Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΕΡΕΥΝΑ


Recommended Posts

Αγαπητές μου κυρίες και κύριοι καλησπέρα σας,

Είμαι φοιτήτρια και στα πλαίσια μιας εργασίας στο Πανεπιστήμιο διεξάγω μια έρευνα.

Πείτε μου λοιπόν εάν ποτέ έχετε αγοράσει κάποιο προϊόν (π.χ. καλλυντικά, ρούχα, παιχνίδια για τα παιδιά σας, κτλ) ή κάποια υπηρεσία (π.χ. επίσκεψη σε εστιατόριο, ξενοδοχείο, μπαρ, κτλ) επειδή το είδατε, το προτείνανε ή σας το σύστησαν στο forum (parents.gr)?

Αν ναι, τότε μπορείτε να μου περιγράψετε τι ακριβώς ήταν αυτό το προϊόν/υπηρεσία?

Ποια ήταν η τιμή του (περίπου)?

Μπορείτε να μου πείτε ποιο μέλος / μέλη του forum σας επηρέασε σε αυτή σας την αγορά? (Σημειώστε το username του).

Τέλος μπορείτε να μας πείτε ποιος ήταν ο κύριος λόγος που σας έκανε να επηρεαστείτε απο αυτό το μέλος / μέλη? (πχ λόγω του ότι ήταν ειδικός?, τα λόγια του ακούστηκαν εμπιστευτικά? κλπ)

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την πολύτιμη βοήθειά σας, σε αυτήν την πολύ σημαντική προσπάθεια για μένα. :P

Σημείωση:Οι απαντήσεις μπορούν να δοθούν και σε μια παράγραφο ώς μια μικρή περιγραφή της ενέργειας.

και τι εργασία ακριβώς είναι αυτή ;

και μάλλον θα εννοείς mammyland και όχι parents...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημείωση:Οι απαντήσεις μπορούν να δοθούν και σε μια παράγραφο ώς μια μικρή περιγραφή της ενέργειας.

Γελάω γιατί ήθελα να συμμετάσχω στην έρευνα αλλά ήθελα σε 2 παραγράφους τώρα όμως δεν μπορώ

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου, θα πρέπει να ξέρεις ότι στο φόρουμ, τουλάχιστον αυτό, δεν συμμετέχουν αργόσχολες γυναικούλες που ξυπνάνε το πρωί και η έγνοια τους είναι τί κραγιόν να συνδυάσουν και με ποιά μπλούζα..Και άλλες έχουν σπουδάσει,έχουν κάνει έρευνες και έρευνες,έχουν πάρει πτυχία και πτυχία,μεταπτυχιακά,διδακτορικά,και από Ελλάδα και από εξωτερικό..Μη μας αντιμετωπίζεις σαν την μορφωμένη που ήρθε να μας ανοίξει τα μάτια..και σου τα λέω αυτά εντελώς συμβουλευτικά γιατί το τελευταίο σου μήνυμα,αυτό μου δείχνει..χαλάρωσε λίγο!

Και τώρα πάμε στο θέμα σου..εφ' όσων είσαι φοιτήτρια και κάνεις έρευνα θα πρέπει να ξέρεις και να είσαι προετοιμασμένη:

1)Για αρνητικές αντιδράσεις και κυρίως σε ένα δημόσιο φόρουμ

2)Για να αποδείξεις την εγκυρότητα και την αξιοπιστία της έρευνας σου ανά πάσα ώρα και στιγμή (φαντάζομαι μάθατε για αυτά)

3)Ζητάς πράγματα εντελώς άσχετα πχ.username ατόμων...αυτό σε τί θα βοηθήσει? θα τον βραβεύσετε ως διαφημιστή της χρονιάς?

4)Δεν αναφέρεις,ακριβή σου στοιχεία,θέμα και σκοπό της έρευνας,τμήμα που σπουδάζεις και ένα σωρό άλλα πολύ σημαντικά..ανάφερες τώρα κάποια από αυτά και πάλι είναι ελλειπή..

5) Σαν φοιτήτρια marketing,και από ότι κατάλαβα είσαι και τελειόφητη,θα πρέπει να ξέρεις να διαφημίζεις και να πουλάς το προιόν σου όσο καλύτερα μπορείς..κάτι που εσύ δεν έκανες καθόλου καλά από την αρχή..

6) Όλες οι έρευνες δεν γίνονται για τον καταναλωτή..γίνονται και για άλλους σκοπούς!!

Και εγώ έχω κάνει έρευνες και τη μεγαλύτερη την έκανα στα πλαίσια της πτυχιακής μου εργασίας...Έπαιρνα τηλέφωνα και πήγαινα από σχολείο σε σχολείο..πολλοί διευθυντές αρνήθηκαν να συμμετάσχουν..ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν τους κατηγόρησα..Αλλά πάντα είχα μαζί μου όλα τα απαιτούμενα δικαιολογητικά,άδειες και πιστοποιητικά για το ποιά είμαι και τί κάνω..

Φρόντισε στα επόμενα άτομα που θα παρακαλέσεις να λάβουν μέρος να τα λάβεις υπόψην σου όλα αυτά..

(αν όντως κάνεις έρευνα και είσαι αυτή που λες...)

Φιλικά...δείξε και λίγο σεβασμό σε αυτές τις γυναίκες που προσέβαλες προηγουμένως και είναι καταναλωτές..άλλωστε εσύ το είπες,όλα για τον καταναλωτή γίνονται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελιά κοίτα στεναχωρήθηκα πάρα πολύ με αυτά που έγραψες και πραγματικά θέλω να σε βοηθίσω.

Λοίπον άκου μια συμβουλή για πετύχεις στην έρευνα σου πήγαινε στο parents και κάνε έρευνα για το mammyland

=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Όσο για τα υπόλοιπα με κάλυψε η προηγούμενη κοπέλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου γλυκό,

να σου αποδείξω καταρχήν ότι εσύ είσαι προκατελειμμένη εναντίον μου/μας..εγώ ποτέ δεν είπα ότι έχω πολλά πτυχία...μίλησα γενικά επειδή ξέρω κοπέλες από εδώ μέσα που έχουν και 2-3 πτυχία και μεταπτυχιακά και διδακτορικά..εγώ ένα πτυχίο έχω!!

Χαίρομαι που με αποκαλείς "κοπελιά" γιατί θα είμαστε κοντά ηλικιακά!!

Όσο για τις έρευνες, ναι έχω κάνει πολλές, αρκετές από τις οποίες έχουν δημοσιευθεί σε ιατρικά και παιδαγωγικά περιοδικά άρα κάτι θα ξέρω και εγώ!!! ;)

Αυτό που λες ότι άμα αναφέρεις το θέμα της έρευνας δε θα πάρεις αυθόρμητες απαντήσεις είναι εντελώς άκυρο και δε θα κάτσω να το αναλύσω..υπάρχει ολόκληρο μάθημα "μεθοδολογία έρευνας" στο οποίο φοιτητές κάθονται σε εξετάσεις άρα και να θέλω δε μπορώ να το "διδάξω" τώρα..υπάρχει και βιβλίο με τον ίδιο τίτλο..θα σε βοηθήσει αν το διαβάσεις..Είμαι σίγουρη πώς άμα δείξεις στον εποπτεύων καθηγητή σου το πρώτο σου μην. θα σου κάνει παρατήρηση,γιατί έτσι δεν πρόκειται ποτέ να πάρεις αυτό που ζητάς παρά μόνο ασάφειες... ο τρόπος που ζητάς αυτά που θέλεις δεν είναι καθόλου σαφής...Και αφού σε παρεξηγήσαμε θα μπορούσες κάλλιστα να πεις: " Είμαι π.χ η Χριστίνα Ελευθεριάδου σπουδάσα marketing στο τάδε Πανεπιστήμιο Αθηνών, κάνω τώρα το μεταπτυχιακό μου με θέμα τάδε στο τάδε Πανεπιστήμιο, έχω τον τάδε καθηγητή και στα πλαίσια...κάνω την έρευνα με θέμα...." εξάλλου δεν είμαστε όλες διαφημίστριες για να καταλάβουμε τί μετράς και ποιό είναι το δείγμα σου...και θα μπορούσες να πεις ότι όποια θέλει περισσότερες λεπτομέρειες να τις στείλεις σε πμ το κινητό σου!!

Και για να απαντήσω και στον τελευταίο σου υπαινιγμό, επειδή δεν είδα άλλη κοπέλα να σου γράφει έκθεση εκτός από μένα, έχω άπλετο χρόνο να σου γράφω εκθέσεις και να σε συμβουλεύω,αφού κοιμίσω το μωρό μου και προετοιμαστώ για τη δουλειά μου...!!!

Το λήγω εδώ..δεν υπάρχει νόημα να συνεχίσω..

Λένα το κατάλαβα..απλά είπα μήπως στη μία της χιλής κάνουμε λάθος...αλλά μάλλον δεν κάνουμε... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μinie λοιπόν κοίταξε να δεις γιατί στο λέμε με ωραίο τρόπο με πολλά λογια αλλά μάλλον δεν το καταλαβαίνεις.

1) Μπαίνεις εδώ και ρωτάς αν έχουμε κάνει αγορές μέσω του parents εδώ είναι το mammylnad

2) Δεν κάνεις ερωτήσεις αλλά ζητάς έκθεση

3) Μας την λες κιόλας από πάνω

Μιλάς και ειρωνικά τι περιμένεις????

Όπως έστρωσες θα κοιμηθείς, αφού την έκανες την πατάτα τι το συζητάς και το αναλύεις???

Αν έκανες την έρευνα σωστά θα πετύχαινες.

Εδώ έχουμε σοβαρότερα θέματα που μας απασχολούν, πήγαινε στο Parents κα ρώτα.

Αν ήθελε κάποια να σου απαντήσει θα σου απαντούσε δεν είμαστε όλες τρελλές τόσα κορίτσια μπαίνουν κάποια θα είχε τον χρόνο.

Μία άλλη κοπέλα είχε βάλει μια έρευνα για τον θηλασμό και πολλές μπήκαν και απάντησαν πάρε μάτι από εκεί και ξεσήκωσε ιδέες μπας και τελικά την κάνεις την έρευνα.

Εγώ πάλι δεν το λήγω εδώ το συνεχίζω μέχρι να κλειδωθεί το θέμα αν και δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος.

Και τροφή για σκέψη έχουμε μην ανησυχείς για εμάς.

Ευχαριστώ που με διάβασες για ακόμη μια φορά και να ξέρεις ότι όλα στην ζωή χρειάζονται και η αργκό έχει την πλάκα της.

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Αν θες πάντως μπορώ να σου μιλ και επιστημονικά αν αυτά που σου είπα δεν τα κατάλαβες.

:roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό ήταν ότι πιο έξυπνο μπορούσες να γράψεις???

Κρίμα για εσένα.

Εγώ πάλι χάρηκα για το χειροκρότημα και ειρωνικό να είναι καλό είναι.

Ευχαριστώ που με διάβασες πάλι (κλεμένο αλλά καλό).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χα, χα ΑΝΔΡΙΑΝΑ χαίρομαι που "με χρησιμοποιείς" μου το' χες δηλώσει άλλωστε. Να' σαι καλά να χαίρεσαι την κουκλίτσα σου.

Ήθελα να πω το εξής, δεν διάβασα το αρχικό μήνυμα, κι έτσι η γνώμη μου είναι "μεσες άκρες" αλλά θα την πω γιατί ο καθένας εδώ μέσα δεν λέει απλώς τη γνώμη του, λέει το μακρύ, το κοντό και το ανάποδό του.

Γράφει κάποιος ότι θέλει να κάνει μία έρευνα. Θέλω να συμμετάσχω; Απαντώ. Δεν θέλω; Αγνοώ το μήνυμα. Γιατί είναι τόσο δύσκολο;; Δεν ξέρω την κοπέλα που άνοιξε το θέμα και ξαναλέω, δεν διάβασα το πρώτο μήνυμα γιατί δεν πρόλαβα και έχει σβηστεί. Ακόμα και αν έβρισε, εμένα δε με αφορά και το παραβλέπω. Αλλά αυτό το να κάνω τον έξυπνο στα πάντα, τι να πω, δεν το' χω ξαναζήσει και συγνώμη κιόλας.

Θίγεστε με το παραμικρό και είναι λες και περιμένετε στη γωνία με την παντόφλα.

Με γεια σας με χαρά σας, αλλά κι εμένα με' γεια μου με χαρά μου λοιπόν.

Τα γράφω αυτά γιατί; γιατί έχω κι εγώ απορίες, κάποιες παρόμοιες με κάποια κορίτσια, κάποιες που δεν έχουν θιχτεί σαν θέματα. Σκιάζομαι να ανοίξω θέμα! Έλεος!!

Να πάω δηλαδή στις ΜΑΜΑΔΕΣ ΟΚΤΩΒΡΗ 09, το λέω επειδή το βλέπω σαν θέμα στα δεξιά μου, και εντελώς τυχαία, και να λέω βλακείες; αφού εγώ έχω μικρότερο παιδί..

Και πάλι, ευχαριστώ που με διαβάσατε ( ;) Ανδριάνα ;) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΠΑΤΑ ΚΑΡΙ και εγώ αν ήμουν στην θέση σου και διάβαζα αυτά ίσως και εγώ τα ίδια να έλεγα.

Αλλά η κοπέλα έχει πάει και έχει σβήσει αυτά που μας έγραφε και έχει βάλει παλαμάκια.

Οπότε από αυτό και μόνο βγαλε τα συμπεράσματά σου. Άφησε ότι ήθελε φυσικά.

Δεν πειράζει όποιος πρόλαβε πρόλαβε να δει.

Επίσης να σου πω ότι μπορείς να μπαίνεις όπου θέλεις και να γράφεις ότι θέλεις απλά το λογικό είναι όταν είναι κοτσάνες αυτά που γράφεις ή άσχετα να τρως κράξιμο.

Ευχαριστώ που μου με διαβάσετε και πάλι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...