Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο6...Τελική Αναμέτρηση 3!!!


Recommended Posts

Καλημερα Κοριτσακια!!!!

Μπεμπουλινο το ξερω οτι ειναιδιαφορετικα για καθε ανθρωπο..εχω κανει παρα πολυ διατροφη στη ζωη μου για να κρατησω ο βαρος μου διοτι παιρνω ευκολα.

Ξεκινησα την εγκυμοσυνη με 49 κιλα τωρα ειμαι 54 και 22 βδομαδων και υψος 155 ηλικια 32..Εψαξα να βρω στο ιντερνετ ποσες θερμιδες πρεπει να καταναλωνω ως εγκυος αναλογα τα παραπανω στοιχεια αλλα δεν βρηκα τιποτα!!

Θα μπορεσει η αδερφη σου να μου πει?Γιατι με αυτα που τρωω και υπολογιζω τις θεμιδες με θερμιδομετρητης ειναι περιπου 1300-1500 μηπως ειναι λιγες ωε εγκυος και πρεπει παραπανω η λιγοτερο??

Σε ευχαριστω παντως για την απαντηση!!

Φιλακιααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mου φαινονται πολυ λιγες Κατερινα μου αυτες οι θερμιδες για εγκυο... :roll: Τοσες παιρνουμε οταν κανουμε διαιτα!Βεβαια εισαι και πολυ πιο αδυνατη,αλλα και παλι λιγες μου φαινονται...

Εγω ξεκινησα την εγκυμοσυνη μου με 59 κιλα και τωρα ειμαι γυρω στα 61,5-62,το μισο κιλο παντα παιζει. :lol: Και υψος 1.58.Οι θερμιδες που πρεπει να παιρνω ειναι 2200.Ποσες πιο λιγες να πρεπει να παρεις εσυ;Αντε το πολυ 1800...Δεν νομιζω λιγοτερες.Θελεις τις 300-350 για το μωρο.Δεν ξερω κιολας...

Δεν νομιζω να βρεις κατι στο ιντερνετ,καθως αυτα οι διαιτολογοι τα βγαζουν με ειδικους τυπους και τα υπολογιζουν με τροπο που αμα δεν ξερεις,δεν μπορεις να τα υπολογισεις.Δεν ειναι ευκολο,ειδικα οταν αφορα εγκυες και διαφορες αλλες "ειδικες" περιπτωσεις...Και εκεινοι βιβλια ανοιγουν για να τα υπολογισουν,μην νομιζεις... :lol:

Παντως αν δεν ειχα το θεμα με το ζαχαρο,δεν υπηρχε περιπτωση να κανω διατροφη. :lol: Καλο ειναι να τρως ισορροπημενα,χωρις να νοιωθεις πεινα.Ασε τις θερμιδες στην ακρη,αμα δεν εχεις καποιο προβλημα υγειας.Τα κιλα σου πιστευω πως ειναι μια χαρα για την εβδομαδα σου.Ο γιατρος σου τι σου λεει;

Προσεξε λιγο τα γλυκα και το αμυλο(ετσι την πατησα εγω με το ζαχαρο) και απολαυσε το! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

μαρακι με κολαζεις πρωη πρωη...τι συνταγη ειναι αυτη.....απαπαπαπαπ

Κατερινα πολυ τελεια τα νεα σας..οντως ο Β επιπεδου ειναι η πιο τελεια εξεταση....

εγω εχω την Παρασκευη...αντ ενα δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιααααααααααα.τι κανετε?εγω σημερα πηγα κ κοινωνησα.δε νηστεψα φυσικα κανονικα κ το πρωι πριν παω ηπια λιγο χαμομηλι με λιγες φρυγανιες.

κατερινα μου εγω δεν ειμαι ειδικη να σου πω.εχω υψος 1.80 κ μεχρι τωρα το 10κιλο το χω χτυπησει.απο 76-77 τωρα ειμαι 87.5.μερικες φορες με πιανει απελπισια αλλα μετα....................θα πεσει πεινα κ περπατημα.αλλα 1300 θερμιδες μου φαινονται πολυ λιγες.εγω δε τρωω καθολου παχυντικα φαγητα(οι δικοι μου κ ο αντρας μου απορουν πως πηρα τοσα κιλα γιατι βλεπουν τι τρωω).αλλα απο αυτα τα 4-5 τα πηρα απο την μερα που ξεκινησα τις ορμονες για την εξωσωμ ως το 2ο μηνα.τωρα το πηρα αποφαση οτι θα χτυπησω τα 100 χαλαρα.το λεω κ με πιανει ιλιγγος.αλλα δε θελω να κανω διαιτα κ να στερησω τα μωρακια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γλυκες μου!!!Παλι για κιλα μιλατε?Βρε δε σας εχω πει τοσες φορες να χαλαρωσετε κ να απολαυσετε την εγκυμοσυνη σας?Θα τα χασουμε μετα...Αρκει να μην ειμαστε υπερβολικες κ να μη τρωμε πολλα γλυκα κ βλακειες.Παν μετρον αριστον..

Μαρακι μας κολασες οντως με το μερεντομπισκοτο γλυκο σου!Ο καλυτερος συνδυασμος υλικων..Μιαμ!!!!

Κατερινακι μου τελεια τα νεα σας!!Μεγαλωσε το αγορακι σας!

Παντως μιας κ μιλατε για κιλα,ο σωματοτυπος ο μεταβολισμος κ ο οργανισμος καθε γυναικας ειναι διαφορετικος γι αυτο θα σας το ξαναπω,μην αγχωνεστε!!Στο τελος βεβαια Μπεμπουλινο ειπαμε...θα πεις στην αδερφουλα σου να μας βγαλει μια ομαδικη διατροφη για απωλεια βαρους μετα τον τοκετο!!!

Σας αφηνω αγαπημενες μου,ηρθε ο καλος μου κ θα με βγαλει για φαγητο,αν και ακομη χαλια ειμαι αλλα σημερα θα βγω λιγο ;);) Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααα σας φιλεναδεςςςς...τι μου κανετε???Εγω εδω σπιτι σημερα εκανα ολο δουλειες,εφτιαξα και ζελε κερασι που μου μυρισεε..και κρεμα γιωτης...με εχει πιασει η νοικοκυροσυνη σημερα...εμμ καιρος ητανε..με τα χαλια μου συνεχεια δεν εχω και πολυ ορεξη για δουλειες...χιχι...

Στο γιο μου ειχα τις αναγουλες και τους εμετους μεχρι τον 9ο...γενναγα και ξερν...γα που λενε..τωρα απλα ελπιζω να μην κρατησει τοοσο αν και δεν το βλεπω..αυτη τη φορα ειμαι και πιο βαρια αυτο ειναι το προβλημα ειδικα με το τζακι εχω μεγαλο προβλημα...μονο σε εμενα μυριζει και ας ειναι και σβηστο...ελεος...λεμε να βαλουμε ενεργειακο τζακι που εχει και τζαμι μπροστα και κλεινει και ελπιζω να μην μυριζει καθολου!Εχτες χαλασε και ο θερμοσυφωνας..πως δεν εκανε μπαμ δεν ξερω ρε κοριτσια..εβγαζε καπνους και νερα..γεμισαμε βραστα νερα αφηστε..τωρα την Πεμπτη λεει θα μας φερουνε καινουργιο..ως τοτε με το κατσαρολακι μπανιο...κοριτσια δεν ξερω αν σας το ειπα αλλα εγω εχασα αλλα 2 κιλα..καλα παω.. :? μονο μια κοιλια πεταει μπροστα...τουλαχιστον δεν θα παρω πολλα μεχρι το τελος ελπιζω..εκτος και αν πλακωθω στο φαι μετα και παρω οτι δεν εχω παρει μεχρι τωρα..που ειστε ολες?Βολτιτσα??Καταλαβα αυριο θα γενισετε καμια 12αρια σελιδες παλι!!!Φιλακια και καλη Κυριακη να εχουμε!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O γιατρος μου λεει πως τα κιλα που εχω παρει μεχρι τωρα ειναι μια χαρα!!

Δεν αγχωνομαι για τα κιλα που θα παρω,αγχωνομαι γιατι η αιματολογος μου ειπε πως θελει σταθερη αυξηση βαρους κ οχι πανω απο1 αντε 1,5 κιλο το μηνα..οποτε δεν ξρω ποσο ακριβως πρεπει να τρωω για να κοντρολαρω αυτη την σταθερη αυξηση..μεχρι τις 14 βδομαδες πηρα ενα κιλο και τα υπολοιπα εως τωρα..δηλ μου βγαινει 2 κιλα το μηνα να παιρνω..

Με αυτα που τρωω δεν πειναω νιωθω μια χαρα..το μωρακι μου ομως??Αλλα αν δεν ηταν ενταξει δεν θα πειναγα παραπανω??

Και εννοειτε πως οταν πειναω τρωω η οταν θελω να φαω κατι θα το φαω!!Πχ στην πιτσα δεν μπορω να αντισταθω με τιποτα..μα με τιποτα ομως!!!!!Αλλα την παιρνω χωρις αλλαντικα συνηθως ξερετε την ελληνικη καιτρωω χαλαρα 5-6 κομματια και θελω κ αλλη αλλα σταματαω!!!

Ο διαιτολογος μου παλι που εκανα περυσι διατροφη και ειχα χασει τα 14 κιλα μου ειπε πως συτο το μισο κιλο παραπανω που παιρνω δεν ειναι τρομερο και ισως να το χει αναγκη το μωρο!!!Δεν μ αναλαμβανει ιατι μου λεει τσαμπα θ αμεπληρωνι κ θα αγχωνεσαι κιολας!!!Απλα παν μετρο αριστον!!Οχι πολλα γλυκα,πολλα ζυμαρικα κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??

εγω ξεκινησα την εγκυμοσυνη μου 52κιλα(1.66)και τωρα ειμαι 59!εχω παρει κιλα ειμαι στην 23εβδομαδα!

τωρα αρχιζει η κοιλιτσα να φουσκωνει!!!!και με κλωτσει συνεχεια ιδιαιτερα το βραδυ!

κοριτσια χανομαι με τις βδομαδες εσεις?ολο μπερδευομαι και τελικα ξεκαθαριζω ποσο ειμαι οταν παω στο γιατρο....

ευτυχως η διατροφη μου δεν εχει αλλαξει καθολου με το τι ετρωγα πριν ..μονο που τωρα θελω που και που γλυκο να τρωω.

αγχωνομαι λιγο για τα κιλα,η ψυχολογια που τωρα τα παντελονια μου δε μου μπαινουν κ.τ.λ. αλλαζει αλλα σκεφτομαι θετικα και το ξεπερνω!!!!!!βεβαια ο αντρας μου...εχει παρει κιλα και εχεις πιο πολλες "λιγουρες"απο οτι εγω!!!χα!χα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα μερικες δουλιτσες,με βοηθησε και ο αντρας μου και τωρα αραξα γιατι κουραστηκα...Εφτιαξα και φασολακια και φαγαμε.Σε καμια ωριτσα θα μπω για μπανακι γιατι θα περασουν οι φιλες μου να με παρουν να παμε για καφεδακι.

Κισκα,το τζακι μου μυριζει και εμενα,παρολο που εχουμε ενεργειακο,με τζαμι!Να ξερεις πως το μαντεμι τις πρωτες φορες που το αναβεις μυριζει πολυ εντονα!Θα σου ελεγα να μην κανεις το πειραμα τωρα που εισαι εγκυος...Εμεις εχουμε ενα καρο ξυλα και τελικα δεν το αναψαμε καθολου γιατι δεν αντεχω την μυρωδια...

Κατερινα,αν δεν εχεις καποιο προβλημα υγειας,δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι ποσα κιλα τον μηνα θα παιρνεις.Το θεμα ειναι να τρως σωστα,ολες τις τροφες που χρειαζονται για το μωρο,λαχανικα,φρουτα,πρωτεϊνες,υδατανθρακες...Την πιτσα προσεξε την,και εγω με τις πιτσες και τα μακαρονια την πατησα...Ο διαιτολογος σου γιατι δεν σου γραφει διατροφη;Θα μπορουσε να σου γραψει διατροφη για εγκυους,αν πιστευεις οτι κατι δεν κανεις σωστα απο μονη σου.Αλλιως,οντως δεν χρειαζεται,λιγη προσοχη μονο θελει... ;)

Χαρα,γιατι δεν βαζεις τικερακι για να μην μπερδευεσαι με τις εβδομαδες;Ετσι θα ξερεις παντα σε πιοα μερα ακριβως εισαι. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες μου!!! Τι μου κάνετε??? :shock::shock::shock: πάνω από 20 σελίδες????? :shock::shock::shock: βρε τι είσαστε εσείς?? άντε και σας διάβασα νομίζετε ΄τοι θυμάμαι τι διάβασα...???πωπω!!δεν σας προλαβαίνω!

Απότι θυμάμαι είσαστε όλες καλά..

Σοφάκι μου ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα!

Κατερινάκι συγχαρτήρια!!είδατε το ζουζούνι ε?? εμείς έχουμε πάνω από μήνα να πάμε και μου έχει λείψει πολύ!!! αλλά αυτή τη βδομάδα ή σημερα ή τη Τετάρτη θα πάμε στο γιατρούλη μας!!! :P:P

Χρύσα μου την Παρασκευή έχεις β επιπέδου ε?? άντε με το καλό..έφτασε κι εσένα η στιγμή!!!

Χαρά μου που χάθηκες??΄΄Ολα καλά?

Μπεμπουλίνο καλή αρχή με τη διατροφή!!Εγώ ξεκίνησα από την Πέμπτη κι έχω ήδη ξεπρηστεί!!Έχασα και 1,5 κιλό!! ;) Αλλά βέβαια πεινάω!! :o και δεν πρέπει να παραλείπω τίποτα ή να τρώω τίοτα παραπάνω ή εκτός από αυτά που μου γράφει!!Το πρωί μέτρησα το ζάχαρο και ήταν 82 καλό δηλαδή και θα μετρηθώ πάλι μετά το φαγητό για να δούμε αν δουλεύει η διατροφή..

Πάντως δεν ξέρω πως κρατηθηκα την Παρασκευή και δεν έφαγα..είμασταν και στην κουμπάρα μου που γιόρταζε και είχαν τα φαγητά!!Εγώ έφτιαξα την σκορδαλιά... ούτε από αυτή δοκίμασα.. μου είπαν ότι ήταν πολύ καλή.. αυτά σταματώ γιατί δνε θα κρατηθώ και θα φάω ΄τοι βρω μπροστά μου και δεν βλέπω και τίποτα της προκοπής!!! :lol::lol::lol:

Γιελήζ καλημέρα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααααααααααα!τι κανετε?ολα καλα?εγω η κακομοιρα πρεπει να περιμενω ως τις 15 του μηνα για τη β επιπεδου :-s .βεβαια τα νιωθω τα μωρακια μου.οποτε :D .αυριο θα παω για εξετασεις αιματος κ κολπικου υγρου.αυτα.εγω μετραω το ζαχαρο μου καθημερινα.κ τη πιεση σας να μετρατε κοριτσια.μη ξεχνιομαστε ε!φιλια πολλα κ καλη εβδομαδααααααααααα [smilie=love4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Τι κάνετε? Καλή εβδομάδα να έχουμε!

Σοφία μου ελπίζω να είσαι καλύτερο με το κρύωμα που σε ταλειπωρεί.

Χαρά μου τι κάνεις? Χάθηκες!!

Κατερινάκι μην αγχώνεσαι όλα μια χαρά θα είναι με τα κιλά σου. Τελεια τα νέα σου από τη β΄επιπέδου.

Μπεμπουλίνο το γλυκό που έφτιαξα ήταν μεγάλη επιτυχία τελικά...ολοι την τσάκισα...εχω ακόμα λίγο δηλαδή!!

Χρύσα μου με το καλο η β΄επιπέδου την Παρασκευή!

Καλημέρα Γιελίζ! Καλημέρα Ευγενία!

Καλημέρα Άννα...Εμένα μου μετράει την πίεση ο γιατρός κάθε φορά που πάω.

Εμείς χθες είχαμε φίλους στο σπίτι το μεσημέρι...ωραία ήταν! Εχω και μωράκι 6 μηνών και όλοι μαζί του ασχολούμαστε...ε'ιναι γλύκας!! Αργότερα ήρθαν κάποιοι άλλοι φίλοι για καφέ..το βραδυ πήγαμε μια βόλτα για καφέ-φαγητό...Καλά ήταν...γεμάτη μέρα...

Σήμερα όμως έχουμε γιατρο! ΓΙΟΥΠΙ!!!!!!!! :lol::D Εχουμε 8:30 ώρα το βράδυ...θα σκάσω μέχρι τότε...Θα φύγουμε πιο νωρίς για να πάμε στο μαγαζί με τις εκπτώσεις που σας έλεγα! Αυτά τα νέα μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα!!!!

Πώς είστε? Βλέπω σελίδες και σελίδες...... ελπίζω να μην έχασα κάτι το συνταρακτικό.

Εμείς πήγαμε εκδρομούλα το τριήμερο (Βόλο-Πήλιο). Ωραία ήταν.

Ανέβηκα σήμερα στη ζυγαριά και κόντψα να την σπάσω!!!!! Μα πώς είναι δυνατόν με αυτοσυγκράτηση και στέρηση αυτή να ανεβαίνει????? :evil::evil::evil::evil::evil: 1,5 κιλό σε 2 εβδομάδες??? :((:(( είναι δυνατόν????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα κ καλη εβδομαδα.πως περασατε το 3μερο?εμεις πολυ καλα,βοηθησε κ ο καιρος...η μικρη μου εκανε κ παρελαση κ οχι να το παινευτω αλλα εκλεψε την παρασταση...ολο καμαρι κ χαμογελο,με βητα κ την σημαια ψηλα :lol::lol: κ η μανα ολο χαμογελα :D:D μετα πηγαμε για καφε κ μετα για φαγητο στην μαμα μου.το βραδυ σε ενα φιλο που γιορταζε.το σαββατο ξεπατωθηκα ομως στις δουλειες γιατι με την τεμπελια μου ειχαμε βρωμισει...αλλα ψοφησα.μετα με πονουσε η μεση μου κ λιγο απο κατω το παπι μου.οριζοντιοθηκα την αλλη μερα κ ευτυχως μου περασανε ολα.οπως καταλαβατε δεν μπορεσα να μπω αυτες τις μερες...αλλα βλεπω δεν χανετε τον ρυθμο :lol::lol: με το καλο οσες εχουν γιατρο αυτην την βδομαδα κ οσο για τα κιλα...προσεχουμε οσο μπορουμε αλλα δεν θα σκασουμε κιολας. :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ελις!! Τέλεια η εκδρομή σας...κι όσο για την ζυγαριά?? Ενα έχω να προτείνω!! ΠΕΤΑΞΕ ΤΗΝ :lol::lol::lol:

Μιχαέλα μου καλημέρα!! Φαντάζομαι καμάρι η μάνα!! Φυσικά και το ζουζουνάκι σου θα έκλεβε την παράσταση!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφες εγκυουλες μου. τι κανετε? απ οτι διαβασα ολα καλα ολα ανθιρα. καλο αυτο. ετσι να προχωραμε γερα και με αισιοδοξια. παρασκευη και κυριακη πηγαμε στους γονεις να φαμε και σαββατο κατσαμε σπιτακι. ειδαμε και το ανηψι. πωπω κοριτσια λιωσιμο ειναι να το κοιτας οπως καθεται στη μαμα του και στον μπαμπα του.

καλη βδομαδα να εχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα και καλη εβδαμαδα!

Σας διαβασα λιγο γρηγορα και δεν θυμαμε και πολλα!

Σοφια τελεια τα χρωματα!!!

Εγώ ειμαι στη δουλεια και ειμαι κρυωμενη σημερα. Εχω καταρροη και φτερνιζομαι συνεχεια.

Και εδω και 3 μερες πονοκεφαλο :(:(:( Αστε που με πονανε πολυ και τα ματια μου τον τελευταιο καιρο, δεν βλεπω καλά και με τσουζουν :(:(:( θειτσα τελειως....

Αυτα απο μενα. ΚΑνω τις δουλειες μου και σας παρακολουθω και ταυτοχρονα αλλά οχι 100% γιατι πονανε τα ματια μου και προσπαθω να μην ειμαι πολλη ωρα στον υπολογιστη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάνω που πήγα να σας διαβάσω και να απαντήσω προέκυψε κάτι και δεν μπόρεσα!

Επανέρχομαι λοιπόν...

Για κιλά δίαιτες και θερμίδες δεν σχολιάζω γιατί δεν με συμφέρει!! :lol::lol::lol:

Κατερινάκι πολύ καλά τα νέα σας!!! Μεγάλωσε το ζουζούνι σας!! Μπράβο!! Καλή συνέχεια απο εδώ και πέρα!!

Μαράκι τέλειο φαίνεται το γλυκάκι!! Θα το τιμήσω κάποια στιγμή!!

kiska μια χαρά σε βρίσκω με τα κιλά!!

Χαρά που χάθηκες εσύ βρε? Χαίρομαι που είσαι καλά!

Σοφία καλή ιδέα αυτό με την ομαδική διατροφή!!! :lol::lol::lol:

Ευγενία μου μια χαρά και το ζάχαρο και τα κιλά σου!! Έτσι να συνεχίσεις εύχομαι!!

Καλημέρα Άννα υπομονή μέχρι τις 15/4!! Με το καλό να την κάνετε και εσείς την Β επιπέδου!!

Μαράκι με το καλό να δείτε τον ζουζούνι σας απόψε!!!

Ελισάβετ συμφωνώ με το Μαράκι!! Να την πετάξεις τη ζυγαριά!! :lol::lol:

Μιχαέλα σε φαντάζομαι πώς καμάρωνες την μικρή spiderwoman!!! :lol::lol::lol:

Καλημέρα Βίκυ, σας φαντάζομαι με τον ανιψιό!! Λιώσατε!!! ;);)

Καλημέρα Μάχη και περαστικά σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου είναι να μην καμαρώνεις???Πάντα τέτοιες στιγμές να σου χαρίζει το ζουζούνι σου!!!

Ελισάβετ μου καλημέρα μην αγχώνεσαι με τα κιλά... θα τα χάσουμε στο τέλος.. απλά κοίτα να προσέχεις τι τρως.. να είναι ποιοτικές θερμίδες και όχι από βλακείες!

Μαράκι εμείς να την πετάξουμε τη ζυγαριά... οι γιατροί μας θα την πετάξουν??? :lol::lol:

Βίκυ μου τέλειος ο ανηψιός ε??? :D:D

Σοφάκι ξ'έχασα!!!Τα χρώματα είναι απίθανα!!πολύ ωαρίοι συνδυασμοί!!!! ;) με το καλό να το χαρούν οι ζουζούνες σας!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου καλημέρα και περαστικά σου!! Πιες τσαγάκια για να συνέλθεις!!

Βίκυ μου καλημέρα...φαντάζομαι χαρά με το ανηψάκι!!!

Γιελιζ μου να κάνεις το γλυκό...ειναι πολύ νόστιμο...Ο αντρας μου έλεγε πως έιναι σαν να έτρωγε κρέπα!!!

Εγώ βρε κορίτσια νιώθω μια ενοχληση στο πιπί μου πανω ψηλά όμως, αυτές τις μέρες.Κάποιες φορές είναι σαν να έχω βάρος εκεί και με ενοχλέι και στο περπάτημα..θα ρωτήσω τον γιατρό μήπως είναι απο τον τράχηλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου καλημέρα και περαστικούλια σου!!!!

Για τα μάτια.. έχεις μυωπία? θα πρέπει να το δεις με έναν οφθαλμίατρο γιατί επηρεάζονται και τα ματάκια μας κατά την εγκυμοσύνη!!! όχι που θα τις ξέφευγαν!! ;):lol::lol:

Μαράκι μάλλον το μωράκι σου είναι...αλλά ρώτα το γιατρό.. είναι συνεχόμενη η ενόχληση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυουλες μου!!Πως ειστε?Βλεπω ολες περασατε τελεια το ΣΚ!Χαιρομαι!!

Μαρακι μου με το καλο σημερα να δειτε το ζουζουνι σας,θα περιμενουμε νεα!

Ελισαβετ πηγες Πηλιο-Βολο?Τι τελεια!Η αγαπημενη μου πολη!Το Σαββατο πηγε ο αντρας μου..2 μερες πριν τον παρακαλουσα να με παρει μαζι του αλλα δεν μου εκανε το χατιρι,δεν ηθελε λεει να ταξιδεψω τοσο πολυ.Οκ ειχε δικιο αλλα εμενα μου εσπασαν τα νευρα :evil::evil:

Ευγενια ευγε!!Καταφερες κ εχασες κιολας 1μιση κιλο,συγχαρητηρια!!

Μαχη μου περαστικα!!

Καλημερα Γιεληζ μου!Πως εισαι?

Αννα θα περασουν οι μερες χωρις να το καταλαβεις..

Βικυ εχετε ξετρελαθει με το ανιψακι ε?Τι καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...