Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 10! Στην τελική ευθεία!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!!!

Μαρακι παλι σε περιορισμό είσαι; Αχ.. δυστηχως για εμένα οι 30 εβδομάδες δεν είναι ασφάλεια μιας και η ρίξη μπορει να γινει ανα πασα στιγμή ειδικα τωρα και θα πρεπει να προλαβουμε!! Αλλα αφου εφτασα μεχρι εδώ με τοσες δυσκολίες, πλεον πιστευω πως όλα θα πανε καλα!!!!!!! 

Ελις με το καλο να το δειτε!!!! Εμεις αυριο εχουμε και ανυπομωνώ!!!!!!

Χαχα Σισσυ φυσικο είναι!! Αφου το μυαλο μας μερα νυχτα στα ζουζουνια μας είναι!!!!! Νωρίς δεν είναι για να σου ζητάει διακοπές; Πω πω; Φαντάζομαι τι θα επακολουθήσει!

Να σας ρωτησω, μια φιλη μου ειπε πως στο Ελενα δεν αποστειρώνουν μπιμπερο και θήλαστρα επειδή υποστηρίζουν αποκλειστικά τον θηλασμο χωρίς τεχνιτα μέσα!! Ξέρει καποια αν ισχύει; Εγω στην Μαρινα δεν ειχα καθόλου γάλα, της εδινα συμπληρωμα ξενο, την θήλαζα και παλευα και με το θήλαστρο για να κανω παραγωγή. Πρέπει να παρω μαζι μου ξένο γαλα στην περιπτωση που ξαναπαθω τα ιδια ή εχουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερααα κοριτσακια τι κανετε??

Εγω πριν λιγο σηκωθηκα με την πλατη μου στην ιδια καταστααση...να ποναει σαν να μην ξαπλωσα καθολου...κ το βραδυ παλι να σκαω απο τη ζεστη...

Σισι μου που να μεγαλωσει η μικρη σας...αν απο τωρα ζητα διακοπες... :D:D:D

Ελισαβετ μου με το καλο να δειτε το μπεμπακι σας,περιμενουμε νεακια!!!

Μαρακι μου κ γω ζεσταινομαι πολυ,διψαω,ποναει η πλατη μου γενικα ολο κατι εχω....

Μαρια μου μην στεναχωριεσαι λιγες μερουλες θα ναι ..αστο το κοριτσι να κανει κ αυτο τις διακοπες του :):):):):) !!!!!!!!!

Αρας κ μενα ο γιατρος μου μονο την αμοξιλ συστηνει...

Φιλακια στις υπολοιπες γκαστρουλες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαράκι,

Καλημέρα Μιχαέλα, έχεις δίκιο χάθηκε η Ευγενία, αλλά και το Χριστινάκι...

Άσε καλυτερα, στα 14-15-16, θα ζητάει διακοπές και θα το εννοεί!!2 Η δικιά μου πρώτη φορά μου είπε ότι θέλιε να πάει μόνη φέτος για λίγες μέρες Χαλ/κη με τους φίλους της και μ΄εχει λούσει κρύος ιδρώτας

Καλημέρα και στα υπόλοιπα κορίτσια που μόλις μπήκαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κατερινάκι...με καταλαβαίνεις απόλυτα...

Ελις μου κι η δικιά σου ζητάει διακοπές ε?

Εχετε δίκιο για την Ευγενία και την Χριστινα...έχουν μέρες να μπουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα!!

Μαρια χαιρομαι που εισαι καλα κ ελπιζω να συνεχισεις ετσι καλη μου!Οσο για το κοριτσακι σου,αναγκαστικα θα κανεις υπομονη 4 μερουλες...

Αρας καλημερα.Δυστυχως ουτε για την αντιβιωση ουτε για το λευκωμα γνωριζω να σου πω.Πλησιαζετε ομως κ ευχομαι ολα να πανε καλα ;)

Μιχαελα ηθελε διακοπες η μικρη σου ε??Αφου συμβιβαζεται με εναν υπνο στη γιαγια της παλι καλα.... ;););)

Καλημερα Ελισαβετ μου!Καλο γιατρο σημερα!Θα περιμενουμε νεα!Λογικο ειναι να μη μπορεις να σηκωθεις,οσο πλησιαζεις βαραινει το σωμα κ δεν ειμαστε για πολλα πολλα.Εγω απο τη μια μερα στην αλλη εχω φοβερη διαφορα.Πλεον δε μπορω να κανω τιποτα απολυτως.

Μαρακι πως εισαι καλη μου?Απο τις 6:30 ξυπνια?Κοιμησου το μεσημερακι να αναπληρωσεις!

Καλημερα Κατερινα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτα σκεφτομαι κοριτσια κ τρελενομαι η δολια μανα....κ τωρα που θα τις κανω δυο....τρεχατε γειτονοι :lol::lol::lol: να τα εχει μωρε η παναγιτσα γερα κ τα μυαλα στην θεση τους κ ολα θα τα κανουν.αυτο λεγαμε τις προαλλες με μια φιλη...εμεις σαν παιδακια αλλα κ σαν εφηβες ειμασταν πολυ ψαρωμενα....τωρα τα βλεπεις ολα εχουν ξεφυγει...κ σε 10 χρονια ακομα χειροτερα.οι εποχες συστυχως ή ευτυχως αλλαζουν.

μαρια αυτο που ρωτας για το γαλα....μιλησε με τον παιδιατρο σου να σου συστησει καποιο κ οταν ερθει η ωρα κ δεις οτι δεν μπορεις να παει να σου το παρει καποιος.κ εφοσον δεν εχουν αποστειρωτες θα πρεπει να εχεις ενα σακο με ολα τα συνεργα...αποστειρωτη,βραστηρα,θερμος κ μπουκαλια ειτε στο αυτοκινητο ειτε κ μαζι σου ωστε οταν χρειαστει να τα χρησιμοποιησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhμερα ομορφες!!!!

τι κανετε;

Εγω σημερα δεν λειτουργω...εχει μπει ο εγκεφαλος σε κατασταση νιρβανα που λενε....χωρις πλακα!!

Ελλη μου δυσκολα..αλαλ και πως να αρνιθεις οταν ειχε μια τοσο καλη πορεια στο σχολειο..δεν ξερω..

απο την αλλη θα πρεπει να καταλαβει του ςλογους σου και να μη νομιζει οτι δεν την αφινεις επειδη δεν την εμπιστευεσε...κατι πολυ δυσκολο να εξηγησεις σε ενα 15 χρονο..

πως μπορει να τηνς εχεις μεν απολυτη εμπιστοσυνη..αλλα ειναι αλλοι οι λογοι για την αρνιση σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελις μου δυσκολη η θέση σου...θα βρειτε καποια συμβιβαστικη λυση που θα πάει...

Σοφακι μου καλημερα...εισαι καλυτερα σημερα? Μακαρι να καταφερω να κοιμηθω αργοτερα..Κοιμηθηκα βεβαια σχετικα νωρις χθες και οταν με παιρνει ο ύπνος στην αρχη πέφτω σε ληθαργο...

Μιχαέλα μου αλοιμονο μας σε 10 χρονια τι θα μας ζητανε...αλλα ειναι αυτο που λες..να ειναι γερα και να εχουν αρχες και ολα τα αλλα θα τα βρουμε...

Καλημερα Χρυσα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελις αν θυμαμαι καλα 14 ετων δεν είναι μονο η κορη σου; Απο τα 14 ζητάνε διακοπες με φιλους; ωωωω..και εχω και δυο κοριτσια!! δεν με βλέπω καθόλου καλα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου 15,5 είναι και φυσικά λέει ότι είναι 16 :lol::lol::lol: Ε! ως τα 18 θα το έχω πάρει απόφαση και θα της το επιτρέψω. Τι είναι 2 χρονάκια?? :lol::lol::lol:

Το πρόβλημα είναι ότι πολλοί γονείς είναι πολύ πιο ελαστικοί και το παιδί κάνει την σύγκριση και θεωρεί ότι είναι "καταπιεσμένο". Εγώ της πρότεινα να έρθουν στο εξοχικό μας στην Χαλ/κη και θα τους πηγαίνουμε εμείς να τους αφήνουμε στα beach bar και θα τους "μαζεύουμε" αντίστοιχα. Αλλά θα κοιμούνται σπίτι και θα έχουμε εν μέρει τον έλεγχο. Είναι το μέγιστο που μπορώ να κάνω. Μόνη δεν την αφήνω σε καμία περίπτωση και ας είμαι η πιο συντηριτική μάνα. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Τι καιρος ειναι αυτος;Ξυπνησα και αρχισε να βρεχει!Ευτυχως προλαβα να μαζεψω τα ρουχα απ'τα σχοινια...

Ξυπνησα στις 10 σημερα,εκλεισα το 10ωρο μου.Μιλαμε τετοιο βαρυ υπνο πρωτη φορα κανω τωρα στην εγκυμοσυνη.Συνηθως κοιμομουν ελαφρυα.Τα ξημερωματα ομως σηκωθηκα για τουαλετα και μετα ενοιωθα μεσα στον υπνο μου καθε 10 λεπτα να εχω συσπασεις... :? Αν συνεχισουν και τωρα θα παρω παλι την γιατρο μου μηπως παρω και γιουτοπαρ αντι ουτροτζεσταν.Θελω να το αποφυγω οσο μπορω να το παρω,οποτε θα καθισω ολη μερα στον καναπε σημερα... :roll:

Κοριτσια εμενα για το αλατι μου ειπε η γιατρος μονο τις μερες που θα βαλω την ενεση να το αποφυγω.Αλλα και το καλοκαιρι που ειχα παρει 20 μερες κορτιζονη για το αυτι μου,δεν ειχα κοψει τελειως το αλατι.Και δεν ειχα πρηστει καθολου...Δεν πρηζεσαι μονο με λιγες μερες κορτιζονη ή μια ενεση,θελει μακροχρονη χρηση...

Μαρια τι κανεις κοπελα μου;Πολυ χαιρομαι που εισαι καλα.Ολα καλα θα πανε μεχρι τελος,δεν σου εμεινε πολυ ακομα,υπομονη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελλη μου δεν νομιζω πως εισαι συντηριτικη ή αυστηρη.απλα ειναι οπως τα ειπες...επειδη καποιοι γονεις ειναι πιο χαλαροι εσυ στα ματια της κορης σου φαινεσαι αυστηρη.παντως την ιδεα σου με το σπιτι την βρισκω μια χαρα αλλα κ παλι δεν μπορεινα το καταλαβει γιατι θα νομιζει οτι θα θελει να την ελεγχεις.

καποτε ετσι δεν μας ελεγαν οι μανες μας?....οταν γινεις μανα θα με καταλαβεις....

απλα δωστης της να καταλαβει οτι δεν την αφηνεις οχι γιατι δεν εμπιστευεσαι αυτην αλλα γιατι δεν εμπιστευεσαι τους γυρω,τους ξενους.οσο καλο κ αν ειναι ενα παιδι...αν ειναι να παει κατι στραβα...γινεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο την μια 15,5 μου φαινεται μεγάλη, σαν ηλικία εννοω αλλα απο την αλλη σαν μαμα μου φαίνεται πολυ μικρη!! Πάντως μπράβο σου που την συγκρατείς ακόμα, ειδικα με την ελευθερία που δίνουν αλλοι γονεις στα παιδια τους!!! Ελπιζω να τα καταφέρω και εγω το οταν τα κοριτσια μου φτασουν σ'αυτη την ηλικια!!!

Μπεμπουλινο εγω θα σου προτεινα να παρεις ενα τηλεφωνακι τον γιατρο σου να τον ενημερωσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελισαβετ μου δε σε βρισκω καθολου αυστηρη.Στη θεση σου ουτε εγω θα την αφηνα.Ειναι αρκετα μικρη ακομη για να κανει μονη της διακοπες.Αλλα οντως υπαρχουν καποιοι γονεις ποοοολυ χαλαροι κ κανουν ολους τους υπολοιπους να φαινονται τερατα αυστηροτητας :evil::evil::evil:

Καλημερα Νικη μου.Συνεχισε να ξεκουραζεσαι αλλα καλου κακου παρε κ ενα τηλ τη γιατρο σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελις μου πολύ καλή η πρόταση σου...είναι μια μέση λύση...ελπίζω να την δεχτεί η κόρη σου..

Συμπεθέρα πάρε την γιατρό σου οπωσδήποτε και καλύτερα να παρεις το γιουτοπαρ να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου...τι μόνο εγω να είμαι με ταχυκαρδία και τρέμουλο? Θέλω συμπαράσταση!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς αυτά που λέτε σκέφτομαι κορίτσια και ΄γω. Θα κάνω αυτό που νομίζω σωστό για εκείνη και "καλύτερα να θυμώσει λίγο μαζί μου, παρά να τραβάω εγώ τα μαλλιά μου εκ των υστέρων" που έλεγε παλιά η μανούλα μου (άσχετα αν τότε δεν την καταλάβαινα τότε)

Νίκη γι΄αυτό τους έχουμε τους γιατρούς, μην αισθάνεσαι φορτική, παρε καλύτερα ένα τηλ και ρώτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia

ellis mou tha sumfwnhsw mazi sou oso anafora tis diakopes tis korhs sou

beboulino pare ton giatroulh sou thl...

egw den mporw pali na koimhthw swsta..etsi k ksupnhsw (panta 3 me 3.30) meta dinopathw thellw na koimhthw k den mporw me tpt...oufffff

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια μολις την πηρα.Μου ειπε να παιρνω μισο γιουτοπαρ καθε 8 ωρες να δουμε πως θα παει. :roll: Φοβαμαι ομως μην με πιασουν ταχυπαλμιες,εχω ηδη καμια φορα λογω θυροειδη ....Γενικα φοβαμαι να το παρω... :roll: Τι να κανω; :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη εφοσον σου ειπε μισο να το παρει κ απλα παρακολουθα το..απλα μην αγχωνεσαι κ να εισαι ηρεμη γιατι κ οι ταχυπαλμιες καμια φορα προερχονται κ απο το ζορι μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου δοκίμασε το...στην αρχή μπορεί να νιώθεις κάποια δυσφορία μετά το συνηθίζεις...Εγώ παίρνω ένα σωστό για αυτό με πιάνει τόσο πολύ η ταχυκαρδία...Σου προτείνω να φας καλά πριν το πάρεις...εγω έτσι παρατηρησα ότι δεν είναι τόσο έντονα τα συμπτώματα...Ειναι για το καλό του μωρού σου, αυτό να σκέφτεσαι...Εμένα μπορεί να με ενοχλεί αλλά του έχω τεραστια ευγνωμοσύνη γιατι χωρίς αυτό δεν ξέρω πως θα τα κατάφερνα ως εδω!! :lol:

Καλημέρα Μαίρη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...