Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΠΕΡΟΧΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ '10 Νο 4!!!!!!!


Recommended Posts

Καλησπερα!!!!!!

Επιστρεψαμε και εμεις! Καθησαμε μια βδομαδουλα στο χωριο και ευχαριστηθηκα και εγω τους γονεις μου! :D:D

Καταρχην χρονια πολλα σε ολες! :D

Δεν μπορω να πω ότι ξεκουραστηκα όπως περιμενα! Η Δαναη μου κυριολεκτικα ξεσαλωσε στο χωριο!!!!!!!! 8-)

Με το που φτασαμε ηταν μονιμα στην αυλη! Με το ζορι να παει για υπνο! Και εννοειται ότι κάθε βραδυ ηταν κομματια! Το μεγαλο ταρακουλο το επαθα την επομενη μερα που ξυπνησε με το που ειδε λιγο φως ηλιου! 6:30 το πρωι ορθια στο παρκοκρεββατο και να λεει «μαμα, μπαμπα κατω αυλη!» Δεν το ειχε κανει ποτε παλι!! Νομιζα ότι απλα θα ετυχε…..δυστυχως ολες οι μερες μου κινηθηκαν σε αυτό το πρωινο ξυπνημα….. :o

Παχυναμε όλα τα ζωακια που ειχε η μαμα μου….τις κοτες, τον σκυλο, τις γατες και τα γατακια τους! Ειχε μαθει που ηταν οι τροφες τους και όταν δεν τους διναμε πηγαινε μονη της! Τα κακομοιρα τα γατακια ηταν μονιμα με φουσκωμενη κοιλιτσα!

Καποια μερα ειδε την αδερφη μου να τα πιανει από τον σβερκο και τα επιανε και αυτή μετα! Ημουν μονιμα με μαντηλακια στο χερι και μονιμα από πισω της! Μεχρι και στο θερμοκηπιο πηγαινε για να δει τις ντοματες του παππου της!

Ανασταση για άλλο ένα χρονο δεν εκανα γιατι το κοριτσακι μου ηταν κατακοπο και κοιμηθηκε νωρις! Βεβαια για να λεω την αληθεια δεν νομιζω ότι θα την πηγαινα γιατι οι φωτοβολιδες που πεφτουν είναι απιστευτα πολλες. Το πρωι δεν ειχε τετοια φασαρια.

Εγώ παντως επεστρεψα στην Κορινθο με μειον 2 κιλα!!!Και οσο και να παραπονιεμαι που κουραστηκα η μικρη ηταν ονειρο να την βλεπεις να κινειται ετσι! Λεγαμε με τον Νικο πως θα την μαζευαμε στο διαμερισμα αλλα δεν ειχε κανενα προβλημα. Απλα ηταν η αισθηση ελευθεριας και εμπειριων στο χωριο που την ξεσηκωνε! :D

Αθηνουλα μου οι κουκλιτσες σου τι κανουν? Και εμενα καπως ετσι ηταν και η Δαναη με το μεμε αλλα μετα το συνηθισα. Και από υπνο άλλο τιποτα! Αχχχχ ωραιες μερες ;)

Σοφακι μου τι κουκλα είναι η Αλεξια! Το εχεις με την φωτογραφια! Πολλα φιλακια από εμας να της δωσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσακια μου!!! Τι κανετε; Εμεις μια χαρουλα! χτες η μπεμπα ξυνπουσε μεν στο 2,5ωρο για να φαει, αλλα τουλαχιστο μετα ξεραινοταν στο καπακι, οποτε κοιμηθηκα το χρονο που εμενε. Εχει παρει πολλα γραμμαρια και πλεον δεν ειναι επουδενι το πουπουλακι που φεραμε στο σπιτι. Εχει γινει ενα φρατζολακι με μαγουλαρες τεραστιες :lol::lol: Τι στο καλο.....πως γινονται ετσι τα δικα μου τα παιδια;;;;;;;;;;;;;;;

Ιωαννα μου καλη προσαρμογη! Καλα, τι σου κανει εντυπωση με τη Δαναη;;;; Φυσιολογικοτατη αντδραση ενος φυσιολογικου παιδιου που βρεθηκε στην εξοχη!!! Καπως ετσι ειμαστε κι εμεις καθε μερα με την αυλη, μονο που δεν εχουμε ζωα για να βασανισει το λουλουδι μου! Αλλα το μυαλο της ειναι συνεχεια να βγει εξω να κανει ποδηλατο, τσουληθρα και κουνια (εχουμε παρει τα απαραιτητα, για να μη μας τραβαει συνεχεια στην παιδικη χαρα). Αλλα οταν παμε στο Μεσολογγι που εχει η διπλανη γειτονισσα ζωακια.....το σωσε.....μολις λαλαει ο κοκορας κατα τις 6 και η δικια μας σα τη Δαναη να βγει να τον δει!!!!!!!!!!!

Καλα, μονο εγω δεν μπορω να αλλαξω φωτο στο προφιλ μου;;;;;;;; Μου εχει σπασει τα νευρα 2 μηνες τωρα, να προσπαθω και να μην τη φορτωνει!!Ηθελα να σας βαλω και φωτο της μπεμπας αλλα δεν τα καταφερνω.

Μαιρη τι κανουν τα αντρακια σου; Να χαιρεσαι και το μεγαλο αντρακι σου!! Πολυχρονος!

Χτες βαλαμε προσωρινα το παλιο μου εργενικο κρεβατι στο παιδικο δωματιο και μεταφερθηκα με την μπεμπα εκει γιατι δε γινοταν να ειμαστε και οι 4 στο δικο μας. Πολυ συνωστισμος! Μαλλον καταλαβε τη διαφορα του χωρου γι'αυτο κοιμηθηκε. Ηθελε αερα το πουλακι μου. Η αληθεια ειναι οτι απο την ωρα που την εβαλα στο δικο μας ειχε αρχισει τις κονξες με τον υπνο. Εκανε και πολλη ζεστη η αληθεια εκει μεσα, με τοσα ατομα και κουβερτες!!! Ουφ!!!! Της Γλυκεριαννας της αρεσε η ιδεα του μονου κρεβατιου και ηθελε να κοιμηθει εκεινη εκει. Μολις το στησαμε τρεχει, παιρνει πιπιλα και μαξιλαρι και ηρθε και θρονιαστηκε!!Πολυ γελιο! Τον αλλο μηνα θα της παρουμε το κανονικο της. Εχω σταμπαρει ενα πολυ ωραιο στη Neoset με φουξια κεφαλαρι και μεταλικα στοιχεια. Κουκλιστικο!! Να δουμε αν θα τη καταφερουμε να αλλαξει δωματιο.

Προχτες αγορασαμε τις 2 ταινιες της Μαδαγασκαρης (Σοφακι ξερω, μου ειχες πει να μου τα γραψεις, αλλα δεν ηθελα να σε χωσω). Παιδια τι γελιο....η Γλυκεριαννα λατρεψε το τραγουδι και απο εκεινη τη στιγμη ολη την ωρα τραγουδαει και χορευει το "γουσταρω να χορευω" :lol::lol: Τελικα αυτες οι ταινιες κατι εχουν για ολους. Εγω γελαω με τους πιγκουινους και η Γλυκεριαννα με το τραγουδι και τη γρια την ανεπαναληπτη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κοριτσια μου καλησπερα!Τι κανετε???

Αρχικα να μεταφερω χαιρετισματα απο τη Νανα..που δεν προλαβαινει η μουλαρα :lol::lol::lol: να μπει να πει ενα γεια!!<3

Εμεις καλα δοξα το Θεο.Εφτιαξε και ο καιρος...ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ..βολταρουμε καθημερινα!Απο δουλεια τιποτα κοριτσια και η απελπισια μου εχει βαρεσει κοκκινα!

Θα ρωτησω μονο για την Ιωαννα μας και τη Μαιρουλα..φυσικα και για τα τεκνα τα νεα..μια και των αλλων μοντελων τα ξερω!!

Φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου γλυκά!!!!

Δεν έχω τον περίσσιο χρόνο για να σας γράφω συχνότερα τα νέα μας αλλά μπαίνω όποτε μπορώ. :D

Αρχικά χαίρομαι που είστε καλά και εσείς και τα ζουζούνια σας!

Σοφάκι μου για την δουλειά τί να πω; Υπομονή και επιμονή και όλο και κάτι θα βρεθεί.

Ιωάννα μου είναι υπέροχο να έχουν την ευκαιρία τα παιδιά να έρχονται σε επαφή με την φύση! Το ευχαριστήθηκε η κουκλίτσα σου πολύ, ε;

Αθηνά μου σκέτη απόλαυση θα είναι η Γλυκεριάννα με το τραγούδι της Μαδαγασκάρης! :lol: Το μπεμπάκι σου είναι καλό ε; Μπράβο τουλάχιστον να μην ταλαιπωρηθείς παραπάνω!

Εγώ αρχικά είμαι καλά! Λίγο τρελαμένη με τόσα που έχω καθημερινά να κάνω (παιδιά, καθαριότητα, μαγείρεμα, σίδερο, ψώνια, κλπ) που αναρωτιέμαι πως τα καταφέρνουν οι εργαζόμενες μανούλες.... :-?

Ο μπέμπης είναι ένα από τα καλύτερα μωράκια!!! Εκτός ότι είναι εντελώς χαχανούλης και καλόχαρος, είναι και βολικό μωράκι! Είναι πολύ δραστήριος και κουτσομπόλης αλλά δεν γκρινιάζει αν δεν υπάρχει πρόβλημα πείνας, νύστας ή λερωμένης πάνας. Ο βραδινός ύπνος συνεχίζει να είναι καλός και ευτυχώς η νεογνική ακμή εξαφανίστηκε! Του πέταξα ήδη τα μπουτάκια και τα μπρατσάκια του έξω και είναι για ζούληγμα!!!!

Ο Χριστόφορος έχει εδώ και μια εβδομάδα περίπου που βγάλαμε την πάνα και τα πάμε καλά! Δεν το περίμενα μιας που που δεν είχαμε κάνει ποτέ καμία προσπάθεια για εκπαίδευση τουαλέτας. "Ατυχήματα" είχαμε ελάχιστα σε σχέση με αυτά που ακούω. Στον ύπνο βέβαια φοράει πάνα ακόμα.

Επίσης μετά από αρκετό ιατρικό ελέγχο λόγω ενός 2μηνου μπουκώματος της μύτης και εντόνου ροχαλητού, απορρίψαμε τα κρεατάκια και καταλήξαμε στην ανοιξιάτικη αλλεργία που σε συνδυασμό με τις υπερτροφικές αμυγδαλές που έχει εκ γενετής, του δυσκολεύουν την αναπνοή.

Αυτά τα νέα μας!

Θα μπω πάλι οταν τα καταφέρω.

Φιλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κοριτσια μου τι κανετε??

Εμεις περασαμε μια πολυ δυσκολη μερα..γενικα οι 2 τελευταιες..μπηκαμε νοσοκομειο..ο Κωστας ειναι χαλια..αφυδατωση και οξεια γαστρεντεριτιδα!Πηρε ορο και τωρα γυρισαμε σπιτι αυστηρη διαιτα κτλ.Ευτυχως που εχω και τη μαμα μου και μου κραταει το Αλεξακι!

Το Αλεξακι δοξα το Θεο καλα...κοψαμε και εμεις την πανα την πρωινη στον υπνο δεν το τολμω ακομη σε κανενα μηνα λεω!Σχετικα ευκολα μπορω να πω!Η γλωσσα δε σταματαει....αφου καποιες φορες της λεω σταματα λιγο αγαπη μου... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σας φιλω ολες!Καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλες να'μαι κι εγω!!!!!!!!!!! στο φτερο μπαινω. Καε φορα ξεκιναω να γραψω κατι και ολο κατι γινεται και σταματαω. Η μπεμπα ειναι ενα πολυ ησυχο παιδακι ολη μερα αλλα μολις το ρολοϊ δειξει 11 τη νυχτα, ξυπναει και καθεται ετσι μεχρι τα ξημερωματα. Εχει τουμπαρει τα ωραρια και με εχει ξεκανει. Τι να το κανω που κοιμαται κατα τ'αλλα;;;; εγω ειμαι ξυπνια συνεχεια. Βιαστηκα να καυχηθω με τη Γλυκεριαννα και τωρα τα πληρωνω....Ειναι και ο θηλασμος που αμαρτια που το λεω, με εχει κουρασει παρα πολυ. Εκει που τρωει μετα απο μια ωρα θελει παλι και δεν εχω κουραγια. Αφηστε που δεν εχω και χρονο να τρωω για να ειμαι γαλακτερη. Η Γλυκεριαννα στο μπιρι μπιρι ολη μερα, κατι λεει, κατι τραγουδαει και αμα δεν της απαντας, σου λεει "μαμα δε μου μιλας;"! Με την πρωτη. Οποτε πρεπει ολα να της τα εξηγω για να μη νιωθει παραμελημενη. Κατα τ'αλλα ολα καλα. Σημερα πηγαμε και τη βολτιτσα μας σε μια βαφτιση και μετα φαϊ εξω και ξεσκασαμε.

Δε σχολιαζω τιποτα, γιατι κλαιει η μικρη. Φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!!

Αρχικά να πω Χρόνια πολλά τις Ελενίτσες και τους Κωνσταντίνους σας!!!!

Εμείς είμαστε πολύ καλά! Ο μικρούλης είναι καλό μωράκι! Κοιμάται όλη νύχτα και σηκώνεται 1 φορά να φάει. Την ημέρα μένει αρκετές ώρες ξύπνιος και θέλει να του δίνουμε σημασία διαφορετικά γκρινιάζει. Μόλις το πλησιάσει κάποιος κατευθείαν του σκάει ένα χαμόγελο και το "αγκού" το έχει έτοιμο για κουβέντα! Χαχανίζει κιόλας όταν του κάνουμε αστειάκια!

Ο Χριστόφορος είναι φοβερός! Κάθετε με τις ώρες και ασχολείται με γράμματα, αριθμούς, σχήματα, χρώματα, κλπ. Θέλει να μαθαίνει και δεν βαριέται.... (σε αντίθεση με εμένα που μόλις άκουγα "διάβασμα" έβγαζα εξανθήματα :lol: ). Τρελαίνεται για τα περισσότερα τραγούδια της Λιλιπούπολης και τα τραγουδάει υπέροχα!!!! Η πρωινή πάνα είναι ξεχασμένη εδώ και περίπου 3 εβδομάδες όπου τις τελευταίες 2 δεν είχαμε ούτε 1 ατύχημα! Αυτό ήταν τελικά; Πολύ εύκολο! Το καλό είναι οτι δεν μπαίνω πλέον στη διαδικασία να τον ρωτάω 687 φορές την μέρα αν θέλει τουαλέτα, πηγαίνει μόνος του και κατουράει όρθιος παρακαλώ στην λεκάνη (και τινάζει και το τσουτσούνι αμέ! :lol: ) Του αρέσει να κατουράει και στην φύση ... έχει ξεκάνει όλα τα λουλούδια της μάνας μου στον κήπο, γιατί πάει και τα ποτίζει με τον δικό του τρόπο! :lol::lol::lol: Τα κακά μόνο που μου λέει οτι θέλει και τον συνοδεύω μέχρι την τουαλέτα και τα κάνει στο γιογιό. Όταν είναι με παρέα και παίζει δεν πηγαίνει τουαλέτα και μπορεί να κρατηθεί και 3 και 4 ώρες :shock: (ε βέβαια μην αφήσει τα παιχνίδια του μόνα τους και του τα πάρει άλλο παιδάκι :? ) Αλλά συνέχεια έχει το χέρι στο τσουτσούνι μέχρι που στο τέλος μετά από δική μου προτροπή πάει και κατουράει. Τα περισσότερα μεσημέρια ξυπνάει στεγνός και σκέφτομαι να επιχειρήσω να βγάλουμε την πάνα το μεσημέρι. Για βράδυ όμως δεν το συζητώ, νομίζω δεν είναι έτοιμος αφού το πρωί είναι γεμάτη η πάνα με τσισάκια.

Θα πάω σε λίγο να πάρω τα δικαιολογητικά για δημόσιο παιδικό σταθμό.... σκέφτομαι να τον στείλω το Σεπτέμβρη αν και έχω ενδοιασμούς γιατί βλέπω και αρρωσταίνουν συνέχεια τα παιδάκια στον παιδικό και επίσης το μικρό θα είναι μόνο 6 μηνών και δεν θέλω να το ταλαιπωρήσω από τώρα με αρρώστιες.

Θα προτιμούσα να τον πάω την άνοιξη σε ιδιωτικό, που θα έχει χρονίσει και το μικρούλι. Δεν ξέρω τί θα κάνω, θα δώ.

Αθηνούλα μου υπομονή με τον θηλασμό, θα μπεί σε μια σειρά που θα πάει; Αλήθεια εσύ θα στείλεις την Γλυκεριάννα στον παιδικό;

Σοφάκι μου μπράβο στο Αλεξάκι για την πάνα!!! Όσο για την γλώσσα σε καταλαβαίνω απόλυτα! :lol: Περνάω το ίδιο γλυκό μαρτύριο! Περαστικά στον Κωστή σου και Χρόνια του Πολλά! Καλέ πως την πάτησε έτσι άσχημα;;;

Φιρφιρικούλη φιλάκια στον Βασιλάκη!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλώ όλα τα ζουζούνια! Πάω να κάνω μερικές δουλειές τώρα που κοιμάται το μωρό και ο Χριστόφορος παίζει τον κήπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορτιτσια μου!!!!!!!!!! Τι κανετε;;; το ξερω, εχω καταχαθει, αλλα οποτε παω να γραψω κατι , κατι γινεται και παραταω τον υπολογιστη. Τωρα τις εχω κοιμησει και τις 2 και βρηκα λιγο χρονο.

Μαιρουλι μου τι κανει το νινι; Πολυ καλο το βλεπω. Με θηλασμο και ξυπναει μονο 1 φορα;;;;;;;;;;;;;;; Τι εχεις κανει;;;;;;;;;;; Πες και σε μενα!!!!!!!! Η δικια μου στις 10 πινει ξενο, 150 γρ, στις 3 πινει δικο μου και στις 7 παλι......ολη νυχτα σουρτα φερτα. Ευτυχως πλεον, ξυπναει τρωει και ξανακοιμαται γιατι μεχρι προτινος......ουτε αυτο. Μονιμα ξυπνια.

Η Γλυκεριαννα ολο και πιο πολυ συνηθιζει την μπεμπα και συμφιλιωνεται με την παρουσια της. Πλεον εχει σταματησει τα κλαματα και την προσεχει παρα πολυ. Εχουμε μπει και στο σταδιο της πλαστελινης και της ζωγραφικης αλλα με σχεδια πια. Της πηρα και ξυλομπογιες και μπλοκ. Η πλαστελινη τελικα ειναι πολυ δημιουργικο παιχνιδι, και λεω τελικα γιατι τη σιχαινομουν ως υλικο.

φιλια σε ολες, ξυπναει η μικρη...τρεχωωωωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου τι κάνετε;

Μαιρη μου ειμαι απαραδεκτη δε σου εχω ευχηθει!!!

Να σου ζησει το αντρακι σου !Να χαιρεστε κ τα δυο σας τα παιδακια!

Ο Χριστοφορος ολοκληρο παληκαρι!!!φτου φτου

Αθηνουλα μου εμεις τα λεμε λιγο πολυ μεσω fb ...δωσε φιλια στα μαγουλινια

Ιωαννα τι κουκλα η Δαναη!!!να τη χαιρεσαι

Εμεις που λετε ειμαστε γενικα καλα,..κατι ψιλοιωσεις κτλ εχουμε περασει αλλα μετα τα Χριστουγεννα οχι κατι σοβαρο! ειναι ενα πολυ ομιλητικο κ κοινωνικο παιδακι αλλα με εντονες εκρηξεις νευρων...θα παμε παιδικο τωρα τον Ιουνιο κ ελπιζω να καταλαγιασει γιατι νομιζω οτι προερχεται απο βαρεμαρα ...τ απογευματα με τον ανηψιο μου ειναι μια χαρα! την ειχα παραμελησει κ εγω λιγο λογω δουλειας...αλλα τα ξαναβρηκαμε συντομα...πηγαμε κ ενα 4 ημερο στη Λεπτοκαρυα (Πιερια- Ολυμπο) και περασαμε τελεια!ολοι ειχαν να λενε τι καλο παιδακι...να φανταστειται...ημασταν εξω κ μολισ νυσταζε ανεβαινε στο καροτσι κ κοιμοταν...ακουσον ακουσον...χαχαχαχα παθαμε πλακα!!!

οι μοντελες ειναι μεγαλα κορμια...σας φιλω ρουφηχτα!!!

θα προσπαθησω να μπανω πιο συχνα!!!φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tς τς τς....βλεπω ποστ απο τη Νανα η με γελουν τα ματακια μου????

Χαχαχαχαχαχα!!

Φιλες μου φιλακια σε ολες και στα πατουσινια!!Παω για νανι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ καλημερα σας!!!!!!!!!!!!!!!!! Τι κανετε;;;;;; εμεις αποψε εχουμε κοιμηθει σχετικα καλα και εχω κεφια! δεν ξερω αν σας το εχω πει αλλα σε γενικες γραμμες η μπεμπα με τσακιζει τη νυχτα. Ξυπναει συνεχεια και οταν κοιμαται ειναι πολυ ανησυχη. Και αυτο γιατι δε χορταινει. Οποτε απο χτες μονο ξενο τη νυχτα για να κοιμομαστε και λιγο...δε βγαινει η δουλεια, γιατι και το μεσημερι που κοιμαται η Γλυκεριαννα η μικρη ξυπναει. Σε γενικες γραμμες κατα τη διαρκεια της μερας ειμαι χαλαρα γιατι η Γλυκεριαννα ζηταει να πηγαινει να καθεται στο μαγαζι με τη μανα μου οποτε ειμαι μονη μου με το μωρο και κανω χαλαρα τις δουλειες μου.

Νανουκα μου πολυ χαρηκα που ειδα και λεπτομερη νεα σου!!! Σε ζηλευω που ειχατε παει Λεπτοκαρυα!!! Ειναι καταπληκτικα εκει, ολη η περιοχη! Τις καλυτερες διακοπες ειχαμε κανει. Και ειχαμε πει οτι οταν κανουμε οικογενεια εκει θα παμε, αλλα ακομα δε το εχουμε κανονισει. Ειναι λογικο Νανουκα μου αν λειπεις πολλες ωρες το παιδι να βγαζει συμπεριοφρα περιοεργη για να σε προκαλεσει ή να σου δειξει το θυμο της. Αλλα και τι να κανουν και οι μανουλες που πρεπει να δουλεψουν; Υπομονη!

Μαιρη πως πατε; Εχετε αρχισει τα μπανια στην Κρητη;;;

Εδω τι παλιοκαιρος!!!!!!!!!!!!!! Ολο λεω να ξεστρωσω και ολο βρεχει και κανει κρυο. Ακομα με τα χαλια ειμαστε.

Σοφουλι πως παει η επιχειρηση πανα;

Ιωαννα που ειστε καλε;;;;;;;;;;;;;;;;;; Θελουμε νεα απο τη Δαναϊτσα σου!

3ημερο θα κανετε κατι; Εμεις θα παμε στο σπιτι στο Μεσολογγι, γιατι ειχαμε περσι ξεκινησει ανακαινιση, τελειωσαν ολοι οι μαστορες το φθινοπωρο κι εμεις λογω του θεματος μου δεν πηγαμε να δουμε τι εχουν κανει. Οποτε τωρα ευκαιρια. Να ξεσκασουμε και λιγο γιατι εχουμε να αλλαξουμε παραστασεις απο...................δε θυμαμαι πια. Θα παρουμε και πεθερικα μαζι να μας κρατανε λιγο το μωρο να παμε για κανενα καφεδακι σαν ανθρωποι. Λεγαμε να κανουμε και μπανιο.....αλλα που.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας κούκλες!!!!

Νανά μου ευχαριστώ πολύ! Και εσύ να χαίρεσαι το Σισσουλίνι! Να μπαίνεις πιο συχνά να μας λές τα νέα σου καλέ!

Αθηνά μου πως περάσατε το 3ημεράκι σας;;;; Καλό έκαναν το σπίτι;

Εμείς είμαστε καλά αν και είχαμε 1-2 θεματάκια με το μωρό. Εχει και αυτός αλλεργία στο αγελαδινό γάλα αλλά σε μεγαλύτερο βαθμό απ'ότι είχε ο Χριστόφορος, γιατί μου έκανε και ατοπική δερματίτιδα οπότε έχω κόψει από την διατροφή μου όχι μόνο τα γαλακτοκομικά και το μοσχάρι, αλλά και το χοιρινό, το ψάρι, το αυγό, την πατάτα, την μαγιά (κατά συνέπεια και όλα τα αρτοσκευάσματα), ξηρούς καρπούς, μαργαρίνη, κλπ. Αν δεν κάνω και τώρα κορμί λαμπάδα δεν ξέρω και εγώ τι θα γίνει! :lol: Επίσης έχει και παλινδρόμηση και πίνει σιροπάκι. Αυτά!!!!!!!!!!!!

Ο Χριστόφορος είναι μια χαρά και περιμένει πως και πως την Κυριακή που θα πάμε για το 1ο μας μπανάκι στη θάλασσα!!!

Έχει γίνει βρε κορίτσια αρκετά ανυπάκουος. Κάποιες φορές που παίζει, του μιλάω και με γράφει. Προσποιείται πως δεν ακούει τί λέω και συνεχίζει αυτό που κάνει. Με πιάνουν τα νεύρα μου όταν κάνει τον Κινέζο... Δεν ξέρω πως να το ξεπεράσουμε. Του το συζητάω, λέει "συγνώμη μανουλίτσα" αλλά μετά το ξανακάνει ίσως και την ίδια μέρα! :shock: Κάποιες φορές του το κάνω και εγώ για να δει οτι δεν είναι ωραίο να σε αγνοούν και τσατίζεται και γίνεται χαμός! Εσείς έχετε αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπερα!Τι κανετε?Διαβαζω τα νεακια σας!Εχω να μπω καιρο αλλα ημουν λιγο καπως λογω καποιων επαγγελματικων προβληματων του Κωστα.Τωρα καπως καλυτερα.

Το Αλεξακι μια χαρα δοξα το Θεο!Η πανα ειναι παρελθον και για εμας πλεον!Τη βραδινη την αφηνω για λιγο αργοτερα.

Μπορω να πω πως τελευταια φτου φτου ειναι πολυ συνεργασιμη γενικα!

Μαιρουλα διαιτα ε???Ε μοντελο θα σε κανει ο γιος..χαχαχα!!Ευχομαι με την παλινδρομηση να μην ταλαιπωρηθει ποτε το μικρουλι!Κοιτα νομιζω ολα λιγο πολυ σε αυτη την ηλικια ειναι ανυπακουα..ανακαλυπτουν το κοσμο και ειναι ασυγκρατητα!

Ιωαννα μου τι κανεις??Η κουκλιτσα?Θα σε παρω τηλεφωνακι να τα πουμε!

Αθηνα φιλια στις υπεροχες!

Μοντελες μουτς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα φίλες!!!

Πως τα πάτε με τις ζέστες;; Γμτ αν δεν είσαι θάλασσα ή διακοπές είναι σπάσιμο νεύρων το καλοκαίρι....

Θα πάτε / πήγατε πουθενά να ριλαξάρετε;;; Εμείς πάμε πότε πότε στην θάλασσα και ο Χριστόφορος περνάει υπέροχα!!!! Παίρνουμε μαζί τα φορτηγά του και τον εκσκαφέα του και κάνουμε εργοτάξιο την παραλία :lol:

Ανυπομονούμε να πάμε και στον παιδικό!!!! Άντε να έρθει αυτή η ευλογημένη μέρα να ηρεμήσουμε όλοι μας! Όχι οτι μου κάνει κάτι το παιδάκι μου, αλλά βαριέται το καημένο.... οκ, θα βγούμε στο μπαλκόνι, θα κατέβει στην αυλή και 2 φορές την εβδομάδα θα πάμε παιδότοπο με τους φίλους μας... αλλά δεν του αρκούν αυτά. Τον βλέπω πως χρειάζεται κάτι παραπάνω.

Το μπεμπάκι μας είναι τρέλα!!!! Νομίζω πιο εξελιγμένο μοντέλο από τον Χριστόφορο! Ήδη γυρνάει μπρούμυτα και ανάσκελα και κάθετε με μαξιλάρια γύρω γύρω! Λέω σιγά σιγά να του στήσω το πάρκο!

Με τις αλλεργίες του τα πάει πολύ καλά! Δεν υπάρχει ίχνος από σπυράκια και το "πνίξιμο" που πάθαινε είναι πλέον παρελθόν!

Εγώ λόγω της ειδικής διατροφής για το μωρό, έχω χάσει ήδη 4 κιλά και κατεβαίνει ωραιότατα ο δείκτης της ζυγαριάς! Κατά τα άλλα ηρεμία!!!!! Λέω σήμερα που έχει υπερβολική ζέστη να βγάλω την φουσκωτή πισινούλα έξω στο μπαλκόνι και να πλατσουρίσει με τα παιχνίδια του λίγο το Χριστοφοράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα!!!!

Καλέ που χαθήκατε όλες;;;;

Εμείς είμαστε καλά! Ο Χριστόφορος έχει γίνει εξπέρ στις ατάκες! Είναι και ετοιμόλογο το παιδί μου και δεν του ξεφεύγει τίποτα! Όλο πονηριές είναι! Κάναμε και τα χαρτιά μας μέσω ΕΣΠΑ για παιδικό σταθμό.... εύχομαι να τον πάρουν!

Το μικράκι μας είναι και αυτό εξελιγμένο μοντελάκι! :lol: Είναι πολύ καλό και χαρούμενο μωράκι!

Εγώ καλά αν εξαιρέσουμε το χθεσινό επεισόδιο..... χθες όταν ξύπνησα ένιωθα οτι γυρνούσε το δωμάτιο γύρω γύρω.... επί 5 ώρες ήμουν χάλια και τελικά πήγα στον παθολόγο. Ίλιγγος λέει..... ο αριστερός μου λαβύρινθος τα έχει παίξει ολίγον... είναι το αποτέλεσμα κακού ύπνου και κούρασης.... φαρμακευτική αγωγή υπάρχει αλλά λόγω θηλασμού δεν μπορώ να πάρω... σήμερα είμαι καλύτερα αλλά αν κάνω απότομες κινήσεις με πιάνει πάλι ζαλάδα. Είπε οτι σε 2-3 μέρες θα είμαι καλά αλλά από την στιγμή που το έπαθα 1 φορά κάποια στιγμή θα επανέλθει.... πωπω... χάλια ένιωθα.... 1.000 φορές να γεννούσα άλλη μια φορά παρά την ζάλη που είχα.

Εύχομαι όλες να είστε καλά, τα ζουζουνάκια σας να είναι υπέροχα και να έχετε καλό καλοκαίρι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας κουκλιτσες μου!

Εχω χαθει γιατι εχουμε τρεχαματα με την ανακατασκευη του σπιτιου. Τωρα πλεον επιβαλλεται να φυγουμε απο το ενοικιο. Ειμαι εγκυος!!!!!!! Χθες πηγα στο γιατρο και μου επιβεβαιωσε οτι ολα ειναι μια χαρα!!!! Η χαρα μας δεν περιγραφεται! :D:D:D:D:D:D

Η Δαναη μου ειναι μια χαρα! Εχουμε κανει και τα χαρτια μας μεσω εσπα για παιδικο. Το κοριτσακι μου θελει να ειναι συνεχεια με παιδακια! Παραγγειλαμε και κρεββατακι εδω και καιρο βεβαια! Αν ειναι φιλος ο ξυλουργος σε καθυστερει :evil:

Πολλα φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα μου συγχαρητήρια κοπέλα μου!!!!

Εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και ένα υγιές αδερφάκι για την κουκλίτσα σου!!!!!

Μπράβο και με το σπίτι!!! Τελειώνει απ' οτι κατάλαβα σε λίγο καιρό ε;

Αντε να σαν πάρουν και στον παιδικό! Και εμείς κάναμε μέσω ΕΣΠΑ και αγωνιώ για τα αυριανά αποτελέσματα!!!

Καλή επιτυχία!!!!

Οι υπόλοιπες που είστε καλέ;;;; Φιλιά στα ζουζούνια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

τσα!!!!!!!! χαθηκα το ξερω...βριστε με βριστε με!!!!

Ιωαννα μου συγχαρητηρια κοπελα μου!!! ολα να πανε τελεια!!!!

κ εμεις ειμαστε μια χαρα κοριτσια μου! εχουμε κ 2 μηνες τωρα περιπου που αποθηλασε το μαναρι μου κ εχουμε κοψει κ εντελως την πανα πρωι-βραδυ!!

περιμενω κ εγω να δω αν θα μας παρουν στον παιδικο εχει αναγκη να βρισκετε με αλλα παιδακια μου το ζηταει συνεχως κ πιστευω πως θα του κανει καλο...ειμαστε σε αναμονη...ειδωμεν!!!

Μαιρη μου μια χαρα τα αντρακια σου!! να μου τα φιλησεις!!!!!

σας φιλω ολες!!! θα μπαινω πιο συχνα το υποσχομαι!!! :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Καλέ χαθήκαμε για τα καλά ε; :cry:

Πώς είστε; Ιωάννα μου καλή η αυχενική; Είδατε και φύλο;;;;;;

Αθηνά μου τί κάνουν οι κούκλες σου;;;;

Σοφάκι μου η Αλεξία τί κάνει; Πρέπει να είναι μια σουσού φοβερή!!!!

Φιρφιρί μου!!!! Αποθηλάσατε τελικά ε; Μπράβο αντε και τώρα στο επόμενο με το καλό!!!! Όχι τίποτα αλλο αλλά να μην συνηθίσεις και στον ύπνο!!! χαχα!!! Τουλάχιστον τώρα απολαμβάνεις το κρεβάτι σου ή ακόμα ξυπνά ο Μπιλάκος;

Εμείς είμαστε πολύ καλά!!! Ο Χριστόφορος μάλλον θα ξεκινήσεις παιδικό την Δευτέρα!!!! Είναι πολύ χαρούμενος!!!! Ο μπέμπης είναι φοβερό μοντέλο δεν το συζητώ!!!! Δόξα το Θεό όλα καλά!!!!

Σας φιλώ όλες και τα ζουζούνια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...