Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πότε αρχίζουμε να πλένουμε δόντια?????????


Recommended Posts

Μανούλες η μικρή μου έχει ήδη 4 δόντια κ βγάζει τώρα κ άλλα 4 ταυτόχρονα!!!!!!!!!!!!! :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o ....Φαντάζεστε τι σημαίνει αυτό.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: !!Αλλά άλλο είναι το θέμα μου τώρα...

Πότε αρχίζουμε να τα πλένουμε?!!!!!!

Χωρίς οδοντοκρέμα εννοείται!!!!!!Σωστά?!

Να αρχίσω ή είναι νωρίς??

Είμαστε σχεδόν 11 μηνών!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπως τα λενε κ τα κοριτσια!Απο το 1ο δοντακι !!

Οσο πιο νωρις τοσο πιο καλα, γιατι τους γινεται κ καθημερινη συνηθεια ;) περα απ΄το θεμα της στοματικης υγειινης!

Εγω αργησα λιγο γιατι δεν ειχα ρωτησει κ δεν ηξερα κ ξεκινησα οταν η μικρη ηταν γυρω στους 15 μηνες κ ειχε 4 δοντακια...ειχα δοκιμασει αρχικα γαζα με νερο αλλα οποτε επιχειρουσα να της τα καθαρισω δεν ανοιγε το στομα κ με δαγκωνε :? ...

Οποτε ειπα να δοκιμασω οδοντοβουρτσα(Βρεφικη!Με σκετο νερακι)

κ ολα πηγαν τελεια :D;) ,ειναι η καλυτερη της ωρα το πλυσιμο των δοντιων!Τις τα πλενω στην αρχη εγω καλα καλα κ μετα την κρατει εκεινη κ τα πλενει...βασικα παιζει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένε από την πρώτη στιγμή, αλλά ένας λόγος είναι! Καλό είναι να το συνηθίσει από νωρίς. Εμένα το βραδινό πλύσιμο το βαριούνται μερικες΄φορές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω αρχισα να του δινω οδοντοβουρτσα μετα τους 18μηνες πριν τον επερνα μαζι μου να με βλεπει να πλενω τα δοντια και τωρα την παιρνει και κανει οτι κανω ετσι μαθαινει στη διαδικασια ετσι οταν φτασει στην ηλικια που καταλαβαινει γυρω στα 3 να του εχει γινει συνηθειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...