Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 10! Στην τελική ευθεία!


Recommended Posts

Ελισάβετ εγώ χθές σκεφτόμουν τη θάλασσα... ήρθαν για την απογραφή και δεν ήθελαν να μπούν μέσα και κάτσαμε στο μπαλκόνι... ήταν μεσημέρι και είχε μία ζέστη άλλο πράγμα!!! Εκεί σκέφτηκα ότι θα ήταν ωραία να ήμουν στη θάλασσα και να έπινα μία γρανίτα φράουλα!!! :lol::lol::lol:

Γειά σου Νικόλ μου!! Κάπου είχα διαβάσει ότι είναι καλό μετά το 6μηνο το μωρό να κοιμάται σε δικό του δωμάτιο... κάποιοι λένε μετά τις 40 μέρες... εγώ κοιμόμουν μαζί με τους γονείς μου μέχρι τα 6 μου... γιατί δεν είχαμε δωμάτιο.... δεν βλέπω να με πείραξε σε κάτι!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα νικολ....η αληθεια ειναι το θεμα ποικιλει απο τις συνθηκες κ απο το μωρο.αν εχεις ηδη αλλο δωματιο καλα ειναι να το βαλεις απευθειας στο δικο του κ αν μπορεις να κοιμασε εσυ εκει για λιγο διαστημα.μεχρι να παρει προγραμμα κ να μην ξυπναει την νυχτα.γιατι κ το πανε ελα δεν ειναι οτι καλυτερο για σενα.δεν ξεκουραζεσαι.τωρα αν δεν υπαρχει ο χωρος αναγκαστικα θα το εχεις μαζι σου...αλλα οσο πιο γρηγορα μεινει μονο του,τοσο το καλυτερο.δεν συνηθιζει το δωματιο της μαμας κ κυριως την παρουσια της.βεβαια υπαρχουν κ παιδακια που δεν ειχαν κανενα προβλημα οταν μεγαλα πια τα αλλαξαν δωματιο.αλλα δεν μπορεις να το γνωριζεις εκ των προτερων αυτο.γιαυτο γνωμη μου αν εχεις δωματιο να το βαλεις απευθειας στο δικο του κ να κοιμασαι εσυ εκει μεχρι να κρινεις οτι μπορεις πια να το αφησεις μονο του.κ πιστεψε με μεγαλυτερο προβλημα εχουν οι μανες με τον αποχωρισμο παρα τα μωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιεληζ εισαι τρελη.....δουλειααααααα?αραξεεεεε!η αληθεια παντως ειναι οταν ειχα κατσει κ εγω ενα μηνα πριν γεννησω,ηταν κ χειμωνας, ειχα φρικαρει.ολη μερα τα ιδια,μονη μου,ολες οι φιλες δουλευαν κ δεν περνουσε ο καιρος.μετα με το μωρο λες πως περναει ο καιρος!!τωρα ομως ειναι πολυ διαφορετικα...εχω την μικρη,ειναι και καλοκαιρι,θαλασσα,βολτες....σιγουρα δεν θα βαρεθω με τιποτα!!!

Βασικά εμένα με πιάνει για λίγο και μετά περνάει... :lol::lol::lol: αλλά εντάξει εννοείται ότι μια χαρά είμαι εδώ αραχτή!! Και πόσο έμεινε? Πρώτα ο θεός το πολύ σε 5 εβδομάδες γεννάω... μετά δεν θα βαριέμαι καθόλου!!! :lol::lol::lol: Μάλλον δεν θα προλαβαίνω να βαρεθώ!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sisi μου θα έχει δικό του δωματιάκι αλλα δεν το λες κ κοντα με το δικό μας, εγω σίγουρα δεν θα μπορώ να κοιμάμαι εκέι.....αλλά αυτο είναι που φοβάμαι μήπως τελικά εγω δεν θα μπορώ να το βγάλω απο το δωμάτιό μας.......σκέφτομαι μια μέση λύση κάποιους μήνες και μετα στο δικό του...τέλος πάντων θα δούμε κ τη μπέμπης θα βγει ήσυχος - ανήσυχος............ :) και εγω το μούρλια θα αποκτήσω.............

Diosaki είμαι σίγουρη ότι μια χαρά άνθρωπος βγήκες......... :D

Cesiliaκι αυτο θα κάνω, θα βάλω ενα λίκνο...κ θα δούμε για πόσο θα κρατήσει.....

σίγουρα θα το δω στην πορεία......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diosaki είμαι σίγουρη ότι μια χαρά άνθρωπος βγήκες......... :D

Ευχαριστώ καλή μου, έτσι θέλω να πιστεύω και εγώ!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Πέρα απο την πλάκα τώρα ο καθένας πράττει όπως τον βολεύει πιστεύω... αν εσένα σε βολεύει να το έχεις δίπλα σου για παραπάνω καιρό δεν νομίζω να πειράζει... ο άλλος ίσως βολεύεται να το έχει σε χώρια δωμάτιο απο την αρχή... ούτε αυτό νομίζω πειράζει! Εμείς ας πούμε θα το έχουμε μαζί μας στην αρχή γιατί δεν φτιάξαμε δωμάτιο... αργότερα θα γίνει και αυτό...

Βλέποντας και κάνοντας είναι το καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Νικόλ μου!! Κι εμένα δίπλα είναι το παιδικό...5 βήματα μας χωρίζουν αλλά λέω τουλάχιστον τον πρώτο καιρό να τον έχουμε μαζί μας...

Εμένα δεν μου έλειψε η δουλεια κορίτσια...πιο πολύ όμως γιατί δεν παιρνούσα τόσο καλά φέτος... :? Αλλα μου έλειψαν οι βόλτες ειδικά τώρα που έιναι καλοκαιράκι...Αμα είχα και παρέα στο σπίτι ολη μερα καλα θα ήταν αλλα ομολογω ότι εχω συνηθίσει αυτη την ησυχια..

Εφαγα χθες το μεσημέρι σαλάτα και είχε ανηθο μέσα κι εχω ακόμα την γεύση του στο στόμα...Με χάλασε τελικα!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Γιελιζ και εμας οταν ηρθαν για την απογραφη..στο μπαλκονι κατσαμε..

και τωρα σε μας ειναιωραια γιατι απεναντη εχει δεντρα και ειναι καταπρασηνα οπως και ο μικρο ςμας κηπος ειναι καταπρασηνος και εχουν ανθησει τα λουλουδια..

εγω παλη θελλω να καθομαι στην αυλη μας κατω απο την κληματαρια και να τροω καρπουζι και να εχω τον μικρο να πλατσουριζει στην πλαστικη πισινα..

ΑΧΧΧΧΧ!!!

Νικολ εχει δικιο η συμπεθερα..πιο δυσκολο ειναι γι ατη μανα..δηλαδη για μας..παρα για το παιδι..

θα δεις αναλογα και θα πραξεις

Εμεις μετα τον ειχαμ επολυ καιρο μαζι μα ςτον Χριστοφορο αλλα οταν ηρθε η ωρα να παει- μεγαλο ςπια- στο δικο του δοματιο μια χαρα την καταβρηκε και δεν θελει καν να ερχετε μαζι μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Ζαχαρενια μου ελα...θα κατσουμε μουρλια στην αυλη μας..θα βαλλουμε και τους αντρες να μας ψησουν...αραχτες θα ειμαστε...

Πως εσιαι εσυ και το μπεμπε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι...να ψησουν να ψησουν...κι εγω με ενα φραπε στο χερι να κανω κλουπ κλουπ το ποτηρι και να ακουω τα παγακια...και στο αλλο να κουναω το μπεμπακο μου στην αιωρα, στο τραπεζι πανω ενα κιλο παγωτο παρφε, ενα μπωλ με φραουλες (να βαλω και σαμπανια ή το παρακανα???:-))

Καλα ειμαστε Σεσιλιακι, το μπεμπακι σταθερα ευτυχως εκει αγωνιζεται!!! Ασε εχουμε θεμα εχω την εντυπωση οτι τα βραδια βγαινει απο την θερμοκοιτιδα και παει σε γειτονικο γκομενακι!!!!

:lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ζαχαρενια δεν παιζεσαι....απο μικρος νυχτοπερπατητης σας βγηκε....να ανησυχεις για το κοριτσι με ποιον γυρναει αλλα κ για το αγορι πια κουτουπωνει? :lol::lol::lol: για σου ρε μανα με τις ανυσηχιες σου!!!

αχ ρε κοριτσια τι μας κανετε με τις εικονες...εμεις αν δεν ειχαμε κ τα κουνουπια θα ειμασταν παραδεισος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς την Ζαχαρένια!!! Στρός Καν σας βγήκε ο μικρός εεε????? :lol::lol::lol: Χαλάλι του όμως!!!Εύχομαι πολύ σύντομα να τον πάρετε σπίτι και να κυνηγάει τα κορίτσια της γειτονιάς!!!

Όσο για το παγωτό παρφέ, ένα θα σου πώ.... μου τρέχουν τα σάλια!!!!

Μιχαέλα δεν σας ψεκάζουν εσάς? Στην Κεραμωτή που πηγαίναμε κάποτε για μπάνιο θυμάμαι ότι είχε παααρα πολλά κουνούπια!!! Απα πα!!!

Εμάς εδώ έχει λίγα... και έτσι απολαμβάνουμε τον κήπο και το μπαλκόνι!!

Χρύσα και εμάς άνθισαν τα λουλουδάκια μας!! Κούρεψε ο άντρας μου και το γρασσίδι και έγινε τέλειο!! Και το γιασεμί μας ετοιμάζεται σιγά σιγά να ανθίσει έχει γεμίσει εκατομμύρια μπουμπουκάκια πάνω!! Και μόλις ανθίσει θα μυρίζει όλη η γειτονιά!!! Ανυπομονώ!!

Αχ τι ωραιάααα!!! Καλοκαιράκι!!!

Χρυσάνθη μου :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαχαρενια μου σκετος παραδεισσος!!!

Ωστε ετσι ο μικρος..απο τωρα αρχησε τα νυχτοπερπατηματα..ε κλασσικος αντρας...μπερμπαντης....

χιχιχιχι...τουλαχιστων η νυφη ειναι καλη;;;; η μηπως εχει παρει σβαρνα οοολλλααα τα κοριτσακια;;;

σε αφινουν να το παρεις καθολου αγκαλια;;;..ποτε με το καλο λενε να βγειτε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου έρχομαι κι εγώ στον μικρό σου παράδεισο...εκεί που με αναστάτωσες με το καρπουζάκι...έρχεται και η Ζαχαριένα μας...ρίχνει ένα παγωτο παρφέ και ξελυγώθηκα!!! :lol::lol:

Ζαχα μου ο μικρός νυχτοπερπατά ε??? Για πες...πώς είναι η νύφη?? :lol::lol:

Αντε να τον πάρετε στο σπίτι σας να μαζευετεί λίγο...Σας είπαν πότε με το καλό θα πάτε σπιτάκι σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιεληζ τωρα πια ψεκαζουν στην κεραμωτη λογω τουρισμου.αργισαν αλλα το καταλαβαν.δεν γινεται εκεινος ο κακος χαμος που γινοταν...αλλα ολα τα κουνουπια εχουν μετακομισει στα βορεια προαστεια :lol::lol::lol: σε εμας!!!εχουμε κ τον καμπο με τα ρυζια κ ολα τα κουνουπια εχονται σε εμας.ασε δραμα η κατασταση...απο τις 8.30 με 9 επιβαλεται απαγορευση της κυκλοφοριας....κανουν επιδρομη.καλοκαιρακι κ να μην μπορεις να καθησεις βραδακι στο μπαλκονι. :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι ελα ...μας χωραει ολους..δεν ειναι μεγαλος αλλα μας χωραει ..πωπω.!! τελεια θα περασουμε..θα κοιμουνται και τα καμαρια μας στην σκια κατω απο τα δεντρακια...

Μιχαελλα καβαλα ηταν η κουνιαδα μου περιση..αλλα εμενε μεσα στην Καβαλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου ήταν όντως δράμα η κατάσταση!!! Πάντως στην Ηρακλίτσα δεν έχει τόσα πολλά κουνούπια...

Χρύσα και εγώ έρχομαι!!! :lol::lol: Μετά ελάτε όλες απο εδώ!!

Κοριτσάκια εγώ σας αφήνω προς το παρόν πάω να κάνω μία βολτίτσα... Τα λέμε μετά! Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxa nai Sisaki exw ki egw anisyxies.... :lol::lol: episis exw kati peiiiiiiiinesssssssssss!!!!!

sisaki poy meneis kai exete koynoypia?se balto konta?

Xrysanthoyli moy episis tin agapi moy kai tis eyxes moy !!! ti kanei o giokas soy?

NTIOSAKI ....stros kan lover!!!! xaxaxa AXXXX giasemiiiiiiiiii....ax grasidiiiiiiiiii!!!!! kalokairiiiiii

Sesilia einai gyrw toy kati galanomates (exw dei kai to E9) xaxaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου ευχαριστώ!!! Αλλο που δεν θέλουμε!!! Τι ωραία που θα ήταν να γεννησουμε με το καλό και να μαζευτούμε όλες μαζί :D

Κι εμας αρχίσαν κάπως τα κουνουπια, όχι πολλά ακόμη...Στα δωμάτια θα μας βάλει ο ξάδερφος σίτες οποτε κάτι γίνεται!

Ελις θα συμφωνήσω μαζί σου!! :lol::lol:

Καλή βολτίτσα Γιελιζ!!

Τι θα φάτε σήμερα?? Με τόσα που λέμε μου ανοιξε η όρεξη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...