Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΤΑ ΛΕΜΕ


Recommended Posts

ti ginetai vre koritsia mu,mia mera eixa na bo kai diavasa tora ta nea sas!!!niakoulinaki mu min agxonesai koritsaki mu!!!!de voitha!!!exalu ap ;oti katalava eisai kala tora!!! :P titinaki teleia koilitsa!!!!hlianna mu me to kalo na deis to moraki su apopse!!!

nasiula ola kala esi??? ego tin triti pu tha pao giatro tha rotiso an boro na kano liges adavgeies giati me vlepo ston kathrefti kai peftei i psixologia mu!!!!!

annamaria ute k emena exei fuskosei i koilia alla mallon tha petaxtei apotoma!!!!

ax exo poli agxos gia tin afxeniki kai apo tin alli exo k mia agonia mipos dume to fylo!!!

filakia se oles!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

evi ayto to axno sthn koilia mou nomizw oti to eixa apo prin alla twra exw vgalei arketes trixoules kai den mporw na katalavw :lol::lol::lol::lol: gia na doume me ton afalo mou tha petaqxtei h oxi????? :P:P:P:P:P

egw pantws koritsia exw vgalei polla spyraki sto koutelo poli mikra spithourakia...poly xalia.. :(:(:( me neyriazoun para poly!!!ti na valw gia na fygoun???h den tha fygoun mexri na genisw????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιτινα εγω εβγαζα κατι σπυθουρακια οταν αλλαζα μηνα

πω πω κισκα εχω μια φοβια με τα σκουλαρικια στον αφαλο!!

μαρεσει τοσο πολυ να τα βλεπω αλλα δε μπορω να τα φανταστω πανω μου, κατι με πιανει!

βανεσσακι ποτε πας για αυχενικη???

νασια ασε, τσακωθηκαμε, αρχισε να μου λεει να παρω αδεια, μου λεει οτι κανω σαν υστερικη, λες κ σε ενα μηνα θα μαθω γραμματα στα παιδια, μου λεει πως οτι ηταν να μαθουν απο μενα φετος το εμαθαν κ να μην κανω ετσι... ουφ ελπιζω να μην ειμαι υπερβολικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, δεν έχει άδικο ο άντρας σου. Πότε κλείνουν τα Δημοτικά σ' εσάς; Σε μας δεν έχω ιδέα!

Πάντως, αν μπορείς, πάρε μια άδεια. Εγώ, τώρα που βλέπω πώς είμαι, χαίρομαι που πήρα άδεια και πήγε η αντικαταστάτρια, γιατί θα αναγκαζόμουν να παίρνω άδεια 2-3 φορές τη βδομάδα και τα μαθήματα θα χάνονταν χωρίς πιθανότητες αναπλήρωσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια γκαστρουλες μου...

τι μου κανετε;;;;

βερονικα μην αγχωνεσαι κουκλα μου...στη βδομαδα που εισαι ειχα και εγω πολυ αιμα στη δευτερη εγκυμοσυνη...ποταμι το αιμα και κατακοκκινο και ειχα και κομματια...παρολα αυτα ο ιασωνακος μου μια χαρα ητανε...αλλα περασα μεγαλη τρομαρα..επισης μετα την 8 εβδομαδα δεν γινεται αυτοματη αποβολη...

λενακι να προσεχεις με τα μικρα που τρεχουν σαν παλαβα... ;););)

ανναμαρια χαλια το στομαχι..αυτο με την αναπνοη το ειχα και εγω πριν κανα 2 βδομαδες..ασε χαλια ειναι..

τιτινα ο αφαλος και η σκουρα γραμμη δεν ισχυουν για ολες τις γυναικες...αν ο οφαλος ειναι βαθυς δεν πεταγεται...εμενα και στις 2 προηγουμενες εγκυμοσυνες δεν ειχε πεταχτει...

κισκα τελεια η κοιλιτσα σου...α!!!!!!και της τιτινας..

και εμενα εχουν αρχισει να με ζοριζουν τα παντελονια μου :(:(:(

μαρουλι μου μια χαρα το σπορακι ειναι μικρουλι γι αυτο ειναι τετοιοι οι χτυποι....

κοριτσακια δεν θυμαμαι κατι αλλο...συγχωρεστε με....

α!!!!!!!!ηλιανα μπραβο για τα αποτελεσματα...πολυ χαρηκα...τι ειχε συμβει με το γιατρο σου;;; :roll:

αυτα τσουπρες...εγω ειμαι καλυτερα απο αναγουλες....το ποσο χαιρομαι δεν το περιγραφω :D

σας φιλω ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χι χι! Χριστίνα, ωραίο το παγωτό! Κι εγώ το φχαριστιέμαι!

Σε λίγο θα φάω μια κρεμούλα σοκολάτα που έφτιαξα χτες, μήπως και πάρω λίγο ασβέστιο, αφού γάλα δεν πίνω. Αλλά κι αυτήν με το ζόρι, έχω τρομερές ξινίλες αυτές τις μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημσπερα σε ολες μας, τι κανετε? niakoulinaki πως εισαι κοριτσι μου σημερα?

Κοριτσια κι εγω εχω ενα αγχος για τον οφαλο, αλλα εμενα ειναι βαθυς!Οσο για φαγητο ο γιαταρος μου ειπε να τρωω συχνα γευματακια και απο λιγο, βοηθανε και στις ανακατωσουρες!!Χθες ζηλεψα παγωτο αλλα ηταν λιγο αργα για να βγει ο αντρας μου να το παρει...μετα μου εφυγε !!Αυτο με τις κρεμες προσωπου το εχω κι εγω μια απορια αν κανει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ βάζω ελάχιστη ενυδατική πριν το μέικ απ, το οποίο είναι πάρα πολύ ελαφρύ. Επίσης, βάζω και αφρό στα μαλλιά.

Λέτε να πειράζει κάτι από αυτά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια τι να σας πω για τις κρεμες...ιδεα δεν εχω..εγω οταν θυμαμαι και βαζω καμια κρεμα..ειναι μια που φτιαχνει η θεια μου με αλοη και ειναι εντελως φυτικη...Χριστιναα νομιζω οτι ειναι σκουρα γραμμη σου εχει ξεκινησει..λογικα στο μηνα που εισαι ξεκιναει σιγα σιγα..εμενα ο αφαλος μου στο Χριστοφορο αν και ειναι πολυ μεσα βγηκε εξω,αλλα η κοιλια μου ητανεεε τουρλα..τωρα ηδη εχει φτασει στα μισα για αυτο και αλλαξα σκουλαρικι το αλλο με ενοχλουσε..το εχω χρονια το σκουλαρικι απο το σχολειο..τοτε που το εκανα ημουνα στις τρελες μου..τωρα αν μου εκλεινε..δεν ξερω αν θα το ξαναεκανα..με εχει πιασει φοβια...παντος στο γιο μου γυρω στον 9ο το εβγαλα και μολις γεννησα το εβαλα..ο γιατρος ειχε πεθανει στο γελιο..ηρθε να με εξετασει στη μητρα και λεει δεν αντεξες...λεω μαζι μου το ειχα ολη την ωρα..χιχιχι..και θυμαμαι και το αλλο ποναγε το χερι μου απο τον ορο και ελεγα ποναω ποναω και λεει ναι καλα...με τα τατουζα και τα piercing δεν πονεσες και σε ενοχλη ο ορος...οταν το εβγαλε ομως ειχε μελανιασει το χερι μου...καλα ελεγα εγω..κοριτσια πειναωωωωω..δεν εχω εμπνευση ομως τι να φαωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια κλεινουμε 15 ιουνιου, σε εναν μηνα δηλ.. εχω αγχωθει λιγο, με εχει πεθανει η κοιλια μου, με ποναει παρα πολυ κ ομικρος θελει ολο αγκαλιες... γαμωτο..

λετε να με ποναει πεειδη το σκεφτομαι τωρα??

εσεις ποτε τελειωνετε??

μπραβο ρε μπουρεκακι που εισαι καλυτερα με τις αναγουλες!!!

εγω εχω ακομα.. κ πολλες μαλιστα

χαχαχααχα αυτο το ψωμοτυρι!!!

αχ κισκα τοση αδυναμια εχεις στο σκουλαρικακι σου ε??? :D

αννα μαρια κ εγω εχω ενα καποιο αγχος με τα καλλυντικα κλπ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να΄μαι κι εγώ πάλι!!!!! Τι κάνετε κορίτσια;;;

Είχα πάει διακοπούλες και επανήλθα!!!!

Βέβαια γύρισα με πόνους στη μέση και λίγο καφέ...

Πήρα τον γιατρό και μου έδωσε αυτά τα outrogestan. 3 την ημέρα.

Η αλήθεια είναι όμως ότι έχω αγχωθεί πολύ...

(το πρώτο μου παιδάκι είναι) τα 2 πρώτα είναι του άντρα μου από τον πρώτο γάμο, αλλά τα έχω σαν δικά μου και μεγαλώνουμε όλοι μαζί!!!!!!!!!

Ετοιμαζόμαστε κι εμείς σιγά σιγά για τον πολιτικό!!

Ελπίζω να μη σας κούρασα!!!!

Καλημέρα σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bonjourrrr εδω ειμαι παλι...κοπανα σημερα δεν πηγα για δουλεια....ποναει η κοιλια μου απο το βραδυ αλλα νομιζω ειναι επειδη αλλαζω μηνα σημερα..αλλα ειπα με το ιστορικο με τις συσπασεις που εχω να μην παω στο μαγαζι καλυτερα να μεινω σπιτι...ειχα και κατι χωνακια να φτιαξω για να τα παρουνε σημερα αλλα καλα που σκεφτηκα εχτες να τα φερω σπιτι και εκατσα στο κρεβατι και τα εκανα και δεν ειχα τιποτα για σημερα...ευτυχως..θελω ρεπο...χιχιχιχ...εφαγα αυγο με ψωμι στο ποτηρι το πρωι και ξαναπειναω ρε γαμωτο...τι να φαω???Ψωμι με τυρι???Εχω ενα θεμα με το ψωμι...δεν τρωω και πααρα πολυ γιατι δεν μου αρεσει...αμα ειναι ζεστο και φρεσκο τρωω μονο..και εχω ενα ωραιο τυριιιι γραβιερα Ναξου...φανταστικο..αλλα εχω μονο ψωμι για τοστ και δεν με εμπνεει να το φαω..σημερα το μεσημερι θα φαμε μελιτζανες με τυρι και απο κατω εχει προβατινα αλλα μονο καθαρο κρεας κομματακια χωρις λιπος...μια φιλη της μανας μου να ειναι καλα εχει φουρνο και φτιαχνει φαγητα και τα βαζει στην καταψυξη και τα πουλαει και τα βαζεις καταψυκτη και οταν θες το βγαζεις και το βαζεις για λιγο στο φουρνο...μου εχει κατσει μιααα χαρα μιας και δεν εχω κανεναν για το μαγειρεμα...την Τεταρτη εκανα 2 ταψια παστιτσιο..ενα το εψησα και ενα εβαλα στον καταψυκτη..τι να κανω δεν μπορω να ερχομαι απο το μαγαζι και να μαγειρευω και να μυριζω κιολας ...γιατι τις περισσοτερες μερες δεν μπορω να μυριζω...ουφ πειναω τοοοσο που ολο φαγητα σκεφτομαι....αυριο θα κανω μπουτι αρνι στη γαστρα με πατατουλες...μιαμ μιαμμμμμ θελω τοοοσο να φαω πατατες φουρνου....αχ πεινααααα...τι να φαωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες!!!!!

Τί κάνετε??? Τί κάνουν οι κοιλίτσες???

Εμείς καλά είμαστε...έκανε και το εμβόλιο η ζουζού εχθές, έκλαψε ολίγον τι αλλά το ξεπέρασε γρήγορα χαχαχα!!!!!

Μαϊμουδάκι η παιδίατρος μου είπε ότι εφόσον έχω αντισώματα ερυθράς (αυτό έδειξε ο προγεννητικός) είμαι καλυμμένη αλλά της ανεμοβλογιάς δεν θα το κάνουμε (μετά την γέννα!)

Βάσω μην ανησυχείς για τα καφέ...εδώ τα περισσότερα κορίτσια αντιμετωπίσαμε την ίδια κατάσταση και πήραμε utrogestan και προς τα παρόν όλα βαίνουν καλώς! Εγώ συγκεκριμένα τα έπαιρνα σε όλο το πρώτο τρίμηνο, πρίν λίγες μέρες τα σταμάτησα. Απλώς να ξεκουράζεσαι, να μην σηκώνεις βάρη και κυρίως προσπάθησε να μην αγχώνεσαι (όσο μπορείς!) Με το καλό και ο γάμος!

Πήρα εχθές κάτι ρυζογκοφρέτες για να μασουλάω (μου είπαν ότι δεν έχουν πολλές θερμίδες και σε χορταίνουν κιόλας), σκέφτηκα ότι ίσως να βοηθάνε και με τα γαστρικά υγρά στις αναγούλες μια και οι φρυγανιές δεν μου πολυαρέσουν.....αλλά ούτε οι ρυζογκοφρέτες μου άρεσαν, τελείως άγευστες μου φάνηκαν κι εγώ είμαι λιχούδα!!!!!!! Πάντως όντως σε φουσκώνουν λίγο και δεν πεινάς!

Μόνη μου είμαι πάλι??????? Πού είστε??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Νασιααα..πεθαινω για ρυζοκγοφρεατα...τις ετρωγα και πριν μεινω εγκυος...μου αρεσει να την τρωω και με τυρι για τοστ και ζαμπον μην σου πω και με γιαουρτι και με μερεντα μιας και εχει ουδετερη γευση..μιαμ μια...τωρα τρωω ενα παγωτο αλλα θα πως στον αντρα μου αμα παει σουπερ να μου παρει ενα πακετακι..μου ηρθε ορεξη...αχχχχ..τι εφαγα εχτες.....πηρα κατι κουφετα για το μαγαζι ανακατεμενες γευσεις...και ερχετε η σακουλα και βλεπω ενα χρωμα που δεν το ξερω και λεω ας δοκιμασω...αχ...και ειναι καρπουζιιιιιιι....φανταστικοοο ολο μουγκριζα..πεθαινω για καρπουζι γενικα...ακομα και τσιχλες περνω με καρπουζι ..αλλα το κουφετο ειναι οοολα τα λευταα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalημερα κοριτσια.Καλε βρε ολες το φαγητο εχουμε στο μυαλο μας εεε?Εγω παντω βρηκα την σωτηρια μου με τις αναγουλες....πολλα γευματακια μικρα και συχνα, ανα 2 με 2,5 ωρες!!Δοκιμαστε το ισως σας βοηθησει!!!

Σημερα ψαρακια θα φαμε, τα λιμπίστηκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ Αναστασιααα..εμενα ο αντρας μου περνει μια φορα τη βδομαδα τσιπουρες αλλα του ειπα να παει να παρει γαυρο..μιαμ μιαμμ...το λιμπιστικα και εγω..με σαλατουλα χωριατικη και τζατζικιιι..και πατατουλες τηγανητες...αχχχχ...τα θελω οοοολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κίσκα μου...χαίρομαι που σου έδωσα ιδέα για μαμ...εμένα το στομάχι μου είναι κάπως τώρα και δεν ξέρω τί να κάνω...από την μία πεινάω, κι από την άλλη φοβάμαι πως αν φάω θα τα βγάλω. Θα ήθελα ένα τοστάκι αλλά μόνο το ψωμί έμεινε, το ζαμπόν και το κασέρι τα ξετίναξε ο άντρας μου...με το γάλα δεν τα πάω καλά, με τα γιαούρτια επίσης...μα τί παράξενη που είμαι κι εγώ με τα φαγητά πιά...όχι τώρα...πάντα έτσι ήμουν! Το ψωμί κι εμένα μόνο φράσκο και ζεστό μου αρέσει, διαφορετικά δεν το τρώω.

Λέω να φάω κανένα πορτοκάλι ή αχλάδι...γενικά δεν είμαι πολύ φρουτού αλλά στις εγκυμοσύνες όλο φρούτα ζητάω...τώρα που είπες για καρπούζι, έχω πόσο καιρό που έχω λυσσάξει για καρπούζι και βερίκοκα! Αλήθεια έχει κουφέτα με γεύση βερίκοκο?

Αναστασία μου όταν έχω αναγούλα ούτε νερό δεν μπορώ να πιώ οπότε δεν νομίζω να με βοηθήσουν τα μικρά γευματάκια...το πολύ πολύ να τα βγάλω!!!!! Με τα ψάρια δεν τα πάω καλά αλλά τώρα μου έβαλες ιδέες...μα τί στο καλό τώρα στην εγκυμοσύνη όοοοολα θα τα θέλω πιά???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια μου δεν εχει βερυκοκο αλλα εχει πεπονι...μιαμ μιαμ...ειχα παρει ενα καρπουζακι πριν το πασχα παιδιαααα μελι ητανε ανυπομονω να βγουν τα μεγαλα καρουζια..εγω παντος οσο ειχα αναγουλες και εμετους εβαζα υποθετα για να μην εχω αναγουλες γιατι ειχα κατι ζαλαδες που μου εφερναν εμετο και το μονο που ετρωγα ηταν κανα πατατακι και πατατες τηγανητες,,,γαλα με τιποτα το εβγαζα και ακομα το βγαζω μολις το πιω δεν ξερω γιατι,γενικα δεν ερτωγα σχεδον καθολου τον πρωτο καιρο,προτιμουσα να μεινω νυστικη αφου θα τα ενγαζα ετσι και αλλιως..τι αλλο??ΑΑ ναι ντοματα με αλατι ετρωγα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν σηκωθειτε αν μπορειτε βαλτε κατι στο στομα σας και μετα μην αφηνετε να περναει το 2ωρο!!!Καλα κι εγω δεν ειμαι περδικι τελειως εχω τα ανακατεματα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...