Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο8! Και οι κλωτσιές συνεχίζονται!!


Recommended Posts

Ναι, ναι πάρτυ θα κάνω :lol::lol::lol:

Να προλοάβω να ετοιμάσω και τπτ γιατί ολα για τελευταία στιγμή τα ΄χω αφήσει. :oops:

Χρύσα ναι θα πάμε για καφέ τώρα που μπορούμε γιατί μετά...χλωμο!!!!

Δεν θα πας στο ΙΚΑ, θα πάρεις το 184 και θα σου κλείσουν ραντεβου στο κοντινότερο κέντρο Προστασίας Μάνας και παιδιού. Ούτε 5 λεπτά δεν περιμένεις εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εκει ειναι αυυος..

το κοντινοτερο κεντρο Μανας και παιδιου ειναι στον Ευοσμο....

και ο γυναικολογος εκει..ειναι για σφαλιαρες..

νομιζω οτι ενας μπαμπας κοντεψε να τον δειρει μια φορα!!!!!

Στον Χριστοφορο μου ειχε βγαλει την ψυχη..ασε τι να λεω τωρα..

εχεις πχ ραντευου στις 8 παρα 10......και αυτος εμφανιζετε κατα τις 8:30..σειναμενος κουναμενος..

ειναι δε ικανος να μου πει οτι δε μου δινει το χαρτι γιατι δε με παρακολουθουσε κατ ατη διαρκει ατης εγκυμοσυνης... :evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικά, πολλά έχουν ακουστεί κορίτσια για τους Γυναικολόγους στα Κέντρα Μάνας & Παιδιού!!!!!

Εγώ μία φορά χρειάστηκε να πάω όλο κι όλο (ως τώρα) μου έγραψε την Καμπύλη Ζαχάρου, δε λέω, θεόξυνος ήτανε, επίσης δε λέω.... αλλά τζάμπα όλο αυτό, γιατί μέσω ΙΚΑ θα έκλεινα ραντεβού για την Καμπύλη μετά τις 10 Μαϊου.... κι εμένα μου τη ζήτησε η γιατρός τέλη Απριλίου.... τελικά θα την κάνω 2 Μαϊου στο ΑΤΤΙΚΟΝ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πλακωσε λιγη δουλεια!

Ελισαβετ αντε να ξεκουραστεις κι εσυ!!!! Αυτο το 6 το ειχα δει και εγω πριν 1 μηνα :shock: Ελπιζω να μην δω και το 7 γιατι δεν με βλεπω καλα :oops::oops:

Χριστινα με το καλο ο γαμος σας!!!! Με τις προετοιμασιες ολα οκ??

Γιωργο ειναι πολυ ομορφο μετα απο τοσα χρονια να εισαι ακομα ερωτευμενος!!!

Εγω ειμαι με τον αντρα μου μαζι απο το 2004. Παντρεφτηκαμε το 2009! Και πραγματικα αν και κατα περιοδους εχουμε περασει κρισεις στην σχεση μας, τωρα ειμαστε πολυ καλα και ερωτευμενοι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ γενικά το ΙΚΑ δεν το έχω σε εκτίμηση, αλλά μου είπε μια φίλη που γέννησε πρόσφατα για το κέντρο προστασίας μανας & παιδιου και τουλάχιστον σ΄αυτό που πηγα εγώ ήταν πολύ εξυπηρετικοί. Να φαντστείτε σήμερα το πρωί με π'ηραν τηλ να με ρωτήσουν άν μπορώ αντι για 11να παω στις 10. Και δεν περίμενα ούτε λεπτό, ακριβώς 10 μπήκα στο ιατρείο και μετά απο 4 λεπτά είχα τελειώσει!

Μάχη μου σ΄ευχαριστώ, σου έυχομαι το 7 να μην το δεις ποτέ!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maximammy politikos einai o gamos opote den einai kai polla..vevaia etrexa ligo gt einai asxetoi kai den ikseran ti xartia thelei alla ok 27 tou minos thelei de thelei o makis mou...... :twisted:

alitheia pou douleveis

elis mou rinai to kentro prostasiaw manas kai paidiou?prwti fora to akouw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα τα ζευγάρια περνάνε κατά περιόδους κάποιες δυσκολίες..... ή κρίσεις.... μέσα στο πρόγραμμα είναι άλλωστε.....

Χριστινάκι, είναι εντελώς τυπικό το θέμα του Πολιτικού Γάμου.... 10 λεπτάκια υπόθεση & 3 υπογραφούλες.... και ξεμπέρδεψες!!!!

Το Κέντρο Μάνας & Παιδιού είναι Ιατρεία του ΙΚΑ, επανδρωμένα με Γυναικολόγους & Παιδιάτρους κι εξυπηρετούν αποκλειστικά εγκυμονούσες & μωρομανούλες!!!!! Εκεί, όπως έμαθα τις προάλλες, κάνουμε και τα εμβολιάκια του παιδιού!!!!!

Σας αφήνω σιγά-σιγά κοριτσάκια μου!!!!!!!!

Πρέπει να διαβάσω και λιγάκι......

Θα τα ξαναπούμε!!!!!!!!!

Φιλούθια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσιααα και Γιωργοοο...διαβασα και τα νεα σας και φουντωσα με τις γριες και τις θεσεις και το Ικα...αμα ειμαι τυχερη οταν παω σε τραπεζα και βρω θεση καθομαι και οι γριες οχι οι γεροι δεν μπορω να πω...με κοιτανε λες και θελουν να με σκοτωσουν και δεν καταλαβαινω λενε οτι δεν μπορουν..ωραια τοτε αμα δεν μπορουν να καθονται σπιτι και να τους φερνει τη συνταξη ο ταχυδρομος που πας στην τραπεζα και απο τη βρωμα πεθαινω...ΙΚΑ εγω δεν εχω αλλα οταν ημουνα εγκυος στον Χριστοφορο ηταν και μια φιλη μου και ειχαμε παει να της γραψει τι να κανει κλπ..δεν ειχε αλλο γιατρο η κοπελα...παει της δεινει βιταμινες ουτε εξετασεις ουτε τπτ και οταν ξαναπηγε μετ ον αντρα της της λεει καλα εσυ τι νομιζεις τοι τσαμπα θα γεννησεις?Ελα απογευμα απο το γραφειο μου να σε εξετασω αλλιως δεν σου γραφω τπτ..και αντι να τον πιασουν απο το λαιμο...γιατι εγω ετσι θα εκανα...φυγανε και πηγανε στο ΕΛΕΝΑ και μιλαμε τωρα για Χαλκιδα Ικα και το ζευγαρι μενει ερετρια και πηγαινε Αθηνα καθε τοσο για εξετασεις...αφηστε...εγω μια απο τα ιδια με τη cecilia εμετοι και αναγουλες..πλεον ειμαι σιγουρη πως δεν θα σταματησουν...ελπιζα πως στον 4ο θα καλυτερεψω αλλα μπαααα...προβλημα τι θα φαω καθε μερα και δεν θα με ανακατεψει..ελεος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι πάρε στο 184 και θα σου πούνε ή πάρε στο ΙΚΑ και ρώτα που είναι το κοντινότερο σε σένα.

Εγώ εκεί έκανα τις προάλλες και το εμβόλιο της κόρης μου (για τον καρκίνο του τραχήλου) και δεν πλήρωσα μία!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανηλθα!Απλωσα ενα πλυντηριο,εβαλα κ το φαγητο στον φουρνο κ σε λιγο θα ετοιμαστω για τη βολτουλα μου με τον ανιψουλη μου!!Ειχα παραγγειλει κ ενα κινητο απο το getitnow κ μολις με πηραν οτι ηρθε κ θα παω να το παρω!Κατενθουσιαστηκα,σαν μικρο παιδι που του πηραν καινουριο παιχνιδι :D:D:D

Ναι στο ΙΚΑ στο κεντρο μανας δε περιμενεις καθολου.Στο πενταλεπτο εχεις τελειωσει,τωρα για τα εμβολια τι παιζει δε ξερω αλλα πρεπει να μαθω για να ειμαι προετοιμασμενη.Δηλαδη Ελισαβετ αν σου πει η παιδιατρος την ταδε του μηνα πρεπει να κανει εμβολιο σου κλεινουν για αυτη την ημερομηνια ραντεβου κ το κανεις?

Πιπιτσα μου καλο διαβασμα κοπελα μου!

Κισκα καλημερααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία, παίρνεις τηλ στο 184 και λες για ποιες ημ/νιες θέλεις και σου λένε αν έχουν διαθέσιμες. Για τα μωρά νομίζω ότι πρέπει να πάρεις αρκετα νωρίτερα για να βρεις ημ/νια. Αυτο που έκανε ηκόρη μου παέι απο γυναικολόγο και δεν είχα πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα σε ολη την παρεα!

Θα φραψω ο,τι θυμαμαι: :lol:

Χρυσταλλενη και Σεσιλια καλο γιατρο!

Γιωργο,ειναι υπεροχο που αγαπας τοσο την γυναικα και το παιδι σου.Πιστευω πως η αληθινη αγαπη και ο ερωτας φιανονται με το περασμα των χρονων και οχι στην αρχη που ειμαστε ετσι και αλλιως μεσα στα μελια. ;) Να ειστε παντα ετσι ερωτευμενοι και ευτυχισμενοι!

Σοφια μεγεια το κινητο!

Μαρακι και εγω βλεπω κουλα ονειρα! ;) Μην ανησυχεις!

Χριστινα ουτε και εγω ειχα καθολου αναγουλες και εμετους.Ουτε ζαλαδα...Καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη.

Πιπιτσα καλο διαβασμα!

Ο δικος μας γαμος ηταν πολιτικος και κρατησε πολυ περισσοτερο απο 10 λεπτα και ηταν υπεροχος! ;) Βασικα ο ληξιαρχος ηταν πολυ της τελετης και μας εκανε τον γαμο μας υπεροχο!Ολοι ειχαν να λενε οτι ηταν ο πιο ωραιος γαμος που εχουν παει!Με περιμενε ο καλος μου στα σκαλια με την ανθοδεσμη,εγω πηγα με καμπριο,φοροντας ενα φορεμα σαν κοντο νυφικο με τουλι.Με παρεδοσαν στον γαμπρο.Βγαλαμε φωτος.Μετα μπηκαν μεσα οι καλεσμενοι και εμεις περιμεναμε στην πορτα.Ο ληξιαρχος εβαλε το γαμηλιο εμβατηριο και μπηκαμε μεσα πιασμενοι χερι-χερι και μας χειροκροτουσαν.Μετα μας διαβασε τα λογια που λενε,ειπαμε το δεχομαι και υπογραψαμε.Μας εβαλε και το "σημερα γαμος γινεται" την ωρα που υπογραφαμε. :lol: Μας περασε τις βερες και εδωσε σε εμας και τους κουμπαρους να πιουμε λικερ.Τα ποτηρια τα ειχε σε εναν στολισμενο δισκο με κουφετα.Οι βερες μας και αυτες στολισμενες στο τραπεζι,οπως και το αναμνηστικο που σου δινουν απο τον Δημο.Ο γαμος εγινε στην μεγαλη σαλα του Δημαρχειου,ακριβως μπροστα απο ενα εκκλησακι που εχει μεσα.Μολις βγαλαμε και τις φωτος μας,πηγαμε μεσα στο εκκλησακι,προσκυνησαμε,βγαλαμε και εκει φωτος και μετα πηραν οι καλεσμενοι μας γλυκο και μπομπονιερες και φυγαμε.Μας εδωσε και δωρο μια σαμπανια ο ληξιαρχος! :lol:

Μετα πηγαμε σε ενα ωραιο εστιατοριο και φαγαμε,κοψαμε την τουρτα μας και ανοιξαμε σαμπανια.Περασαμε πολυ ομορφα!

Οπως καταλαβαινετε,δεν παιζει ρολο αν θα παντρευτεις πολιτικα ή θρησκευτικα,αλλα το πως θα το ζησεις!;) Εμενα μου αφησε τοσο υπεροχη αισθηση ο γαμος μας,που δεν με νοιαζει ο θρησκευτικος που θα κανουμε.Για μενα παντα αυτος θα ειναι ο γαμος μας,και οχι ο θρησκευτικος.Ο οποιος μαλιστα εγινε την ημερομηνια της 4ης επετειου μας. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααα....πριν λιγο γυρισα απο καβαλα...ειχε ο αντρας μου μια δουλεια κ λεω δεν παω σημερα στο κεντρο μανας να παρω το χαρτι για την β επιπεδου?αυριο εχω ραντεβου αλλα αφου βολεψε κ σημερα λεω ας παω.πηρα λοιπον τα χαρτια μου πηρα κ την μικρη μου μαζι να κανουμε κ καμια βολτουλα κ πηγαμε....κ τελικα ο γιατρος ειχε αδεια κ θα παει τωρα καλες τριτη!!! :twisted::twisted: καλα που πηγα σημερα γιατι αυριο θα ταλαιπωριομουν μεσα στην πολη μονη μου.κ η αληθεια με το αμαξι γινεται ενας ψιλοχαμος κ δεν το πολυ αντεχω.κ μολις γυρισα σπιτι πηραν να με ενημερωσουν για την ακυρωση κ να κλεισω νεο ραντεβου.ικα...τι να πεις?εσεις ολες καλα?εμεις απο σημερα καθησιο...παω να σας διαβασω κ να αρχισω το τηγανι....τελικα το τουρλου μας βγηκε τηγανητα με μπολικη σαλτσουλα για βουτιες.το απογευματακι θα παμε με την μικρη στο ευχελαιο.τα λεμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες! Χθές κάτι έπαθε το ιντερνετ και δεν συνδεόταν, τελικά είχε κουνηθεί το κουτί έξω και αποσυνδέθηκαν κάτι κλώδια, τα έφτιαξε ο άντρας μου και σήμερα μπόρεσα να μπώ.

Τα διάβασα όλα όσα γράψατε αλλά δεν τα θυμάμαι όλα.

Όσες έχουν γιατρό καλά αποτελέσματα εύχομαι!

Συμπεθέρα με γειά το κινητό! και καλή βόλτα.

Άννα καλή βόλτα και σεσένα και μην κουραστείς πολύ.

Πιπίτσα καλό διάβασμα.

Μαράκι μη δίνεις σημασία στα όνειρα, λίγο οι ορμόνες λίγο το άγχος όλο τέτοια χαζά βλέπουμε...

Ελισάβετ καλή ξεκούραση απο εδώ και πέρα και να χαρείς την άδεια σου όπως θέλεις!

Μιχαέλα καλή ξεκούραση και σεσένα!!

Αυτάααα! Δεν θυμάμαι τίποτα άλλο! :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επανηλθα, παλι δουλιτσα......

λοιπον εχω την εξης απορια αν γνωριζει καποια να μου απαντησει....

Θα παρω ενα θηλαστρο το οποιο εχει μεσα 1 μπουκαλι, Θα πρεπει να παρω και αλλα μπουκαλια τα ιδια, ιδια μαρκα??? και ποσα πρεπει να παρω?? Και αυτα τα μπουκαλια για το θηλαστρο ειναι διαφορετικα απο τα αλλα για γαλα εμποριου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου ποιό θληλαστρο θα πάρεις?

Γιαυτό που ρωτάς δεν γνωρίζω σίγουρα αλλά υποθέτω ότι το θήλαστρο θα παίρνει και άλλες μάρκες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη μου ποιο θηλαστρο θα παρεις;;;;

Γιατι δεν ειναι ολα τα θηλαστρα καταλλγλα για ολες τις δουλιες

Βασικα εξαρταται τι θελεις να κανεις με το θηλαστρο

Εγω ειχα μονο το μπουκαλακι απο το θηλαστρο να τα εβαζα σε κανινικα γιαλυνα μπιμπερο.

Οσο επινε λιγα μλ με το που πηγα στη δουλεια..απλα ζεστενανε το μπιμπερο και του το δινανε..

οταν αρχησε να πινει πανω απο 150 μπ απλα ανακατευανε τα μικρα σε ενα μεγαλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax maximammy μου είμαι άσχετη...........

καλημέρα ....κ απο εμάς...αντε να ζεστάνει ο καιρός γιατι πήρα ενα φορεματακι τρέλα.... :)

κοριτσάκια μου η καμπύλη ζαχάρου γίνεται στο ικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα το θήλαστρο είναι κάτι που θα χρειαστούμε στάνταρ? Επίσης ποιό προτείνεις εσύ το χειροκίνητο η το ηλεκτρικό?

Γειά σου Νικόλ!!! Με γειά το φορεματάκι!!!

Για το ΙΚΑ δεν γνωρίζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nικολ η καμπυλη γινεται στο ΙΚΑ αλλα να ξερεις πως δεν στοιχιζει πολλα...Δεν αξιζει δλδ η ταλαιπωρια,εγω παντα την κανω σε εξωτερικο μικροβιολογικο εργαστηριο.Γυρω στα 20-30 ευρω κανει,ρωτα πριν πας στο ΙΚΑ να ταλαιπωρηθεις αδικα... ;)

Το θηλαστρο καλο ειναι να μην το παρουμε απο τωρα γιατι μπορει να μην το χρειαστουμε και καθολου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...