Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΦΕ;;;


Diaz

Recommended Posts

Είμαι καινουρια στην παρέα σας και ομολογώ πως οσα διαβάζω μου δίνουν δύναμη και ελπίδα. Εύχομαι σε όλες τις εγκυούλες υγιέστατα μωράκια και σε μας τις υπόλοιπες γρήγορα να έχουμε ευχάριστα!! :D

Ο λόγος που σας γράφω είναι γιατί θέλω την πολύτιμη γνώμη σας...

Έχω άστατο κύκλο (32 ημερών, +/- 4 μέρες) και τελευταίους 3-4 μήνες έχουμε ελεύθερες επαφές με στόχο ασφαλώς 1 μωράκι. Τον Μάρτιο περίμενα να μουρθει το αργότερο 01/03 έκανα χοριακη 4/3 βγήκε αρνητικό. Πηγα στο γυναικολόγο 8/3 για να δούμε για καμια κύστη, αλλά όλα οκ, μου έδωσε όμως για 4 μέρες προγεστερόνη για να αδιαθετήσω, όπως και έγινε 15/3. Από τότε (36η μέρα του κύκλου) δεν έχω αδιαθετήσει. Συμπτώματα περιόδου δεν έχω, παρά μόνο καφέ εκκρίσεις (με λίγο αίμα τη μέρα που ήταν πιθανή να αδιαθετήσω) τις τελευταίες 10 μέρες (σχεδόν όλο το μήνα τις έχω με καμιά 10αρια μέρες κενό). Έχω επίσης ελαφρά πονάκια και τσιμπημάτκια χαμηλά στην κοιλιά. Μίλησα πάλι με γιατρό μου είπε να μην ανησυχώ και ότι δεν είναι τίποτα.

Όμως ούτε περίοδος έρχεται, αλλά ούτε και τεστ θέλω να κάνω γιατί θα απογοητευτώ όπως τον προηγούμενο μήνα :( .

Είχε κάποια από εσάς ανάλογη εμπειρία; Τι είναι αυτά τα καφέ;

Συγγνώμη για το τεράαααααααααστιο post!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλώς ήρθες και καλή τύχη !!

τι θα πει θα απογοητευτώ βρε κορίτσι μου ; κάνε ένα τεστ να δεις τι γίνετε !

μακάρι να είσαι εγκυούλα αλλά ακόμα και αν δεν είσαι δεν τρέχει και τίποτα !! την επόμενη φορά !!

αλλά δεν γράφεις οτι ο κύκλος σου είναι 32 + / - 4 μέρες ; στις 36η δεν έγραψες οτι είσαι ;

3-4 μήνες προσπαθειών δεν είναι τίποτα καλή μου!! μην απογοητεύεσαι καθόλου !!

δυστυχώς το μωράκι έρχεται όταν θελει αυτό και όχι όταν το αποφασίσουμε εμεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με την μερεντα..

Κανε ενα τεστ να εισαι σιγουρη...αυτα τα καφε μπορει να ειναι της περιδου, μπορει ομως να ειναι κ εγκυμοσυνη που κατι δεν πάει καλά η απλα μια εγκυμοσυνη που παρουσιαζει καφέ..σε ολες τις περιπτωσεις πρεπει να συμβουλευτεις τον γιατρο σου κ αν εχεις υπονοια να κανεις τεστ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχετε δίκαιο κι οι δυο σας. Υπομονή και όχι άγχος (μια κουβέντα είναι βέβαια)! Με το γιατρό έκλεισα ραντεβού ήδη για μετά τις γιορτές και για το τεστάκι λέω να περιμένω λίγο ακόμα μέχρι την Παρασκευή. Θα σας ενημερώσω όπως και ναχει!

Καθυστερήσεις είχα και παλιότερα αλλά 1 φορά το χρόνο όχι 2 συνεχόμενους μήνες...

Αυτά τα τα καφέ είναι που με προβληματίζουν!

Σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz καλησπέρα σου. Το ίδιο έχω πάθει και εγώ στο παρελθόν τουλάχιστον 3 φορές μου έχει τύχει. Την τελευταία φορά είχα καθυστέρηση λίγες μέρες και μετά είχα καφε εκκρίσεις για τουλάχιστον 3 μέρες συνέχομενες και εν συνεχεία λιγο ροζ αιμάτακι και μετα τίποτα.

Δυστυχώς σε μένα δεν ήταν εγκυμοσύνη πηγα στον γιατρό και μου είπε οτι είναι ορμονικό (μου έκανε υπέρηχο) με ενήμερωσε πως στον επόμενο κύκλο θα μου έρθει κανονικά η περίοδος μου και έτσι έγινε.

Σου εύχομαι έσυ να μην ανήκεις στην δική μου περιπτώση και να είσαι εγκυούλα, στο εύχομαι πραγματικά ολόψυχα.

Καλά αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz m kalimera!

gia to kafe mporei kai na nai egkimosini p apla xreiazesai kapoia stirixi k sigoura na xekourazesai!

prepei na kaneis testaki gia na deis me sigouria an eisai i oxi gia na mporeseis na praxeis analogws!

milise xana me to giatro sou ean k efoson kai sto euxomai dn emfanistei periodos na se kathodogisei analoga kopela m!

egw tha s euxithw koritsi m na nai ola opws esi ta epithimeis kai ola na sou erthoun volika koritsaki m!kai egkimosini na min einai 3-4 mines einai poli ligo diastima gia na apogoiteuesai koritsaki m!efoplisou me upomoni kai to sporaki tha erthei sti zwi sas to sintomotero!

mas enimerwneis gia neotera!

filia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To testaki to exw gia aurio to prwi gia na mu fugei i idea. Den enthousiazomai giati me tin proigoumeni kathusterisi apogoiteutika para polu otan telika den itan egkumosini alla mia diataraxi toy kuklou (opws ti xaraktirise o gunaikologos).

Aposo diavazw ontws oi 3-4 mines den einai tipota, alla apo tote poy to pirame apofasi exw ginei anupomoni ;) !!!!

To ponakia pantws kala kratoun kai ta kafe exoyn arxisei na araiwnoun...

To endiaferon sas pragmatika me sugkinise.Tha sas kratw enimeres! :D

Filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz εγώ τον περασμένο μήνα περίμενα περίοδο, περίμενα, περίμενα, την πέμπτη μέρα είχα αρκετό καφέ, λέω "επιτέλους ήρθε να τελειώνουμε", φεύγουν τα καφέ, και στη μία εβδομάδα έκανα τεστ και ήταν θετικό. Τα καφέ ήταν μάλλον της εμφύτευσης.

Κάνε το τεστ αύριο, κι αν είναι αρνητικό δεν πειράζει. Έχει δίκιο η μερέντα, το μωρό έρχεται όταν αποφασίσει, όχι όταν θέλουμε εμείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ και εγώ οτι τα καφέ υγρά μπορεί να έιναι και λόγω της εμφύτευσης....άσε που τα πονάκια χαμηλά σημαίνουν τις περισσότερες φορές εγκυμοσύνη.......δεν έχεις να χάσεις τιποτα...κάνε το τέστ για να ηρεμήσεις κιόλας.....αλλωστε οτι δε μπορείς να αποφύγεις απλα κάτσε να το απολάυσεις!!!

Σου εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανε το τεστ κοριτσακι μου να σου φυγει και το ανχος!!!Αν ειναι εγκυμοσυνη μπορει να πρεπει να παρεις ουτροζεσταν οποτε μην καθυστερεις,και αν ακομα δεν ειναι εγκυμοσυνη μην ανχωνεσαι με 4 μηνες προσπαθεια δεν ερχεται παντα αμεσως το μωρακι!!Περιμενουμε νεα απο το τεστακι και ευχομαι να ειναι σπορακι στην κοιλιτσα!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι ακόμη πιο αξιόπιστο από ένα τεστάκι είναι μία χοριακή Β!!!!!!

Στο Μικροβιολογικό της γειτονιάς σου..... ή σε ένα Μαιευτήριο..........

Μην το καθυστερείς βρε κοριτσάκι........

Αν είναι νινάκι (που στο εύχομαι ολόψυχα!!!!) χρειάζεται προσοχή κι υποστήριξη!!!!!!!!!

Τα καλύτερα σου εύχομαι!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δυστυχώς το τεστάκι ήταν αρνητικό... περίοδος άφαντη...μέχρι και τα καφέ με εγκατέλειψαν!!! :( Οπότε περιμένω να περάσει το 4ήμερο και να πάω στο γιατρό να δω τι γίνεται γιατί δεν βγάζω άκρη!

Σας ευχαριστώ όλες πραγματικά για τη στήριξή σας! Εύχομαι σύντομα ευχάριστα νέα απόλες μας που προσπαθούμε!

Καλή Ανάσταση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz, μη στεναχωριέσαι! Ελπίζω να σου έρθει σύντομα η περίοδος για να ξεμπερδέψεις κι απ' τον επόμενο μήνα, ξαναρχίζεις τις προσπάθειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλά Χρόνια Πολλά σε όλες!!!

Σήμερα πήγα στο γιατρό, μου έκανε υπέρηχο και τα βρήκε όλα στη θέση τους να χαίρουν άκρας υγείας, λίγο για τη μήτρα που είπε ότι είναι δίκερος :? , αλλά ότι δεν επηρεάζει αρνητικά. Είδε τις περιοδους μου του τελευταίου έτους και απλά το χαρακτήρισε μια διαταραχή του κύκλου λόγω κούρασης ή άγχους.

Με έβαλε βέβαια να κάνω μια χοριακή σε περίπτωση που έχουμε συλληψη σε άκερη ημερομηνία καθώς με τέτοιο κύκλο όλα είναι πιθανά και να μετρήσουμε και την προγεστερόνη ώστε να δει πότε περίπου θα αδιεθετήσω αν δεν υπάρχει σύλληψη.

Σε αναμονή αποτελεσμάτων λοιπόν :roll:

ΥΓ Τα καφέ εν το μεταξύ έχουν εξαφανιστεί... τα τρόμαξα κι αυτά :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΣΤ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΧΩΡΙΑΚΗ.ΤΑ ΚΑΦΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΕΝΟΥΝ Η ΟΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ Η ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.Κ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΙΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑ Κ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ....ΟΛΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ Κ ΧΩΡΙΑΚΕΣ Κ ΤΕΣΤ ΑΠΟ ΑΓΩΝΙΑ Κ ΕΓΩ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΒΓΕΝΑΝΕ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΟΜΟΥΝ ΑΛΛΑ ΤΙΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΗΜΟΥΝ ΚΑΛΑ Κ ΕΛΕΓΑ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ Κ ΘΑ ΕΡΘΕΙ!!!!!!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Muriam mou se euxaristo gia ti sumparastasi! Dustuxws oute egkuoula (to eipe kai i xoriaki) kai akoma oute periodos!! Ponakia kai prismeno stithos deixnoun oti tharthei i akatanomasti kai i progesteroni ta idia leei, alla akoma tipota! Se anamoni loipon narthei na teleiwnoume mpas kai ksekinisw nees prospathies! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΙΑΖ ΜΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΛΠ ΝΑ ΜΙΝ ΥΠΟΦΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ.Κ ΓΩ ΑΣΤΑΤΟ ΚΥΚΛΟ Κ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ 3ΜΗΝΟ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΕΠΑΙΡΝΑ ΠΡΙΜΟΛΟΥΤ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΑΛΛΙΩΣ.ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!ΦΙΛΙΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsakia!

H akatanomasti irthe proxthes opote pame gialla! :D muriam mou eixa kanei kai uperixo ki eutuxws ola ok! O giatros mou eipe gia woriktika an thelw, alla den to sunestise giati oi prospatheies einai polu ligo kairo, apo Oktobri to ksanablepoume an den exoume kataferei kati ws tote. Mesolabei kai to kalokairi opote elpizw na kseagxwthw kai ligo!To primolut pou mou eipes ti einai :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΙΑΖ ΜΟΥ ΕΥΤΗΧΩΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΗΡΘΕ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ......ΑΦΟΥ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΜΙΝ ΑΝΗΣΗΧΕΙΣ.ΤΑ ΠΡΙΜΟΛΟΥΤ ΕΙΝΑΙ ΧΑΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΡΥΘΜΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΚΥΚΛΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 40 ΜΕΡΕΣ.ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ.ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΧΑΛΑΡΩΝΟΥΝ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΛΠ Κ ΜΕΝΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ Η ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ.ΜΙΝ ΠΑΣ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ.ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΠΑΦΕΣ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΙΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΝΑ ΜΙΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ?ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μυριάμ μου δεν έχουμε κάνει τίποτα ακόμα πχ σπερματοδιάγραμμα κλπ, μόνο τον υπέρηχο αναγκαστικά λόγω καθυστέρησης. Κι εγω τις διακοπές περιμένω μπας και ηρεμήσω λίγο γιατί λόγω δουλειάς υπάρχει πολύ άγχος, πίεση και κούραση! Αν δεν έχουμε κανένα ευχάριστο ως το Σεπτέμβρη μου είπε ο γιατρός να το ξαναδούμε (κάτι για ωορρηκτικά μου έλεγε), ως τότε ψυχραιμία και βουρ για αγκαλίτσες! Τώρα είδα και το banneraki σου και πολύ με χαροποίησες! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου υγιέστατο και τυχερό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ!!!!!Κ ΣΕ ΣΕΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!ΕΓΩ ΣΤΟΥΣ 4 ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΗΧΟ Κ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ Κ ΘΥΡΟΕΙΔΗ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ Κ ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΑ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ.ΓΙ"ΑΥΤΟ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑΝ ΕΛΕΝΧΟ ΑΝ Κ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποτέ δεν θα ησυχάσω τελικά! Τα νεύρα μου :x Εκει που λεω οτι οκ αδιαθετησα και ημουν 2 μερες (σχεδον) καθαρη με λιγα καφε τσουπ αιμα ζωηρό και ψιλοπονακια! Τι είναι αυτό πάλι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΙΑΖ ΜΟΥ Κ ΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΑΥΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΤΕ ΤΗΛ.ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ Κ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΑΛΛΑ ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΤΗΛ.Κ ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μυριαμ μου σε ευχαριστώ για τη στήριξή σου! Πήρα το γιατρό μου και μου είπε οτι για την ώρα δεν το θεωρεί ανησυχιτικό, το θεωρεί λογικό στα πλαίσια της όλης διαταραχής του κύκλου που πέρασα. Αν όμως συνεχιστεί τη 10η μέρα του κύκλου θα πρέπει να με δει! Ευτυχώς τώρα όλα οκ! Για να δούμε αν θα αδιαθετήσω νορμάλ τον επόμενο μήνα!

Εσύ πως πας με την εγκυμοσύνη σου; Ζήσε την κάθε στιγμή της μέχρι να βγει ο μπέμπης σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΙΑΖ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΤΟ ΝΙΝΙ Κ ΟΧΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ!!!!!!ΚΑΛΑ ΠΑΕΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΛΙΓΟ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ,ΛΙΓΟ ΚΟΥΡΑΣΗ ΚΛΠ ΘΑ ΤΑ ΔΕΙΣ Κ ΕΣΥ ΣΤΙΝ ΠΟΡΕΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ Κ ΘΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...