Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο6...Τελική Αναμέτρηση 3!!!


Recommended Posts

κοριτσια μολις γυρισα απο τον υπερηχο μαστου.ειχα λυσσαξει οποτε πηγα.ε!φυσικα ολα οκ.γυρισα σπιτι.εφαγα ενα κραξιμο απ τη μανα μου που καθομαι κ αγχωνομαι χωρις λογο.απ τον αντρα μου το φαγα μπροστα στο γιατρο που τυχαινει να ειναι οικογ.φιλος κ μ εκραξε κ αυτος :?

μιλατε για σεξ?τι ειναι αυτο?τρωγεται?πινεται?φοριεται?πικρα.ο γιατρος το απαγορευσε.δια ροπαλου λογω διδυμων.κ οχι τιποτα αλλο εχω ορεξεις......................καθε μερα. :oops: κανω υπομονη.ο αντρας μου ευτυχως κανει μονο λιγα παραπονακια αλλα οχι γκρινια.κ για να πω την αληθεια δεν αποφευγει να με αγγιζει τωρα που η κοιλια ειναι τουρλα κ αισθανομαι καλα με τον εαυτο μου.

βραδινο σαλατα πολυχρωμη με τυρακι :( τιποτα αλλο.α ρε κοινωνια ατιμη που αλλους τους παχαινεις κ αλλους οχι

ηλιαννα μην αγχωνεσαι.πολλα μωρακια ειναι μερικες μερες πιο μικρα.εμενα ειναι 3 μερες μεγαλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειααα σας κοπελιεςςςςς...διαβασα και τις 12 σελιδες που γραψατε..τρελες...και δεν θυμαμαι και πολλα...πρεπει τελικα να κραταω σημειωσεις...Γιελιζ μου μια χαρα τα γραμμαριακια του μικρου σταρ!!!Αντε με το καλο να περασει ο καιρος..εγω την εξεταση για το ζαχαρο στο πρωτο την εκανα στον 6ο καμπυλη βασικα που δεινεις αιμα 4 φορες...τωρα η γιατρος με εβαλε στο 2ο μηνα να την κανω για να δει απο την αρχη αν χρειαζεται τπτ αλλα κοριτσια ηταν χαλια..με τους εμετους και ολα αυτα που εχω ηταν πολυ δυσκολο και προσπαθουσα να τα κρατησω μεσα..καλυτερα στον 6ο...και ας ειναι και 4 φορες το τρυπημα...οσο για το αλλο ...s....e......x...αχ...ξεχασμενα πραγματα...μια φορα το μηνα και αν...συνηθως θελω εμετο...αμα γεννησω παιδια...θελω να κοιμηθω μπρουμιτα..αυτο μου λειπει εμενα...σημερα εφαγα λιγο πουρε και πολεμαω να το κρατησω μεσα...θελω ΛΑΧΑΝΟΝΤΟΛΜΑΔΕΣ....ειχα φαει την προηγουμενη εβδομαδα γιατι ειχα κολλησει και πηγα σε ενα μαγαζι με μαγειρευτα φαγητα και πηρα...αλλα αντι να μου περασει θελω πιο πολυυυυ..αυριο λεω να βρασω το λαχανο να το εχω ετοιμο να τα κανω την Παρασκευη..καλα εεεε θα παρω το πιο μεγαλο λαχανο και θα κανω μια μεγαλη κατσαρολα να φαω και να σκασω...την Παρασκευη θα παμε για φαγητο στη θεια μου να φαμε μπακαλιαρο σκορδαλια και αν και μου αρεσει ελπιζω να ειμαι καλα και να μπορεσω να φαωωω..αχ..ΛΑΧΑΝΟΝΤΟΛΜΑΔΕΣ...ΑΧΧΧΧ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσταλλένη μου μεγάλωσε πολύ ο γιος σας..τι ωραία!! Για τα νεφρά αφου σου λεει ο γιατρός οτι ειναι εντάξει, μην αγχώνεσαι. Εσύ έκανες την καμπύλη ζαχάρου?

Κίσκα μου έχεις κολλήσει με τους λαχανοντολμάδες ε? Κάνε μια μεγάλη κατσαρόλα να το ευχαριστηθείς :lol:

Αννα μου είδες ότι τζάμπα ανησυχουσες? Χαλάρωσε κι απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!

Εμείς τελικά φάγαμε κοτοπουλάκια στο φούρνο και σαλάτα...Βέβαια οπου να'ναι θα πεινάσω πάλι αλλά το βράδυ αποφεύγω τις χαζομάρες...θα πιω το γαλατάκι μου και μια χαρά θα είμαι!! :lol::lol:

Λοιπον καλό βραδυ σε όλες..Θα τα πούμε αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω κολλησει με αυτο το καροτσι και αυτο το ποδοσακο μιας και δεν εχει το καροτσι...το εχω ερωτευτειιιι..αα κριμα δεν με αφηνει να βαλω τον ποδοσακο...ειναι πολυ ωραιος και φυσικα ροοοζζζ

post-1349-13873936619007_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!Πηγαμε για καφε κ μετα σε κατι φιλους κ μολις γυρισαμε!!Τελειο απογευμα!!κ φυσικα μπηκα να διαβασω τα νεα σας!!

Συμπεθερα τα θερμα μου συγχαρητηρια,μεγαλωνει ο γαμπρος!!!Κ με την αδεια ολα καλα λοιπον!Αντε να σταματησεις να πηγαινοερχεσαι κ να απολαυσεις την υπολοιπη εγκυμοσυνη σου!

Χρυσταλλενη μου κι εσενα το αντρακι σου δε παει πισω...Μπραβο κοριτσακι μου!Οσο για την υδρονεφρωση(καλα το λεω?) αφου ο γιατρος λεει να μην ανησυχειτε,αυτο να κανετε!!

Κισκα τελειο το καροτσι!!!Επαθα κι εγω πλακα!!!Κ οι λαχανοντολμαδες επισης τελειοι!Ασχετο...

Ηλιαννα μου μια χαρα με την αποκολληση κ με λιγη ξεκουραση ακομη θα το ξεπερασεις τελειως!

Αννα μου πρεπει να χαλαρωσεις κ να μην αγχωνεσαι τοσο πολυ!Ολα καλα τελικα...

Ευγενια περιμενουμε τα νεα σου απο τον γιατρο..

Καλο βραδυ να εχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..Τι κάνετε? Πάλι πρωινή :evil: Ξυπνάει ο αντρας μου για δουλειά και μέχρι να ετοιμαστει μπαινοβγαίνει και στο τέλος ξυπνάω κι εγώ...Μάλιστα με έβαλε στη ζυγαριά σήμερα και έπαθα σοκ!!! Εφτασα 60!!!!!!!! :shock::o Πότε πρόλαβα?? Μέσα σε ένα μήνα έβαλα 2 κιλά!! Αν το πει στον γιατρό μου αλοιμονό μου :shock::o:( Και μάλιστα το 1 κιλό το έβαλα σε μια εβδομάδα :roll:

Αστε που με πονούσαν τα έντερα μάλλον λόγω του πολλού μπρόκολου που έφαγα χθες :lol: Αφου επισκέφτηκα την τουαλέτα ξαναανέβηκα στην ζυγαριά και με εδειξε 59.7 :?

Με έπιασε φλυαρία πρωί πρωί!!

Καλημέρα σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα πρωινο μαρακι........πως κ μονο εσυ τετοια ωρα?οι υπολοιπες?

γιεληζ ευχαριστηθηκες την βολτα?αντε τυχερουλα απολαυσε την αδεια σου....

κρυσταλενι,ηλιανα κ αννα χαιρομαι που ολα ειναι καλα με τα μωρακια σας.να ειστε ηρεμες κ χαλαρες!!!καπου αναφερατε το sex?ωχ ωχ κ παλι ωχ...αν σας διαβαζε ο αντρας μου θα ελεγε...πωπω υπαρχουν κ γυναικες που θελουν σεξ κατα την εγκυμοσυνη?εμενα γιατι μου εκατσε ο πρωτος λαχνος :lol::lol: κοριτσια εγω που δεν εχω καποοιο θεμα με την εγκυμοσυνη κ ο γιατρος φυσικα κ δεν μας το απαγορευσε....δεν εχω διαθεση,δεν θελω κ τον αντρα μου τον ταραξα στην νυστεια :lol::lol: ολο μου παραπονιεται(κ με το δικιο του βεβαια) αλλα δεν μου κανει διαθεση.ετσι ημουν κ στην προυγουμενη εγκυμσυνη.αχ εγω που ημουν οταν εβρεχε ορμονες? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!!!!

Χρυσταλλενη μεγαλωσατε καλέ!!!! Μην ανησυχεις για την υδρονεφρωση, αφου ο γιατρος λεει οτι ολα ειναι οκ.

Ηλιανα τσαμπα αγχωθηκες τελικά, ολα καλα τελικα.

Ευγενια περιμενουμε νεα.

Μαρακι το σαιτ ειναι για το φυσιολογικο τοκετο? Θα το διαβασω μολις βρω χρονο γιατι με ενδιαφερει....

Εγω ειμαι στο γραφειο και μολις τσακισα μια ζαμπονοτυροπιτα και τωρα εχω τυψεις :oops::oops:

Χτες ηρθε και το καροτσι μας και ειναι τελειο!!!! Χαρηκα πολύ!!!!

Λοιπον εχω δουλιτσα και σημερα αλλα θα προσπαθησω να σας παρακολουθω οσο μπορω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ΜΙχαέλα!! Τον λυπάμαι τον αντρα σου :lol: Ας μας έδινε εμάς το οκ και θα σου λεγα εγώ :lol::oops:

Καλημέρα Μάχη μου..Ναι λεει για τον φυσιολογικό τοκετό και για όσες είναι από αθήνα έχει διάφορες συναντήσεις για έγκυες.

Εφάγες ζαμπανοτυροπιτα βρε θηρίο? Εγώ πάλι ειπα να μην φάω ψωμί σήμερα κι έφαγα δημητριακα αλλά εχω λυσσαξει από την πείνα τώρα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι εφαγα δημητριακα με γαλα...αλλα ανετα ετρωγα κ μια ζαμπονοτυροπιτα!!!χθες πηρα τις εξετασεις αιματος κ ουρων.η καλλιεργεια σημερα θα βγει αλλα η μικροβιολογος μου ειπε οτι απο την γενικη δεν φιανεται να υπαρχει καποιο μικροβιο οποτε μαλλον θα βγει αρνητικη.στο λευκωμα μονο εγραφε διπλα ιχνη...ενω την πρωτη φορα που εκανα ελεγε οχι.να ανυσηχησω?αυτη δεν μου το ανεφερε σαν παρατηρηση αλλα μπορει απο τοσο νωρις να εχω θεμα με το λευκωμα?ξερω οτι προς το τελος παρουσιαζεται αυτο.οσο για τον αιματοκριτη μου επεσε στο 35 σε δυο μηνες απο 38,5.λετε γιαυτο να εχω μια βαρεμαρα κ μια κουραση συνεχεια?ποιες τροφες βοηθουν για τον αιματοκριτη?αυτη την φορα σιγουρα θα μου δωσει συμπληρωματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, πώς είστε σήμερα? Εγώ δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου, λες και είναι από μολύβι. Αργησα να ΄ρθω στο γραφείο :oops: .

Ευχάριστα τα νέα σας :ymapplause: . Θετική ενέργεια χρειάζεται και όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

τι μου κανετε;;;

τελεια τα νεα σας..

Χρυσταλλενη μπραβο..πολυ χαρηκα..ειδε ςπου δεν ειναι τιποτα!!!

Ολα καλα θα ειναι στο τελος

Μαρακι αυτο το σαιτ το ξερω...τους εχω μιλησει...εχω παει σε συναντηση της ομαδας VBAC οπως εχω μιλησει και με το Birth Choices..επισης θα παω σ εσεμηναρια γιογκα δικα τους και μαθηματα ανωδινου τοκετου..Μετα τον Μαιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ελισαβετ..Τι έπαθες? Κούραση?

Καλημέρα Χρυσα μου..Μια χαρα κανόνισες τις συναντήσεις. Κι εγώ το Μαιο θα πάω για τη συναντηση θηλασμού και για μαθήματα ανώδυνου τοκετού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελλησαβετ μου κουραστηκες χτες;;;;

η απο την αυπνια;;;

παντως και εγω μια κουραση την εχω...

ο Μικρος ξυπναει απο τα αγρια χαραματα και ειναι μεσα στα κεφια και τις χαρες..και εγω σερνομαι..

και ολο μου λλει σηκο σηκο...παμε παμε..ζοματιο...βιβιο..ποντικακι...

πολυ γελιο.

Μαρακι μου ναι...εγω βασικα θελλω πιο πολυ υποστηριξη να ξεπερασω τον φοβο μου για ενδεχομενη δευτερη καισαρικη...παρα τον φοβο μου για φυσιολογικο...

ειμαι ανθρωπος που γεννικα αντεχω τον πονο αλλα τον σωματικο και οχι τον ψυχολογικο..και ομολογω οτι η προοπτικη να με σφαξουν ξανα...

Δηλαδη για να καταλαβετε ακομα και εαν παλη θα υπαρχει λογος για να γινει..θα αισθανομαι πολυ ασχημα...και επειδη το σημαντικο ειναι να αισθανετε η μητερα καλα συναισθηματικα μετ ατον τοκετο για να μπορεσει αν φροντισει το/τα παιδια της..πρεπει να προετοιμαστο κυριως για αυτο το ενδεχομενο.

Παντως απο το Birth Choices που μιλησα με μια Κυρια Ευη...ηταν πολυ καλη..οχι καλη με την δουλικη εννοια στιλ πωλητης...αλαλ ειλικρινα πολυ γλυκος ανθρωπος που σε κερδιζει..

μου ειπε για τα σεμηναρια ψυχοπροφυλλακτικης και τη γιογκα που θα κανω και οτι θα με βοηθησουν αν ειμαι ηρεμη και να εχω αυτοσυγκρατηση οτι και να γινει...

Μακαρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω κορίτσια, υποπτεύομαι ότι έχει να κάνει με την χαμηλή πίεση και τον πεσμένο αιματοκρίτη

Χρύσα προσπάθησε να πάρεις τα "πάνω" σου (σχετικά με την ενδεχόμενη καισαρική). Γιατί όπως ακριβώς είπες είναι πολύ σημαντική η ψυχολογία μετά τον τοκετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελλησαβετ μου σηγουρα παιζουν ρολο...

τελικα τι θα κανεις..θα παρεις σηδηρο;;;;

πρεπει να παρεις μαλλων συντομα αφου δεν αισθανεσε και τοσο καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!Κοριτσάκια μου!!!!

Κρυσταλλένη τέλεια τα νέα σας!!Μεγάλωσε ο μπόμπιρας!! :D:D

Άννα είδες που δεν ήταν τίποτα τελικά?? Όλα καλά και don't panic!!!!!

Μαράκι, Μιχαέλα,Χρύσα, Μάχη, Σοφίτσα καλημέρα σε όλες σας!!!!!!

Τα νέα μας τώρα...

Λοιπόν συμβαίνει το εξής παράδοξο μου είπε ο γιατρός.. την πρώτη ώρα μετά την καμπύλη το ζάχαρο μου είναι ψηλό και δείχνει ότι υπάρχει πρόβλημα.. μετά όμως την δεύτερη και τρίτη ώρα το ζάχαρο πέφτει κατακόρυφα με αποτέλεσμα να παθαίνω υπογλυκαιμία!Από 1.88 πέφτει στο 41 :shock::shock: .

Μου έδωσε διατροφή πάρα πολύ αυστηρή με συγκεκριμένα γραμμάρια κτλ.. πολύ πείνα θα πέσει!Θα μετράω το ΄ζαχαρο μου 4 φορές την εβδομάδα και βλέπουμε..Το άλλο που με ανησύχησε είναι που με ρωτούσε συνέχεια για το μωρό.. εάν οι εξετάσεις με το γυναικολόγο μου είναι καλές, για το αμνιακό υγρό, για το βάρος του.. στην β επιπέδου όλα ήταν μια χαρά αλλά έχω κι ένα μήνα να πάω στον γιατρό μου να δούμε τη μπουμπού και ψιλοαγχώθηκα.. την άλλη βδομάδα θα κλείσω ραντεβού να πάω να δούμε τι θα μου πει κι εκείνος..πρέπει να ανησυχώ???λέτε να έχει τίποτα η ζουζούνα μου??τι θα μπορούσε να πάθει μέσα σε ενα μήνα από το ζάχαρο??

Σας ζάλισα αλλά από εχτές έχω ψιλοτρελαθεί!!!Μπορεί βέβαια και να μην είναι τίποτα.. ο άντρας μου μου λέει τσάμπα ανησυχείς και στεναχωριέσαι όλα καλά είναι ο Αντώνης (ο γυναικολόγος μου) είναι ψείρας εάν κάτι δεν πήγαινε καλά θα το είχε δει και θα σε είχε στείλει για εξετάσεις.. Τι να πώ??? :roll::roll: Μακάρι να είναι όλα καλά!!!!!!! :?

Τι κάνετε εσείς??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευγενια μου οτι ειναι καλυτερο για την μπεμπα...πεινα πεινα!!!υπομονη κ λιγος καιρος σου εμεινε,ετσι να σκεφτεσαι.κ εφοσον ο γιατρος σου ειπε οτι ολα ειναι καλα με το μωρο μην ανυσυχεις.η αληθεια δεν ξερω τι ζημια μπορει να προκαλεσει το ζαχαρο στο εμβρυο,αλλα εφοσον θα ακολουθεις διατροφη κ θα το μετρας καθημερινα,ολα καλα θα πανε.αληθεια παντα ειχες θεμα με το ζαχαρο ή τωρα σου εμφανιστηκε?ειχες κ στο νικολα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενια μου δε νομιζω να ειναι κατι...σοβαρο τουλαχιστων..

ισως ο γιατρος να ρωτησε πχ αν ειναι μεγαλο το μωρο κλπ κλπ...

συμφωνω με τον αντρα σου...οντως αμα ηταν κατι...θα το ελεγε ο γυναικολογος σου!!

Μιχαελλα ακλημερα...κατι ηθελα να πω για ενα προηγουμενο μυνημα σου αλλα το ξεχασα

μαιρουλα καλημερα!!!!

Δεν πειραζει αυτη η κουραση ειναι ευχαριστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελις μου οταν παρεις το συμπλήρωμα θα νιώσεις καλύτερα.

Χρύσα μου κι εγώ πιστεύω ότι πρέπει να σκεφτείς θετικά κι ακόμα και καισαρική να χρειαστεί να κάνεις σημασία έχει το μωράκι σου να είναι καλά. Ετσι δεν είναι?Γιατι τόσο άγχος και θλίψη από τώρα?

Ευγενία μου καλημέρα...Πώς γίνεται αυτό τη μια να είναι ψηλό το ζάχαρο κι από την αλλη να εχεις υπογλυκαιμία? Μηπως να τις επαναλάμβανες τις εξετάσεις? Αυτά τα αποτελέσματα τι λένε τώρα ότι έχεις ή δεν έχει ψηλό ζάχαρο? Μπέρδεμα..και μην αγχώνεσαι μια χαρά είναι η μπουμπου σου. Κλείσε ομως ραντεβού στο γιατρό σου να ηρεμήσεις.

Εγώ πηγαίνω κάθε 2 βδομάδες και πάλι δεν αντέχω :lol:

Καλημέρα Μαιρη μου! τουλάχιστον πέρασες καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...