Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτιου Νο.40 - Ηρθε η Ζιζελ!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαταρχήν... Λενάκι-μαιμουδάκι, πόοοοοσο χαίρομαι με τα ωραία νέα σου απ' το γιατρό!!!! :D Τρελός εντελώς βέβαια, σ' έστειλε φαντάζομαι... Κι εμάς το ίδιο!!!! :lol: Με το καλό κοριτσάρα μου!!! :YMHUG: Πόσων εβδομάδων είσαι τελικά; Ή έβαλες τικεράκι και δεν το είδα;

Καλά, για τα ρόπαλα, τις κάλτσες και τα σενάρια εξόντωσης συζύγων... Δεν έχω να πω τίποτα!!!!!!! Είστε ΘΕΟΜΟΥΡΛΕΣ!!!!!!!!!!!!! =))=))=))=))=)) Ή μάλλον σάικο, καλά είπε η Αφροδίτη!!! :)) Με κάνατε και γέλασα πάρα πολύ, να 'στε καλά!! Κι ο δικός μου ο άντρας πάντως... Αν έκανα πχ αυτό που έκανε το Σισσάκι, απλά θα με κοιτούσε με ύφος "είσαι τρελή και δεν ασχολούμαι μέχρι να σου περάσει!" :lol: Αν μη τι άλλο... Έχουν πολύ χιούμορ οι άντρες σας!!! :D

Γωγούλα μου, μη στεναχωριέσαι για τον εμετούλη, στο είπαν και τα κορίτσια! Σίγουρα απ' τη πιπίλα ήταν. Μη τη πιέζεις, άστην να σου δείξει μόνη της πότε τη θέλει! ;) Όσο για τα γραμμάρια, κι η δική μου παιδίατρος μου είχε πει 25-30γρ την ημέρα ότι παίρνουν. Μην αγχώνεσαι, τα πάτε τέλεια!!! :x Να μου τη φιλήσεις τη κουκλίτσα... Σας καμάρωσα κι εγώ στο fb... Οι φωτογραφίες είναι τέλειες... Έλιωσα! :x

Θουλάκι μου αγαπημένο, το είδα και το δικό σου το καμάρι!!! Αυτός ο Ντόντος είναι τεράστια φάτσα, μου 'χει κλέψει τη καρδιά, ήρθε η ώρα να στο πω!!! O:-) Πέθανα στο γέλιο με την ταχύτητα και το στυλ του!!!! :ymcowboy:

Lenaki μου, κι εγώ εγκεφαλικό θα είχα πάθει με τα ρούχα, γι' αυτό κάτι τέτοιες στιγμές, καλύτερα να "καθαρίζει" ο σύζυγος κι εμείς να απομακρυνόμαστε!!! Μου έχει συμβεί αντίστοιχο (όχι τόσο σοβαρό βέβαια) :lol: γιατί τσαντίστηκε, κοπάνησε το χέρι της στο τραπέζι, πήρε παραμάζωμα ένα ποτήρι με σοκολατένιο γάλα και χύθηκε όλο στην άσπρη μοκέτα!!! :evil: Όσο ήταν εκεί ο λεκές, μου έλεγε μετά μετανοημένη... "Είδες που θύμωσα και έριξα κάτω και λέλωσα το χαλί; Δεν είναι σωστά πράγματα αυτά, δεν θα το κανακάνω!" :lol:

Μάγδα μου, πολύ χάρηκα που δεν σε τρέλανε ο ψυχολόγος!!!! :D Καλά το είπες, χάλασαν κι οι ψυχολόγοι!!!! :lol: Όλα καλά λοιπόν και μία μόνο συμβουλή περί αυπνίας και φαγητού... Κουράγίο μάνα!!!! :lol:

Έρη, Αργυρούλα, Παναγιωτοσυμπεθερούλα, Ανασταci, Χρυσουλάκι, natasoula, Ιουλία και όποια άλλη ξέχασα :oops: σας φιλώ πατόκορφα και πάω να κάνω καμιά δουλίτσα απ' τις άπειρες που με περιμένουν!!!!!!!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!! :x:x

Αχ μου σπάνε τα νεύρα στο δημόσιο!!! :twisted::twisted: Δε σας λεώ τι γίνεται αυτή τη στιγμή στο γραφείο, γιατί θα σας δώσω και άλλη μια αφόρμη για να τα χώνετε! :lol::lol:

Σήμερα που πήγαινα τη μικρή στον παιδικό και καθώς την ανέβαζα με το ανσασέρ ακούω μία δασκάλα απο άλλη τάξη να λέει σε ένα κοριτσάκι: "Μαρίααααα μη βγεις εξω γιατί θα σε φάει το ανσασέρ"!!! :shock::shock::shock::shock: Το μεσημέρι αν προλάβω να πάω να πάρω τη μικρή θα πάω να κάνω σύσταση στη διευθύντρια, γιατί ανα ακούσω να λένε κάτι τέτοιο στη Χαριλίνα θα τους πάρει ο διάολος!

Λενάκι δεν είμαι σάικο, απελπισμένη είμαι. Γιατί όταν δουλεύουμε και οι δυο και γυρίζουμε το μεσημέρι και ο άντρας ο αγάς πεφτει για ύπνο και εγώ πρέπει να μαζέψω ρούχα, να απλώσω τα άλλα, να σκουπίσω να ξεσκονίσω να σφουγγαρίσω, να πλύνω το μπάνιο, να μαζέψω την κουζίνα, να καθαρίσω μπαλκόνια και να έχω και απο πάνω τις κ@βλες του Παν, ε όχι!!!! Παντως δε μπορώ να πω, τα μάζεψε το καμάρι μου!!! :x:x:lol::lol::lol::D

Όταν υπέγραψα αιώνια πίστη και αφοσίωση δεν είδα πουθενά οτι υπέγραψα και για δουλικο!!! :twisted::twisted:

Ούτε είδα οτι η σύμβαση ήταν μονομερής, εκτός αν ήταν στα ψιλά γράμματα!! :lol::lol::lol:

Σας φιλώ προς το παρόν κορίτσια!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Σισσιω αυτο με τον εκφοβισμο πολυ με εκνευριζει που κανουν στα παιδια..

καλα θα κανεις να μιλησεις με την διευθυντρια...ελεος!!!!

Χτες ο Οδυσσεας μου την εδωσε αγρια στα νευρα...

κατεβηκε να παει στο φαρμακειο και στην επιστροφη τον βλεπω να ανεβαζει πανω την πολυθρονα μπαμπου που εχουμε γαι το μπαλκονι...

ο Χριστοφορος φυσικα με το που τη βλεπει..ανεβαινει πανω..του λεω τι την κουβαλησες;;;..ειναι επικινδυνο με ενα τετοιο ζωιρο παιδι σε τεταοι αηλικια που δεν εχει την αισθηση του κινδυνου να εχουμε καρεκλες και τραπεζια στο μπαλκονι...ουτως η αλλως ποτε δεν καθομαστε..εεεε...να .. μου λεει..πρεπει να τακτοποιηθει το υπογειο και δεν εχω που να τα βαλλω :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν υπέγραψα αιώνια πίστη και αφοσίωση δεν είδα πουθενά οτι υπέγραψα και για δουλικο!!! :twisted::twisted:

Ούτε είδα οτι η σύμβαση ήταν μονομερής, εκτός αν ήταν στα ψιλά γράμματα!! :lol::lol::lol:

αυτή την φορά τουλάχιστον να διαβάσεις και τα ψιλά γράμματα!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

όσο για την δασκάλα :arrow: απαράδεκτη.....τι μ@@@@ς τους λένε ρε!!! :o:o:o:o

και η μαθήτρια Μαρία δεν της απάντησε: "΄έλα να σε σπρώξω προς το ασανσέρ"!!!

παρεπιπτόντος γιατί το λένε ασανσέρ στα παιδιά και όχι ανελκυστήρα? :?:

..εεεε...να .. .πρεπει να τακτοποιηθει το υπογειο και δεν εχω που να τα βαλλω :evil: :evil: :evil:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αφρο :-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρε θα του ελεγα που να το βαλει..αλλα εχει χαρη!!!

Ρε παιδια πειτε μου τωρα ειμαι παραλογη..επειδη του αλλου του καπνισε να αποσυρθει στο υπογειο...πρεπει και εμεις σαν τα σκυλακια να τρεξουμε και να το κανουμε..

δεν υπαρχει κουπαστη στη σκαλα..θελει 300 ευρω απο τον καθενα και 5 ωρες δουλειας του αντρα μου γιατι ο αλλος δεν θα καταπιαστει με τιποτα να το κανει για να φτιαχνει...

χρειαζομαι τεντες..το σπιτι το βαραει ο ηλιος ολο το καλοκαιρι ολη τη μπροστινη μερια δηλαδη σαλοκουζινα μικρο παιδικο και κρεβατοκαμαρα...τι να σου κανει ενα αιρκοντισιον..το σπιτι ειναι αβαφο εξωτερικα..και οχι τελειομενο..κοινως μοιαζει με μπουρδελο...

ειναι κοντα 10 χρονια που μενουν εκει...

δεν αντεχω να ακουω οτι δενε χουν λεφτα για να τα κανουμε..τρελαινομαι...

εχουν λεφτα να σπατουλαρους σοβατισουν βαψουν 50 μετρα υπογειο να βαλουν χωρισματα γυψοσανιδας..και δεν εχουν λεφτα να φτιαχτει το σπιτι...

ξερετε τι λογαριασμους πληρονω εγω....συν το στεγαστηκο;;;...αυτοι ουτε στεγαστηκο πληρωνουν ουτε λογαριασμους...και εχω συζυγο που φερνει λεφτα στη χαση και στη φεξη..πως στο καλο εχω εγω λεφτα να τα κανω και αυτοι δεν εχουν;;;;;...

τσατιζομαι απιστευτα ειλικρινα..

το οτι δενε χουμε γινει μαλια κουβαρια να σιχτιρισω τον Οδυσσεα που απο κατω διαταζουν και αυτος κανει οτι του λενε και δεν εχω παρει το παιδι να φυγω οφειλετε στη ζεν κατασταση λογω εγκυμοσυνης...αμα ολα αυτα γινοταν οσο ημουν εγγυος στον Χριστοφορο που ειχα κατι νευρα αφιστε τα....θα τα ειχα βροντηξει και θα ζητουσα διαζυγιο...χωρις πλακα..

αμα γεννηθει το μωρο που θα ειμαι στην τσιτα παλη..και εξακολουθουν να με προκαλουν ειλικρινα σας λεω θα τα μαζεψω και θα φυγω...και θα του χαριστω και ολα τα επιπλα και εξοπλησμο του σπιτιου..ε αμαν πια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλεναδες...Να σας πρήξω πάλι λίγο;;;;;;;;;;;; :oops::oops::oops::oops:

Αφού ξεπέρασα το σοκ του εμετού, χθες το βράδυ ξυπνάει η μικρή, την παίρνει ο άντρας μου και τι να δει...Το ματάκι της γεμάτο τσιμπλίτσες υγρές κίτρινες...Σχεδόν δεν μπορούσε να το ανοίξει... :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Της το καθαρίζουμε με φυσιολογικό ορό και αποστειρωμένη γαζούλα, το πρωί πάλι τα ίδια... :cry::cry::cry::cry::cry: Πήρα τηλ το γιατρό, μου είπε ότι είναι επιπεφυκίτιδα,να πάρω να της βάλω Tobrex εμβόλιο και να της κάνω μασαζάκι στη γωνία του ματιού για να μην κλείσει.... :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Γωγω και λενακη!!!

Γωγω ειναι επιπεφοικητιδα και θελει πολυυυυ μεγαλη προσοχη τωρα να μη κολλησει η Ιωαννα.

Αν θυμασαι περισυ ειχα θεμα με αυτο με τον Χριστοφορο

Θελει πλυσημο με φυσιολογικο ορο και αποστειρομενη γαζουλα συνεχεια και θα χρισημοποιεις αλλη γαζουλα για καλε ματακι με φορα απο εξω προς τα μεσα για να μην επεκτηνεις τη μολυνση σε ολο το ματι.

Tobrex σταγονες καλε τι εμβολιο...θα πρεπει να κανεις την αγογη για ποσες μερες σου ειπε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ έτσι ξύπνησε και η Ρ. μια μέρα όταν ήταν πολύ μικρούλα και έβρασα χαμομήλι και - αφού κρύωσε - το βούτυξα σε βαμβάκι και της καθάρισα το ματάκι και όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα τώρα που τα είπες και ξεθύμανες θα μου πεις ποιος είναι ο "άλλος" που θέλει να αποσυρθεί στο υπόγειο; :oops::lol:

Καλά θα κάνεις να διεκδικήσεις κάποια πράγματα, όπως τέντες! :?

Γωγούλα πώς το επαθε μωρέ το μπεμπούλι;;; Τί εμβόλιο είναι αυτό δεν κατάλαβα;;

Α ΟΚ! Κατάλαβα από τη χρύσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγουλα χωρις να δει το παιδι πως λει ρε γμτ οτι ειναι επιπεφυιτιδα? Και εμενα ειχε στην αρχη συχνα αλλα μου ειπε οτι απολυτος φυσιολογικο στα νεογεννητα και απλα να το καθαριζω μεε γαζουλα και ορο προσεχτικα. Εβγαλε 5-6 μερες και μετα σταματησε μονο του.

Χρυσα αμα ο αλλος δεν μπορει να σκεφτει απο μονος του καποια πραγματα τοτε κλαφτα Χαραλαμπε! Δεν γινεται να του λες εσυ μια ζωη τι πρεπει να κανει, Τα περναω και εγω αλλα σε μικροτερο βαθμο και ειναι πολυ σπαστικο.

Σισσιω πλακα σου κανω ρε με το σαικο! :D Σε καταλαβαινω απολυτα. Ειναι πολυ σπαστικο οταν γινεται αυτο. Και ο Π. δουλευει 8ωρο και ολη την υπολοιπη μερα δεν κανει απολυτος τιποτα!

Ιουλια περαστικα στον Γιωργο. Πως ειναι σημερα?

Σημερα το νινι γινεται 4 μηνων! :shock: Πως περασε ετσι γρηγορα ο καιρος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιω ο αντρας της κουνιαδας μου θελει να κανει γυμναστηριο στο υπογειο.

Και ΟΚ αυτος στην τελικη κανει τη δουλεια του ο καθενας τις πρωτεραιοτητες του αλλα εγω τι φταιω και πρεπει να δοσω βαση στο τι κανουν αυοι..

ετσι οπως παει η κουνιαδα μου δεν ξερει αν θελει η δεν θελει να κανει παιδι...θα πρεπει εγω να χωρευω τον δικο τους χωρο;;;;..

για μενα εχει μεγαλυτερη σημασια να μπει κουπαστη στη σκαλα γιατι ειναι γυριστη και το παιδι πρεπει να μαθει σηγα σηγα να ανεβοκατεβαινει τη σκαλα..και να μπει τεντα στο σπιτι..και για να μπει τεντα πρεπει να βαφτει..

οταν λεω στον αντρα μου να βαψουμε μονο τον δικο μας οροφο αντιδραει...λεει πρεπει να γινει μια και εξω ολο το σπιτι..

Ωρες ωρες θελω να του κοπανισω την κατσαρολα στο κεφαλι....πολυ με εκνευριζει..αλλα μετα σκεφτομαι δυστιχως οτι τον αγαπαει- γιατι αραγε δεν εχω καταλαβει ακομα και περασαν και 5 χρονια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εκανα λιγο εμετο ....και ακομα δεν νιωθω καλα ....αν ειχα και συσπασεις θα ημουνα σιγουρη οτι γενναω .....δεν ειμαι αρρωστη ειναι σιγουρο .

βαλε τεντες και μην το βαψεις ...βαφετε και μετα ...αλλα βαλε τεντες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε Χρυσάκι...Κολίριο ήθελα να πω... :oops::oops::oops::oops: Αλλα αντι αλλων λέω... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Αρζτιιιιι κι εμάς στην Ιω μας είχε πει κομπρέσες με χαμομήλι (τώρα δε μου είπε), αλλά δεν της έκανα ποτέ... :oops::oops::oops: Είμαι αλλεργική εγώ στο χαμομήλι και φοβάμαι μήπως είναι και οι μικρές... :oops::oops::oops::oops:

Σισσάκι δεν ξέρω από τι είναι... :?:?:?:?:? Πάντως από ότι μου είχε πει ο γιατρός μπορεί ακόμα και από τα ίδια τα βλέφαρα να προκληθεί... :shock::shock::shock::shock:

Λενάκιιι κι εγώ μέχρι να πάρω το γιατρό αποστειρωμέρνη γαζούλα και φυσιολογικό ορό της έκανα..Αλλά με το που το κάνω, αρχίζει και ξαναγεμίζει... :?:?:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω αμα ειναι τοσο σοβαρο , πρεπει να τη δει ο γιατρος μην ειναι καμια αποφραξη δακρυικου πορου..σημβαινει παντως μη σε πιανει πανικος, μπορει να τσιμπλιαζει απο διαφορες αιτιες εαν δενε ιανι εντελως επιπεφοικητιδα..

Μιας γνωστης μου το κοριτσακι εκανε συνεχεια τσιμπλες που δεν ηταν επιπεφοικητιδα μεχρι 6 μηνων περιπου

μετα σταματησε αποτομα οπως αρχησε...οποτε καλυτερα να τη δει γιατρος να ισυχασεις και εσυ..

παντως η επιπεφοικιτιδ ακολλαει..γι'αυτο σου λεω προσεχε την Ιωαννα, να μη σκουπιζονται με τις ιδιες πετσετες και να μην ακουμπαει με τα χερια τη μικρη και να μη ξαπλωνουν σε ιδιες επιφανιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσουλάκι μου καλό, εύχομαι η "ζεν" κατάστασή σου να συνεχιστεί και μετά εγκυμοσύνης, γιατί δεν πρόκειται να σταματήσουν να σου δίνουν αφορμές για να ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι σου... :? Έχεις τα δίκια όλου του κόσμου, όμως σε καμία περίπτωση δεν αξίζει να χαλάσετε το σπιτάκι σας και την οικογένειά σας για εκείνους!!! ;) Συζήτηση και ξανάσυζήτηση με τον άντρα σου, για να καταλάβει κι εκείνος!!! ;)

Γωγούλα μου, μην ανησυχείς καθόλου καρδιά μου!!! Κι η Β είχε ξυπνήσει μία μέρα με τα ματάκια ΓΕΜΑΤΑ τσίμπλες, τόσο που δεν μπορούσε να τα ανοίξει και τα είχα παίξει!!! Πήρα την παιδίατρο και μου είπε ότι σχετίζεται με τον δακρυικό πόρο (όχι για επιπεφυκίτιδα) :roll: δεν θυμάμαι ακριβώς τι... Πάντως ότι θέλει απλούστατα πλύσεις με χλιαρό χαμομηλάκι και μασαζάκι! ;) Είναι πολύ συνηθισμένο, μη σκας!!! ;)

Λενάκι μου, να ζήσει το ποντιόπουλό σας!!! :D Πραγματικά ΠΟΣΟ γρήγορα περνά ο καιρός; :shock:

Αργυρούλα... τίποτα! Τα φιλιά μου!!! :-*:))

Σισσάκι, πως είστε σήμερα με τον άντρα σου; Ελπίζω λίγο καλύτερα... :x

Άρχισα να ανεβάζω κάτι κούτες με ρουχαλάκια απ' την αποθήκη.... Είναι ΤΟΣΟ μικράαααα!!! :x Είναι η θεραπεία μου ενάντια στο άγχος που έχει αρχίσει να με πιάνει για τοκετούς κλπ!!! :lol: Αλλά έχω πολύ λίγα τελικά μάλλον. Πρέπει να φροντίσω για τα υπόλοιπα... Είναι πολλέεες οι δουλειέεεες!!! :o

Αφροδιτούλα, πως είσαι σίγουρη ότι δεν είσαι άρρωστη; Λες να ξεκινήσουν συσπασούλες σε λίγο; Μη μου πεις... :ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορει να προκληθει εμετος απο την ενταση της συσπασης που ανοιγει τον τραχιλο ....στο μανωλη ετσι εγινε ...εβγαλα το παστιτσιο που εφαγα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενακη 4 μηνες;;;..ουαου...πως περναει ρε συ ο καιρος....

Αφρο γιατι αραγε σε επιασε αυτο;;;.

Παρε ενα τηλ τον γιατρο;;;

εισαι καλυτερα τωρα;;;.αλλα συμπτωματα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Της το καθαρίζουμε με φυσιολογικό ορό και αποστειρωμένη γαζούλα, το πρωί πάλι τα ίδια... :cry::cry::cry::cry::cry: Πήρα τηλ το γιατρό, μου είπε ότι είναι επιπεφυκίτιδα,να πάρω να της βάλω Tobrex εμβόλιο και να της κάνω μασαζάκι στη γωνία του ματιού για να μην κλείσει.... :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Καλημέρα!

Δεν προλαβαίνω...μπαίνω μόνο να γράψω στη Γωγώ!

Καλά έκανε διάγνωση από το τηλέφωνο? :twisted:

Είναι και κόκκινο το μάτι ή μόνο τσίμπλες?

Το πιθανότερο είναι να είναι φραγμένος ο δακρυικός πόρος. Το έχουν πάααααααρα πολλά μωράκια και όσο μεγαλώνουν ανοίγει μόνος του! Το είχε κι η δική μου. Εσύ χρειάζεται μόνο να της το κρατάς καθαρό! Βάζεις φυσιολογικό ορό ή δικό σου γάλα. Και το μασαζάκι βοηθάει αν και εγώ δεν της έκανα γιατί τσαντιζόταν...

Και ΟΧΙ γάζα γιατί θα της γδάρεις το ευαίσθητο δερματάκι! Καλύτερα με λίγο βαμβάκι ή με μια καθαρή μαλακή πετσετούλα.

Η Μαρκέλλα το είχε μέχρι περίπου 9 μηνών. Πολλές φορές ξυπνούσε με το μάτι κλειστό...της το καθάριζα και μετά από λίγο πάλι τα ίδια. Το ξέρω ότι σε στενοχωρεί η εικόνα αλλά σκέψου ότι αυτήν δεν την ενοχλεί καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...