Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο6...Τελική Αναμέτρηση 3!!!


Recommended Posts

Καλημέρα Κατερινάκι!!

Καλημέρα Μπεμπουλίνο!!!

Τώρα που το λέτε εχω κι εγώ κρέας στο ψυγείο που πρέπει να γίνει...πω πω το ξέχασα εντελώς...Οποτε άκυρο τα μπιφτέκια!!! κάτι άλλο πρέπει να σκεφτώ!!!

Γιελιζ μην αγχώνεσαι...εμείς εδώ είμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι κρεας ειναι Μαρακι;Αν ειναι χοιρινο,μπορεις να το κοψεος κομματακια και να το κανεις τηγανια.Δεν ειναι αναγκη να το τηγανισεις αν δεν θελεις,μπορεις να το τσιγαρισεις,να το σβησεις με λευκο κρασι και να ριξεις μεσα πιπερες,μανιταρια και ριγανη.Γινεται μουρλια!

Τελικα και εμεις βαριομαστε να παμε στην ψαραγορα και θα κανω κοτοπουλο με ρυζι και κολοκυθακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλίνο 1800 θερμίδες μου έχει αλλά τις παίρνω από σαλάτες και βραστά λαχανικά μου τα έχει σε άφθονία... όπως καταλαβαίνεις δεν κρατάνε το στομάχι και για πολύ.. επίσης.. πόσο βραστό μπρόκολο και κουνουπίδι μπορεί να φάει ένας άνθρωπος όσο κι αν του αρέσουν!! :?:? Τες πα θα συνηθίσω.. που θα πάει!!Είναι που έχω και πολύ όρεξη για διάφορα!Και που οι γύρω μου τρώνε τα απίστευτα τις τελευταίες μέρες... :o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαμα Νικολα,δεν τρως καθολου ψωμι και γενικα αμυλο;Εμενα ειναι 2200 οι θερμιδες αλλα τρωω 2 τοστ για πρωινο και δεκατιανο,απο ενα καθε φορα και 2 φρουτα.Το μεσημερι οτι φαγητο εχω με σαλατα και σημερα πχ.με το κοτοπουλο εχω και ρυζι,αλλιως εχω ψωμι.Το απογευμα φρουτο και μπαρα δημητριακων και το βραδυ παλι τοστ και σαλατα ή αν δεν εχω τοστ εχω ομελετα ή βραστα αυγα αλλα παλι με ψωμι 'η πιτα με κρεας(σουβλακι στην ουσια) .Και ενα ποτηρι γαλα πριν τον υπνο...Και το ζαχαρο μου που μετραω εδω και 2 μερες ειναι 90-95. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιγο ελειψα κ το ριξατε βρε στο φαγητο?κ καλα κανατε :lol::lol: εγω λεω να κανω καλαμαρακια κοκκινιστα με ρυζι κ το τωρα που το ειπατε εχω κ χοιρινο στην καταψυξη,θατο βαλω κ αυτο στο προγραμμα μμμμμμμ...

χθες παντως την λαιμαργια μου την εκανα...εφαγα το πρωτο μου παγωτο το απογευμα κ το δευτερο το βραδυ :shock::shock: αλλα για να πω κ την πικρη αληθεια...δεν το μετανοιωσα η γουρουνιτσα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλίνο μου χοιρινό έχω...κι εγώ σκέφτηκα να το κάνω τηγανιά!! μες τη σκέψη μου είσαι!!! Να βάλω και κρέμα γάλακτος και να το συνοδεύσω με ρύζι...καλά δεν είναι??

Ευγενία μου υπομονή...κι εγώ δεν ξέρω πως θα άντεχα αλλά αφού είναι για τα μωράκια μας...χαλάλι!

Λέτε για φαγητά κι άρχισα να πεινάω!! Το πρωι έφαγα δύο φέτες ψωμί με τυράκι και το τσάι μου. Πριν καμια ώρα ήπια φρέσκο χυμό...Σε καμιά ώρα θα φάω γιατι δεν θα αντεξω!!!

Στο μεταξύ είχα μπει στο babyspace της Κύπρου όμως..κι είχα παραγγείλει το πακέτο που δίνουν για μελλουσες μαμάδες δώρο...Με πήραν τηλ τώρα ότι έρχονται να μου το φέρουν!! Να δουμε τι θα έχει μέσα!! Μπειτε κι εσείς στο ελληνικό και κάντε παραγγελία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οηηηηηη

Παιδια δυσκολα...

παντως αυτες τις μερες σκεφτομουν..

δεν μπορω να φαω πολλα...στερισεις...μετα που θα γεννισω θα πρεπει οπωσδηποτε να κανω διαιτα γιατι ε δε λεει να ειμαι μεσα σε 3 χρονια..+25 κιλα ....

οχι τιποτα αλλο..τα ρουχα μου μου αρεσουν πολυ και θελλω να τα ξαναφορεσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι,αν θες να το κανεις πιο λαϊτ,μην βαλεις κρεμα γαλακτος αλλα δεσε την σαλτσουλα με λιγο κορν φλαουρ. ;)

Αν μιλας για το κουτι που λεγεται "η πιο γλυκεια αναμονη",μου το εχει δωσει η γιατρος μου...Δεν εχει και πολλα μεσα,πιο πολυ διαφημιστικα φυλλαδια,ενα μπιμπερο και 1-2 μικροσκοπικα δειγματα απο κρεμες για το συγκαμα και μωρομαντηλα.Μπορει το δικο σου να εχει πιο πολλα,δεν ξερω. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλίνο μου έχει άμυλο.. αλλά μια φορά την εβδομάδα ρύζι και κάθε μέρα ένα παξιμάδι μικρό ή μια φρυγανιά ή μι αφέτα ψωμί μαύρο μικρή.. για να καταλάβεις.. πρωινό σημερινό.. 1 ποτήρι γάλα με ένα μικρό παξιμαδάκι, δεκατιανό, 1 φρυγανιά με 30 γρ. ανθότυρο..κατάλαβες γιατί πεινάω??Και το μεσημέρι έχω 120-150 γρ.κοτόπουλο (μαγειρεμένο) με σαλάτα και λίγο αρακά ή λίγο ρύζι.. απόγευμα ένα φρούτο και βράδυ ένα τοστ με γαλοπούλα,τυρί,ντομάτα! Αυτά!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α,ειναι πολυ λιγα κοπελα μου,γι'αυτο πεινας...Εγω τα δικα μου δεν μπορω να τα φαω ολα.Φρουτα τρωω απ'ολα,μονο αν ειναι μπανανα τρωω μιση.Χθες που ειχα φασολακια,ειχα διπλα 3 φετες ψωμι,που δεν μπορεσα να τις φαω ολες,στουμπωσα,και φετα.Ρυζι και πουρε απο μια φορα την εβδομαδα,αλλα ψωμακι αφθονο καθε μερα.Οποτε χορταινω μια χαρα.Μου ειπε στο κρεας να μην μετραω γραμμαρια,αφου δεν ειναι διαιτα αλλα διατροφη οποτε αν παρω και 50 θερμιδες παραπανω δεν μας νοιαζει.Απλα να ειναι αυστηρη με το αμυλο και με τα ωραρια των γευματων,να μην τους αλλαζω θεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι κ εγω το εχω παραγγειλει εδω κ πολυ καιρο αλλα σε μειλ μου απαντησαν οτι σε 4μηνες θα μου ερθει...στο τσακ πριν γεννησω :lol::lol: εσυ μολις πηρες σου το στελνουν κιολας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα μου το εδωσε ο γιατρος μου..

επισης να παρετε τηλεφωνο σε παμπερς λιμπερο κλπ να σας στελνουν κουπονια..μπορειτε να γραφτειτε και στα σαιτ τους..στελνουν αρκετα

Καλε ανοιξτε καινουριο...

Μιχαελλα ανοιξε εσυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμα το παρετε πειτε μας τι ειχε μεσα,γιατι το δικο μου οπως σας ειπα δεν ειχε σχεδον τιποτα...Το μονο που αξιζε ηταν ενα βιβλιαρακι για την εγκυμοσυνη και το μωρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιποτα δεν ειχε..μια σουντοκριμ σε δειγμα, ενα ντετολ σε δειγμα, ενα κουπονι 15 ευφω φισερ πραισ λιγμενο..και πολλα αντυπα

Οταν ειχα παρει του γιου μου πριν 2 χρονια...ειχ επολλα μεσα..μεχρι και δειγμα απο παμπερσ 5 κομματια και ενα σωρο κουπονια χρισημα, δειγμα απο περσιλ απορροιπαντικο και μαλακτικο και κουπονια για αυτα, δειγματα και κουπονια για κρεμες, δειγμα φυσιολογικο ορο και κουπονι για ορο , δειγμ ακαι κουπονι για πενατεν..

πολυ πραγμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου το παρήγγειλα πριν ένα μήνα περίπου και με πήραν σήμερα.

Μπεμπουλίνο θα δω τι έχει το δικό μυο και θα σου πω αλλά μάλλον τα ίδια περιπου θα έχει!!

Χρύσα μου σε ποιο σαιτ κάνουμε εγγραφή για τα κουπόνια? Νομίζω ισχύει μόνο για Ελλάδα?

Μόλις ήρθε η κοπέλα!! Πάω να παραλάβω και σας ενημερώνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol:

Κοριτσια εμένα ούτε δείγματα δεν έχει μέσα!!! :lol::lol:

Διαφημιστικά και ενημερωτικό βιβλίο για την εγκυμοσύνη...Απο την παμπερσ ενα κουμπόνι και μια πάνα και φιαφημιστικά και βιβλιαράκι της fisher price...Θα τα μελετήσω αργότερα...

Βεβαια μου είπε η κοπέλα ότι έρχονται και στην κλινική και φέρνουν δείγματα...οποτε θα αναμένω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία μου εσύ δεν τρώς κοπέλα μου!!! Γιαυτό πεινάς!! :shock::shock:

Αν ήμουν εγώ στη θέση σου θα είχα αρχίσει προ πολλού να δαγκώνω τον κόσμο!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία μου εσύ δεν τρώς κοπέλα μου!!! Γιαυτό πεινάς!! :shock::shock:

Αν ήμουν εγώ στη θέση σου θα είχα αρχίσει προ πολλού να δαγκώνω τον κόσμο!! :lol::lol::lol::lol:

Συμφωνώ απόλυτα με την Γιελιζ!!! Πολύ αυστηρό το πρόγραμμα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι σας στέλνω μια γλυκιά καλημέρα- καλησπέρα , δυστηχώς δεν εχω καθόλου χρόνο να σας διαβάσω αναλυτικότερα................φιλάκια. Ελπίζω εσείς κ τα μωράκια σας να είστε σούπερ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλάκια Νικολ μου!!!!!

Μιχαέλα μη χάσεις εσύ!! Μη μας ξεφύγει καμιά σελίδα άγραφη!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Μαράκι ήμουν σίγουρη ότι εσύ θα συμφωνούσες μαζί μου!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξέρω γι'αυτό γκρινιάζω ρε κορίτσια... δεν είμαι παράλογη εεε???

Γι'αυτό έχασα και 1,5 κιλό κιόλας... :lol::lol: αλλά επιμένω!!καλά έλεγε ο άντρας μου ότιόταν θα βγω από το μαιευτήριο θα είμαι πιο αδύνατη από πριν μείνω έγκυος!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α βρείτε και τίτλο καλέ για το Νο7 !!!! Πώ πω φτάσαμε το Νο 7!!! Μπράβο μας!!!

Ευγενία δίκιο έχει ο άντρας σου!!!! Εσύ θα βγείς στυλάκι απο το μαιευτήριο!!

Όχι σαν εμένα που σκέφτομαι να τους πώ να μου κάνουν και μιά λιποαναρρόφηση μιάς και θα με ανοίξουν... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...