Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο8! Και οι κλωτσιές συνεχίζονται!!


Recommended Posts

ki egw secilia mou pira mia gynaika prin kana mina me tin pethera mou kai ta kaname gt moni mou de mporw apla kathe mera skoupizw sfouggarizw plenw piata kai kanw me apolymantika to mpanio....afto pou me kourazei einai to sidero kai ta piata mallon logw orthostasias...paidia de thelw na zilepsete alla efaga ena koulouri kai einai teleiooooooo....esy cesilia mou pou meneis?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το χτυπησες Χριστινακι το παγωτουλι....

Χρυσα κι εγω θελω μποτε......πρωτο και κυριοτερο αποτριχωση γιατι ο αντρας μου σε λιγο εκτος απο βαρελακι που με φωναζει τωρα θα με φωναζει και αρκουδιτσα :oops::oops:

Εγω πηγα χτες και ψωνισα εσωρουχα για το μαιευτηριο, πηρα και σουτιεν θηλασμου που τα βρηκα σε πολυ καλη τιμη 13 ευρω. Επισης κατι ζιπουνακια λευκα απο το marks&spenser πολυ ωραια για το νινι μου, και του πηρα και ενα τζινακι.

Θα παρω και ενα κορσε για να καλυπτει την κοιλια γιατι μετα την γεννα βοηθαει να μαζεψει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ότι θυμηθώ θα σχολιάσω, ΟΚ??? Πολυλογούδες μου!!!!!!!!!

Kiska μου, υπομονή με τους εμετούς!!! Είναι μεγάλο μανίκι!!! Λογικά μόλις ακούσεις τη μπέμπα σου, θα τους ξεχάσεις…. στο εύχομαι!!!! Καλό Πάσχα κοριτσάκι μου!!!!

Καλημέρα Beboulino!!!! Νομίζω η Β΄ Επιπέδου γίνεται από 21η-23η εβδομάδα!!!! Οπότε είσαι ΟΚ!!!!! Θα σου το έλεγε η γιατρός σου, εάν ήταν αργά πιστεύω….. είναι πολύ απολαυστικός υπέροχος πάντως…. να φας σοκολατίτσα…. θα χορεύει ακατάπαυστα η μκρούλα!!!!

Καλημέρα Sisi!!! Καλά έκανες & πήγες και ξεμπέρδεψες…. και πάλι καλά που σου τηλεφώνησαν!!!! Δεν το πολυσυνηθίζουνε στο ΙΚΑ!!!!

Καλημέρα Diosaki μου!!!! Κι εγώ βλέπω κατά διαστήματα παράξενα όνειρα, ευτυχώς μόλις ξυπνήσω τα ξεχνάω…..

Καλημέρα Μάχη μου…. πώς είσαι μικρή μου???? Τί κάνει το νινί????????? Μεγεια τα ψωνάκια σου!!!! Καλοφόρετα!!!!

Καλημέρα Nikol μου…. γίνεται και στο ΙΚΑ η Καμπύλη Ζαχάρου, αλλά επειδή ποτέ δε βρίσκεις ραντεβού όταν το θέλεις, θα σου έλεγα να μην πολυασχοληθείς… το έψαξα κι εγώ μέσω ΙΚΑ (ανέβασα 15 πίεση εκείνη τη μέρα από τα νεύρα μου!!!!) αλλά από τη μία μου λέγανε να κλείσω ραντεβού σε μέρες που ήταν πολύ εκτός της ημ/νίας που ήθελε η γιατρός μου, από την άλλη μου λέγανε δε γράφεται ΕΠΕΙΓΟΝ, να την κάνεις χωρίς ραντεβού, γιατί είναι εξέταση ρουτίνας….. άστα-βράστα!!!!!! Εγώ θα την κάνω στο ΑΤΤΙΚΟΝ…. κι έχει μόνον 12 Ευρώ κόστος… τίποτε… εσύ πότε πρέπει να την κάνεις???

Βλέπω μιλάτε για θήλαστρο!!!! Εμάς μία μωρομανούλα μας είπε πως δε χρειάζεται καθόλου πριν τις 40 μέρες…. εάν χρειαστεί αργότερα, βλέπουμε…. εγώ δε δουλεύω κιόλας, οπότε λογικά δεν έχω λόγο να πάρω… μόνον εάν θα έχω θέμα με τις θηλές μου…. αλλά θα το δούμε κι αυτό…

Σεσιλιάκι εξαιρετικά πολύτιμες οι συμβουλές σου για το θηλασμό!!!!! Ευχαριστούμε!!!!!

Κατερινάκι καλημέρα κοριτσάκι!!! Να σου πω….. στο ΕΛΕΝΑΣ πήγες μήπως???? Γιατί όλο αυτό που περιγράφεις (κουράστηκα βρε παιδί μου, μόνο που τα διάβασα!!!!) εκεί με παραπέμπει!!!! Που, μεταξύ μας, είναι πολύύύύύύύ αναίσθητες όλες οι υπάλληλοι της Γραμματείας!!!!! Τις προάλλες…. είχα πάει για το ραντεβού μου με τη γιατρό μου & δεν είχα ψιλά, είχα 50 Ευρώ, με τρέχανε να τους βρω ψιλά…. οι απαράδεκτες…. ενώ εγώ τους φώναζα πως ήμουν από το κρεβάτι με αποκόλληση…. στα τέτοια τους!!!! Άντε συγχίστηκα πάλι!!!!

Chrystalleni μου, μπράβο για τον υπέροχο!!!! Όλα καλά!!!! Άντε να ηρεμήσεις τώρα…. ναι???? Άντε…. κοντεύεις με το καλό!!!!!

Μαράκι μου καλημερούδια κι από εδώ γλυκιά μου!!!!!!!!! κι εσένα σε ξυπνάει ο γιος???? Εγώ με το ζόρι κρατιέμαι να μην πηγαίνω στο ψυγείο τα πρωϊνά…. ως πότε δεν ξέρω!!!!

Χριστινάκι καλή επιτυχία στα κουλουράκια!!! Όταν λες κίτρινα αυγά, εννοείς τα πιο σκουρόχρωμα??? Δεν πειράζει βρε… ίσως βγούνε πιο ωραία βαμμένα!!! Εγώ δε βάφω φέτος… θα μου φέρει η μάνα μου, θα μου δώσει κι η πεθερά το Πάσχα, κομπλέ είμαι… του χρόνου, Πρώτα Ο Θεός…..

Εχθές πήγα κοκόνες μου & πήρα παπουτσάκια!!! 2 ζευγαράκια παρακαλώ!!! Το ένα με λιγάκι τακουνάκι, το μονοκόμματο που λέμε, σε μπλε χρωματάκι, που φοριέται και το καλοκαιράκι άνετα & το άλλο χαμηλό, τύπου μπαλαρίνα, αλλά 3κολόρε… γκρι-μαύρο-μπλε…. επιτέλους… ξεφεύγω από το κλασσικό μαύρο που ψωνίζω μονίμως!!! Μία χαρά ταιριάζουνε και τα 2 με τα ρούχα μου!!!! Και…. η κοπελιά που με εξυπηρέτησε είναι κι εκείνη εγκυούλα σε δίδυμα αγοράκια!!! Έχουμε μόλις 1 εβδομάδα διαφορά!!!!

Κοριτσάκια μου, μην ανησυχείτε για τα ονειράκια και τα νευράκια….. χορεύουνε οι ορμόνες μας!!!! Δεν τίθεται θέμα!!! Κι εγώ ώρες-ώρες μόνο να κλαίω θέλω…. άνευ λόγου κι αιτίας…. να μη σχολιάσω τα νεύρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη μου μια αποτριχοσουλα καλη προγραμματησα να κανω και εγω μετα τις γιορτες...οχι οτι εχω ποπλυτριχα..αλαλ εβγαλα στην κοιλια- μπλιαξ..και γεννικα δεν τις μπορω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twra pou m eipate gia apotrixwsi tha kleisw ki egw ena rantevou gia meta to pasxa....

tha pame prwti fora sto xwrio tou antra mou oloi mazi kai thelw na paw kai avga kai koulourakia..an kai tha exoun ta panta....mexri kai 2 arnia tha souvlisoun...kai kserete twra egw poiu eimai egkyos tha eimai to epikentro...... :P:oops::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μια αποτριχωση παντα χρειαζεται...κι εγω οπωσδηποτε πρεπει να κανονισω γιατι δεν με βλεπω καλα.

Χριστινα στειλε και απο δω κουλουρια βρε.....

Πιπιτσα τι κανεις?? με γεια τα παπουτσακια. Κι εγω σημερα λεω να παρω κανενα ρουχακι εγκυμοσυνης γιατι δεν εχω τιποτα να φοραω και εχω απελπιστει......Καθε πρωι ανακατευω με τις ωρες τις ντουλαπες και βαζω βγαζω ρουχα.....

Εντωμεταξυ σημερα αυτο το τηλεφωνο δεν εχει σταματησει να κτυπαει και μου εχει σπασει τα νευρα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααααααααααααααα!πρωινες εσεις.εγω χτες κοιμηθηκα 3 η ωρα.ειχε δρομολογιο ο αντρας μου κ δε με κολλουσε υπνος.κ πριν καμια ωρα ξυπνησα.

προλαβα ομως κ εβαψα τα αυγα μου.πολυχρωμα.'τι κανετε;

εγω χτε βραδυ εφαγα για πρωτη φορα μετα απο 6 μηνες ΠΙΤΣΑ [smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

τι χαρα ηταν αυτη.ενα κομματι βεβαια,αλλα την ειχα στερηθει τοσο καιρο που μου εφτασε

συνεχιζετε τις αγορες ακαθεκτες ε;

μια χαρα ειστε εσεις.κοντευετε.εγω οταν με το καλο μπω στον 7ο

χριστινα νομιζω δε 0παιζουν ρολο κιτρινα η οχι αυγα.βεβαια εξαρταται μηπως η συνταγη το απαιτει

εχω μια πελωωωωωωωωωωωωωωωωωρια λαχταρα για λουκουμαδες ρε γ..................

μπωτε γενικο εχει το απογευμα.γενικο ομως,πανω κατω δεξια αριστερα.νυχακι βαφουμε.δε πειραζει.το χω ρωτησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αηηηη..πηρα τις εξετασεις απο την καμπυλη...και εχω οριακες τιμες.... :cry::cry::cry::cry:

εμ βεβεια..αμα δεν μπορω να φαω τιποτα..τι περιμενεις!!!!

Πηνελοπη μου μεγει ατα παπουτσακια..

εγω κουκλες ειχα παει το περασμενο σαββατο και πηρα 1 φορεμα, 1 κολλαν 1 μπλουζα και μια λινη παντελονα..ε νομιζω φτανουν

Χριστινακη απο Θεσσαλονικη ειμαι

Μαχη πλακα πλακα...κοντευεις ε;;;..αντε με το καλο..να κανεις μια καλη αρχη για ολες μας!!!!

Αννουλα φαε 2-3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κοριτσάκια πήγα πολύ νωρίς για ρούχα, αφού η κοιλίτσα φούσκωσε από πολύ νωρίς.... για την ακρίβεια, επειδή ήμουν ακόμη κλεισμένη μέσα, λόγω αποκόλλησης, πήγανε ο άντρας μου με μία πολύ καλή μας φίλη, όλα αυτά όμως γίνανε μέσα στο Φλεβάρη.....

Σιγά-σιγά θα χρειαστώ ανανέωση, εξάλλου θα χρειαστώ καλοκαιρινά!!!! Στα περισυνά μου δεν υπάρχει περίπτωση να μπαίνω!!!!

Για τα νυχάκια, ξέρω πως δεν πρέπει να είναι βαμμένα στη γέννα, ειδικά όταν πρόκειται για Καισαρική.... εγώ δεν τα βάφω, στην καλύτερη περίπτωση βάζω λιγάκι σκληρυντικό, που γυαλίζει κιόλας... αλλά τα κόβω συνέχεια.... μακραίνουνε πάρα πολύ & είναι ευαίσθητα-εύθραυστα.....

Καλημέρα Αννούλα!!!!!!!!!

Κι εγώ θέλω αποτρίχωση, αλλά όχι ακόμη.... προς το παρόν, τα ψιλοκαταφέρνω στο λουτρό μου, αλλά όχι πάντα.... θα δούμε.... όταν έρθει πάντως η ώρα, θα πάω σίγουρα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σεσιλιάκι, λες να σε ξαναβάλει ο γιατρός σου να κάνεις Καμπύλη????

Δεν το ήξερα πως επηρεάζεται κι όταν δεν τρως, εγώ νόμιζα μόνον όταν τρως πολλά γλυκά και πολύ άμυλο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ki egw afto pou exw akousei einai oti prepei tin wra tis gennas na min exeis vamena nyxia gia na vlepoun to xrwma tvn xeriwn sta nyxia....twra genika den kserw...

alli gia koulouria???????????

pitsa?ti eipes twra??????/pw pw....kai exei apenanti ena magazaki...alla exei toso ladi pou einai na mi fas gia mia vdomada.....pentanostimi omws....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πείνασα!!!!!!!!!!!

Με ξελίγωσε το μιλκάκι μου....... πάω να φτιάξω 2 τοστάκια με τυράκι........

Για τη Νηστεία και τη Θεία Εξομολόγηση που λέγατε νωρίτερα.....

Το σκέφτομαι εάν θα πάω να Μεταλάβω, επειδή δεν έχω Εξομολογηθεί, από την άλλη όμως, άρρωστοι κι έγκυες εξαιρούνται του κανόνα!!!!! Δεν ξέρω ακόμη......

Κρατάω 2 μέρες από κρέας και βλέπουμε.... που ούτε αυτό καν δεν είναι απαραίτητο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου να υποθέσω ότι είσαι στα κάτω όρια ε?

Και ΄γω έτσι ημουν και μου ειπε να τρωω κανένα γλυκο παραπάνω, αλλά εμένα δεν μου αρέσουν τα γλυκά και συν τοις άλλοις έχω και δυσανεξία στη σοκολάτα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα.......πηγαμε σημερα πρωι κ κοινωνισαμε με την μικρη μου...βοηθεια μας.πηραμε κ χθες λαδακι απο το ευχαιλεο κ αλειψα κ την κοιλιτσα.ολα καλα να πανε παναγια μου...να περασει αυτη η βδομαδα τι κ πως.οσο για την νυστεια κ εγω ξερω απο παπα οτι αρρωστοι,οδοιποροι,εγκυες κ μικρα παιδια δεν πειραζει.κ ξερω επισης οτι μπορει να κοινωνησεις το βραδυ της αναστασης(στην λειτουργια μετα το χριστος ανεστη)ακομα κ αν δεν εχεις νυστεψει καθολου.ειναι λενε η πιο καλη κοινωνια της αναστασης.

βαψαμε κ τα αυγουλακια μας κ τωρα περιμενω να στεγνωσουν να τα βαλω στα καλαθια.ηρθε κ νονος μας εφερε την λαμπαδα κ τωρα σχολουμαστε με τον κεν :lol::lol: σε λιγο θα βγω...θελω να παω παρω λουλουδια για τον σταυρο το βραδυ που θα παμε εκκλησια κ λιγα για τα μνηματα αυριο που θα παμε στον μπαμπα μου.παω να διαβασω κ τα υπολοιπα νεα σας κ τα ξαναλεμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι τιμες μου ειναι ως εξης

Η Καμπυλη μου εχει ως εξης

νυστικη 76 Φυσιολογικες τιμες 70-110

60 λεπτα 120 Φυσιολογικες τιμες 120-170

120 λεπτα 109 Φυσιολογικες τιμες 70-110

180 λεπτα 106 Φυσιολογικες τιμες 70-110

Ειμαι μεσα στα ορια..αλλα μαλλων πρεπει να προσεχω λιγακη

Μπα δε με τραβαει για γλυκα καθολου..αλλα δεν μπορω να φαω και πολλα πολλα γεννικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υψηλή καμπύλη εγώ ξέρω όταν τρως πολλά γλυκά, πολύ άμυλο (π.χ. μακαρόνια-ψωμί) κι όταν έχεις παραπάνω βάρος..... δεν ξέρω αν είναι κι από κάτι άλλο........

Εγώ δυστυχώς τα έχω και τα 3!!!!!!

:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Και σίγουρα θα είναι τσιμπημένη η δική μου!!!!!!! Το πολύ-πολύ να με βάλει σε δίαιτα!!!! Κανένα πρόβλημα!!!! Για ινσουλίνη.... ενεσούλες μη μου πει..... φοβάμαι!!!!!! Αλλά αυτά θα τα σκεφτώ μετά τις 2 Μαϊου πιο αναλυτικά..... έχω μέρες ακόμη.........

Σεσιλιάκι μου, μη μου αγχώνεσαι!!!! Ο γιατρός σου θα σε καθοδηγήσει εξάλλου!!!! Με τη γλυκόζη πώς τα πήγες???? Δεν σε αναγουλίασε, την άντεξες???? Αχ..... πόσο το τρέμω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera sissaki....

na rwtisw kserei kamia an mporoume na paroume kai simera ladaki apo xtes?piga stis 5 kai mono afti i ekklisia ksekinouse stis 6 ki egw de mporousa na perimenw gt eprepe na paw stin pethera mou kai stenaxwrithika gt den pira ladaki...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακη αλλο καμπυλη αλλο εξεταση ζαχαρου..

ειμαι μεσα στα ορια για να ειναι διαβητης κυησης οι τιμες πρεπει να ειναι πανωα πο 140..που ευτυχως δενε χω..η ξαδελφη μου που εχει πανω απο 140..νομιζω οτι στο διωρο ανεβασε μεχρι και 180 θα κανει ισνουλινες..

εμενα το πολυ πολυ να μου πει να προσεχω πολυ τη διατροφη μου..δεν ειμαι χαλια μαυρα

Ναι εχει να κανει με το βαρος και τη διατροφη γιατι εγω αυτη τι στιγμη ειμαι 20 κιλα πανω απο το συνηθες βαρος μου ...και να φανταστει κανεις οτι στην εγκυμοσυνη εχω παρει μονο 6 κιλα...χιχιχιχιιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα εγω νομιζω μια χαρα ειναι οι τιμες σου. Εγω που εκανα την μικρη νηστικη ηταν 85 και μετα απο 1 ωρα 114. Ο γιατρος μου ειπε αν ειναι πανω απο 140 να ανησυχισω.

Χριστινα επειδη το ιδιο ειχα ρωτησει κι εγω την μικροβιολογο μου ειπε οτι αν υπαρχει προβλημα συνηθως και στην απλη εξεταση ζακχαρου υπαρχει καποια ενδειξη.

Πιπιτσα εγω απο την αρχη της εγκυμοσυνης ειμουν προετοιμασμενη γι αυτη την εξεταση σαν γουρουνι στην σφαγη απο τα τοσα που ειχα ακουσει....και ισως γι αυτο τελικα δεν μου φανηκε τοσο χαλια, οσο περιμενα....οκ δεν ειναι και η καλυτερη αισθηση αλλά το περιμενα πολυ χειροτερο απο τις περιγραφες...

Καλημερα και στα υπολοιπα κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε Χρύσα μου, μη μας τρελαίνεις, είναι ΟΚ η καμπύλη σου......

Χριστινάκι, άλλη διαδικασία είναι η Καμπύλη Ζαχάρου κι είναι από τις απαραίτητες εξετάσεις της κύησης.... το δικό μου ζάχαρο στις μηνιαίες εξετάσεις είναι τέλειο......

Για το λαδάκι δεν ξέρω, ούτε εγώ πήγα......

Αλήθεια Μάχη μου????? Ax.... δεν ξέρω... ελπίζω να μην έχω θέμα.... θα είναι κι ο καλός μου μαζί μου, το στήριγμά μου.... θα πάρει αδειούλα για να είναι δίπλα μου η αγάπη μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια......

Αλήθεια!!!! Τί πρέπει να προσέξουμε για την προεκλαμψία?????

Έχω αγχωθεί πολύ η κακούργα......... κι αγχώνω και το αγοράκι μου...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι καλε ειναι..αλλα θα επρεπε να ειναι πιο χαμηλες..τεσπα..θα τις δει και ο γιατρος την αλλη παρσκευη και θα δουμε..

Πηνεπολακη μου δεν ηταν μπλιαχ...ηπια ενα υγρο που ειχε γευση πορτοκαλη και ηταν οκ..οχι αηδια οπως ειναι η σκετη γλυκοζη αλλα ΟΚ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...