Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτιου Νο.40 - Ηρθε η Ζιζελ!!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα!

Σήμερα έχουμε ραντεβού με την ψυχολόγο :? Κόβω το κεφάλι ότι θα τσαντιστώ πολύ. Όταν με πήρε τηλ να κανονίσουμε την ώρα με ρώτησε

-Πώς είναι η Μαρκέλλα?

-Μια χαρά!

-Μια χαρά???

-Ε...ναι...

-Γιατί η νοσοκόμα σας μου είπε πως έχει κάποια προβλήματα...

- :shock: και από μέσα μου "προβλήματα έχεις εσύ παλιοηλίθια :evil: "

Άντε να δούμε....τι θα μας πει κι αυτή... Από περιέργεια πάω περισσότερο και μιας και το προσφέρει το κέντρο υγείας δωρεάν και επέμενε κι εκείνη η νοσοκόμα...

Αναστασία θα σου πω αυτο που λες πάντα

ΦΑΣΗ είναι :P

Σοβαρά τώρα όμως...πιστεύω θα της περάσει χωρίς να κάνεις τίποτα. Για κάποιο λόγο χρειάζεται ψυχολογική υποστήριξη, συμπαράσταση και..μανούλα :x - γιατί δε νομίζω να το κάνει από πείνα. Μπορεί κανα δόντι, μπορεί απλά που μεγαλώνει και αντιλαμβάνεται όλο και περισσότερα.

Η Μαρκέλλα έχει περάσει άπειρες τέτοιες φάσεις που από εκεί που θήλαζε απλά πολύ, θέλει να θηλάζει νον-στοπ... Και όταν περνάει τέτεοια φάση δεν έχει νόημα να την απασχολήσω με κάτι άλλο γιατί πολύ σύντομα θα το ξαναθυμηθεί.

Εγώ θα σου έλεγα να το αντιμετωπίσεις ως κάτι φυσιολογικό και να μη δείχνεις ότι δυσανασχετείς γιατί το καταλαβαίνει και θα νιώθει ότι κάτι δεν πάει καλά και θα ζητάει ακόμα περισσότερο.

Φρανίτα πολύ μου άρεσε αυτό που θα κάνεις! Άντε ξεκίνα με το μπλογκ!

Νατασούλα με 'γεια το ποδηλατάκι σας! Πατάει καλά τα ποδαράκια της κάτω ή της είναι ψηλό. Αν είναι οκ σε μέγεθος θα μάθει σύντομα...

Σισσιώ ανατρίχιασα με την τούμπα της κατσαρόλας :o

Γιατί τσακωθήκατε βρε νυφούλα? Θα περάσει... :x

Άφρο τις μπάρες δημητριακών τις έκανες με εκείνη τη συνταγή από συνταγές της παρέας? Βγήκανε καλές?

Άργι, Χρύσα φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σίσσυ τι έπαθες βρε κορίτσι μου? μήπως είστε και οι 2 πολύ στρεσαρισμενοι με το γάμο???

Άφρο πως είσαι έχεις καθόλου πονάκια?

Μαγδα περιμένουμε νέα σας....

Η Έλενα πατάει κάτω αλλά οριακά όχι δηλαδή με πολύ άνεση :?:? γράφει ότι είναι από 86εκ και πάνω και η Έλενα είναι 85-86εκ μέχρι το καλοκαίρι ελπίζω να πάρει καναδύο πόντους ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα εγώ να δεις πώς ανατρίχιασα! Δε μπορούσα να βάλω παντελόνι για κανα μήνα, μέχρι και στη δουλειά με τη φόρμα πήγαινα.

Τί να γίνει... ο άντρας μου νομίζει οτι η οικογένεια πρέπει να προσαρμόζεται στις ανάγκες του και όχι εκείνος στις ανάγκες της οικογένειας! :twisted: Ώρες ώρες θέλω να τον σκοτώσω και να τον κάνω να φανεί σαν ατύχημα... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιω μου γιατι τσακωθηκατε...

πες τα σε μας να ξεθυμανεις...

Θα του ξαναμιλησεις..και θα πεις και ενα τραγουδι!!!

Ελα cheer Up...δε σου παει να εισαι στα κατω σου εχεις ενα εμφυτο χαμογελο!!!!

Τι ηθελα να πω..

Α μιτσακη ευτυχως ολα καλα με τονα ντρα σου..αντε ρε συ..ειδες τζαμπα στεναχωριοσουν..φιλακια πολλα πολλα!!!

Μαγδα ελεος..θα βγαλουν με το ζωρι στη Μαρκελλα ψυχολογικο προβλημα...πφφφφ

Παιδια χτες η πεθερα μου ηταν στο Βολο- ειχε παει σε ενα μνημοσυνο καποιον συγγενων τους .

Ειχαν εκει και ενα μωρακι 8 μηνων..ενα κοριτσακι λεει σκετο κουκλι..

ηγ πεθερα μου μαθημενη απο τον Χριστοφορο που τον βγαζει βολτες που καθονται και διαβαζουν βιβλια- η πεθερα μου βεβεια λεει τελειως διαφορετικα παραμυθια..πιο πολυ περιγραφει την εικονα που βλεπει κλπ, που του μιλαει και του εξηγει καποια πραγματα..ε ξετρελαθηκε με το κοριτσακι και το πηγε βολτα του μιλουσε κλπ κλπ..και λεει οτι αυτο την κοιτουσε με λατρεια και περιεργεια.

μετα ανακαλυψε οτι η γιαγια και η μαμα δεν το βγαζουν συχνα βολτα ετσι απλα και δεν του μιλανε καθολου, το εχουν πχ στο ριλαξ και η μαμα και η γιαγια καθονται και μιλανε με γειτονισσες η πινουν καφε...και δεν ασχολουνται καθολου με την εκπαιδευση της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

νατασακι :cry::cry::cry::cry: κριμα ρε..κ παλι κριμα..ηταν τοοοσο ομορφο

αναστασακι εγω λεω να μη τις αρνησε για καποιο διαστημα..ισως το κανει για επιβεβαιωση,,σε λεει θα με δωσει η μανουλα?

εγω στη αρχη οχι κ οχι ημουν στο θοδωρη οταν γεννηθηκε το μωρο..

μετα το γυρισα αλλιως..εδινα απο λιγο..κ πιστεψε με οταν του εδινα 3 δευτερα ευχαριστιοταν..δε ηθελε παραπανω

τωρα κανει οοσους θηλασμους εκανε παλια..πρωι βραδυ κ αν το κοιμησω το μεσιμερι..να δω πως θα το κοψω..

ερη δε ειδα τις φωτο..μετα

σισσιω ελα ρε απο το αγχος για το γαμο θα εχετε κ κοντρες..μη μασας.. :x:x:x

αργι εγω παλι μαγειρευω αλλα ο μικρος δε καθεται με μενα..παιζει σαλονι η δωματιο

καλε η γωγω που χαθηκε??????????????θηλαζει ε? :lol::lol::lol::lol::oops:

νατασουλα οταν πρωοτ ανεβηκε περπατουσε//σιγα σιγα

μετα με φορα

κ τωρα κανει με φορα κ προχθες ανεβασε για λιιιιιιιιιιιιιιγο τα ποδια

εχω κ βιντεο..αν το βρω θα το ανεβασω..θα μαθει ρε..να ξες θελει κ χωρο..

χαμηλωσες τη σελα???????????εγω τερμα κατω σχεδον

χιονουλα αντε να δουμε τι θα σε πει..μη σκας..μπενακις βγενακις

ποσο ηταν ο βεγγος?

χρυσα ακομα κανεις εμετους?

παναγιωτα θα σε τηλ σημερα..καιρο εχουμε να μιλησουμε

ρε μιτσακι εισια τοοοοοοοοοοσο αδυνατη κ δε περνεις κ βαρος..ευγεεε

αφρο κριμα το τομας :(

εγω τη δευτερη γεννα φυσικα κ τη ευχαριστηθηκα περισοτερο..στη πρωτη δε καταλαβα ΤΙΠΟΤΑ :twisted::twisted::twisted::twisted::cry::cry::cry::cry::cry:

μα με βαλα τοοοοοοοοοοοση δοση επισκληρηδιο λες κ ημουν ελεφαντας..λες κ θα κανα καισαρικη..

κ ηταν μαλακας ο αναισθησιολογος :twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θουλιιιιι

εσενα ηθελα!!!!!!

Δε μου λες..ποσο βαρος και ποσους ποντους ειναι ο Παντελακος;;;

χτες μου ανεβασε ο Οδυσσεας τα ρουχα του ΦΟΦΟ για να τα τακτοποιησω σιγα σιγα και βρηκα κατι ρουχαλακια καλοκαιρινα του που ειναι με τις ετικετες.

Αν ειναι να στα φερω την Κυριακη να τα φορεσετε γιατι εμεις δε θα προλαβουμε να τα φορεσουμε καθολου.

ειδικα ειναι ενα σετακι λινο με μακριμανικο πουκαμισακι σκετη τρελα..με την ετοικετα- μας το ειχαν κανει δωρο απο μαγαζι στα Ανατολικα και δεν το αλλαξα γιατι ηλπιζα να το βαλει αλλα τζιφος...

Και κατι μπλουζακια- σορτσακια σετακια ολα με τις ετικετες τα οποια σηγα μη βαλουμε παλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιώ ΠΟΤΕ μην λες ΠΟΤΕ!!!! :)

Μάγδα τι να σας πει η ψυχολόγος? γιατί δεν κοιμάται?!!!

αυτό τελικά με τους ψυχολόγους και τους κάθε λογής ειδικούς το έχουν μόνο στις Βόρειες χώρες :?

Τί να γίνει... ο άντρας μου νομίζει οτι η οικογένεια πρέπει να προσαρμόζεται στις ανάγκες του και όχι εκείνος στις ανάγκες της οικογένειας! :twisted: Ώρες ώρες θέλω να τον σκοτώσω και να τον κάνω να φανεί σαν ατύχημα... :?

να στείλω και τον δικό μου να κάνουνε παρέα?

μερικοί, απλά, δεν ήταν έτοιμοι για οικογένεια!!!! X(X(X(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασουλα εχω συσπασεις πολλες και πονανε δεν ειναι ανωδυνες .

του πηρα χθες και καθισμα για την τουαλετα (μακουιν που λατρευει) και σκαμπο για να ανεβαινει ....αργοτερα δεν θα μπορω να παω ευκολα με ολο το τσουρμο για ψωνια ,του αρεσε πολυ το καθισμα και το σκαμπο αλλα απεχουμε ακομα .....

α! να ρωτησω οσες δωσατε πιπιλα στα μικρα σιλικονης η καουτσουκ ειναι καλυτερα για τωρα ?

ο τομας θα παει σαν ελλατωματικο πησω αλλα δεν θα ξανα παρουμε τομας γιατι τα ιδια θα παθει ....του αρεσε παρα πολυ αλλα δεν ειναι τοσο ανθεκτικο για την ηλικια του .

σισσιω θα παω πεμπτη γιατι αυριο εχει βαρδια ο Κ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάκι μου δεν έχω όρεξη να το συζητήσω, γιατί θα πω καμιά βαριά κουβέντα και μετα θα το μετανιώσω(;;)

Είναι τόσο εγωιστής που δεν έχει παραδεχτεί λάθος του ούτε μισή φορά! :twisted:

Και με κατηγορεί και από πάνω για πράγματα που δεν ισχύουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΩΩ Σισσακη μου κλασσικος αντρας!!!

Μη στεναχωριεσαι..θα τα βρειτε..

εγω εχω πλεων παραιτηθει απλα κλεινω τα ματια μου σε ορισμενα θεματα γιατι κουραστηκα να τσακονομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σισσιω ποσο σπαστικο να μη παραδεχονται :twisted::twisted::twisted:

αφρο εγω καουτσουκ πηρα..λενε καλυτερα αν θηλαζεις..

απισης ετσι απλα θα το πας ελαττωματικο'?? :?

χρυσα εχω να τον παω παιδιατρο 1,5 μηνα..δε ξερω τιποτα.

τεταρτη εχω πρωτο εμβολιο

θα ερθεις στις νατασας?τελειααααααα :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι αμα δεν δουλευει ο Οδυσσεας θα ερθω..αμα δουλευει μαλλων οχι γιατι αφενος μισω να οδηγω μεσα στην πολη και αφετερου δεν μπορω να κινηγαω μονη μου τον μικρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου..Προσπαθώ από χθες να σας διαβάσω... :shock::shock::shock: Επιτέλους σας διάβασα, αλλά δε θυμάμαι πολλά... :oops::oops::oops:

Πέθανα χθες στα γέλια με τη Βένη και το ληστή.....Και την Ιουλία... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Μα πόσο σουργελα είστε... :x:x:x:x:x:x:lol::lol::lol::lol:

Αφροοοο κι εγώ πιστεύω ότι περίπου στις 38 εβδομάδες θα γεννήσεις... :D:D:D Για να δούμε... ;);)

Μιτσάκι μου γλυκό έχεις πάρει εσύ 8-9 κιλά;;;;; :o:o:o:o Είσαι και χοντρή, αντε μετά να τα χάσεις.. :lol::lol::lol:

Νατασάκι κρίμα για το εκκλησάκι..Εγώ θα τους έβριζα τους παπάρες...

Αρτζιιιιι θα είχα φρικάρει αν έχανα την Ιω από τα μάτια μου...Τι τρομάρα πήρες... :o:o

Σισσάκι τα έχουμε ξαναπει για τους άντρες μας...Μα πόσο ίδιοι είναι.. :evil::evil::evil::evil:

Εμένα έρχεται από τη δουλειά στις 9.30 το βράδυ, παίζει με την Ιω και μετά επειδή θέλει να δει και το νινί, το ξεκηκώνει και κοιμάται μαύρα μεσάνυχτα... :twisted::twisted:

Χρύσααααα εγώ θα την έβριζα τη θεια..Ακου εκεί να πάρει να ζητήσει κουμπαριά ενώ δεν έχετε σχέσεις... :twisted::twisted:

Αναστασία δεν μπορώ να σε βοηθήσω μωρό μου,... :(:(:(:(

Βικάκι από ότι κατάλαβα περάσατε τέλεια... :D:D:D

Νατασούλα με 'γεια το ποδηλατάκι..Καλές βόλτες... ;););)

Μαγδαααα για τον ύπνο θα την πας σε ψυχολόγο;;;;; :?:?:?:?:o:o:o:o

Όποια μιλήσει με Καρολ, να της δώσει τα φιλιά μου...

Να σας πω τα δικά μου;;;;;; :?:?:?

Η θηλή έχει αρχίσει να φτιάχνει επιτέλους... :D:D:D Η μικρή από χθες ζητάει πιο συχνά στήθος, ανα 2 ώρες σχεδόν..Εκτός από τη νύχτα που το τραβάει 4-5 ώρες... :D:D

Επίσης, έχω να πω ότι είναι γκρινιάρα... :oops::oops::oops: Όσο είναι ξύπνια, συνήθως γκρινιάζει...Μόνο αγκαλιά θέλειο συνέχεια...Και την παίρνω/// :roll::roll::oops::oops:

Θέλω να μου στείλει κάποια τα άλματα ανάπτυξης..

Από χθες τη βάζω στο βυζί και εκεί που πίνει λαίμαργα, αρχίζει να κλαίει και να βουτάει πιο πολύ το βυζί... :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Α!!!!Βοηθήστε με γιατί η συμπεθέρα η Θου με άγχωσε... :?:?:?:?

Η μικρή γεννήθηκε πριν 2 εβδομάδες 3155...Τρεις μέρες μετά που βγήκαμε από το μαιευτήριο ήταν 3170...

Όταν έγινε 7 ημερών που ήρθε ο παιδίατρος, τη ζυγίσαμε στη δική μας ζυγαριά και την έδειξε 3220...

Σήμερα, μια εβδομάδα μετά την ξαναζύγισα..Είναι 3390...Πήρε δηλαδή σε 1 εβδομάδα 170 γρ...Η Θου μου είπε ότι πρέπει να παίρνει 30 γραμ. την ημέρα... :?:?:?

Πάνες βρέχει πάααρα πολλές..Και χέζει επίσης συνέχεια... :?:?:?

Εμένα μου φάνηκε καλό το βάρος της... :roll::roll::roll::roll:

Για πείτε.... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα κ θα τον κυνηγαω εγω :D

γωγωκ σε ειπα οτι ξερω 30 τη μερα ;)

να τα αλματα χρυση μου..για να μη λες :lol:

Τα αλματα ανάπτυξης σε εβδομάδες :

Η 5η

Η 8η και η 9η

Η 12η

Η 15η -16η-17η-18η-19η (συνεχόμενες με κορύφωση στην 17η)

Η 23 -24-25-26 (με κορύφωση στην 26η)

Η 29-30 (αγχος αποχωρισμού /προσκόλληση)

Η 34-35-36-37 (με κορύφωση στην 36η)

Η 42-43-44-45-46 (με κορύφωση στην 44)

Η 51-52-53-54 (με κορύφωση στην 53)

Η 60-61-62-63-64 ( με κορύφωση μεταξή 61-62)

Η 71-72-73-74-75 (με κορύφωση μεταξύ 72-73)

Στα αλματα ανάπτυξης τα βρεφη παιρνουν μια πολυ εντονη περίοδο που τα αναστατώνει . Ετοιμάζουν τα νεα τους κατορθώματα ( μπουσούλημα , σηκωμα , περπάτημα , ομιλια ) και αυτα τα αναστατωνει , τα κανει να φοβουνται και αναζητουν την γνωριμη αγκαλια της μητέρας . Μονο εκει νιωθουν ασφάλεια και σιγουρια !

η χιονουλα μου τα στειλε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είμαστε σε άλμα δηλαδή... :?:?:?:? Απλώς είναι γκρινιάρα... :lol::lol::lol::lol:

Επίσης θέλω να σας ρωτήσω πόσο καιρό και συνέχεια το ξεχνάω... :twisted::twisted:

Ο ΚΑΦΕΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΣΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ;;;;;;; :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Θέλω απεγνωσμένα έναν ελληνικό με γάλα... :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω ουτε δοντια βγαζετε..

Κουραγιο μανααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θου δεν ειναι τοσο αυτο οσο πως αν ΔΕΝ ερθει...δεν ξερω και εγω τι θα γινει.

Ειμαι πολυ νευριασμενη μαζι του..αλλα αφενος ειπαμε σε αυτη την εγκυμοσυνη- σε αντιθεση με τον Χριστοφορο- δεν εχω και πολλα νευρα..για την ακριβεια καθολου, και ειναι πολυ δυσκολο καποιος να με νγαλει εξω απο τα ρουχα μου και αφετερου καποια πραγματα τα αφινω να πεσουν κατω...ΑΛΛΑ...ειμαι πολυ :twisted::twisted::twisted: με τον Οδυσσεα σε καποια θεματα...

Δε θα επεκταθω ενα μονο θα σου πω οτι μερικοι ανθρωποι εχουν αλλες προτεραιοτητες και με εκνευριζει που ο καλος μου χωρευει τον δικο τους χωρο..ειναι σαν να λεμε οτι η εξωτερικη οψη ενος σπιτιου που κλεινουν ηδη 10 χρονια ..δενε ιναι τοσο σημαντικη οσο ενα καλα σπατουλαρισμενο και βαμμενο υπογειο το οποιο φιλοξενει ολη τη σαβουρ ατου κοσμου..απλα ειναι μονο και μονο επειδη ο γαμπρος τους θελει να γυμαζετε στο υπογειο και οχι στα δοματια που ειναι γεμματα ντουλαπες και ρουχα..

Να κανουν οτι θελουν δε με νοιαζει ειλικρινα..αλλα οχι τωρα εγω που φτανω να γεννισω να πρεπει να βαλλω τον Οδυσσεα να τακτοποιησει, σπατουλαρει βαλλει πλακακια και βαψει το υπογειο ενω εχω πιο χρισυμα πραγματα να κανει...οχι

ΓΩΓΩ πιες καφε καλε...

αλλα αμα θες καντο αφου θηλασεις, εγω επινα καφεδες μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ με την βγκρινιάρα κόρη :lol::lol::lol::lol:

καφέ μπορείς να πιείς αφού έχεις θηλάσει και θα ξαναθηλάσεις 2 με 3 ώρες μετά....γιατί δεν πίνεις ντεκαφεινέ? υπάρχει και στον ελληνικό!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω απορία

Γιατί τα άλματα ανάπτυξης σταματάνε στις 75εβδ????????????????????????????

Αν συνέχιζαν θα είχα καμιά δικαιολογία κι εγώ :lol::lol::lol::lol::lol:

Γωγώ εγώ καφέ έπινα ελληνικό και γαλλικό αμέσως μετά από θηλασμό

Το βάρος μια χαρά είναι, 30γρ νομίζω είναι ο μέσος όρος μπορεί να πάρει λιγότερο ή περισσότερο

Η Έλενα μέχρι την 5η εβδομάδα έπαιρνε 170 γρ ανά εβδομάδα και η παιδίατρος που είπε ότι είναι μια χαρά

Μάρθα την σέλα την κατέβασα τέρμα, ο Ντόντος πρέπει να είναι πιο ψηλός γιαυτό κάνει πιο άνετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέω στην Ρ. "πάω στην τουαλέτα, περίμενε εδώ και έρχομαι"

Ρ. "ναι μείνω εδώ (και συνεχίζει στα γερμανικά) να πλύνεις τα χέρια σου"!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: .....επειδή της έχω πει πάντα πλένουμε τα χέρια μας όταν πάμε τουαλ.!!! :roll::roll::roll::roll:

Θούλη ωραία φωτό :x

Νατασσούλα και εγώ αυτό σκέφτηκα με τα άλματα, όπως εσύ!!!! :lol::lol::lol: .....αν και η δικιά μου δεν γκρινιάζει!!!! :? ....κλαίει μόνο αν της κάνει κάτι ο Λ....που τον έπιασα το πρωί να την κλωτσάει στο πόδι!!!! :o:o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θηλαζω οποτε να ναι ρε αργυρω,,τι δε θα πιωκαφε/. :?

ασε που τον πινω με το πααααασο μου

εγω γωγω πινω καθημερινα 2 καφεδες..γαλικο τωρα θα αρχισω φραπε

εγω ομως τους πινω νεροζουμι..δηλ 2 καφεδες μη σε πω κ 3 κανουν ενα κανονικο

δε μπορω χωρις καφεεεεεεεεε..εδω κ τσιγαρο κανει :D

ασχετο..τωρα το θυμηθηκα..

πασχα ειμασταν πεθερα..κανει κουνιες ο θοδωρης..

κ ειδε μια πεταλουδα..κ φευγει..

με λεει μανουλα που παει?

παει λεω να κοιμηθει

κ απανταει ο θοδωρης"παει να πιει γαλα μανουλας" :lol::lol::lol::lol:

επειδη αυτος πριν κοιμηθει με λεει"παακαλω γαλα μανουλαςε" :lol::lol::lol:

κ λεω δε εχει..πιες γαλα πατερουλας..κ λεει θελω γαλα πατερουλας/.. :lol::lol::lol::lol::lol:

αργι επλυνες χερια?

νατασουλα :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...