Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο8! Και οι κλωτσιές συνεχίζονται!!


Recommended Posts

εδω κ μια ωρα με πεταει εξω συνεχεια...τα νευρα μου :evil::twisted::twisted: λοιπον τι εγραφα?ααα...ειναι να μην μπλεξεις με ξεροκεφαλους ή καλυτερα με ανεγκεφαλους...τι να πω!!!αντε κ αυτοι δεν εχουν μυαλο...κανεις αλλος γνωστικος δεν υπαρχει να τους πει...που πας βρε σε εγκυο γυναικα?τελος παντων....

εμεις σημερα εχουμε απο χθες τουρλου(μπριαμ),μου εδωσε κ η πεθερα μου λιγα σαρμαδακια οποτε την βγαλαμε κ σημερα...οσο για τα ρουχα ολα τα βρεφικα,τα πρωτα δηλ. τα πηρα απο τζαμπο...τζαμπα.μετα μου φεραν τοσο πολλα δωρα που δεν αγορασα τιποτα.κ τωρα περνω απο καταλογους αλλα κ σε μαγαζια εδω γυρω που βγαζουν κατα καιρους εκπτωσιακα.ειδικα στις εκπτωσεις εχουν ολα τα περσινα κατω απο 50% κ συμφερει να ψωνιζεις.στις καλοκαιρινες εκπτωσεις ειχα παρει φορμες απο 10Ε το ζευγαρι...που στα κανονικα τους ειχαν 30Ε.κ τωρα εχει ενα μαγαζι με καλοκαιρινα περσινα μισοτιμης αλλα θελω να δω τι της κανει απο περυσι κ να κανω μερικες αγορες....παντως ευκαιριες υπαρχουν,αρκει να ψαχνεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμεις σημερα τρωμε αυτα που μας φορτωσε χθες η πεθερα! :lol: Δηλαδη γεμιστα και κοτοσουπα.Μας εδωσε και μηλοπιτα αλλα δεν μου αρεσει καθολου γενικα και θα την φαει ο αντρας μου.

Εβαλα 2 πλυντηρια,απλωσα το ενα,τωρα περιμενω να βγει το 2ο.Ο αντρας μου επλυνε την μπροστινη βεραντα που ηταν μεσα στο χωμα.Σιγα σιγα μαζευομαστε για το Πασχα.

Ευτυχως δεν ειναι βρωμικο το σπιτι να θελει γενικες κλπ.Τα εκανα συνεχεια πριν μεινω εγκυος και ετσι δεν βρωμιζει πολυ το σπιτι.Ειχα κανει γενικη πριν 4 μηνες,πριν ανακαλυψω την εγκυμοσυνη.Το μονο που με αγχωνει ειναι που πρεπει να βγαλουμε τα καλοκαιρινα. :roll: Δεν μ'αρεσει καθολου να φτιαχνω ντουλαπες...Σκεφτομαι προς τον Ιουνιο να κανω μια γερη γενικη,κουρτινες,καλυματα κλπ.να μην τα εχω μετα που θα βαρυνω και θα πιασουν και οι καυσωνες.Ε,δεν νομιζω μεσα σε 2 μηνες να βρωμισουν παλι.Θελω να ειναι καθαρες οταν γεννηθει το μωρο... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

<Μπεμπουλινο αμα δεν καπνιζει κανενς μεσα στο σπιτι μια χαρα πεντακαθαρα θα ειναι..

εγω τα εκανα τα Χριστουγεννα και θα τα ξανακανω μια και καλη πριν γεννισω..

Αυτες τις μερες κανω μια ψιλογεννικη - εκανα μπανιο και κουζινα το προηγουμενο ΣΚ πιο καλες δουλιες αο αυτες που κανω συνηθως..και θελλω να κανω και καποια πραγματα στην κρεβατοκαμμαρα..

αλλα μεχρι εκει..παντζουρια κλπ θα τα κανω πριν γεννισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πλακωσε δουλεια και γι αυτο εφυγα αποτομα....

Κισκα απορω πως αντεχεις την κουμπαρα. Αυτο που εκανες με την ξαδερφη θεικο, πεθανα απο τα γελια. Κανει και αποχη πριν το γαμο για να μην παει στην κολαση :lol::lol::lol::lol: πρεπει να ειναι το δεκα το καλο....

Νικη κι εσυ τα ιδια με την ξαδερφη. Ξερω και εγω μια θεια του αντρα μου που το κανει αυτο, διακοπες εις βαρος των αλλων. Καθε καλοκαιρι πανε 10-15 μερες σε κατι κουμπαρους τους που μενουν παραθαλασσια, τους παιρνουν 1-2 κοτες και καμια 15αρια αβγα...και διακοπες τζαμπα, Και επειδη την ξερω ειναι τοσο τσιγκουνηδες που οι ανθρωποι θα ειναι σιγουρα ζημιωμενοι, αμφιβαλλω αν κερνουν και κανενα καφε.....Αστα αν ειχα τετοιους εγω θα τους ξεχεζα, δεν υπηρχε. Εδω η αδερφη μου ερχετε μια στο τοσο, μενει 2-3 μερες και με βοηθαει με ολες τις δουλειες οχι να με επιβαρυνει.

Οσο για το φορεμα...δεν το πιστευω....τα μεγαλα πνευματα συναντωντε!!! Εγω πηρα το 12. Οι διαστασεις μου ηταν μεταξυ 10 και 12 και πηρα το 12. ελπιζω να ειναι ενταξει και ελπιζω να ερθει πριν το Πασχα....γιατι μετα δεν θα εχω τι να βαλω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην μιλάτε για δουλειές!!! Εμας επειδή είναι καινούριο το σπίτι δεν έχει τόσα πολλα πράγματα ακόμα...Από εβδομάδας όμως που θα αρχίσουμε το βάψιμο θα χρειαστεί ένα καλό καθάρισμα...Μετά το Πάσχα θα αρχίσω και τα ντουλάπια, με τη βοηθεια του άντρα μου βέβαια, για να ετοιμαστεί και το δωμάτιο του μπέμπη..

Σιγά σιγά θα τα κάνουμε...ένα πράγμα κάθε φορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σεσιλια,το καπνισμα μεσα στο σπιτι μας απαγορευεται δια ροπαλου! :lol: Οποτε πιστευω μια χαρα θα ειναι οι κουρτινες μας.Το σπιτι ειναι καινουργιο,ενα χρονο και κατι μενουμε μεσα,πριν μεινουμε καναμε γενικη ανακαινιση,οποτε δεν εχει προλαβει να λερωθει ιδιαιτερα.Πατζουρια θελω και εγω να κανω,αλλα μαλλον θα βαλω να τα κανει ο αντρας μου αμεσα.Τα τζαμια τα κανω συχνα μονη μου,ειναι καθαρα. ;) Τα υπολοιπα μπανια,σκουπισμα κλπ.τα κανω παρα πολυ συχνα,οποτε ειναι οκ.

Μαχη και εγω αναμεσα σε 12-14 ημουν!Και πηρα το 14 για σιγουρα.Ευχομαι και εγω να ερθει πριν το Πασχα,αν και κρυωνω ακομα να βαλω κοντομανικο.Θελω να δω το νουμερο και να παραγγειλω κανενα ακομα πιο καθημερινο για το καλοκαιρακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη βασικα θα βαλω καλσον και απο πανω σακακι, δεν θα παω μονο με το φορεμα. Μετα θελω να παραγγειλω και κανενα παντελονι εγκυμοσυνης ακομα και κανενα πιο καθημερινο φορεμα για οταν ανοιξει ο καιρος. Ειδα και τα σορτσακια τα τζιν εγκυμοσυνης που μου αρεσαν παρα πολυ αλλά ειναι λιγο πιο τσιμπημενα σε τιμη. Φαντασου το φορεμα εκανε 30 λιρες και το σορτσακι 56......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα κ εμενα μου κολλαει πολυ κ μου εχει σπασει τα νευρα :evil::evil::evil::evil:

Νικη με γεια το φορεμα!!!Ισχυει το ιδιο που ειπα κ στη Μαχη,ποοολυ ωραιο!Καλοφορετο!

Μαχη μου με κοιλιτσα κ σορτσακι θα εισαι σουπερ σεξυ εγκυμονουσα ;);)

Εγω ευτυχως ενα τζιν εχω αγορασει μονο εγκυμοσυνης κ ακομη μου ειναι μια χαρα αν κ το πηρα στον 4ο μηνα.Τα φορεματα που εχω ειναι ολα σε φαρδυ στυλ κ μου κανουν τελεια οποτε τιποτε αλλο δεν αγοραζω.Τελη Μαιου με αρχες Ιουνιου θα γεννησω αρα θα φορεσω οοοοολα μου τα καλοκαιρινα κανονικα.Τωρα αν προς το τελος δε μου κανει τιποτα,ε,για λιγο καιρο θα τη βγαλω με φορμες!Χρηματα παντως δε δινω!!!

Απο φαγητο για αλλη μια φορα μαζεματα,φασολακια κ γεμιστα απο εχθες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία οντως σεξι μαμα θα ειμαι :lol::lol::lol::lol:

Κι εγω μεχρι τωρα εγκυμοσυνης πηρα ενα τζιν που το εχω ξεσκισει και ευτυχως μου κανει μια χαρα ακομα. Και τωρα το φορεμα που ευτυχως δεν ητανε ακριβο γιατι δεν ηθελα να δωσω λεφτα για κατι που ζητημα αν θα το βαλω 2-3 φορες. Το θεμα το δικό μου ειναι οτι τα ειχα ολα στενα. Παντελονια στενα, σορτσακια στενα, φορεματα για καλα στενα και τωρα την πατησα. Οι φορμες με ενοχλουν πλεον και φαρδια φορεματα εχω 3-4 καθημερινα αλλα καλοκαιρινα καθαρα. Οτι και να παρω παντως δεν θελω να δωσω πολλα λεφτα γιατι θα πανε χαμενα. Και τα κολαν ολη μερα τα εχω σιχαθει πλεον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα αυτο με τα κολαν Μαχη μου... Ουτε να τα βλεπω δε θελω!Εβαλα ο,τι εβαλα το χειμωνα,τωρα για να καταλαβεις τα εχω ηδη μαζεψει!!!Κ του χρονου θα σκεφτω πολυ πριν ξαναφορεσω!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ θέλω να πάρω σορτσάκι εγκυμοσύνης...κατά τα άλλα έχω κάποια φορεματάκια ριχτά καλοκαιρινά που νομιζω θα μου κάνουν.

Μαζι με τα πραγματα που παρηγγειλα από το άμαζον πήρα και καλυντικά της μαξ φακτορ!! Ηρθαν χώρια σήμερα και είναι σουπερ...Το φοβομουν στην αρχη αλλά τα πέτυχα. Πλήρωσα για μάσκαρα, κονσίλερ και μέικ απ 25 ευρω...Και εδώ στην Κύπρο μόνο η μάσκαρα έχει σχεδόν 18 ευρώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μεσημέρι Μάχη μου...Κι εγώ λέω να πάω να κάνω ένα μπανάκι σε λίγο να είμαι έτοιμη για το γιατρό...

Αν καταφέρω θα μπω αργότερα, αλλιώς αύριο θα σας πω τα νέα μας..

Πολλά φιλιά σε όλες!! :x:x:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλωσα και το 2ο πλυντηριο,φαγαμε,μαζεψα την κουζινα και ηρθα.Νοιωθω πτωμα.Και σαν να μην εφτανε αυτο,με επιασαν και τα νευρα μου γιατι εκαψα το χερι μου με την σουπα. :evil:

Επιασε και ο αντρας μου να ξανακολλησει την ταπετσαρια του τζακιου,που ειχε ξηλωσει για να δει τι γινεται απο μεσα και εγινε κ@λος...Εκει που κοψαμε το κομματι της γυψοσανιδας φαινεται απο μεσα το κομματι απο την ταπετσαρια,σαν αναγλυφο.Πρεπει να ερθει καποιος που ξερει να το στοκαρει καλα για να κολλησει ομορφα απο πανω η ταπετσαρια και να μην φαινεται.Αφηστε που ψιλοτσαλακωθηκε κιολας και θα πρεπει να παραγγειλω αλλο κομματι.ΑΝ βρω! :evil: Τα νευρα μου....Σε δουλεια να βρισκομασρε...Παω να ξαπλωσω μπας και ηρεμησω!Τα λεμε αργοτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου εφυγα βιαστικα να παμε να περασουμε τα αυτοκινητα ΚΤΕΟ κ μολις γυρισα.

Νικη μου υπομονη,αυτα τα μερεμετια στο σπιτι... :(:(

Μαρακι κ Μαχη δυσκολευομαι με τις παραγγελιες,τα διαφορα που γραφει κατω απο καθε προιον κτλ.Αλλα μαλλον φταιει που δεν το εχω χρησιμοποιησει πολυ.Θα ξαναπροσπαθησω!

Αντε ξεκουραστειτε λοιπον κ ταλεμε αργοτερα.Κι εγω θα χαλαρωσω λιγο κ μετα θα παω στους γονεις μου βολτιτσα.

Μαρακι καλο γιατρο!Περιμενουμε νεα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχχ bebulinooo ποσο σε καταλαβαινω και εγω πριν εκει που εμενα νησι το λες αλλα κοντα στην Αθηνα,πριν να παντρευτω λοιπον θυμαμαι ολο το συγγενολοι να μαζευεται και η μανα μου να τρεχει σαν τρελη...μετα που εκανα δικο μου σπιτι παθαινα τα ιδια εγω πιο πολυ με την κουμπαρα βεβαια...και λεω τελος κανενας εις βαρος μου δεν θα κανει διακοπες...το ιδιο και εδω που ηρθα αμεσως σκεφτονται που θα πανε για σκ χωρις να τους νοιαζει αν μπορω λογω της καταστασης η ακομα και αν εχω λευτα..ειλικρινα..η κουμπαρα ερχεται ανοιγει το ψυγειο και λεει ααα κοκα κολα δεν εχει??Καμια κοτομακαροναδα δεν θα κανετε??Κρεπες??λες και μας ρωταει...να φανταστειτε οταν ηρθε την προηγουμενη φορα ειχα κανει γιουβετσι στο φουρνο και φαγανε και ο αντρας μου δουλευε και οταν γυρισε κανανε οτι δεν φαγανε για να τους κανει κρεπες και ο ανθρωπος σας τρελος εκανε ζυμη και εψηνε ωρες χωρις να εχει καν φαει ο ιδιος...αφηστε..εχω καει τοοοσο απο τα σογια...που τους εχω κανει περααα..ενα γεια,χρονια πολλα και ως εκει...εφου στην βαπτιση με το καλο της κορης..αν δεν την κανω Σερβια..που 90%εκει θα παμε και την κανω Ελλαδα εκτος απο τους γονεις μου και τους γονεις του αντρα μου κανεναν αλλο δεν θελω..και να φανταστιτε οτι κανω αυτη τη δουλεια...αλλα ουτε πρ/ρια ουτε τπτ..τι να βλεπω ατομα που απο πισω μου με κουτσομπολευουνε?Η να κανω τραπεζι σε αυτα τα ατομα??Αφηστε εχω καει...και να σας πω και κατι??Τελικα σε ολους γινονται..παω σε γαμους και βαπτισεις λογω δουλειας και τι ακουω απο συγγενεις...απιστευτα...Δεν ντρεπονται να τους καλει ο αλλος στη χαρα του και αυτοι να θαβουν??Ουφ...τα λεω και ξεθυμενω...σας το λεω αμα βλεπεται κατι που δεν σας αρεσει..μακρυαααα καλυτερα τωρα παρα μια μερα να τα εχετε μαζεψει και να φανητε σαν τρελες..εμενα διπλα μου μενει η θεια μου και εκτος απο καλημερα τπτ αλλο..μου εχει κανει και αυτη ενα σωρο οποτε απο το να στεναχωριεμαι η να της μιλαω και να τα ξανακανει...λεμε μονο καλημερα και τελος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα...Γυρισα από το γιατρό και μπήκα να γράψω τα νέα μας βιαστηκα..Ολα καλά..ο μικρός δεν μας έκανε την χάρη να τον δουμε...κοιμοταν ηρεμα και ήταν μαζεμένα τα πόδια και τα χέρια μπροστά στο πρόσωπο. Οπως και την προηγούμενη βδομάδα, έχει πάρει θέση κι ο γιατρός λέει οτι πιθανόν να μείνει έτσι. Ο πλακούντας ευτυχώς ανέβηκε...Γιναμε 674 γρ...

Γιελιζ το ύψος το βρισκουμε με το μηριαιο οστο επί 6 ή επί 7?? δεν θυμάμαι!!

Απλά ο γιατρό είπε συνεχίζεται η ξαπλα...κατά τα άλλα όλα καλα!!

Σας φιλώ όλες...Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia ti kanete?kala?egw molis gurisa apo thn douleia k pariggela ena guroni na faw na kanw k kati brwmiko..sygxwreste me pou den mpainw alla epesan fouries k trexamata,,,den diabasa ola ta nea sas alla elpizw na eiste kala

emeis xtes phrame ta rouxalakia ola k ola ta tsitsiri mitziri opws koubertes k alla pou ta eixe h manoula mou ston aderfo mou opote apo tetoia mas lupoun polu liga pragmata menei ta krebataki to karotsaki k auta

...

paraskeuh pame gia ton megalo uperhxo thessaloniki elpizw na mas poun ta idia kala nea opws k o giatros mas k fusika meta tha pame jumpo gia shopping,,,,

filakia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κοριτσάρες!! Τι κάνετε? Κοιμάστε ακόμα?

Μαίρη μου με το καλό και ο δεύτερος υπέρηχος!!

Ελίς μου λες να το έριξαν στον ύπνο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαράκι! Λες? Είναι και ο καιρός σήμερα χάλια (στη Θεσ/νικη) φυσάει δαιμονισμένα και η θερμοκρασία έπεσε στους 9 βαθμούς. Για μέσα είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς εδώ είναι Καλοκαιράκι Ελίς μου...Εχει μια ψυχρούλα το πρωί αλλά μια χαρά είναι προς το παρόν...

Ουφ κι αύριο θα ξυπνησω πρωί να πάω δουλειά μετά από 2 μήνες!! Προσπαθω να μην το σκέφτομαι :lol: μια μέρα είναι θα περάσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...