Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!Νο 7&ΠΟΛΛΕΣ ΓΕΝΝΕΣ!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσακια μου τι νεα βλεπω?

γιωργιαννα μου πως εισαι τωρα?

ολα θα πανε καλα... εχε ετοιμη τη βαλιτσουλα και αστο λιγο ακομα.

η σουλιτσα τι να κανει...

ΔΕΥΤΕΡΗ σερι πολυ κουραστικη μερα τρεχω στο φαρμακειο απο το πρωι μετα κατι δουλειες οδηγησα ποσες φορες νικαια-μπραχαμι με βοηθησε η πεθερα μου πηρα βαλιτσα που δεν ειχα πηγε ο γιαννης σε κατι δουλειες εκανα παλι δουλειες σπιτι τωρα πρεπει να παω και για περπατημα εχω και πονους γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

και αυριο βαφω αυγα, κανω τσουρεκια, και εχω και φαρμακειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωργιαννα μου να ηρεμησεις κοριτσακι μου... αυτο εχω να σου πω, κι ολα θα πανε καλα... :):) το αντιλαμβανομαι οτι αγχωνεσαι και οτι τα συναισθηματα ειναι αναμεικτα

γραφω βιαστικα γιατι εχω ξαναερθει φαρμακειο και κανω τοποθετηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μου πολυ τρεξιμο και εσυ! Μπηκες και στο μηνα σου σημερα, αντε με το καλο και εσυ!

Καλα ειμαι, εχω λιγα νευρα παλι, θα περασουν. Ευχαριστω παντως!

Και τσουρεκι και αυγα;;; Μηπως ξεχασες τα κουλουρια;;χα χα

καλο κουραγιο!!!!

Ειρηνη η Στεισυ σου εγραψε πιο πριν, μηπως δεν στο εμφανισε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou pote einai amartia na valw plintiria? Lene pws einai amartia stin Megali evdomada na kanoume douleies , gia tin stavrwsi mono lene? Eipa savvato na plinw ta rouxa gia tin tsanta giati den niw8w k poli kala niw8w ponous stin koilitsa, stin mesi k anakatema sto stomaxi, olokliri egkimosini k den eixa provlima me to stomaxi k exw twra :evil: ..Toulaxisto na exw tin tsanta etoimi k an den prolavw apotrixwsi ta kanw me to 3irafaki..

Alla apo tin stigmi pou den girise i zouzouna ginete na gennisw? Oxi etsi den einai? Adika agxonome eee? Aaaaa trella8ika milaw moni mou :shock::o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια.Γεωργιαννα πως εισαι βρε,αχ κανε λιγο υπομονη κ ολα 8α πανε καλα,8α ελευ8ερω8εις ειναι 8εμα χρονου .Πωπω πως σας νοιω8ω,ετσι ημουν κ εγω η8ελα πολυ να ερ8ει αυτη η ωρα και να που ηρ8ε κ τωρα εχω αλλα...πολλα ξενυχτια,αν8ρωπο δεν βλεπω,αυριο περιμενω τον παπα να δωσει μια ευχη για να μπορω να πεταχτω εδω γυρω σε μια επισκεψη για εναν καφε.Λενε πως δεν κανει να κανεις επισκεψεις αν δεν παρεις την ευχη της λεχωνας.Οσο για τα ρουχα Αντρια,εσυ δικαιολογεισαι απολυτα ,μην κολλας κα8ολου,αυτα τα πραγματα γινονται για καλο σκοπο οποτε κανε τις προετοιμασιες σου κανονικα για να αισ8ανεσαι κ ηρεμη,μην το εχεις εννοια.

Εγω εχω κ το αλλο τωρα...δεν κανει λεει να απλωνεις ρουχα βραδυ,ειδικα του μωρου!!!Ελεος βρε παιδια,8α καταρευσω!!!

Τα σουτιεν κοριτσια ειναι ενα σοβαρο ζητημα,τελικα καμια σχεση το στη8ος με πριν,οτι σουτιεν αγορασα με στενευει κ επειδη πρεπει να κοιμομαστε με αυτα ,8α πρεπει να ειναι ανετα,ευτυχως που ειχε η πε8ερα μου 3 σουτιεν 8ηλασμου κ μου εφερε...το στη8ος οταν κατεβαζει γαλα φουσκωνει κ βαρενει.Που να τα ηξερα αυτα,ειχα παρει απο το Mothercare 3/4 σουτιεν ,1ο λα8ος,κοιταγα να ειναι ρομαντικο κ σεξυ,κοκκινο κ ασπρο με λουλουδακια,δαντελιτσες κτλ...τελειως ακυρο.Πρεπει να πιανει ολο το στη8ος κ λευκο ακομα καλυτερα .Το μονο που δεν σε νοιαζει ειναι η εμφανιση αλλα να ειναι ανετο....

Να ρωτησω κ κατι....10.7 κιλα ειναι πολλα για καροτσι???

ΦΙΛΙΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρησα...ποπο ποσο εχω δεθει εδω με την παρεα ... μπηκα να σας πω..

Καναμε καρδιοτοκογράφο...εχω μερικές συσπάσεις αλλα φεεεεεεεεετα...εχουμε καιρό ακόμη

κάναμε υπέρηχο...το κεφαλακι ακομα κατω δοξα το θεώ , εχει φτασει 2.700 το μπουμπουκι μας :) Κλωτσαει κοπανάει πολυ δραστηριοτητα!!

Εξετάσαμε κ τράχηλο :oops::oops::oops::oops: εντάξει τα ειδα ολα απο τον πόνο :shock::shock::shock::shock: αραχνες εχει πιασει εκει λογικό...ο κολποδιαστολεας με πεθανε μιλάμε!! Ειναι δυνατόν να πονάει ΤΟΣΟ πολυ?!??!> Μας εβαλε κχερι ο γιατρος... ενταξει ολα καλά δεν υπαρχουν ενδειξεις τοκετου... ειπε Πάσχα πάμε εκει που λέγαμε , κάνουμε τσουρέκια , κανουε δουλειες, κανουμε σεξ ( θεωρητικα παντα...............)

Οποτε εγω δεν ειμαι στις επόμενες.. Χαρηκα δε σας το κρύβω γιατι ακομα δεν ειμαι έτοιμη ψυχολογικά...δηλαδη την μια ειμια κ την αλλη δεν ειμαι :lol::lol::lol::lol::lol:

Νομιζω 11 κιλά για καροτσι ειναι λιγο βαρυ;

Γεωργιαννα μου την ειδα την στεισι απλως την περιαζω επειδη λεει οτι δεν την μετράμε!!χαχα

Αντρια δεν ειναι αμαρτια να κενςι δουλειες... ειναι αμαρτια την Μ. Παρασκευη..αλλα κ οποιον παπα ρωτησεις θα σου πει οτι οταν υπαρχει ανάγκη αυτα τα παρακαμπτουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!! Ομορφη μερα σημερα στην Αθηνα, ευχομαι ετσι να ειναι σε ολη την Ελλαδα!! Ευχαριστω για τα καλα σας λογια, Αντρια τις ασκησεις τις κανεις, εχεις 1 εβδομαδα παραπανω περιθωριο απο εμενα, προσπαθησε το! ;) Ειρηνη μια χαρα η μπεμπα σου, δεν γεννας αμεσα, ολα καλα κοριτσακι μπραβο!! Γεωργιαννα πως εισαι σημερα? Καλημερα!! :) Στεισυ κουκλιτσα, στην αποφαση του μωρου να ερθει στον κοσμο δεν υπαρχει σειρα χιχιχι! Εκεινο επιλεγει, εμεις ακολουθουμε! :D Φιλια και ευχομαι για ολες μας πανω απ ολα να ειναι γερα!! Ελενα μου τι κανεις? Οι συσπασεις συνεχιζονται? Φιλια πολλα!! Joanaki μου 6 η 9 τελικα ο μπεμπης ε? Με το καλο, να ερθουν ολα μια χαρα!! :-*:x Samarcande πως πατε, ολοκληρωνετε τις εργασιες? Καλημερα! Χοαντιτα, πως ειναι ο Βολος σημερα? Εσυ κοριτσακι ολα καλα? :)

Εγω, πηγα και στην Ευτοκια χθες, ειδα την μαια μου, εχω καποιες πιθανοτητες που τις ενισχυω με ασκησουλες και διαφορα "κολπακια", να βοηθησω την μπεμπουλα μου να φερει το κεφαλακι της προς τα κατω! :D Το θετικο ειναι πως δεν ειναι τελειως ισχιακα αλλα διαγωνια καπως, που σημαινει πως κι εκεινη προσπαθει να τα καταφερει.

Σας φιλω ολες μανουλες, να εχετε μια τελεια μερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Ωραια νεα Ειρηνη!! Ειδες ολα καλα ειναι τελικα με την μπουμπου σιγα μη γυρισει τωρα παλι. Εμενα μονο το χερι του μου εβαλε και δεν καταλαβα τπτ.

Γωγω μου ειναι βαρυ το καροτσι. Συμβουλη μου επειδη την πατησα στον Αλεξανδρο, να παρεις ενα ελαφρυ καροτσι και που να κλεινει σαν ομπρελα, για να χωραει παντου. Εμεις πριν λεγες μερες πηραμε της Chicco το LiteWay που ειναι 7,5κιλα, κοστιζει 140ε και κανει απο νεογεννητο. Ψαξ'το λιγο με το βαρος και πως σε βολευει να κλεινει για να χωραει στο αυτοκ. Πολλα φιλακια να δωσεις στην μπουμπου

Ανδρια δεν εχεις προβλημα και σημερα να βαλεις πληντυριο, καλο ειναι αυριο μετα τις 2το μεσιμερι, αλλιως απο Τριτη.

Λενε οτι μεχρι το παιδι να σαραντησει να μην εχουμε ρουχα του εξω το βραδυ. Αυτο μου ειχαν πει και εμενα Γωγω. Δεν θυμαμαι για πιο λογο. Οπως και να μην ερθουν επισκεψεις μετα που θα νυχτωνει.

Ειμαι καλυτερα σημερα ψυχολογικα, γτ η κοιλια μου κανει τα δικα της, μια ποναει μια πετρωνει αλλα το σκασμενο δεν φαινεται να θελει να βγει. Πηγαμε και μια βολτα εχθες το βραδυ, εφαγα και μια βαφλα απλη και μετα πλακωσα κατι πατατες τηγανιτες με σως. Γουρουνιασα και εγω!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Γεωργιαννα ακομα εδω? :lol::lol::lol::lol: καλά κανεις κ γουρουνιάζεις !! Εμπρος στο δρομο που χάραξα!χαχαχα

Μπηκα για μια γρηγορη καλημέρα ... βραζω αυγά να κανουμε το βάψιμο κ μετα θα παω σουπερ να παρω οτι χρειαζεται για τα τσουρέκια!!

Θα τα οπυμε το απογευματάκι.

Ηλιοδώρα καλη επιτυθχια με τις ασκήσεις :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !!!Κοριτσια την πατησα γτ μας πηραν δωρο το TRIO LIVING CHIC της chicco...μου αρεσε αλλα δεν ειχα δωσει βαση στα κιλα κ τωρα εχω στεναχωρη8ει νγτ μενω κ στον 3ο οροφο χωρις ασανσερ.

Οταν με ρωτησαν τους ειπα ναι σιγουρα μου αρεσει κ τωρα εχει δω8ει η παραγγελια. :(

ΠραγματΙκα ειναι πολυ ωραιο εχει πορτ μπεμπε κ κα8ισμα αυτοκινητου αλλα ειναι κ πανακριβο...700 ευρω κ 8α πληρωσουμε την διαφορα.Αλλα γμτ τα κιλα του με στεναχωρησαν γτ 8α παιδευτω πολυ....

Αυτο ειναι ενα απο τα λινκ που το εχουν...

http://www.oneira.gr/index.php?dispatch ... ct_id=4348

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!!Βλέπω ακόμα όλες εδώ είμαστε..ούφ!Γεωργιάννα μου στο έχω ξαναπεί,όσο του κάνεις τις χάρες του μπέμπη τόσο πιο πολυ θα κάθεται εκει μέσα! :lol: βρές τί είναι αυτό που κάνεις κ του αρέσει κ κόψτο μπάς για να βγεί! :lol: Ειρηνάκι μου σούπερ τα νέα σου!!Άντε βρε που αγχωνόσουν..την έχει αράξει για τα καλά η Νεκταρία σου,δεν θα μας την κάνει την έκπληξη τελικά! ;) κ απο κιλά βλέπω το τρώει το φαϊ της η μπουμπού!Ποπο!Όλο νταρντανογυναικάρες θα έχουμε φτου φτού!!όσο για το ξε-αράχνιασμα...μήπως λέω πρέπει να το βάλεις μπρός απο την άλλη εβδομάδα για να ανοίξει ο "δρόμος" κ μη ζοριστείς πολύ στον τοκετό;;Αλλιώς έτσι όπως πάει ούτε καρφίτσα δε θα χωράει να περάσει!! :lol::lol: Άκου που σου λέω... Αndria μου,βάλε τα πλυντηρια σου να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο απλα βάλτα μέσα στο σπίτι σε μια απλώστρα άν δεν νιώθεις καλά.Πάντως απο ότι ξέρω οι πόνοι σε πιάνουν κανονικά άσχετα με τη θέση που έχει το μωρό..οπότε όλα είναι πιθανά! Ηλιοδώρα μου τί κάνεις;;Μακάρι να τη βοηθήσεις τη μπομπού σου να γυρίσει κανονικά,προλαβαίνεις ακόμα! Άφρο καλή δύναμη κ σήμερα με τις δουλειές! Samarcande πώς πήγε η μετακόμιση;Τα τακτοποιήσατε όλα; Steicy μην ανησυχείς,μπορεί να έχουμε έμεις τα περισσότερα συμπτώματα αλλα εσύ να μας φάς στην γωνία κ να σκάσει μύτη η μπέμπα σου! :lol: Γωγούλα κουρασμένη είσαι κοριτσάκι μου..ελπίζω σύντομα να μπείτε σε ένα πρόγραμμα κ να ηρεμήσεις! Για τα ρούχα του μωρού ξέρω απο τη πεθερά μου που είναι της εκκλησίας οτι δεν κάνει να τ'απλώνεις έξω βράδυ γιατί περνάνε κ καλά οι κακιές οι μοίρες..όπως οτι η λεχώνα δεν κάνει να βγαίνει ή να πηγαίνει επίσκεψη μετά το σούρουπο για τον ίδιο λόγο. Joanaki μου πώς είσαι;Ο Χαρούλης τί κάνει;Ετοιμάζεται κατα κάποιον τρόπο για ερχομό του αδερφούλη του;; Γιώργο πώς κ δεν φάνηκες ακόμα;;Δε πιστεύω να γεννήσατε;;; Χοανιτάκι πώς πάνε τα συμπτώματα;Τίποτα περίεργο νιώθεις; Sweety,δε μας ξαναέγραψες!Πές μας τα νέα σου. Samantha μου η πριγκίπισα τί κάνει;;Πώς τα πάτε οι δύο σας πλέον;; Γιούλη ο δικός σου άντρακλας πώς είναι;

Κορίτσια το πρωί πήγα κ κοινώνησα κ ένιωσα μια γαλήνη.. είχα άγχος μη γεννήσω κ δεν προλάβω γιατί απο το βράδυ είχα κάτι τσιμπήματα στο πιπί που με τρέλαναν.Ευτυχώς σταμάτησαν,μόνο πετρώματα εχω.Να σας πώ την αλήθεια δε ξέρω άν θέλω να γεννήσω ακόμα.Απο τη μία λέω άντε να έρθει να δώ οτι είναι καλά κ να τον αγκαλιάσω κ απο την άλλη με πιάνει πανικός πώς θα τα καταφέρω..θα είμαι καλή μαμά..μη μου τη "βαρέσει" κιόλας μες το σπίτι κλεισμένη..άχ δε ξέρω τί έχω πάθει! Άκουσα απο 2-3 γνωστές οτι στα αγοράκια δεν δίνουν μισοσαράντησει κ λέω είναι έτσι τότε θα φρικάρω!Ξέρετε άν ισχύει;

Φιλιά σε όλες σας!!Καλό βάψιμο κ μαγείρεμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ μου καλημέρα!Όντως πολύ όμορφο το καρότσι.Δε γίνεται να το αλλάξεις όταν στο φέρουν;Ή καλύτερα να αλλάξεις τώρα την παραγγελία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !!!Κοριτσια την πατησα γτ μας πηραν δωρο το TRIO LIVING CHIC της chicco...μου αρεσε αλλα δεν ειχα δωσει βαση στα κιλα κ τωρα εχω στεναχωρη8ει νγτ μενω κ στον 3ο οροφο χωρις ασανσερ.

Οταν με ρωτησαν τους ειπα ναι σιγουρα μου αρεσει κ τωρα εχει δω8ει η παραγγελια. :(

ΠραγματΙκα ειναι πολυ ωραιο εχει πορτ μπεμπε κ κα8ισμα αυτοκινητου αλλα ειναι κ πανακριβο...700 ευρω κ 8α πληρωσουμε την διαφορα.Αλλα γμτ τα κιλα του με στεναχωρησαν γτ 8α παιδευτω πολυ....

Αυτο ειναι ενα απο τα λινκ που το εχουν...

http://www.oneira.gr/index.php?dispatch ... ct_id=4348

μην σκας εχω περιπου το ιδιο ,ολα αυτα στα ιδια κιλα ειναι και δεν ειναι και πολυ βαρυ .

αφου μενεις στον τριτο και χωρις ανσανσερ θα το αφηνεις κατω η θα βγαζεις πχ το καθησματακι αυτοκ αν εχει εκεινο κουμπομενο και θα ανεβαζεις ετσι το μωρο πανω και μετα τον σκελετο ,το ιδιο και με το πορτ μπεμπε στο κανονικο καθησμα θα βγαζεις το μωρο και θα το κλεινεις σε μια γωνια η θα το ανεβαζεις αργοτερα .λυσεις βρησκονται ιδικα σε αυτο το καροτσι .υπαρχουν πολλα που ειναι τοσο βαρια και ογκωδη και δεν αποσυναρμολογουντε κιολασ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Τι κάνετε? Εγώ τρώω! Από χτες πεινάω πολύ, δεν ξερω τι έπαθα..χι,χι!

Ειρήνη, μια χαρά τα νέα από το γιατρό! Θα κάνουμε πάσχα ανενόχλητες εμείς οι δύο!

Για τα σουτιέν που έγραψες, αν σε στενευουν από πίσω, υπάρχει μια προέκταση που μπαίνει στα clips (πίσω) & δεν χρειάζεται να πάρεις άλλα αρκεί να σου κάνει το cup.

Αφροδιτούλα, πολλές δουλίτσες βρε κορίτσι μου! Ξεκουράσου και λιγάκι!

Άντρια, αυτό που λένε για τις δουλειές, είναι μόνο για τη Μεγ. Παρασκευή. Το σάββατο που λες να πλύνεις ρούχα θα έχει γίνει κ η πρώτη ανάσταση οπότε κάνε τα κανονικά!

Γωγώ μου, όλα αυτά που λένε για τις 40 μέρες ήταν για να προστατέψουν τη μάνα κ το νεογνό, γτ δεν είχαν άλλο τρόπο να το κάνουν.. Δε θα γίνει και τίποτα αν βγεις να ξεσκάσεις! Αν ρωτήσεις το γιατί για όλα αυτά τα ΠΡΕΠΕΙ κανείς δε θα σου απαντήσει. θα σου πουν απλά ΠΡΕΠΕΙ & ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ. Αν το καλοσκεφτείς είναι όλα για την προστασια σας. Οπότε δεν υπάρχουν κανόνες. Αν θες να πας επίσκεψη να πας. Αν θες να βγάλεις τη μπέμπα βόλτα, να το κάνεις. Και για τα ρούχα η λογική έιναι να μην τα απλώνεις έξω νύχτα για να μην κάθονται πάνω σκόνη, καυσαέρια κτλ, γτ δεν μπορείς να τα επιβλέπεις. Αν δε σου στεγνώσουν κ βραδυάσει τι θα κάνεις δηλ? Θα τα στεγνώσεις με το σεσουάρ? Θα τα βάλεις μέσα με την απλώστρα και όλα οκ!

Ουφ! δε μπορώ άλλο με αυτά τα πρέπει!

Εγώ δηλ που γεννάω αρχες μαίου δε θα βγω απ'το σπίτι μάιο-ιούνιο? Πλάκα μου κάνουν? Θα βγω όποτε νιώσω εγώ καλά. Τη μπέμπα θα τη βγάλω όποτε είναι εφικτό (από θηλασμους,κολικούς και τέτοια). Αν ήταν χειμώνας με κρύο κ ιώσεις δε θα τη έβγαζα. Τα ρούχα του μωρού δεν τα άφησα έξω νύχτα όταν τα έπλυνα για λόγους υγιεινής & όχι γτ πρέπει..Το ίδιο θα κάνω κ μετά.

Άρα για όλα υπάρχει μια εξήγηση, αλλά όχι ΚΑΝΟΝΕΣ!

Sorry, που έγραψα πολλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μου δεν ισχυει αυτο που σου ειπαν! Ποια η διαφορα αγορι με κοριτσι μπροστα στο Θεο;;; Εγω πηρα την μιση ευχη στον Αλεξανδρο και μαλιστα ειχα παει στα Φλοκα καφε που ειχε ερθει ο πατερ για την καλη χρονια και με διαβασε και εμενα μετα, μη φανταστεις ειμασταν 5-6 ατομα το προσωπικο.

Τα ιδια συμπτωματα εχουμε ακριβως ομως. Απλα εμενα καπου καπου μου κανει και πονακια και μετα πετρωμα. Ακομη ομως δεν ειναι στανδαρ στην ωρα.

Πηγα και εγω το πρωι στην εκκλησια αλλα δεν κοινωνισα, πηγα αργα, αλλα ντρεπομουνα που δεν μπορεσα να νυστεψω εστω εχθες. Δεν ενιωσα ετοιμη.

Γωγω ωραιο το καροτσι, αυτα τα χρωματα ειναι; φαινεται ελαφρυ ομως. Δεν μπορεις να το αφηνεις κατω και να μην χρειαζεται να το ανεβαζεις καθε φορα σπιτι;

Πως εισαι Αγροδιτη; Τι κανει ο Μανωλης; Του φερανε την λαμπαδα;

Στεισυ θα συμφωνησω μαζι σου για τα μωρα και γι'αυτα τα ΠΡΕΠΕΙ.

Εγω τον εβγαλα πριν την μιση ευχη, και τωρα τον καμαρωνω δεν επαθε τπτ. Τα παλια τα χρονια το κανανε για να μην πανε στα χωραφια οι λεχονες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα μου μήπως να έκανες καμια βόλτα μπάς κ κουραστεί σπρώξει πιο δυνατά κ βγεί ο μικρός;;Ο άντρας σου σπίτι είναι σε περίπτωση που σπάσουν τα νερά;Ο Αλεξανδρούλης πήγε στο μπαμπά του;Θα περιμένει φαντάζομαι πώς κ πώς! Σε σκέφτομον απο το πρωί,έλεγα τώρα θα μπώ κ θα γράφει οτι την έπιασαν οι πόνοι...για να δούμε!Ελπίζω μέχρι το απόγευμα να διαβάσω οτι γεννάς!Απο δραστηριότητα πώς είναι ο Διονυσάκος;Εμένα απο χθές δεν έχει σταματήσει να κάνει κύματα η κοιλιά μου.Ανακατοσούρα μου προκαλεί.

Όσο για τη μιση ευχή καλά λές,δεν έχει διαφορα αλλα έτσι μου είπαν οτι σε εκείνες(είχαν αγοράκια).Μάλλον έπεσαν σε περίεργο παππά ή δεν κατάλαβαν τί να πώ.Πάντως κ γώ είμαι της άποψης να βγαίνουμε έξω με τα μωράκια μας ακόμα κ ας μην έχουν σαραντήσει αρκεί να έχει καλό καιρό κ να είναι καλά εννοείται!Μέχρι κ οι παιδίατροι το λένε,σίγα μην ακούσω τη πεθερά.

Απο πονοκεφάλους κ πίεση πώς πάτε; Με έχουν τρελάνει 2 μέρες αλλα απο πίεση είμαι κομπλέ.

Γωγώ κοίταξα το καρότσι μας(Peg Perego pliko switch modular) κ είναι 9.900.Νόμιζα οτι ήταν πιο ελαφρύ γιατί στη μεταφορά είναι πούπουλο,δεν καταλαβαίνεις τα κιλά του.Κλείνει σαν ομπρέλα κ αφαιρείται το κάθισματάκι για πιο εύκολη μεταφορά.Άν είναι έτσι κ το δικό σου δε θα έχεις πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργο μου Καλή Ανάσταση κ Καλό Πάσχα να έχετε!!!Αν δεν προλάβουμε να τα πούμε κ γεννήσετε πρίν την Τετάρτη τότε εύχομαι να σας πάνε όλα καλά!!!Με το καλό ο Χρυσοβαλάντης σας,υγιέστατος!!Να πείς στο Μαριαννάκι να χαλαρώσει κ όλα θα πάνε υπέροχα!Τα φιλιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μου ηρεμησα και οι πονοι και τα πετρωματα. Ο ανδρουλης μου δεν παει πουθενα μαζι ειμαστε τωρα λεμε να παμε καμια βολτα. Οταν περπαταω μου κανει πετρωματα μετα τπτ.

δεν κουνιεται και πολυ ομως. Ο Αλεξανδρος ειναι στον μπαμπα του και εχθες με πηρε τηλ. να δει εαν γεννησα. Οταν του ειπα πως μαλλον μεχρι την Παρασκευη το χαμεγελο του το ακουσα στο τηλ. Τον περιμενει πως και πως. Μονο το σκασμενο δεν θελει να βγει!!!

Ακομη το σκευτομαι για αυριο να μπω για προκληση, ο ανδρας μου με παρακαλαει. Θα δουμε.

Θα τα πουμε το απογευμα.

Ευχαριστω για τον ενδιαγερον σας πραγματικα με συγκινητε. Και εγω το ιδιο νιωθω και περιμενω καποια απο εσας μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις τωρα διαβασα το πμ. που μου εστειλε η Αφροδιτη που εχει εξαφανιστει. Της ειχα στειλει μνμ. Μας ζηταει συγνωμη που μας ανυσηχησε!!!

Μου ειπε οτι διαβαζει που και που τα δημοσιευματα μας αλλα εχει ο ανδρας της τον υπολογιστη και δεν μπορει να επικοινωνισει. Ειναι ολα καλα. Μας ευχεται Καλη Ανασταση και Καλο Πασχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καινούρια φωτο βλέπω georgi μου! Τι ωραία κοιλίτσα!

Την πρόκληση την σκέφτομαι κι εγώ (όχι όμως θετικά), αν τελικά δεν αποφασίσει να βγει η μπέμπα μέχρι τότε. Έχω 16 μέρες ακόμη μέχρι την ΠΗΤ. Δε την θέλω καθόλου. Συνήθως καταλήγει σε καισαρική...

Ελπίζω Γεωργιάννα μου να βγει ο μπέμπης και να μην χρειαστεί να μπειτε στο δίλημμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ παλι!Γεωργιαννα μου να εισαι δυνατη κ να κανεις κουραγιο κ υπομονη,ολα ειναι 8εμα χρονου, η μικρη ακρη της ουρας εμεινε, που ειναι λιγοτερο ρουφιανα :D

Τα χρωματα αυτα ειναι του καροτσιου,ροζ μπεζ γκρι,δεν ειναι γλυκουλι?Επισης μας ειπαν πως αν στο μελλον κανουμε αγορακι μπορω να παραγγειλω τα καλυματα σε αλλο χρωμα.

Ελενακο δεν μπορω να το αλλαξω γτ μας το φερνουν απο Κυπρο μεσω γνωστου κτλ κτλ γιατι το ενα παιδι απο την παρεα εχει καποιες ακρες για εκπτωση κ δεν 8ελω να τον κρεμασω.Απο την αλλη δεν εχω δει κ κατι αλλο να μου αρεσει.

Παντως Στεισυ κ Αφροδιτη με κα8υσηχασατε πραγματικα.Αν κ αι ειναι επικινδυνο για να το αφησω στην εισοδο,κλεβουν εδω για πλακα,το μηχανακι μας πηραν κ δεν πηραμε χαμπαρι τιποτα.

Το πολυ πολυ να κανω κ γυμναστικη...τι να πω.

Σημερα το πρωι ηρ8ε ο παπας στο σπιτι να δωσει την ευχη της λεχωνας κ του νεογνου...λοιπον οταν τελειωσε με το καλο

(μου εδωσε κ ενα σταυρουδακι φυλαχτο) τον ρωτησα αν κανει τωρα να βγω εξω,για επισκεψη κτλ μου απαντησε που8ενα παρα μονο για αναγκη.Επειδη λεει ειναι επικινδυνο για το ματι κ για τα μικροβια που 8α μεταφερω σπιτι κ στο νεογνο.Το ιδιο μου ειπε κ για τα ρουχα,οτι τα μαζευουν γτ το βραδυ πιανει το ματι περισσοτερο αν τα δει καποιος κ τα ματιασει ζηλευτα.

Καλα εγω μετα πηγα στην Νικαια να δω το μωρο της αδερφης μου,ε σιγα στο αμαξι μπηκα κ σπιτι μπηκα (ποιηματακι χαχα)...

Αφησα το μωρο στον Χρηστο κ μια χαρα ,την αλλαξε της εδωσε κ ενα συμπληρωμα κ τελος.

Αυτα προς το παρον....Αντε κοριτσια αναμενω ευχαριστα νεα σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρησα... τα παιξα η γυναικα ολη μερα εξω... βαψαμε αυγά κ μετα πηγα στη δουλεια τον αντρα μου για να κρατησω το αμάξι..κ μετα πηγα σουπερ μαρκετ..ποπο κουραστηκα με τον κοσμο που δεν σεβετα ιτις εγκυες.... τελοσπαντων!!

Εφαγα λιγο τωρα κ θα κανω τσουρεκια μολις ξεκουραστώ!!!

Γεωργιάννα , μην στεναχωριεσια που δεν κοινώνησες κ που δεν νηστεψες... μέσα σου θα νοιωσεις ετοιμη κ θα πας... κι εγω νηστεψα το κρεας ολη τη σαρακοστη αλλα δεν νοιωθω ετοιμη να κοινωνησω ετσι δεν θα το κάνω :)

Στεισι θα το φαμε το κοκκινο αυγό μας !!χεχε

Γιωργο μου καλη ανάσταση να εχετε κ με το καλό ο μπεμπης :)

Γωγω μη στεναχωριεσαι για το καροτσι.. το εχουμε δει live αυτό...με ειχε ξετρελανει το χρωμα!! Δεν ειναι κ τοσο βαρυ οσο ακουγεται... Μια χαρα θα εισαι..κι εμεις στον 3ο μένουμε χωρις σκάλες..θα βρειτε λυση οπως κι εμεις :)

Κοριτσια κ αγορι? Να σας πω κατι συγκινητικό για εθχες που παρελειψα να σας αναφερω για τον καρδιοτοκογράφο???

Σε καποια φαση μετά απο 10 λεπτά που ημουν στην κορδέλα κ ακουγαμε την καρδοηυλα της, ξεκινησε μια συσπαση δυνατη , η μπεμπα τα πηρε στο κρανιο η τρομαξε κ αρχισε κ κοπανιοτανε..οι παλμοι της εφτασαν 170 ...τοτε ηρθε ο αντρουλης μου κ της ειπε " μπεμπουλαααααα , ειμαστε εμεις εδω μη φοβασαι" κ παιδια χωρις πλακα ενω ειχα ακομα συσπαση οι παλμοι της επεσαν!!! μας αναγνωριζουν κ ηρεμουν... νοιώθουν την αγάπη μας..δεν ειναι τρομερο? Συγκινηθηκα τοσο εχθες οταν εγινε αυτό!!!

να ρωτησω κ κατι αλλο........ λετε η εξεταση που μας έκανε ο γιαρος απο κατω να ξεκινησε κανενα τοκετο? εχει αρχησει απο το πρωι πονος στη μέση κ πονοι περιοδου.... αυτοι ειναι οι πονοι των συσπάσεων?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia omorfa!ti kanete?ta ftusa...exw to xarouli..eftiaksa kai tsourekia kai auga...allaksa sentonia,epluna to mpanio...molis kathisa!ouf!!!

georgi kaisariki eixa kanei k sto 1o dusixws!alla exw kai polu steni lekani kai parolo pou allaksa giatro..den to riskarei gia fusiologiko!!!snif...

antriaki mou egw den ta katalavainw auta..amartia na aplwneis???amartia einai na skeftesai asxima gia enan antrhwpo..na peirazeis ta zwakia kai genika na kaneis kako sti fusi..tetoia pragmata telos pantwn..!tespa den kserw...

eirinaki bebona diladi e??2700..mia xara...me to kalo to koritsaki sas!!!

elenaki mou ti kaneis?o xaroulis perimenei pws k pws alla katse na erthei kai tha doume antidraseis..pros to paron einai mesa..stin koilia kai exei autos oli tin prosoxi..opote..

iliodwraki makari na gurisei to bebonaki sou!!!oso gia tis 6 i 9 tha mou pei tin alli pempti pouu tha paw pote tha exei free xeirourgeio to nosokomeio...

geov ki egw efaga polu paidema me to karotsaki..exw mia skala ateleiwti..alla kai ti na kaneis etsi opws irthane ta pragmata??oso gia tin euxi..kane auto pou sou leei i kardia sou k to enstikto sou!arkei na min to pas se polu kleisto xwro..gia na min arrwstisei..alla eksw..mia xara na parete aera..

afroditaki ti kaneis???

afro ki esu tsourekakia?ama douleueis asta koritsaki mou..kane ta augoulakia k telos!den tha trelathoume kiolas!!!

filakia se ola ta koritsakia kai auta pou den tous egrapsa...giati ksexmnaw kiolas..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...