Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 9! Για πιο δυνατές κλωτσιές!!!


Recommended Posts

Φαντάζομαι Χρυσάνθη μου....εδώ ακόμα δεν έχει γεννηθεί και έχει γίνει το επίκεντρο της ζωής μας....

Ε το παιχνίδι θα σκέφτεται το παιδί... τι να σκεφτεί? :lol::lol:

Αχ βρε Μαράκι μου, βρέθηκε άνθρωπος που είχε κάτι να πεί καόμα και τώρα? Για όνομα του Θεού πιά!!! Μα δεν σέβονται τίποτα????

Κοριτσάκι μου μη δίνεις σημασία σε κανέναν... κοίτα να είσαι εσύ και το μωράκι σου καλά!! Ξεκουράσου και μην φοβάσαι...σκέψου θετικά, να είσαι αισιόδοξη και να δείς που όλα μια χαρά θα πάνε!!! Εμείς ξέρουμε καλύτερα απόλους πόσο θέλουμε να είναι καλά τα μωρά μας...

Δεν χρειάζεται να μας ευχαριστείς, όλες τα ίδια νιώθουμε και καταλαβαίνουμε τόσο καλά η μία την άλλη... Ξεκουράσου εσύ τώρα και να σκέφτεσαι πόσο ωραία θα είναι όλα όταν έρθει το μωράκι σου και θα το κρατάς στην αγκαλιά σου!!! Καλό σου βράδυ!!! Σε φιλώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρακι μου ολα καλα θα πανε....ο θεος μας βλεπει κ μας βοηθαει....

κατσε εσυ ξεκουρασου κ μην σκεφτεσαι κανεναν...κ τι λενε...ειναι χειροτερο γιατι στεναχωριεσαι κ δεν κανει στην κατασταση σου.....να μην σκεφτεσαι τιποτα...σε φιλω μαρακι μου....

κακοι ανθρωποι υπαρχουν παντου....οταν με το καλο που μελλοντικα καταφερω κ φερο στον κσσμο ενα παιδακι θα σας κανω κ ενα ποτ πουρι απο τις κακιες που εχω ακουσει για τα μωρακια μου....κανενας δεν σεβεται....

Γιεληζ μου αχ αυτο το παιχνιδι....με το που ανοιγει τα ματια του το πρωι....''μαμα ξυπνα, φτιαξε καφε, δικο μου γαλα ζεστο''......κ αν κλεισω τα ματια μου ετσι για να τον πειραξω....''αντε ανοιξε τα ματια σου''....

σημερα πηγαμε στο πανηγυρι που εισε στη φιλαδελφεια..ηταν ωραια...ξετρελαθηκε....κ ξεποδαριαστηκαμε ολοι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol: Χρυσάνθη μου μια χαρά το βρίσκω το παιδί... πίνει το γαλατάκι του πρώτα και μετά παιχνίδι! Σωστός!!

Κοριτσάκια σας αφήνω τα λέμε αύριο. Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου........

:D:D:D:D:D

Μόλις γυρίσαμε από τη βολτίτσα μας, είχαμε τα γενεθλιάκια μιας πολύ χαδιάρας ανηψούλας......

Αύριο το πρωί έχουμε Βάπτιση.......

Μπήκα απλώς για ένα γεια......

Μαράκι μου, μη φοβάσαι τίποτε κοπέλα μου, ο μπεμπάκος σου είναι εκεί & εκεί θα μείνει όσο χρειαστεί.... να του μιλάς συνέχεια & να κάνεις τον Σταυρό σου.... όλα θα πάνε περίφημα!!!!!!!

Γιώργο...... να σας ζήσει ο πανέμορφος μπεμπάκος!!!!!!!! Σωστό αγγελάκι!!!!!!! Τις καλύτερες ευχές μου στο γυναικάκι σου & καλή λοχεία να έχει το κορίτσι!!!!!!!!

Kiska μου....... δυστυχώς υπάρχουνε άνθρωποι που γίνονται μουλάρια....... όταν βλέπουνε φουσκωμένη κοιλιά!!!!!!! Υπομονήήήή..........

Γιελιζάκι μου........ πολύ καλή μας επιτυχία τη Δευτέρα στην Καμπύλη..... για αύριο το μόνο που με συμβούλεψε η γιατρός μου είναι να μη φάω γλυκά, αλλά εγώ θα αποφύγω και τον καφέ, όπου βάζω ζάχαρη & το ψωμί........ κι ο Θεός βοηθός!!!!!!!!

Χρυσανθάκι μου..... να μου φιλήσεις τον ερωτάκο σου!!!!!!!

Εμείς σήμερα..... είδαμε το μπαμπάκα μας τρισευτυχισμένο!!!!!!!!!

:D:D:D:D:D:D

Ο μικρούλης μας επιτέλους τον κλώτσησε!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Όχι μία..... αλλά απανωτές φορές!!!!!!!!!! Και ξετρελάθηκε ο χρυσούλης μου!!!!!!!!! Βρήκαμε και κλασσική μουσικούλα, που μας έχουνε πει πως ηρεμεί πολύ τα μωράκια..... κι όντως βάλαμε το μεσημεράκι για ένα 2ωράκι κι έπιασε....... ο μπέμπης έκανε νανάκια!!!!!! Του άρεσε.....

Το απογευματάκι, επίσης, μετά το λουτρό μου, καθόμουν απέναντι από τον καθρέφτη & κοιτούσα την κοιλούμπα μου!!!!!!!! Κι όπως κουνιόταν ο μικρούλης έκανα μασαζάκι με τα δαχτυλάκια στην κοιλίτσα..... του άρεσε!!!!!! Εκεί να δείτε χορόόόό!!!!!!!!!!!

Σας αφήνω μικρές μου!!!!!!!!!!! Καλό ξημέρωμα να έχουμε!!!!!!!!!1

Σε όόόόλα τα υπόλοιπα φουσκοκοιλάκια.......... πολλά-πολλά φιλάκια μικρές μου!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα...

Μαρακι μου πολυ τζαναμπετης ο μπεμπης!!!!!! Σας λαχταρισε,τρεχατε πανικοβλητοι κ εκεινος γελουσε μεσα στην κοιλιτσα σου!

Ελπιζω να ηταν η τελευταια του σκανδαλια.

Γλυκιες εγκυουλες πολλα φιλια στις κοιλιτσες σας κ η Παναγιτσα να σας προσεχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Μόλις γυρίσαμε απο έξω, δεν έχω ύπνο....

Γιώργο να σου ζήσει!

Μαράκι σου εύχομαι όλα να πάνε καλά. Μπράβο σου που είσαι αισιόδοξη, πιστεύω ότι η θετική προσέγγιση βοηθάει πολύ.

Κρυσταλένη και ΄γω έχω πετρώματα στην κοιλιά. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό, προετοιμάζεται η μήτρα, αρκεί να μην είναι επαναλαμβανόμενα και σε τακτά διαστήματα, τότε σημαίνει ότι ξεκινάει ο τοκετός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, για ακόμα μια νύχτα δεν κοιμήθηκα. Πόση ώρα να γυρίζω δεξιά και αριστέρα μέσα στο κρεβάτι και να μην αφήνω τον άνδρα μου να κοιμηθεί; Σηκώθηκα τι να κάνω;

Μαράκι μου σε σκεφτόμουν αυτές τις μέρες και είχα την έγνοια σου. Ήταν πολύ περίεργο που χάθηκες. Όλα καλά θα πάνε, απλά ο μικρούλης είναι λίγο ανυπόμονος. Να ξεκουράζεσαι, ξέρω ότι είναι ζόρι να σαι συνέχεια στο κρεβάτι αλλά κάνε υπομονή και θα μαστε εδώ να σου κάνουμε παρέα να μη βαριέσαι. :D:D:D Εντάξει κορού μου;;;

Θα τα πούμε μετά όταν ξυπνήσετε

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα!

Κρυσταλένη μου και ΄γω από νωρίς ξύπνησα. Δεν μπορώ να κοιμηθώ, ξυπνάω συνέχεια, στριφογυρίζω... ύπνο να το κάνει ο Θεός Υπομονή λίγο έμεινε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο μενα!!Εγω σημερα εκανα τη διαφορα κι επιτελους κοιμηθηκα!!!Να δω ποτε παλι.... Καλο μηνα να εχουμε ολες!!Θα πατε πουθενα σημερα?Εμεις σπιτι,ο καλος μου δουλευει,το βραδυ βεβαια,αλλα εγω αισθανομαι πια πολυ βαρια για μετακινησεις.Το πολυ πολυ κανενα καφεδακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Σοφία, σε ζηλεύω που κατάφερες να κοιμηθείς!

Μπα ούτε εμείς θα πάμε κάπου, χάλια ο καιρός, πιθανότατα θα βρέξει, οπότε όπως είπες και ΄συ για καφεδάκι μάλλον. Δεν μας βλέπω να πιάνουμε τον Μάη φέτος :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εδω για βροχη το παει..Δεν πειραζει,του χρονου με τα μωρακια μας!Για τον υπνο που λες 3 μερες τωρα δεν ειχα κοιμηθει καθολου,1-2 ωρες το πολυ καθημερινα,οποτε εχθες ξεραθηκα!!!Κ τωρα δηλαδη αν ξαπλωσω μπορει κ να ξανακοιμηθω :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιααααα...μαλλον η νυχτα ηταν εφιαλτικη για ολες τελικα.στις 2.30 με πηρα ο υπνος...μα τι αυπνια κ αυτη κ πολυ νευρικοτητα.μολις πηγα να πεσω για υπνο με πιασαν καουρες κ ενας γαιδουροβηχας αλλο πραγμα.οχι εβαλα κι αλλο μαξιλαρι ,οχι στο πλαι...τιποτα...πιασαμε τις 2.30 για να κοιμηθω.υπομονηνηηηηηηη.κ εμεις τιποτα σημερα...σε λιγο θα ετοιμαστουμε για μια βαφτιση κ μετα επιστροφη στο σπιτι για βαψιμο...μαλλον θα προλαβουμε να αδειασουμε το δωματιο της μπεμπας κ αυριο να το βαψουμε.καλα να περασετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!Βαλτε με και εμενα στο κλαμπ των ξενυχτισμενων!Ξυπνησα 5-6 φορες το βραδυ και δεν μπορουσα να κοιμηθω.Ηθελα τουαλετα συνεχεια και βουιζε και το κ@λοαυτι μου παλι. :evil:

Kiska,αυτο που ειπες για το πετρωμα σε συγκεκριμενο σημειο δεν το ηξερα. :roll: Αν δεις και εγω παραπανω γραφω πως ειναι το κεφαλακι του μωρου... :roll: Ετσι νομιζα...Η κοιλια μου δεν πετρωνει ολοκληρη,μονο σε συγκεκριμενο σημειο δημιουργειται σαν καρουμπαλο για λιγα δευτερολεπτα.Δεν ειναι το μωρο δλδ;Να ανησυχησω;Θα ρωτησω την γιατρο μου αυριο που θα παω.Τις τελευταιες μερες νοιωθω και ενα βαρος χαμηλα και εχω ανησυχησει λιγακι...

Εμεις κλεισαμε τραπεζι σε μια ταβερνα να παμε να φαμε,αν και ο καιρος ειναι βροχερος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ αυπνία βλέπω κορίτσια μου :lol::lol::lol: Κατά τις 10 πήγα και ξάπλωσα μιάμιση ώρα, τέλεια. Ευτυχώς γιατί θα μουνα ζόμπι τώρα.

Βλέπω τον καημένο τον άνδρα μου που σκοτώνεται στο διάβασμα και τον λυπάμαι που αγχώνεται. Πιο πεισματάρη άνθρωπο όμως δεν γνώρισα, θα τα καταφέρει. :D:D

Εμείς θα πάμε για κανένα καφεδάκι το απόγευμα, θέλω παγωτάκι :D:D:D

Καλό μεσημέρι να χουμε.

Μόνο στην Κύπρο έχουμε ηλιολουστό καιρό;;;

χχχ

Beboulino μου μην ανησυχείς δεν είναι τίποτα, απλά ότι σε αγχώνει να το μιλάς με το γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και σέσενα Χρυσταλλενη!Θα της το πω οπωσδηποτε αυριο που θα παω για β επιπεδου...Εχω λιγο αγχος,ευχομαι να ειναι ολα καλα!

΅Ελις και εδω χαζοβρεχει,μονο και μονο για να με πιασει παλι η μεση και το αυτι. :evil: Παλιοκαιρος...

Σημερα θα κανω μεγαλη παρασπονδια και θα φαω θαλασσινα...Οχι οστρακα ομως!Τα πεθυμησα τοσο πολυ!Καλαμαρακια,χταποδακι,γαριδακι Συμιακο!Γιαμμμμμμμμμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είχα ιντερνετ :evil:

Εγώ τον τελευταίο καιρό δεν μπορώ πια να φάω πολύ, ούτε και έχω ιδιαίτερη όρεξη, σήμερα έχω από το πρωι κάτι σαν ναυτία :ymsick: μπλιαχ. Να φανταστείτε εδώ και 10 μέρες τουλάχιστον δεν έχω βάλει γραμμαριο, που υποτείθεται ότι είναι η περίοδος που βάζεις τα περισσότερα (δεν με χαλάει κιολας).

Νίκη μου σου εύχομαι καλή όρεξη, ελπίζω να μου ΄ρθει και μένα αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μηνααααα γειααα σας φιλεναδες και φιλεναδομπεμπακια....beboulino να το πεις στο γιατρο σου μιας και εμεις δεν ειμαστε ειδικοι...ειδα που ειχες γραψει πως νομιζεις οτι ειναι το κεφαλακι του για αυτο σου εγραψα πως και εγω ετσι νομιζα αλλα δεν ηταν ..εμενα τοτε ο γιατρος μου ειχε πει το εξης..αμα τα πετρωματα η οι συσπασεις ειναι για λιγο κανα μισαωρο η καμια ωρα και μετα με παιρνει ο υπνος τοτε δεν ειναι κατι να ανησυχω...εμενα με επιαναν το βραδυ και οντως ετσι ηταν τα ειχα για λιγο και μετα κοιμομουνα,οταν ομως ηρθε η μερα να γεννησω αρχισανε παλι το βραδυ και ολη νυχτα τα ειχα και απο 10 λεπτα που ξεκινησα να τα εχω τα ειχα ανα 4 λεπτα πιο δυνατοι πονοι οχι να πεθανω βεβαια...απο τις 9 το βραδυ που ξεκινησανε μεχρι το πρωι στις 6 που ειχα καθε 4 λεπτα...εκει καταλαβαινεις πως γενννας,,,για υπνο δεν το συζητω...νετρας τις συσπασεις και καθως προχοραει η νυχτα λες ναι αυτο ειναι γενναω...τωρα ειναι αλλιως αυτο που εχω,ποναω χαμηλα δυνατα ομως να μην μπορω να περπατησω οταν ποναω..σαν τυς πονους που κανει η μητρα οταν γεννησεις για καποιο διαστημα για να μπει στη θεση της...δεν ξερω οσες γεννησατε αν ποναγατε,..εμενα μου λεει ο γιατρος αμα πονας πιες ντεπον...δεν μου ειπε ομως που να ποναω και ξαφνικα νομιζα οτι γενναω παλι....ρε κοριτσια να σας πω και το αλλο...η κοιλια μου σε σχεση με την προηγουμενη εγκυμοσυνη ειναι πολυ χαμηλη και πααρα πολλες φορες το μωρο το αισθανομαι να κλωτσαει σχεδον πανω απο το πιπι μου σε σημειο που αμα σηκωθω δεν μπορω να περπατησω γιατι αισθανομαι οτι θα μου φυγει...το εχει παθει καμια???Εχω γιατρο την αλλη βδομαδα για Βεπιπεδου και θα τη ρωτησω επι ευκαιριας αλλα λεω ας ρωτησω και τις φιλεναδες με τοσες εμπειριες ολο και κατι θα ξερετε...σημερα εκανα και γενικη στο σπιτι και εκτος απο τη μεση μου με ποναει το πιπι μου..καινουργιο αυτο...φωναζε ο αντρας μου χαμος εγινε..αλλα πειτε μου τι να κανω..ποιος θα το καθαρισει..οκ ο αντρας μου κανει οτι μπορει ο κακομοιρης αλλα πραγματικα δεν πηγαινε αλλο επρεπε να μοιαζει με σπιτι οχι με εργενικο...αν και δεν με νοιαζει για τον κοσμο οποιος θελει ας μην ερθει απλα εγω ηθελα μια αλλαγη...τωρα οπως καταλαβαινετε παλι ξαπλα ειμαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου??? Σας ευχαριστώ όλες μια μια από καρδιάς...και εσένα Λόλλι μου και Χρυσανθη μου...φιλάκια στα μπεμπάκια σας...

Σήμερα ήρθε η μανουλα μου, μαγειρεψε, συγυρισε και εγω βασιλισσα!!! Ξαπλα!!

Κίσκα μου προσεξε τον πόνο στο πιπι γιατι το εχω κι εγώ...μην κουράζεσαι τόσο...

Νίκη μου με το καλό η β΄επιπέδου!! Θα περιμένουμε νέα σας!!

Βρε κοριτσια ξέρετε καμια ιστοσελιδα αξιοπιστη για βρεφικά ρούχα?? τώρα που δεν μπορω να παω ειπα αν βρω κατι στο ιντερνετ καλώς αλλιώς να στειλω τον άντρα μου...

Ξενυχτησατε όλες??? Εγώ πάλι από την επιρροη των φαρμάκων έπεσα σε λήθαργο αλλα μετά ξυπνούσα συνέχεια και πονούσα παντού! Αυτες τις μερες επεσε η ψυχολογια μου και σήμερα πάλι ξύπνησα με δάκρυα στα ματια γιατι ο μικρούλης μου επηρεάστηκε κι αυτός από τα φάρμακα και δεν κλωτσούσε οπως πριν..Ευτυχως όμως σήμερα πήρε πάλι τα πάνω του ο καλός μου...

Κάνετε βολτούλες εσείς?? Εγώ έφαγα το παγωτάκι μου και ξαπλα !!

Φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μηνα κοριτσια :D

τον .................................πιασατε το μαη [smilie=toothy4.gif] εγω ειπα του χρονου τωρα που θα μαι ξεφουκωτη [smilie=downtown.gif]

κισκα ασε τις δουλειες λεω εγω αφου νιωθεις πονακια

δε πειραζει ας ειναι εργενικο το σπιτι

μαρακι μου υπομονη κ ξαπλα ε!

μπεμπουλινο παρε κ ενα τηκ\λ το γιατρο να του πεις για τις συσπασεις μη σου δωσει τιποτα

ασχετ

ξερετε με καισαρικη ποσες μερες μενεις νοσοκομειο :-? ;

φιλια πολλα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια..τι κανετε?εγω ειμαι πολυ αγχωμενη.την παρασκευη μου πηραν την πιεση και ηταν 15 και 7 η μικρη..επισης οι παλμοι ηταν 107...

χθες ειχα πιεση 17 και 9 και παλμους 97..βρε κοριτσια φοβαμαι για προεκλαμψια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...