Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο.41 - Η ώρα της Αφοδίτης!!!!!


Recommended Posts

αφροδιτη υπομονη κοριτσακι μου... τον εφαγες το γαιδαρο1!!! που θα παει, θα βγει!!

δεν ειχες διαστολη?

παντως κ εμενα οταν μου εβαλε χερι δεν ειχα ουτε συσπασεις αλλα ειχα διαστολη 2 κ ειχα γεννησει μετα απο 4-5 ωρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αφρο μη μασας..και που ξερεις..μπορει να γεννησεις!!!!

Αντε οποτε θα ανοιξεις εσυ το επομενο τρενακη τερμα τα διφραγκα!!!! :lol::lol::lol:

Αργη τι μαμοθρευτο και ξεμαμοθρευτο...εγω θα εβγαινα παντως..ειμαι υπερβολικα ανασφαλης σε οτι αφορα την ασφαλεια των παιδιων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα πλάκα μου κάνεις? ανοίγει το στόμα και βάζει όοοοολο το κεφάλι της μικρής μέσα!!!! :o:o:o:shock::shock::shock::shock:

όσο για την δικιά μου, χθες της το είπαμε και έβαλε τα κλάματα!!!! :lol::lol::lol::lol:

Αφρο γιατί ανησυχείς ρε συ? ακόμη δεν μπήκες στην 38 εβδ., έχεις 2 ή 3 εβδ. ακόμη.....κάνε λίγη υπομονή!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

πήγαμε τελικά παιδίατρο χθες, η Έλενα έχει κόκκινο λαιμό, κόκκινο το ένα αυτί και πολλά φλέματα ευτυχώς όχι ακροαστηκά. Μας έδωσε σιρόπι spiropent για 5 μέρες για να διαλύθούν τα φλέματα και μου είπε να κάνουμε πολύ καλό καθαρισμό την μύτη με φυσιολογικό ορό για να μην πάθει ωτίτιδα. Της είπα ότι την βάζω ορό με σύριγγα και δεν βγάζει τίποτα και μου είπε να πάρω ορό σε σπρέϊ. Ο βήχας μου είπε ότι επιδεινώνεται πολύ από την υγρασία που έχει αυτές τις μέρες. Ελπίζω μόνο να μην την γυρίσει σε ωτίτιδα........

Αναστασία όπως καταλαβαίνεις ούτε εμείς μπορούμε για Κυριακή.....

Αφρο γιατί απογοητευμένη? Αφού ο τράχηλος έχει μαλακώσει θα γεννήσεις πολύ σύντομα, διαστολή είχες καθόλου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε γιατι λυπηθηκες την Ιω στις φωτο;;; δεν εχω και f/b να δω...Αργυ πολυ τσαουσα το μπουμπουκι σου!φωτιες θα σας αναψει αυτο το θηλυκο!!!! :lol::lol:

Γωγω κι εμενα το δεξι μου βυζι ειχε εξαρχης περισσοτερο γαλα! ;) 10λεπτους;;;;; εισια κωλοφαρδη ουτε του παππα μη το πεις! :P αν χορταινει και μετα ειναι ηρεμη τι σε κοφτει βρε οργιο;;; :lol:

Βικυ βγαλατε τις πανες τοσο νωρις;;; μπραβω στη Μ-Ι!!! :D εγω το εχω αγχος αυτο το σταδιο...θα κανω τη προσπαθεια το καλοκαιρι να δω πως θα παει γιατι θελω απο Σεπ. να παει παιδικο...

Α κι εμενα μου φαινεται πολυ 2,5 ωρες ταξιδι...ειναι που εδω στο νησι οι συνηθης αποστασεις ειναι μικρες..

Λενακι εμενα παντως η παιδιατρος το δεχτηκε με τα εμβολια..της εστειλα και μειλ με διαφορα που διαβασα και παραδεχτηκε κι εκεινη οτι κατι μπορει να ισχυει,αλλα φυσικα ειναι υπερ των εμβολιασμων!

Αφρο τον εφαγες ρε συ το γαιδαρο...αν και η ουρα εχει πολλες τριχες το ξερω.. :? αφου μαλακωσε ο τραχηλος νομιζω οτι θα γινει πολυ συντομα! ;)

Ευακι μη μπεις στο τρυπακι να διαβασεις για εμβολια γιατι θα σαλταρεις αρχικα..:roll: Εξαρτονται τα παντα απο πολλους παραγοντες..τιποτα δεν ειναι απολυτο κατα τη γνωμη μου..πχ οτι κι αν εχεις διαβασει δε μπορεις να αφησεις ανεμβολιαστο ενα παιδι ουτε μια μερα παραπανω οταν πχ ζει σε ενα περιβαλλον που μαστιζουν διαφορα κρουσματα! Στα δικα μας που ζουν "προστατευμενα" στις ανεπτυγμενες πολεις με εξαληψη των διαφορων παθησεων νομιζω μπορεις να καθυστερησεις καποιο εμβολιο ωστε να μην υπερφορτιζεται ο οργανισμος με αντιγονα και τα χημικα συνδετικα των εμβολιων.. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβασα μπηκα βγηκα...κατορθωσω να ξεκηνησω να σας

γραφω ευχομια να καταφρω να υποβάλλω κιολας....

Γωγω μην αγχωνεσαι με τους θηλασμούς

και μενα 10λεπτοι ηταν...

οσο για το πρησμενο στηθος αν δεν σε ποναει

δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα

κοριτσαι διαβασα και τα χθεσινα σας

τι θυμαμαι ομως βραστα

α για αποθηλασμούς

μεγα κεφαλαιο...

πως μα πως ....

δεν ξερω και γω πως να κινηθω...

δεν ξερω αν το θελω

απο την αλλη η ολη φαση με τις αλλεργιες με

εχει κουρασει...

με κυνηγαει και συνεχεια

δεν τολμω ν ακαθησω κατω....

και δεν ξερω και πως να αντιδρασω...

οταν της αρνουμαι...(επιδη εχει θηλασει πριν απο 5'')

με κοιτα σαν να την σκοτωσα

με το που γυρνα ω αποτην δουλεια απλωνει τα χερια της

μανουλα μου...γαλα!!!!

ειμαι πολυ μπερδεμενη!

εχω δωσει χρονο ως το καλοκαιρι

(στον εαυτο μου).....και μετα θα αποφασισω!!!

Λενα μου ευχαριστω για τις ευχες....

πολυ καλυτερα ε?

Τονια σε ευχαριστω καλή μου....

Αφρουλα μου αχ μωρε..ελα δεν ξες

και μενα μου λεγανε εχεις ακόοοοομα και τσουπ

15 μερες νωριτεα και απο την ΠΗΤ!!!!

ΑΡΓΥΡΩ ΠΩΠΩ...ολο λαχταρες η μικρη!!!

Νατασουλα καποια στιγμη ρωτησες για τη ν γιατρο μου νομιζω

Λαμπροπουλου λεγεται....

Λαβι μου κοριτσαρα...ολα τα δικια εχεις..

θυμαμαι την κουμπαρα μου ..με τις ιδιες διαφορες ηλικιας

και τηνπεθερα πο πανω...

μετανιωνε που ενα φεγγαρι δεχοταν τη βοηθεια

δουλευε κιολας..δεν γινοταν να κανει αλλιως...

τρελλα ειναι !!!

Σεσιλι μην αφηνεις κανενας να σε συγχιζει....

Σημερα ειναι πολυ ωραια μερα !!!!!!!!!1

επανερχομαι....με φωναζουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρεσυ νατασουλα περαστικα καλε!!!!!! αχ το πουλακι μου... για τον ορο σε σπρει εμενα στο νοσοκομειο μου ειχαν πει οτι δεν πρεπει να χρησιμοποιειται σε παιδια κατω των 4 ετων. η προηγουμενη παιδιατρος αυτον μας ελεγε να παιρνουμε..

αργυρουλα αφου λεει η γωγω οτι ετσι φιλαει η ιω.. να το αλλαξει επειδη ηρθε η μπεμπα??? κ φαινεται ετσι επειδη η μικρη ειναι το 1/3 της ιωαννας!! υπερβολικες να ειμαστε εκει που πρεπει ;)

λοιπον τονια, θα σε δικαιωσω!!! η μαμα μου δουλευε χρονια στον κωτσοβολο κ μου ειπε οτι πολλοι πελατες εφερναν πισω κουζινες τις μιλε επειδη δεν ειχαν καλη αποδοση!!!! αντε που αμεσως σε κακολογησαμε οτι την κατηγορεις αδικα την κουζινουλα σου! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν εχω διαστολη ,ουτε στον μανωλη ειχα μεχρι την γεννα τοτε ανοιξε .

ευχομαι απο το χερι να δω συντομα το βυσμα ....

αν εβλεπε συσπασεις ο γιατρος θα μιλουσαμε για πιθανη προκληση ,αλλαδεν ειδε και δεν μπορει να μου πει τιποτα .....να πω την αληθεια φλερταρω πολυ με την ιδεα της προκλησης ....θα μπορεσω να προγραμματισω τουλαχιστον πολλα θεματα που μενουν ανοικτα .

και τσατιζομαι παραλληλα που ειμαι κατα της προκλησης αλλα απο την κουραση μου και τον πονο μου την σκευτομαι .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργυρουλα αφου λεει η γωγω οτι ετσι φιλαει η ιω.. να το αλλαξει επειδη ηρθε η μπεμπα??? κ φαινεται ετσι επειδη η μικρη ειναι το 1/3 της ιωαννας!! υπερβολικες να ειμαστε εκει που πρεπει ;)

:lol::lol::lol::lol::lol: ε αφού φιλάει έτσι.....κάνει και δαγκωματιές κιόλας......!!!!

ρε σεις και εγώ είχα τα προιόντα της Μίλε ως τα καλύτερα!!! :?

η αδελφή μου έχει Μίλε και είναι ευχαριστημένη, μου αρέσει που έχει την δυνατότητα να προγραμματίσει τι ώρα θα σβήσει ο φούρνος και εκείνη φεύγει από το σπίτι!!! :o:o:o:o:o:shock::shock::shock::shock: ....εγώ πάλι δεν θα το ρίσκαρα!!!!

Νατασούλα περαστικά στην Ελενίτσα σου :x ....τόσο χάλια είναι ο καιρός εκεί? :?:

Αφρο ΕΣΥ αποφασίζεις ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax αμα σας πω γιατι με συγχησε ..θα το καταλαβετε.

Ειχαμε συννενοηθει- μετα πο πολυυυ επιμονη του Ο να τελειωσουμε τελικα το @#$% υπογειο και οτι θα περναμε καποιον να μας το σπατουλαρει και να το βαψει για να βαλλουμε μετα τις γυψοσανιδες που θα το χωρισουν και εμεις θα βαζαμε και πλακακι κατω γιατι ενα κομματι θα γινει γραφειο - εργαστηριο του Οδυσσεα και το υπολοιπο θα γινει ντουλαπα μεγαλη για να αποθηκευω εγω τα πραγματα μας...

δε θυμαμαι αν σα ςτο εχω πει αλλα στον λαγκαδα υπαρχει μια οικογεννεια- γειτονες της θειας του - οπου δεν δουλευει κανεις και με το ζορι τα βγαζουν περα, εχουν και δυο μικρα παιδακια.

Το πασχα που πηγαν εγω ειχα στειλει ρουχα- του αδελφου μου κυριως - και διαφορα τροφημα.

Ειχαμε πει οτι ο αντρας της οικογεννειας θα αναλαμβανε να μας το σπατουλαρει για να πιασουν τοπο τα λευτα..

και σημερα βλεπω οτι φεραν το πρωι εναν Αλβανο - με BMW παρακαλω- για να δωσει προσφορα...

τουρκος εγινα ειλικρινα..

γιατι πειτε μου εχει αυτος περισσοτερη αναγκη αυτα τα λευτα απο μια οικογεννεια της οποιας τα παιδια πεινανε;;;;..

και τι σκατα θεοσεβουμενοι μου το παιζουν που ειναι ολο νιστιες εξομολογισεις και σταυρους οταν κανουν τετοια πραγματα....

στην τελικη εγω θα τον πληροσω και οπου γουσταρω δινω τα λευτα μου...

ειπα και του αντρα μου πως με αυτα που κανει οτι νιστιες κλπ κανει ειναι ματαια γιατι ειναι κακοψυχος και τσιγγουνης και λοιπατε τα 100 ευρω παραπανω που τα του κοστησει..

πολυ νευριασα ειλικρινα..

μαλλων ο καλος μου - αλλα και η οικογενενια του γιατι δικη τους αποφαση ηταν ειμαι σηγουρη- δεν εχουν βρεθει ποτε σε παρομοια θεση..και του ειπα επισης να ευχετε ποτε να μη βρεθουμε εμεις σε θεση να μην εχουμε να ταισουμε τα παιδια μας και κανενας να μη μας δινει δουλεια για να διατηρισουμε μια αξιοπρεπεια

:evil::evil::evil::evil::evil::evil:

ΓΚΡΡΡΡΡ τι ηθελα και τα θυμηθυκα!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! :D

Καλέ είμαι κομμάτια σήμερα και νυστάζω πολύ!

Η μικρή τα ξημερώματα ήρθε τρέχοντας στο κρεβατι μας και μας κατσικώθηκε στη μέση! :lol::lol::lol:

Μου έριξε και μια κωλιά στη μούρη! :lol::x

Έχω σήμερα πρόβα νυφικού... για να δούμε πώς θα είναι τώρα που θα το έχουν σουλουπώσει... :roll::roll: και μετά εχω να πάω και σε μια έκθεση αγιογραφίας, παίρνει μέρος μία συνάδελφος και μας έχει προσκαλέσει.

Νατασάκι μου μην το βλέπεις σαν "υποχρεώση" το να αφήσεις τα παιδιά για 1-2 ώρες στην πεθερά σου. Μην ξεχνάς οτι είναι τα παιδιά του γιου της.

Είσαι άνθρωπός και σύ και χρειάζεσαι βοήθεια, μην τη στερείς από τον εαυτό σου. :x

Δεν ξέρω.... εγώ πάντως σε αυτά τα θέματα δε σκέφτομαι έτσι... όχι πως αφήνω τη μικρή σε μαμάμδες και πεθερές, αλλά αν νιώσω οτι έχω ανάγκη να το κάνω δε θα σκεφτώ τίποτα τέτοιο. :|

Χρυσάκι τι σου είπε ο άντρας σου για τα εμβόλια και σε φούντωσε ρε κούκλα; Και γω στην αρχή συγχιζόμουν, ειδικά όταν το έπαιζε ειδημων με θέματα παιδιού, τώρα μου τα λέει και κάνω οτι συμφωνώ.

Ε δε θα με σκάσει κιόλας! :roll::D

Τόνια ηρωίδα είσαι άστο μην το συζητάς, κάθε δύο ώρες αρμεγμα;; Αυτό είναι χειρότερο και από την αποστείρωση, που φαντάζομαι οτι ούτε και αυτή την αποφεύγεις... :roll:

Άφρο κάνε υπομονή καλέ!! Έχεις ακόμα καιρό. Μα τις μας πιάνει όλες τις τελευταίες δέκα μέρας δε μπορώ να καταλάβω... :roll:

Λένα πώς πας με τις αμυγδαλές; Πήρες τελικά αντιβίωση; Δε διάβασα.

Αργυρούλα κλίει ξεκλαίει να είστε σταθεροι και να μην την ξαναφήσετε. Βρε το μπουπούκι που μας προέκυψε και ζωηρό! :D

Γωγούλα επιτέλους εμφανίστηκες! :x Δε συμφωνώ καθόλου με αυτό που λες. Υποχρέωση των γονιών μας ήταν να μας μεγαλώσουν σωστά. Αφού το έκαναν αυτό δε νομίζω οτι μας οφείλου και χρωστούμενα. Σιγά μην είναι υπόλογοι απέναντί μας για μια ζωή.

Τώρα είμαστε εμείς υπόλογοι απέναντι στα παιδιά μας! Βέβαια ούτε και με τη Νατασα μας συμφωνώ για τους λόγους που της είπα.

Πάντως δε θα ήθελα τα παιδιά μου να μουν πουν αύριο μεθαύριο οτι είμαι υποχρεωμένη να τα υπηρετώ.

Φυσικά και θα θέλω να είμαι με τα εγγόνια μου και να διευκολύνω τα παιδιά μου, αλλά θα θέλω να κάνω και τη δική μου ζωή, τα ταξίδια μου και τις ασχολίες μου, πάντα στην υποθετική περίπτωση που πάρω σύνταξη. :roll:

Είναι άσχημο αυτό που λένε ορισμένες νύφες για τις πεθερες τους ή για τις μανάδες τους, οτι κάνουν τη ζωούλα τους (σ.σ. πεθερές μανάδες) και βλέπουν τα εγγόνια όποτε το θυμούνται. Δεν είναι έτσι.

Η μάνα είναι υποχρεωμένη να είναι κοντά στο παιδί και να "θυσιαζει" τη βολή της και όχι το αντίθετο. Σε κάθε περίπτωση, πιστεύω οτι οι πεθερομαμάδες πρέπει να λειτουργούν επικουρικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενταξει μωρε εχεις δικιο....

κριμα ειναι την οικογενεια..

τι να πω...ωρες ωρες δεν ξερω πως σκεφτονται

τα καμαρια μας....

μην στεναχωριεσαι ομως αλλο και μην χαλας

την ψυχολογια σου

δυσκολο ειναι αλλα αφου τα βγαλες απο μεσα σου

μιλα του και για το πως ενιωσες ηρεμα

και ας πιστεψουμε οτι θα καταλαβει! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω χρυσα κ εγω θα τα ειχα παρει παρα πολυ στη θεση σου!!!!!!

κ δεν πιστευω οτι το σκεφτηκε τοσο ο Ο αλλα οι δικοι του.

μα αλβανο με μπεμπα??????????

παρε βαθιες ανασες ωωωωμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ

αργυρουλα ποτε δε μπορεις να προβλεψεις τι θα κανει ενα παιδι..

κ στα καλα καθουμενα μπορει να παει να τη δαγκωσει...

σισσιωωωωωωωω θελουμε φωτο του σουλουπωμενου νυφικου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πηρα αντιβιωση τελικα ναι, ειχαν πολυ πυον κ δεν προκειται να περνουσαν απο μονες τους αλλα σημερα ειμαι πολυ καλυτερα!!

επισης μην κανεις ονειρα για συνταξη! ουτε στο πισω μερος του μυαλου σου!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: κ να θες να βοηθησεις τα παιδια σου δε θα μπορεις γιατι θα δουλευεις, κοπριτη δημοσιε υπαλληλε!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: αχ.... μου φαινεται θα πεθανουμε δουλευοντας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα μανούλες!!!

Πολύ διάβασμα... Πόσα γράψατε πολυλογούδες; Πάω να σας διαβάσω και μετά να φτιάξω σπανακόρυζο!! Αρέσει πολύ στο μικρουλάκι μου!!! :D

I 'll be back!!! Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά στον μάστορα με την BMW θα τη δώσετε τη δουλειά; Και δεν καταλαβαίνω και το άλλο, αν πληρώνεις εσύ γιατί αποφασίζει άλλος για τον μάστορα;

Λένα!!!!!! =))=))=))=)) Θα θελω να βοηθήσω τα παιδιά μου μαρή :-w:-w:-w , αλλά να τα βοηθήσω όχι να τους μεγαλώσω ΚΑΙ τα δικά τους παιδιά!

Δε θα βγάλω φωτος σήμερα, μου χάλασε η μηχανή μου και η αδερφη μυ δε θα έρθει σε αυτή την πρόβα! :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιώ συμφωνώ μαζί σου στο θέμα των γονιών ;) και διαφωνώ με την Γωγώ!

Χρύσα έχεις απόλυτο δίκαιο, θα συμφωνήσω μαζί σου....και εγώ αυτό θα έκανα...ο Αλβανός ποιός ξέρει πόσα χρήματα έχει κρυμένα!!!!

Λένα ακριβώς επειδή τα παιδιά είναι απρόβλεπτα πρέπει εμείς οι γονείς να είμαστε προσεκτικοί....ξέρω σκέφτεσαι εμένα και τις τελευταίες σκανταλιές του μπουμπουκιού μου αλλά σε κάθε περίπτωση λίγο περισσότερη προσοχή χρειάζεται!!!!

Γωγώ πώς μεγάλωσε έτσι η Ιω φτου φτου :x

πάω βόλτα και με τα 2....να αγοράσω και ψωμί, ξεχάσαμε χθες!!! και μάλλον θα πάμε και για καφεδάκι ;) ....

μάλλον θα υπάρχει άλλο τρενάκι όταν θα γυρίσω!!!! :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι παιδια χαμος εγινε, του ειπα οτι αμα ειναι ετσι δε θα παρει φραγκο και θα παω να αδειασω ολους τους λογαριασμους μας και θα τα φαω στα χοντος..ε μα πια.. με εσκασε..

δε γινετε αλλα να λεμε και αλλα να κανουμε..

και τελικα θα ερθει ο ανθρωπος να τα κανει γιατι εγινε χαμος..

δεν ειμαι ρατσιστρια αλλα ειλικρινα προτιμω να κανω τη δουλεια μου και συγχρονος να κανω κατι καλο..κριμα δεν ειναι αυτα τα παιδακια...στην τελικη δε θα του τα χαρησουμε, δουλεια θα κανει ο ανθρωπος και θα πληρωθει για αυτο ελεος δηλαδη.

Ειδικα οταν ειδα την καινουρια μπεμπα παιδια...εκει ειναι που εγινα τουρκος..ε μα και μπεμπα και στη δουλεια;;; ο Οδυσσεας ξερετε τι σαραβαλο εχει για την δουλεια του;;;;

Σισσιω θα συμφωνισω μαζι σου στο θεμα γονεις..και μαλιστα απολυτα..

την εχω εκφρασει πολλες φορες την αποψη μου αυτη..

ειλικρινα προσπαθω να φορτονω οσο το δυνατων λιγοτερο μαμα και πεθερα παρολο που η πεθερα ευχαριστως τον παιρνει τον Χριστοφορο και αλλες ωρες αλλα δεν θελλω.

Παλαιοτερα ο μπαμπας μου ζητουσε πολυ τον μικρο τις κυριακες και τον πηγαινα για κανενα 3 ωρο να παιξουν αλλα δεν το κανω πλεων πηγαινουμε μονο το Σαββατο μιση μερα που ειαι και εγω εκει για να κανω ψωνια κλπ...δε θελλω...στην τελικη πρεπει να σκεφτεις τι θα εκανες εαν δεν υπηρχαν γονεις να σε βοηθανε...ετσι κανεις καλη χριση της καλοσυνης των γονιων σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζιιιιιιιιι έτσι φιλάει ρε συ...Τουλάχιστον εμάς έτσι...Με το στόμα ανοιχτό,με σάλια και μας σκάει καμια δαγκωνιά από το πάθος της... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Δε θέλω να την τραβάω και να τη διώχνω από τη μικρή γιατί έτσι θα καταφέρω ακριβώς το αντίθετο... :?:?:?:?:? Τη φιλάει και απλώς της λέω "εντάξει τώρα τη φίλησες..Αστη μην αρχίσει και κλαίει η γκρινιάρα..." :oops::oops::oops::oops::oops: Γι'αυτό και όσες φορές την έχει δαγκώσει αν και ήμουν μαζί τους δεν κατάφερα να την εμποδίσω..Γιατί δεν ξέρω αν το φιλί είναι απλώς φιλί ή θα καταλήξει σε δαγκωνιά.... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Σισσάκιιιιιι είμαι κάθετη σε αυτό...Δεν μπορώ με κάτι γιαγιάδες που κοιτάνε την πάρτη τους...Έχω φίλη που η μάνα της κάθεται, όλη μέρα γυρίζει, κάνει ταξιδάκια και ποτέ μα ποτέ δεν της κρατάει το παιδί να τη βοηθήσει...Εδώ, γέννησε η άλλη της η κόρη με καισαρική και δεν έκατσε καν μαζί της, αλλά της είπε να βάλει αποκλειστική...Ε όχι..Φουντώνω και μόνο που το σκέφτομαι... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: Εντάξει, οι δικές μας γιαγιάδες παραείναι θύματα :lol::lol::lol::lol::lol: αλλά εγώ οι περισσότερες γιαγιάδες που ξέρω πεθαίνουν να κρατησουν τα εγγόνια τους...Των παιδιών σου τα παιδιά είναι... :roll::roll::roll::roll:

Επίσης βγάλατε άκρη με τον ξεροκέφαλο άντρα σου;;;Θα κάνετε παιδί;;;Α ρε κεφάλι που έχει..Θα του το είχα σπάσει... :twisted::twisted::twisted: Ευτυχώς εμένα και τις 2 φορές ο Γ παρακάλαγε για παιδί... :D:D:D:D

Α, περιμένω και φωτο από το νυφικό... :D:D:D

Αφροοοο είδες;;;Κι εγώ έτσι ήμουν..Μες στη γκρίνια..Είχα κουραστεί και δεν άντεχα άλλο... :?:?:? Εσύ βέβαια έχεις κι ένα λόγο παραπάνω επειδή δεν έχεις βοήθεια... :?:?:? Καλά μωρή ολόκληρο χέρι σου έβαλε και δεν πόνεσες;;;; :o:o:o:o:o:o Να σου πω την αλήθεια κι εμένα τη 2η φορά με πόνεσε περισσότερο..Αλλά μου είχε βάλει χέρι λίγο πριν μπω στην 39η.... :?:?:?

Χρύσαααααα τι έγινε καλέ;;;;;Τι σου κάνει ο έρμος ο Οδυσσέας;;; :lol::lol::lol: Το μπεμπε καλά;;; :D:D:D

Τόνιαααααα μωρή αλήθεια τυχερή είμαι..Φοβάμαι μηπως παίρνει το ελαφρύ γάλα μόνο και το "καλό" το αφήνει.... :roll::roll::roll::roll::roll:

Λινάκι όχι δεν πονάω..Ευτυχώς..Εντάξει το ένα στήθος με το πολύ γάλα (το δεξί) ώρες ωρες γίνεται τούμπανο και νιώθω ότι θα εκραγεί..Αλλά με το που τη βάζω στο στήθος τη μικρή μια χαρά.. ;);)

Μιτσάκι μουυυυ σε έχω χάσει ρε...Φιλιά στη Β και το νινί...Κι εγώ σπανακόριζο σήμερα.. :D:D

Συμπεθέρα δε μοιάζει με τον μπαμπά μου..Τα μάτια και το βλέμμα της είναι ίδιο..Αφού ώρες ώρες έτσι πως με κοιτάει ειδικά όταν θηλάζουμε νομίζω ότι βλέπω τον μπαμπά μου... :cry::cry::cry::cry::cry:

Ξύπνησε!!!!!Πάω να θηλάσω....Επιτέλους με ηρεμία..Η Ιω έφυγε για χωριό... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσακι δε το ξερεις;;;οπου βλεπεις πολλους σταυρους μακρια!!!!! :evil: συνηθως εκεινοι ειναι που δε δινουν του αγγελου τους νερο!

Σισσακι ασφαλως κι εχω και την αποστειρωση! Ασε σου λεω 24 ωρες δε με φτανουν τη μερα! :roll:

Με το θεμα των γιαγιαδων τωρα εγω ειμαι καπου στη μεση...δηλαδη φυσικα και δεν ειναι υποχρεωση τους αλλα θα ηθελα να ειναι επιθυμια τους...εγω δηλαδη σα μαμα θα ηθελα να εβλεπα μεγαλυτερη προθυμια στο να με βοηθανε με τα παιδια για να μπορω κι εγω να ζησω ολο αυτο πιο χαλαρα...να μπορω βρε αδερφε να παω με την ανεση μου για ενα καφε με μια φιλη 1 στο τοσο...και σκεφτομαι οτι μεθαυριο θα ειμαι παρουσα με ολη μου τη καλη διαθεση στα παιδια μου για να τα βοηθησω να ζησουν οσο πιο ανετα μπορουν,να διασκεδασουν να χαρουν τη ζωη οσο ειναι νεοι οχι να περιμενουν να πανε 50-60 χρονων για να κανουν οτι δε μπορεσαν στα νιατα τους...φυσικα δε λεμε να τα παρκαρουμε μονιμως στις γιαγιαδες σε καμια περιπτωση!!!

Μαρη Γωγω αν επαιρνε μονο το ελαφρυ λογικα θα εκανε πρασινα κακα και δε θα επαιρνε πολυ βαρος...τα λεω καλα θηλαζουσες;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου ξερεις ποσο σε συμπαθω αλλα σε αυτο διαφωνουμε!!

Και οι γιαγιαδες ειναι ανθρωποι και φυσικα εχουν δωσει τα καλυτερα χρονια απο τη ζωη τους για να μεγαλωσουν τα δικα τους παιδια..κανεις δε μπορει να τους υποχρεωσει να μεγαλωσουν και τα εγγονια.

Ναι να βοηθησουν δεν αντιλεγω αλλα οχι και να υποχρεωθουν αν το κανουν.

Εγω πχ απο τωρα το λεω οτι δεν προκειτε να κοιταξω κανενα απολυτως εγονι..

ναι θα το κρατησω ενα ΣΚ να ξεκουραστουν, να πανε ενα ταξιδακι να πανε ενα σινεμα βρε αδελφε να ειναι καλα σαν ζευγαρι μεταξυ τους..αλλα μονημα οχι..με τιποτα...

τωρα σε αυτη την ηλικια με μεγαλη ευχαριστιση "θυσιαζω" ολα αυτα γιατι θελλω να ειμαι με το παιδι μου, να το χαιδευω να το αγκαλιαζω να του μαθαινω πραγματα, να ειμαι διπλα του σε οτι το απασχολει, να το μορφοσω να το στιρηξω να του συμπαρασταθω αλλα μεχρις εκει .

Οταν με το καλο παντρευουν και φτιαξουν τη ζωη τους θελλω να πηγαινω να κανω εκδρομες με τα ΚΑΠΗ και να μην εχουν πλεων καμια απαιτηση απο μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω...οτι δεν ειναι υποχρεωση

σιγουρα ειναι καλο και να ελουν και να μπορουν

και να βοηθανε στην αναγκη

αλλα σε καμια περιπτωση να τις αναγκαζεις

εδω εμεις που ημασταν ετοιμοι ν αβαλουμε τη μικρη σε

βρεφικο σταθμο...οταν το ακουσε η πεθερα μου

σοκαριστηκε....λεει εγω ειμαι γερή ..δεν δουλευω

ειμαι νεα και θα αφησετε το παιδι σεξενα χερια

εγω!!!και παλι...ειναι στιγμες που νομιζω οτι κουραζεται

και θελει και αυτη να κανει τα δικα της

και με το δικιο της!!!

η ευθυνη ειναι μεγαλη...

χωρια που εχουμε και απαιτησεςι για το πως θα τα μεαλωσουν

και γω δηλαδη η ιδια, εχω απαιτησεςι..και στη συμπεριφοαρ α- ανατροφη-διατροφη

καθημερηνοτητα!!!

Δεν το θετω μονο παο την πλευρα δηλαδη της καλοπερασης

αλλα στο οτι ειναι τρελλη ευθυνη να μεγαλωνεις του παιδιου σου το παιδι

πολυ κουραση,κυριως λογω ηλικιας,και δεσμευση!!!

τωρα στην περιπτωση που μεγαλωνουμε οι ιδιες τα παιδια μας

επειδη δεν δουλευουμε...

ε τοτε ειναι λιγο γαιδουριαν να μην προτεινεις καθολου

σα παππους -γιγια να προσφερεις οσο μπορεις

και να δευκολυνεις την νυφη-κορη σου

για να κνει κατι σημαντικο ή ακομη και για

ενα καφέ ρε αδερφε...να γεμισει μπαταριες μι αστο τόσο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..Φοβάμαι μηπως παίρνει το ελαφρύ γάλα μόνο και το "καλό" το αφήνει.... :roll::roll::roll::roll::roll:

το ελαφρύ παίρνει Γωγώ....μετά από 20 λεπτά θηλασμού το παιδί παίρνει το 'παχύ" και γεμάτο λιπαρά γάλα....τώρα πίνει light!!!! :roll::roll::roll: ......

τι κάνεις όμως, δεν μπορείς και να την πιέσεις, αν δεν θέλει?

σου λέω και η Ρέα μου μόνο 10 λεπτά έπινε για αυτό και έπινε σχεδόν κάθε 2 ώρες!!!!.... ενώ ο Λ. θήλαζε μισή ώρα από το ένα και μισή από το άλλο και θήλαζε κάθε 3 ή 4 ώρες!!!! :)

Μαρη Γωγω αν επαιρνε μονο το ελαφρυ λογικα θα εκανε πρασινα κακα και δε θα επαιρνε πολυ βαρος...τα λεω καλα θηλαζουσες;;;;;

όχι αυτό δεν το ξέρω, δεν το νομίζω :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ...Με παρεξηγήσατε.. :lol::lol::lol::lol: Σε καμία περίπτωση δε θα ανάγκαζα να μου κρατήσουν το παιδί....πως να τις αναγκάσω;;; :lol::lol::lol: Αλλά θεωρώ γαϊδουριά να σου ζητάει το παιδί σου να κρατησεις που και που το εγγόνι και να λες "Α δεν μπορώ...θα παω για καφε..." :o:o:o:o:o

Θα τις έπαιρνε και θα τις σήκωνε...Ούτε θεωρώ νορμαλ τη δική μας περίπτωση που έρχοναι από το χωριό για να τα κρατήσουν.... :oops::oops::oops::oops::oops: Αλλά δε θα ήθελα ξένη γυναίκα να μεγαλώνει το παιδί μου αφού εγώ δουλεύω ...Και εγώ λόγω της δουλειάς και του ωραρίου δεν εχω ούτε την επιλογή του παιδικού... :?:?:?:?:? Ασχετως αν από Σεπτεμβρη θα τη στείλω την Ιω...

Και ναι..Δε μου αρέσει που 'εχω εναν 3ο ανθρωπο μες στα πόδια μου...

Δεν ξέω ρε κορίτσια..Ισως κρίνω με διαφορετικά κριτηρια, αλλα θεωρω αδιανόητο να μη θελουν οι παππούδες να περασουν λίγες ώρες με τα εγγονια τους... :shock::shock::shock: Τα εγγόνια δεν ειναι μόνο για τις χαρες..Εχουν και υποχρεώσεις....Θα αρνηθειτε αυριο μεθαυριο εσεις στα παιδια σας να κρατησετε το εγγόνι σας;;; :shock::shock::shock:

Ακόμα και η μαμα μου που εξαρχής μου έλεγε "εμένα ξεχασε με..Δεν μπορώ..Δεν έχω αντοχες...μεγάλωα εσας..δεν μπορω ευθύνες.." τωρα πεθαίνει να κρατά την Ιω... :?:? Και ήταν μια υτερική φουλ ταιμ μαμά... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα ΚΑΠΗ? :lol::lol::lol::lol:

ή μαμά μου μεγάλωσε 6 παιδιά με χίλιες δύο δυσκολίες, και η υγεία της δεν ήταν καλή ακόμη και αν έμενα κοντά της δεν θα της άφηνα κανένα παιδί, ούτε για να πάω σινεμά!!!......

δλδ Γωγώ από την στιγμή που γινόμαστε μαμάδες ή γονείς σταματά η ζωή μας διότι μεγαλώνουμε τα παιδιά μας και μετά συνεχίζουμε να τα φροντίζουμε ακόμη και όταν αυτά ενηλικιωθούν!!!! :o:o:o:o:o .....εσύ είσαι 26,5 αφού μεγαλώσεις τις κουκλάρες σου μετά θα πρέπει να μεγαλώσεις και τα παιδιά τους κ.ο.κ.,.....άρα τέλος η "καλή" ζωή για σένα, τέρμα τα ταξίδια και οι στιγμές με τον άντρα σου!!! :? .....

φυσικά και αν μου φέρουν τα παιδιά μου τα παιδιά τους θα τα κοιτάξω και όσες μέρες θέλουν για να πάνε ταξιδάκι ή να βγουν έξω ή απλά να μείνουν μόνοι τους στο σπίτι και θα τους βοηθήσω σε ό,τι θέλουν, αλλά θα κάνω και εγώ την δική μου ζωή, θα ταξιδέψουμε, θα βγούμε κ.λπ.,....η δική μου, όμως, ζωή δεν θα εξαρτάται από το δικό τους πρόγραμμα!!! :|

ρε σεις λέγατε αλβανός και μπέμπα και νόμιζα ότι ο Αλβανός έφερε και την κόρη του μαζί, μια μπέμπα!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: ....μετά κατάλαβα!!!! :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάκι αυτό λέω και γω. Καλή χρήση της βοήθειας που μας προσφέρουν οι γονείς μας.

π.χ. όταν μεγαλώσει η μικρή και θέλει να πηγαίνει τα καλοκαίρια στη γιαγιά της δε θα έχω αντίρρηση να τη στέλνω εφόσον η πεθερά το επιθυμεί. Αν δεν ήθελε η πεθερα μου να την κρατήσει δε θα την έστελνα, εφόσον όμως το επιθυμεί, δε θα νιώθω οτι της φορτώνω μια ευθύνη που είναι κανονικα δική μου.

Καταλαβες πώς το εννοώ ε; :D

Συμφωνούμε σε όλα!! Θέλω και γω εκδρομές με τα ΚΑΠΗ!!!! :lol::lol::lol::lol:

Γωγούλα δε βλέπω κάτι κακό σε αυτό που κάνει η μαμά της φίλης σου. Έτσι θέλει να ζήσει τη ζωή της και έτσι τη ζει. Εντάξει ίσως αυτό με την αποκλειστική να ακούστηκε λίγο κάπως... :?

Παρόλα αυτά όμως δεν ξερεις πώς μπορεί να βίωσε τη μητρότητα ή τί θυσίες μπορεί να αναγκάστηκε να κάνει για να μεγαλώσει τα κορίτσια της. Και τώρα που τα μεγάλωσε θα πρέπει να μεγαλώσει και τα εγγόνια της;; Ε όχι!

Πιστεύω οτι οι παππούδες πρέπει, είναι απαραίτητο να περνούν ποιοτικό χρόνο με τα εγγόνια τους, κάνει καλό και στις δύο μεριές, αλλά όχι και να το μεγαλώνουν, με ό,τι και αν αυτό συνεπαγεται.

Γιατί όπως και να το κάνουμε δε μπορείς να κάνεις παρατήρηση σε ένα ανθρωπο που σου μεγαλώνει το παιδι, γιατί δεν το μεγαλώνει όπως θέλεις εσυ. Μεγάλωσέ το μόνος σου!

Εγώ πάντως Τόνια μια χαρά πάω για καφέ και με τη Χαριλίνα. Τώρα δεν ξερω στο δεύτερο, δεν ξέρω, μπορεί να κολώσω, αλλά σίγουρα είναι επιλογή μου να κάνω παιδί, οπότε θα πρέπει να υποστώ και τις συνέπειες. ;)

Γωγώωωωωωωω δεν είδες μωρή την γλαφυρή περιγραφή μου;;; Την έκανα και εικονογραφημένη σε περίπτωση που δεν καταλαβαινατε τα γραπτά μου! :lol::lol::lol::lol:

Εντάξει είμαστε τώρα, κάτι κάναμε και θα κάνουμε και σήμερα, χθες του έδωσα ρεπό. :oops::lol:

Και δε σε παρεξηγούμε μαρή!! Και μένα έρχεται η πεθερά μου να μου κρατήσει τη μικρή από το χωριο. Αν δεν ήθελε όμως δε θα την αναγκαζα. Και η μαμα μου επίση πάει και παίρνει τη μικρή απο το σταθμο και την κρατάει μέχρι να γυρίσω. Αυτό όμως επειδή δουλεύω, όχι γιατί θέλω να πάω για καφε. :roll: Ελάχιστες φορές μου την έχει κρατήσει για να βγω. Γι' αυτό και όταν έρχεται η πεθερά μου στην Αθήνα, εκτροχιάζομαι! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...