Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερωτηση


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια

υστερα απο πολυ μουρμουρα εκανε ο αντρας μου εξετασεις και απο τα λιγα καταλαβα οτι του ειπε ο γιατρος οτι το σπερμα του ειναι αργο-τεμπελικο ? κατι τετοιο ?τι σημαινει?υπαρχει μεγαλο προβλημα?

γνωριζεται να μου πειτε σχετικα μεχρι να επισκευτω τον γυναικολογο μου?με εχει πιασει αγχος παλι!! :?::?: τι μπορει να σημαινει?

βοηθειαααααα????????????????????????? η να μην αγχωνομαι και τοσο???????????????????? :idea::idea:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένη ... τι εξετάσεις έκανε; Σπερμοδιάγραμμα; Αν ναι τι κινητικότητα έχει; Ουρολόγος τον εξέτασε; Να ξέρεις ότι ο αρμόδιος γιατρός για να αναλύσει και να βγάλει αξιόπιστα σμπεράσματα πάνω σε ένα σπερμοδιάγραμμα είναι ο ουρολόγος και όχι ο γυναικολόγος σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

symfwnw me ti madi!(filakia madi)o armodios gia na sou lysei tis apories peri tou thematos einai mono o ourologos!!!!!!!yparxoun periptwseis pou yparxei therapia k lynetai to thema k kapoies periptwseis pou den yparxei farmako!!!min anxwnesai proliptika omws ;) i epistimi kanei thaymata pleon!!!ola na pane kala!!

se filw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και από μένα.....θα συμφωνήσω με τα κορίτσια και εγώ και θα σου πρότεινα να επισκεφτείτε τον ουρολόγο που έκανε την εξέταση στον άντρα σου για να σας αναλύσει τί ακριβώς συμβαίνει και πώς ενδεχομένως μπορεί να επιλυθεί η κατάσταση...:)....πάντως, το σίγουρο είναι ότι όλα μπορούν να θεραπευθούν και όλα να γίνουν , οπότε καλή μου μην μου στενοχωριέσαι.....:)...πολλά φιλάκια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστw κοριτσια

ο γιατρός του είπε ότι ειναι μια χαρα οι εξετασεις απλα εχει ενα προβλημα στην κινητικότητα το σπέρμα και θα πρεπει να επισκευτει ανδρολογο να μας πει μαλλον για μια τριμηνη θεραπεία :!::!::!:

αυτο που θελw να μαθw ειναι οτι αυτο μπορει να σημαινει οτι δεν μπορw να συλλαβw κιολας λογο τησ κινητικότητας :?::?::idea::idea:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστw κοριτσια

ο γιατρός του είπε ότι ειναι μια χαρα οι εξετασεις απλα εχει ενα προβλημα στην κινητικότητα το σπέρμα και θα πρεπει να επισκευτει ανδρολογο να μας πει μαλλον για μια τριμηνη θεραπεία :!::!::!:

αυτο που θελw να μαθw ειναι οτι αυτο μπορει να σημαινει οτι δεν μπορw να συλλαβw κιολας λογο τησ κινητικότητας :?::?::idea::idea:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία καλησπέρα. Στο σπερμοδιάγραμμα που θα έκανε σίγουρα ο καλός σου τι κινητικότητα έχει στην αρχή και τι μετά από 10 ώρες; Στο ρωτάω αυτό γιατί το σπέρμα θέλει σχεδόν 9-10 ώρες για να φτάσει στο ωάριο και να γίνει η σύλληψη. Οπότε παίζει σημαντικό ρόλο η κινητικότητα μετά την 9η ώρα. Και εμείς έχουμε πρόβλημα με την κινητικότητα, στην αρχή είναι πολύ καλή αλλά μετά πέφτει πολύ απότομα και μετά στην 12η ώρα μηδενίζει. Σε εμάς μας είπαν ότι έχει κυρσοκήλη και σύντομα θα κάνουμε επέμβαση. Εύχομαι να κάνετε την θεραπία, να είναι επιτυχής και σύντομα να είσαι εγκυούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρχικα πρεπει να κανω μαλλον ΩΧ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

οι εξετασεις γραφουν αρ.σπερματοζωαριων 3500000 οσο για την κινητικοτητα ξαναλεω ΩΧ!!!!!!!!

λενε 1ωρα 3ωρα 6ωρα

ζωηρη προς τα προσω (3) 15 0

βραδεια προς τα προσς (2) 35 0

ακινητα προσ τα προσς (0) 50 100

φυσιολογικεσ μορφες 90%

ανωμαλεσ μορφεσ 10%

πυοσφαιρια λιγα

ερυθρα οχι

σπερματοκυυταρα σπανια

κρυσταλλοι οχι

μικροοργανισμοι οχι

σαν κορακιστικα τα ακουω και μεχρι να παμε στο γιατρο εχουμε ακομα μερεσ καμια βοηθεια υπαρχει πριν κρεμαστο αναποδα????????????????????????????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...