Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 7...εν όψη τελικού!!!


Recommended Posts

Καλημέρα - καλημέρα!!!! Πώς είστε σήμερα?

Σοφία μου συγχαρητήρια για τα τσουρέκια, αν και δεν είμαι τόσο των γλυκών, η περιγραφή σου με δελέασε :lol: τα φαντάζομαι ονειρεμένα. Εννοείται ότι θέλουμε την παραλλαγή ε?

Όσο για την σερβιτόρα-που...να δεν θα σχολιάσω :evil: . Και ν μην έχεις χαμηλή αυτοεκτίμηση αυτόν τον καιρό, το αντίθετο μάλιστα. Είσαι κουκλάρα (απο τις φωτό) και έχεις αυτό (τα μωράκια σου) και αυτόν (τον καλό σου) που η αχαρακτήριστη δεν μπορεί να έχει!!!!!!! ΖΗΛΕΙΑ λέγεται και μάλιστα κακοπροέραιτη.

Μάχη μου έγω στη θέση σου θα έστελνα επιστολή στον ιατρικό σύλλογο, όχι ότι θα του κάνουν κάτι, αλλά για προσωπική ικανοποίηση και για να μην μας θεωρουν μ@λ.....κες!!!

Οι άλλες είστε καλά? Δεν θυμάμαι τι άλλο διάβασα. :ymblushing:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μιχαέλλα μου οντως φανηκε πολύ παραδοπιστος. Και ειλικρινα χαιρομαι που αλλαξα γιατρο. Με απογοητευσε γενικα. Αν ηταν σωστος επρεπε να πει, ενα οκ και τελος, οχι ολοκληρο θεμα. Χτες ειμουνα χαλια αλλα σημερα καταλαβα οτι ισως καλυτερα που εγινε ετσι, για να καταλαβω κι εγω με τι ανθρωπους εχω να κανω....

Εσυ τωρα με το καλο να δεις το μωρακι σου. Θα επισκεφτεις αλλο γυναικολογο απ'οτι καταλαβα?

Μαρία εγω την προηγουμενη μερα απο την καμπυλη εφαγα και το μεσημερι και το βραδυ γλυκο. Την εξεταση την κανεις πρωι νηστικη και το θεμα ειναι πως ανταποκρινεται ο οργανισμος σου 1 και 2 ωρες μετα που θα φας γλυκο.Αρα δεν παιζει ρολο αν φας την προηγουμενη μερα κατι.

Δειτε αυτο http://www.tsiotas.gr/rat_gr.htm

Ειναι μια μεθοδος φτ και λεω να το ψαξω, εχει ακουσει καποια κατι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου όπως τα λες είναι για τον γιατρό!!! Οσο για την καμπύλη λέω να αποφύγω έτσι κι αλλιώς τα γλυκά σήμερα..Θα φάω το φρουτάκι μου σε λίγο και μετά βλέπουμε...

Καλημέρα Ελις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα κοριτσακια!!!!!Τι κανετε???

Εμεις πριν λιγο σηκωθηκαμε και ειμαστε μια χαρα!!!!!!!

Σχετικα με το καροτσι..του αντρα μου το vedra,arosa δεν του αρεσει καθολου...μα καθολου ομως..

Ετσι ειμαστε αναμεσα στο carrelo m8 kai to Firrenze...

Sofitsa μου μην χαλιεσαι με κατι τετοιες..η αδιαφορια ειναι το καλυτερο...δυστυχως υπαρχουν πολλες!!!!!

Λεω κ γω φετος να κανω τσουρεκια..τι λετε θα τα καταφερω???Η μαμα μου ειναι ασσος στα τσουρεκια..αλλα νομιζω η προσπαθεια μετραει!!!!!!!

Μιχαελα κ Σισυ με το καλο να δειτε τα μπουμπουκια σας!!!!!!!

Βεβουλινο τελεια τανεα σας απο τον γιατρο!!!!!!!!

Μαρακι μου ξεκουρασου και ολα θα πανε καλα γλυκεια μου!!!!!

Γιωργο μου η μεγαλη μερα πλησιαζει!!!!!!!!Τι ωραια!!!!!!!!!!!

Γεληζ μου καλημερα κ σε σενα και σε οποια αλλη ξεχασα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γλυκες μου!Πως ειστε?

Μιχαελα μου καλο γιατρο!Περιμενουμε τα νεα σας!

Μαρακι μου κι εγω αυριο εχω καμπυλη ζαχαρου,αν κ ειχα ξανακανει κ ηταν κατω απο τα ορια μου ειπε ο γιατρος μου να κανουμε αλλη μια φορα οποτε αυριο πρωι πρωι....παλι μπλιαχ!!!

Ελισσαβετ μου η Αννουλα εκανε τσουρεκια οχι εγω αλλα ετσι οπως τα περιεγραψε μου μυρισανε κι εμενα! :lol::lol: Οσο για την αυτοπεποιθηση μου μια χαρα ειναι,δε με ριχνει η εγκυμοσυνη,ισα ισα αλλα οσο σκεφτομαι τη μαλ.........νη να σκυβει κ να του μιλαει στο αυτι τρελαινομαι.Ολο το βραδυ ξυπνουσα κ το σκεφτομουν.Μα εχει εκνευριστει κ ο ιδιος ο αντρας μου.Κ υποτιθεται οτι ειναι η κοπελα του κολλητου του..Τι να πω,ας μη συγχυστω κ πρωινιατικα,μου φτανει που εχασα τον υπνο μου :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια πεθαινω για τσουρεκια. Τα λατρευω. Και μενα η μαμα μου τα φτιαχνει θεικα αλλά εγω δεν εχω φτιαξει ποτε. Λετε να κανω φετος την προσπαθεια????

Γιωργο αν δικαιουμε μονο ενα τσουρεκι θα φτιαξω ενα αλλά γιγας :lol::lol::lol::lol:

Σοφια ωραια κοπελλα εχει ο κολλητος του......Εσυ ανωτερωτητα......Αν και μεταξυ μας κι εγω θα ηθελα να την αρπαξω απο τα μαλλια και να της κοπανισω το κεφαλι στον τοιχο :twisted::twisted: Αυτες τις π#@$@ρες παντως και οι αντρες τις εχουν στην ξεφτυλλα μην νομιζεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κατερινάκι!!

Καλημέρα Σοφία!! Μην μου συγχύζεσαι!!! Έγώ πρωτη φορά θα κάνω καμπύλη οποτε θα δούμε αυριο πώς θα είναι!!

Οι φλαούνες που έβαλε στη φώτο ο Γιώργος ειναι οι παραδοσιακές ας πούμε πίτες που φτιάχνουν στην Κύπρο για το Πασχα...Εχει μέσα πολλά τυρια και λίγα σταφίδια...ειναι τέλειες!!!

Μάχη μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον αυτό με την αυτογένεια στον τοκετό...Οταν θα πάρω τηλ να κλείσω για τα μαθηματα θα ρωτήσω αν ξέρουν κάτι...Παντως τα βιντεακια που έχει με συγκίνησαν πάρα πολύ...ανυπομονώ να ζήσω αυτές τις στιγμές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol: sorry Σοφία μου, το αλτσχαϊμερ που λέγαμε......

Ειναι και κοπέλα του κολλητου?! :o Να την χαίερεται!!!!!

Αννα περιμένουμε την παραλλαγή!!!

Καλημέρα Μαράκι, εγώ που έκανα την καμπύλη πριν 2 εβδομάδες, μου είχε πει να φάω κανονικά κατά τη διάρκεια της ημέρας, αλλά να είμαι νηστική τις τελευταίες 10 ώρες.

Μαχη και ΄γω για ΓΙΓΑ-τσουρέκι το βλέπω :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολη την παρεα!Τι κανετε;

Κισκα περαστικα!

Μαρακι,ξεκουρασου και πιστευω ολα θα πανε καλα!Οσο για την καμπυλη,δεν χρειαζεται να προσεξεις τιποτα σημερα.

Σοφουλα,μη δινεις σημασια σε π....ς χωρις αυτοπεποιθηση!Μονο θρασσος εχουν και τιποτα αλλο! :evil:

Αννα,θελουμε την συνταγη για τα τσουρεκια!Ποσα σου βγηκαν;Εχω και εγω μια αλλα ειναι μπελαλιδικη και δεν μπορω φετος να την κανω...

Μαχη τελεια τα αποτελεσματα της καμπυλης.

Γιωργο καλημερα και με το καλο ο μπεμπης σας!

Δεν θυμαμαι κατι αλλο...Με ξελιγωσατε με τα τσουρεκια! :lol: Φλαουνες εχω δοκιμασει αλλα δεν μπυ αρεσαν γιατι δεν μ'αρεσουν καθολου οι σταφιδες. :roll:

Πηγα το πρωϊ να κανω την εξεταση για τον θυροειδη και εδωσα και το τζινακι εγκυμοσυνης για κοντεμα.Πηρα και μια καρτουλα του αντρα μου για την επετειο μας.Αν καταφερω αυριο να κατεβω κεντρο,θα του φτιαξω μπλουζα που να γραφει πανω κατι συμβολικο για το μωρακι μας.Αλλιως θα φτιαξω μια τουρτιτσα.Τι λετε να γραψω στο μπλουζακι;Καμια ιδεα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα παντως που θα βγω εξω για κατι δουλιτσες ενα τσουρεκακι απο τον φουρνο θα το χτυπησω!!!Απο τη μια η Αννα με τη τελεια περιγραφη κ απο την αλλη ο Γιωργος με τις σουπερ φωτο...ε δε μπορω,αν δε φαω θα σκασω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ρίξτε μια ματιά σ΄αυτη τη μελέτη. Είναι τεκμηριωμένη από επιστημονικές μελέτες της παγκόσμιας ιατρικής κοινότητας. Αφορά στο γάλα που πίνουμε.... λ'ιγο τρομακτικό. :-?:(

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=35464

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Νίκη μου!!! Μην νομίζεις εγώ κάνω ειδική παραγγελιά στη μαμά μου για φλαούνες χωρίς σταφίδες γιατί ούτε σε εμένα αρέσουν :lol::lol:

Καλά αποτελέσματα για την εξέταση...

Εγώ στην μπλούζα του άντρα μου είχα γράψει MR NEW DAD κι από κάτω It's a boy!

Εμένα βρε κορίτσια δεν μου αρέσει και πολύ το τσουρέκι :shock::o και όμως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μπορω να σου πω βεβαια τι δωρο ειχα κανει εγω στον αντρα μου για την πρωτη μας επετειο κ το θυμαται ακομη..Πηρα ενα κουτι εβαλα μεσα ενα σιντι με την αγαπημενη του μουσικη,ενα μικρο βιβλιο,μια σοκολατα,ενα εσωρουχο ( ;) ) κ ενα τριανταφυλλο,το τυλιξα με μια κορδελιτσα κ του το εδωσα.Τον αφησα να σκεφτει τι μπορει να σημαινει αλλα....Ειναι ενα δωρο για τις πεντε αισθησεις.Ακοη,οραση,γευση,αφη,οσφρηση.Μπορεις να κανεις παραλλαγες κ να βαλεις π.χ εναν υπερηχο του μωρου,ενα κουκλακι,φωτο δικες σας,κ.τ.λ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη η ιδεα σου Μαρακι!Και εγω σκεφτομουν να γραψω κατι τετοιο."First time dad" μου ειχε ερθει,αλλα και αυτο που ειπες εσυ ειναι καλο!

Σοφια τελεια και η δικη σου ιδεα!Πολυ ευρηματικη και εξυπνη!Θα καθισω το απογευμα να σκεφτω τι θα κανω τελικα!

Αν φτιαχνει η μαμα σου φλαουνες χωρις σταφιδες στειλει και απο εδω! :lol: Το τσουρεκι μ'αρεσει βουτηγμενο στον καφε ή στο γαλα!Μου ανοιξατε την ορεξη και εφτιαξα ενα κρουασαν βουτυρου με τυρι και ζαμπον και τρωω! :lol:

Γιωργο τι μας κανεις πρωινιατικα; :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι και εμενα μου κινησε πολυ το ενδιαφερον αυτο με την μεθοδο ρατ, ειδα δυστυχως οτι τα μαθηματα γινονται στην Αθηνα, αλλά θα ρωτησω σημερα τον γιατρο μηπως γινεται και στην Λαρισα. Αυτο που μου αρεσε πιο πολυ ειναι οτι ελεγχεις το σωμα σου και τον πονο και δεν σε σκιζουν απο κατω. Πολύ θετικο. Και αυτο βεβαια να μην κανω, θα κανω σιγουρα μαθηματα για ανωδυνο με αναπνοες γιατι απο κοπελλες που εχουν κανει μου ειπαν οτι βοηθα παρα πολύ γιατι διαχειριζεσε καλυτερα τον πονο.

Σταματηστε καλε με τα φαγητα και τα γλυκα, ξελιγωθηκα :P:P:P:lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα που το σκέφτομαι ...... λόγω της περίστασης μπορείς να αλλάξεις το dad με οποιαδήποτε άλλη λέξη πχ. lover ;) ή να βάλεις και τα 2 dad & lover ή ότι άλλο σου αρέσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργο μας αναστατωνεις εγκυες γυναικες!!!

Κ γω μολις εφαγα σαντουιτσακι..ηρθε χτες η αδερφη μου η μικρη κ στη σχολη που πει αρτοποιια ζαχαροπλαστικη χτες φτιαξανε ψωμακι τσιαπατα κ μου εφερε!!!!Ετσι εβαλα τυρακι γαλοπουλα ντοματουλα κ εφαγα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλειο αυτό που έβαλες Ελις!!

Νίκη μου κι εγώ στην πρώτη επέτειο πριν αρραβωνιαστούμε είχα φτιάξει κατι παρόμοιο με την Σοφία...Ειχα πάρει ένα κουτάκι που το διακόσμησα με μικρά μπαλονάκια και κορδελίτσες...Μεσα ειχα βάλει φώτο μας τις οποίες είχα διαμορφώσει στον υπολογιστή και ήταν μικρούλες...τις πλαστικοποιήσα κιόλας για να μην χαλάσουν...ειχα βάλει και μικρές καρτούλες μεσα στην κάθε μια έγραφε ποιηματάκια αγάπης..Ειχε και σοκολάτες καρδιάς και άλλα πραγματάκια..ήταν πολύ ωραία...

Πάντως την μπλουζα την φοράει εμένα...και χθες έκανε και παράπονο ότι μόνο μία του έφτιαξα!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργο μας βαζεις σε πειρασμους μεγαλους!!!

Σας αφηνω γλυκες μου,παω να κανω κατι ψωνια που εχω κ αν τα καταφερω να πιω κ ενα καφεδακι,σε αλλη καφετερια ομως,οχι στη χθεσινη......... :lol::lol::lol::lol:

Πω.πω,Ελισαβετ τελειο αυτο που εβαλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...