Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανη Μωροεπανασταση 2009 παπουτσι Νο23


Recommended Posts

εγω καμια φορα τα πλενω μονα και καμια φορα ολα μαζι...αλλα σε βαζω απορυπαντικο παιδικο και μονα τους που τα βαζω..

μαρκερ τη συνταγη για τα σοκο..

ισμηνη να χαιρεσαι την κοερη και ολους τους υπολοιπους..

και ποσο πανε τα παουτσια μαρακι;;ετσι απο περιεργεια..

και μενα με αρεσαν..

γιδα;;;απαπαπα...

τωρα ξεκινησαν οι ληστειες εκει;;

και κλεβουν πολυ πραγμα η για 100 ευρω μπαινουν;;

τι ρωταω και απλι..θα κνω κολοκυθοκεφτεδες για την απογ γιορτη..

ητνα να κανω και πιτσα αλλα δε θελει λεει..θα εχε ιπολλε πραγματα..και τι θα κανω τοσα σαλαμια κασερια και κεφαλοτυρια;χαχαχ...

καλε σολωμο τρωνε τα παιδα;;εμεις κοκινοψαρα ψητα καλιμμανισ..

μαρκερ χαρα στο κουραγιο οσον αφορα το φαγητο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι ρε... κι εγώ όταν διάβασα για τη γίδα με έπιασε μία εμετήλα...

σωσώκα, εδώ κάνουν καλές μπάζες...

αφού όλες οι ΚΥΡΙΕΣ έχουν πολύ χρυσαφικό!!!

χαχαχα!!!

ναι, τώρα ξεκίνησε η εγκληματικότητα εδώ.

δυστυχώς...

μάρκερ, μας εκμεταλλεύονται τα παιδιά μας...

στην Ανθούλα κάθεται στο καρεκλάκι του και τον ταΐζει.

επίσης, κάθεται και για να τον αλλάξει το πανί του.

σε μένα;

μου βγάζει την ψυχή για να του αλλάξω το πανί!!!

αφού αγχώνομαι κάθε φορά που σκέφτομαι ότι πρέπει να το αλλάξω...

του έχω το ίδιο καρεκλάκι με την ανθούλα.

αυτό που δένει πάνω στην καρέκλα μας.

δεν το θέλει ο κύριος.

θέλει απευθείας στην καρέκλα μας...

σήμερα μάζεψα και τα πολύ βρεφικά παιχνιδάκια του...

αφού μεγαλώσαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai gv τα εχω μαζεψει εδω και καιρο..και τα εχω δωσει...

στην κουναιδα μου και απο δω και αποκει..

δεν εχω κρατησει τιποτα απο κουδουνιστρες και τετοια..

τα αλλαδε ξερω τι να τα κανω..γεμιζουν το χωρο και εκνευριζομαι..χαχα...αλλα λεω μπορει να τα παιξει και πιο μετα..

αφου τωρα το παιχνιδικουτο παραμενει κλειστο ολη την ημερα..το βραδυ δεν εχω να μαζεψω παιχνιδια..ειναι ολα μεσα στο κουτι..

τελειωσαν οι κολοκυθοκεφτεδες..

ελατε να φαμε..

σοφη που εισαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια χρησιμοποιει καμια λιμπερο;; ειναι ευκολο να μου δωσετε τον κωδικο απο μεσα στη συσκευασια;;τον θελει 1 κοπελα..δε ξερω γιατι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Edv για ληστειες σας εχω πει. Γινεται χαμος. Θυμοσαστε το περιστατικο με το κρεοπωλειο....... Και ενα σωρο αλλα γινονται..

Τα ρουχαλακια ξεχωριστα. Και για θεμα οργανωσης το κανω. Τα εχω πιο ξεκαθαρα. Μονο κανενα νυχτικακι δικο μου καλοκαιρινο βαζω γιατι θελω να μυριζει μπεμπεκιλα! χαχαχαα

Το ειχα κανει και με τα πιτζαμακια-νυχτικα του μαιευτηριου. Μυριζανε προδερμ!

Η Ντομ καλε που ειναι?

Σημερα καναμε το μεγαλο αλμα! Εφαγε μια ολοκληρη τηγανητη πατατα απο τα χερια μου! Ετσι κομματακια! Εγινε θαυμα! χαχαχαχαχαα

Εχει ομως 3 μερες τωρα που παρολο τρωει παααααααααααρα πολυ φαι και δεκατιανο και φρουτακια κλπ ξυπναει μονο το μεσημερι και ζηταει γαλα!!!!!! :shock::shock::shock:

Ειχε να το κανει μηνες!

Αλα αλα φωναζει! Και μολις το πιει κοιμαται! Μηπως απλα διψαει! Τι στο καλο! Μηπως κανει αλμα αναπτυξης? ΜΙλαμε για μηηηηηηηηηνες δε εκανε τετοια! Βγαζει και το τελευταιο τραπεζιτη και ξερω γω μηπως ειναι παρηγορια το γαλα.... Κανει και κατι διαρροιες αυτες τις μερες απο το δοντι σιγουρα.

Μωρε δε πα να λενε οι γιατροι οτι δε κανουνε τα μωρα τιποτα απο τα δοντια.... Οι διαρροιες για μας στανταρακι. Και μυριζουνε τα κακα σα ξινα να το πω..... Αφου και οι γιαγιαδες απο τη μυρωδια μαθανε και οταν τα κανει και μυριζει ετσι μου λενε δοντι ε? χχαχχαα Και οντως σκαει δοντι.

ΓΙα τη γιδα δε το πιασα.

Σωσω εχω εγω λεμπερο. Σε λιγο που θα ξυπνησει ο μικρος θα παω να δω στο δωματιο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και πινει που λετε το γαλα και μετα το απογευμα δε πειναει. Το γιαουρτι χθες τελικα το εφαγε στις 8μιση....

Και παλι μονος πηγε στο ψυγειο οταν γυρισαμε απο τη βολτα και μου λεει μαμ... χαχαχα

Καινουρια σχεδια.

Σωσω για τα καμπερ λες? 62 κανανε.

Παρε και το σαιτ παλι ειχε και αλλα χρωματα...http://www.nak.gr/Product/Camper-2106.htm?lang=el

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακιααα Ιολακι-ελενακι μου χρονια πολλα γκομενακι τρελλο !!!

χτες μου τυχε κατι κουφο στην παιδικη χαρα απο κατω...

σκανε 2 μπαμπαδες με διδυμα κοριτσάκια και οι 2 (τα οποια γνωριζοντουσαν)

ΚΑΙ ΤΑ 4 ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΣΤΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ (ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΟΛΑ ΜΑΖΙ!!! ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΜΙΚΟ??? :lol::lol::lol: )

νεφελη-ισμηνη-Ιόλη- Νιόβη !!!!!!!!!!!! :o:o:o:o:D:D:D:D

πως εκανε ΜΠΑΜ ότι δεν κρατησαν παραδόσεις ε ???? :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Λοιπον όλο το βραδυ δεν κοιμη8ηκα! το τι χεσιμο έριξε δεν λέγεται ... απο ενα σημειο κ μετα νερό!!! αφου κ το κωλί μας εγινε κατακοκκινο. Πηρα την Ελενη να ρωτησω , της ειπα κ μαλλον ειναι λεει απο τους κυνοδοντες που βγηκανε :roll:

μου ειπε αραιωμενο το γάλα , κοτοπουλο,ρυζι,λεμονι,καροτο,μπανανα αγγουρι ,μηλο

τόσες μερες δεν πολυ ετρωγε τωρα με εχει αλλαλιάσει το μαμ, φαι , κέμα ,κουκις, κακόλια(ασχετο , κοκα κολα ) ΟΛΑ ΤΑ 8ΕΛΕΙ ΤΩΡΑ :mrgreen:

θελω να βρε8ουμε όλες να πιουμε το κατιτις ...(κα8ε σαββατο με πιανει)

σημερα 8α δω ταινια πάλι... νανα αν φερνει το γερμανικο σάιτ καλυτερα ρε γλυτωνεις κανα 20αρι ευρω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα βεβαια κανοντας ενα σερφαρισμα για καμπερ παιδικα γενικα επεσα και στα στοκαδικα. Μηπως να περιμενα λιγο να περναμε απο αθηνα. Φακτορυ παμε παντα ειναι πολυ κοντα στο σπιτι οπως και τα στοκαδικα στο φαληρο......

Μηπως.......?

Δοντια δοντια Τζουλ μου! Και μενα κοκκινοκωλης εγινε...

Λυσσαξε το πουλακι μου απο τη πεινα!

Τη κοκακολα τη θελει για το κοψιμο? χαχααχχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ονοματα ειναι τελεια! Ολα!

Σας εχω πει?

Το 2ο με το καλο οταν ερθει αν ειναι κοριτσι θα βαπτιστει Αλεξανδρα-Ιολη. Το σκεφτομαι χρονια. Το Αλεξανδρα το επισημο ειναι της μαμασ μου.

Ωραιο ονομα εχει η προγιαγια του Διονυση του Ανδρεα η γιαγια. Ελισσαβετ. ΘΑ ηθελα εστω και 2ο να το βγαλω. Αλλα Αλεξανδρα-Ελισσαβετ? Θα τη περνανε για γαλαζοαιματη και δε θελω..... χαχχαχα :lol:

Δε μου κολλανε μαζι και ειναι σιδηροδρομος.

Κουβεντα να γινεται τωρα........

Την υγεια μας να εχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν φαγανε τιποτα γμ την τρελλα μου μεσα

βαρεθηκα

θα τα μαδισω

σωσω δεν ειναι πολυ γλυκα

150γρ αμυγδαλα οχι αλατισμενα φιλε ή ολοκληρα

150γρ ξερα βαρυκοκα

100-150γρ αχνη

20-30γρ λικερ μαστιχα

εμας μας αρεσουν - δεν ειναι πολυ γλυκα ομως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μμμ ωραία φαίνονται τα σοκολατάκια!

για πες περισσότερες λεπτομέρειες...

εμένα μου αρέσει πολύ και το όνομα Κασσιανή.

πάω για μπάνιο και μετά να φτιάξω τα σοκολατάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι κανεις εδω;;εμεις πηγαμε στη βαφτιση..κωλο δεν εβαλε..κλασικα..φυγαμε νωρις..ισα ισα εφαγα..

λεγανε καλα δε καθετα ιστο κωλο της;;λεω οχσι..ανακατευε τα παιτα,ανεβαινε σε καρεκλες..αλλα εμενα δε μου κανει εντυπωση..παλι ησυχη την θεωρω..σε σχεση με αλλα παιδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά στην Ιόλη μας και στον άνδρα της Μάρκερ!

Κυκλοφορεί ίωση γαστρεντερίτιδας με διάρροιες ευτυχώς 1-2 μέρες κρατάει.

Στην προκειμένη δεν είναι από τα δόντια. Το έχουν εμένα και οι 3. Τα κωλαράκια σαν της μαιμούς :lol::roll: . Απλά αν δεν θέλουν να φάνε μην τα πιέζετε και πολλά υγρά.

Τζουλ πού είναι το βίντεο με το Θάνο και δεν το βλέπω;

Ο χριστ. μου έβγαλε το λάδι για να κοιμηθεί.

Σκέφτομαι να κάνω κάτι με τις κούνιες τους. Σκαρφαλώνουν και βγαίνουν έξω. Πότε θα χτυπήσουν δεν ξέρω. Ο Φίλ. κόβει βόλτες και με ψάχνει... ο Χριστ. βγαίνει μόνο στο παιχνίδι όχι στον ύπνο.

Επίσης μεγάλο πρόβλημα. Ζηλέυονται πάρα πολύ τα δίδυμα, δεν με έφτανε ο δον...

Τί μαλλιοτραβήγματα, τί δαγκώματα, τί σκαμπίλια, πέφτει ο ένας πάνω στον άλλον, κυνηγιούνται κι όλα αυτά για ένα κουτάλι πχ. Ουφφφφφφ

Η Χαρά πού είναι; Χαράαααα και η Ντομ; Δεν πιστεύω να γέννησες :shock: .

Το επόμενο ας το ανοίξει το Μαράκι μπας και αλλάξει το γούρι ;) .

Μαράκι ακομα δεν την είδαμε Αλεξάνδρα την βγάλαμε 8-) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελος το παρτυ

ολα καλα πηγαν

μια χαρα

ειδαμε φιλους

περασαμε ωραια

και τα παιδια το χαρηκαν

κλιγο προς το τελος ειχαν υπερενταση αλλα μια χαρα

δεν εχουν τρουφακια αυτα σωσω - αλλα τωρα που το λες θα το δοκιμασω καμια μερα και με σοκολατα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε φροσουλα παραπονιαρα ! επειδη ηταν 3 βιντεακια μικρα μαζι καποια μου γυρισανε πισω , σου ξαναστειλα τωρα...

Μαρακι22 την κακολια την εμα8ε απο διαφημιση , όπως κ το 80 (απο το 11880) όπως και το shine shine shine (η μανα μου μονιμως την τιβι στο σπιτι)

ρε γαμωτο ο αντρας μου μου χαλασε την καμερα στο δωματιο του παιδιου κ εχω φρικαρει... ειχε κ μουσικουλα κ μια χαρα κοιμοταν μονος του κ τον έβλεπα... (τις προαλλες τον προλαβα που ειχε ανοιξει ενα συρταρι (ακομα απορω πως) και ειχε βγαλει τις ζωνες μου (η κουνια το εγκλωβιζε το συρταρι γιαυτο απορω) και φοβη8ηκα μην τυλιχτει με καμια !!! (ταρζαν επειδη) :roll:

βρηκα κατι απο e bay αν μπορει να με εξυπηρετησει ο κολλητος του αντρα (οπως κ με τις συριγγες για την λευκανση :mrgreen: ) που εχει pay pal , γιατι βρηκα με 100Ε φθηνοτερα!!! :o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!!!!δυο μερες να μην μπω εχετε γραψει 8 σελιδες...

Χρονια πολλα στη Λυδια , στον Κωστα της Μαριας και στην Ιολη για το 2ο ονοματακι!!!!

Κοριτσια να τους χαιρεστε!!!!

σας διαβασα αλλα δε θυμαμαι παρα πολλα..

Τζουλια αφου σου χαλασε αστο μην ξαναπαιρνεις....μην αγχωνεσαι..!!!!

Φροσω το 96 ειναι οντως πολυ...και ο δικος μου στο 92 ειναι...καναμε και εμβολιο χθες :?:? μας ακουσε ολο το τετραγωνο...

Σωσω για να τη λες ησυχη προφανως θα εχεις δει ζωηρα παιδια..

παντως αν εξαιρεσετε οτι λιωνει στο τρεξιμο , ζημιες δεν κανει πλεον :D:D απλως δεν εχει καμια αισθηση κινδυνου :shock:

Νανα αν τρωγαμε με τον αντρα μου οσα φτιαχνεις-φαγητα και γλυκα-θα τα χτυπησει τα 1 εκαστος :lol::lol::lol: απορω με ολα αυτα πώς χανεις κιλα και δεν παιρνεις :o:o

Μαρακι το Αλεξανδρα μου αρεσει παρα πολυ...ο αδερφος μου Αλεξανδρος και εγω Χρυσουλα..καμια συμφωνια ονοματων..αδικια γμτ!!!το ενα απολυτα ευηχο το αλλο εντελως βουκολικο!!! :evil::evil:

σημαντικο νεο:

Ο Θάνος κοιμαται 10.30-7 σερι τις τελευταιες 6 μερες!!!!!!!!Καλυψωωωωωωωωω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...