Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 10! Στην τελική ευθεία!


Recommended Posts

Νίκη μου γιατι δεν λες τόση ώρα ότι πήρες και ουτροτζεσταν?? Εριχνα κάτι ύπνους με αυτο!!! Ενιωθα ότι δεν επικοινωνούσα!! Επαιρνα και 6 την ημέρα!! Μιλάμε όμως για πολύ υπνηλία!! Από αυτό είναι όχι από το γιουτοπαρ...

Χρυσταλλένη μου ούτε εσύ αντέχεις με τόση ζέστη? Εχω σκάσει, πραγματικα νιώθω ότι απελπίζομαι...Μετά τις 6 ηρεμώ που αρχίζει λίγο να φεύγει η ζέστη...

Μιχαέλα μου μια χαρά οι βόλτες σου!!

Εγώ έχω όσπρια σήμερα αλλά θα καταφέρω να φάω με τόση ζέστη?? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

an kopsei peina tha ta fas k esu ta ospria maraki xxaxxa :lol::lol:

oso gia thn zesth k egw polu zestainomai..eutuxws to spiti einai polu drosero den to blepei o hlios sxedon katholou mono kati wres to prwi

den mou apanthsate omws sukwtakia kanei na trwme emeis oi egkuoules????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη μου κοιμησου να ηερμησεις κ θα δεις οταν σηκωθεις θα εισαι μια χαρα.κ εγω το ιδιο θα σε ρωτουσα με την μαρια...αν κανει κ τα δυο μαζι?δεν ξερω, δεν εχω παρει ποτε αλλα επειδη κ τα δυο εχουν παρενεργειες μηπως δεν κανει μαζι.

οσο για τα συκωτακια....δεν νομιζω πως ειμαι η καταλληλη να σου απαντησω....μπλιαχ κ παλι μπλιαχ :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου εμένα το αντίθετο...το μεσημέρι ο ήλιος όλος στο σπίτι μου είναι και δεν αντέχεται!!! Ζεστα δεν μπορω να φαω με την ζέστη...το πολύ πολύ να φάω καρπουζακι ή πεπονάκι και αργότερα το φαγητο!!

Από ότι ξέρω δεν κάνει να τρώμε συκωτάκια...Εγώ δεν έχω φάει καθόλου πάντως από τότε που έμαθα ότι είμαι έγκυος..Οχι πως τα έτρωγα πριν δηλαδή :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an sto xtupaei o hlios tote einai polu zori...kalutera ena froutaki k argotera faghto tote..

emena mou aresoun alla den kserw exw k to thema me to toksoplasma pou den kanei na trww alantika k tetoia alla gia ta sukwtakia kati lene gia ton aimatokriti giauto k rwtaw..lete na exw k thema me to toksoplasma????????aurio pou tha paw ston giatro na thumithw na to rwthsw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες... Είχα παρέα για καφέ και δεν κατάφερα να μπώ νωρίτερα!

Μαρία μου χαίρομαι πολύ που είσαι καλά!! Είχες χαθεί και σε σκεφτόμουν... Φαίνεται η μπέμπα το πήρε απόφαση να κάτσει μέσα στην κοιλίτσα όσο χρειαστεί!! Καλή συνέχεια εύχομαι!! Αλήθεια κορτιζόνες έκανες?

Μαράκι τι το ήθελες και εσύ τόσο καρπούζι?? :lol::lol::lol: Έχεις και τον μπέμπη να σε σκαλίζει,λογικό που έτρεχες τουαλέτα όλη νύχτα!!! Εγώ χωρίς καρπούζι και ξυπνάω κάθε μία ώρα :lol::lol::lol:

Ελισάβετ μου με το καλό ο γιατρός σήμερα! Θα περιμένουμε νέα... Όσο για την στάση πρός την μεγάλη συμφωνώ 100% είναι πολύ μικρή ακόμα για να κάνει διακοπές μόνη της... Και πολύ σωστή η λύση που της πρότεινες...Εμείς μαζί σου είμαστε μη μασάς!! :D:D:D:D

Κατερινάκι υπομονή με τον πόνο στην πλάτη! Προσπάθησε να αλλάζεις στάση συχνά για να μην πιάνεται...

Μιχαέλα άρχισε απο τώρα να ζητάει η διακοπές η μικρή ε?? :lol::lol::lol: Αυτό το παιδί δεν παίζεται στο έχω ξαναπεί!! :D:D:D

Συμπεθέρα όσο πάει βαραίνεις πιο πολύ ε? Υπομονή και δεν έμεινε πολύ!! Σε λίγο θα τις κρατάς αγκαλίτσα!! :D:D:D

Χρύσα μου τι κάνεις? Ο Χριστόφορος? Ελπίζω να είναι καλύτερα!

Νίκη 10 ώρες ύπνο? μια χαρά σε βρίσκω! Όσο για το χάπι αφού σου είπε η γιατρός να το πάρεις πάρτο και προσπάθησε να χαλαρώσεις, συμφωνώ με την Μιχαέλα καμιά φορά απο το ζόρι μας επιδεινώνουμε μόνες μας την κατάσταση... ;) Όσο για την υπνηλία θυμάμαι ότι τα utrogestan φέρνουν... για τα άλλα δεν ξέρω...

Μαίρη απόσο ξέρω συκώτι δεν κάνε να τρώμε...πρώτον γιατί έχουν πολλή βιταμίνη Α που δεν κάνει στην εγκυμοσύνη και δεύτερον γιατί το συκώτι είναι το φίλτρο του οργανισμού και καλό είναι να το αποφεύεγουμε. αλλά ρώτα τον γιατρό σου καλύτερα....

Μιχαέλα τέλειο το πρόγραμμά σας!!! Με το καλό να έρθει ο αδερφός σου!!!

Νίκη ξάπλωσε και προσπάθησε να κοιμηθείς για να ηρεμήσεις λίγο!

Χρυσταλλενη μου πολύ ζέστη έχετε!! Κουράγιο και δεν έμεινε πολύ μέχρι να γεννήσεις!

Άννα καλά αποτελέσματα!!

Κατερίνα τα υγρά είναι όπως σου τα περιέγραψαν τα κορίτσια...Αλλά πίστεψε με όταν με το καλό έρθει εκείνη η ώρα θα το καταλάβεις αν σπάσαν τα νερά....

Νικολ μου φιλιά στον μπέμπη!!

Εμείς σήμερα θα φάμε γεμιστά με κιμά.... και φτιάχνω και σπιτικό ψωμάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες..μπηκα να σας πω τα νεα μου και να την πεσσω λιγο γιατι δεν αισθανομαι και πολυ καλα..με επριξε ο αντρας μου απο εχτες να παμε σε αυτη τη γιατρο..και οπως το περιμενα ειναι μια ξινη και μιση και με νευριασε και πως κρατιομουνα ουτε και εγω δεν ξερω..να μην σας λεω λεπτομερειες και ταραχτω παλι γιατι προπσθαω να ηρεμισω...το παιδι εχει βροχιτιδα...καναμε και ενα καυγα με τον αντρα μου μολις φυγαμε απο αυτην..η οποια αμα γεννησω λεει δεν μπορει να ερθει σπιτι ειναι μακρια...εχω ταραχτει τοοοοσο που εκλαιγα απο τα νευρα μου...ανεβασα πισεη 11.5 και παλμους 113...τωρα μια ατονια και νυσταζω πολυ...λεω μεχρι τις 14.00 να προσπαθησω να κοιμηθω και να σηκωθω να φιταξω ντοματες με αυγα και πατατες τηγανητες..ευκολα πραγματα να μην κανω πολλα και πολλα...θα μπω το απογευμα να τα πουμε φιλακιαα Νικη μου τα εχω παρει και εγω τα χαπακια...και δεν τα συνηθισα με τιποτα..αλλα τα πηρα μονο για 10 μερες..φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι οτι βοηθαει το σηκωτι στον αιματοκριτη κ γενικα στο σιδηρο οπως κ το μοσχαρι...ρωτησε τον ομως που θα πας.

κ εμας το σπιτι μας ειναι σχετικα δροσερο σε σχεση με αλλα...αρκει να μην ανοιξουμε παραθυρα κ πατζουρια το πρωι κ μπαινει ολη καψα μεσα.περυσι οταν φευγαμε το πρωι για δουλεια τα ειχα ολα κλειστα κ το μεσημερι που γυρνουσαμε στην νταλα ηλιο,πραγματικα ηταν οαση μεσα...βαζαμε κ το μικρο αρκουδισιον της κρεβατοκαμαρας κ κατι γινοταν.ανοιγαμε αργα το απογευμα τα παραθυρα κ αεριζαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη μου περαστικά σας.... προσπάθησε να ηρεμήσεις. Δεν μπορείς να πάς σε άλλο γιατρό? Αν κάθε φορά που πάς σε αυτήν είναι να χαλίεσαι τόσο εγώ θα έλεγα να την αλλάξεις...

Αλήθεια βρε κορίτσια για παιδίατρο πρέπει να αποφασίσουμε πρίν την γέννα? Πρέπει να έρθουμε και σε επαφή για να τον ενημερώσουμε κτλ??? :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalws thn filenada!!!

nai tha rwthsw ton giatro an k nomizw pws tha faw porta alla den bariese...

kati allo..gala exete?giati egw shmera pou ksupnhsa eixa enan leke sto nuxtiko mou akribws epanw sto shmeio pou einai h thulh alla mono sto deksi k parathrhsa prin liges merres pws bgazw stagonitses oxi polu pragma alla shmera to prwi mou ekane entupwsh auto to pragma

euh perastika k mhn tarazese etsi kalh mou..skepsou to ninaki

blepw pantws oi perissoteres shmera mallon kati proxeiro h kati xtesino tha fame e? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γιεληζ κ ευη....για το θεμα του παιδιατρου καλα ειναι να βρειτε εναν απο πριν.οσες γεννανε στην κλινικη τον φωναζεις κ ερχεται στην γεννα κ οταν γεννηθει το μωρο το εξεταζει.εμεις γιεληζ που θα γεννησουμε στο νοσοκομειο θα μας το εξετασει ο παιδιατρος του νοσοκομειου(δεν μπορει να ερθει ο δικος μας εκει)αλλα οταν με το καλο βγουμε καλα ειναι να το εξετασει κ ο δικος μας που τον ξερουμε.θα μας δωσει οδηγιες ωστε ανα πασα ωρα κ στιγμη,οτι χρειαζομαστε να ειμαστε σε επικοινωνια.εμεις μολις βγηκαμε απο το νοσοκομειο(τριτη) την πηγα κατευθειαν(πεμπτη) κ την εξετασε.εχεις αλλη σιγουρια οταν ειναι καποιος δικος σου.αλλωστε μετα την ειδε οταν γιναμε 2 μηνων για το πρωτο εμβολιο.κ τωρα το ιδιο θα κανω.μολις βγουμε θα παω να την δει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο με το υγρο το παρατηρησα για πρωτη φορα(ή μαλλον δευτερη χθες).το μεσημερι που ξαπλωσα απο την δεξια πλευρα,ενοιωσα στο δεξι στηθος κατι υγρο.κοιταξα αλλα δεν ειδα κατι εκεινη την ωρα.κ το βραδυ που εβαλα τις πιτζαμες ειδα σε εκεινο το σημειο,γυρω απο την ρωγα ενα μικρο λεκε,σαν ξεραμενο ηταν.

ενα πρωι την προυγουμενη βδομαδα ειχα ξαναδει πιο μεγαλη κοιλιδα(παλι σαν ξεραμενη) αλλα νομισα οτι κατι ειχα ριξει πανω μου κ δεν το εδωσα σημασια.μαλλον ετοιμαζεται το εργοστασιο μας :lol::lol::lol: για την παραγωγη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Μιχαέλα μου... Θα ρωτήσω τον γιατρό αύριο που θα πάω να μου προτείνει κάποιον γιατί εγώ δεν ξέρω κανέναν :lol::lol::lol:

Εγώ κορίτσια γάλα δεν βγάζω.. μόνο σταγονίτσες σαν λαδάκι.. το φυσικό λιπαντικό που λένε ότι προετοιμάζει τις θηλές για τον θηλασμό...

Στο καλό Μαίρη μου! Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε σας το πα οτι θα φτασουμε παλι στις 100 σελιδες πριν προλαβει να γεννησει καποια.αν κ κοντευει η σοφιτσα.χαχα!ως αυριο τετοια ωρα θα εχουμε ανοιξει το 11.σκεφτειτε τιτλο

ναι ναι κοριτσια,ΚΕΡΑΣΙΑ.κ ηταν τεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεελειαααααααααααααααααααααααααααααα

κ το απογευμα εχει δροσερο καρπουζακι.κ το βραδυ ενα παγωμενο φρουι ζελε :lol: .μου πηγε στο μυαλο

μολις τελειωσα ενα ωραιοτατο πεντικιουρ κ θα τη πεσω για υπνο.εχω κ εγω λιγα πετρωματα οποτε λεω να ξεκουραστω

σας ειπα που τα δαχτυλακια των ποδιων μου εχουν γινει σα λουκανικακια φρανκφουρτης;;;;;;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ευτυχως πηγα για εξετασεις σημερα να δω μηπως εχω κανενα λευκωμα :roll:

φιλακιαααααααααααααα

τα λεμε το απογευμααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου με γειά το πεντικιούρ!

Το πρήξιμο είναι φυσιολογικό, ξάπλωσε και βάλε τα πόδια πάνω σε μαξιλάρια... Και εγώ είχα θέμα με το πρήξιμο και μόλις έκοψα το αλάτι δεν ξαναπρήστηκαν... Στο λεύκωμα γίνονται έτσι που αν πατήσεις ένα σημείο με το δάχτυλο μένει έτσι... σαν βαθούλωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια καλημσπερα!!! Καλε ποσα γραψετε σε μια μερα :shock::shock: ??

Δεν υπαρχει περιπτωση τωρα να τα διαβασω....μολις ηρθα γραφειο...

Ελπιζω να ειστε ολες καλα.

Ξυπνησα το πρωι μαγειρεψα, σιδερωσα, και ευτυχως ο καναπες ηρθε 8 η ωρα και δεν ειχαμε αναγκη τα πεθερικα...

Πηγα για αναπνοες και ασκησουλες σημερα!!!! :D:D

Τι ωραια που ειναι!!!!! Μου αρεσουν πολυ τα μαθηματα!!!! :):)

φου φου φου και τετοια!!!!

Και επισης σημερα μπηκα στον μηνα μου!!!!!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μου με γιες το πεντικιουρ :D:D:D τα δαχτυλακια σου αν απο τωρα γινανε φρανκφουρτης φαντασου προς το τελος πως θα γινουν.....χωριατικα :lol::lol::lol: παντως μπορει να μην εχεις λευκωμα κ απλα να κανεις κατακρατηση.η κολλητη μου το τελευταιο μηνα(στα μεσα σεπτεμβριου)επειδη αρχισε κ κρυωνε ο καιρος,δεν μπορουσε να βαλει παντοφλες καλοκαιρινες κ πηγαμε μαζι να παρει σπορτεξ για οσο καιρο της εμεινε.τα ποδια της κατω χαμηλα ηταν σαν φρατζολες ψωμι :D:D:D φοραει νουμερο 38 κ εννοειται οτι δεν της εμπαινε με τιποτα.τελικα καταφερε να μπει στο 42 :shock::shock: κ επειδη δεν ειχε γυναικεια σπορτεξ τετοιο νουμερο πηρα αναγκαστικα αντρικο....απο την μια γελουσαμε αλλα η καημενη ειχε ζορι με τετοιο πρηξιμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν ειναι ετσι ευτυχως,δε μενει βαθουλωμα.παιρνω τηλ το γιατρο μου εδω κ καμια ωρα κ δε τον βρισκω.κ τα χω παρει πολυ.θελω να μου πει τι ωρα να παω αυριο

θελω να τον ρωτησω κ για τις συσπασεις που αισθανομαι γιατι ωρες ωρες αισθανομαι κ κατι παναλαφρα πονακια στη κοιλιτσα μου.

αμαν πια!πρεπει να παω στο νοσοκομειο για να τον βρω η να περιμενω να ρθει το βραδακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Μάχη μου!!! Με γειά ο καναπές!!

Μπήκες στον μήνα σου ε?? Πώ πώωω!!!Πέρασε ο καιρός!!! Με το καλό να έρθει η μέρα να γεννήσεις!!!!!

Άννα μου μπορεί να είναι σε καμιά γέννα... πάρε ξανά αργότερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...