Μετάβαση σε περιεχόμενο

DREAM TEAM ΜΑΜΑΔΩΝ .ΟΚΤΩΒΡΗ 09 !!! ΝΟ22


Recommended Posts

ωραιο αλλα νομιζω ειναι μικρουλης ακομα....να μεγαλωσει λιγο ακομα κ να δεις πως θα το χαιρετε μονος του μετα!

μηπως φοβασε οτι θα παρει το τζιπ κ θα την κανει με καμια γκομενα :oops::lol:

γιαυτο θελεις να το κανεις κουμαντο εσυ απο μακρια ε????τηλεκατευθηνομενο κ ετσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 909
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρια ειχα και εγω ιγμοριτιδα μικρη αλλα ξαφνικα τελος...βεβαια μια φορα το χρονο ταλαιπωρουμαι απο διαλειπον ασθμα..

Σωσω εμενα νυχια το ευχαριστιεται κιολας..αλλα ξεβγαλμα , απο τοτε που τον κουρεψαμε κατα τη διαρκεια του μπανιου, υποφερει...νυχια και αυτια καθεται αγαλμα!! ;);)

Αλεκα απο Πασχα ομως και μετα χαρα θεου το νησι...

Μαρακι το οιδιποδειο ισχυει παντως και δεν το πιστευα... :?

Νανα Ελληνας στις αντιδρασεις του ο Ανθιμος!!! :D:D μια ολοκληρη τσιπουρα ειναι πολυ...και εμενα μεχρι σχεδον μιση εχει φαει..

Ισμηνη μου εγω τετοια φαγητα , οπως το κατσικακι, το φτιαχνω μερες που δε δουλευω μετα..να το νιωσω..να το χαρω ;););)

Τζουλια η μαμα μου το χρησιμοποιει πολυ .. εγω ακομα δεν!!θα το βαλω αυτη τη βδομαδα σε ρυζοτο... :!:

αυτο με τα ζουζουνια και την κουνελα δεν το επιασα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΖΕΤΑ ΛΕΝΕ ΚΟΥΝΕΛΟΜΑΝΑ (ΕΠΕΙΔΗ ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ 1 ΚΟΥΝΕΛΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ)

ΑΛΛΑ ΑΛΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΧΑΡΗ (ΟΠΟΙΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ''ΚΟΥΝΕΛΑ ΕΙΣΑΙ???)

:roll::roll::roll:

Τι 8α κάνω με έσας ... με χάνετε ώρες ώρες ... μόνο η Σωσω που γράφει αναποδα με καταλαβαινει... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα το πιασες! χαχα!

Μεχρι τα 40 του τηλ/μενο. Μετα βλέπουμε! χαχαχχα

Ααααααααααααα τωρα κατλαβα ποια ζετα.

Λοιπον καρπα ξερω(λογω ιατρικης που σας ειχα πει καποτε...). Μου ετυχε μια φορα να πέσω σε περιπτωση πνιγμου στον αστερα... Ωπα λεω! Τώρα? Να ξερεις και να μη βοηθησεις? Δε σου παει καρδια...

Εναν γιατρο εναν γιατρο φωναζανε τα κλασσικα! ωχ λεω τη πατησα τωρα! χαχαχα

Να με σπρωχουνε οι δικοι μου εγω μεχρι να παω εσκασε μυτη ο Μιτς Μπιουκάναν (ναυαγοσωστης) και για καλη του τυχη και αυτουνου συνηλθε! χαχαχα

Σέημ ον μι!

Αυτη την εβδομαδα θα ερθει μια πολυ καλη φιλη διακοπες για καμια βδομαδα με τη μικρουλα της. Ειναι γιατρος στο παιδων. Θα ρωτησω να μου θυμισει διαφορα. Αχρειαστα να ειναι..

Μωρη τρελιαρα πως τη λενε τη δικια σου τη γιατρο? Στειλε πμ να ρωτησω τη δικια μου...

Θα γνωριζονται λογικα. Στο αγλαια ειναι.

Οπως καταλαβατε εμεις οι διαιτολογοι εχουμε τον κάλο της ιατρικης! Συμφωνεις καλο μου?

Ανεκπληρωτο ονειρο. Χαχχαα!

Αλλα αν πασει κανενας ερμος στα χερια μου! χαχχαα! Τον κανω κοσκινο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααααα

μου λειψατε...τοσες μερες ηθελα να σας διαβασω αλλα δεν προλαβαινα, ευχομαι να ειστε ολες καλα..

τα νεα σας;

εμεις τωρα καλα...

ειχα ωτιτιδα μιλαμε για τεσσερις μερες πονοοοος μεγαλος, αφου δεν αντεχα καθολου, εκανα θεραπεια, αντιβιωση δυο κουτια,σταγονες,παυσιπονα,τελος καλο ολα καλα.

ειχε ερθει η αδερφη μου απο το χωριο,ειχε κατι δουλειες αθηνα,εκατσε μια βδομαδα,ευτυχως γιατι με βοηθησε με την ωτιτιδα... :D

ο στεφανακος μου ειναι καλα...καναμε το Mmr εχασε 200 γρμ απο 12,200,12,00 υψος 85 και απο φαγητο μου ειπε ελευθερα με προσοχη...αυτααααα

κατι για εγκυμοσυνη καλα καταλαβα; πειτε μου;

χρυσουλαααα σε βλεπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως ολοι οι υπολοιποι εχουμε τον καλο την διαιτολογιας..... :lol::lol::lol::lol:

συμφωνειτε υπολοιπες???? :lol::lol::lol:

Χαρααααα!!!!ολα καλα αυτο εχει σημασια......η ωτιτιδα εχει πονο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η καρπα ειναι διαφορετικη στα μωρα. Γι'αυτο θα τη ρωτησω. Ξερω αλλα εχω φοβια για τον θωρακα.

Παναγια μου αχρειαστη φτου φτου φτου!

Ελα ρε Χαρα! Περαστικα αγαπη μου! Ευτυχως ειχες παρεουλα την αδελφουλα σου!

Οι εγκυμονουσες ειναι αυτες που γνωριζεις.. Δε μας προεκυψε αλλη ακομη! χεχεχεχε!

Που θα παει που θα παει ομως!

Σου στελνω το ματζουνι μαρ στειλε στοιχεια με πμ! χαχαχαα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου χαρα!

περαστικα σου!!!!! ετσι θα πονανε κ τα μικρα μας οταν εχουν ωτιτιδα???κ δεν μπορουν να μας το πουνε???ωχ,ωχ!!!

ολες θελουνε να κανουν μωρακι !!!!!!

αλλα δεν το λενε :o:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως ολοι οι υπολοιποι εχουμε τον καλο την διαιτολογιας..... :lol::lol::lol::lol:

συμφωνειτε υπολοιπες???? :lol::lol::lol:

Χαρααααα!!!!ολα καλα αυτο εχει σημασια......η ωτιτιδα εχει πονο....

συμφωνω :D

τεραστιο πονο εχει, δεν θελω ουτε να το θυμαμαι....

ααα κριμα!!!και εγω νομιζα οτι ειχαμε και αλλη εγκυουλα...μαρια ευχομαι γρηγορα να δουμε εγκυουλες!!!!

αλεκα1 γειααα, και εγω αυτο σκεφτομουν τη πονο περνουν και δεν μπορουν να μας το πουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραιες οι μετρησεις του μικρου χαρα! Μπραβο! Ψηλο παιδακι θα γινει! Φτου φτου καμαρι μου!

Σηκώνω χερι! Εγω θελω! Μωρακι!!!!!

Αλλα να ρωτησω κατι? Με το θεμα του βαρους τι γινεται? Δηλαδη εσυ ας πουμε Αλεκα σηκωνες βαρη οπως τη μικρη σου? Αυτο σκεφτομαι...

Ρε γμτ φοβαμαι μην εχω παλι προωρες συσπασεις. Βεβαια αργα με επιασαν και εφταιγα εγω γιατι κουραζομουν πολυ αλλα εχω φοβια τωρα.

Ο διονυσης ειναι ησυχος και δε θελει αγκαλιες. Μονο για μπανιο και αλλαγη πανας βασικα... ΓΙα πειτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω μαρακι μου....

εγω μωρακι δεν ξερω αν θελω...αλλα και να ηθελα, ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα χωρις βοηθεια, και χαλια οικονομικα...βεβαια αν ποτε ερχοταν θα ηταν καλοδεχουμενο...τεσπα.

τζουλια, μαρια, μηπως μπορειτε να μου πειτε καμια διαιτα νηστισημη;γινεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι ...αυτα που εκανα στην 2εγκυμοσυνη ουτε που το φανταζομουνα....

εχουμε αντοχες εμεις οι μανουλες !!

ναι σηκωνα βαροι κ μπορει η Μαρια να ηταν 3ετων αλλα ....

σας εχω πει οτι εμαθα 10εβδομαδων την εγκυμοσυνη?????

εκανα μεχρη τοτε .βαροι τρεξημο κ ειχα περιοδο τον πρωτο μηνα :shock:

ο γιατρος επαθε πλακα :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο σκεφτομαι και γω αλεκα. Η μοναδικη θα ειμαι?

Αυτο που ξερω ομως ειναι οτι οταν με το καλο ξαναμεινω εγκυος θα πρεπει να κανω τα στραβα ματια σε πολλα.

Εννοω στο θεμα του σπιτιου.

Θα εχω σιγουρα γυναικα 1/εβδομαδα αλλιως δε γινεται.

Θα μου πεις στη προηγουμενη εγκυμοσυνη ποιος τα εκανε ολα? ΜΙλαμε εκανα τα παντα! Και το σπιτι στην εντελεια.

Δεν εκανα μαγειρεμα ομως. χαχαχα1 ΜΟυ βρωμαγανε τα παντα! χαχαχαχα!

Αλεκα πως το καταλαβες τελικα? Αρχισε να κλωτσαει? χαχαχα

Πλακα κανω! Για πες!!!!!!

Πως εγινε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ωραια αλεκ το εβαλα!

Χαρα αχ τι διαιτουλα να σου στειλω???? Δεν ειναι ευκολο.

Καποιες συμβουλες ευχαρίστως.

Η διαιτα ειναι δυσκολη γιατι ειναι σαν να ειμαι γιατρος και δινω θεραπεια μεσω ιντερνετ. Εχω δωσει κανα δυο φορες με βαρια καρδια ομως. Δε μου αρεσει.

Προσεχε τους υδατανθρακες. Ειναι η παγιδα στη νηστεια. Διαιτα και νηστεια= δυσκολα τα πραγματα χαχα

Πολυ ψωμι ζυμαρικο ρυζια σαλτσουλες κλπ.

Θα νηστεψεις και απο γαλακτοκομικα? Ποσες μερες?

Ρωταω για τα γαλακτοκομικα γιατι πολλοι που κανουνε 40 μερες νηστευουν απ'ολα μονο τη τελευταια εβδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια θα νηστεψω απο τα παντα.

κυριως ρωταω γιατι παντα οταν νηστευω, φουσκωνω, και θελω ξερω τη μπορω να συνδιασω για να μην φουσκωνω....αυτα τιποτε αλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα καθυστεριση.....αλλα νομιζα οτι ειμαι 5-6εβδομαδων ,πηγα ντοκτορ εκανα υπερηχο κ αντι για σπορακι ειδα ολοκληρομενο μωρακι :shock::lol:

ο γιατρος ειπε..αυτο σε λιγο θα παει σχολειο :lol:

ολα καλα ομως !!!

κ εγω ολα μονη τα εκανα ,επερνα γυναικα μια στο τοσο για γενικο τα καθημερινα μονη....κ ηταν καλοκαιρι κ καθε μερα βολτες η Μαρια μου κ θαλασσα κ παρκο κ οτι θες!

με το καλο να ερθει κ ολα θα τα καταφερεις !!!!!

ασε που τα δευτερα ειναι πιο ηρεμα μωρακια ...νομιζω

:roll:

πρεπει να χασω 10κιλα :shock: αλλα πως???ξερω να το ραψω :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι αυτο που σου εγραψα παραπανω. ΓΙα τους υδατανθρακες.

Επισης το φουσκωμα οφειλεται και στις πολλες ινες. Πολλα οσπρια, λαδερα φαγακια, σαλάτες, φρούτα κλπ.

Οσον αφορα σε αυτο το κομματι δε μπορεις να κανεις πολλα.

Το πρηξιμο απο τις ινες φευγει. Το θεμα ειναι η ισορροπια και στη νηστεια χανεται.

Σκεψου οτι ερχοντουσαν παπαδες στο γραφειο και δε νηστευανε για να μη χαλασουνε τη διαιτα χαχαχα παρολο που τους εβγαζα νηστισιμο προγραμμα που ειχε απ'ολα.

Αλεκα κανε διαιτα! χαχαχχαχαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ! απο αυριο!!!!πρεπει ομως ...ερχετε η καταθληψη το βλεπω,δεν εχω ορεξη να ντιθω,ολο με φορμες ειμαι....αστα μαρακι.....

νομιζω οτι βλεπω την ντομ :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παλι το ειχα καταλαβει πολυ νωρις...

Ημουν τοσο σιγορη που εκανα τεστ 6 μερες πριν!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Σελφ κλιαρ που δειχνει νωριτερα.

Ειχα κανει κανα 2 αρνητικα φυσικα.

Κανω και ενα ακομη γιατι ενας συνεδελφος φαγωθηκε οτι ειμαι εγκυος!

Το κανω πρωι πρωι πριν παω σε κατι σχολεια να μιλησω στα πιτσιρικια για διατροφη. Ητανε 7 ηωρα.

Αρνητικο. Το κρυβω στο ντυλαπι να μη το δει ο αντρας μου και φευγω.

Γυρναω σπιιτι μετα απο δουλεια, επαγγελματικο γευμα και επισκεψη σε φιλους το βραδυ κατα τις 12. Παω μπανιο κομματια και λεω κατσε να πεταξω το τεστ μνη το δει ο καλος μου και αναστατωθει χωρις λογο...

ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΔΩ;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ΝΑ ΜΙΑ ΓΡΑΜΜΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΓΟΥΑΤ?????????????????????

Παω μεσα τρεχοντας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Του το ειπα λαχανιασμενη ολο το σκηνικο και μου απανταει δηλαδη? χαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχα

Ωχ τι? Ήρθε η Ντομ? Ωρα να την κανουμε δηλαδη... χχαχαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω μαρακι μου...

ναι μαρια, αλλα ειχα καιρο να μπω, δεν καταλαβα γιατι χαθηκαν ολα, παλια την ειχα φτιαξει αλλιως και τωρα δεν ειναι τιποτα ιδιο. τι εγινε;

η θεα; ντομμμμμμμμμμμμμμμμμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ! τωρα που πρεπει να την κανω ...εγω το ξεχασα εχουμε σχολειο αυριο 7.15 χτυπαει το ξυπνητηρι....

η Μαρια δεν ξυπναει με τιποτα την τραβαω απο τα ποδια ....την ετοιμαζω κοιμησμενη :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...