Μετάβαση σε περιεχόμενο

θηλασμος


Recommended Posts

το μωράκι μου δυστηχως αρρωστησε.εχει πολλες μυξουλες και βήχει.δεν αποφυγαμε την αντιβιωση.το μπουκομα στη μυτη το ειχε 2 εβδομαδες σαν ροχαλιτο με αποτελεσμα αυτες τις ημερες δεν εχει ορεξη να φαει πολυ.τρωει καμια φορα 5 λεπτα και δεν θελει αλλο ουτε ζηταει πιο συχνα απο 3 ωρες.πηρε μονο 250 γρ και ο γιατρος ειπε οτι ειναι επειδη ειναι αρρωστουλης.νιωθω οτι το γαλα μου εχει μειωθει.ειναι δυνατον να τρωει καμια φορα 3 λεπτα και να χορταινει.δεν θελει με τιποτα και δεν ξερω τι να κανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά σας !

Μην ανησυχεις , το μωρό σου ξέρει τι να κανει για να αυξησει ξανα την παραγωγή αν χρειαστει . Εσυ να προσφέρεις το στήθος και οποτε θέλει θα φαει για οσο θέλει . Ειδικα τωρα που ειναι αρρωστουλι ειναι μεγαλη παρηγοριά το στήθος :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά σας !

Μην ανησυχεις , το μωρό σου ξέρει τι να κανει για να αυξησει ξανα την παραγωγή αν χρειαστει . Εσυ να προσφέρεις το στήθος και οποτε θέλει θα φαει για οσο θέλει . Ειδικα τωρα που ειναι αρρωστουλι ειναι μεγαλη παρηγοριά το στήθος :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν τρωει λιγο ξαναπροσπαθω μετα απο μιση ώρα να τον θηλασω και δεν θέλει με τιποτα.ενω οταν του εδωσα 60 μλ συμπληρωμα το ηπιε.επειδη πηρε λιγο βαρος γι αυτο εχω αγχωθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν τρωει λιγο ξαναπροσπαθω μετα απο μιση ώρα να τον θηλασω και δεν θέλει με τιποτα.ενω οταν του εδωσα 60 μλ συμπληρωμα το ηπιε.επειδη πηρε λιγο βαρος γι αυτο εχω αγχωθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα παιδιά αλλά και εμείς οι μεγάλοι όταν είμαστε άρρωστοι δεν έχουμε διάθεση για φαγητό. Ο γιος μου (3 ετων) είχε μια μικρή ωτίτιδα και για 2 μέρες δεν ήθελε να φάει τίποτε, με το ζόρι του δώσαμε σουπίτσα να φάει! Όταν έγινε καλά ξανάρχισε το φαγητό, για αυτό λοιπόν μην ανησυχείς είναι κάτι προσωρινό.

Συνήθως τα παιδιά ηρεμούν με το στήθος της μάμας τους και σιγά σιγά τρώνε, δείξε λίγη υπομονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα παιδιά αλλά και εμείς οι μεγάλοι όταν είμαστε άρρωστοι δεν έχουμε διάθεση για φαγητό. Ο γιος μου (3 ετων) είχε μια μικρή ωτίτιδα και για 2 μέρες δεν ήθελε να φάει τίποτε, με το ζόρι του δώσαμε σουπίτσα να φάει! Όταν έγινε καλά ξανάρχισε το φαγητό, για αυτό λοιπόν μην ανησυχείς είναι κάτι προσωρινό.

Συνήθως τα παιδιά ηρεμούν με το στήθος της μάμας τους και σιγά σιγά τρώνε, δείξε λίγη υπομονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...