσα μου εγώ θα έλεγα να το τραβήξεις (με τη δουλειά) όσο αντέχεις και αν δείς ότι δεν πάει άλλο να σταματήσεις... αυτό με τις ζέστες όντως δεν παλεύεται....

Μάχη μου 3 εβδομαδούλες έμειναν ε? Κουράγιο, θα περάσουν χωρίς να το καταλάβεις... ειδικά άμα ξενκινήσετε και δουλειές στο σπίτι θα περάσουν ακόμα πιο γρήγορα... εγώ τις εβδομάδες που πέρασαν όσο κάναμε τις δουλειές ούτε που τις κατάλαβα!!!! Βασικά δεν μας έφταναν οι μέρες... τώρα είναι που δεν περνάει ο καιρός! :lol::lol::lol:

Εμείς σήμερα θα φάμε μπιφτέκια στη σχάρα μαζί με μελιτζάνες και πιπεριές επίσης στη σχάρα... ετοίμασα να κάνουμε και φέτα ψητή με ντομάτα και καυτερή... ετοίμασα και την σαλάτα και έκατσα!! Τα υπόλοιπα τα έχει αναλάβει ο άντρας μου... Τώρα περιμένω να γίνουν και μου τρέχουν τα σάλια!! :lol::lol::lol:

Εντωμεταξύ με ρωτάει ο άντρας μου πρίν που πήγαινε να πάρει κάρβουνα τι θέλω να πιώ αμα είναι να μου πάρει και του λέω μπύρα!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Άλλά τελικά είπα να φέρει αριάνι... Λαχτάρισα μπύρα!!! Μάλλον φταίει η ζέστη!! Η που θα μου βγεί μπεκροκανάτα ο μικρός!! :lol::lol::lol::lol: Πήρε όμως για τον εαυτό του ο άντρας μου και θα πιώ μια γουλίτσα... δεν νομίζω να πειράζει ε? :roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oχι βρε Γιελιζ μου για μια γουλιτσα τι να πειραζει. Εγω μια στο τοσο πινω ενα ποτηρι κοκκινο κρασι. Αν και ποτο χωρις τσιγαρο δεν λεει και πολλα :oops::oops::oops:

Λοιπον σας αφηνω να φυγω γιατι πεινασα πολυ τωρα. Το στομαχι εχει φτασει στην κοιλια και το φρικασε περιμενει :lol::lol:

Καλο Μεσημερι και καλη ορεξη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου εξαρτάτα ιαπό σένα και το πως νιώθεις...Σιγουρα καλύτερα να κατσεις μετά που θα γεννησεις αλλά είναι και η κούραση και όλα μαζί...Αν νιωθεις πως αντέχεις και δεν κουράζεσαι τόσο οκ αλλιώς πάρε πιο νωρίς...κάνε αυτο που νιώθεις...

Γιελιζ μες στο μυαλό μου είσαι!! Εγώ δεν πίνω σχεδόν ποτέ μπύρα γιατι δεν μου αρέσει και πολύ και εδώ και ένα μήνα μου καρφώθηκε στο μυαλό να πιω ένα ποτήρι παγωμένη μπύρα!!! :lol::lol: Αλλα δεν το τολμώ τώρα...τους είπα να μου φέρουν στην κλινική :lol::lol::lol::lol:

Καλό μεσημέρι Μαχη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και σωματικα κουραζομαι αλλα πιο πολυ πνευματηκα...ολη μερα βαρανε τηλεφωνα, βαλε και τη μετακομιση...

ασε ασε..θα δουμε πως θα γινει

Γιελιζ πιες μπυρα..και αμα θες πιες μια μπακλερ που ειναι χωρις αλκοολ..εγω επινα..με δροσιζει απιστευτα και ειναι πολυ πιο καλη απο την κοκα κολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τσιγαράκι..... τι μου θύμησες τώρα βρε Μάχη μου!!! Μετά απο τέτοιο φαγητό τι ωραία πάει ένα τσιγαράκι!!! Αλλά εγώ θα κάνω το άλλο, θα φάω 1 παγωτό παραπάνω για να καλύψω το κενό του τσιγάρου!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Καλή όρεξη και καλή ξεκούραση Μάχη μου!!!

Αχ Μαράκι μπεκροκανάτες θα μας βγούν οι υιοί!!! Το είπα εγώ!!!! Και εγώ δεν έχω ιδιαίτερη αγάπη στην μπύρα αλλά τώρα μου καρφώθηκε!!! Θα κλέψω μερικές γουλίτσες απο τον άντρα μου!! Δεν πουλάνε και χωρίς αλκόολ εδώ... :(:(

Χρύσα και εγώ το σκέφτηκα για χωρίς αλκόολ αλλά δεν έχει... θα πιώ λίγο απο του άντρα μου και θα μου περάσει! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου λες να μας βγουν μερακλήδες?? :lol::lol: Κι εδώ στην Κύπρο νομίζω δεν υπάρχει μπύρα χωρίς αλκοολ...Καλή όρεξη...πιες και για μένα...Θα φαω κι εγώ το παγωτάκι μου γιατί έσκασα!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααα σας φιλεναδεςςς...τι κανετε..??Καλε μολις σηκωθηκα να παω στο ψυγειο να φερο φραουλιτσες να τρωω και να διαβαζω και με επιασε ταχυπαλμια..ελεος..παω να διαβασω νεακια και να σας γραψω..

-Γεια σου Μαρακι...σημερα ειχα παει στην γιατρο που θα με ξεγεννησει γιατι η αλλη μου κανει απλα β επιπεδου και τετοια και μου ειπε τα ιδια...οτι δεν ειναι τπτ κλπ..λογικο να σε ποναει..θυμαμαι στο γιο μου ποναγα κατω απο το στιθος..εχτες ηρθε η γυναικα του θειου μου που εχει 2 παιδακια -αγορι και κοριτσι-και θελει ντε και καλα να μου δωσει τα πραγματα...δεν ειμαι ψωναρα αλλα δεν θελω για 2 λογους..ο ενας ειναι οτι μετα θα τα θελει για να τα δωσει αλλου και θα βιαζομαι να τα μαζεψω και να μην παθουν τπτ και να της τα δωσω οποτε γιατι να μπλεξω και στο κατω κατω εχω τα περισσοτερα και το αλλο ειναι οτι θελει να μου δωσει τα ρουχα αλλα τα εχει ολα ουδετερα και εγω δεν θελω γιατι τα θελω ολα ροζ και φουξια..τα ουδετερα τα εχω και εγω απο το γιο μου δεν χρειαζομαι αλλα...και να της το λεω και να επιμενει να παω να τα κατεβασει απο το παταρι και να μου δωσει...ειναι λεει κοκκινα και λαχανι..ΡΕ ΔΕΝ ΘΕΛΩΩΩΩ ΘΕΛΩ ΡΟΖΖΖΖ..ΕΛΕΟΣ...

-Αντε βρε Κρυσταλλενηη ... 9ος εεε??αντε λιγο ακομααα με το καλοοο

-Μαχη μου να μην πεις τιποτα...παρε τα αυτοκολλητακια και αμα σου πει ερχομαι πες ρε συ...επρεπε να μπουν τα επιπλα για αυτο τελικα βαλαμε αυτοκολλητα.ευχαριστω παντος...να μεινει εκει το θεμα..μην σκας...απο τετοια...ενα σωρο γινοτναι...και μην το ξαναπεις και οχι τιποτα αλλο εχυ θα βγεις κακια...γνωμη μου παντα ετσι...(τωρα που διαβαζω τι ειπαν και οι αλλες πανω κατω τα ιδια λενε..οπως ειπε και η Αννα και εγω εχω παψει να ειμαι ελαστικοι με συγγενεις και φιλους..ασε εχω φαει πολλες χυλοπιτες...)

-Γιελιζ εγω τον γιο μου τον ειχα 40 μερες και τον εβαλα στην κουνια..η οποια δεν του αρεσε και κοιμοτανε στο παρκο οπου μια μερα επεσε και του εβαλα καγκελο εξτρα στην κουνια οπου δεν του αρεσε με τιποτα και τον εβαλα σε μονο κρεβατι οπου κοιμηθικε μια χαρα και στα μισα της νυχτας ερχοταν στο δικο...μου...το χειμωνα κοιμομασταν μαζι και τωρα ειναι παλι στο μονο αλλα καποια πρωινα ερχεται επισκεψη στο κρεβατι μου...θελω να πω οτι οποτε και να το βγαλεις απο το δωματιο σου θα ερχεται ...αφου περπαταει μετα δεν μπορεις να κανεις τιποτα...

-Ζαχα τυχερος ο μικρος κανει απο τωρα γνωριμιες εκει που ειναι!!

-Αχ ΙΚΕΑ...ρε κοριτσια οποτε πηγαιαν ΙΚΕΑ για ψωνια φροντιζα να ειναι μεσημερι για να φαμε κιολας..μα κατι φαγητα...αλλα το καλυτερο ειναι τα γλυκαααα...μιαμ μιαμμμμ

Σημερα ειχα παει στη γιατρο μου να δει τιν Βεπιπεδου και αρχισε να μου λεει τι θα χρειαστω στο νοσοκομειο για το μωρο και τετοια...αχ..ενιωσα λες και γενναω αυριο...τι ωραιααααα...εμεις απο καιρο σκ....α..σημερα ετοιμαζεται να ριξει βροχα...καλα εδω Σκωτια ειναι ειναι Ελλαδα...ετσο το λεω εγω...ολο βροχες εχουμε..αντε να δουμε καλοκαιρι ντε...

φιλακια σε ολες...θα ξαναμπω πιστευω αργοτερα να διαβασω τα νεα σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!Τι κανετε;Σημερα ελειπα ολο το πρωι.Ειχαμε και περιπετειες.Πηγαμε για καφε και ξεκολλησε ο πατος του ποτηριου που επινε φραπε ο αντρας μου και εγινε μουσκεμα! :lol: Ευτυχως ημασταν κοντα και ηρθαμε σπιτι και εκανε μπανιο γιατι κολλουσε ολοκληρος! :lol: Μετα πηγαμε να ψωνισουμε κατι πραγματακια που θελαμε και να κανονισουμε για το σερβις του αυτοκινητου.Για την οδηγηση που λεγατε,θελει μεγαλη προσοχη....

Μια φιλη μου τρακαρε μια εβδομαδα πριν μπει στον 9ο και επαθε αιμορραγια απο την τρομαρα της!Το μωρο ηταν χαμηλα και ο πλακουντας εφραζε τον τραχηλο και δεν επρεπε με τιποτα να γεννησει φυσιολογικα.Ετσι νοσηλευτηκε μεχρι να φτασει 38 εβδομαδων για να της το παρουν με καισαρικη.Την ειχαν με χαπια για να μην κανει συσπασεις κλπ.Μεγαλη ταλαιπωρια.Απο τοτε τρομαξα και αποφευγω παρα πολυ να οδηγαω.Μονο πολυ κοντινες αποστασεις,του δεκαλεπτου μιλαμε τωρα και πηγαινοντας με 50 το πολυ!Συνηθως με παιρνει ο αντρας μου οπου θελω να παω,δεν με αφηνει να οδηγω.Και για το σερβις θα ερθουν να το παρουν το αμαξι απο το σπιτι,τους ειπα πως δεν οδηγω.Να μην παιρνουμε 2 αμαξια για να γυρισουμε μετα πισω.Φυσικα μου ειπαν ναι!

Πιστευω πως ειναι διαφορετικο να γινει ατυχημα και να εισαι συνοδηγος ή να εισαι στο λεωφορειο και διαφορετικο να οδηγεις.Παθαινεις μεγαλο σοκ. :roll:

Μαχη μου,μην συγχιζεσαι.Παρε αυτοκολλητακια και βαλε και γραψε την φιλη σου!Νομιζω πως ειναι πολυ γαιδουρα,σορρυ κιολας.... :evil:

Μιχαελα εχεις δικιο που θελεις να συνεχισει η μικρη τον σταθμο.

Κρυσταλλενη κοντευεις!Αντε,να ακολουθουν και οι αλλες!

Ζαχα τι κανει το αντρακι σου;

Οι υπολοιπες ειστε καλα;

Εχει πιασει πολλη ζεστη και ακομα δεν εχω φτιαξει ντουλαπες.Πρεπει να πω του αντρα μου να τις φτιαξουμε και βαριεεεεεεεεμαιιιιιιι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...