Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!Νο 7&ΠΟΛΛΕΣ ΓΕΝΝΕΣ!!


Recommended Posts

Ελα βρε Γεωργιαννα μυ δεν μας μαυριζεις ... ειναι τα ορμονικά μας αυτα..καπως ετσι νοιωθω κι εγω τωρα..ηρθε η αδερφη μου κ της εκαν τα παραπονα μου..κ με επιασε κι εμενα ! Na βγεις κ ξεσκάσεις...κι εγω πολυ θα το ηθελα..νοιωθω φυλακή το σπιτι.δεν μπορω να παω πουθενα ειναι πουθ δεν εχω κ καποιο μεσο εδψ κ παρα πολυ καιρο κ με πιανει που κ που.. Να βγεις να ξεσκασεις κ αν ειναι να νοιωσεις καλυτερα να πας για προκληση..σιγουρα ο νεος μπεμπης θα σας φέρει χαρες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους..KALLIS σε ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σου, να χαίρεσαι τη κορούλα σου.. άντε με το καλό να έρθουν τα μπεμπάκια και σε μας τις υπόλοιπες!! Παιδιά εγώ μόλις γύρισα απο τη γιατρό μου, μου έκανε την τελευταία εξέταση που βάζουν το χέρι απο κάτω, έχω διαστολή 2, ο μπέμπης στη γνωστή θέση, σε ετοιμότητα και απο κιλά είμαστε 2700. Μου είπε η γιατρός ότι μπορεί να μην προλάβω και το αρνάκι.. με βλέπει να γεννάω σύντομα! Γεωργιάννα μου ελπίζω η βολτούλα να σου ανεβάσει τη διάθεση..μάλλον μαζί μας βλέπω να γεννάμε.. το καρδιοτοκογράφημα βγήκε καλό οπότε κορίτσια περιμένω και εγώ απο στιγμή σε στιγμή να γεννήσω, δεν ξέρω μου ήρθε κάπως! Λίγη αγωνία και άγχος έχω τώρα αλλά ότι είναι να γίνει θα γίνει.. Γιώργο μια χαρά σας βλέπω και εσάς απο κιλάκια, Samarcande τι να σε πω βρε κορίτσι αφού αντέχεις ακόμα.. Ειρήνη εσύ το απόγευμα θα πας στο γιατρό; Περιμένω πως και πως να μάθω και δικά σας νέα!! Φιλάκια προς το παρόν, θα μπω στο μαγάζι να δουλέψω λιγάκι γιατί δεν με βλέπω να προλαβαίνω να τελειώσω αυτά που πρέπει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ χοανιτακι πλησιαζεις !! Βλεποντας οτι εχουμε μονο 5 μερες διαφορά με πιανει ενας πανικός...λες να βγαλει ο γιατρος κ κανενα τετοιο πορισμα κ για μένα?? Σημερα εχω ραντεβου στις 8..χλωμο να προλαβω να μπω να σας πω τα νεα μου γιατι θα αργησουμε οπως πάντα !!!

Θέλω να γκρινιαξω λιγο για τις καουρες...αλλα θα κρατηθω !! Πολλες γθναικες θα εδιναν τα παντα για να ειναι στην θεση μας !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργοτερα θα παμε μια βολτουλα τελικα, αλλα ο ανδρας μου φοβαται μη σπασουμ τα νερα. Νομιζε οτι ειναι μια μικρη ποσοτητα ετσι οπως ειναι τα υγρα, αλλα οταν του εξηγησα οτι ειναι πιο μεγαλη ποσοτητα λιγο αγχωθηκε. Τελικα σημερα ειδα λιγα ροζ υγρα που μου ειπε ο γιατρος οτι μπορει να δω. Για να δουμε, μου εκανε και καποια στιγμη μια καλη συσπαση,μακαρι να ετοιμαζετε.

Εχω συνελθει λιγακι και ηρεμησα. Ευχαριστω ολες σας για τα καλα σας λογια!!

Χοανιτα που χαιρομαι για σενα, μακαρι να γεννησουμε μαζι την ιδια μερα θα εχει πλακα. Αντε να σπασουμε τις καισαρικες επιτελουςςςςςςς!!!!

Ειρηνη μου καλα αποτελεσματα το βραδυ!

Σαμαρκαδε να ξεκουραστεις μετα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κοιλουμπίτσες όμορφες! Γιατί σας διαβάζω πεσμένες;;Γεωργιάννα μου δε μας μαυρίζεις,άν δεν τα πείς σε μάς που συμπάσχουμε τότε ποιός θα σε καταλάβεις;!Είναι φυσιολογικό όλο αυτό που αισθάνεσαι..δε σε παρεξηγούμε ίσα ίσα.Ελπίζω να γεννήσεις σήμερα κιόλας να ηρεμήσεις μόλις δείς τον μπεμπάκο σου!Όλα καλά θα πάνε ότι κ άν αποφασίσεις!Να μας ενημερώσεις άν προλάβεις! :D

Χοανιτάκι έτοιμη έ;;Άντε μπράβο με το καλό κ μ΄ένα πόνο!Έμας μας βλέπω να γεννάμε μαζί!

Ειρηνάκι μου λίγες ώρες υπομονή κ θα μάθουμε τι κάνει ακριβώς η μπουμπού σου!! :D Για τη δίαιτα παγωτού..σοκολάτα με μπισκότο τη μία μέρα κ την επόμενη βατόμουρο-βανίλια!Θεϊκό!Δοκιμασετο κ πές μου!

Samarcande μου κουράγιοοοοοοο!!Δουλειές με φούντες ανοίξατε πάλι..τουλάχιστον μια φορά όλα να τελειώνετε! ;)

Steicy τέλεια τα μπλουζάκια!Ακόμα σε παιδεύουν κ σένα οι καούρες;Πόσο σε νιώθω!Τα αμύγδαλα σε βοήθησαν καθόλου;

Γιώργο μου απο ότι βλέπω δεν γεννήσατε σήμερα;;! :lol: Μάλλον για την επόμενη Τετάρτη σας βλέπω!!χιχι!Τέλειος ο Χρυσοβαλάντης!

Καλλι να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!Σ'ευχαριστούμε για τη συμπαράσταση! :D

Ηλιοδωρίτσα σήμερα δεν είχε γιατρό;;Πού είσαι;

Απο τη συμπεθερούλα μου δεν έχω κανένα νέο..της είχα στείλει στο fb το κιν μου για να με ειδοποιήσει αλλα μάλλον είναι τόσο ξετρελαμένη με τη κορούλα της που δεν έχει μυαλό για τίποτα!!Το δικό της της το είχα ζητήσει αλλα δεν πρόλαβε μάλλον να μου το δώσει. Εύχομαι να είναι καλά κ οι δύο!!Σύντομα θα έχουμε νέα της πιστεύω!

Να σας πώ κ τα δικά μου νέα.Το πρωί έκανα το 2ο κ τελευταίο ντόπλερ,τα αμνιακά μας μειώνονται φυσιολογικά,πιέσεις αρτηριών φυσιολογικές δόξα το Θεο!Το αγοράκι μου έφτασε τα 2940!! Έχει εμπεδωθεί το κεφαλάκι του,το οποίο είναι "βεντούζα" με τον τράχηλο(κάναμε κ κολπικό υπέρηχο)ο οποίος τράχηλος έφτασε τα 1.7!!Έβαλαν κ χέρι κ είναι πολύ μαλακός!Μου είπαν να μη φύγω γιατί εντός των ημερών θα γεννήσω!Αγχώθηκα γιατί μόλις γύρισα σπίτι είδα κ λίγο αχνό ρόζ στο χαρτί κ η χαζή δεν έχω τελειώσει ακόμα τη βαλίτσα :roll:

A!όσες έχουμε τρελές καούρες μάλλον αυτό που έλεγαν παλιά οτι τα μωρά βγαίνουν μαλλιαρά..δεν είχαν άδικο!Στον υπέρηχο ο γιατρός μου έδειχνε τα μαλλιά στο κεφάλι κ στη πλάτη!Αρκουδάκι θα βγάλω τελικά :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωστην την περδικα!!!

Το ροζ πρεπει να ειναι απο τον κολπικο...ειδικα αν ειχε αραχνιασει η περιοχη εκει!! Το διαβασα στο αλλο μαμαδοφορουμ!!

Αντε αντε πλησιαζεται μια μια σας βλεπω... χοανιτα ελενακος κ γεωργιαννα ειστε στην τελικη ευθεια...απο πισω ερχομαστε εγω κ το μαριανακι του γιωργου κ η αφρο; ενδιαμεσα θα μας βρει κ η στεισι φυσικά!!χεχε ποπο πολλες αφιξεις !!!

ελενακο μη μου λες τετοια..το δικο μου θα χρειαζετε μηχανη γκαζον για κουρεμα αν ισχυει!!! εχω απιστευτη καουρα..σου εδωσε κατι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπότε είναι θέμα ωρών να γεννήσεις Γεωργιάννα μου!Με το καλό!! Να δούμε πώς θα εξελιχθεί η κατάσταση.Τον πήρες τήλ για τα ρόζ υγρά;Μήπως σου πεί να πάς απο εκεί να σε παρακολουθούν μέχρι να σε πιάσουν οι δυνατοί πόνοι.

Αχ βρε ΕΙρήνη μου έχεις πλάκα! :lol: Πάρε χτένα για τη πλάτη της κόρης σου!!Μη σου πώ θα έχει κ οφέλειες! :lol::lol:

Όσο για το ρόζ..κοίτα να δείς που τη Κυριακή ξε-αράχνιασε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η περιοχή μετά απο πολλόυς μήνες...(βίασα τον άντρα μου εν ολίγοις..χιχιχ) αλλα αίμα δεν είδα που ήταν ακόμα πιο κλειστα υποτίθεται κ μας πήρε κάποια ώρα να ανοίξουμε το τούνελ χαχαχα :lol::lol: Σα δε ντρέπομαι τί σας λέω.. Μπορεί απο τον κολπικό σε συνδυασμό με τη χερούκλα του γιατρού..έ πήγε πολύ σε μια μέρα δύο "ματσούκια"..ξεσυνηθίσαμε πια! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπότε είναι θέμα ωρών να γεννήσεις Γεωργιάννα μου!Με το καλό!! Να δούμε πώς θα εξελιχθεί η κατάσταση.Τον πήρες τήλ για τα ρόζ υγρά;Μήπως σου πεί να πάς απο εκεί να σε παρακολουθούν μέχρι να σε πιάσουν οι δυνατοί πόνοι.

Αχ βρε ΕΙρήνη μου έχεις πλάκα! :lol: Πάρε χτένα για τη πλάτη της κόρης σου!!Μη σου πώ θα έχει κ οφέλειες! :lol::lol:

Όσο για το ρόζ..κοίτα να δείς που τη Κυριακή ξε-αράχνιασε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η περιοχή μετά απο πολλόυς μήνες...(βίασα τον άντρα μου εν ολίγοις..χιχιχ) αλλα αίμα δεν είδα που ήταν ακόμα πιο κλειστα υποτίθεται κ μας πήρε κάποια ώρα να ανοίξουμε το τούνελ χαχαχα :lol::lol: Σα δε ντρέπομαι τί σας λέω.. Μπορεί απο τον κολπικό σε συνδυασμό με τη χερούκλα του γιατρού..έ πήγε πολύ σε μια μέρα δύο "ματσούκια"..ξεσυνηθίσαμε πια! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα που το πες...

σημερα μ[πηκα στον 9ο...αρα μπορω κ εγω να ξε αραχνιασω!!!! χαχαχα

ντροπη σου μας κολάζεις μεγαλοβδομαδιατικα!!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou kalispera..

Eimai stin mama mou pali, den kanw makria tis :))

E4es perasa ena efialtiko vradi, ponousa apisteuta to poutaki mou :oops: san to piasmeno san na to ktipisa e3wterika pou to ponaw k oxi eswterika oli tin νixta tin evgala sxedon 3ipnia, poli ligo koimi8ika..Pira til ton ginaikologo mou i wra 7:45 k me rwtise an exw aima i igra i sispaseis k tou eipa oxi k mou eipe mallon einai o traxilos k i lekani mou pou anoigei..Me pire til o idios girw stis 10:30 na dei an ola einai kala k eutixws den eixa tipota anisixitiko alla ponos apo katw sinexizei k agxw8ika giati tsanta toketou den etoimasa k oute ekana apotrixwsi k eimai san to pi8iko..Perimenw 2 maiou pou 8a paw na mou orisoun imerominia k 2-3 meres prin na paw na kanw apotrixwsi gia na eimai fresko apotrixwmeni :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου τι κάνετε?

Εγώ ξεκλέβω λίγο χρόνο τώρα που κοιμάται η ζουζούνα για να σας γράψω!!

Γεωργιάννα μου με το καλό & με έναν πόνο! Προσπάθησε να μην νιώθεις πεσμένη, σίγουρα είναι και από τις ορμόνες της εγκυμοσύνης...Και εμένα η ψυχολογία μου ήταν χάλια ειδικά όταν μετά την προσπάθεια και φυσιολογικό (και όλους τους πόνους...) αναγκάστηκα να πάω για καισαρική...

σύντομα θα έχεις ένα ακόμη αγγελούδι στο σπίτι και θα έχετε μεγάλη διπλή ευτυχία!! :D:D:D προσπάθησε να επικεντρωθείς σε αυτό (όσο μπορείς :D:D )

εγώ κορίτσια φοβήθηκα πολύ όταν έσπασαν τα νερά και για 5-10 λεπτά δεν με κράταγαν τα πόδια μου & είχα φοβερή αγωνία αλλά μετά επιβλήθηκα στον εαυτό μου και ηρέμησα...

δεν ξέρω πώς θα αντιμετωπίσετε την στιγμή που θα καταλάβετε ότι θα γεννήσετε, αλλά αν κρίνω από την δική μου εμπειρία, χρειάζεται ψυχραιμία και ηρεμία....

εγώ να φανταστείτε ηρέμησα τόσο πολύ που πριν φύγω, πέρασα και μια χτένα στο μαλλί & ανανέωσα και λίγο το makeup (το είχα ήδη φτιαγμένο γιατί είχα γυρίσει από έξοδο...και την ώρα που έσπασαν τα νερά ήμουν έτοιμη να κάνω ντεμακιγιάζ :lol::lol::lol::lol: )...αφού η μαία μου έλεγε κατά τον τοκετό: καλά ε? ακλόνητο το μακιγιαζ σου χαχαχα :lol::lol::lol: και η μαμά μου όταν με είδε μετά την γέννα μου είπε ότι ήμουν πολύ ωραία βαμμένη....χαχα πολύ γέλοιο!!!!

Λόγικά τώρα η Σούλα θα έχει γεννήσει...κρίμα να μην έχουμε το κινητό της να μάθουμε νέα της!!

Ελενάκι εσύ είσαι λογικά η επόμενη (μετά την Γεωργιάννα φυσικά!) Με το καλό!!!!

Και μετά ο Daddy? ή πριν? τα έχω χάσει!!!

Βρε κορίτσια, η Αφροδίτη που είναι διορισμένη στο Μενίδι της Άρτας με την Αθηνούλα στην κοιλίτσα της, που χάθηκε? Είχε καμια νέα της?

άντε κορίτσια να γεννήστε να τα λέμε με την ιδιότητα της μανούλας πλέον!!

φιλάκιααααααααα

σας φιλώ και σας εύχομαι ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γεια σας!! Αρχιζουμε και μπαινουμε σε νεο γυρο με μωρακια που ερχονται!!! Ολα να πανε τελεια Γεωργιαννα μου και να αντικρισεις με το καλο τον μικρο σου!! Ελενα μου κι εσυ φαινεται να πλησιαζεις στην ωρα που θα αγκαλιασεις τον μπεμπη σου!! Με το καλο κουκλιτσα μου!! Χοανιτα ολα μια χαρα κι εσυ εισαι εν αναμονη!! Με εναν πονο και για σενα!!

Τα υπολοιπα κοριτσακια φαινεται να εχουμε λιγο ακομη ε? Ολα να πανε μια χαρα!!

Πηγα κι εγω στον γιατρο μου σημερα, η μπεμπουλα μας ειναι πολυ καλα, 2933 γρ. +-10%, αμνιακο καλο, πλακουντας οκ! Το μονο μας θεμα ειναι πως το κοριτσακι μου δεν εχει γυρισει και εχει το κεφαλακι της ψηλα κατω απο το στομαχακι μου και γι αυτο κιολα αισθανομαι συνεχεια να μου γυρναει το φαγητο και ξινιλες. Ο γιατρος μας ειπε οτι στις 2 Μαιου θα μας ξαναδει και αν δεν εχει αλλαξει θεσουλα, θα πρεπει να παμε για καισαρικη λιγες μερες μετα. Θα το προσπαθησω με ασκησεις να την βοηθησω την μικρη μου να γυρισει αλλα οπως και να γινει, σημασια εχει που ειναι μια χαρα! :D

Ολα να πανε καλα Ειρηνη το βραδακι στο γιατρο σου και πολλα φιλια στα υπολοιπα κοριτσακια, Στεισυ, Αντρια, Samarcande, Αφρο24, Γιουλη, Γωγω, Μαριτινα.. Στελνω τα φιλακια ακομη στο Joanaki μου, στην Σαμανθα και την μπεμπα της και σε οποια κουκλιτσα μου ξεφυγε :) Σουλα μου περιμενουμε να μαθουμε τα νεα σου!! Σε σκεφτομαστε ολες πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια θα με σκάσετε! (πλάκα κάνω!)

Υποτίθεται ότι είμαι περίπου στη μέση της λίστας μας, με τις ημερομηνίες για τα γεννητούρια, αλλά βλέπω να με "περνάνε στη γωνία" πολλές εγκυούλες! :shock:

Χι,χι! Άλλες με καισαρική, άλλες εχουν συμπτώματα... Τι θα γίνει? Δεν κρατάμε την προτεραιότητα? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hliodwra mou akrivws ta idia k emeis, i zouzouna den leei na parei tin swsti 8esi k etsi 2 maiou pou 8a 3ana paw 8a orisoume imerominia k ipologizw girw stis 13 maiou na me valei, 8a prospa8isw na ton peisw na me valei 10 maiou pou einai ta gene8lia tou androuli mou :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στεισι εδψ εισαι? Δε σε πρόσεξα.. :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πλάκα κανω!!

Σαμανθακι περιμενε μας λιγο ακομα να τα λεμε ολες μαζι σαν μανουλες! χεχε

Αντρια αφου θα πας προγραμματισμένα δεν νομιζω να σοηυ φερει αντιρρηση!!

Εκανε κατι τουμπες η μικρη μεσα πριν που κοιμωμουν..λετε να αλλαξε μερια??? οσο πλησιαζει η ωρα να παμε γιατρο βαζω 1002 στο νου μου!! Ποπο λετε??

Ηλιοδωρα μου ευχομαι να γυρισει η μπεμπουλα σου κ να πάτε φυσιολογικά :)

Επεσα να κοιμηθω...κ με πηραν τηκλ απο τη δουλεια μου...... που ειναι κατι καρτελακια που βαζουν στις βαλιτσες....ελεος 6 μηνες λειπω....τοσο αχρηστοι?? Μεσημεριατικα με ενοχλησαν! Αν ειναι δυνατόν!! Αυτο που χαιρομαι ειναι οτι εχουν πνιγεί σε μια κουταλιά νερό...εγω τετοιο καιρό εβγαζα πουλμαν ολοκληρα σε αναχωρήσεις μιλαμε για πολυ κόσμο κ στις 5 η ωρα εφευγα κ αυτοι ειναι ακομη εκει κ πνιγονται με 30 ατομα!!! Εκει θα τους βρει η ανάσταση!χαχα .. δεν ειμαι κακιά..αλλα ειναι δικαιωνομαι....οτι πληρωνεις παιρνεις! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Irinaki mou k emena ekei pou to afentiko mou, mou pou eipe pws den exei xrimata na me plirwnei k etsi anagkastika ka8isa sto spiti me epidoma as8eneias vre8ike me alli ipallilo :evil: , pou tou efige meta apo 2-3 mines giati den tin plirwne k twra pire mia alli k ka8e treis k ligo me pernoun til giati den ta vgazoun pera sto grafeio k xaaaaaaiiiiiiirome afantasta :D giati otan me eixe den me ektimouse ka8olou :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello koritsakia!!!piga xtes sto dr ola mia xara...mallon 6 i 9 maiou tha mpw gia kaisariki!

iliodwraki mou!!mia xara i beboula...euxomai na allaksei i thesoula stis..alla ki an oxi...simasia exei na ste kala kai oi 2!!ola ta alla...

antrioula kai se sena euxomai to idio...na erthei me to kalo opws k na xei!oso gia ta genethlia kai mena o antras mou exei stis 7 alla einai savvato k den pairnoun kathorismena rv (kaisariki) opote..tin patisa!xaxa!

soulitsa mou perimenoume neakia omorfa!!!

elenaki ,xoanitaki me to kalo ta glukoulinia sas mias kai tha einai ta epomena!

georgi me to kalo na erthei o mikroulis sou..kai min agxwnesai...an ta deis ola..k den tin paleueis pigaine me proklisi...!opws niwtheis kalutera...

steicy na erthoun me to kalo ta bebakia mas...k tha ftiaksoume nea listoula me genniseis..etsi wste na nai swsti i katataksi!

eirinaki min agxwnesai...tetoia kanei ki o dikos mou!me exei trelanei sto kounima!ante na pas na mas peis ta nea sou...gia na doume telika pws tha diamorfwthei i listoula!!!

afro24,samarcande,samantha,jule,geov,giowrgo kai opoia alli ksexasa filakia!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

joanaki mou k egw panigiri kanw moni mou giati 1o. mporei o giatros na mou pei oxi giati oi dimosioi giatroi einai k ligo ekkentrikoi k mporei na min dextei giati 8a eimai mono 37w +4d enw esi eisai pio mprosta mou :( k 2o. den 3erw tis meres pou kanoun xeirourgeia sto kratiko nosokomeio an kanoune oli tin evdomada i mono sigkekrimenes meres..8a dei3ei :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα λεει η Στεισυ αλλη ειναι η σειρα και αλλη θα βγει μετα!!! τι εγινε πολλα συμπτωματα για γεννα αυτη την εβδομ. Μηπως τα μωρα μας θελουν να φανε αρνακι ή κοκορετσι και γι'αυτο βιαζονται!!!!

Μ'ένα πονο να εχουμε ολες μας και να παρουμε τα μωρακια μας υγιεστατα στην αγκαλια μας!!

Ελενα τα ροζ υγρα ειναι καποιο μικρο σημαδι αλλα ειχα και πριν 2 μερες παλι. Σ' εσενα μηπως εμφανιστηκαν επειδη σε πειραξαν απο κατω; Ή μηπως το ξεαραχνιασμα με τον ανδρα σου εκανε δουλεια;;;

Σαμανθα ευχαριστω για τα ωραια λογια παρηγοριας.

Joanaki γτ θα κανεις καισαρικη; Ειχες κανει και το πρωτο σου ετσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε γαμωτο... εμενα με φεσωσε κιολας ποσαλεφτα κ ενω εχει τα μουτρα να με παιρνουν τηλέφωνο να με ρωτανε ασχετα πραγματα ( Πως στελνω mail? - που ειναι το καρτελακι - πως βγαζουμε βιζα - πως πως πως ) δεν φοραει τα παντελονια για να με πληρώσει..Ξερετε τι ασχημο που ειναι να εχεις να παιρνεις 6.000ευρώ κ να μη στα δίνουν κ να ζοριζεσαι?? Κ απο την αλλη τα βαζω με τον ευατό μου που δεν εχω την δυναμη να αρνηθλω την βοηθεια κ τους απαντάω στο τηλέφωνο... Λυπάμε τους ταξιδιω΄τες!!!

σορρυ σας πρηζω αλλα η αντρια με καταλαβαινει γιατι κι εκεινη ετσι θα νοιωθει :(

Τζοανάκι καλωστηνα!! Αντε εχεις κι εσυ δρομο!! Πρέπει να αναθεωρησουμε τις λιστες μου φαινεται!!!

Η στειση παιδια που ειναι ? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ασχετο αλλα θα ρωτησω..οι υπολοιπες Facebook δεν εχετε?!?!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Irinaki mou k egw 8imwnw poli me ton eauto mou gia ton idio logo (pou tous apantaw to til) k den tous lew ta pragmata opws exoun k na tous diaolo steilw i toulaxisto na tous pw k kammia 4eutiki dikaiologia gia na min paw na tous voi8isw piga dio fores ws twra apo tin mera pou me ediw3e, eee eimai xazi wres-wres...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι να κανουμε που δεν ειμαστε σαν αυτους...πιστευω οτι θα ανταμοιφθουμε για αυτα τα καλά που κάνουμε..

Εκανα ενα ντουζάκι κ περιμενω τηλ του αντρα μου να φυγουμε να παμε στο γιατρό..αγωνια...αγωνια...

Μου στενεψε κ το σουτιεν.... ποσο θα μεγαλωσουν πια οι αεροσακοι? :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...