Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 9! Για πιο δυνατές κλωτσιές!!!


Recommended Posts

Καλημερούδια στις όμορφες φουσκοκοιλίτσες!!!!! :D

Χαίρομαι που όλες είστε καλά!!!

Μαράκι ξέσκασες λιγο ε??μια χαρά κι εγώ το καρπούζι θα προτιμούσα!!! ;) ειδικά εάν μπορούσα να έχω γλυκό για την επόμενη!! :lol::lol:

Χρυσουλίνι μάλλον από το δοντάκι είναι ο πυρετός και ναι τραπεζίτες θα βγάζει...

Χρυσάνθη περαστικούλια στο μικράκι σου!!

Κίσκα μου τέλεια τα νέα σας!!!!μεγαλώσατε κι εσείς!!!Το καρότσι μου ακούγεται τρελή ευκαιρία!!!εάν σου αρέσει μην το σκέφτεσαι καθόλου!!

Ζαχαρένια μου πολύ χαίρομαι που είσαστε καλά..λογικό να στεναχωριέσαι... αλλά όλα θα πάνε καλά και όλο αυτό θα είναι ένα κακό όνειρο που πέρασε..!!! ;)

Γιελήζ μεγάλωσε ο άντρακλας!!!!!!άντε με το καλό!!

Κι οι υπόλοιπες είστε όλες καλά!!!!ελπίζω να μην ξέχασα κάποια!!

Τα νέα μας τώρα!!!

Η μπουμπού είναι 2 κιλά!!!ολόκληροι κορίτσαροι γίναμε!!ήταν φρόνιμη σχετικά και κούναγε ρυθμικά το πόδι της!!! :lol::lol: Προς το παρών είμαστε με τα ποδαράκια κάτω και γι αυτό νιώθω έντονη κινητικότητα πολύ χαμηλά!!Ο γιατρούλης μου μου είπε ότι κατά 90 τοις 100 θα γυρίσει!!!Όλα μας τα βρήκε τέλεια καιμου έγραψε και κάτι εξετάσεις να κάνω... αίματος, ούρων κτλ!!!!Ντόπλερ τέλος του μήνα!!

Μου ε'ιπε να σταματήσω από τη δουλειά γιατί με βρήκε αρκετά κουρασμένη..οπότε σκέφτομαι να έρθω και την άλλη εβδομάδα να δείξω στην κοπέλα που θα με αντικαταστήσει τα πάντα και να πάω σπιτάκι μου κι εγώ σιγά σιγά.... Γενικά με ψιλοφοβάται γιατί έχω συσπασούλες και πονάκια και μου είπε να προσέχω πάρα πολύ αυτό το μήνα γιατί δεν θέλει με τίποτα να προκαλέσω κάτι πρόωρο!!!!!Μου είπε να προσπαθήσω να μην στεναχωριέμαι και να μείνω εκτός από καταστάσεις που με επηρεάζουν αρνητικά... του είπα απλά ότι αυτό δεν γίνεται!!ο θεός βοηθός!!!

Αυτάαααα!!!!!!

κοιμόσαστε καλέ οι υπόλοιπες?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημερα κοριτσακια! Τι κανετε?

εγω γραφειο και δυστυχως αυπνη. Ξυπνησα ζτες 1 και μιση το βραδυ και 6 παρα με πηρε ο υπνος. 6 και μιση ξυπνησα για να μαγειρεψω και να ερθω δουλεια και κουτουλλαω τωρα....

Ζαχαρενια μου ταλαιπωρειτε το ψυχακι σου....σε λιγο που θα το παρεις σπιτακι θα δεις οτι ολα θα ειναι μια χαρα. Η αδερφη μου ειχε γεννηθει προωρα και ως παιδι δεν αρρωσταινε ποτε, ουτε ιωση. Θα δεις θα ειναι πολυ γερος και δυνατος σε ολη του τη ζωη!

Γιελιζ μου ξεπερασατε τα 2000γρ...μπραβο!

Κισκα τελεια τα νεα σας, μεγαλωσατε κι εσεις!

Νικη μου με ξελιγωσες με την πιτσα πρωινιατικο αλλά εχω κατι λιγουρες τις τελευταιες μερες.

Σοφια μου τελευταιες ετοιμασιες να υποδεχτειτε τις μπουμπουκες σας!!!

Ευγενια μου και η μπομπου μεγαλωσε!!! Να μην κουραζεσε πολυ, ξερω οτι ειναι δυσκολο για μας που ειμαστε εργαζομενες και εχουμε και το σπιτι...εσυ που εχεις και 1 παιδακι ακομα πιο δυσκολο. Εγω πλεον μετραω μερες να σταματησω τη δουλεια! 20 μερες ακομα...

Μαρακι κι εγω απο το Σαββατο εχω τετοιους πονους περιοδου. Μπηκες στον 8ο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Πώς είστε σήμερα?

Εγώ σηκώθηκα περίπου 4-5 φορές για τουαλέτα, οπότε καταλαβαίνετε τί ύπνο έκανα, με πονάει και η πλάτη-μέση και δεν μπορώ να πω ότι ξεκουράζομαι όταν ξαπλώνω. Τέλος πάντων, λίγο έμεινε #:-s .

Σήμερα έχουμε γιατρό το μεσημέρι, οπότε θα δούμε ......

Δεν θυμάμαι και πολλά από τα νέα που διάβασα :oops:

Ευγενία καιρός να ξεκουραστείς και εσύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Έλλη μου!!Ναι καιρός να ξεκουραστώ και να αρχίζω να ετοιμάζομαι για την μικρή!!

Καλημέρα Μάχη μου!!Κουραγιο και μόλις γυρίσεις σπίτι πέσε αμέσως για ύπνο!!!Κι εσύ κοντεύεις για την αδειούλα σου!!!Κοριτσάκια έφτασε ο καιρός!!!!!το πιστεύετε????? :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Χρυσουλίνι!! Περαστικά στη μικρή σου...

Καλημερα Ευγενία μου, κι εσείς μεγαλώσατε!!! Οταν ακούω 2 κιλά και πάνω ενθουσιάζομαι από ότι καταλάβατε!! Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον γιατρό σου...Αντε να ξεκουραστείς κι εσύ και μακρυά από ότι σε στεναχωρεί...

Καλημέρα Μαχη μου...Να σου πω είμαι στον 7ο εγώ ακόμα...Εκλεισα χθες 29 εβδ. Χθες ηταν η πρώτη φορα που ειχα λίγα πονάκια...ίσως να κουράστηκα κιολας...Απλά σε εμένα λόγω του ιστορικού και το παραμικρό το παρατηρώ!!

Καλημέρα Ελίς μου...Με το καλό ο γιατρός...να δειτε το μωράκι σας...περιμένουμε τα νέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι δεν έχω πόνο καθόλου, αλλά είναι σύσπαση το καταλαβαίνω και το θυμήθηκα αμέσως (από την προηγούμενη εγκυμοσύνη). Ο γιατρός στο τηλ μου είπε ότι δεν παίζει ρόλο αν πονάς ή όχι, γι΄αυτό ανησύχησα. Βέβαια μου είπε μόνο αν είναι πιο συχνες από 3-4 λεπτά, ανησυχούμε πραγματικά. Διαφορετικά ξεκούραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελις μου από τη μια λογικό είναι να έχεις κάποιες συσπάσεις μες στη μέρα, αφού προετοιμάζεται η μήτρα...Αν ειναι πολύ συχνές όμως να ξεκουράζεσαι τουλάχιστον μέχρι να μπεις στο μήνα σου...Μην αγχωνεσαι όμως, γιατί είσαι ήδη πολύ κοντά...Θα μιλήσεις σήμερα και με το γιατρό σου και θα δεις ότι θα ειναι όλα σούπερ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γκαστρουλες;Τι μου κανετε;

Ελλις νομιζω πως οι συσπασεις ειναι φυσιολογικες πλεον στην εβδομαδα που βρισκεσαι.Μην ανησυχεις.

Ευγενια ολοκληρη κοπελα εγινε η μπουμπου σου!Καιρος να ξεκουραστεις και εσυ!

Συμπεθερα,εισαι καλα σημερα;Οσο για τα μουσμουλα,δεν τα τρωω....Εχω μια μουσμουλια της γειτονισας στην πισω αυλη,αν θελεις να σου στειλω!Με τις τσαντες τα μαζευω για να μην ερχονται μυγακια αλλα τα πεταω! :lol:

Μαχη καλημερα και καλο κουραγιο στην δουλεια!

Σοφιτσα,εισαι πανετοιμη!Με το καλο!

Καλημερα και σε οσες ξεχασα! :oops:

Η μπεμπα μου δεν ειναι πολυ δραστηρια εδω και 3 μερες και δεν μ'αρεσει αυτο... :roll:

Εφτιαξα ενα καφεδακι να πιω,εχω ξυπνησει απο τις 8 σημερα.Χορτασα υπνο,κοιμηθηκα πολυ βαρια χθες,απο τις 11:30.Ουτε την γιουροβιζιον δεν ειδα μεχρι τελος. :lol:

Θελω να απλωσω 2 πλυντηρια και δεν εχει ηλιο σημερα γμτ... :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορτσουδιααααααααααα....ολες απο οτι διαβαζω ειστε καλα...

ελισαβετε μην σε αγχωνουν τα πετρωματα...στην φαση που εισαι σιγουρα θα τα εχεις...αντε βρε το πολυ πολυ να γεννησεις ;);) θα μου πεις λιγο νωρις δεν ειναι?πλακα κανω βρε!!απο εδω κ περα οι συσπασεις ειναι φυσιολογικο....εσυ απλα μετρα κ να ενημερωνεις τον γιατρο.

απο οτι διαβαζω οι περισσοτερες βαλιτσουλες ετοιμες!!!τι καλα!!!

κισκα πολυ καλα τα αποτελεσματα σας,τελος κ εσεις!

εμεις ξεμπερδεψαμε χθες κ με τα τελευταια συμμαζεματα οποτε τωρα που μενουν μονο οι ντουλαπες.κ να ξεδιαλεξω τα ρουχα της μπεμπας.χθες δυο ωρες μονο συμμαζευα τα παιχνιδια κ το δωματιο της κορης μου.επιτελους ειδαμε λιγο φως γιατι απο τα τοσα παιχνιδια ειχαμε πνιγει.μαζεψα μια μεγαλη κουτα απο γαριδακια παιχνιδια για να τα δωσουμε.θα δουμε κ απο ρουχα τι εχουμε κ ολα βουρ για δωσιμο.να ανοιξει λιγο ο τοπος.

εβαλα τελικα χθες κ το εμπλαστρο μου κ ηρθα λιγο κ εστρωσα.οχι τελειως αλλα τουλαχιστον μπορω να αλλαζω πλευρο στο κρεβατι κ οταν περπαταω ποναω λιγοτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχετε δίκιο κορίτσια, ΛΙΓΟ έμεινε ακόμα!!!! Απίστευτο μου φάινεται!

Θα κάνω πέτρα την καρδιά μου και θα βάλω τον κ@λ@ μου κάτω και θα κάτσω στον καναπέ :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα....σημερα ειπα θα μεινω σπιτι να κοιμηθω αλλα με ξυπνησανε ο γιος με τον αντρα μου που ετοιμαζοτνουσταν για σχολειο..ολοκληρο χαμο κανανε παιζανε και τετοια...γω γιατι οταν τον ετοιμαζω απλα τον ντυνω φτιαχνω ησυχα ησυχα και φευγουμε...τωρα χαζευω λιγο στο ιντερνετι μπας και νυσταξω...beboulino ουτε εκει το ειχε το καροτσι ε??Βρε μπας και με δουλεψε η αλλη στο τηλ οτι και καλα το εχει αλλα δεν το στελνει?Αμα δεν τα εχουν τοτε τι τους θελουν τους καταλογους??Σημερα βρικα ενα αλλο σε ενα μαγαζι που ειναι στη μεταμορφωση και απο εκει ειχα ψωνησει στο Χριστοφορο καροτσι καλοκαιρινο και παρκο νομιζω και ειναι φτηνο σας βαζω και ενα link... http://www.babynet.gr/prointa/03_metafora05.htm εκει βρικα σετ τριο σε λιλα χρωμα 290 ευρω..σας βαζω και φωτο με το σετ σε πορτοκαλι και μια με το καροτσι σε λιλα..επισεις το εχουνε και σε λαχανι αμα ενδιαφερεται καμια...πηρα τηλ τον πατερα μου γιατι αυτος μας το κανει δωρο..να μην μου βαλει λευτα στην τραπεζα αλλα να παει απο εκει να το παρει και να μου το στειλει..καλυτερα λιλα απο κοκκινο...

post-1349-1387393694863_thumb.jpg

post-1349-13873936948726_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mιχαελα καλημερα!Αχχχ,με αγχωνεις που ετοιμαζεις απο τωρα πραγματα και ειμαστε στην ιδια εβδομαδα! :lol: Λες να ξεκινησω και εγω;Μονο το καροτσι παρηγγειλα και εριξα μια ματια για κρεβατακι.Πηρα και τον μπογιατζη να ερθει να μας βαψει το δωματιο,γιατι θελει και στοκαρισμα ο τοιχος,φουσκωσε.Αλλιως θα το εβαφε ο αντρας μου...Να δουμε ποτε θα ερθει!Ελπιζω πριν γεννησω! :lol:

Κισκα τελειο το μωβ!Και εγω μωβ καροτσι της πηρα. ;)

Τελικα μαλλον θα βρεξει οποτε θα τα βαλω στο στεγνωτηριο τα ρουχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beboulino αφου δεν βρικα ροζ...ας παρω τουλαχιστον μωβ...τι να κανω..κανω την καρδια μου πετρα...παντος τα σεντονακια hello kitty θα τα παρω..ελπιζω να μην γινει κανα κουλο και εκει και δεν τα βρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κισκα εγω εψαχνα προικουλα Hello Kitty αλλα βρηκα μονο σε Αμερικανικο σαιτ και δεν το ρισκαρω να παραγγειλω...Μην με πιασει κανενα τελωνειο. :roll: Μια χαρα ειναι το λιλα,πολυ ωραιο χρωμα,μην το σκεφτεσαι καθολου!Εγω ειπα και γιος να ειναι το 2ο,στο μωβ καροτσι θα καθισει! :lol: Θα ειναι και τρεντυ! :lol: Εχεις βρει πουθενα παπουτσακια Hello kitty βρεφικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα συμπεθέρα!! Καλά είμαι...πάνε όμως τα καημένα τα μούσμουλα :?:(:lol: Στείλτα από εδώ καλέ!! Μπορεί η νύφη μου να κοιμάται...αστην να ξεκουραστεί!! :lol::lol:

Κίσκα μου είναι πολύ ωραίο το λιλά το καρότσι...Και συμφέρει!!

Μιχαέλα μου είναι καλύτερα η μέση σου?? Το συμμάζεμα δεν τελειώνει ποτέ!!

Από συμμαζεμα εμείς εμεινε να αδειασουμε κάτι πράγματα από το δωμάτιο του μπέμπη και να συγυριστούν τα ντουλάπια με τα ρούχα μας...Αύριο λογικά θα έρθουν και τα πράγματα που του παραγγείλαμε..ελπίζω να θυμηθεί ο καλός μου να φέρει την φωτογραφική να σας βάλω φώτο!!

Μου πήρε ένα πράγμα ο άντρας μου που είναι για να στηρίζει την πλάτη και ταυτόχρονα κάνει μασαζ..εχει μπαταρίες μέσα...αλλά φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω μήπως δεν κάνει...τι λέτε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παπουτσακια οχι αλλα για προικα βρικα εδω....http://www.homeeshop.gr/product.asp?catid=3255

βασικα σεντονια κουνιας λεει και σκεφτομαι να παρω ξεχωριστα ΠΑΝΤΑ σε ροζ χρωμα...πρεπει να εχει στα τζαμπο γιατι ειχα παρει ενα εξτρα σετ για το γιο μου σε λαχανι τοτε..οποτε κατι θα βρω..και απο πανω λεω να παρω κουβερτουλα φλις απο εδω... http://www.myshop.com.gr/category-1/nim ... be.html....δεν ψωνιζω απο εξωτερικο γιατι και εγω δεν ξερω κατα ποσο να το εμπιστευτω..και αν δεν ερθει...τουλαχιστον ελλαδα αν ειναι τους βρισκεις δεν μπορει..λεω εγω τωρα..παντος για το μαγαζι που ψωνιζω μεσω ιντερνετ αλλα με αντικαταβολη μονο ειμαι ευχαριστημενη.Αχχ μουσμουλα εεε...εχει κατω στην αυλη μια μουσμουλια και ετοιμαζονται τωρα..και ανυπομονωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κίσκα μου πολύ ωραίο το λιλά καρότσι!!!!Είναι από τα αγαπημένα μου χρώματα!!Κι εγώ θα το προτιμούσα από το κόκκινο!!!!! :D Έτσι είναι οι μπαμπάδες μπορούν να κάνουν τα πάντα να μοιάζουν παιχνίδι!!!! :D:D

Έλλη μου θα πάτε και στο γιατρό σημερα ε?? Οπότε μην αγχώνεσαι.. όλα αυτά είναι φυσιολογικά απλά θέλει και ξεκούραση!!!Να κάτσεις φρόνιμη στον καναπέ!!!!!

Μιχαέλα μου καλημέρα!!ακόμα η μέση ε? κι εσύ τώρα που είσαι έτσι βρε κοριτσάρα μην κουράζεσαι και με τα ρούχα-παιχνίδια!!!άστα για αργότερα μόλις νιώσεις καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kiska εμενα το λιλα ειναι απο τα αγαπημενα μου χρωματα. και μεις στο καροτσι ειμασταν μεταξυ μωβ και μπεζ και τελικα καταληξαμε στο μπεζ, νικησε ο αντρουλης μου σε αυτο!!!

Μαρακι δεν νομιζω οτι οι μπαταριες επιρεαζουν στην εγκυμοσυνη, αν δεν ενδεικνεται βεβαια θα το γραφει στις οδηγιες.

Νικη μου σιγα σιγα οι προετοιμασιες. Εγω που πλησιασω και ακομα το δωματιο ειναι οπως ητανε, ουτε το βαψαμε ακομα, ουτε τα επιπλα ειναι ετοιμα...και εχω κατααγχωθει :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη μου να σου πω την αληθεια δεν ειχα σκοπο να τα κανω απο τωρα.αλλα με τα βαψιματα κ τα ξεσηκωματα τα κανω μια ωρα νωριτερα.βαψαμε τωρα πριν πιασουν οι πολλες ζεστες γιατι μετα ο αντρας μου θα εχει πολυ δουλεια κ δεν θα προλαβαινει.εχουμε λοιπον κατεβασει ολες τις κουτες απο την ντουλαπα οποτε προκειμενου να τις εχω μεσα στα ποδια μου λεω να τα συμμαζευω σιγα σιγα.μονο τα ρουχα που ηδη εχω απο την μικρη μου.να δω κ τις ελλειψεις.τα υπολοιπα ολα θα τα παρω προς το τελος του αλλου μηνα.οποτε μια χαρα εισαι...κανε την λιστα σου με την ησυχια σου κ σιγα σιγα ξεκινα κ τις αγορες.

παντως αν το καταλαβατε... πως περασε ο καιρος που απο τεστ,υπερηχους,πρωτοι χτυποι καρδιας κ γιατρους φτασαμε να μιλαμε για ετοιμασιες δωματιων κ μωρουδιακα...δεν λεγεται.εγω παντως το θυμαμαι σαν χθες...κ πλακα πλακα παμε για το 10ο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κισκα τελεια τα σεντονακια!Το 2ο λινκ δεν δουλευει!

Να σου πω την αληθεια εγω παραγγελνω απο το εξωτερικο και ποτε δεν ειχα προβλημα.Απο Αμερικη ειναι το θεμα...Μπορει να μας πιασει το τελωνειο επειδη ειναι εκτος Ε.Ε....Ποτε δεν το ξερεις αυτο και δεν το ρισκαρω. :roll:

Ελλη καλο γιατρο σημερα!

Συμπεθερα να σου στειλω οσα μουσμουλα θελεις! :lol:

Μαχη ειμαι πολυ αγχωδης και θελω να τα εχω ολα ετοιμα πολυ πιο πριν.Ασε που δεν μπορω και να τρεχω το καλοκαιρι με την ζεστη να ψωνιζω,ζεσταινομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια,  χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν σήμερα!! Με το καλό και οι υπόλοιποι υπερηχοι την εβδομάδα αυτή 🤞🤞🤞
    • Καλημέρα κορίτσια 😊 Ο τράχηλος αρχίζει και μειώνεται όσο περνάει η εγκυμοσύνη έχει να κάνει με την κάθε κοπέλα εμένα πχ μειώθηκε στην πρώτη αλλά μετά κόλλησε στο 3 δεν επεσα πιο κάτω εεε για φυσιολογική γεννά δεν ήταν καλό το 3  Είναι νωρίς ακόμα όμως μην σκας για αυτό στην παρούσα φάση είναι μια χαρά αυτό να σκέφτεσαι είναι όσο πρέπει να είναι 
    • Καλημέρα κορίτσια  Πώς είστε εσείς; Εμένα ξεκίνησε η δυσκοιλιότητα όπως στο πρώτο τρίμηνο... Ότι χειρότερο αυτή την περίοδο, που έχουν φουσκώσει και όλα, χέρια, πόδια. Χαλάλι βέβαια, καλά να είναι τα παιδάκια μας και θα τα αντέξουμε και αυτά. Λίγο έμεινε.  
    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...