Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν ξερω τι τιτλο να βαλω ???


Recommended Posts

Για να μην τα πολυλογο θα σας παω κατεφθιαν στο θεμα. Σημερα εγινα μαρτιρας σε ενα σκινικο που αν δεν το ειχα δει και ακουσει η ιδια μου δισκολα θα πιστεβα πος μια γιαγια μπορει να ξεστομισει τετιες κουβεντες για το εγγονι της...

Τα πεθερικα μου κανουν παρεα με εναν σιναδελφο του πεθερου μου και την γυνναικα του εδω και πολλα χρονια, αυτοι εχουν 3 παιδια και σημερα το ενα απο αυτα (η κορη τους) βαφτιζε το 10 μηνον κοριτσακι της. Ειμασταν ολοι καλεζμενοι αλλα δεν πιγε κανενας μας τελικα γιατι την περαζμενη ευδομαδα μαλοσαν αγρια για το ονομα του παιδιου. Γενικα οι σχεσοις τους ειναι πολυ ασχιμες και η κορη εχει παει με το μερος του αντρα της :roll::roll: Περιεργο το θεορουσα μεχρι και σημερα αυτο..

Να σημιωσω πος εχουν πρικισει χοντρα την κορη και απο την πλεβρα του γαμπρου τπτ. Λεγοντε πολυ βαριες κουβεντες και απο τις δυο μεριες αλλα αυτα που ακουσα σημερα ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ οσο πικραμενος και να εισαι...

Καθομασταν λιπον το μεσημερη στο σπιτι τον πεθερικον μου στο χωριο και τρογαμε στο μπαλκονι οταν σκανε μιτη αυτο το ζεβγαρι, πιραν τους δρομους σημερα για να ξεχαστουν και επιδι κανου πολυ παρεα με τα πεθερικα μου ηρθαν ακαλεστη και καταστενοχοριμενοι. Μεχρι εδω ολα καλα θα μου πιτε??

Δεν προλαβαν να κατσουν και χτιπαει το κινιτο της γιαγιας, το σικονει και μαλον ηταν καπια σιγγενης τους, γυνναικα ηταν παντος..

Σικονετε απο το τραπεζει η γιαγια και αρχιζει να οριετε να λεει πος η κορη της ειναι ενα βοδι και πος πλεον εχει μονο 2 παιδια και μετα αρχισαν οι καταρες.........Τα σκεφτομε παλι και ανατριχιαζω.....

Λογια της γιαγιας- Ετσι οπος το βαφτισε σημερα ετσι να το νεκροφιλησει, μονο τοτε θα ευχαριστιθω.......Να εχου αυτοι κυδια και εγω θα βαλω μια μπαντα να παιζει απο πισω, να το χασει το παιδι της, να το δει νεκρο................Εγω τα εχασα και εντελος αφθορμιτα εβαλα τα κλαματα και λεω της πεθερας μου.

Κανε την να σταματησει δεν μπορω να ακουω τετιες κουβεντες για ενα μωρο....

Σας μιλαω φωναζε την ακουσε ολο το χωριο και εμεις φισικα μιναμε με το στομα ανιχτο αλλα αυτο που με εκνεβρισε μετα ηταν η πεθερα μου που οταν μπικα μεσα να αλαξω το μωρο ηρθε απο πισο και μηναμε μονες. Της λεω και εγω πος εχω χασει πασα ιδεα για την φιλη της και πος αν ηταν η μανα μου και μαθενα πος εχει ξεστομισει τετιες κουβεντες θα την σκοτωνα με τα ιδια μου τα χερια, και τι μου λεει??

Τα ειπε πανο στα νεβρα της :o:o:o Για πιτε μου και εσοις ρε κοριτσια γιατι θα τρελαθω επιτρεπετε πανο στα νεβρα μας να λεμε τετιες κουβεντες???? Και να σας πω κατι δεν ηταν καθολου πανο στα νεβρα της γιατι μετα το σινεχισε στο ιδιο στιλ απλα δεν φωναζε τοσο. Εγω φισικα σικοθικα και πιγα μια βολτα με τα παιδια μου γιατι δεν αντεχα να ακουω αλες καταρες για ενα μωρο που δεν εφτεκσε σε τπτ στην τελικη...

ΥΓ..Ειπα δεν θα μακριγορισω αλλα τελικα το εκανα, σας ζητω σιγνωμη και ακομι πιο μεγαλη σηγνωμη για τα παραααααα πολλαααααααα ορθογραφικα λαθοι μου, αυτες που με γνοριζουν καλιτερα ξερουν γιατι........... :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ειμαι ακομι σοκαριζμενη και πλεον δεν της δινω κανενα ελαφριντικο οτι και να της εχει κανει η κορη της.......Σημερα λατρεψα ακομι περισοτερο την μανουλα μου γιατι ειμαι σηγουρη πος θα προτιμουσε να εχει πεθανει παρα να ξεστομισει τετιες κουβεντες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστευω ότι χειρότερα λόγια δεν έχω ακούσει.

Ελπίζω να μην τα μάθει ποτέ η κόρη της γιατί θα στεναχωρηθεί πάρα πολύ.

Ότι και να έχει γίνει τέτοια λόγια δεν λέγονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λες τωρα κοπέλα μου!!!!

Ο Χριστός και η Παναγία!!!!

Τι λογια ειναι αυτα;;;;;;;;;

Ποια νευρα και μαλακιες;;;;;;;;

Τα μωρα ειναι οι μονοι αγγελοι στη Γη και ευχεται τετοια πραγματα;;;;;

Πώς δεν της ειπες τιποτα εκεινη την ωρα, εχεις μεγαλη αυτοσυγκρατηση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πιστεύω στα μάτια μου με αυτά που διαβάζω :shock::shock::shock: .Αυτή η γυναίκα έχει απίστευτη κακία μέσα της...Σατανάς είναι..Απορώ πώς η πεθερά σου κάνει παρέα με τέτοιο άνθρωπο.....Τέτοιοι άνθρωποι ντροπιάζουν το είδος μας...ΚΡΙΜΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα εδω πληρωνονται κοριτσακι μου!απο καπου θα τα βρει μπροστα της ολα αυτα που λεει και κανει!ας ειναι γερο το μωρακι και αυτη θα το πληρωσει και πολυ ακριβα μαλιστα!!!!!!ντροπη της!!!!!!!!.αυτοι οι ανθρωποι ειναι για λυπηση!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτα τα λογια δεν τα λες ουτε στον χειροτερο εχθρο σου...πολυ μαλακο η γυναικα..πραγματικα σοκαριστηκα κ μονο που το διαβασα...αν ημουν εκει το λιγοτερο που θα εκανα θα ηταν μια σφαλιαρα μεσα στο στομα..τερατα!! αλλα δεν πειραζει απο τον θεο θα το βρει γιατι ολα εδω πληρωνωντε!!!

ο θεουλης να εχει καλα το παιδακι να ειναι παντα γερο κ ευτυχησμενο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ευχεται μονο αυτη η γυναικα(γιατι ουτε μανα,ουτε γιαγια μπορω να την αποκαλεσω)την ωρα που ξεστομουσε αυτα τα λογια να ηταν κλειστοι οι ουρανοι κ να μην εφτασαν τα λογια εκει ψηλα...γιατι υπαρχει κ θεος!!!ξερω κ εγω μια τετοια γυναικα(την μανα του πατερα μου) που καποτε ευχηθηκε να νεκροφιλησει το παιδι της(τον πατερα μου) κ τελικα μετα απο μερικα χρονια....το καταφερε!θεος να φυλαει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Χριστός κι η Παναγιά... Τι γυναίκα είναι αυτή? Πως μπορείς να ξεστομίζεις τέτοιες κουβέντες, για κάτι που δεν το εύχεσαι ούτε στο χειρότερό σου εχθρό. ΝΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ο Θεός να μη την πάρει στα σοβαρά γιατί αλλιώς είναι σίγουρο ότι θα το πληρώσει πολύ ακριβά, όλοι παίρνουμε στο τέλος ότι μας αξίζει ανάλογα τις πράξεις μας :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Χριστός και η Παναγία και οι δώδεκα απόστολοι!!!!!!!!!

:o:o:o Το μόνο που έχω να πώ είναι ότι η κατάρα είναι γαϊδάρα και γυρνάει στον ιδιοκτήτη της!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω σοκαριστει :shock::shock::shock:

Ειναι δυνατον....μα οτι και να σου εχει κανει ο αλλος τετοιες καταρες για την ψυχουλα δεν τις λες...ουτε καν τις σκεφτεσαι....

Ειλικρινα ειναι απαραδεκτη, τι να πω...εχω παθει σοκ...υπαρχουν τετοιοι "ανθρωποι".....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λες βρε Εύη? αυτά τα λόγια δεν λέγονται ούτε για τον εχθρό σου!!!! :o:o:o:o:shock::shock::shock::shock::shock::shock::evil::evil::evil::evil::evil: .....

εγώ θα είχα σηκωθεί και θα είχα φύγει και θα έλεγα στην πεθερά να αλλάξει την φίλη της!!!!.....

απορώ και με την πεθερά σου πώς έχει μια τέτοια φίλη!!!!!

τα διάβαζα και ανατρίχιασα!!!!................και γιατί όλα αυτά? για ένα όνομα? ....

θα πρέπει να το σκεφτεί καλά μήπως και οι κατάρες της γυρίσουν πάνω της.......!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Χριστός και η Παναγία και οι δώδεκα απόστολοι!!!!!!!!!

:o:o:o Το μόνο που έχω να πώ είναι ότι η κατάρα είναι γαϊδάρα και γυρνάει στον ιδιοκτήτη της!!!!!!!!

Αυτο ηταν και το μοναδικο που της ειπα πρην φιγω, πος οι καταρες γιριζουν παντα πισο σαυτον που της κανει και ιλικρινα το ευχομε να ειναι ετσι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λες βρε Εύη? αυτά τα λόγια δεν λέγονται ούτε για τον εχθρό σου!!!! :o:o:o:o:shock::shock::shock::shock::shock::shock::evil::evil::evil::evil::evil: .....

εγώ θα είχα σηκωθεί και θα είχα φύγει και θα έλεγα στην πεθερά να αλλάξει την φίλη της!!!!.....

απορώ και με την πεθερά σου πώς έχει μια τέτοια φίλη!!!!!

τα διάβαζα και ανατρίχιασα!!!!................και γιατί όλα αυτά? για ένα όνομα? ....

θα πρέπει να το σκεφτεί καλά μήπως και οι κατάρες της γυρίσουν πάνω της.......!!!!

Να σου πω την αληθια την ιδια απορια εχω και εγω πλεον, πως κανει παρεα με εναν τετιον ανθρωπο??

Ανθρωπο??? Μαγισα να λεω καλιτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

από Evi.D » Δευτ Μάιος 09, 2011 12:14 pm

Νάσια* έγραψε:

Ο Χριστός και η Παναγία και οι δώδεκα απόστολοι!!!!!!!!!

Το μόνο που έχω να πώ είναι ότι η κατάρα είναι γαϊδάρα και γυρνάει στον ιδιοκτήτη της!!!!!!!!

Αυτο ηταν και το μοναδικο που της ειπα πρην φιγω, πος οι καταρες γιριζουν παντα πισο σαυτον που της κανει και ιλικρινα το ευχομε να ειναι ετσι....

Αχ Εύη μου ας ευχηθούμε καλύτερα να την συγχωρέσει ο Θεός γιατί αυτή η γυναίκα (ο Θεός να την κάνει) καλώς ή κακώς έχει παιδιά και εγγόνια και είναι κρίμα τις δικές της αμαρτίες να τις πληρώσουν όλοι μαζί!!!!!

Πάντως θαυμάζω την ψυχραιμία σου...εγώ θα την είχα προσβάλλει, δεν νομίζω ότι θα μου την γλίτωνε! Και η πεθερά σου όμως...απορώ πώς της επιτρέπει να μπαίνει μέσα στο σπίτι της και να δίνει τέτοιο παράδειγμα στα παιδιά της!!!!! Και να προσπαθεί και να την δικαιολογήσει κι από πάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου ανατρίχιασα..τα διάβαζα και βούρκωσα..τόοοση κακία??Απαράδεκτο...

Μα πώς είναι δυνατόν να μπορέσει να ξεστομίσει τέτοια λόγια?? Έλεος...

Ο Θεός να φυλάει την κοπέλα και το μωράκι της και ας δείξει έλεος στη μάνα της...

Μάνες σου λέει μετά..εμ δεν είναι όλες όσες γεννούν παιδιά μάνες...

Ντρέπομαι σαν γυναίκα και σαν μάνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ευχεται μονο αυτη η γυναικα(γιατι ουτε μανα,ουτε γιαγια μπορω να την αποκαλεσω)την ωρα που ξεστομουσε αυτα τα λογια να ηταν κλειστοι οι ουρανοι κ να μην εφτασαν τα λογια εκει ψηλα...γιατι υπαρχει κ θεος!!!ξερω κ εγω μια τετοια γυναικα(την μανα του πατερα μου) που καποτε ευχηθηκε να νεκροφιλησει το παιδι της(τον πατερα μου) κ τελικα μετα απο μερικα χρονια....το καταφερε!θεος να φυλαει!!!

Διστιχος ξερω αλη μια τετια γυναικα, την νυφη της γιαγιας μου (απο τον αδερφο της)..Οταν πεθανε η γιαγιακα μου που ειχε πραγματικα καρδια μικρου παιδιου, τοσο ακακος ανθρωπος ηταν, περασε μια μερα αυτη η μαγησα (ετσι την αποκαλη ο μπαμπας μου) κοντοσταθικε εξω απο το κλιστο πλεον σπιτι τησ γιαγια μου και λεει στον εαφτο της.

Τελικα ολες η καταρες μου επιασαν.............Την ακουσε η γητονισα και μας το ειπε και μετα ειχε τα μουτρα να ερθει στα 40 της και να κλαιει...

Πρην απο τον θανατο τησ γιαγιας μου ειχε προιγιθει ο θανατος του θειου μου 43 χρονον κατι που κουρελιασε την γιαγια μου και δεν ηταν ποτε ξανα η ιδια γυναικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Χριστός και η Παναγία και οι άγιοι Πάντες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Καλέ ανατρίχιασα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τι λόγια είναι αυτά; Μα και γιαγιά να μην ήταν, μα και η στρίγγλα γειτόνισσα, δε λες τέτοια πράγματα. Πω πω, τρόμαξα, τα διάβαζα και μου σηκώθηκε η τρίχα κάγγελο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...