Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγω φταιω που γινομαι εξαλλη;;;;


Recommended Posts

κοριτσια θελω τη γνωμη σας,εχω εκνευριστει και θελω καπου να τα πω,σημερα η κουνιαδα μου κανει παρτυ για τα γενεθλια του μεγαλου της γιου,εντωμεταξυ απο την αρχη μας ειχε πει οτι δεν θα ειμαστε καλεσμενοι επειδη θα καλεσει μονο τους συμμαθητες του γιου της γιατι μαζευονται 20 παιδια και δεν θελει αλλα,δεν μου αρεσε αλλα δεν ειπα τιποτα,σημερα μαθαινω οτι καλεσε του κουνιαδου μου τον μικρο που ειναι στην ιδια ηλικια με τον γιο της και τους ειπε ας ερθει και η μικρη γιατι θα ειναι και η μικρη της κουνιαδας της,για εμας ουτε κουβεντα εχω ενοχληθει αφανταστα γιατι εγω παντα τους προσκαλω ασχετα αν και εγω στον μεγαλο μου προσκαλω τους συμμαθητες του,δηλαδη τα δυο παιδακια που ειναι και του αδερφου της κιολας την εμποδιζουν και την επιβαρυνουν;;ή μηπως φοβηθηκε μην παω κι εγω ετσι κι αλλιως θα αφηνα τα παιδια και θα εφευγα,ο αντρας μου λεει να μην ασχοληθω και να μην δωσω διασταση στο θεμα αλλα εγω τα εχω παρει και σε λιγες μερες που ειναι και το δικο μας παρτυ κι εγω δεν προκειται να τους προσκαλεσω,τι λετε κι εσεις;;μηπως ειμαι εγω η παραλογη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σιγουρα δεν εισαι παραλογη,ακομη και μονο συμμαθητες να ηταν θα επρεπε τα ξαδερφακια να ειναι οι πρωτοι καλεσμενοι :( αλλα θα ηθελες να πατε καπου που δεν ειστε ευπροσδεκτοι??Αν και σε καταλαβαινω απολυτα που εισαι στεναχωρημενη και οργισμενη εγω στη θεση σου θα τους καλουσα κανονικα για να της δειξω την ανωτερωτητα μου και μαλιστα θα το ελεγα και σε αυτην και στον αντρα της και στα παιδακια(μπορει να μην τους το πει οτι τους καλεσες...) και να παριστανεις οτι δεν τρεχει τιποτα.Μην αφηνεις την μικροψυχια της να την πληρωσουν τα ξαδερφακια ειναι κριμα δεν συμφωνεις? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με τη Γκουζελίνα, μην απομακρυνθούν τα παιδιά απ' τα ξαδελφάκια τους για τη δική της τη βλακεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι παραλογο αυτο που εκανε η κουνιαδα σου και απαραδεκτο. Εγω θα το εκανα θεμα και θα της ελεγα οτι με ενοχλησε.

Στο παρτυ μου δεν θα τους καλουσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις απολυτο δικιο να τα εχεις παρει!!!Ελεος πια...τι ανθρωποι???Μα τα παιδια του αδερφου της δεν ηθελε???Τι να πεις???Τι στο καλο θα της ετρωγαν τα τυροπιτακια????Γρρρρρρρρ νευριαζω!!!!!

Εγω στη θεση σου θα της το ελεγα ευθεως...και ειλικρινα δε νομιζω να την ηθελα στο δικο μας παρτυ..αυτην ομως...τα παιδακια δεν φταινε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου κι εγώ είμαι της άποψης ότι δεν θα έπρεπε τα ξαδερφάκια να απομακρυνθούν αλλά ειλικρινά (και συγνώμη που θα το πώ έτσι χύμα) η κουνιάδα σου είναι μεγάλη γαϊδούρα!!!!! Κι εγώ θα νευρίαζα πάρα πολύ και μάλλον δεν θα την καλούσα ούτε κι εγώ στο δικό μου πάρτυ (με την ίδια ακριβώς δικαιολογία) μπας και καταλάβει ότι φέρθηκε απαράδεκτα...διαφορετικά δεν νομίζω να καταλάβει ότι δεν φέρθηκε σωστά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου σας ευχαριστω ολες για τη στιριξη,το ξερω οτι δεν φταινε τα παιδακια αλλα και τα δικα μου παιδακια δεν εφταιγαν ετσι δεν ειναι,και με ρωτουσε ο μεγαλος μου μαμα γιατι δεν μας καλεσαν και εμας στο παρτυ;;αντε να του εξηγησω........εγω ετοιμη ειμαι να της το πω και με την πρωτη ευκαιρια θα τα ακουσει και δεν με νοιαζει αν παρεξηγηθει αλλα και ο αντρας μου λεει να μη δωσω σημασια και ειναι μαζι μου στο να μην την καλεσω στο παρτυ μας,Guzelina ειμαι τοσο νευριασμενη μαζι της που δεν ξερω αν μπορω να δειξω ανωτεροτητα και θελω κιολας να μου ζητησει το λογο εκει να δεις τη θα γινει

sophiak ειδες τι ανθρωπος ειναι;;αστα να παει,μπορει να φοβηθηκε μην της φαμε τα τυροπιτακια που λες κι εσυ :lol: ειχε πολλα παιδια λεει και τα ανηψια της θα της ηταν βαρος ασε με ειμαι μεσα στα νευρα.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια μου και λιγα λες ετσι ακριβως ειναι και δεν προκειται να καταλαβει οτι εκανε λαθος μιας και παντα οτι κι αν κανει αυτη ειναι το σωστο,ας το σκεφτει αυτη καλυτερα το αν θα απομακρυνθουν τα ξαδερφια αυτη τα εκανε σκατα σορυ για την εκφραση και εγω καθομαι και στεναχωριεμαι αυτη εχει τη συνειδηση της καθαρη............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά η δικαιολογία που σου έδωσε για τον λόγο που σας απέκλεισε από το πάρτυ τους είναι τουλάχιστον γελοία!!!!!! Τζάμπα στεναχωριέσαι και χαλάς την καρδιά σου γιατί αυτή χαμπάρι δεν θα πάρει! Απλά καμιά φορά εγώ σκέφτομαι ότι και η πολύ ανωτερότητα βλάπτει...σε ανάλογες περιπτώσεις π.χ. λέω θα γίνω κι εγώ μουλάρα και θα φερθώ έτσι και να πάν να γ........!!!!!!!! Το χειρότερο είναι ότι ο γιός σου είναι αρκετά μεγάλος και καταλαβαίνει και στεναχωρέθηκε ο καημένος που δεν τον κάλεσαν τα ίδια του τα ξαδερφάκια!!!! Και πώς να τα μπαλώσεις??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε Νασια μου μονο καταλαβε αφου στην αρχη μου λεει τοτε δεν θα τον καλεσουμε στο δικο μου παρτυ και μετα το ξανασκεφτηκε το καημενουλι μου και λεει οχι μαμα ας τον καλεσουμε,ειδες παιδικες ψυχουλες δεν κρατανε κακια μωρε,και με ακουσε κιολας που μιλουσα στο τηλεφωνο με τη συνειφαδα μου και ημουν μεσα στα νευρα ασε,οπως τα λες ειναι καποιες φορες δεν πρεπει να δειχνουμε ανωτεροτητα αλλα να φερομαστε κι εμεις με τον ιδιο τροπο να δουμε μετα ποιος θα βγει κερδισμενος............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα ελεγα να καλεσεις μονο τον ανηψιο!..

Δε λεω να δειξεις ανωτεροτητα ή κατι τετοιο...απλα να μην κανεις κ εσυ το "λαθος" να αφησεις εξω απο τις αναμνησεις του γιου σου τον πρωτο του ξαδερφο!Σκεψου αργοτερα να βλεπει φωτο απο τα γενεθλια του κ να σε ρωτησει που ηταν το ξαδερφακι του?Τι θα πεις?η μανα του ηταν χαζη γι'αυτο δεν ηταν καλεσμενος? :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού το παιδί θέλει να τον καλέσεις τον ξάδερφό του.....τί να σου πώ...είναι λίγο λεπτό το θέμα γιατί δεν μπορείς και να του εξηγήσεις ακριβώς τί έγινε (και δεν υπάρχει λόγος να μπλεχτεί το παιδί). Αν δεν το είχε ζητήσει μπορούσες να μην τους καλέσεις αλλά τώρα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasia αυτο δεν γινεται γιατι εμεις μενουμε σε χωριο και αναγκαστικα πρεπει καποιος να τον φερει,τωρα γιαυτο που λες δεν ξερω καποια δικαιολογια θα βρω οτι ελειπαν π.χ. παντως δεν τη θελω με τιποτα να ειναι στο δικο μας παρτυ,γενικα δεν θελω να δω τα μουτρα της και δεν θα θελω για καιρο :twisted::twisted::twisted:

δεν ξερω ρε Νασια ετσι που με ακουσε να μιλαω στο τηλεφωνο μεσα στα νευρα δεν νομιζω να πει τιποτα,ειναι τοσο βολικος που δεν νομιζω να τον πειραξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν τους καταλαβαινω αυτους τους ανθρωπους ειλικρινα!

δεν ξερω βρε παιδια της αδερφης μου το παιδι πρωτα ο θεος να κανει

θα το βλεπω σαν δικο μου!

αλλα και συγγενης ναμην ειναι δεν σκεφτονται οτι θα στεναχωρησουν μικρα παιδακια;;;;;;;;;;;

πως το κανουν αυτο;

οτι και να εχεις με τον αλλο γιατι "χρησιμοποιεις "τα παιδια σου για να το δειξεις;

εγω θα τους καλουσα στο παρτυ

τα παιδακια δε φταινε σε τιποτα...

να τους χαιρεσα τους λεβεντες σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω σε χωριο μενω!Δεν γινεται να πεις οτι δε θα μαζευτουν πολλοι γονεις μονο παιδια?

Ή λες θα τον φερουν και θα δουν κοσμο?

Τεσπα...καταλαβαινω τα νευρα σου...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδες ρε γμτ????? Κάνουν μια βλακεία (πραγματικά πιστεύω ότι το έκανε επίτηδες για κάποιο λόγο) και μετά άντε να μαζέψεις εσύ τα ασυμμάζευτα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν απανταω γιατι ειληκρινα δεν ξερω τι θα εκανα με τα νευρα που εχω ..... :?

σκηνη μπροστα της παντως οχι ,μην τησ ζητησεις τον λογο που δεν σας καλεσε ...εκει κρατα το επιπεδο σου ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia ετσι μου ειπε και αυτη δεν θα ειναι καθολου γονεις αλλα αυτη θα τους ελεγε οριστε μετα που θα ερχοντουσαν να παρουν τα παιδια τους αλλα εμεις φαινεται την ενοχλουσαμε,και θα δουν και κοσμο οπως λες

ειδες Νασια μου εγω πρεπει να βγαλω το φιδι απο την τρυπα τωρα.............

gerani σε ευχαριστω να χαιρεσαι κι εσυ τη ζουζουνιτσα σου,εχεις δικιο αλλα ειμαι τοσο εξαλλη μαζι της που νομιζω οτι θα μαλωσουμε αν τη δω μπροστα μου :x:twisted:

Afrodith νομιζω αν δεν την καλεσω και πω κι εγω μονο τους συμμαθητες του θα καλεσω θα το πιασει το νοημα,το θεμα ειναι οτι δεν μπορω κι εγω να κρατηθω μερικες φορες και φοβαμαι οτι θα γινω αποτομη

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πατριδα τι εγινε?

τι να πω....αυτα δεν ειναι ωραια πραγματα,ξαδερφακια ειναι!!!!εκανε για 20 παρτυ κ την χαλουσε 3παιδακια παραπανω?????

εγω θα στεναχωριομουνα πολυ!

θα το ελεγα με την πρωτη ευκαιρια ...οτι με στεναχωρεσε αυτο!

θα την καλουσα στα δικα μας παρτυ...αν κ ειμαι συγουρη οτι δεν θα ερθει

δεν ειναι ανωτεροτητα ειναι ,ενα παιδικο παρτυ κ ειναι ξαδερφακια ...για τα παιδια ειναι!

δεν ξερω..προβληματιστηκα τωρα :?

δεν ξερω κ τι σχεσεις εχετε..δλδ παντα υπηρχε θεμα ?...τωρα αλλαξε σταση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα μου καλη σχεση εχουμε αν και γενικως ειναι ανακατωστρα και χωνει τη μυτη της παντου,και να εισαι σιγουρη οτι θα ερθει στο παρτυ μας αν την καλεσω,ετσι κιαλλιως θα ισχυριστει οτι αυτη εχει δικιο και οχι εγω και οτι καλεσε την αλλα ανηψουλα της για να εχει παρεα η κορη της,και εγω αν δεν την καλουσε μπορει να το δεχομουνα θα ελεγα οκ καλεσε μονο τους συμμαθητες του αλλα τωρα μου εχουν γυρισει τα μυαλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kala Katerina exw minei twra :-o:-o , tou aderfou mou ta paidia re si den tha kalousa, to aima mou????? Proth ,proth tha eprepe na eiste sthn lista ton kalezmenon..Oti kai an exei mazi sou ta paidia den ths ftene se tpt..

Egw sthn thesh sou pantos tha thn kalousa sto parti kai meta tha ekana pos den iparxei, oute vlema den tha xalousa gia parth ths, tha thn ekana na esthanete toso avola pou na mhn kserei apo pou na figei kai an tolmouse na pei kouventa meta tha ta akouge ola mazemena...Sta paidia ths tha estaza meli gia na katalavei to vodi......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Ευη μου το θεμα ειναι οτι δεν εγινε κατι και γενικα εχουμε καλες σχεσεις αλλα ετσι ειναι αναποδη και μεσα στη γκρινια αφου να φανταστεις οταν μαζευομαστε ολοι στην πεθερα μου για φαγητο την ενοχλουν τα παιδια που φωναζουν ταχα και ειναι μεσα στα νευρα και δεν ξαναερχομαι στο χωριο και αλλα τετοια ομορφα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dld gia na katalavw ta dika ths ta paidia den fonazoun poteeeeee???? Fhta einai???

As parei thn ksinila ths kai as paei sthn euxh tou theou na ths peis...

Me kati tetia xalieme kai egw alla katavathos den aksizei ton kopo, prospathise na to kseperaseis giati oso to skeftese ths dineis kai aksia, sto kato kato auth tha xasei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...