Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο.41 - Η ώρα της Αφοδίτης!!!!!


Recommended Posts

Πραγματικα μπορει να την πειραζουμε τη Θου αλλα πεφτει σε πολλα μεσα!!!!Βεβαια κανει προβλεψεις για απειρα κ πετυχαινει απλως αρκετα!!! :P:lol::lol::lol::lol: (αγαπηηηηη μου!!! :x:x:x )

Την ταυτοτητα την ειχα(μα τι ποντια ειμαι) στο μεγαλο πορτοφολι που το ειχα σπιτι..ευτυχως ειχα το διπλωμα στο αμαξι κ μπορεσα να ψωνισω με καρτα! :D:D:D:D (βεεεερι χαπι!!!!!! :P )

Και αν δεν εβρεχε και ααααν ειχα θυμηθει να παρω παμπερς μαζι μου....θα συνεχιζα τα ψωνια!

Μπειτε καλε στο φεις μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπηκαμε καλε...τι πρεπει να δουμε;;;;..γιατι εγω δεν βλαπω τιποτα-

Dld DEN soy bgazei τις ανακοινωσεις στον τοιχο?πχ δημοσιευσεις απο παιχνιδια κλπ?

Επεξεργασια

Πραγματικα αυτο που σε μεταφερουν σε αλλο χωρο για να γεννησεις κ μετα σε αααααλλο χωρο για να χαλαρωσεις(ανανηψη) ειναι τραγικο! :o

Εγω πολυ το χαρηκα που ημουν στην ιδια αιθουσα..Εκει ειχα καρδιοτοκογραφο,εκει καναμε επισκληρηδιο,εκει γεννησα,εκει περιμενα...!Και χωρις ρομπιτσες κ διαφανα μοντελακια! :lol:

Α τωρα που ειπα μοντελακια...

μια χαρα φορεματακια βρε Φραν μου!!!!!! :lol: Εχει 2 πετυχημενα!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια :x:x:x:x:x

οχι δε σε βλεπω..με γειωσες? :lol::lol::lol::lol::lol:

θελω κ γω ψωνιαααααααααααααααααααααα

αλλα δε θελω να ψαξω..ολα ετοιμα σιδερομενα στα συρταρια μου παρακαλω :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

χρονια πολλα στις ειρηνουλες μας!

νατασα κ λενα να τις χαιρεστε κ να τις καμαρωνετε!! :):):)

Λενακι δε θα ερθω στης βενης σημερα!μην ερχεσαι καλε!

χαλια ειμαι!κοριτσια..θυμηθηκα ενα μηνυμα της θουλης κ πολυ με εκφραζει..

ΕΓΩ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΑΙΔΙ,ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ ΕΚΑΝΑ!

Κ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΦΑΣΗ! :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Χαλια,χαλια,χαλια!δεν κοιμαται!

6 ξυπνησε,11 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ειχε κοιμηθει,οχι συνεχομενα φυσικα!ως τις 7 δεν κοιμοταν κ εγω επρεπε να ντυθω κ να φυγω..τελικα,με τα χιλια ζορια ντυθηκα,δεν βαφτηκα,δεν προλαβα να κατεβασω το πιο ζεστο μπουφαν κ εφυγα με μια ανοιξιατικη καπαρντινα,δεν προλαβα να παρω την καλη ομπρελα κ πηρα μια ξεχαρβαλωμενη,δεν κοιμηθηκα...

ξυπνησα κ τον χ. να του κανει παρεα για να μπορεσω να φυγω κ με τη συνοδεια κλαμματων κ τσιριδων τα καταφερα να μπω στο αμαξι..

δεν κοιμαται,δεν κοιμαται..το εχω παρει αποφαση.το παιδι μου ειναι μαλωμενο με τον υπνο κ δε θα κοιμηθει ΠΟΤΕ!

Κ τωρα το μεσημερι κοιμηθηκε 3:30 κ μονο αφου τον νανουρισα ορθια στην αγκαλια μου..ξαναγυρισαμε δηλ.στην εποχη του νεογεννητου..

αχ Παναγία μου δινε μου δυναμη..

δε σχολιαζω αλλα,συγγνωμη,αλλα ειμαι καπως..απλα,επεισα τον εαυτο μου πως ο υπνος ειναι χασιμο χρονου..

το μονο θετικο:οδηγησα μια χαρα με αυτον τον σκατοκαιρο σημερα..

καλα να περασετε στης βενης σημερα!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι σκ@τ@ εκανα???Εβαλα παλι τη ρυθμιση να βλεπουν ολοι ολα τα αλμπουμ...Αυτο εφταιγε?Σορρυ που σας πρηζω αλλα μου τη δινω!!!! :P

Ιουλια μου...Πωπωωω...Τα εχεις παρει εε???

Οχι!Δεν ειναι φαση!Θα ειναι μονιμο!δεν θα κοιμηθεις ΠΟΤΕ ξανα! :lol: (νιωθεις καλυτερα απ'το να σου ελεγα πως ειναι φαση? :P )

Ρε αστον!Ασφαλισε ολο το σπιτι κ αστον να μην κοιμαται!Ουφ πια!Μας εχουν ξεκανει!!!(εμενα παλι καλα ξυπναει λιγοτερες φορες) ..ο φοβος κ ο τρομος/..Θ α κοιμηθουν?θα φανε? θα χεσ..?Αααααμαν!Να'ναι καλα τα σκασμενα μας μονο! :D

Τι να πω?Θελεις συμβουλες πως να τον υπνωτισεις? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλια μου να σου πω το εξης..απο τοτε που μετακομησα τον Χριστοφορο στο δικο του κρεβατι στο μεγαλο εννοω κοιμαται πολυ καλυτερα.

Και μπορω να πω καθε μερα κοιμαται ολο και καλυτερα..τωρα τελευταια δε ενω τον ακουω να γκρινιαζει λιγακη την ωρα που αλλαζει πλευρο- δεν κλαιει ουτε ζηταει τη μαμα του..φτου φτου ετσι μη μου τον ματιαξετε..ξυπναει μια και εξω γυρω στις 6 για γαλα και μετα συνηθως η ξανακοιμαται αμεσως..η τον φερνει ο Οδυσσεας στο κρεβατι μας οπου κανει τουμπες μεχρι να σηκοθω εγω.

Δεν ξερω αν φταιει που μεγαλωσε, ουτε αν φταιει το κρεβατι..αλλα ειναι γεγονος οτι το τελευταιο διαστημα εχει βελτιωθει παααρρραααα πολυ στο θεμα υπνος..αλλιως θα ειχα βουτιξει στον θερμαικο...

οπως επισης να πω οτι πλεων δεν τρελενετε να ερθει στο κρεβατι μας- μαλλων τον ενοχλουμε..γιαι παλια ξυπνουσε και ηταν ολο α παμε α παμε εκει εκει...τωρα χεστηκε μετα συγχωρισεως για μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα απο τον νοεμβριο ο γιωργος κοιμαται στο δικο του κανονικο κρεβατι,ημιδιπλο ειναι!,στο δωματιο του!κ κοιμοταν μια χαρα!κ στο δικο μας ουτε με σφαιρες δε θελει να κοιμηθει!

αλλα τελικα δε θελει να κοιμηθει πουθενα!

προσπαθησα το πρωι να τον βαλω στο δικο μας,αλλα τιποτα!ηθελε το κρεβατι του,αλλα να μην κοιμαται κ εγω να τον χαιδευω..μολις εκανα ενα βημα να βαλω τα ρουχα μου,ουρλιαζε..

σοβαρα..θα κοιμαμαι με τα ρουχα απο το βραδυ!ΕΛΕΟς!

αναστασακι,ναι!τα εχω παρει παρα πολυ..εχω θυμωσει απιστευτα,κ εγω δεν ξερω με ποιον..

πλεον δεν ελπιζω να κοιμηθω ποτε,κ βασικα θα το συνηθισω..αλλα ηταν μεχρι να το παρω αποφαση..απλα πρεπει να ηρεμησω..

ημουν ετοιμη να εκραγω το πρωι κ κρατιομουν..κ μετα,στις 7, αρχισα να μιλαω για χιλια δυο ασχετα μπας κ τον απασχολησω κ καταφερω να βαλω τα ρημαδορουχα μου..

αι στο καλο μου πια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία μου θα αλλάξει βρε, θα τα βρει με τον Μορφέα, μην ανησυχείς....όλα τα παιδιά αλλάζουν....υπάρχουν καλές, υπάρχουν και κακές μέρες!!! :?:D

έτοιμα τα πουγκάκια: η κάτω φωτό είναι τα περυσινά, η μεσαία φωτό τα φετινά και η πάνω φωτό είναι το περιεχόμενο!!!!

τι σας λέω τώρα :roll::roll::roll: ο καθένας με τα δικά του!!!! :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλια μου τι να πω..κουραγιο...πραγματικα δεν ξερω τι να σε συμβουλεψω...δυσκολες καταστασεις..σε καταλαβαινω απολυτα...

οσο δεν κοιμοταν και οσο ξυπναγε τη νυχτα μου ερχοταν να του δοσω μια δυο συγυρισμενες στον πισινο...

Αργη μια χαρα και πολυ ωραια ειναι και τα δικα σου..ΟΚ της πεθερας εχουν και αγελαδιτσες πανω..σηγα..παρε και εσυ και κολλα μερικες και τελος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω τα πουγκακια σου ειναι πανεμορφα!

δικιο εχει η χρυσα!της πεθερας μονο αγελαδιτσες εχουν παραπανω!ε!βαλε κ εσυ μερικες!

επισης,ο γιος μου δε θατα βρει ποτε με τον μορφες,δεν παιζει αυτο το ενδεχομενο!κ τωρα που το πηρα αποφαση,ηρεμησα καπως..δε με πειραζε τοσο οσο ξυπνουσε,θηλαζα κ κοιμοταν..αλλα το να μην μπορω ουτε να ντυθω για τη δουλεια.. :shock::shock::evil:

γωγω συγκινηθηκα με την περιγραφη σου..παρα τα νευρα μου!αχ κ εγω δεν μπορουσα να καθησω στο αμαξι..κ παινομουν απο τη χειρολαβη κ τεντωνομουν σαν τοξο..ευτυχως ηταν ξημερωματα,εβρεχε κ δεν ειχε κινηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτισα παο εκεινη την ωρα που σας εγραψα τωρα κοιμηθηκαν εντελως και τα 2.

[smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] Απελπησια.Μεχρι να κοιμηθει ο ενας ξυπναγε ο αλλος και φτου και απο την αρχη!!!!

Ε εγω τωρα εφτιαξα ενα καφε και περιμενω τα κοριτσια.Παω να διαβασω τα νεα σας.

Ρε Λενα ξεχασα να σου πω ποσο χαρηκα με τα νεα απο το γιατρο!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θεσσαλονικιες..εχω φτιαξει..

μανιταροπιτα, τουρτα κορμο με φραουλες....και μαφινακια με ελααααχιστη κουβερτουριτσα μεσα :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D θα ερθετε????? :D:D:D

Εγω παλι αγορασα ενα κεικ και παστες!!! :lol::lol::lol:

Δε πιστευω να μην ερθετε!!! :-?:-?:-w:-w:-w:-w:-w

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα μιλάω μονη μου σαν την τρελη!!! :lol::lol::lol:

Δεν πειραζει.Σας γεμισα ομως δημοσιευσεις. :oops::oops::oops:

Τελεια τα πουγκακια Αργυρω!!!Πολυ καλά!!!

Ιουλια μου εγω το πηρα αποφαση οτι ο Ν ΔΕ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!

Λενα!!!!Μα να σου παρω τον Ανασταση!!! :lol::lol: Παντως και τα 2 τα παιδια μας τα γεννησαμε πολυ κοντα!!!(30-03 και 18-12 τα γεννησα εγω)

Ρε κοριτσια μπραβο που ειδατε τη Λαλα!!!Αναστασια τελεια η περιγραφλη σου!!!!!Ποιες φωτο ρε συ;;Παλι δεν καταλαβα. :?:?

Νατασα μου πολλα μπραβο για το θηλασμο ρε συ.αξιζει .Απο το να πινει το παιδι νεοκειτ χιλιες φορες η διαιτα.

Και τωρα που ειπα για διαιτα.Να σας πω τον πονο μου;;; :oops::oops::oops:

Στο βιβλιο η Πατσουρου γραφει να τρωμε τον αμπακο. Πχ 2μιση κομματια μουσακα, γλυκο κτλ.

Ηρθε χθες μια διαιτολογος σπιτι και ενω μου ελεγε οτι πρεπει να καταναλωνω περιπου 2000 θερμιδες μου στελνει μια διαιτα που ζητημα να πιανει τις 1800.Να σας τη βαλω να μου πειτε τη γνωμη σας;;;;

Φοβαμαι μην αλλαξει η συσταση απο το γαλα μου.Βλακειες λεω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας πουμε για μεσημεριανα μου εχει αυτα

ΜΕΝΟΥ Νο1 (μέχρι 3 φορές την εβδομάδα)

200γρ πρωτείνης (κοτόπουλο, ψάρι, μοσχάρι, χοιρινό χωρίς λίπος)

και ½ φλ. τσαγιού ρύζι ή ζυμαρικό ή πατάτα ή πουρέ ή 1 φ. ψωμί

και άφθονη πράσινη σαλάτα με 1 κσ ελαιόλαδο

ΜΕΝΟΥ Νο2 (τουλάχιστον 1 φορά την εβδομάδα)

2 φλ. λαδερό φαγητό (φασολάκια, αρακά, μπάμιες κτλ)

και 1 κομ τυρί 60γρ και 1 φ. ψωμί

ΜΕΝΟΥ Νο3 (τουλάχιστον 1 φορά την εβδομάδα)

2 φλ. όσπριο (φακές, φασόλια, ρεβύθια κτλ)

και 1 κομ. τυρί 60γρ και 1 φ. ψωμί

ΜΕΝΟΥ Νο4 (το πολύ 1 φορά την εβδομάδα)

2 φλ. ζυμαρικά ή ρύζι και 3 κσ κόκκινη σάλτσα με λαχανικά

και 1 κσ τυρί + σαλάτα

Ειναι τωρα αυτες ποσοτητες για γυναικα που θηλαζει;;;

ψητο + ψωμι και σαλατα;;;

Δηλαδη αν δε θηλαζα τι θα ετρωγα;;;Αερα;;;;

Σας αφηνω.Ζητω συγγνωμη που σας ζαλισα αλλα τετοιες ευκαιριες μου δινονται μια φορα στο τοσο.

Α επισης.ΓΩΓΩ εχεις στο σπιτι βοηθεια απο πεθερα;;;;;;Γιατι αν εχεις τοτε καλα ειναι με 2 παιδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ε;; δε σας προλαβαινει κανεις!!! Που να συγκρατησει ο εγκεφαλος τοσες πληροφοριες!!! :crazy:

Παναγιωτα μου εγω δε μπορω να ακολουθησω καμια διαιτα αυτη τη στιγμη...νομιζω οτι αν πιεστω κι αλλο θα σκασω!!!! :o Θα τα χασουμε μωρε μην αγχωνεσαι! ;)

Νατασουλα χιλια μπραβο που θα κανεις τετοια διαιτα για να κρατησεις το θηλασμο!!! μονο που τα διαβασα κοντεψα να βαλω τα κλαματα απο τη στερηση!!!δε νομιζω κι εγω να συνεχιζα το θηλασμο...εδω το γαλα(το οποιο λατρευω και μπορω να πιω κι ενα κουβα!) προσπαθησα να περιορισω το πρωτο μηνα προληπτικα και δε τη παλευα με τιποτα! :oops::oops:

Βρε Ιουλια μου πολυ μανικι κι εσυ με τον υπνο του μικρου!!! Αλλα και τι να κανεις;;; :?

Αργυ τελεια τα πουγκακια!!! :D οσο για αυτο που μπαινει στο καροτσι το ξερω και το εψαξα πριν καν γεννησω,αλλα δεν εχω βρει κανενα που να προσαρμοζεται στο inglesina που εχω.. :(

Θουλακι αν εχεις χαρτι γκοφρε βαλτο σε ζεστο νερο και το νερο θα χρωματιστει οποτε μετα θα κανεις χρωμματιστη πλαστελινη! ;) α και αυτο το ζυμαρι διατηρειται στο ψυγειο σε σακουλακι για λιγες μερες.. επισης με το να χρωματισεις ετσι το νερο μπορεις να βαλει μεσα ρυζι,μακαρονια τα οποια θα χρωματιστουν και κανετε ωραιες χειροτεχνιες! ;)

Δε θυμαμαι τιποτα αλλο.... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol: Παναγιώτα μια φορά είπες να γράψεις και εσύ και δεν είναι καμμιά ονλάιν!!!! :lol::lol::lol:

λοιπόν ρώτησα την πεθερά από πήρε τις αγελάδες, αλλά το μαγαζί έχει κλείσει!!! :(:roll::roll::roll: ....από την άλλη σκέφτομαι ότι τα παιδιά νοιάζονται μόνο για το περιεχόμενο των πουγκιών!!! :roll::roll::roll:;)

μου την έδωσε το εξής: λεω στην μία νηπ. του Λ. ότι αύριο για τα γενέθλιά του θα φέρω κέικ και συνηθίζουν, έξω από το τμήμα, να βάζουν ανακοίνωση: "αύριο γιορτάζουμε τα γενέθλια του τάδε παιδιού με κέικ" ή πρωινό ανάλογα τι φέρνει ο γονέας....και πάω να πάρω τον Λ. και βλέπω ότι δεν έβαλαν καμμιά ανακοίνωση!!!! :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: μ@@@@@ς!!! :evil::evil::evil:

Παναγιώτα όντως είναι πολύ λίγα αυτά και απ΄όσο γνωρίζω οι καινούργιοι διαιτολόγοι έχουν καταργήσει την μέτρηση των τροφών!!!!.....μισό φλ. ρύζι είναι πολύ? :o:o:o

εγώ θα ακολουθούσα το πρόγραμμα αλλά με πιο πολύ ποσότητα!!! ;);) ....μπορείς να φτιάξεις το δικό σου πρόγραμμα παίρνοντας σαν βάση το δικό της!!!! ;);)

επίσης η βοήθεια στο σπίτι είναι μεγάλο πράμα, συμφωνώ!!!...ή έστω στην ίδια πόλη!!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να μη φυγει βρε!!! :lol::lol::lol:

Ετσι κανουν εδω.Μας δενουν. :twisted::twisted:

απαπαπαπα.....μήπως σας βάζουν και άσπρη ποδιά?!!! :lol::lol::roll::roll::roll:

πάντως εδώ ούτε ξυρίζουν, ούτε κλίσμα κάνουν, ούτε δένουν!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...