Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΤΑ ΛΕΜΕ


Recommended Posts

Καλημερα κουκλες...τι κανετε;;;

εγω σημερα ειμαι καλα....δεν εκανα εμετο ουτε αναγουλες εχω..προς το παρον δηλαδη...

το απογευμα δουλευω..και στα καπακια αυριο πρωι...ουφφφφφφ......βαριεμαι...

εγω παντως τη φετα κοριτσια την εχω τσακισει σε αυτη την εγκυμοσυνη...και φυσικα δεν υπαρχει προβλημα οσον αφορα στη καταναλωση της...

μυριαμ συγχαρητηρια για το γιοκα σας...με το καλο...

τιτινα με το καλο ο γαμος σας...τα καλυτερα ευχομαι....

αναστασια λες να ισχυει;;;;παντως εγω και στα 2 αγορια ειχα αιμα...τωρα προς το παρον δεν εχω τιποτα....

δεν ηξερα οτι η καμπουρη ειναι εγκυος :roll: ποιος ειναι ο ευτυχης πατερας;;;; :oops:

φιλιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα κοριτσάκια μου..:).....

Μαρία μου με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου τον γιο σου καλή μου...:).....

Και εδω, ο καιρός είναι πολύ χάλια, χθες όλη την ημέρα βροχή μέχρι και σήμερα το πρωί...πριν από λίγο σταμάτησε....:)....κατα τα άλλα, ήρεμα, στο γραφείο....

Χριστίνα μου μην στενοχωριέσαι με τα κιλά κουκλίτσα μου.....είναι που το αγοράκι σου τρώει πολύ....θα κάνεις ένα γερό και δυνατό αντράκι...αυτό να σκέφετσαι...μόνο το αλάτι να περιορίσεις, γιατί όντως δημιουργείται κατακρατηση..:)

Νία μου να σου πω και εγώ το βράδυ δεν μπορώ να κοιμηθώ......και δεν ξερω τι να κανω πια με αυτη την κατάσταση...:(......όχι, τίποτα, αλλά ενοχλώ και τον καημένο τον άντρα μου...:(....αλλά όλο κατουριέμαι, διψάω κτλ.....:(....

Σας φιλώ γλυκά όλες...:)

Σας φιλώ γλυκά όλες............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Εγώ σήμερα έχω μια ξινίλα, άλλο πράμα. Και ζαλάδα, φυσικά, δε με εγκαταλείπει ποτέ!

Μύριαμ, με το καλό το αγοράκι!

Χριστίνα, μη χτυπιέσαι με τα κιλά, αν και, όταν φτάσεις στον 8ο-9ο θα δεις ότι είναι καλό να μην έχεις πάρει πολλά, γιατί τότε θα δυσκολεύεσαι να κινηθείς!

Εγώ πάντως δεν έχω πάρει ακόμα κιλά, κι από κοιλιά μηδαμινά πράγματα.

Νάσια, καταπληκτικοί οι συγγενείς σου!

Μύριαμ, καλά κάνεις και κινείσαι, αλλά μη σκοτώνεσαι κιόλας στις δουλειές. Πρέπει να προσέχουμε!

Όσο για τη φέτα, δε μου είπε ο γιατρός μου να μην τρώω. Σίγουρα πρέπει να αποφεύγουμε ροκφόρ και άλλα μπλε τυριά και μαλακά τυριά που απλώνονται στο ψωμί. Φέτα τρώω, αλλά μερικές φορές μου μυρίζει, γιατί, πώς να το κάνουμε, μια κατσικίλα την έχει! :P

Φιλιά σε όλα τα κοριτσάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις εφαγα κατι τελεια μπιφτεκακια....και τωρα νυσταζω απιστευτα...

παω να κανω νανι γιατι στις 4 πρεπει να ειμαι στη δουλεια :(

τα φιλια σε ολες....

υγ.το μαρουλι που ειναι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

νασια πως ειναι η γενικη σαν περιβαλλον? ειναι ωραια? εγω ελεγα για το γαληνο μονο κ μονο επειδη εχει εκεινο το προγραμμα με τις 2 μερες παραμονης, δεν ξερω ποσο θα αντεξω μακρια απο τον μικρο μου

μιριαμ συγχαρητηρια!! μην ανησυχεις ολα θα πανε ΤΕΛΕΙΑ μεχρι το τελος για ΟΛΕΣ ΜΑΣ!! αισιοδοξια θελει κ θετικη σκεψη! ολα θα πανε καλα!!

α δε σας ειπα

στον ανασταση ειχα ΠΗΤ 8/4 (γενεθλια του μπαμπα μου)

κ τωρα εχω 16?12 (γενεθλια της μαμας μου)

καλο εε??? :lol::lol::lol:

πω πω αποτι βλεπω εχουμε ολες πολυ καλα σογια!!! :lol::lol: να τους χαιρομαστε καλε!

πω πω μπουρεκακι καλο κουραγιο κοριτσι μου...

μικι κ εδω εχει ξεσκιστει να βρεχει, μουχλιασαμε.. κ σε ενα μηνα εχουμε καλοκαιρι!

νιακουλινακι μακαρονια με κιμα μιαμ!!!!!!!!!!!!!

αννα μαρια καθε μερα τα εχεις αυτα ε? εγω τρελαινομαι στις αναγουλες, παρα πολυ, στον ανασταση δεν ειχα τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, ναι, ζαλίζομαι χωρίς διακοπή από τις 26/3. Όταν λέω ζαλίζομαι, δεν εννοώ τόσο ότι γυρίζει το κεφάλι μου, όσο ότι είναι σκοτεινιασμένα τα μάτια μου και τα βλέπω όλα σαν πίσω από ένα πέπλο.

Όσο για τις ξινίλες, δεν τις έχω κάθε μέρα. Σήμερα, όμως, έχει οργιάσει η ξινίλα συν η απαίσια γεύση στο στόμα...

Α, τελικά δεν έπαθα σαλμονέλλα από το παγωτό. Υποτίθεται, εκδηλώνεται με τουλάχιστον διάρροια, κι εμένα έχει χειροτερέψει η δυσκοιλιότητα!

Τώρα, έχω αγχωθεί λίγο, γιατί δεν έχουν στείλει ακόμα αντικαταστάτη στο σχολείο, και πρέπει να γίνουν κάποια πράγματα, κυρίως με τη γ' τάξη που τελειώνει 1η Ιουνίου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερούδια εγκυούλες...

Μαϊμουδάκι μου καλά ήταν στην Γενική, στην αρχή ήθελα να πάω στο Γέννεσις αλλά σκέφτηκα ότι αν χρειαζόμουν κάτι έκτακτο, χτύπα ξύλο (φοβόμουν μην συμβεί κάτι επειδή ανέβαζα πίεση) εκεί είναι μόνο μαιευτικό δεν υπάρχουν άλλες ειδικότητες...στην Γενική δεν αφήνουν παιδάκια στο επισκεπτήριο και γενικά δεν επιτρέπεται στους επισκέπτες να βλέπουν τα νεογέννητα (αυτό είναι καλό)! Το μόνο ανυπόφορο ήταν η απίστευτη ζέστη εκεί μέσα (σκέψου ότι γέννησα 9 Δεκεμβρίου) και ζητούσαμε να ανοίξουν το κλιματιστικό...φαντάσου για τί ζέστη σου μιλάω :lol:

Άννα Μαρία μου αυτή η απαίσια γεύση στο στόμα κι εμένα πολύ με εκνευρίζει...ακόμα και το νερό έχει απαίσια γεύση!!!!! Μα γιατί σου κόλλησε ότι θα πάθεις σαλμονέλα από το παγωτό?

Μύριαμ πολύ ευχάριστα τα νεάκια σου...με το καλό ο γιόκας σας!!!!! Γερό να είναι!

Μίκι μου τί κάνει το σποράκι? Άσε από βροχή κι εδώ μουλιάσαμε...

Βερόνικα κι εγώ μακαρόνια με κιμά έχω...αλλά δεν τα πολυκάνω κέφι, βασικά δεν τα πάω πολύ καλά με τον κιμά αλλά ο άντρας μου τρελαίνεται...μόνο οι λαχανοσαρμάδες μ'αρέσουν και τα γιουβαρλάκια!

Teddy μου έχεις υπνηλία? Κι εγώ είχα όσο έπαιρνα τα outrgestan...τώρα που τα σταμάτησα μόνο το βράδυ πέφτω σαν την νεκρή, αλλά μιλάμε κατεβάζω τελείως τα ρολλά, καμία επαφή με τον έξω κόσμο...γιατί άραγε? Ούτε την μικρή μου δεν ακούω στην ενδοεπικοινωνία...ευτυχώς που ο άντρας μου κοιμάται πολύ αργότερα από μένα οπότε παρακολουθεί και το παιδί!

Βανεσάκι μου μην χάνεσαι...

Πού είναι οι άλλες εγκυούλες μας????????

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κιμάς... Χμ... Εγώ τα πάω πολύ καλά με τον κιμά. Τον προτιμώ παρά να φάω σκέτο κρέας. Λαχανοσαρμάδες τρελαίνομαι!!!!!!!!!!! Από τα καλύτερά μου φαγητά! Κεφτέδες, μπιφτέκια, γιουβαρλάκια, τα λατρεύω! Σήμερα έφαγα ρολό κιμά με αβγό, γιάμ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ήταν τέλειο, αλλά δυστυχώς, δε θα μπορέσω να φάω και το βράδι. Είπαμε: το βράδι ΨΩΜΟΤΥΡΙ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα έφαγα ρολό κιμά με αβγό, γιάμ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ήταν τέλειο, αλλά δυστυχώς, δε θα μπορέσω να φάω και το βράδι. Είπαμε: το βράδι ΨΩΜΟΤΥΡΙ!!!!!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol: είχα έναν συμμαθητή που τον φωνάζαμε ψωμί ούτε που θυμάμαι γιατί...τώρα γνώρισα και το ψωμοτύρι (κάποια εγκυούλα είπε πως θα σε φωνάζει έτσι)...αχ βρε Άννα Μαρία μου τί περνάς κι εσύ με το στομάχι σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο χωριό που μένουν οι γονείς μου είναι ένα κοριτσάκι (βασικά κάποτε ήταν κοριτσάκι τώρα θα είναι ολόκληρη γαϊδάρα) που το ψωμί το έλεγε σουμί και της έμεινε το παρατσούκλι...τώρα όλοι την ξέρουμε η Σουμί!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα! Αυτό το παιδί το λέγαμε "ο Ψουμής" γιατί στη Φοιτητική Λέσχη πάντα έτρωγε όλο το ψωμί του και μετά έτρωγε και το δικό μας. Αφού εγώ δεν έτρωγα ποτέ ψωμί! Τώρα έγινα ψωμοτυροφάγος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κ εγω κοριτσακια μου!!!!αχμη λετε αλλο για φαγητα!!!δεν αντεχω!!!μολις ακουω κατι θελω να το φαω!!!!ευτυχως μεχρι τωρα εχω βαλει μονο1,5 κιλο αλλα ετσι οπως παω δε τα βλεπω καλα τα πραγματα!!! τριτη παω για αυχενικη!!!και pap a!!! εχω πολυ αγχος!!!ελπιζω να πανε ολα καλα!!!εσεις πως τα πατε με τα κιλα???εγω εχω φαει κολλημα γιατι πριν την εγκυμοσυνη εκανα διατροφη και ειχα χασει 8 κιλα που ειχα παρει απο τοτε που αρχισα να μενω με τον αντρα μου!!!!και μολις αρχισα να αισθανομαι φιτ ...βεβαια προεχει να ειναι καλα τα μωρακια μας και τα κιλα θα τα χασουμε!!!

κοριτσια δεν αντεχω αλλο τη ριζα!!!λεω να παω να κανω μερικες ανταυγειες τωρα που τελειωνει το πρωτο τριμηνο!!1εσεις τι κανετε μ αυτο το θεμα???φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσάκι, κι εγώ έκανα διατροφή πριν μείνω έγκυος! Έκανα και κατά τη διάρκεια, μέχρι να το πάρω χαμπάρι! Τώρα κάνω μη-διατροφή, αφού δε θέλω να τρώω τίποτα!

Όσο για τη βαφή μαλλιών, εγώ δεν τα έχω βάψει ποτέ, οπότε δεν τίθεται θέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Πάνω στην ώρα ήρθα... Κιλά και φαγητά ε; Εμένα που μου έχουν μείνει 2-3 από την πρώτη, πώς γίνεται να τα χάσω;

Λοιπόν, σήμερα πήρα αποτελέσματα χοριακής. 9.500. Είμαι 5 εβδομάδων μόλις + 1 :oops:

Αλήθεια, όσες έχετε κι άλλο παιδάκι, βλέπετε διαφορές από την 1η φορά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαα σας φιλεναδες..ειχα μπει το μεσημερι και ειδα τα νεα και εκει που απαντουσα κολλησε το ιντερνετι και τα εχασα οσα ειγα γραψει και τωρα δεν θυμαμαι οοοσα γραψατε...πφπφπφπφ..Με τα κιλα εγω εχανα στην αρχη λογω εμετων..τωρα μετα το Πασχα που ζυγιστικα ειχα παρει 1 κιλο και θα ξαναζυγιστω την αλλη βδομαδα που θα παω για Βεπιπεδου αλλα δεν σκαω κιολας...αμα πειναω τρωω...και παγωτα και πατατακια και απο τυρια οτι να ειναι...εμενα η γιατρος μου ειπε για το τοξοπλασμα να προσεξω μονο το κρεας να ειναι καλα ψημενο και τα λαχανικα να ειναι καλα πλυμενα η βρασμενα τπτ αλλο..λεει να μην υπερβαλουμε κιολας...παντως στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχαν κανει λαθος στις απαντησεις και εγραψαν οτι εχω αντισωματα για τοξοπλασμα ενω δεν ειχα και ετρωγα τα παντααα...τιποτα δεν επαθα..νομιζω αμα το ψυριζουμε παθαινουμε...τι αλλο??Κυο εγω σε σχεση με την πρχτη εγκυμοσυνη ειδα 2 πραγματα το ενα ειναι οτι καταλαβα το παιδι πολυ νωρις και το αλλο οτι μεγαλωσε αμεσως η κοιλια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!!!!!!!!!!!!edw eimai kai egw....afhste anxothia poly me ta kila....den mporw re gamwto peinaw synexeia!!!den mporw na sterithw to faghtaki eimai kai lixoudo... :lol::lol::lol:

alla o giatros apo thn arxh pou phga se ayton mou elege prosexe mhn pareis kila...kai apo tote synexeia mou t leei!!!phra 3 kila apo thn proigoumenh fora pou eixa paei....mou eipe oti mpenoun apo edw kai pera ta polla kila kai na prosexw na mhn pernw 3 kila se kathe mhna....

kata ta alla kourash kai shmera sthn douleia ffffffff axa ayth h mesh me exei rimaxei!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kai pou na varinw kai allo ti exw na traviksw!!!!!!!!

valame kai aggelia shmera gia ton politiko sthn efhmerida kai ayrio tha kykloforisei stn efhmerida TA NEA!!!!!!!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Βερόνικα, μην αγχώνεσαι! Εδώ σου λέει η Λένα (Μαϊμουδάκι) ότι είχε πάρα πολύ αίμα στην εγκυμοσύνη της και μια χαρά γέννησε.

Βγαίνουν και κομμάτια ή μόνο λίγο αιματάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λογικό είναι να αγχώνεσαι.

Πάντως, μια φορά είχε πάρει τηλέφωνο το γιατρό μου μία έγκυος, η οποία είχε αίμα, και της είπε να κάνει υπομονή, κι αφού δεν βγαίνουν κομμάτια, δεν είναι και τόσο επικίνδυνο. Τελικά, η εγκυμοσύνη της κοπέλας πάει μια χαρά.

Κι όπως έχω ξαναγράψει, εδώ νομίζω, πολλές φίλες μου είχαν αίμα, ακόμα και σε μεγάλες περιόδους της εγκυμοσύνης τους, και μια χαρά γέννησαν τα παιδάκα τους!

Φαντάζομαι παίρνεις ουτροτζεστάν, κ.λπ. Προσπάθησε να ηρεμήσεις, δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα, εκτός απ' το να περιμένεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX KORITSAKI MOU SE KATALAVAINW POU ANXONESE EINAI APOLYTOS FYSIOLOGIKO PROSPATHISE NA HREMISEIS KAI MHN KOURAZESE!!!!!!!!OLA THA PANE KALA!!!!!!!!!!!PERIMENE NA DEIS PWS THA EKSELIXTEI KAI KSANAPARE TON GIATRO SOU!!!!SOU EIPE NA PAREIS UTROGESTAN??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...