Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο8! Και οι κλωτσιές συνεχίζονται!!


Recommended Posts

κ εγω κοριτσια για τα βλαστοκυτταρα προβληματιζομαι παααααααααααααααααααρα πολυ γιατι θα ναι κ διπλο το κοστος :roll: βεβαια δε το υπολογιζω προκειμενου για το καλο των παιδιων.αλλα οι γνωμες διχαζονται κ δυστυχως εχω δει κ την εκπομπη του βαξεβανη που οσο να ναι σε ταρακουναει :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρυσα ετσι δυναμισμος!!!

Οντως ειναι πολυ σχετικο αυτο με τα βλαστοκυτταρα. Και εδω που τα λεμε 2000 ευρω στις εποχες που ζουμε δεν ειναι και λιγα. Μακαρι να μην χρειαστουν βεβαια ποτε και χαλαλι και τα λεφτα...αλλά θελει ψαξιμο το θεμα.

Αστε που και οι γυναικολογοι οσο να ναι σε παρακινουν να τα συλλεξεις σε συγκεκριμενη τραπεζα ο καθεενας γιατι φανταζομαι το περνουν το κατι τις τους ;);)

Εγω σημερα εφτιαξα καρμποναρα. Αν και δεν ειχα ιδιαιτερη ορεξη για ζυμαρικα αλλά ο αντρας μου πεθυμισε και δεν μπορουσα να του χαλασω χατιρι....και απο την αλλη βαριομουνα να φτιαξω και τιποτα αλλο πιο πολυπλοκο :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου κι εγω τελικά έφαγα το όσπρια απο χθες και θα φτιάξω το βράδυ μακαρονια...

Βαριέμαι απιστευτα σήμερα...με πιανει και μια υπνηλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου τι κανετε?Σημερα το πρωι πηγα γιατρο να του δειξω τις εξετασεις κ τελικα του προεκυψε τοκετος κ εμεινα με τη χαρα...Αφηστε που περιμενα κ ποσες ωρες :evil: Μετα γυρισα σπιτι,καταπιαστηκα με κατι ιντερνετικες παραγγελιες κ μολις τωρα αξιωθηκα να μπω να πω μια καλησπερα!!!

Ειστε ολες καλα απο τα λιγα βιαστικα που διαβασα ;)

Στο θεμα βλαστοκυτταρων συμφωνω με τη Χρυσα,ο καθενας εχει την αποψη του κ ολες ειναι σωστες κ δικαιολογημενες.Εμεις σε δημοσια τραπεζα εχουμε καταληξει για πολλους λογους κ ο κυριοτερος ειναι οτι τα βλαστοκυτταρα εχουν μικρη διαρκεια ζωης κ στη δημοσια τραπεζα εφ'οσον εισαι μια φορα δοτης,γινεσαι ισοβιως ληπτης.Στις ιδιωτικες με την παροδο καποιων χρονων τα βλαστοκυτταρα καταστρεφονται κ δεν μπορεις να παρεις ποτε απο αλλον συμβατο δοτη....

Χριστινακι συμφωνω με το Μαρακι,χωρις προηγουμενο ιστορικο μηπως δεν θα επρεπε να παιρνεις τοοοσο μεγαλη δοση?

Απο φαγητο τρωμε ψαρακι φιλετο στο φουρνο κ σαλατιτσα.Μολις το εβγαλα απο το φουρνο κ μου τρεχουν τα σαλια!!Αλλα περιμενω να κρυωσει λιγο :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Σοφάκι μου...Δεν ειδες τις μικρούλες δηλαδη... :(

Εγω είχα ένα τεχνικό στο σπίτι για να διορθωσει κατι στις κεραιες και με κούρασε! Τουλάχιστον τ'ωρα έχω και τηλεοραση στο δωμάτιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια χαθηκα γιατι ξυπνησε ο αντρας μου και πηγαμε σ/μ.Μετα γυρισαμε και μαγειρεψα γιγαντες στον φουρνο με χωριατικο λουκανικο.Τι το ηθελα,κουραστηκα πολυ...Μπελαλιδικο φαγητο.Πρωτα στην χυτρα και μετα στον φουρνο.Πριν λιγο φαγαμε.Εγινε πολυ νοστιμο.Τωρα ξεκουραζομαι.

Οσο για τα βλαστοκυτταρα,ψαξ'τε να βρειτε αυτο που σας ειπα για το νομοσχεδιο που βγηκε.Πλεον δεν θα ειναι ολες αναγνωρισμενες απο το κρατος οι ιδιωτικες...Οσο για την χρηση των βλαστοκυτταρων,ΔΕΝ κανουν για το ιδιο το παιδι εφοσον αυτο εμφανισει καποια ασθενεια.Το λεω γιατι καποια κοπελα ανεφερε πως τα θελει μονο για το δικο της παιδι,δεν θυμαμαι ποια,σορρυ. :roll: Αν εμφανιστει καποια ασθενεια,παει να πει πως στα βλαστοκυτταρα του παιδιου υπαρχει η προδιαθεση αρα δεν μπορουν να του προσφερουν τιποτα,ειναι αχρηστα...Παλι στην δημοσια τραπεζα θα απευθυνθουμε αν χρειαστει...Δεν μπορω να τα πω πιο επιστημονικα :lol: παντως ψαξ'τε το.Οσο το ψαχνω,τοσο πιο πολυ πειθομαι πως οι ιδιωτικες τραπεζες δεν προσφερουν τιποτα και πως ειναι καθαρη απατη...Παλι καλα που το καταλαβε και το ελληνικο κρατος και σκεφτηκε να κανει κατι για αυτο. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ειμαι πολυ χαρουμενη...μιλουσα με μια συναδελφο και μου ειπε πως μια κοινη γνωστη μας με καλει στα βαφτησια του μικρου της- γεννησε τον Αυγουστο..και μου ειπε οτι ειναι και παλη εγγυος....

και να φανταστειτε οτι ηταν περιπτωση που της ειχαν ξεκαθαρισει πως οχι μονο δε θα εμενε μονη της εγγυος..αλλα ειχ εκαι πολυ χαμιλα ποσοστα επιτυχια σε εξωσωματικη..

και τις 2 φορες μονη της εμεινε...

ειχε πολλες περιπετιες...πολυκυστικες οωθηκες, ειχε και μια αποκολληση στις αρχες..αλλα τωρα ολα καλα!!! πολυ χαρηκα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου κουράστηκες? Αντε τώρα ώρα για ξεκούραση!!!

Χρύσα μου μπράβο της κοπέλας...πλέον πιστεύω πως όλα είναι στην ψυχολογια μας...Με το καλό να υποδεχτεί και το 2ο μωράκι της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβαστε αυτο:

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&c ... id=4625031

Και βρηκα και αυτο,το αντιγραφω απο αλλο φορουμ γιατι δεν μου ανοιγει η σελιδα του "εθνους" να βαλω λινκ.

Παράνομα λειτουργούν στην Ελλάδα οι ιδιωτικές τράπεζες βλαστοκυττάρων. Οι ιδιοκτήτες τους εκμεταλλεύονται την έλλειψη αντίστοιχων μονάδων στον δημόσιο τομέα, καθώς και την άγνοια των γονέων για τις πραγματικές δυνατότητες θεραπείας.

Το πρόβλημα γνωρίζει η πολιτική ηγεσία του υπουργείου Υγείας, καθώς έχει λάβει σειρά επιστολών από τον Εθνικό Οργανισμό Μεταμοσχεύσεων (ΕΟΜ) και την Ελληνική Αιματολογική Εταιρεία. Οι επιστημονικοί φορείς ζητούν από την πολιτεία να δραστηριοποιηθεί και να εναρμονίσει την εθνική νομοθεσία στις κοινοτικές οδηγίες.

Στη χώρα μας -σημειώνουν οι ειδικοί- γεννιούνται κάθε χρόνο 100.000 παιδιά. Αν συλλέγονταν 20.000 μοσχεύματα από αίμα πλακούντα θα μπορούσαν να μεταμοσχευθούν το 95% των ασθενών με λευχαιμία που αναζητούν δότη και δεν βρίσκουν! Ενας στους τρεις χάνει τελικά τη ζωή του, λόγω έλλειψης συμβατού δότη.

Τα παραπάνω τόνισε χθες ο πρόεδρος της Ελληνικής Αιματολογικής Εταιρείας κ. Αχιλλέας Αναγνωστόπουλος, με αφορμή την Ευρωπαϊκή Εβδομάδα κατά της λευχαιμίας και των λεμφωμάτων (21 έως 28 Ιουνίου). Σύμφωνα με τον κ. Αναγνωστόπουλο, η χώρα μας δεν διαθέτει σήμερα θεσμικό πλαίσιο για τη λειτουργία ιδιωτικών τραπεζών βλαστοκυττάρων.

Οι τράπεζες αυτές έπρεπε να ιδρύονται με άδεια του ΕΟΜ και να λειτουργούν σε δημόσια νοσοκομεία ή νοσηλευτικά ιδρύματα κοινωφελούς χαρακτήρα. Για το θέμα αποφαίνεται, με πρόσφατη επιστολή του, ο πρόεδρος του ΕΟΜ, καθηγητής κ. Αλκιβιάδης Κωστάκης, θεωρώντας ότι «... οι ιδιωτικές τράπεζες ομφαλοπλακουντιακού αίματος είναι παράνομες ...».

Επιστολή

Αποκαλυπτική για τη λειτουργία τους είναι πρόσφατη επιστολή της Αιματολογικής Εταιρείας προς τον υπουργό Υγείας. Σε αυτήν τονίζεται ότι «... οι ιδιωτικές τράπεζες -άλλες περισσότερο, άλλες λιγότερο- παραπλανούν τους γονείς για ένα σωρό πράγματα, με τρόπο επιλήψιμο και αντιδεοντολογικό ...».

Οι αιματολόγοι υπογραμμίζουν ότι τα βλαστοκύτταρα θεραπεύουν όταν μεταμοσχευτούν σε άλλον δότη και όχι όταν χορηγηθούν στον λήπτη. Αυτό σημαίνει πως οι γονείς δίνουν σήμερα 2.500 έως 3.000 ευρώ για τη φύλαξη βλαστοκυττάρων από τα νεογέννητα παιδιά τους, τα οποία δεν μπορούν να τα χρησιμοποιήσουν για τη θεραπεία τους!

Διαφωνούν, επίσης, και με ακόμη ένα επιχείρημα που προβάλλουν οι υπεύθυνοι των ιδιωτικών «τραπεζών». Σύμφωνα με αυτό, θα αντιμετωπιστούν στο μέλλον ποικίλες παθήσεις, με διαφοροποίηση των βλαστοκυττάρων σε κύτταρα άλλων ιστών. Η έρευνα που γίνεται σε αυτόν τον τομέα -εξηγούν- διεξάγεται σε άλλες κατευθύνσεις. Να δημιουργηθούν, δηλαδή, κύτταρα με ιδιότητες εμβρυϊκών βλαστοκυττάρων από σωματικά κύτταρα. Στην επιστολή αφήνονται ανοικτά πολύ σοβαρά θέματα αποτελεσματικότητας και ασφάλειας:

«... Τα μοσχεύματα που συλλέγονται και αποθηκεύονται στις μη νόμιμες ιδιωτικές τράπεζες δεν γνωρίζουν αν πληρούν τις απαραίτητες προδιαγραφές, αν είναι τελικά επαρκή, ασφαλή και βιώσιμα μοσχεύματα ...».

«... Εάν χορηγηθεί ένα τέτοιο μόσχευμα σε ασθενή, ίσως τον σκοτώσουν οι ίδιοι οι μεταμοσχευτές...»!

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΟΣ

ΠΗΓΗ: http://www.ethnos.gr/article.asp?cat...&pubid=1160458

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδες γειααα σαςς..διαβασα και τα νεακια σας και ηρθα να πω και τα δικα μου..

Μαρακι μεγαλωσε ο γιος αλλα αυτο το πραγμα με τις ντροπεςςςς αμαν πιαα ολα συνενοημενα ειναι??

Μιαχαελα να χαιρεσαι τη μανουλα σου!!

Χριστινα και εγω περνω το yutopar βασικα τη Δευτερα το ξεκινησα...περνω μισω καθε 8 ωρες και πριν απο αυτο περνω το isoptin που ειναι για να μειωνει την ταχυκαρδια,εχτες βεβαια με επιασε ενα τρεμουλο και ταχυκαρδια αλλο πραγμα αφου εγω που εχω πιεση 7 ειχε παει στο 12..τωρα τι κανω?Πινω το πρωτο και το yutopar αντι για 15 λεπτα μετα που μου ειχε πει η γιατρος το πινω 1 ωρα μετα,βεβαια με πιανει αλλα πολυ χαλαρα καμια σχεση με εχτες..απο οσο ξερω θα τα παρω συγουρα για 8 μερες και μετα θα μιλησω με τη γιατρο να δουμε τι γινεται,παντος με βοηθησαν και δεν ποναω πια ειμαι καλυτερα.

Για τα βλαστοκυτταρα αλλο μεγαλο θεμα...το εψαχνα πολυ ομως ολο αυτο τον καιρο και αποφασια να τα δωρισω γιατι ο λογος που πιστευω εγω οτι γινονται ολα αυτα ειναι για τη λευχαιμια η οποια με τα δικα του βλαστοκυτταρα δεν γιατρευεται τωρα οσο αναφορα αλλα οπως πχ.διαβητης τοσα χρονια κανουνε φαρμακευτικη αγωγη και ειναι μια χαρα ειναι πλεον ρουτινα και οχι ανησυχιτικο αλλα λευχαιμια ακομα δεν εχει βρεθει τπτ εκτος απο μεταμοσχευση και στις δημοσιες ναι μεν τα παιρνει αλλος αλλα ειναι ενα δικτιο σε ολο τον κοσμο και σου βρισκουν αμεσα ..ξερω γω...δυσκολη θεμα να συζητησεις απλα εγω κατεληξα να τα δωρισω..ειδα και τον εξαντα και εκει σιγουρευτικα 100%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα Κισκα!Πως εισαι;

ψαχνω για διαφορα παιχνιδακια για την μπεμπα και βρηκα κατι πολυ ομορφα εκπαιδευτικα!Ειναι αυτα:

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_ ... 1302799533

Και το επισημο σαϊτ: http://www.lamazetoys.co.uk/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου beboulino τωρα μπαινω να τα δω...Μαρακι αν μπεις μεσα η αν καποια ξερει..καθε φορα που πινω to yutopar εκτος απο τα κλασικα τρεμουλο και ταχυκαρδια μου ανεβαινει και η πιεση..εγω κανονικα εχω 7.5 με 8.0 και με το χαπι κανω 13..ειναι φυσιολογικο??Επαιρνα τηλ τη γιατρο μου τωρα αλλα μαλλον καμια γεννα εχει γιατι ουτε γραφειο ειναι ουτε στο κινητο τη βρισκω...ανησυχισα λιγο..ποτε δεν εχω 13..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!

Νικη μου το αρθρο που εβαλες ειναι ακριβως ολοι οι λογοι που με εκαναν κι εμενα να καταληξω στη δημοσια τραπεζα,απλα βαριομουν να τους γραψω το μεσημερι :oops::oops: Ειναι παρα πολυ κατατοπιστικο!Το ειχα ψαξει κι εγω πολυ πριν καταληξω.Ελπιζω να το διαβασουν ολες οι μελλουσες μανουλες ;);)

Κισκα μου πες το οπωσδηποτε στον γιατρο για την πιεση,συμφωνω κ παλι με τη Νικη,δε πρεπει να μας ανεβαινει.

Οι υπολοιπες τι κανετε?Σας εχασα σημερα κ αυριο παλι θα λειπω,αποφασισα να παω επιτελους Jumbo να ψωνισω κ τα τελευταια.Κ το πρωι ξανα γιατρο.Ελπιζω να προλαβω να μπω...Σας καληνυχτω προς το παρον....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια..με πηρε τηλ η γιατρος μολις βρικε την κληση μου και μου ειπε να μειωσω το χαπι και να πινω μισο του μισου απο οτι πινω..αυριο θα παω εκει να μου γραψει και αντιβιωση και να μου πει απο κοντα αλλα ακομα χαλια αισθανομαι και ας μου επεσε τωρα η πιεση..καληνυχτα θα σας πω αυριο οτι νεοτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιααααααααααα!τι κανετε?πολυ πολυ πρωινη εγω σημερα.δε με κολλαει κ υπνος.εχω τη β επιπεδουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ :shock:

κ αγωνιω λιγακι.

μακαρι να πανε ολα καλα παναγια μου

σημερα αλλαζω κ μηνα.μπαινω στον 6ο.να περασει κ αυτος ο μηνας ρε κοριτσια!κ τι στο κοσμο.αλλα ειναι 5 ρημαδες εβδομαδες,οι ατιμες.

τελος παντων.

μια τεραστια καλημερα σε ολες.κ πολλα φιλια

θα βγω μια τερααααααααααααααααστια βολτα τωρα το πρωι μπας κ περασει η μερα ως τις 7 το απογευμα που ειναι να παμε στο ντοκτορε

φιλακιαααααααααααααααααααααααααααααα :x:x:x:x:x:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια

Ξύπνησα απ τις 6 και δεν νυστάζω άλλο :? Πίνω το γαλατάκι μου. Ολα καλά θα ναι Άννα μου με τη Β Επιπέδου. Θα μάθουμε τα νέα σου απόψε.

Μαράκι να μας πεις τα νεά σου απ το σχολείο σου.

Εγώ σήμερα θα πάω επίσκεψη στο παλιό μου το σχολείο το ιδιωτικό που δούλευα μέχρι πέρσι που παραιτήθηκα. Το χα υποσχεθεί στους μικρούς εδώ και κάτι μήνες ότι θα πάω να τους δω, να δω και τους συναδέρφους. Δύο φιλόλογοι ήμασταν εκεί όλοι κι όλοι και ήμουν πολύ συνδεδεμένοι με τους μαθητές μου. Αφού για να καταλάβετε ήρθαν όλοι στο γάμο μου. :D:D Καλύτερα σήμερα παρά μετά το Πάσχα που θα χω γίνει ακόμα μεγαλύτερο βαρελάκι :lol::lol:

Αντε σιγά σιγά να ξυπνάτε κορούδες μου

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες!!!

Τι κάνετε?

Κισκα μου περαστικά σου... ευτυχώς σε πήρε ο γιατρός και όλα καλά!

Σοφία καλά ψώνια σήμερα!!

Άννα μου μην αγχώνεσαι καθόλου όλα καλά θα πάνε, κάνε εσύ τη βόλτα σου και το βράδυ περιμένουμε νέα σου!! Θα περάσουν και αυτές οι 5 εβδομάδες και ούτε θα το καταλάβεις! Με το καλό η Β΄επιπέδου!!

Μαράκι εύχομαι να έχεις μία "εύκολη" μέρα σήμερα!!

Chrystalleni μου καλά να περάσεις και εσύ σήμερα!

Όλες πρωινές βλέπω σήμερα!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!Τι κανετε?Εγω ετοιμαζομαι για τον γιατρο,ελπιζω να τον πετυχω σημερα ;)

Κισκα μου ευτυχως που μιλησες με τη γιατρο σου.Περαστικα!

Αννα καλη β'επιπεδου.Θα περιμενουμε νεα σου.

Συμπεθερα που χαθηκες?Ξεκινησατε μαστορεματα?Ο γαμπρος μου τι κανει?

Μαρακι περιμενουμε κ τα δικα σου νεα... ;)

Χρυσταλλενη μου καλη βολτα στο παλιο σου σχολειο,καλα να περασεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα συμπεθέρα!!

Ξεκινήσαμε σιγά σιγά... συμμαζέψαμε τα πράγματα μέσα στο σπίτι παραγγείλαμε τα πλακάκια και απο Δευτέρα θα έρθουν να σπάσουν τα παλιά πλακάκια και να αρχίσουν να περνάνε τα καινούρια... Ο γαμπρός σου μιά χαρά είναι κάνει την κοιλιά μου να πηγαίνει πέρα δώθε!! :lol::lol::lol: Λές και συμμετέχει και αυτός στις δουλειές!!! :lol::lol::lol:

Ελπίζω να τον πετύχεις τον γιατρό σήμερα και να μας φέρεις νέα απο τις ζουζούνες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα κορτσουδιααααααααααα....εγω σημερα σερνομαι....με επιασε βλεπετε ο ζηλος για τις δουλειες κ χθες το παρακανα...το βραδυ δεν μπορουσα να συμαζεψω την μεση μου.επιτελους τελειωσαμε με τα επιπλα της μικρης κ χθες τα καθαρισα κ αρχισα να βολευω τα ρουχα της κ οτι αλλο εβρισκα.το βραδυ τεζα το κορμι.καλα που αρχισαμε απο τωρα γιατι μετα με την κοιλια τουρλα κ την αφορητη ζεστη τι θα κανα!οποτε οπως καταλαβαες γιεληζ ολοι μαζι στον αγωνα :lol::lol::lol::lol:

μαρακι καλη δουλεια για σημερα!!!

με το καλο να δειτε τα κορτουδια σας αννα κ σοφια.αντε να σου φυγει κ αυτο το αγχος με τον υπερυχο αννα.

α ξεχασα να σας πω κ την γουρουνια που εκανα χθες....το βραδακι αφου πια ειπα τελος με τις δουλειες,ρωταει ο καλος μου...τι θα φαμε?κανω λοιπον κ εγω μια πιτσα μακαροναδα(δεν μου εφτανε ολη η κουραση).μολις βγηκε αχνιστη απ το φουρνο τρωω ενα κομματακι...η αληθεια οχι μεγαλο γιατι λεω ειναι κ βραδυ.μετα ομως ακομα πινουσα :(:( τρωω κ μια σακουλα δραυλινια(την μεγαλη) :shock: μετα ομως ηθελα κ κατι δροσιστικο :D:D τρωω κ ενα μπολ παγωτο....ε κ μετα μου ηρθε η νυστα κ πηγα για υπνο.ευτυχως που η κουραση μου ηταν μεγαλη κ επεσα ξερη...πριν ξερασω :lol::lol::lol: κ το πιο παραξενο :?::?: το πρωι ξυπνησα παλι πινασμενη!!! :lol::lol:

καλημερα σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μιχαέλα!!!

Και εσύ στον αγώνα ε??? Και εγώ έτσι σκέφτομαι... να τα κάνουμε πρίν φουσκώσω κιάλλο γιατί μετά δεν θα μπορώ να κουνιέμαι... ήδη άρχισα να ψιλοζορίζομαι... Και εσύ μην το παρακάνεις όμως!!!

Καλέ πόσα έφαγες??? Ζήλεψα τα δρακουλίνια και το παγωτό!!! :lol::lol: Για φαγητό δεν έχω πολύ όρεξη τελευταία όλο τέτοια χαζά θέλω και εγώ.. αλλά κρατιέμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε και σήμερα?

Κίσκα και ΄γω νομίζω ότι το θέμα με την πίεση πρέπει να το προσέξεις.

Αννα καλή επιτυχία με τον β΄επιπέδου!!! Don't worry όλες το ίδιο άγχος είχαμε/έχουμε πριν.

Κρυσταλένη καλή διασκέδαση με τους παλιούς γνώριμους!

Σοφία ελπίζω να βρεις τον γιατρό σου χωρίς ταλαιπωρία σήμερα.

Καλημερίζω και όλες τις υπόλοιπες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...