Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!Νο 7&ΠΟΛΛΕΣ ΓΕΝΝΕΣ!!


Recommended Posts

Ειρήνη, εμένα ο γιατρός μου είπε ότι οι συσπάσεις που δρουν στον τράχηλο (δηλ ξεκινάνε τη διαστολή του) είναι πετρώματα στην κοιλιά, συγχρώνως με πόνο χαμηλά που αντανακλά στη μέση.

Τώρα τι να πω? Είμαστε και πρωτάρες.. Ας μας πει καμιά δευτερομανούλα!!!

Όσο γι'αυτο που λες για την εξέταση, κάποιες φορές βοηθάει στο ξεκίνημα του τοκετού αλλά νομίζω ότι ο γιατρός σου δε θα το έκανε τόσο νωρίς δηλ. με το που μπήκες στο μήνα σου!

Κάτι ξέρουν αυτοί και κάνουν κάτι διαφορετικό στην εξέταση όταν κοντεύουν οι μέρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια εγω γεννησα την δευτερα!!!!36 εβδομαδων και 3 ημερων.ενα αγορακι 3300.με καισαρικη φυσικα επειδη ειχα και μια πρωτη καισαρικη.ολα καλα.αντε με το καλο και η υπολοιπες τσουπρες μας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou k agori kalispera!!! :)

Mpika na pw ena geia k na paw grigora-grigora na kanw ena ntouzaki gia na prolavw anoikto ena katastima na parw to kallima tou strwmatos tis bebas pou paraggeila gia to krevvati pou 8a exei i mama mou spiti tis (tis kanane k dwmatiaki sto patriko mou :D )

Oso gia tis simvoules sas gia ta plisimata sas euxaristw poli poli :)

George mou 8a perimenw minima sas i til sas...Na pane ola kala , me to kalo k me ena pono na parete ton Xrisovalanti sas agkalia...Filia stin Marianna pes tis na einai iremi..

Newmama mou na xerese to agoraki sou panta kalotixos k geros..Na ton deite opws epi8imeite..

Hliodwra mou den kanw tin askisi..Na perpataw opws to skilaki? hehe =)) den ta katafernw me to varos tis koilias mou, talaipwroume afantasta :(

Filia se oloussssss :-*:-* :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεπατώθηκα ! !Χαχαχαχα

Τα τσουρέκια μου φουσκώνουν....προσευχομαι να γίνουν τέλεια !! Περσυ δεν ειχαν πετυχει κ μου εμεινε αποθυμένο!!!

new mama να σας ζησει ο μπέμπαρος...ειδα οτι ειμαστε κ γειτόνισσες οποτε αυριο μεθαυριο που θα ξεπεταχτουν τα μπεμπάκια μας μορει να κανουν κ παρεουλα!!χεχε

joanaki ναι η μπεμπουλινα μου μεγαλη μεγαλη!!! :) Αν κ ο υπερηχος την διχνει ακριβως οσο ειμαι...εμένα με μοιάζει μεγαλη μπεμπουλα!!!

Α, ανακάλυψα οτι της μπεμπας δεν της αρεεσει ο ηχος του μιξερ!! χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισαμε και εμεις απο την βολτα. Αλλα δυστηχως ημουνα την περισσοτερη ωρα στο αυτοκινητο και μετα πηγαμε στην πεθερα μου. Μου εκανε δωρο για την γεννα ενα ωραιο σταυρουδακι λευκοχρυσο, με συγκινησε πολυ δεν το περιμενα.

Ειμαι πολυ στεναχωριμενη με τον ανδρα μου, οταν γυρισαμε του ειπα να παμε για 20 λεπτα να περπατησω και δεν ηθελε, αναγκαστηκα να παω μονη μου. Και με εχει κουρασει πολυ που το μονο που λεει ειναι να γεννησω σημερα- αυριο το πολυ. Δεν θελω!!!!! Γιατι δεν με καταλαβαινει;;; Ειλικρινα ειμαι πολυ χαλια και τσαντισμενη. Το μονο που μου λενε ολοι ειναι ποτε γεννας ή ακομη να γεννησεις; Δεν ειναι πολυ κουραστικο και εκνευριστικο να το ακους συνεχειαααα;

Ειρηνη μαλλον κουραστικες και ειχες πονους.

Η καθε γυναικα τους πονους τοκετου τους νιωθει διαφορετικα. Εμενα με αρχισαν απο κατω και ανεβαινε προς τα πανω, χωρις να ποναει η μεση μου. Τωρα ο μπεμπης μου κανει ανα διαστηματα αυτα αλλα τπτ αλλο.

Στεισυ μου ευχαριστω, το πρωι την εβγαλα την φωτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μονο που μου λενε ολοι ειναι ποτε γεννας ή ακομη να γεννησεις; Δεν ειναι πολυ κουραστικο και εκνευριστικο να το ακους συνεχειαααα;

Γεωργιάννα, έχεις δίκιο!

Αντί να το λέμε εμείς αυτό που θα "φάμε" και τους πόνους, το λένε όλοι οι άλλοι που θα είναι έξω από το χορό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

Πηρα τηλ. τον γιατρο μου και ειπε οτι θελει να με δει επειδη εχω τα υγρα και τα πετρωματα ανα διαστηματα. Μαλλον ειμαι ετοιμη για γεννα.

Θα σας ενημερωσω εαν γινει κατι τετοιο. Σας φιλω

Θα τα πουμε το μεσμερι αλλιως εαν δεν γεννησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Γεωργιάννα μου !! ευχομαι να πανε ολα οπως τα θέλεις κ να γεννησεις ευκολα κ ανωδυνα! θα περιμένουμε ενημέρωση σου!!!

Αντε οι υπολοιπες ξυπνηστε!! Μ.Παρασκευή σημερα... περσυ τετοιο καιρό ημασταν στην δουλειά απο τις 6 το πρωι....θυμαμε ειχα βαλει μουσικη για να ξυπνησω για να στειλω τους πελατες εκδρομη χωρις να μπερδεψω τις βαλιτσες τους κ με ειχαν μαλωσει " Μ. παρασκευη μουσικη?!??!" Ποιος θα μου ελεγε οτι φετος θα περιμενω τη μπεμπινα μας κ θα εχω μεσα μου την μουσικη !!! [smilie=wav.gif]:x:x:x:x

Στεισι κ γεωργιαννα κι εμενα με ενοχλει που ασχολουνται ολοι με το ποτε θα γεννησω , τι ειχε παθει η 3η ξαδερφη του μπατζανακη του κουμπάρου τους στην εβδομάδα μου , τι επαθε η γειτωνισσα με την επισκληριδιο... τι επιπλοκες ειχε η ταδε ποθ ηταν κ 40 χρονων ( ασχετως που εγω ειμαι 25 , ειμαστε στο ιδιο μετρο συγκρισης!!!!) κ γενικα κουραστηκα που ο καθενας λεει το μακρυ κ το κοντό του...Υπομονη να κανουμε κ σιγα σιγα θα γεννησουμε κ δδεν θα μας ζαλίζει αλλο πια ο κόσμος :)

Γεωργιαννα βλεπω το τσιμπησες το δωράκι σου!!! Μεγια.. γενικά νομιζω ο κοσμος δεν ασχολειτε κ πολυθ με την μητέρα ... θυμαμε μια μαμα μου ελεγε " με ειχε ενοχλησει που κανεις δεν εφερε για μενα εστω ενα τριανταφυλλο"

Πολυλογησα.. παω να χαζολογησω σε αλλα τοπικ!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEORGI79, ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ, Ο ΧΡΙΣΤΟΥΛΗς ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΕΛΕΥΘΕΡΩΘΕΙς,ΣΗΜΕΡΑ!ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΑς Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟς ΜΑς ΠΛΗΓΩΣΕ Ας ΒΡΟΥΜΕ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΤΟΝ ΣΥΓΧΩΡΕΣΟΥΜΕ!ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Γεωργιαννα ολα να πανε κατ ευχην αν γεννησεις σημερα!! Περιμενουμε νεα σου!! ;) Sweety καλημερα κουκλιτσα!! Newmama να σου ζησει ο μπεμπακος σου και να ειστε παντα ευτυχισμενοι!! Στεισυ καλα εισαι κοριτσακι? Απο συμπτωματα εχεις κατι? Εισαι αρκετα κοντα! :) Ειρηνη πως γινανε τα τσουρεκια? Σε ευχαριστω για τις ευχες σου! :D Ελενα καλημερα, πως εισαι σημερα? Πολλα φιλια!! Παντως καουρες με βασανιζουν κι εμενα, αχχχ υπομονη! Joanaki μου σε ευχαριστω πολυ!! Αντε σε 2 βδομαδες θα εχεις σιγουρα τον μπεμπη σου αγκαλια!! Σε φιλω!! Αντρια δεν μπουσουλαω, κανω καποιες ασκησεις σχετικα στατικες, σου στελνω σε πμ! :) Η Σουλα μας τι να κανει?? Αν γεννησε Τριτη, ισως σημερα βγει!! Της στελνουμε την αγαπη μας! Η Afrodite μας ειναι καλα, αυτο εχει σημασια! Καλημερα και στις 2 αλλες Αφροδιτες μας!

Εγω και η μπεμπα μου,κοριτσακια μου, ειμαστε καλα, σε 1 βδομαδα θα με δει παλι η μαια μου και σε 10 μερουλες ο γιατρος! Πολλα φιλια και στις υπολοιπες μανουλιτσες, να εχετε μια ομορφη μερα!!! :x:-*:-*@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κοκόνες!!Τί κάνετε;; Γεωργιάννα μου διάβασα καλά;;Αχ!Πολύ χαίρομαι,μακάρι να είναι σήμερα η μέρα σου κ να γεννήσεις!!!Μ'ένα πόνο κοριτσάκι μ!! :D Όλα να πανε καλά!! :D

θα μπώ σε λίγο να γράψω κ στις υπόλοιπες γιατί με κοιτάει μές τα μάτια η σκυλίτσα μου,θέλει βόλτούλα.Επιστρέφω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Πριν από λίγο έγραψα αλλά πουθενά το μήνυμά μου.. :roll:

Μίλησα με τη Γεωργιάννα! Την κρατήσανε εισαγωγή, οπότε θα γεννήσει με το καλό!!! Ότι μάθω θα σας ενημερώσω!!!

Ηλιοδώρα μου, κι εμένα με ταλαιπωρούν οι καούρες... Όσο για συμπτώματα, τίποτα το ιδιαίτερο...

Κορίτσι του Μάη θέλει να βγει η μπεμπούλα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με εναν πόνο Γεωργιάννα μου!! Στεισι να της μεταφέρεις τις ευχές μας αν ξαναμιλήσετε!!! Ποπο τι καλά... ακομα μια εγκυουλα " ξεφουσκώνει"...

Η σουλα εχετε δικιο σημερ απρεπει να βγαίνει γιατι θυμαμε που ελεγε θα φαει το αρνακι στο σπιτι!!!

Ηλιοδώρα μου & οι υπόλοιπες συν-καουριτισσες :lol::lol::lol::lol::lol: ο γιατρος μου μου ειπε ια τις καουρες να βάλω στη μυτη του κουταλιου σοδα μαγειρική κ 3 γουλιες νερο κ να το πιω... το ηπια προχθες...ηταν λες κ επινα τσισια...αλλα μου περασε η καουρα.. εχθες το βραδυ χλαπάκιασα 3 κομματια σπιτικης πιτσας ( γκουντα , πιπεριες πρασινες , κοκκινες , ντομάτα & μανιτάρια) ( +800γρ) χαχα κ ολο το βραδυ οπως ειναι φυσικο ΥΠΕΦΕΡΑ!!! Κατα το ξημέρωμα αποφασισα να το ξαναπιω κ ηταν λυτρωτικό..η αποφαση δική σας :)

Ελενακο χαρα στο κουραγιο σου που βγαζεις το σκυλάκι βολτα με την κοιλια στο στόμα!!

Στεισι λες να βγαλεις κοριτσι του Μάη; Επαναστατικό κι ετσι ;)Δε το ειχα σκεφτεί!!

Ηλιοδώρα μου τα τσουρεκια μου βγηκαν χάλια...παλι κατι λάθος εκανα..δε μπορω να σκεφτώ τι!! Ομως εχω στεναχωρηθει γιατι ειναι το 2ο πασχα που δεν βγαινουν καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωργιαννα μου με ενα πονο!!!!!!!!!!!!!!

χαρηκα πολυ και συγκινηθηκα να ξερεις ... ολα θα πανε καλα ειμαι σιγουρηηηηηη... περιμενουμε νεα σου με αγωνια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας !!!Γεωργιαννα μου με το καλο κοριτσακι μου,ευχομαι με το καλο κ με εναν πονο πραγματικα να αντικρυσεις το αγγελουδακι σου κ εσυ να βγεις σιδερενια κ δυνατη,να αν8ισετε μαζι με το λουλουδακι σου παρεα... :D Το ιδιο ευχομαι σε ολες σας!!!!

Εγω εδω οπως τα ξερετε,η παρεα μου εφυγε για Ακρατα κ στεναχωρη8ηκα που δεν 8α ειμαστε φετος ολοι μαζι κ γενικοτερα οι σκεψεις πεζουν κρυφτουλι στο μυαλο μου.

Μου φτανει ομως που εχω το μωρο μου με υγεια στην αγκαλια μου,ξερω πως τα καλυτερα ερχονται.

8α ε8ει η πε8ερα μου να κανουμε μαγειριτσα αυριο κ με8εαυριο 8α βαλουμε αρνι στο φουρνο.

Τι ειρωνια να εχεις 2 εντελως διαφορετικους λογους για να μην κανεις φετος Πασχα...ενα γιατι σαραντιζω κ ενα για το πεν8ος...Καλα λενε η ζωη εχει 2 οψεις....

Βρε τουριστρια τι εγινε με τα τσουρεκακια σου τελικα???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα μου μ' έναν πόνο, εύκολα και ήρεμα να έρθει ο Διονυσάκης!!! Με το καλό κοριτσάκι να τον πάρεις αγκαλίτσα! Στέισυ να της μεταφέρεις τις ευχές μας αν ξαναμιλήσετε! Αχ τι καλά! Συγκίνηση!! Με το καλό και οι υπόλοιπες!!!

Τρέχω για ψώνια, τα λέμε αργότερα κοριτσάκια μου, σας φιλώωωωωω!!

Γωγώ τι σχέση έχεις με Ακράτα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ εχετε ομως κ εναν μοναδικό λόγο να κάνετε ενα τέλειο Πάσχα η οικογενεια σας εχει μεγαλώσει :) Αυτό να σκέφτεσαι ..λογικό βέβαια να νοιωθεις αναμικτα συναισθηματα..

εγω σκεφτομαι οτι περσυ Πασχα ειχα βγει στην αγορα για τις πασχαλινές αγορές , ειχαμε παει ενα καρο εκδρομές , κινουμουν άνετα... όμως απο την αλλη σκεφτομαι κ ποσες κοπέλες στον κόσμο λαχταρανε να εχουυθν ενα μωράκι σαν εμάς... οποτε χαλάλι οποια ταλαιπωρία νοιωθουμε :) ειναι η πιο γλυκεια ταλαιπωρια , η πιο χαρωπη δυσκολια κ ευχομαι ολα μας τα κωλυματα να ηταν τέτιου ειδους ;)

Αχ λετε η Γεωργιαννα μας να γεννησε ηδη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επέστρεψα άν κ καθυστερημένα!Έβγαλα το Μαρουλάκι μου βόλτα κ στο γύρνα με πήρε η ξααδέρφη μου για ψώνια! Ξεπατώθηκα σύν οτι με τρέλαναν οι πόνοι απο κάτω αλλα δεν πτοήθηκα,είπα άμα είναι να γεννήσω θα πονέσω κιόλας.

Πολύ χάρηκα που κρατήσανε την Γεωργιάννα!!Επιτέλους να ηρεμήσει το κοριτσάκι μας! Θα την πάρω τήλ πιο βραδάκι να μάθω νέα της!Ελπίζω μέχρι τότε να έχει γεννήσει κ να μπορέσει να μιλήσει.Μακάρι να μην ταλαιπωρηθεί καθόλου κ να βγεί τσάκ μπάμ ο Διονυσάκος!!!

Μία μία γινόμαστε μανούλες...μα κάθε φορά να συγκινούμαι τόσο πολύ δε μπορώ να το εξηγήσω..χαίρομαι που σας έχω γνωρίσει(έστω κ έτσι) κ σας νοιάζομαι όλες σας..νιώθω λές κ γνωριζόμαστε χρόνια κ θέλω να είστε όλες καλά με τα μπεμπάκια σας! :D

Επίσης χάρηκα που η afrodite μας με την Αθηνούλα της είναι καλά!Είχα ανησυχήσει.

Ειρηνάκι μου μάλλον δεν τα έκανες "διαίτης" τα τσουρεκάκια γι'αυτό δεν σου πέτυχαν!! :lol: :lol: Του χρόνου με το καλό να βάλεις μέσα μισό κιλό μερέντα,μόλικο καρύδι τριμμένο κ ότι άλλο που "ΔΕΝ" παχαίνει κ σίγουρα θα βγούν πεντανόστιμα! :lol::lol: Όσο για το κόλπο για τις καούρες θα το δοκιμάσω μπάς κ σωθώ!

Γωγούλα σκέψου τα θετικά που έχει το φετινό Πάσχα για να περάσεις όμορφα!Τα καλύτερα έρχονται απο εδώ κ πέρα! Έτσι όπως τα λέει η Ειρήνη είναι..έχουμε τον σημαντικότερο κ ωραιότερο λόγο για να είμαστε τρισευτυχισμένες!Πόσες κοπέλες προσπαθούν κ θα ήθελαν να ήταν στη θέση μας..

Samarcande μου πάλι στο τρέξιμο είσαι;Καλά ψώνια λοιπόν!Με τις μετακομίσεις τέλος;

Ηλιοδώρα μου καλά είμαι κ οι πόνοι καλά κρατούν!Εσύ απο πονάκια πώς πάς;;Κοντεύεις κ εσύ!

Άντρια μου τί κάνεις;Πάλι στη μανούλα είσαι;;

Steicy μου υπομονή..μπορεί να σε πιάσουν μια φορά οι πόνοι κ να γεννήσεις κανονικά στη σειρά σου ;) πρίν απ'όλες εμας που έχουμε συμπτώματα τόσο καιρό!

Άφρο μου ξεκουράστηκες καθόλου;Σήμερα δούλευες;

Νewmama να χαίρεσαι το αγοράκι σου!!Ολόκληρο παίδαρο έκανες!Καλή λοχεία να έχεις!!

joanaki μου σε 2 βδομάδες με το καλό το δεύτερο αντράκι σου;;Με το καλό κοπέλα μου!!

Sweety,Αφροδιτούλες κ σε όλες τις υπόλοιπες γκαστρούλες κ μή φιλάκια πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenakos λεω αυριο να κάνω την συνταγη του Παρλιάρου κ να βαλω μεσα μελι κ καρυδια... εχεις δικιο για το διαιτης... που να ξερα οτι θελει διαιτης η συνταγη αγαπη μου;;;

Ελενακι δοκιμασε το εχει απαισια γευσ αλλα θα σε ανακουφισει..μολις το πιειες πανε κανε λιγο στοματικο διαλυμα για να σου περασει η αηδια αν σου ερθει!!!

Ο επιτάφιος τι ωρα ειναι? Θα πάτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέλι με καρύδια μιάμ μιάμ!Μούρλια θα βγεί! Εμάς φέτος μας έστειλε η θεία μου που έχει φούρνο κ δεν έφταξα αλλα ακόμα κρατιέμαι κ δεν έχω δοκιμάσει..αύριο θα το τιμήσω δεόντος!Κανένας δε θα προλάβει να φάει :lol:

Θα το κάνω το βράδυ το πείραμα που θα έχω στάνταρ καούρα,για να δούμε ελπίζω να μη τα βγάλω κ ηρεμήσω μια κ καλη ! :roll:

Ο επιτάφειος ξεκινάει στις 9 απο ότι μου είπαν στην εκκλησία μας. Θέλω να πάω αλλα ο Χάρης βαριέται..οπότε απο το μπαλκόνι θα τον δούμε άν περάσει. :( Εσείς θα πάτε; Αύριο βράδυ θα κάνετε τπτ ιδιαίτερο;; Μαγειρίτσα θα φάτε;;

Στο fb στο προφίλ της Σουλίτσας έγραφε η κουμπάρα της οτι η μπουμπού της γεννήθηκε 3800γρ 47 πόντους την Τρίτη το μεσημέρι!!! Οπότε αύριο θα πάνε στο σπιτάκι τους με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα!!!

μπαίνω πάλι στα γρήγορα...

Γεωργιάννα μου με έναν πόνο κορίτσι μου με το καλό! όλα καλά θα πάνε!!! \

Είδα και εγώ ότι η Σούλα γέννησε !! Να τη ζήσει η μπουμπού (μεγάλη μεγάλη!! η δικιά μου τώρα είναι 3800 χαχαχα) να είναι καλότυχη και ευτυχισμένη!!!

(Ελενα αν είσαι αυτή που έχει κάνει like από κάτω, σου έχω κάνει friend request!...αλλιώς έκανα σε κάποια άσχετη χαχα!)

Και εγώ διάβασα για την Αφροδίτη, πραγματικά είχα ανησυχήσει!!

Το ζουζουνι μου όλο κάτι παθαίνει και στενοχωριέμαι, τωρα μου έβγαλε κάτι σπυράκια μικρούλικα στα μαγουλάκια και ο γιατρός είπε να της βάλω ένα ειδικό αφρόλουτρο...έχω την υποψία ότι το έπαθε από τα πάρα πολλά φιλάκια που της δίνουμε καθημερινά, εγώ και ο μπαμπάς της...οπότε τέρμα τα φιλάκια για ένα διάστημα!

αχ είναι τόσο ευαισθητούλια τα καημένα!!

τώρα έχει το στομαχάκι της και κλαίει...πάω να την πάρω αγκαλίτσα!!

Καλή Ανάσταση κορίτσια & καλό Πάσχα!!

θα προσπαθήσω να μπω ξανα!

φιλάκια πολλα πολλα! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου δεν εχω κανενα παραπονο πραγματικα,ειμαι πολυ ευτυχισμενη,φυσικα κ δεν με ενοχλει κα8ολου που 8α ειμαστε σπιτι φετος με το μωρο μας,απλα με 8λιβει παντα η Μ.Εβδομαδα κ επειδη εχασα κ εγω λιγο πριν τον πε8ερο μου κ τον πατερα μου,οπως κ να χει ειμαστε κ οι 2 στεναχωρημενοι,φυσικα οταν κοιταμε το "φαρμακακι"μας ολα αλλαζουν στην οψη μας...

Καναμε Πασχα κ στην Αιδηψο οικογενειακα αρκετα συχνα με τον πε8ερο μου,ολοι μαζι η αλλιως καποτε κατεβαινα στον πατερουλη μου που εμενε μονος στου στον Πυργο κ καναμε Πασχα κ μαζι.Ολα αυτα δεν ξαναγυρνανε πισω κ δεν νομιζω να ξανανοιωσουμε ποτε τοσο χαρουμενοι οπως τοτε,τουλαχιστον οικογενειακα.Σαμαρ εχει μια φιλη μας απο την παρεα εξοχικο στην Ακρατα κ πηγαινουμε ,εχουμε κανει κ Πασχα περισυ εκει.

Τωρα ολη μας η προσοχη κ η ευτυχια 8α ειναι στραμμενη στο παιδι μας ,ετσι 8α ειμαστε μια χαρουμενη οικογενεια,με το γλυκο μας κοριτσακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ το διαβασα κι εγω στο φατσοβιβλιο!!! καλα που το ειπατε δε το ειχα σκεφτει!! ποπο κοριτσαρο ολόκληρο εβγαλε η σουλιτσα μας!!!Κ το ελγε κιολας!!!

Ελενακο μπραβο που κρατιεσαι...εγω εφαγα 2 μεριδες παγωτο..αμαρτωλη!!!

Σαμάνθα νομιζω ηρθε καιρος να αλλαξεις το τικερακι σου?? εσυ ποια εισαι να σε βαλω κι εγω φιλη?

εμεις αυριο το βραδυ θα πάμε στην Ανάσταση , κ μετα θα φάμε μαγειριτσα..ο γιατρος μου μου ειπε να ΜΗν φαω εντερα κ τετοια πραγματα...ουτε το Πάσχα..παλι καλα δε τα τρωω αυτά!! Στη μαγειριτσα βαζουμε μονο συκωτι οπτοε οκ κ την μερα του Πάσχα απο τα παραδοσιακά τρώμε μόνο παϊδάκια!

Απόψε θα παμε στον επιτάφειο ομως ο αντρας μου δεν θέλει νατον ακολουθησουμε..οτι πει!

τι να εκανε η γεωργιαννα μας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...