Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο6...Τελική Αναμέτρηση 3!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σοφια και Μαρακη καλο μεσημερη!!!

Αχ Σνιτσελ...ποσο το πεθυμησα..

θα πω τη μαμα μου να φτιαξει...

εγω δεν μπορω αφενος να τηγανιζω, αφετερου δεν μπορω τη μυρωδια μετα!!!

Εγω οχι ακομα

κατσε να σου στειλω εγω πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ok ελισαβετ!! φιλες!!!

κοριτσια καλο μεσημερι σε οσες φυγατε!!

εγω βαριεμαι πολύ τωρα, δεν την παλευω αλλο.....

σε λιγο θα παρω τα φρουτακια μου απο το ψυγειο να κολατσισω. Για το μεσημερι τι θα φατε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω σημερα θα κανω καθαρισμο ψυγειου. εγω μερικα ταπερακια με διαφορα και θα φαω οτι βρω. Θα φτιαξω και καμια σαλατουλα και θα ειμαι κομπλε.

Το βραδυνο το εχω κοψει τις τελευταιες μερες, θα φαω γαλα με κορνφλεικς.

Το αυριο ειναι το θεμα.......να σας πω θελω να φαω κατι περιεργο. Κατι σε γλυκοξινο ισως, κατι σε κινεζικο, παντως οχι κατι συνηθισμενο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί δεν μου εμφανίζει ότι γίνατε φίλες? απο εκεί θα σε έκανα και εγώ add Ελισάβετ... Η Μάχη έχει 2 Ελισάβετ... μία που το επίθετο αρχίζει με Β και μία με Π ποιά να κανω??? :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw se dexthka elissabet..ok

mmmmm auto to glukoksino mou arese..egw perimenw akomh na ksepagwsoun ta snitsel pantws..gia na doume ti wra tha fame..to paidaki mou shmera einai ushxo kana duo klotsies mono mou dwse..xtes den ebale kwlo katw eixe uperentash to kahmeno ti na pw?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαιρη και μενα απο χτες ειναι λιγο ησυχο το μωρο μου. Και με ειχε κακομαθει εδω και 10 μερες συνεχεια κλωτσιες :(:(:(

Ωραια και τα σνιτσελ Μαιρη. Γεμιστα θα τα φτιαξεις ή σκετα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και noodles με γαρίδες και buritos με λαχανικά (λίγο καυτερα δεν μπορώ ν΄αντισταθω). Χθες το βράδυ είχα εμπνευση. Ετοιμασα όλα τα λαχανικά σήμερα θα τα βαλω λιγο στο wook και θα βρασω τα noodles.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω κ ποση ωρα με εχει πεταξει εξω κ δεν μπορουσα να μπω...κ βλεπω αρχισατε ηδη τα φαγητα :D:D εμεις σημερα τρωμε φρεσκα αυγουλακια που εδωσε το πρωι η μαμα μου.τωρα πως θα τα κανω δεν ξερω...ο αντρας μου τα θελει τηγανητα,οχι οτι εμενα με χαλανε αλλα θα ηθελα κατι σε ομελετα...επειδη δεν εχω κ πολυ ορεξη σημερα δεν μου ερχεται καμια λιγουρευτη ιδεα...παντως χθες στον υπνο μου εβλεπα μουσακα...κ μαλλον θα τον βαλω απο βδομαδα στο προγραμμα... ;) μαχη πηρες την αιτηση μου γιατι δεν σε βλεπω στους φιλους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισα και εγω!Πηρα σπανακι να κανω σπανακορυζο.Βαριεμαι να το πλυνω,μαλλον θα βαλω την μαμα μου να το πλυνει. :lol: Δεν εχω ξαναφτιαξει αλλα θα αυτοσχεδιασω. :lol: Το βραδυ θελω να φαω Pizza Hut.Απο χθες την λιγουρευομαι...

Αυριο σκεφτομαι να βγουμε,να παμε σε ενα τελειο μεξικανικο εστιατοριο που εχουμε εδω κοντα.

Αχ,μουσακας....Τον πεθυμησα...Θα παραγγειλω της πεθερας να φτιαξει. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Γιελζ. Α αυτή είναι παλιά. Δεν την έχω φίλη στο Φβ την κόρη μου (για ευνοητους λόγους) ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΛΕΙ :evil::lol::lol::lol::lol::lol:

Θα σας βάλω μια φωτο εδω να την δειτε τώρα που μεγάλωσε. (ακομα χαζομαμα είμαι) :ymblushing:

Αχ κοριτσια πολύ ευχαριστως να σας στειλω. Μ΄αρεσει παρα πολυ η μαγειρικη και να καλω και φιλους.

Ευχαριστω Χρυσα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

* 1 φλ. ξύδι

* 1 φλ. ζάχαρη

* 1 1/2 κ.σ. αλάτι

* 1/2 φλ. φρέσκια πορτοκαλάδα

* 1/2 φλ. χυμό ανανά

* 1/2 φλ. ντοματοχυμό (πχ pummaro)

1. Ανακατεύουμε τα υλικά και τα αφήνουμε να βράσουν σε σιγανή φωτιά. Σιγοβράζουμε για άλλα 10'.

2. Πρέπει να δοκιμάσουμε τη σάλτσα και όλες οι γεύσεις να δένουν αρμονικά. Αν είναι έντονο το ξύδι βάζουμε κι άλλη ζάχαρη, ενώ αν είναι γλυκειά βάζουμε ξύδι.

3. Δένουμε τη σάλτσα με αλεύρι ή κορν φλάουερ. Λιώνουμε πρώτα το αλεύρι σε ζεστό υγρό ή το κορν φλάουερ σε κρύο και το προσθέτουμε έτσι λιωμένο στη σάλτσα και ανακατεύουμε μέχρι να πήξει ελαφρώς (αλλιώς θα μείνουν κομματάκια στη σάλτσα).

4. Αν τη βάλουμε σε πλατύστομο βαζάκι και δεν το κλείσουμε σφιχτά, διατηρείται σε δροσερό και σκοτεινό μέρος για μήνες (όχι στο ψυγείο).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...