Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΤΑ ΛΕΜΕ


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσουδιαα μου :D

τι μου κανετε?

niakoulinaki να ζησουν οι γονεις σου! ο,τι επιθυμουν ευχομαι..

με το καλο να ερθει το εγγονακι να δεις χαρες που θα κανουν :D

μα τι μας λες απογευματιατικα για το γλυκοο

ΘΕΛΩΩΩ ΚΑΙ ΕΓΩΩΩ

αναστασιαα περιμενουμε τα νεα σου απο τον γιατρο!

Νάσια* μου ναι Αργυρουπολη ειμαι..

ναι ναι ξερω τωρα σχεδον πισω απο το σημα

ειναι το πλαισιο εγω μενω λιγο πιο πανω :D

Teddy_Dion ολα θα πανε καλα με την αμνιο. μην ανησυχεις

εχεις ολη μας την θετικη ενεργεια :D

θελω να γινω μαμα.. με γεια το κουρεμα :)

η αληθεια ειναι πως και εγω ορεξη για δουλειες ΔΕΝ ΕΧΩ

αλλα αναγκαστικα :?

ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙΙΙ κουκλιιιιιιιι? απιστευτοοος ο μικροοος σου?

καλαα ειναι οντως το κατι αλλο να τα βλεπεις απο εμβρυακι

να σχηματιζονται.. και φυσικα ΣΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ :D:lol:

Ευη νταξει νομιζω δεν ειναι 2 και 3 τα ατομα που φερονται ετσι

μου εχει τυχει 3-4 φορες στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου..

που παμεε ετσι οπως ειμαστε? ΜΕ ΤΙ ΜΥΑΛΑΑΑΑ θα προχωρησει αυτη η χωρααα?

βανεσσακι και marouli35 τα χαιρετισματα μου και σε εσαααααας :D

καλα σημερα στην δουλεια ηταν το κατι αλλο..

στιγμη δεν εκατσα ολη την μερα κοσμο ειχαμε

και ημουνα και μονη μου..

καλε ερχεται μια πελατισσα και μου ζηταγε ΓΟΥΝΑΚΙ..

χαχαχα και μου εκανε και παρατηρησει ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΓΟΥΝΑΚΙ!

μα θα τρελαθω με τετοιο καιρο εξω.. στην Αλασκα θα πηγαινεεε? :?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εδω ειμαι κι εγωωωωωωωω!!!!!Πηγαμε στο γιατρουλη, μολις γυρισαμε.Η καρδουλα μας χτυπαει με 169 παλμους και ειμαστε 2 εκ και 16 χιλιοστα!Νομιζω καλα ειναι κοριτσια, ετσι ειπε και ο γιατρος!!Αλλα ειμαι λιγο καπως γιατι αυτη τη φορα ο υπερηχος δεν το εδειχνε και πολυ καθαρα σε σχεση με την προηγουμενη φορα και αγχωθηκα λιγο.Περιμενα οτι οσο μεγαλωνουμε θα το βλεπω και πιο ξεκαθαρα.Ο γιατρος ειπε οτι επειδη ειναι σε μεγενθυση φαινεται ετσι!!Ελπιζω την επομενη να το δω παλι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou anastasia mou!!!!mpravo koritsaki mou!!!!!!!!!!!teleia ta nea sou eides pou ola kala pane telika????akousate kai thn kardoula sas!!!

oso gia ton yperhxo kai emena den vgainei panta toso kathara alla den einai logos anhsyxeias aytos!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εγώ πήγα σχολείο και κουράστηκα πάρα πολύ, ενώ δεν έκανα και τίποτα. Δύο ώρες μάθημα είχα και μη φανταστείτε ότι στο εσπερινό κάνουμε μάθημα και πολύ φανατικά, και έκανα και λίγη γραφική δουλειά που έπρεπε να τελειώσει.

Καλά, με τους γέρους και τις γριές γίνεται χαμός. Εγώ μια φορά κατέβαινα από Πανόραμα (Θεσσαλονίκη), τίγκα το λεωφορείο και εγώ ήμουν άρρωστη, ζαλιζόμουν τρομερά και καθόμουν. Μπαίνει μια γριά κι αρχίζει τη γκρίνια, ότι κάθονται οι νέοι κι αφήνουν τους ηλικιωμένους όρθιους. Της λέω "είμαι άρρωστη, κυρία μου, γι' αυτό κάθομαι, αλλά ορίστε, καθίστε". Σηκώνομαι, και της λέει μία συνομήλική της που καθόταν δίπλα της "ξέρετε, κυρία, κι εγώ όταν ήμουν νέα, κάθε φορά που ήμουν έγκυος, καθόμουν και δεν έδινα τη θέση μου, τι να έκανα, δε γινόταν αλλιώς". Τέλος πάντων, φτάνουμε στη Φιγκαρό (Ιπποκράτειο), εγώ έτοιμη να λιποθυμήσω, κατέβηκα εκεί, ενώ κανονικά κατέβαινα κέντρο. Αυτή με βλέπει ότι δε με κρατούσαν τα πόδια μου, και όπως κατέβαινα, με πιάνει απ' το μπράτσο και μου λέει "Σ' ευχαριστώ". Αλλά εγώ απ' τα νεύρα μου, γύρισα απ' την άλλη κι έφυγα!

Marie Saradopoulou, σε τι ξεφτιλισμένο μαγαζί δουλεύεις; Καλά, δεν έχετε γουνάκια; Απαράδεκτο!

Αναστασία, μη σε αγχώνει ο υπέρηχος. Εμένα στο δεύτερο υπέρηχο φαινόταν σαν παιδί και στον τρίτο έμοιαζε με φασόλι! Ήταν πολύ θαμπό, αλλά μάλλον θα φταίει αυτό που λες, ότι είναι σε μεγέθυνση, και επίσης ότι δεν είχα πιεί και πολύ νερό και δεν έδειχνε και πολύ καλά ο υπέρηχος.

Τώρα έχω ναυτία, έφαγα ένα σάντουιτς (το βράδι μόνο ψωμοτύρι τρώω) και μάλλον θα το κάνω εμετό σε λίγο.

Φιλιά σε όλες τις κοιλουμπίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα καλα εφυγε και γελαγα μονη μου..

μα υπαρχουν και τρελοι ετσι?

καλα σου λεω οι ιστοριες με γιαγιαδες ΑΝΕΔΕΣΤΑΤΕΣ

δεν εχει τελος..

αναστασακι τι τελεια νεα!

μεγαλωωωωωωωωωωωωωωωωωσει το μικρακι σας! :D

καλε εμενα με ποναει η μεση μου απο το απογευμα,

αλλο και τουτο παλιιιιιι :?

ολα τα χαμε αυτο μας έλειπε τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμαν βρε Αννα Μαρια, απο την παραγωγη στην κατανάλωση εισαι με το φαγητο, δεν προλαβαίνει να σταθει πανω σου!! =))

titina εχεις δικιο, συγκρινα τον τωρινό υπερηχο με τον προηγουμενο και εκεινος ειχε πιο πολυ αναλυση γι αυτο φαινοταν καλυτερα!!!Νιωθω λιγες ενοχλησεις χαμηλα, ειναι μαλλον που με σκάλισε με το εργαλείο εε?γιατι αυτη τη φορα με κοιταξε λιγο παραπανω λογο απο το ροζακι που ειχα πριν 2 ημερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια! Με θέλετε και εμενα στο παρεάκι σας; :D Είμαι και εγώ εγκυούλα! Το έμαθα την περασμένη Πέμπτη όταν έκανα χοριακή στην 33η μέρα του κύκλου και ήταν 230! Σήμερα ξαναεπανέλαβα την χοριακή και έχει φτάσει τα 1365!!! [smilie=blob5.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob5.gif] Δεν φανταζόμουνα ότι θα ανεβεί τόσο πολύ. Ο γιατρός μου είχε πει ότι αν είναι πάνω από 700 είμαι ΟΚ αλλά αυτό ήταν σχεδόν διπλάσιο!!! Λέτε να είναι διδυμάκια; 8-}8-}8-}8-} Την άλλη Πέμπτη θα πάμε ξανά στον γιατρό και λογικά θα ακούσουμε και καρδούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalws hrthes madi mou me to kalo na exeis mia hremh eggymosynh kai na pareis sthn aggalitsa sou ena ygies mwraki!!!!!!!!!!!!!!!!!poly kalh h xoriakh sou tha perimenoume nea sou!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

ax vre marie prepei na paragilete gounakia wposdhpote.....erxete dyskolo kalokairi...axaxaxaxaxaxaxa :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

egw koritsia eimai ksapla sas diavazw kai o mpemphs me exei taraxei sthn klotsia pali!!!!!

o glykos mou kai fenotan toso hremos to prwi............ :lol::lol::lol::lol::lol:

apo thn manoula to phre kai ayto....xaxaxaxaxaxa :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκές εγκυούλες,

Titina ο μπεμπάκος σου είναι ΜΟΥΡΛΙΑ!!!

Marie σε ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνσή σου, αλλά να σου πω

κάτι:είναι δυνατόν να μην έχετε γουνάκια;Τι γίνεται βρε παιδί μου.......

MaDi καλως ήρθες στην παρέα μας,με το καλό να γίνεις μανούλα!!!

Αναστασία μου τι ωραία νεάκια, μεγαλώνει το ζουζουνάκι σου!!!

Vanessaki από ότι μου είπε ο γυναικολόγος μου η αν η αυχενική

και το pap a είναι καλά είσαι κατά μεγάλο ποσοστό σίγουρη

ότι το παιδάκι σου θα γεννηθεί γερό και δυνατό.Απλώς για μένα

για παράδειγμα που είμαι 34+ και σίγουρα για πάνω από τα 35

μου είπε ο γυναικολόγος ότι πρέπει να κάνω αμνιοπαρακέντηση,

παρόλο που η αυχενική και το pap a είναι μια χαρά. Εγώ τα

έκανα όλα μαζί στο κέντρο που κάνω τον υπέρηχο.Το αίμα το

παίρνουν και το στέλνουν αυτοί στο μικροβιολογικό!!!

Φιλιά σε όλες σας !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια....

χθες πηγα γιατρο....το σπορακι τελικα ηταν πιο μεγαλο απο αυτο που περιμεναμε...ειμαι 8 εβδομαδων και 5 ημερων...ΠΗΤ 6 δεκεμβρη....το μονο κακο ειναι οτι ο πλακουντας ειναι επιποματικος....οχι σεξ λοιπον και μια προσευχη να ανεβει και να πανε ολα καλα..γιατι ειναι κριμα στο τριτο να φαω μαχαιρι.... :(

πολύ καλος ο γιατρος.....

κατα τ αλλα οι εμετοι και οι αναγουλες πανε πολυ καλυτερα....ελπιζω να φυγουν επιτελους...νυσταζω συνεχεια...και τρωω συνεχεια...βοδι θα γινω παλι :roll:

αναστασακι μου μαζι θα γενναμε τι τελεια....τα φιλια μου στην κοιλιτσα σου... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια....

χθες πηγα γιατρο....το σπορακι τελικα ηταν πιο μεγαλο απο αυτο που περιμεναμε...ειμαι 8 εβδομαδων και 5 ημερων...ΠΗΤ 6 δεκεμβρη....το μονο κακο ειναι οτι ο πλακουντας ειναι επιποματικος....οχι σεξ λοιπον και μια προσευχη να ανεβει και να πανε ολα καλα..γιατι ειναι κριμα στο τριτο να φαω μαχαιρι.... :(

πολύ καλος ο γιατρος.....

κατα τ αλλα οι εμετοι και οι αναγουλες πανε πολυ καλυτερα....ελπιζω να φυγουν επιτελους...νυσταζω συνεχεια...και τρωω συνεχεια...βοδι θα γινω παλι :roll:

αναστασακι μου μαζι θα γενναμε τι τελεια....τα φιλια μου στην κοιλιτσα σου... :D

Κοριτσακι μου τι ευχαριστη εκπληξη ειναι αυτη?Ναι μαζι θα γενναμε τι ομορφα!!!Ευχομαι ολοψυχα ολα να μας πανε καλα!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες εγκυουλες μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!πως ειστε??????????????τι κανουν οι κοιλιτσες,μεγαλωνουν????????????καλε ποσα γραψατε παλι,πολυλογουδες????? :shock::shock::shock: ειδα κ επαθα να σας διαβασω :o:o:o !!!!!!!!!

εγω ειμαι μια χαρα δεν μπηκα δυο μερες τωρα γιται την πρωτομαγια βολταραμε ολη μερα κ χθες μαζευα εδω στο σπιτι,βολεψα τα χειμωνιατικα κ εβγαλα τα καλοκαιρινα,πλυντηρια, ενας χαμος με λιγα λογια.κ μετα το βραδυ δεν ειχα καθολου ορεξη να μπω!!!!!!!!!!!!!!

απο χθες ποναει η μεση μου κ εχω εναν πονο κατω χαμηλα,ποιος ξερει τι να ειναι αυτο!!!! θα δουμε την παρασκευη που θα παω παλι στον γιατρο,αχχχχχ να ξαναδω παλι το αντρακι μου!!!!!!!!!!!

βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι:το ντοπλερ ειναι απαραιτητο να γινει????γινεται παντα?γιατι εγω σε καμια εγκυμοσυνη απ'τις δυο δεν το εχω κανει!!!!!......?????!!!!!

τιτινακι μου μπραβο πολυ χαρηκα με τον μικρουλη σου που ειναι ολα μια χαρα!!!!!!!αχ τι γλυκουλης που ειναι!!!!!!!!!!!!καλε ολοιδιος εσυ ειναι!!!!!!μπραβο μπραβο!!!!!!!!!!

αχ τι καλα γιατι εμενα κ τα δυο τα παιδια μου δεν μου εχουν πει πως μου μοιαζουν.... :roll::roll: εχουν παρει κ απο τους δυο μας κ μπερδευονται ολοι!!!!!!!

τουλαχιστον εχω ακομα ελπιδες οτι θα μου μοιαζει αυτο ( ομικρουλης ο χρηστακος μου)!!!!!!!!!πιστευω να μην μεινω με την ελπιδα!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μαντι μου καλως ηρθες κοριτσι μου κ με το καλο το μωρακι σου!!!!!!!ολα θα πανε τελεια!!!!!!!!!!!

μπουρεκακι μου μην αγχωνεσαι κοπελα μου,ολα καλα θα πανε καλη μου!!!!!!! (αχ τι να πω κ εγω που θα φαω το τριτο μαχαιρι κ μεσα σε λιγο χρονικο διαστημα!!!!!...ερε γλεντια που θα ριξουμε, απ'τον πονο....!!!!)

αναστασουλα μου ειδες,ολα ειναι μια χαρα!!!!!!πολυ χαιρομαι κοριτσι μου!!!!!!!!!

νασιουλα μου πως εισαι κοριτσι μου????????

βρε μαρακι μου, μα καλα κ εσεις να μην εχετε γουνα στο μαγαζι?????????? :shock::shock::shock::twisted: τστστστστστστστστσ!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

καλε ποσο γελασα με τους γερους,αλλα κ ποσο νευριασα!!!!!!!! :lol::lol::twisted::twisted::twisted::twisted: καλα δεν παιζονται με τιποτα αυτοι,μιλαμε για πολλα μπουνιδια!!!!!!!!

ευακι μου τι κανεις κοπελα μου?????ποως εισαι???????αχχχχχχχ εδω κ ποσο καιρο θελω να φαω χαλβα φαρσαλων ,αλλα που να τον βρω......θα ρωτησω σημερα σε κανα ζαχαροπλαστειο μηπως κ βρω!!!!!!!

μυριαμ μου αντε κοντευεις κοριτσι μου με το σεμιναριο.θα τελειωσεις κ θα ξεκουραστεις!!!!!!!πως εισαι??????

πολλα φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες σας!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου καλημέρα.....

τιτίνα μου το αγοράκι σου είναο κουκλάκι ζωγραφιστό....πολύ χαίρομαι που είσαι τόσο ξετρελαμένη με τον γιόκα σου...:)

Αναστασία μου επίσης χαίρομαι και για σένα που όλα είναι καλά με το μωράκι σου...:)......όσον αφορά τον υπέρηχο, και μενα την δεύτερη φορά το έμβρυο φαινόταν σαν πλατανόφυλλο...χαχα.....οπότε μην ανησυχείς....όλα θα πάνε καλά και στις δύο μας...όπως και σε όλα τα κορίτσια......δε μου λες....ΠΗΤ σου έδωσε 6 Δεκέμβρη?..........΄

πολλά φιλάκια σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια.....

Άννα Μαρία μου, εμετό δεν κάνω εγώ αλλά έχω απίστευτες αναγούλες όλη την ημέρα....άσε χάλια........και με πονάει πολύ η μεοσύλα μου...:(....αλλά δεν πειράζει......ας είναι καλά το νινάκι μου..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας εγκυούλες μου!!

Μα με τί ταχύτητα γράφετε, δεν σας προλαβαίνω. Τα διαβαζω όλα αλλα στο τελος ξεχναω ποια έγραψε τί και έτσι δεν σχολιάζω σε όλα, το λέω για να μην με παρεξηγήσετε!!! :D

Μια μερα έμεινε κ αυριο θα κανω τον 1ο υπέρηχο! Μακάρι να ειναι όλα καλά, έχω πολύ άγχος!!

bourique πιο μεγαλο, ε? Μπράβο στο νινακι!

Αναστασάκι μου μεγαλώνει κ το δικό σου ζουζούνι!

Madi καλώς μας ήρθες κ με το καλό το μωράκι σου!!

Ηλιάννα το doppler νομίζω είναι σημαντικός υπέρηχος γιατι βλεπεις κι απο εκει αν τρέφεται σωστά το μωρακι σου κ αν έχει σωστή ανάπτυξη. Μηπως ο γιατρός σου δεν είχε το κατάλληλο μηχάνημα γι΄αυτο δε το έκανε?

ΝΑ ρωτήσω , γιατί κάνετε τόσο συχνα υπέρηχο? Εγω θυμαμαι στην 1η εγκυμοσυνη πήγαινα καθε 1-1,5 μήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιανα μου κουραζεσαι και δεν μου αρεσει αυτο!!!Χαλαρωσε λιγο βρε κοριτσι μου και καντα σιγα σιγα οχι ολα μαζι!!!

miki μου ναι ΠΗΤ εχω 6/12....αλλα μολις χθες ηρθαμε στα ισια με την τελευταια περιοδο,ηταν παντα 3-4 ημερες μπροστα!!!

marouli τι κανεις?Κανονικα καθε 15 ημερες κανεις υπερηχο.Εγω ετυχε να κανω πιο συχνα γιατι απο την αρχη ειχα λιγο προβλημα με τη χοριακη, μετα ειδα και το ροζακι γι αυτο το εκανα καθε εβδομαδα να δω τι γινεται.Τωρα ομως θα παω σε 15 ημερες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ συχνα δεν είναι καθε 15 μέρες? Νομιζω έχει να κανει κ με τον γιατρό. Οι ιδιώτες λενε ότι χρειάζεται πιο συχνα για ευνόητους λόγους.

Που θα γεννήσετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρουλακι μου κ εγω το ιδιο με εσενα παθαινω διαβαζω διαβαζω κ μετα δεν θυμαμαι!!!!!!!ολα θα ειναι τελεια αυριο στον υπερηχο σου κοριτσι μου!!!!!!!!!!!

αληθεια ειναι σημαντικο το ντοπλερ????? κ τοτε γιατι αυτος που ειχα ως γιατρο δεν μου το ειχε κανει ποτε????

την αυχενικη κ τον β επιπεδου στο ιασω με εστελνε κ τα εκανα????γι'αυτο γιατι δεν μου ειχε πει ποτε τιποτα?????? :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

αναστασουλα μου,αχ κοριτσι μου το ξερω κουραζομαι πολυ παραπανω απ'οσο πρεπει αλλα τι να κανω,ποιος θα μου τα κανει αν δεν τα κανω εγω???????πολυ χαιρομαι που ειναι ολα πολυ καλα κ το μωρακι σου!!!συγκινηθηκα!!!!!!!!!

μικι μου πως εισαι κοριτσι μου???εισαι κ εσυ ψιλοχαλια ,ε??υπομονη κουκλιτσα μου!!!!!!αυτο που λες να'ναι καλα τα μωρακια μας κ χαλαλι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρούλι μου καλημέρα.......εγώ έκανα υπέρηχο μέχρι τώρα 3 φορές και θα πάω τώρα μετά από 3 εβδομάδες.......έτσι μου είπε ο γιατρός........αλλά όλα είναι σχετικά διότι σημαντικό ρόλο παίζει η εγκυμοσύνη και πόσο καλή είναι....και εγώ είχα την προηγουμενη εβδομάδα καφε υγρά οπότε πήγα να με δει ξανά, με απόσταση μόλις 7 ημερων απο τον προηγούμενο υπέρηχο......αρα, σημασία εχει πως παει η εγκυμοσυνη σου για να κανεις και τους αναλογους υπερηχους..:)

Αναστασία μου, εμενα μου εδωσε ΠΗΤ 7/12 αλλά στον τριτο υπέρηχο εδειξε πητ 2/12 και εχω μπερδευτει.... :roll::roll::roll: .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιάννα μου η αλήθεια είναι ότι τις τελευταίες 2 εβδομάδες είμαι πολύ χάλια με το στομάχι....άσε......αναγούλες διαρκώς, αλλα ευτυχως δεν κανω εμετο.......ουτε το βραδυ ομως μπορω να κοιμηθω.....με ποναει η μεση...και προσπαθω να χαλαρωσω λιγακι το πρωι..αλλα ειμαι σαν βαμπιρ...:(....δεν πειραζει ομως.......ας ειναι καλα το σπορακι μου και ας ταλαιπωρουμε εγω.....το αντεχω...:)...εσυ πως εισαι?.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρουλι μου κ εμενα στην αρχη μια φορα το μηνα μου ελεγε κ πηγαινα,στην δευτερη εγκυμοσυνη μου πιο συχνα κ τωρα καθε δυο βδομαδες!!!!!!!!

αχ το που θα γεννησουμε....για μενα ειναι μια πονεμενη ιστορια!!!!!!!κ το λεω αυτο γιατι ο γιατρος που πηγα τωρα ειναι στο γαια, ε κ εκει κοστιζει γυρω στα 4 με 5 χιλιαδες ευρω, λιγο δυσκολα για μας.σε δημοσιο δεν θελω να παω γιατι η αληθεια ειναι πως φοβαμαι πολυ,γιατι ηταν που ηταν τωρα εχουν γινει..........ασε να μην πω.κ στον γιατρο που πηγαινα πριν στην κλινικη του για να γεννησω θα κοστιζε γυρω στα 2500ε τεραστια διαφορα απ'το γαια. οπου θα ηταν κ εδω στην περιοχη μου κ δεν θα επρεπε να τρεχω αθηνα.

τωρα για να πω την αληθεια το σκεφτομαι πολυ σοβαρα αυτο το θεμα κ ειμαι αγχωμενη κ προβληματισμενη!!!!!

εσυ που θα γεννησεις??

ναι βρε μικι μου κ εγω ετσι ημουν πολυ χαλια στην αρχη ,τωρα ειμαι καλυτερα!!!!εχει κεξινησει η μεση τωρα κ ποναει!!!!υπομονη κοριτσακι μου!!!!μετα που θα εχουμε τα μωρακια μας θα τα ξεχασουμε ολα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Κι εγώ διαβάζω, διαβάζω, και μετά ξεχνάω ποια έγραψε τι!

Σήμερα έχω τρομερή ζαλάδα. Δε βλέπω μπροστά μου, κυριολεκτικά. Πάντα ζαλίζομαι, αλλά σήμερα είναι απ' τις άσχημες μέρες.

Ευτυχώς πήρα άδεια απ' το σχολείο, μέχρι το τέλος Μαΐου.

Μαρούλι, εμένα με βάζει για υπέρηχο κάθε δύο εβδομάδες. Ίσως επειδή έχω θρομβοφιλία, ίσως επειδή είχα και μία αποβολή. Πάντως, δεν τίθεται θέμα χρημάτων, αφού δεν πληρώνω το γιατρό μου, μια που έχει αρχή να μην παίρνει ποτέ λεφτά από συγγενείς, ακόμα και για επεμβάσεις.

Όσο για τα μαιευτήρια, καλά, τι τιμές είναι αυτές; Ο δικός μου γιατρός, που θεωρείται ακριβός, παίρνει γύρω στο χιλιάρικο νομίζω. Τι τέσσερα και πέντε χιλιάρικα, πού να βρει ένα μέσο ζευγάρι τόσα λεφτά για να κάνει παιδί; Και βάλτε και τις εξετάσεις, και τα φάρμακα και την προίκα του μωρού, κι ένα σωρό άλλα.

Γιώτα, μπράβο, είστε μεγαλύτεροι ε; Κι εγώ την τελευταία φορά ήμουν μια βδομάδα μεγαλύτερη!

Ηλιάννα, δεν είναι ανάγκη να αστράφτει το σπίτι από πάστρα. Ας είναι και λιγότερο καθαρό. Εγώ τώρα σκέφτομαι τι να κάνω με τα καλοκαιρινά που πρέπει να βγάλω και τα χειμερινά που πρέπει να μαζέψω. Μάλλον θα τα κάνει ο άντρας μου κι εγώ απλά θα κάθομαι και θα διπλώνω και θα τον επιβλέπω!

Όσο για την κοιλιά μου, υπάρχει ένα φούσκωμα κάτω χαμηλά, το οποίο δε γίνεται ορατό με γυμνό οφθαλμό :P. Μονο αν το ψηλαφήσω το καταλαβαίνω. Η κοιλιά μου, όμως, ψηλά, έχει φουσκώσει από την κατακράτηση, τα αέρια και τη δυσκοιλιότητα. Αφού χτες στο σχολείο μου λέγανε μαθήτριες και καθηγήτριες ότι φουσκώνω και τους έλεγα "αυτό δεν είναι εγκυμοσύνη, αυτό είναι δυσκοιλιότητα"! Νομίζω θα αργήσει να μου φανεί η εγκυμοσύνη.

Φιλιά σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geiasas koritsia ti kanete?????????

madi kalws hlthes kai esy sth pareoyla mas me to kalo to mwraki soy........

egw koritsia pali sto iasw tha gennisw prwta o theos ti na kanw den thelw gia toys persinoys moy logoys alla einai ekei mono o giatros moy giati eimai metoxos megalos opote ......ekei pali na elpisw mono na paw na gennisw kai na fygw grhgora apo ekei mesa........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι φίλες μου εγκυούλες!

Τι κάνετε;

Εγώ σήμερα έχω τρελή υπνηλία, είμαι στο γραφείο και με κόπο

κρατάω το μάτι ανοιχτό!!!

Εμένα ο γιατρός μου είναι στο ΡΕΑ, ένα καινούριο μαιευτήριο στη

Συγγρού, οπότε θα γεννήσω εκεί πρώτα ο Θεός!

Φιλιά στις κοιλίτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου,

ακομα δουλεια ειμαι :)

μα καλα αυτο με το γουνακι

ΗΤΑΝ ΚΟΡΥΦΗ χαχαχχαχα

MaDi καλως ηρθες.. με το καλο το μωρακι σου

ή ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑΑΑ ΣΟΥ... :D

bourique1983 καλως ηρθες και εσυ στην παρεουλα μας

με το καλι και το 3ο νινι & να χαιρεσαι τα παιδακια σου :)

βλεπω δεν ειμαι τελικα η μονη

με την μεση, αφηστε ειναι απο τα χειροτερα μου αυτο!

ασχετο! πηρα την μαμα μου αν δω τι κανει το πρωι

και με το που το σηκωνει, πρωτη της λεξη..

ΠΕΘΑΝΕ.. καλε εχασα 10 χρονια απο την ζωη μου λεω ποιος?

και μου λεει ο Βέγγος..

τι κριμα.. μας χαρισε καταπληκτικες ταινιες! να αναπαυθεί η ψυχουλα του ευχομαι!

βρε ηλιαννακι θα σε μαλωσωωωωω

ειπαμε ηρεμα με τις δουλειεεεες? :)

παρτε και ενα τραγουδακι μιας και το

θυμηθηκα το πρωι και το ακουγαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγώ θα γεννήσω στο Αλεξάνδρα, Δημόσιο νοσοκομείο. Εκεί γέννησα και την Αλεξία.

Δεν τίθεται θέμα χρημάτων γιατί ο άντρας μου είναι γιατρός και πουθενα δεν μας παίρνουν χρήματα λόγο συναδελφικότητας. ΜΑλιστα στο Αλεξάνδρα πλήρωσα τη διαμονή.

Αλλά μόνο σε δημόσιο νιώθω ασφάλεια. Το Αλεξάνδρα (όπως και άλλα δημόσια νοσοκομεία) έχει μια ανακαινισμένη πτέρυγα πολύ χλιδάτη και ήμουν εκεί. Μεχρι κ πλασμα τηλεόραση είχε κ κρεβατι που ανεβοκατεβαίνει με τηλεκοκτρολ. Ημουν σε δικλινο κ πληρωσα 450 €. Τους τελευταιους μήνες πηγα επισκεψη στο ΙΑΣΩ σε συγγενεις που γέννησαν εκει και μπορώ να πω ότι ουδεμια σύγκριση είχαν τα δωμάτια εκεινα με το δικό μου. Αλλα ο λόγος που πηγαινω εκεί κ επέλεξα γιατρό απο εκει είναι η ασφάλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...