Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΑΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ Νο5!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια και καλη εβδομαδα!!

Σας ευχαριστουμε εγκυουλες που μας φυσατε, και σας ευχομαστε να εχετε μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και σε λιγο να κρατατε τα μπεμπακια σας!!

Χαιρομαι κοριτσια που ολες μετα απο τοσες προσπαθειες εχουμε βρει το δρομο μας,και ειμαι σιγουρη οτι συντομα θα εχουμε ευχαριστες ανακοινωσεις !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 934
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας κοριτσάκια μου τι κάνετε???

πήραμε τα αποτελέσματα του αντρούλη μου την παρασκευή!

Από συγκέντρωση σπερμ/αρίων είμαστε πολύ καλά είπε ο Λυμπερ. έχουμε 66.700.000/εξσπερμ. με κίνηση μετά από 13 ώρες στο 40% αλλά μετά από 25 ώρες μόνο 10% :?:?

Από μορφολογία είμαστε στο όριο βέβαια κ δεν ξέρω τί θα μας πει ο γιατρός....

Μικρόβια δεν είχαμε τπτ!!!!

Μάλλον με την εξασθένιση που έχουν στις 25 ώρες τα ζωαριάκια μας θα πρέπει να στοχεύουμε ακριβώς την ωορηξία να υποθέσω....

Τώρα σειρά μου για τις ορμονολογικες :oops::oops::oops:

Αχ σας ζάλισα κορίτσια μου!!!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Εlenakioo ... βρε είναι πολύ καλά τα αποτελέσματά σας σε ότι αφορά την κινητικότητα τουλάχιστον! Εμείς είχαμε την 1η ώρα 70%, αλλά την 6η ώρα 10% και την 10η 0%!!! :shock: Αν υποθέσεις ότι θέλει σχεδόν 9 ώρες για να γίνει η σύλληψη εμείς μόλις που που το προλαβαίναμε! Και αν υπολογίσεις και τα προβλήματα που βγάλανε σε εμένα με σάλπιγγες μήτρα κτλ είχαμε ελάχιστες ως μηδαμινές πιθανότητες! Απογοητευτήκαμε, πονέσαμε και θεωρούσαμε ότι δεν προκειτε να τα καταφέρουμε με φυσιολογικό τρόπο τουλάχιστον, αλλά τώρα βλέπεις το τικεράκι μου ... μπήκα στον 4ο χθες! 8-)

Εγώ νομίζω και ο γιατρός θα σας πει ότι ο άντρας σου είναι μια χαρά και αυτό είναι πολύ σημαντικό να έχετε ένα καλό σπέρμα! Κάνε και εσύ τις εξετάσεις σου και μετά αφήστετα όλα στην άκρη πείστε τους εαυτούς σας ότι είστε υγειής, χαλαρώστε και χαρείτε τον έρωτά σας τώρα που είναι και καλοκαιράκι. Θα έρθει και το μπεμπάκι εκεί που δεν θα το περιμένετε. Εύχομαι σε λίγο καιρό να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα κοριτσάκι!!!

Σε όλα τα κορίτσια μας που προσπαθούν και περιμένουνε αποτελέσματα ένα δυνατό ΦΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!

ΦΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!

ΦΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!

ΦΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!

ΦΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!

Πίστη κορίτσια υπομονή και όλα θα γίνουν! Είναι απλά θέμα χρόνου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!!!! Εύχομαι αυτή η βδομάδα να είναι η τυχερή μας...... :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray: !!!!

Αθανασία τίποτα ακόμα; Αντε μακάρι ρε κοπέλα μου! Είναι σταθερός ο κύκλος σου; Περιμενε 2-3 μέρες ακόμη και πάνε μετά για χοριακή! Εύχομαι να μην ξαναέρθει για τους επόμενους 9 μήνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Madi μου σ'ευχαριστώ πολύ!!!! Ο κύκλος μου ήταν πάντα σταθερός τώρα τους τελευταίους μήνες μου έκανε κάτι νεράκια αλλά και πάλι νωρίτερα αδιαθετούσα.... Ανυπομονώ.... Δώσε πολλά χαδάκια στην κοιλίτσα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Εlina, τι καλα .... σε λιγο θα εχετε το μπεμπακι σας!!

Ετσι οπως το λες ειναι με τοσα που εχω ακουσει, αβυσσος ο γυναικειος οργανισμος!

Εγω παω για το Ιουλιο , με επισκεφτηκε εχθες :cry:

Καλη επιτυχια σε ολες σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Λιλάκι μου κι εμένα με επισκέφτηκε πρωί πρωί η ακατανόμαστη.... :twisted::twisted::twisted: Και χάλια τα νεύρα μου.... Καλή επιτυχία στις υπόλοιπες :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ELINA76 ME TO KAΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.....

ATHANASIA.....MHN TO BAZEIS ΚΑΤΩ.....

ΑΝΤΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΒΡΩΜΟ-IΟΥΝΙΟΣ

ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΟ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ......

ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΜΕΙΝΑΝΕ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΑΠΟ TWIGGY ΚΑΙ LAMBRINI

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαντι μου το βλέπω το τικεράκι κ χαίρομαι πάααααααρα πολύ!!! Σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια μέχρι το τέλος!!!! Εύχομαι σύντομα να πάνε κ με εμένα καλά γιατί δεν έχω καθόλου υπομονή κι όλα μα όλα :x:x μου φταίνε...

Άντε να δούμε πότε θα έρθει κ η ακατονόμαστη στις αρχές του άλλου γιατί έχουμε κ διακοπές να προγραμματίσουμε κ το μόνο που δεν θέλω είναι να είμαι περιοδεύων :lol::lol::lol:

Αθανασία μου κι εγώ τα ίδια εχω πάθει με την ρουφιάνα ενω είχα 28 ρολοι τελευταία μου σκάει μύτη μια 25 μια 26....

Κοριτσάκια μου καλή επιτυχία σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχια σε οσες ειναι στην αναμονη , μεσα απο την καρδια μου!!!

Σιγουρα ολες θα εχουμε τα μπεμπακια μας!!!

Εμεις σημερα κλεινουμε 3 χρονια γαμου :ymparty::x:x:x:x:x@};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστουμε cuandaki μου!!!

Και σε εσας ευχομαι το ιδιο!!! :YMHUG::-*

ΝΑΙ σιγουρα θα κανω ευχουλα, μου φαινεται σαν χθες και ειμαστε το ιδιο αγαπημενοι :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλα τα γλυκά κοριτσάκια,τι μου κάνετε? Εντάξει μπορεί να μας επισκέπτεται ακόμα η παλιοπερίοδος αλλά είναι μετρημένα τα ψωμιά της, σύντομα θα μας ξεχάσει όλες για 9 μήνες!!! ;)

Αχ κορίτσια μου έχω νέα να σας πώ, τελικά δεν είναι να εμπιστεύεσαι κανέναν! Αν θυμάστε είχαμε κάνει ένα σπερμοδιάγραμμα σε κέντρο εξωσωματικής και μας βρήκε ολιγοσπερμία (3 εκατομμύρια μόνο) και μας είπε να πάμε ΙΚΑ να γράψουμε φάρμακα για να ξεκινήσουμε σπερματέγχυση τον Σεπτέμβρη...!

Μιας και οι δικές μου εξετάσεις είναι καθαρές μας λέει φταίει το σπέρμα...Βέβαια στον γιατρό του ΙΚΑ κάτι δεν του κόλλαγε στο σπερμοδιάγραμμα και μας έστειλε να το ξανακάνουμε σε μεγάλο μαιευτήριο αυτή την φορά.....

Κορίτσια μου το σπέρμα μας είναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ, αριθμ. σπερματοζωαρ. 80 εκατομμύρια

Ολικός αριθμ. σπερματοζ. 104 εκατομ.!!!!!!

Η κινητηκότητά μας εξαιρετική, η μορφολογία φυσιολογικότατη κλπ κλπ κλπ.... Με λίγα λόγια είμαστε εξαιρετικά, σε λόγες μέρες θα βγεί και η καλλιέργεια να ησυχάσουμε!

Τώρα φταίω εγώ να πάω αύριο να τον βάλω να το φάει το πρώτο σπερμοδιάγραμμα που κάναμε στο δικό του κέντρο??!!!!! :twisted::twisted:

Απ'ότι μου εξηγούσε και ο γιατρός του ΙΚΑ υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην πετυχαίνουμε την ωορρηξία μιας και δεν έχω σταθερό κύκλο και έτσι απο Σεπτέμβρη θα πάρω τεστ ωορρηξίας!

Αυτά! ουφ τα είπα και ξεθύμανα! Μα να μου στεναχωρήσουν έτσι το μωρό μου χωρίς να υπάρχει λόγος?!

Αλητεία!!! :twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λεβου τι τελεια υπεροχα ανεπαναληπτα νεα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!βουρ λοιπον...καμια φορα εχει διακυμανσεις το σπερμα..βεβαια απο τοσο λιγο σε τοσο πολυ οχι..αλλα μια ενδειξη ειναι..ειναι κανονας ποτε μονο ενα σπερμοδιαγραμμα!!!!αντε τωρα βουρ στα ντοιν :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lilaki mou na ta xiliasete kai efxomai tou xronou tetoia mera na eiste mia (toulaxiston)3 melis oikogeneia!!!!oti pothei i kardoula sas koritsaki mou!!!!

levou :evil::evil::evil::evil: poly blakas o giatros!!!!tzampa sas anisixise!!!na pas k na tou kaneis skiniko!!!egw etsi thha ekana!!!!! :twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lil να είστε πάντα αγαπημένοι.....και του χρόνου με ενα γλυκό μωράκι στην αγκαλιά σας!!!

Levou δεν είναι να εμπιστεύεσαι τελικά κανέναν...

Ειχα αναρτήσει μια ενότητα πριν καμιά εικοσαριά μερες με θεμα ΑΞΙΟΠΠΙΣΤΑ ΚΕΝΤΡΑ.....

Μόλις ειχα κάνει την 1η μου εμβρυομεταφορά....και άρχισαν να μπαινουν κάποιες σκέψεις στο φτωχό μου μυαλουδάκι....

Και μάλλον όπως φένεται....πρέπει να υπήρξα κι εγω θύμα απάτης....

Δεν το λέω γιατι απέτυχε η εξωσωματική τελικά ...αλλά στην συνέχεια που μίλησα και με άλλα κορίτσια που πηγανε με ¨"δανεικά ωάρια" μου λένε ειναι αδιανόητο να σου έβαλε μόνο μια βλαστοκύστη καλής ποιότητας (ΥΠΟΤΊΘΕΤΑΙ) οταν οι δότριες είναι μικρές και βγάζουν πολλά ωάρια!!

Κάτι έχει συμβεί σίγουρα......Ισως πηγε κάποια ανυποψίαστη κοπέλα να κάνει εξωσωματική ,να έβγαλε πολλά ωάρια και να πήρανε μερικά δικά της και να τα γονιμοποιήσαν με το σπέρμα του άντρα μου....και ποιος ξέρει και τι άλλο...τα σενάρια μπορέι να ειναι πολλά!!

Θα μου επιτρεψετε να διατηρώ πολλές επιφυλάξεις για τα κέντρα.....Εγω την επόμενη φορά...αν και δεν μου περισεύουν τα χρήματα,θα πάω στον πιο ακριβό ο οποίος ξέρω οτι δεν θέλει να χαλάσει το ονομα του και εχει πολύ καλούς εμβρυολογους.

Να δουμε.......... Πάνω απο όλα βέβαια είναι ΘΕΛΗΜΑ ΘΕΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λεβου μου!!!! μπραβο μπραβο πολυ χαρηκα με τα νεα σας!!! ειδες τελικα πρεπει να το ψαχνουμε το θεμα... κι εμεις οταν καναμε τις εξετασεις μας ειχαν επιστησει την προσοχη πολυ στο που τις κανουμε κλπ. Γι αυτο και ολοι μας εστελναν στον Λυμπεροπουλο! Στην περιπτωση σας ειναι εξωφρενικο, δηλαδη καμια σχεση με την πραγματικοτητα οι αλητες!! Ευτυχως το προλαβατε και δεν θα ταλαιπωρηθειτε αλλο! βουρ στο ψητο ειδικα τωρα το καλοκαιρακι, παρε τεστ ωορρηξιας να εισαι ησυχη και θα το τσακωσετε συντομα!!!!

λαγονησι καλα κανεις πιστευω και αμφιβαλλεις για τα κεντρα, δεν νομιζω οτι μπορουμε να ειμαστε καλυμενες απολυτα... ειδικα με μικρα κεντρα ή οταν παμε ετσι μονοι μας χωρις την προστασια καποιου γιατρου δικου μας.. Εμας στο κεντρο μας βαλαν να υπογραψουμε ενα χαρτι για την καταψυξη των εμβρυων για 5 χρονια, τοτε θα μας ρωτησουν για τη τυχη τους, δηλαδη αν θελουμε να καταστραφουν, να δωθουν για μελετες ή σε άλλα ζευγαρια... πΟΛΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ συμβαινουν , δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουρες ετσι δεν ειναι? Ειναι πραγματι περιεργο που σου μεταφερανε μονο 1, αφου ετσι κι αλλιως ειχες μπει στη διαδικασια με τα δανεικα ωαρια... Δεν σου ειπαν καν δηλαδη,οτι ας πουμε μονο ενα ωαριο ειχαν διαθεσιμο...? Αν εχεις κουραγιο κανε μια ερευνα ωστε να την επομενη φορα τουλαχιστον να μην εχεις και αυτο στο μυαλο σου!! καλη τυχη κοριτσακι..

πολλα φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες!!!

Σε ευχαριστουμε Jannolino μου!!! :-*:-*

Πολλες ευχες και σε εσας να εχετε συντομα το μπεμπακι σας και ολα να σας ερθουν οπως τα ονειρευεστε!!!

Lagonisi να ΄σαι καλα γλυκια μου!!! :YMHUG::YMHUG: Καλη επιτυχια και σε εσας με ενα μωρακι!!!

Levou ,περιμενουμε και αλλα ευχαριστα νεα απο εδω και περα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στις κούκλες... :D

Βρε κορίτσια μου έχω φρίξει με περιστατικά που ακούω αυτές τις μέρες! Τελικά πάμε στα τυφλά και αν μας τύχει καλός γιατρός ΟΚ αλλιώς κλάφτα Χαράλαμπε!! :evil: Και δεν υπάρχει και εύκολος τρόπος να τους τσεκάρουμε, μας κοστίζουν χρήμα και ψυχική φθορά και μετά σου λένε και συμβαίνουν αυτά!!!!

Τέλος πάντων αποφάσισα να χαλαρώσω και να αφήσω τα πράγματα στην τύχη τους για το καλοκαιράκι και απο Σεπτέμβρη βλέπουμε....

Lilaki μου να ζήσετε κορίτσι μου, πάντα ευτυχισμένοι και τρελά ερωτευμένοι να είστε και σύντομα να μεγαλώσετε την οικογένειά σας!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'σαι καλα Levou μου σε ευχαριστουμε πολυ!!! :YMHUG::-*

Καλα κανεις που αποφασισες να το δεις χαλαρα το καλοκαιρι,να περασετε καλα να κανετε αγαπουλες και αν δεν.....που στο ευχομαι ολοψυχα , απο Σεπτεμβρη μπορειτε αρχικα να παρακολουθησετε την οωρρηξια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...