Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο8! Και οι κλωτσιές συνεχίζονται!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πιπιτσα μου δεν ειναι τιποτα μην το σκεφτεσε καθολου και μην αγχωνεσε για προεκλαμψια. Απλα αν ανησυχεις να μετρας την πιεση σου μηπως ειναι ανεβασμενη. Αν και εχουμε πει οτι σκεφτομαστε μονο θετικα και ολα θα ειναι υπεροχα για μας και τα μπεμπακια μας ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκέφτομαι πάντα πολύύύύύύ θετικά.......

Ξέρω πως όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους & σε λιγότερο από 4 μηνάκια θα κρατήσω το αγοράκι μου αγκαλιά........

Την πιέση την μετράω συνέχεια!!!!!!!!

Όταν αγχώνομαι, ανεβαίνει πολύύύύ........

Τώρα που θα βγω σε λιγάκι έξω, θα την ξαναμετρήσω στο Φαρμακείο.....

Εκτός από απαγόρευση αλατιού & γλυκών (αχ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) τί άλλο μπορώ να κάνω για να μην την ανεβάζω???????????? Ξέρετε??????????

Σας αφήνω σιγά-σιγά κοριτσούδια μου.........

Πάω να ετοιμαστώ, να βγω..... κι έχω ένα άγχος..... μήνες ολόκληρους έχω να βγω μόνη μου..... δεν θ΄αργήσω.... ούτε θα κουραστώ.... ως το Φαρμακείο θα πάω και μετά φούρνο, να πάρω ψωμάκι μαύρο (για να τρώω μόνον τέτοιο κι όχι πολύύύύ!!!!!) κι έρχομαι να μαγειρέψω...........

Φιλούθια κούκλες μου!!!!!!! Αν προλάβω, ξαναμπαίνω αργότερα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο καλο Πιπιτσα!!! και μην ανησυχεις, ολα μια χαρα θα ειναι!!!!

Γιωργο αντε με το καλο, λιγες μερουλες εμειναν. Ολα καλα θα ειναι!!! Καλη Ανασταση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ Γιώργο μου σε σένα και σε όλα μας τα κοριτσάκια, να περάσετε ωραία.

πιπίτσα μου καμπύλη μου είπε να κάνω μετα της 9 Μαίου θα έιμαι 26,5 εβδομάδων, σε ευχαριστώ για τις οδηγίες, φυσικά αν δε βγάλω άκρη θα πάω έξω, όπως κάνω για τόσες άλλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου φαντάζομαι οριακη προς τα κάτω είναι...σωστα??

Πιπίτσα με γεια οι αγορές!

Για τα νύχια ξέρω ότι ειτε των ποδιών είτε των χεριών δεν πρέπει να είναι βαμμένα, ειδικά σε καισαρική.

Γεια σου Μιχαέλα μου..τι κάνεις?

Χρύσα μου μια χαρά μου φαίνονται τα αποτελέσματά σου...Εγώ πάντως που τρωω πολλάααα γλυκά ειχα 76 νηστική μετά 101 και μετά 85! Σουπερ δηλαδή!!

Χριστινα μου νομίζω διαφέρει η εξέταση για ζάχαρο από την καμπύλη.

Πιπίτσα μου τι αγχώνεσαι?? Σκεφτόμαστε θετικά..Κι εμένα μια χαρά ήταν η διαδικασία στην καμπύλη ζαχαρου...απλά λύσσαξα από την πείνα!!

Εφτιαξα μπριαμ εγω...με τις συνταγές που μου γράψατε...πρώτη φορά το επιχειρώ!! Να δούμε τι έκανα...Εκανα και μπολικο...μόνη μου όμωως θα το φάω γιατι ο καλός μου δεν τρελλαινεται για τέτοια!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα τα νυχια δεν πειραζει τωρα να ειναι βαμμενα αλλα στη γεννα πρεπει να τα ξεβαψουμε...

Μπριαμ Μαρακι, τελειο ακουγεται. Εγώ για να ειμαι ειλικρινης αν και ειπα οτι σημερα και αυριο δεν θα φαω κρεας...Εφτιαξα μπριζολες με καρι, και πατατες. Θα νυστεψουμε μονο αυριο αλλά δουλευουμε πρωι-απογευμα και το σκετο το φαι δεν μας κραταει καθολου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!Τι κανετε;Δεν προλαβαινω να σας διαβασω,ελπιζω να ειστε ολες καλα!

Θα φυγουμε με τον αντρα μου να παμε στα μαγαζια να παρω κατι δωρακια και λαμπαδα για το βαφτιστηρι μου.Θελω να παω και σ/μ και στα Πρεναταλ μια βολτα.Και στα Τζαμπο!Και στην πεθερα για φαγητο!Ντολμαδακια νηστισιμα τρωμε σημερα!Γενικα θα ειμαι στην βολτα! :lol: Θα τα πουμε το απογευματακι!Πολλα φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου!!!Τι κανετε?Απο οσα διαβασα ειστε ολες μια χαρα κ πολυ χαιρομαι!

Μαρακι πολυ ωραιο το μπριαμ κ ειμαι σιγουρη οτι τελειο θα το εκανες.Δεν εχει κ καμια μεγαλη δυσκολια!

Χρυσταλλενη μου ολα καλα με τον υπερηχο ε?πολυ χαιρομαι!

Χρυσα μου μια χαρα ειναι η καμπυλη σου,απο τη στιγμη που ειναι μεσα στα ορια δε νομιζω οτι ουτε καν διατροφη δε θα χρειαστεις..

Γιωργο μου Καλο Πασχα κ με το καλο το μωρακι σας!

Για νηστειες κτλ που λετε, εγω δεν εχω νηστεψει ποτε κ ουτε τωρα θα το κανω.Θεωρω οτι αλλου ειναι οι αμαρτιες κ οχι στο αν θα φας ενα κομματι κρεας την Μ. Εβδομαδα.Δηλαδη ολες αυτες οι θεουσες που νηστευουν 40 μερες κ πανε καθε μερα εκκλησια αλλα οταν βλεπουν μια εγκυο ή εναν αναπηρο δεν του παραχωρουν τη θεση ειναι αναμαρτητες? Ή που μπαινεις στην εκκλησια κ σε κοιτανε απο την κορφη μεχρι τα νυχια για να σε σχολιασουν?Για να μη πω για τους παπαδες....Εναν τον πιασανε Μ.Παρασκευη να τρωει κεφτεδακια μεσα στο ιερο...Να ειμαστε οσο το δυνατον καλυτεροι,να σεβομαστε τον συνανθρωπο μας κ να αγαπαμε την οικογενεια μας κ τους φιλους μας,εγω προσωπικα αυτο προσπαθω στη ζωη μου.Ολα τα αλλα που οριζει η θρησκεια τα ακουω πολυ βερεσε που λενε.... Κ για να μη παρεξηγηθω κ πιστευω κ στην εκκλησια πηγαινω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου καλές βολτίτσες!!! Να το ευχαριστηθείς!!

Σοφάκι μου ευχαριστώ για τον ψήφο εμπιστοσυνης!! Καλο βγηκε απλά μου βγήκε λιγο παραπάνω λαδερο...σε γεύση ομως μια χαρά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφια μου εχεις απολυτο δικαιο....Βλεπεις τις θειτσες πανε στην εκκλησια και σχολιαζουν απο την ωρα που θα πανε μεχρι την ωρα που θα φυγουν ολο τον κοσμο, τι φοραει η μια, τι κανει ο αλλος. Κατα τα αλλα πανε για την ψυχη τους..... Αφου προτιμω να παω καπου που να μην με ξερει κανενας να προσκυνησω με την ησυχια μου και να ακουσω το μυστηριο και οχι να παω και να με κολαζουν τωρα η μια και η αλλη.....

Κι αυτο που λες με την θεση δεν το συζητω....στο χωριο του αντρα μου οι γριες γραφουν και το ονομα τους στην καρεκλα, μην καθισει κανενας αλλος....φαντασου.....

Εντωμεταξυ θελω ενα σωρο πραγματα απο το σουπερ και ποτε θα παμε δεν ξερω :?:?:? Θελω πολλα και βασικα γιατι θα ξεμεινουμε....Ας γραψω μια λιστα οταν παω στο σπιτι για να μην ξεχασω τπτ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη μου καλο μεσημερι!!Κ οπωσδηποτε κανε λιστα πριν πας σουπερ μαρκετ αλλιως τα μισα θα τα ξεχασεις!!Οχι οτι δεν εχω εμπιστοσυνη στη μνημη σου :D:D:D

Μαρακι μου αυτα τα φαγητα το θελουν το λαδακι τους το παραπανω,μη σε νοιαζει.Κ αν δε σου αρεσει,την επομενη φορα θα ξερεις να βαλεις λιγοτερο!!Εγω παντως τα φαγητα μου τα κανω παντα με αρκετο λαδακι, κ πολλες φορες που δινω κ κανενα πιατο στην πεθερα μου τη λεει οτι βαζω πολυ λαδι κ οτι ''βλαπτει'' !!! Αλλα οσο εμενε εκει ο αντρας μου τον ειχε με πιτσες κ πιτογυρα.Το λαδι βλαπτει ή οι αηδιες απ'εξω??? Πω πω,μηπως εχω πολλα νευρα σημερα?????Μολις τσακωθηκα κ με τον καλο μου.... :?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου καλό μεσημέρι και καλά ψώνια!!

Σοφάκι μου δίκιο έχεις...ήταν πεντανόστιμο!! Γιατι εχεις νεύρα?? Ηρεμα!!! Οι ορμόνες φταινε!!

Εγώ το πήρα απόφαση...αυριο θα κολλήσω ένα χαρτάκι στην πόρτα της τουαλέτας και θα σημειώνω κάθε φορά που θα πηγαίνω..αλήθεια πόσες φορες πάω για πιπί μου πια?? :?:lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω κοριτσακια μου,σημερα ολα μου φταινε.Ειναι μαλλον οι ορμονες που λεει κ το Μαρακι.Απλα μεχρι τωρα ελεγα ειμαι καλα,δεν εχω νευρα,δεν εχω διακυμανσεις στη ψυχολογια μου αλλα φαινεται μου βγηκε τωρα.

Μαρακι ωραια ιδεα αυτη με το χαρτι στη τουαλετα :lol::lol::lol::lol: Βρε κοριτσια εγω ολως περιεργως δεν εχω καθολου συχνοουρια,ειναι φυσιολογικο?Δεν θα επρεπε εστω κ λιγο να εχω?Φοβαμαι μη κανω καμια κατακρατηση κ δεν το καταλαβω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσουδιτι κανετε??

Εγω ειμαι ολιγον τι κομματια!!!

Εφτιαξα τα τσουρεκια μου χτες,το κεικ το νηστισιμο ,εκανα τη ζυμη για τα κουλουρια κτην εβαλα ψυγειο κ εβρασα κ αυγα..

Τελειωσα στις 2 με τα τσουρεκια...

Κ συνεχιζω σημερα..τωρα ψηνω τα κουλουρακια,το πρωι εβαψα τα αυγα..και εκανα κ αλλη μια δοση τσουρεκια που σε ενα διωρο θα βαλω για ψησιμο!!!!!!!!

Ολο το σπιτι μυριζει τσουρεκι!!!!και για πρωτη φορα που εφτιαξα τα εκανα παρα μα παρα πολυ ωραια και αφρατα λες κ ειναι αγοραστα!!!!!!!!

Το μεσημερι εφαγα αγκιναρες αλα πολιτα και λιγα νιοκι με σαλτσα...και σημερα εφαγα κ καρπουζι!!!!!!!!!Κ ηταν πολυ ωραιο για αυτη την εποχη!!!!!!Μου το εφερε ο μπαμπας μου απο την αγορα στου Ρεντη!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οσο για το μαιευτηριο ειχα παει στο ΙΑΣΩ!!!!!Γιατι εκει ειναι η αιματολογος!!!

Να σας ευχηθω Καλη Ανασταση με υγεια αγαπη να χαιρεστε τις οικογενειες σας και με το καλο να υποδεχτουμε ολες τα μωρακια μας γερα κ δυνατα!!!

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!!!!!!

Φιλακιααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα κι εγώ...φαντάζομαι καμιά άλλη δεν ειναι εδώ...

Έστειλα τον άντρα μου στο φαρμακειο και η κοπέλα που είναι εκεί μου εστειλε δώρο ένα βαλιτσάκι της mustela με ολα τα απαραίτητα για το μωρό...καλυντικά που θα έπρεπε έτσι κι Και το βαλιτσάκι ειναι πολύ χρήσιμο..σε αυτό θα βάλω τα καλυντικά του μωρού για την κλινική...

Αυριο λέμε να πάμε μια βόλτα να δουμε για κρεβατάκι....

Αυτά από μένα....είμαι μοναχούλα...ο καλός μου ζήτησε αδεια (από μένα!!! :lol: )και πηγε μια βόλτα με τον κουμπάρο μας...

Σας φιλώ όλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλες μου ετοιμάζεστε για ύπνο φαντάζομαι. Εμείς ήρθαμε πριν κανένα δίωρο απ την εκκλησία. Η αλήθεια είναι ότι κουράστηκα με την ορθοστασία αλλά ήθελα να προσκυνήσω.

Που λέτε, σήμερα πήγαμε στον ιδιώτη γιατρό. Ο μικρός μας έκανε τη χάρη να μας δείξει το προσωπάκι του. Λοιπόν, έχει κάτι τεράστια χείλη, μιλάμε τεράστια :lol::lol: Σ αυτό μου μοιάζει, ο άντρας μου και γενικότερα λένε ότι τα χείλη μου μοιάζουν της angelina jolie, είμαι μια θεά όπως καταλαβαίνετε :lol::lol::lol::lol: όπως οι έγχρωμοι κορίτσια που έχουν κάτι χειλάρες, το ίδιο και το μωρό μου. Η μυτούλα του μου φάνηκε λίγο μεγαλούτσικη, που σημαίνει πήρε απ το πεθερό μου γιατί μόνο αύτος έχει μυτάρα. :D:D:D Κουνούσε χέρια πόδια συνέχεια. Λέτε να βγει υπερκινητικός σαν τον άνδρα μου;;;; Όπως καταλαβαίνετε πέρασα πολύ ωραία στο γιατρό βλέποντας το μωράκι μου.

ΑΑΑΑΑ και το καλύτερο μας έβγαλε και φώτο με έμφαση στο τέτοιο του. Θεική φωτογραφία. Θα του τη βάλω στο άλμπουμ του, αν καταφέρω θα σας τη βάλω να τη δείτε.

Αυτά, σας αφήνω να ετοιμαστώ για ύπνο, απ τις 7 σηκώθηκα πάλι και δεν κοιμάμαι και ποτέ μεσημέρι.

όνειρα γλυκά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα με επιτελους ηλιο....μυρισε πασχα κ ανοιξη!!!!σημερα απολυτο καθισιο...ξυπνησαμε το πρωι κ καναμε αγκαλιτσες ολιο μαζι στο κρεβατι κ ο μπαμπας μας επιτελους ενοιωσε την κορη του να κλωτσαει :x:x σε λιγο θα βγουμε στην αγορα για κατι τελευταια ψωνια,θα παω κ στο φυτωριο για λουλουδακια.λεω αυριο να ασχοληθω με τις γλαστρες μου...καιρος πια :D:D αν δεν μπω ξανα σημερα σας ευχομαι μια ομορφη μερα....καλα να περνατε!!!

κρυσταλενι ο γιοκας σου λες να σου βγει μαγκακι κ ζορικος οπως αυτοι που βλεπουμε στις ταινιες :lol::lol:

κατερινακι πολυ ζεστα το πηρες το θεμα με τα πασχαλινα :lol::lol: σημερα ομως ξεκουραση ετσι?μην το παρακανεις!!!παντως η μυρωδια απο τα τσουρεκια στο σπιτι δεν παιζεται!!

μαρακι με γιες τα καλλυντικουλια!!

σας φιλωωωωωωωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Απολαύσαμε ύπνο απόψε..... αν και πάλι από τις 6 ξύπνια είμαι......

Άμα ξυπνήσει το καμάρι μου & αρχίσει τις κλωτσίτσες..... δεν ξανακοιμάμαι!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αλλά χαλάλι του....... το γιαβρί μου!!!!!!!!!!!!

Εσείς τι κάνετε κοπελιές μου??????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου

Τι κάνετε; Πιπίτσα δεν έχει τίποτα πιο ωραίο απ τις κλωτσιές. Θύμαμαι ακόμα την πρώτη μέρα που τον ένιωσα. Τέλειο συναίσθημα.

Σίσυ μου καλημέρα, καλές βολτιτσες να χεις.

Ξέχασα να σας πω. Με ζύγισε ο γιατρός. Είμαι στα 10 κιλά. Έβαλα 2 κιλά σε 20 μέρες και μου θύμωσε. Μου πε ότι δικαιούμαι ακόμα 2 για τις υπόλοιπες 50 κάτι μέρες και του πα ότι είναι αδύνατον!!!!!!! :lol::lol::lol:

Οι υπόλοιπες κοιμάστε ή βγήκατε βολτούλες;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Chrystalleni moy!!!!!!!!!

2 κιλάκια σε 10 μέρες???? Τα βρήκε πολλά δηλαδή??????

Αλλά άμα πεινάει το νινί..... τί να κάνουμε???? Γίνεται να μην τρώμε???? Δε γίνεται.....

Σου είχε πει συνολικά 12?????

Γιατί κι εμένα 12 με είπε..... κι έχω βάλει ως τώρα 5.....

Αλλά τρώω συνέχεια.... πεινάω διαρκώς.... και πολύύύύύύ γλυκό...... αχ....

Άμα πάρω 15 τυχερή θα είμαι!!!!!!! Με τις βλακείες που περιδρομιάζω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...