Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΦΘΕΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ


Recommended Posts

κοριτσια εγω ειμαι παλι :D:D:D

το μικρακι μου εχει βγαλει μπροστα στο γλωσσακι του κατι ασπρακια :?

σαν αφθες :?

πηρα τηλ τον γιατρο και μου πε σοδα με νερακι να ταμποναρω το γλωσσακι.

εχει συμβει στα μωρακια σας?

την πονανε αραγε???φοβαμαι μην την πονεσουν και αρνηθει να φαει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Είσαι σίγουρη ότι είναι άφθες? Μήπως είναι σαν κηλίδες? Και στο εσσωτερικό των χειλιών?

Δεν το ξανάκουσα για άφθες σε μωράκι, εύχομαι να είναι γρήγορα περαστικά και ότι νεότερο ενημέρωσε μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι σίγουρα άφθες;;;

Μύπως είναι άσπρα στίγματα;;;

Το στήθος σου πως είναι;;;

Πονάει εσωτερικά; Η θηλές πως είναι ;

Κόκκινες, ξεφλουδισμένες πχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera rebbekaki!ti kaneis???na sas zisei to koritsaki sas!!

exei kai sta xeili?emena kati tetoia eixe vgalei etsi mikroulis kai itane stomatitida!mou xe dwsei mia aloifi i giatros k perase!alla kane ama einai auto me ti soda kai an deis oti den upoxwrei pigaine ston paidiatro na ti dei!pisteuw vevaia oti an ponage tha to katalavaines apo ti gkrinia...

elpizw na ksemperdepsete suntoma...

filakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

korıtsıa καλημερα,ευχαριστω πολυ,

το στηθος μου και οι θηλες μου ειναι μια χαρα,

η μικρη δεν φαινετε να ποναει,ειναι κατι ασπρακια πολυ μικρα πολλα και διογκομενα πανω μονο στο μπροστινο μερος της γλωσσιτσας της,πως να το εξηγησω :? πληγες δεν ειναι.

σημερα εχει πιο πολλα αλλα μονο εκει μπροστα ουτε χειλακια ουτε αλλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera rebbekaki!ti kaneis???na sas zisei to koritsaki sas!!

exei kai sta xeili?emena kati tetoia eixe vgalei etsi mikroulis kai itane stomatitida!mou xe dwsei mia aloifi i giatros k perase!alla kane ama einai auto me ti soda kai an deis oti den upoxwrei pigaine ston paidiatro na ti dei!pisteuw vevaia oti an ponage tha to katalavaines apo ti gkrinia...

elpizw na ksemperdepsete suntoma...

filakia!

σ ευχαριστω joanaki μου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρεβεκα κ εμενα ειχε βγαλει ο μικρος. μου ειχε δωσει ο παιδιατρος μια κρεμα (ντακταριν αν θυμαμαι καλα) ηταν στοματιτιδα κ το ειχε βγαλει επειδη τοτε ειχε αρχισει να πιανει πραγματα κ να τα βαζει ολα μεσα στο στομα του. τωρα για τη σοδα που λες δεν το εχω ξανακουσει, μπορει ομως να ειναι αποτελεσματικη

οι αφθες πονανε παντως, να ξερεις, αλλα το γαλα δεν ενοχλει τοσο οσο οι στερεες τροφες!

δεν ειναι κατι σοβαρο παντως, μην ανησυχεις!

θα περασει γρηγορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λες να ναι στοματιτιδα??

αρφαγε θα περασουν με την σοδα??γιατι μονο ακουμπαω το γλωσσακι της με πανακι,αν δεν κανεις γαργαρες και να την αφησεις λιγο στο στομα τι να κανει!!!

εδω δεν δινουν και ευκολα φαρμακα οι γιατροι στα μωρα,

και μενα βαζει στο στομα τα χερια αφου εχει πιασει τα παιχνιδια της κτλ,τις της τα καθαριζω με μαντηλι συνεχεια!!!

λετε να ειναι απο το στηθος μου??μα κανω καθε μερα μπανιο!!!και δεν εχω απολυτος τιποτα ανυσηχητικο στις θηλες!!!

αποτι βλεπω πρεπει να την ενοχλουν γιατι βγαζει το γλωσσακι εξω μεχρι εκει που ειναι τα στιγματα και το τριβει στα χειλακια της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα ειναι πολυ πιθανον να ειναι στοματιτιδα..

το εχω ακουσει απο πολλες μαμαδες οτι τα μωρα τους εβγαλαν αφθες οταν αρχισαν να πιανουν πραγματακια κ να τα βαζουν στο στομα τους..

η νατασα λαβι σε ρωτησε για το στηθος γιατι πηγε καπου αλλου το μυαλο της, αφου εσυ δεν εχεις ενοχληση καμια τοτε νο προμπλεμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα ειναι πολυ πιθανον να ειναι στοματιτιδα..

το εχω ακουσει απο πολλες μαμαδες οτι τα μωρα τους εβγαλαν αφθες οταν αρχισαν να πιανουν πραγματακια κ να τα βαζουν στο στομα τους..

η νατασα λαβι σε ρωτησε για το στηθος γιατι πηγε καπου αλλου το μυαλο της, αφου εσυ δεν εχεις ενοχληση καμια τοτε νο προμπλεμ!

ναι το καταλαβα για την νατασα γιαυτο και ειπα δεν εχω τιποτα στο στηθος!!!

ελπιζω να μην χρειαστει φαρμακακια γιατι δεν θελω να της δινω απο τωρα!!!

νομιζω οτι η σοδα κανει δουλεια!!θα δω μεχρι αυριο και αν γινει χειροτερο θα την παω στο γιατρο!!!

παντως κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ με εχετε βοηθησει και χαλαρωσει απο πολλα ανχοι,και εχω ακομα να σας τρελανω με πολλες ερωτησεις!!!!!καθοτι νεα μαμα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κοπελια να σου ζησει η ζουζου σου.

εμενα ο μεγαλοσ καθε τρεισ κ λιγο εβγαζε ...τισ ειχαμε συνηθισει τπτ δεν του εβαζα εφευγαν απο μονεσ τουσ πονουσε βεβαια οταν ετρογε ιδικα ζεστα ..... ολα τα εβαζε στο στομα μεχρι κ περσι που ηταν τεσσαρων τωρα δεν βγαζει γιατι το σταματησε το συνηθειο αυτο :mrgreen: τελικα ειναι ενα ιδοσ στοματιτιδασ :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα!!!

η μικρη εχει ακομα τα ασπρακια στην γλωσσιτσα!!!τα χερακια της ειναι ανεξελεκτα δεν μπορω να την σταματησω να τα βαζει στο στομα!!απλα την καθαριζω συχνα!!

τωρα στο ποπακι της εχει βγαλει 4 σπυρια κατακοκκινα σχετιζετε αυτο με την στοματιτιδα αν εχει??καπου το διαβασα ξερετε??η ειναι συγκαμα!!δεν ξερω πως ειναι το συγκαμα!!!δεν εχει κανει ποτε!!

thena μου σ ευχαριστω!!!να χαιρεσε τα παιδακια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an ειναι με κεφαλι τα σπιρακια δεν νομιζω να ειναι συγκαμα αλλα κακονικα σπυρια που πρεπει καλυτερα να τα δει κ γιατροσ ιδικα αν εχουν πυον αλλα δεν νομιζω να εχει σχεση το ενα με το αλλο :roll: το συγκαμα ειναι κοκκινισμα απλωμενο σαν καψιμο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχουν κεφαλι η πυον ειναι κοκκινα και σαν σκασμενα σαν πληγουλες!!παρακατω εχει και λιγο κοκκινισμα!!ουφ το μικρακι μου να παω στο γιατρο ρε κοριτσια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββέκα δεν νομίζω να έχει σχέση το ένα με το άλλο

Αυτό που περιγράφεις μπορεί να είναι και σύγκαμα

Να την πλένεις σε κάθε αλλάγή πάνας και να την στεγνώνεις πολύ καλά για να μην μένει καθόλου υγρασία.

Αν είναι σύγκαμα πολύ καλό είναι το μελάνι αλλά εσύ μένεις Κωνσταντινούπολη αν δεν κάνω λάθος και δεν ξέρω πως μπορείς να το βρείς εκεί. Εμείς το παίρνουμε από το φαρμακείο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββέκα δεν νομίζω να έχει σχέση το ένα με το άλλο

Αυτό που περιγράφεις μπορεί να είναι και σύγκαμα

Να την πλένεις σε κάθε αλλάγή πάνας και να την στεγνώνεις πολύ καλά για να μην μένει καθόλου υγρασία.

Αν είναι σύγκαμα πολύ καλό είναι το μελάνι αλλά εσύ μένεις Κωνσταντινούπολη αν δεν κάνω λάθος και δεν ξέρω πως μπορείς να το βρείς εκεί. Εμείς το παίρνουμε από το φαρμακείο

οταν λετε μελανι???για να το ζητησω να δω μηπως εχουν εδω,ευχαριστω νατασουλα μου.ναι στη πολη μενω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Ρεββεκάκι!

Τα άσπρα στο στοματάκι της πρέπει να είναι όντως στοματίτιδα, τα είχε και η μικρή μου περίπου στο 2ο μήνα. Δεν είναι τίποτα σοβαρό μην ανησυχείς, το βγάζουν πολλά παιδάκια. Ετσι και η δικιά μου, έβγαζε τη γλωσίτσα έξω σαν να μου έλεγε "κοίτα μανούλα τι έπαθα!" :lol: Τα είχε περίπου 1 εβδομάδα, και όταν τελικά αποφάσισα να της βάλω φαρμακάκι (daktarin gel, όπως είπε και κάποια άλλη κοπέλα) έφυγαν από μόνα τους! δεν πονάνε οπότε αν θέλεις άφησέ τα κι εσύ λίγο ακόμα μήπως φύγουν, αλλιώς πάρε το daktarin.

Για τις κοκκινίλες και την πρόληψη του συγκάματος εγώ της βάζω πλέον βαλσαμέλαιο (ή αλλιώς σπαθόχορτο), μέχρι στιγμής δεν έχει συγκαεί ευτυχώς. Είναι λαδάκι και όχι φάρμακο, κάνει και για τη θεραπεία του συγκάματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεβέκκα φαρμακευτικό μελάνι το λένε εδώ δεν ξέρω πως μπορείς να το ψάξεις εκεί. Είναι μπλε υγρό, δεν ξέρω αν είναι το ίδιο με το βάμμα ιωδίου που χρησιμοποιείται και αυτό στο σύγκαμα. Επίσης από πάνω για να αδιαβροχοποιήσεις την περιοχή μπορείς να βάλεις λανολίνη.

Το σπαθόλαδο που λέει η enina είναι επίσης πολύ καλό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πηγα φαρμακειο και ζητησα το μελανι αλλα εκεινοι μου εδωσαν κατι σαν το ιωδιο,batticon το λενε,θα παρω πρωτα τον γιατρο για σιγουρια,μου ηπαν να αφηνω το μωρο γυμνο για λιγο αλλα πως ακομα ο καιρος ειναι κρυος,

τα στιγματα ακομα στη γλωσσιτσα,θα παρω αμεσως τωρα το γιατρο και για τα δυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ηθελα να σας ενημερωσω πως το ξεπερασαμε αυτο στο στοματακι μονο με σοδονερο εφυγε μεσα σε μια βδομαδα!!!

και το συγκαμα μας επισης μια χαρα με μια κρεμουλα που μας εδωσε ο γιατρος μεσα σε μια μερα περασε και αλαξα και πανες πηρα οργανικες!!!!

αυτα τα νεα μας σας ευχαριστω ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...